PDA

View Full Version : Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat - komentarze


193.43.77.xxx
04-11-2011, 12:57
Komentarz do artykułu: Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat (http://www.emerytura.senior.pl/116,0,Pracodawcy-postuluja-na-emeryture-w-wieku-67-lat,12781.html)
--------------------
JAK TO CZYTAM ROBI MI SIĘ NIEDOBRZE, POWIEM T AK JESTEM Z ROCZNIKA 1960 I CO CHWILĘ BĘDZIECIE WIEK PODNOSIĆ DO 67 JESTEM KOBIETĄ PRACUJĘ OD 15 LAT OD ROKU 1975 W TEJ CHWILI MAM PRZEPRACOWANE 36 LAT I NIE ZAMIERZAM DŁUŻEJ PRACOWAĆ BO MAJĄC 67 LAT NIE WIDZĘ SIEBIE W PRACY BO JUŻ TERAZ WYSIADA MI KRĘGOSŁUP, OCZY SŁABO WIDZĘ NAWET W OKULARACH, NIE ZAMIERZAM SZUKAĆ INNEJ PRACY, BO KTOŚ Z RZĄDZĄCYCH TAK CHCE TAKĄ MA OCHOTĘ . GDY BĘDĘ MIAŁA 67 LAT TO PRACY BĘDĘ MIEĆ JAK DOŻYJE TYCH LAT BO Z TEGO WYNIKA ŻE NIE A MOJE SKŁADKI PO 52 LATACH PRACY GDZIE PÓJDĄ DO LAMUSA. OJ KTOŚ TU CHYBA LICZYĆ NIE UMIE, CZY KTOŚ Z RZĄDZĄCYCH MA TYLE LAT PRZEPRACOWANYCH. A MŁODZI TO CO KAŻDEGO ROKU KOŃCZĄ SZKOŁY, A JAK NAS JEST MAŁO TO Z ZACHODU I WSCHODU PRZYJĄĆ LUDZI DO ROBOTY. POLECAM JEST TAKICH BARDZO DUŻO.

Dorota45
04-11-2011, 13:32
Mnie też to przeraża. Jestem rocznik 1962 ze stażem pracy 30lat bez przerwy. Nie wyobrażam sobie pracować do 67 lat!

83.26.133.xxx
06-11-2011, 20:31
Mam 40 lat pracy, i miałem jeszcze nie dawno prawo do wcześniejszej emerytury. Obecnie nie wiem na czym stoję, gdyż okradziono mnie z moich praw. Mimo że mam dopiero 55 lat, to za żadne skarby nie będę pracował do 65 lat, a co dopiero więcej!

Dorota45
07-11-2011, 09:23
W zasadzie po co nam emerytura ??? Ja proponuję wnieść postulat, aby pracować do 88 roku życia .............. lub wypromować hasło "Popierajmy państo czynem , umierajmy przed terminem"! (oczywiście piszę to z przekąsem) ;)

188.47.41.xxx
12-12-2011, 18:19
jestem oburzona ta propozycja.jesli sie nie tyra fizycznie to mozna pierdziec w stolek nawet do 100 lat.kobieta po powrocie z pracy nie czyta gazety tylko zajmuje sie domem i garami.rodzi i wychwuje dzieci. panie Tusk pan chyba nie zna realnego zycia przecietnej Polki. Zenada

Matrix
13-12-2011, 00:11
Jeremi Mordasewicz , specjalista od opowiadania bajek zawsze gotowy do walki z wyzyskiem bogatych przez biednych i autor wielu pomysłów , które niezmiennie lądują w koszu a jemu dają zaszczytny tytuł : "il cretino fluorescente :

"Jeżeli mamy mieć „godną" emeryturę, to okres jej pobierania powinien być trzy razy krótszy niż czas pracy. "

No. Trzeba wiedzieć, kiedy należy godnie zejść ku radości Mordasewicza - specjalisty od wszystkiego.

Albo taki rachunek:

"Gdyby Polska zdecydowała się na socjalny model skandynawski
, to po 40 latach najuboższe 20% społeczeństwa zwiększyłoby swój
dochód 2,69 raza, a przy modelu liberalnym dochód tej grupy wzrośnie aż 6,14 raza".

Tako rzecze człowiek z " Lewiatana " i Biznes Center Club.
Poczekacie 40 latek?

