PDA

View Full Version : Orzeł Polski czy logo PZPN?


bodzio2
11-11-2011, 15:33
Co Państwo myślą o tej sytuacji,nasza narodowa drużyna Polski w piłce nożnej dziś pierwszy raz od kilkudziesięciu lat zagra mecz towarzyski z Włochami ale bez Orzełka na piersi,ale z logiem PZPN-u.Dla mnie osobiście jest to niezrozumiałe PZPN dał sobie swoje logo na koszulkach naszych piłkarzy,tym faktem oburzony jest nawet Prezydent Rzeczypospolitej.Jednak to prawda PZPN zrobił sobie Państwo w Państwie i nawet ich nie obchodzi to czy Polacy akceptują taki pomysł czy nie,dziwię się bardzo Prezesowi PZPN-u bo przecież Grzegorz Lato grał z Orzełkiem na piersi czyżby syntyment do Orła Białego zgasł?szkoda że niema reakcji ze strony władz Państwa taka dziwna cisza....:rolleyes:

Scarlett
11-11-2011, 15:54
To jest nasza narodowa porażka, że w PZPN
siedzą takie buraki jak Lato i Kręcina,
a wypowiedział się w tej sprawie Prezydent Komorowski.
Na Facebooku jest też stosowna akcja przeciw decyzji PZPN:confused:

http://www.fakt.pl/Komorowski-chce-orla-na-koszulkach-Prezydent-ostro-o-PZPN,artykuly,136449,1.html

Jarosław II
11-11-2011, 16:00
Mnie akurat już ani PZPN ani nasza piłka nie interesują to mogą mieć nawet widły na koszulkach :rolleyes:

bodzio2
11-11-2011, 16:39
Jaroslaw II jak tak piszesz to co? z ciebie za "Patriota"czy dla ciebie Orzeł Biały w koronie=Widły,rozumiem cię co do tego że nie jesteś zainteresowany piłką nożną ale insygnia Polski powinne coś dla ciebie znaczyć mam nadzieję że flagę Narodową nie traktujesz na równi z widłami.

Scarlett
11-11-2011, 16:43
Jarosławie, czy wywiesiłeś dzisiaj flagę?
Jeśli tak, to znaczy, że patriotyzm masz w sercu
i dlatego jeśli, nawet czarnoskóry gra w naszej lidze,
powinien mieć na koszulce symbol narodowy.:icon_eek:

bodzio2
11-11-2011, 17:06
Scarlett podzielam twoje zdanie,jednak jak widzisz nie wszyscy to potrafią zrozumieć, a wręcz reagują agresywnie swoimi wypowiedziami.Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku że aby być Patriotą trzeba być rozumnym, dojrzałym w tej kwestii także emocjonalnie co niektórzy na forach mają braki związane z tym tematem.Pozdrawiam /bez urazy/

Scarlett
11-11-2011, 17:37
Bodzio dziękuję za uznanie
i nie uznaję czegoś takiego:
Wszystkie drużyny są wymieszane narodowościowo
i nikt nie rezygnuje z symbolu narodowego.
To się może zdarzyć tylko u nas, gdzie buraki
mylą pojęcia.:mad:
http://wgrywacz.pl/images/207302454_297451493606506.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=207302454_297451493606506.jpg)

jasinek123
11-11-2011, 18:08
Mnie akurat już ani PZPN ani nasza piłka nie interesują to mogą mieć nawet widły na koszulkach :rolleyes:
Jarku
Jestem zniesmaczony twoją wypowiedzią
jak tak można mówić,jestem starym kibicem
pamiętam mecz na stadionie Śląskim ZSRR-Polska
i Cieślika,i nasza euforia,och Jarku szanuj Ludzi!:mad:

Jarosław II
11-11-2011, 18:58
Jarku
Jestem zniesmaczony twoją wypowiedzią
jak tak można mówić,jestem starym kibicem
pamiętam mecz na stadionie Śląskim ZSRR-Polska
i Cieślika,i nasza euforia,och Jarku szanuj Ludzi!:mad:
Jak nie przeczytałeś dokładnie to napiszę jeszcze raz.
"Mnie akurat już ani PZPN ani nasza piłka nie interesują to mogą mieć nawet widły na koszulkach."
Dlatego jest MI obojętne co skorumpowane od dziesięcioleci dziady noszą. Natomiast w sportach którymi się interesuję orzeł na koszulkach widnieje, bo i sam go nosiłem :cool: Słowo już jest kluczowe. Uważam, że tak złajdaczona piłka nożna powinna mieć zabronione noszenia mojego godła. Wszyscy grający w totka piłkarskiego powinni za ostatnie dziesięć lat wytoczyć sprawy odszkodowawcze za przegrane zakłady w ustawianych meczach. Przyjemnego kibicowania.

