PDA

View Full Version : SMS 7126 - POMAGAM - pomóż


Scarlett
07-12-2011, 20:33
Brak pieniędzy na rehabilitację bliźniaczek
7 grudnia 2011 19:50
Bliźniaczki Agnieszka i Dominika urodziły się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ich mama opiekuje się nimi sama. Jest silna i niezwykle zaradna, ale brak jej pieniędzy na pełną rehabilitację dziewczynek, która zapewniłaby im samodzielność.
Kiedy bliźniaczki przyszły na świat – wcześniej niż przewidywał termin porodu - ważyły zaledwie po kilogramie i większość ich narządów była niewykształcona. Przyczyną było zakażenie bakteryjne w czasie ciąży. Od pierwszych dni życia dziewczynki wymagały rehabilitacji. Aby opiekować się córkami, a zwłaszcza upośledzoną Agnieszką, pani Jowita zwolniła się z pracy, a na utrzymanie rodziny zarabiał jej mąż.
Informacje dla osób z zagranicy
Chcesz wspomóc Fundację TVN "Nie jesteś sam", a nie mieszkasz w Polsce? Kliknij na Fundacja TVN i przeczytaj informacje dla osób z zagranicy! Na stronie znajdziesz też numer konta fundacji.


- Dziewczynki bardzo się różnią - mówi Jowita Nowaczyk, mama bliźniaczek. – Dominiczka miała mniejszy wylew. Lekarze powiedzieli mi, że je rozwój będzie w miarę stabilny, ale stale wymagać będzie rehabilitacji. O Agniesi dowiedziałam się, że będzie jak roślina.

Pani Jowita razem z trójką dzieci – ma jeszcze w pełni zdrowego syna Piotrusia - utrzymuje się z zasiłków, których suma wynosi 826 złotych. Ojciec dzieci przestał łożyć na utrzymanie rodziny. Zniknął, nie zostawiając nawet numeru telefonu. W sądzie jest sprawa o alimenty, ale panią Jowitę czeka też walka o mieszkanie, które jest ich wspólnym majątkiem. Rodzinie pomagają przyjaciele, ale to wciąż kropla w morzu potrzeb.
Agnieszka i Dominika potrzebują systematycznej rehabilitacji. Jeśli chcieliby Państwo im pomóc, wysyłajcie SMS-y na numer 7126 o treści "Pomagam".


Obie dziewczynki wymagają ciągłej rehabilitacji. Agnieszka uczęszcza do specjalnego ośrodka dla niepełnosprawnych, który zastępuje jej szkołę. Dzięki ćwiczeniom i determinacji matki dziewczynka nauczyła się już sama połykać pokarm. Siostry potrzebują stałej opieki nie tylko pediatry, ale też ortopedy, neurologa, okulisty i rehabilitanta.

- Opieka nad dzieckiem z porażeniem mózgowym to bardzo duże koszty – mówi Jolanta Brzozowska, pediatra. – Państwo oferuje niewielką pomoc. Gimnastyka rehabilitacyjna jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia dwa, trzy razy w roku po dwa tygodnie, a to za mało.

Pani Jowita stanęła przed dramatycznym wyborem – nie mając środków na rehabilitację dla obu sióstr, zdecydowała się przeznaczyć je w większej części dla Agnieszki. Dominika, która dzięki zabiegom mogłaby stać się samodzielna niemal tak, jak każde zdrowe dziecko, bardzo na tym traci. Specjalistyczny turnus rehabilitacyjny kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Dla mamy bliźniaczek to niewyobrażalna suma.

- Mój największy ból jest taki, że nie jestem w stanie zapewnić im takiej rehabilitacji, jakiej potrzebują – mówi Jowita Nowaczyk. – Nie wiem, jak sobie z tym radzę. Wychowywanie dzieci to całe moje życie. Trzeba iść cały czas do przodu, nie ma czasu zastanawiać się, jak jest nam źle.

Jestem pełna uznania dla tej kobiety, którą opuścił mąż w nieszczęściu, a jej teraz chodzi tylko o to, aby jej córeczki w przyszłości sobie radziły z życiem.
Nie spadła jej ani jedna łza i ubolewa nad tym, że nie ma pieniędzy na pełną rehabilitacje dla córeczek.
http://uwaga.tvn.pl/54014,news,,brak_pieniedzy_na_rehabilitacje_blizni aczek,reportaz.html

marion
07-12-2011, 21:33
:) Poszłoooo ...
ŻYCZĘ TEJ DZIELNEJ MAMIE SIŁY I DETERMINACJI ,dzieciaczkom zdrowia oczywiście...

babciela
07-12-2011, 21:38
Mnie tez poszlo- ale czy nie lepsza bylaby fundacja z okresleniem osob, dla kt orych chcę te grosze przekazać?

marion
07-12-2011, 21:50
Mnie tez poszlo- ale czy nie lepsza bylaby fundacja z okresleniem osob, dla kt orych chcę te grosze przekazać?