62.141.229.xxx
28-12-2011, 21:07
Pracuje od 1971roku mam około 40 lat pracy jak bym chciał pracować do 65 roku życia to muszę przepracować 50 lat, a jak podniesiono by wiek emerytalny do 67r to musiał bym przepracować 52 lata.
Głupota niepojęta jaka objęła pomysłodawców i jeszcze do tego kobieta miała by pracować 67 lat to już paranoja.
INNI 15,20,25 LAT PRACY I EMERYTURKA BEZ WZGLĘDU NA WIEK.
Gdzie tu sens pomysłodawców i logika.
Długo pracujący bez żadnych przywilejów -jestem robotnik bez prawa do świadczeń jakichkolwiek.

hala1220
15-01-2012, 01:57
"Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat" - nie dowierzam, że to pracodawcy postulują... 20 lat temu miałam 40 lat i ZERO szans na zatrudnienie, i tak jest do dzisiaj... więc Komu, o Co chodzi??? Młodzi są bezrobotni...

212.227.18.xxx
15-01-2012, 16:21
Jacy znowu pracodawcy???To ten najbardziej nieudaczny i zdradliwy rząd Tuska funduje to swoim obywatelom.I pomyśleć,że naczelnik tego rządu pracuje w pocie czoła 3 dni w tygodniu.:D Czy to nie seniorzy z tego forum gardłują do zachrypnięcia za Platformą?Więc im dziękować przede wszystkim zamiast oskarżać mitycznych pracodawców.Macie to co chcieliście i tyrajcie do śmierci.:D

89.75.126.xxx
30-01-2012, 10:22
Jeremi Mordasewicz jest znany z wielu pomysłów na ograniczenie dostępu do emerytur. Już widzę 67 letnie kobiety pracujące. To nie chodzi nawet o wiek, chęci kobiety czy staż pracy tylko o to, że pracodawcy z Lewiatana pierwsi wrzucą pracownice zanim wejdą w wiek ochronny. Jest to skandaliczny pomysł. Dlaczego z taką odwagą Jeremi Mordasewicz nie weźmie się za emerytury mundurowe?? Teraz jest propozycja aby objąć reformą emerytalną tylko tych, którzy obecnie rozpoczną pracę w mundurówce. Czyli ustawa nie działa wstecz, a dla innych emerytów?? Już kobiety urodzone w 1955 roku czyli dzisiaj 57 letnie będą objęte nowymi przepisami. A może my jako emeryci wymyślimy specjalne przepisy dla Lewiatana?

maksio213
08-02-2012, 17:57
ludzie młodzi nie mają pracy, zwiększa się bezrobocie, a rząd chce żeby babcie i dziadkowie chodzili do pracy - może jeszcze pod laskami i na wózkach inwalidzkich... TO JEST CHORE !!! zadbajcie lepiej o pracę dla młodych ! Ludzie po 40-ce nie mogą dostać pracy, a co dopiero po 50 i 60-tce... TO SĄ KPINY byle tylko nie musieli starszym płacić - na tym polega cała reforma?! Powinna być np. zasada, że ludzie po 50-tce czy po 55 roku życia nie podlegają reformie! Pewnie - najlepiej całe życie zdzierać z człowieka na ZUS a potem nic mu nie dać bo prędzej KIPNIE niż doczeka emerytury - oto MĄDRA REFORMA !!! WSTYDŻCIE SIĘ za takie pomysły !!!!!!!!

173.89.56.xxx
08-02-2012, 18:49
Prezydent powiedzial, ze starosc nadeszla nieoczekiwanie, jak tsunami.
Peowici spod patronatu Cyby,zabojcy,zgotowali marodowi taki los.

maksio213
08-02-2012, 19:28
Ci, którzy mają TAK CHORE POMYSŁY na reformę zapewne w życiu tak naprawdę nie pracowali, dzięki czemu mają mnóstwo energii i to ONI powinni pracować do 90-tego roku życia. Mam 57 lat - 6 poważnych chorób, a grono moich niegdyś licznych przyjaciół i znajomych poważnie się wykruszyło, gdyż większość zmarła. Jestem tym przerażona! Lepiej szukajcie nam miejsc w Domu Spokojnej Starości, A NIE PRACY !!! Zresztą co tu porównywać - twórcy debilnych pomysłów zarabiają za to krocie, a my - większość Polaków całe życie harujemy za marne grosze...

95.160.207.xxx
11-02-2012, 18:40
Pracodawcy postulują? Dziwne.to pracodawcy daja ogłoszenia w stylu ; gwarantujemy pracę w młodym prężnym zespole dając do zrozumienia że stary po trzydziestce nie ma co tam szukać.Jeżeli nie powstaną nowe miejsca pracy to zostaną w kraju tylko starcy i dzieci bez rodzicow.