Scarlett
11-11-2011, 19:06
Wszystko co polskie mam w dupie - tak Jarosławie?
Nie można wypośrodkować pewnych spraw, tylko trzeba od razu pluć!!!

Jarosław II
11-11-2011, 19:08
Wszystko co polskie mam w dupie - tak Jarosławie?
Nie można wypośrodkować pewnych spraw, tylko trzeba od razu pluć!!!
Dobra Kobieto przeczytaj dokładnie :D

Scarlett
11-11-2011, 19:15
Mnie akurat już ani PZPN ani nasza piłka nie interesują to mogą mieć nawet widły na koszulkach.

A mnie zależy, aby godnie reprezentowali mój kraj
i mie chce, aby Lato decydował o moich doznaniach
i ośmieszał mnie na forum międzynarodowym
i nie ma tego w dupie.:rolleyes:

jasinek123
11-11-2011, 19:23
Jarku
Patryjotyzm jest dla mnie najważniejszy
Przepraszam ale PZPN nie jest reprezentacją
tylko ci co stoją na boisku i trzymają się za serce
kiedy grają hymn Polski

A grac w totka piłkarskiego nie musisz!
Zobacz wczorajsze wiadomości jak faceta /Szwajcara/
za korupcje w formule 1 oskarżyli!

jasinek123
11-11-2011, 19:26
Acha jeszcze jedno:
Dzisiaj gramy z Włochami-zobaczymy reakcje kibiców!

Jarosław II
11-11-2011, 19:32
Jarku
Patryjotyzm jest dla mnie najważniejszy
Przepraszam ale PZPN nie jest reprezentacją
tylko ci co stoją na boisku i trzymają się za serce
kiedy grają hymn Polski
Hahahaha, i z ręką na sercu sprzedawali mecze :D :D :D

A grac w totka piłkarskiego nie musisz!
Zobacz wczorajsze wiadomości jak faceta /Szwajcara/
za korupcje w formule 1 oskarżyli!
Nie gram, to zajęcie dla frajerów marzących o fortunie. Wygrywali ustawiacze meczy znający wyniki przed meczem, wtedy kiedy Ty się pasjonowałeś i obgryzałeś paznokcie :D :D

bodzio2
12-11-2011, 15:03
No coż paradoksalnie drużyna Narodowa Polski przegrała wczoraj mecz z drużyną Włoch 0:2 być może miał na to wpływ braku Białego Orła na koszulkach zawodników?.Oczywiście żartuję ale bardzo zle mi się ogladało ten mecz brakowało mi czegoś.Pozdrawiam Skarlett & Jasinek123

jip
12-11-2011, 17:50
No coż paradoksalnie drużyna Narodowa Polski przegrała wczoraj mecz z drużyną Włoch 0:2 być może miał na to wpływ braku Białego Orła na koszulkach zawodników?.Oczywiście żartuję ale bardzo zle mi się ogladało ten mecz brakowało mi czegoś.Pozdrawiam Skarlett & Jasinek123
Nie żartujesz, jednym z przyczyn było zamieszanie wokół orła, było trochę inne nastawienie, inne kibicowanie... to też była przyczyna...

babciela
13-11-2011, 09:36
Mnie się wydaje, ze sprawa jest bezdyskusyjna- gra POLSKA druzyna- orzełki OBOWIĄZKOWE.Przeciez mnie nie obchodzi czy formacja jest PZPN czy inny diabeł- mnie obchodzi- czy gra druzyna polska- a wiec z emblematem Orła białego- obowiązkowo.
Wydaje mi się , ze jak nie wiemy o co chodzi(a nie bardzo wiemy), to chodzi o duuuuuuuuuuuuuuże pieniądze- kontrakt na logo pzpn jest podpisany na 2 lata.