Racja , ale już posłałam .
hm... zaraz poszukam materiałów o tej rodzinie w necie

Stasienko
08-12-2011, 09:48
Racja , ale już posłałam .
hm... zaraz poszukam materiałów o tej rodzinie w necie
I ja juz wysłałem sms-a.
Poczekam az znajdziesz coś, na temat tej rodziny, sam jestem bardzo ciekaw.

marion
08-12-2011, 10:13
Jest wzmianka o dziewczynkach na fotoblogu znajomej :

http://madzik68.flog.pl/wpis/2333748/dominika-i-agnieszka


z zamieszczonej wzmianki rozumiem,że dzieciom pomagają dwie fundacje "Nie jesteś sam" i "Zdążyć z pomocą"

Też wolałabym pomagać "bezpośrednio"

Mogłoby być np. jakieś subkonto ...

Zdzisia
09-12-2011, 09:23
:) A ja od czasu do czasu wysyłam sms na 7126 i decyzję komu pomóc zostawiam fundacji,bo ufam,że ona sprawiedliwie pomaga potrzebującym.A te reportaże o potrzebujących są nadawane (moim zdaniem)po to aby poruszyć nasze serca i przypomnieć o istnieniu fundacji.

Ludgarda
09-12-2011, 11:45
:) A ja od czasu do czasu wysyłam sms na 7126 i decyzję komu pomóc zostawiam fundacji,bo ufam,że ona sprawiedliwie pomaga potrzebującym.A te reportaże o potrzebujących są nadawane (moim zdaniem)po to aby poruszyć nasze serca i przypomnieć o istnieniu fundacji.

Robię podobnie...Teraz też poszło przed chwilką:)

Scarlett
16-12-2011, 19:59
Wracamy do Agnieszki i Dominiki, bliźniaczek z porażeniem mózgowym wychowywanych przez samotną matkę. Chociaż ich sytuacja materialna jest bardzo ciężka, to z pomocą ludzi dobrej woli udało się zebrać pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla jednej z sióstr. Dla Agnieszki każdy dzień w ośrodku to ciężka i mozolna praca, ale także szansa na samodzielność.

http://www.youtube.com/watch?v=kscDQV28iAA

jakempa
16-12-2011, 23:20
Kochani, ta fundacja ''Pomagam'' TVN, jest naprawdę chyba jedną z najlepszych fundacji, - moja wnuczka korzystała z niej przez długi okres choroby /ziarnica złośliwa IV stopnia/ , pokazywano ją wiele razy w programach ''zielone drzwi'' i na spotach fundacji, wierzcie mi, że oni pilotują i pomagają dziecku do końca, aż wyzdrowieje,
A jak się znalazła moja wnuczka w ich opiece?
Przyjeżdżają do klinik onkologicznych przedstawiciele tej fundacji i dyrektor szpitala wskazuje naciężej chore dziecko, oni sprawdzają wszystko i dofinansowują leki, rehabilitację, wyjazdy. Moja wnuczka jest już zdrowa, ale oni w dalszym ciągu raz w roku dzwonią i pytają o stan zdrowia.Ja teraz bardzo dużo sms-ów wysyłam, przecież to tak niewiele,,,, a naprawdę można pomóc,

Krystyna1958
17-12-2011, 19:15
Witam! Jesli moge wtracic sie do tematu to moge stwiedzic z cala odpowiedzialnoscia,ze fundacja TVN jest dobra fundacja jak i "Zdazyc z pomoca"(tam zbierane sa pieniazki na subkonto chorego dziecka). Dzieki ludziom dobrej woli wszystkie potrzebujace chore dzieci maja tam wsparcie i duzo zyczliwosci.Tylko dzieki fundacjom , dzieci spotyka lepszy los, bo maja rehabilitacje,ktora jest niezbedna tak chorym dzieciom i dzieki nim moga godniej przejsc przez swoje ciezkie zycie!
Moj syn byl podopiecznym fundacji TVN,POLSAT i "Zdazyc z pomoca" to dzieki nim moj syn mogl godnie przejsc przez zycie,chyle czolo i moja wdziecznosc bedzie ze mna do konca moich dni!

Zdzisia
18-12-2011, 10:09
:) Bardzo dobrze,że piszą osoby,którym pomogły fundacje.Mam nadzieje,że to przekona niedowiarków.

Scarlett
13-06-2012, 17:07
Dzisiaj przypada 6 rocznica powstania tego portalu
i mam nieśmiałą prośbę, aby to uczcić, wysyłając
sms o treści POMAGAM, na nr 7126 - dla dzieciaków :)

babciela
13-06-2012, 20:30
ta fundacja TVN- jest bardzo szybka i istotnie pomaga w ekspressowym tempie. Polecam.
Dlaczego pisalam o ewentualnym subkoncie.wszystkie fundacje jak najbardziej popieram- bo to panstwo jest kompletnie niewydolne- tylko przeczytalam na blogu Grzesia Niewitowskiego(13- letni chłopiec chory na raka- 6 lat w szpitalach), że fundacja zabiera 40 procent, reszta dla okreslpwego dziecka.

bhu
12-07-2012, 12:31
Poszło :). Od paru lat już wspieram tę fundację, bo naprawdę widać efekty. Pozdrawiam.