212.244.147.xxx
14-02-2012, 13:04
Jestem pracodwcą i nie zatrudniam 60 latków . Prosze nie wypowiadać sie w imieniu pracodawców . Lewiatan reprezentuje tylko gartske pracodawców

katarzynah123
16-02-2012, 18:56
nie dziwne, że młodzi uciekają z tego kraju

slava
16-02-2012, 19:01
W zasadzie po co nam emerytura ??? Ja proponuję wnieść postulat, aby pracować do 88 roku życia .............. lub wypromować hasło " (oczywiście piszę to z przekąsem) ;)
" Popierajmy pąństwo czynem, umierajmy przed terminem":(

Witam, Dorotko świetne hasło.:)

tomeh
17-02-2012, 13:48
Nie ma co liczyć na emerytury, to miraż niedostępny w tym kraju na ludzkich zasadach

78.8.152.xxx
03-03-2012, 13:43
Rząd aby dokonać eutanazji ludzi pracy za życia powinien jeszcze zlikwidować okres ochronny przed emeryturą i dać wolną rękę do działania " wspaniałomyślnym i uczciwym " pracodawcom w zwalnianiu starszych pracowników !! Jak wiemy zwalnianie jest duże a bezrobocie też duże a perspektywa ,że dotrwasz w jednym zakładzie do końca tzn do emerytury jest niepewna . W majestacie prawa będziesz wykopany lub wykopana z zakładu i będziesz darł(a) się gdy teraz siedzisz cicho - dajcie mi pracę lub w ostateczności pozostanie tobie czapka żebracka pod kościołem !! W ten czas gorliwe feministki jak K. Szczuka i jakaś posłanka PO i feministka Nowicka i mówczynie(celebrytki) telewizyjne tobie nie pomogą . Zresztą słyszysz jak pewne panie piorą mózgi - mówiąc jak rząd i np. pracodawcy z Lewiatana i inni demagodzy importujący głupotę z Brukseli !!Najlepsza ostatnio w show telewizyjnym jest pani Joanna Mucha bo nic nie zrobiła konkretnego na stanowisku a raczej dyskusyjnego ale dała temat zastępczy robiąc na złość językowi polskiemu bo z Pani Minister tytułując się butnie Ministro .Na zachodzie mają lepszą i szybszą opiekę lekarską i nieskrępowany dostęp do badań laboratoryjnych w tym profilaktycznych i za leki płacą symboliczny ryczałt lub mają niższe ceny leków np .bardziej tolerowane .Dlatego też mogą pracować dłużej i żyć dłużej oraz rzadziej obawiając się utraty zdrowia czy zwolnienia z pracy z powodów zdrowotnych czy z taktyki i widzimisię pracodawcy .Wniosek końcowy - gorliwe feministki i piewcy emerytalni powinni pracować do 75 lat ?Jak nie być bezrobotnym i zwolnionym przed wiekiem emerytalnym ?

olena
04-03-2012, 10:56
Ciekawe dlaczego w tym wątku tyle anonimowych wypowiedzi?
Odwaga własnego zdania zdrożała?
Też nie pochwalam pomysłu rządowego.
Kto chce niech pracuje do 100, ale to co jest w projekcie nie da się zrealizować.
Po pierwsze brak miejsc pracy, po drugie stan zdrowia Polaków nie jest taki jak sobie rząd wyobraża.
Statystyki tyczące długości życia nie odzwierciedlają jego jakości.

W ogóle rząd jest ostatnio oderwany od realiów.
Skończy się tak, że to co uchawali, to za cztery lata inni zmienią.
A szary człowiek będzie żył jak na huśtawce między jednym rządem, a drugim, albo jeszcze innym.

olena
04-03-2012, 11:11
....W majestacie prawa będziesz wykopany lub wykopana z zakładu i będziesz darł(a) się gdy teraz siedzisz cicho - dajcie mi pracę lub w ostateczności pozostanie tobie czapka żebracka pod kościołem !! W ten czas gorliwe feministki jak K. Szczuka i jakaś posłanka PO i feministka Nowicka i mówczynie(celebrytki) telewizyjne tobie nie pomogą . Zresztą słyszysz jak pewne panie piorą mózgi.....
Pod kościołem nic się też nie wskóra bo ludzie tam szybko przestaną chodzić, jak się nic nie zmieni na korzyść. Czyli więcej ducha powinno wrócić niż jest materializmu. Od Kościoła bezrobotni wierni raczej też nic nie dostają i nigdy nie dostaną.

A pranie mózgu usiłuje zrobić każda z opcji politycznych i światopoglądowych w Polsce.
Tylko dla zwolenników każdej opcji to są zawsze "słowa prawdy jedynie słusznej", a dla przeciwników zawsze "pranie mózgu".
Każdy na swoją stronę ciągnie linę, czyli "pierze" swoich słuchaczy i tak będzie zawsze.

Najlepiej słuchać uważnie wszystkich stron i jak przyjdzie do wyborów -wybrać. Dobrze by też było wreszcie wybierać nie na zasadzie mniejszego zła jak dotąd.

Co do pani Muchy, to niestety pamiętam jeszcze jej słowa o starych ludziach w przychodniach, a słowo Ministra jest śmieszne i jak się okazuje niepoprawne.