Scarlett
13-11-2011, 09:50
– Kierując się względami komercyjnymi uznaliśmy, że to najlepszy moment, żeby dokonać renowacji i wprowadzić nowego, lepszego i bardziej nowoczesnego orła niż w godle – tak Piotr Gołos, dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych PZPN, tłumaczył pomysł usunięcia ze strojów reprezentacji orła i wstawienie w jego miejsce „piłkoptaka”.

Sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina (57 l.) przyznał już bez ogródek, że PZPN chce po prostu na tym zarobić.

– Nie mamy innych dochodów poza tym logo – powiedział. Wszystko na sprzedaż Sprzedać można wszystko. Nawet godło Polski... – Mamy kilkanaście innych reprezentacji, które musimy wyżywić, a nie mamy innych dochodów poza tym logo. A nie może kibic, osoba postronna, decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co złe – wyjaśniał w rozmowie z TVN24 Zdzisław Kręcina.



Ile bierze Lato? Koszulki z „piłkoptakiem” mają trafić do sprzedaży 1 grudnia. Za trykot reprezentacji PZPN trzeba będzie zapłacić co najmniej 200 zł. Lwia część z tej kwoty trafi na konta Związku. A z tego konta opłacani są też działacze. Tylko pensja prezesa PZPN Grzegorza Lato (61 l.) rocznie pochłania 600 tys. złotych. Kręcina zgarnia blisko 450 tys. zł. Pozostali członkowie zarządu także nie mogą narzekać, co miesiąc dostają ok. 20 tys. zł.


http://www.fakt.pl/Skandal-PZPN-usunal-nasze-godlo-dla-pieniedzy-,artykuly,136517,1.html

Jarosław II
13-11-2011, 10:55
A ja się upieram, że TA sprzedajna reprezentacja jest niegodna nosić MOJE godło. Oni są już przegrani :rolleyes: Kibice nie powinni ich dopingować aby PZPN upadł na mordę, jako jeden z ostatnich reliktów niechlubnej przeszłości. Następnym jest PZW gdzie dożywotnim prezesem Zarządu Głównego jest były prominentny milicjant Eugeniusz Grabowski.

babciela
13-11-2011, 12:10
Czy będa nosić godlo czy nie- jak nie dadza rady finansowo - to upadna. A na miedzypanstwowych meczach - godlo Polski- nie reprezentują pzpn tylko Polske.

Esia
14-11-2011, 11:21
po ostatnim meczu to już właściwie mi wszystko jedno, z jednej strony żal, że nie mieli orła na piersi, a z drugiej może i dobrze. Dlaczego tylko dyskusja toczy się wokół koszulek a nie gry reprezentacji? Czyżby chęć odwrócenia oczu od tego co najważniejsze, jak w polityce... a gdzie tu miejsce na sport, rywalizację, dumę z reprezentowania kraju ? echh...

Jarosław II
23-11-2011, 08:26
Co to znaczy piękna Pani minister i jej argumenty. Orła cień już jest.:D:D Ciekawe jak to jest z godłem na koszulkach reprezentacji siatkarzy, koszykarzy i narciarzy, bo jakoś zawieruchy na ten temat nie ma :D

bogdanaster
26-11-2011, 14:55
Czy to nie skandal żeby darmozjad zarabiał rocznie 600 000 zł?

bogdanaster
26-11-2011, 15:26
A może to i lepiej, że szmaciarze nie noszą orła tylko gęś. Dzięki temu mniejszy wstyd.

Scarlett
30-11-2011, 19:11
Zarząd PZPN odwołał w tajnym głosowaniu sekretarza generalnego związku Zdzisława Kręcinę - poinformował prezes Związku Grzegorz Lato. Posiedzenie zarządu zostało zwołane w trybie pilnym przez Latę na wniosek członka zarządu z Wielkopolski Jacka Masioty. To efekt ujawnienia nagrań mogących świadczyć o korupcji w związku.


Jako u Obywatelki naszego kraju, satysfakcji u mnie - brak:mad:
http://www.wprost.pl/ar/281281/PZPN-Krecinie-juz-dziekujemy/