PDA

View Full Version : "Solidarność" apeluje o krótszy czas handlu w Wigilię - komentarze


79.186.183.xxx
14-11-2011, 00:36
Komentarz do artykułu: "Solidarność" apeluje o krótszy czas handlu w Wigilię (http://www.praca.senior.pl/114,0,Solidarnosc-apeluje-o-krotszy-czas-handlu-w-Wigilie,13043.html)
--------------------
Najlepiej by było jakby Wigilię w ogóle zrobić wolną a handel ustawowo ograniczyć do 12. Praca w ten dzień i tak jest fikcją...

Daneczka
25-11-2011, 22:06
Jestem za ograniczeniem pracy do godziny 12 w wigilie, w ubieglym roku dostalam gosci z bardzo daleka zagranicy bez uprzedzenia,w pierwszej chwili radosc i lzy ze taka niespodzianka, za moment refleksja co dalej ,jedzenia starczylo , miejsca do snu rowniez swieta minely radosnie ,przeciez ludzie pracujacy w handlu to nasi bliscy ktorzy chca tak jak my swietowac.

cha_ga
26-11-2011, 19:24
Jest cała masa ludzi którzy musza pracować w Wigilię /lekarze, pielegniarki, kolejarze, policjanci, wojsko i wielu innych, nawet duchowni/ i co im tez koniecznie musimy dac wolne bo to nasi bliscy?

ewikomega
03-12-2011, 13:49
Jest cała masa ludzi którzy musza pracować w Wigilię /lekarze, pielegniarki, kolejarze, policjanci, wojsko i wielu innych, nawet duchowni/ i co im tez koniecznie musimy dac wolne bo to nasi bliscy?
Zgadzam się z ch-gą całkowicie.
Obecnie jestem na emeryturze , ale jeszcze trzy lata temu pracowałam.
Wybierając ten zawód, który - również był moją pasją: bliski kontakt ze sztuką- wiedziałam , że będę pracować w święta jak również będę przed świętami miała dyżury-taka praca.
Właśnie przed świętami Bożego Narodzenia , czy Wielkanocy najwięcej miałam zajęć służbowych, ale COŚ ZA COŚ.

Między innymi obecnie mam wyższą emeryturę niż średnia krajowa.
Dzięki tej pracy miałam często szkolenia
w muzeach ,zamkach, pałacach -wszędzie gdzie był związek z dziedzictwem narodowym.

Podam jeden przykład mojej fascynacji, pomimo , że musiałam w święta pracować.

W Muzeum Narodowym miałam w ręku i... oglądałam szkice Jana Matejki- NIESAMOWITE nie każdemu to jest dane :):)

Janczar
03-12-2011, 17:50
Jeżeli wigilia wypada w dzień roboczy, to wszyscy pracujemy do 15-16. :) I nie jest to żadna fikcja ale normalny dzień pracy.
Wracając do domu trzeba czasem jeszcze uzupełnić zakupy.

U nas w zakładzie, cześć pań bierze w wigilię urlop na żądanie.

Nie rozumiem dlaczego handlowcy mają pracować krócej niż inni pracownicy. :rolleyes:

Bardziej uzasadnione byłoby ograniczenie pracy w niedziele i dni świąteczne.