PDA

View Full Version : Generał Jaruzelski w bardzo złym stanie :(


Scarlett
09-12-2011, 13:16
Wojciech Jaruzelski jest tak słaby, że nie wstaje z łózka. Według jego żony to ostatnie chwile generała

- Jego choroba, jego stan jest śmiertelny - mówi "Super Expressowi" Barbara Jaruzelska, żona generała.

Autor stanu wojennego walczy z nowotworem. Mimo ciężkiej choroby udało mu się dokończyć książkę "Starsi o 30 lat", w której tłumaczy się z decyzji podjętej 13 grudnia 1981 roku.

Żona generała Jaruzelskiego bardzo obawia się 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. - Wiem, że w tym dniu pod mój dom przyjdą prawicowi zadymiarze. Dwa dni trwać - dodaje Barbara Jaruzelska.


http://www.fakt.pl/Jaruzelski-umiera-zona-generala-o-stanie-jego-zdrowia,artykuly,139302,1.html

Scarlett
11-12-2011, 10:54
Dwa dni przed 30 rocznicą stanu wojennego generał Wojciech Jaruzelski przesłał do mediów oświadczenie. Po raz kolejny przeprosił za jego wprowadzenie i wynikłe z tego krzywdy. Podkreślił jednak znów, że stan wojenny był "mniejszym złem" i "wyższą koniecznością". I zadeklarował, że dziś jego decyzja byłaby dokładnie taka sama.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10795848,Jaruzelski___Przepraszam_za_stan _wojenny__ale_dzis.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

hary
11-12-2011, 11:43
współczuję... taki ciężar w obliczu.. śmierć wszystko wyrówna

Kaima
11-12-2011, 18:26
Wiemy, jak potoczyły się losy Polski po wprowadzeniu stanu wojennego, ale nikt nie wie, co by było gdyby . . . Pan Generał przyjął na siebie wielkie ryzyko i jeśli wiele, bardzo wiele osób, nie zgadza się z jego decyzjami to warto, aby przypomnieć sobie, że im wyższe stanowisko, tym większa odpowiedzialność. Teraz jest to schorowany człowiek i wypadałoby w imię powszechnie głoszonej miłości bliźniego zaniechać wszelkich demonstracji.

liduszka
14-12-2011, 14:39
Tiko, jestem tego samego zdania co Ty i wielu ludzi myslacych czezwo i rosodnie. To jest ta katolicka milosc do blizniego. Juz z tego powiedzenia wynika , ze prawdziwego katolika to nie dotyczy" miluj blizniego jak siebie samego"General dobrze wiedzial co robi w tym czasie aby uratowac Polske od bratobojczej wojny i jeszcze gorszej po wkroczeniu R.....n. Ta milosc blizniego znisczyla mu zdrowie i calej rodziny Jaruzelskich. Niech ten WIELKI CZLOWIEK honoru, bo tylko ON jedyny z wszystkich rzadzacych go posiada. Niech spokojnie umiera ja oddaje mu czesc i honor , taka jaka sie jemu nalezy.

B.Sz
14-12-2011, 21:47
swego czasu , moja kuzynka
pracowała z generałem Jaruzelskim
zawsze mówiła o nim w iż jest to człowiek
o wielkiej kulturze osobistej

bronczyk
14-12-2011, 21:53
Należy uszanować i wiek i chorobę Jaruzelskiego. Ja słyszałam jak w tym roku krzyczano pod domem generała. Przykro mi się zrobiło, że można w obliczu ciężkiej choroby, śmiertelnej tak nienawidzić, takim być gburem.

eledand
14-12-2011, 22:06
Na początku był każdy zachłyśniety nowym pojęciem "solydarność" adzisiaj tą wolność ma każdy wyże uszu.

Nie ma osób ktore by się do tego przyznały że tak jest.
Jesteśmy,MY,Emeryci w nowym wymiarze-Milionerami,ubezpieczonymi a możliwością sta lego iśćia do szpitala z lekarstwami prawie za darmo ----30% od ostatniego razu,mamy wszystko TO-my starzy co nam wywalczyła SOLIDARNOŚĆ>
WOLNOŚCI MAMY POCAŁĄ MORDE I W WIELU WYPADKACH JESTEŚMY GŁODNI.
CZEGO MAMY SIĘ JESZCZE SPODZIEWAĆ,JAK TYL;KO INNYCH STOŁKÓW I INNYCH RYJÓW.
WIECZNIE NIE NAŻARTYCH I GŁODNYCH.
NIE GŁODNYCH RENCISTÓW TYLKO<TYCH GŁODNYCH OSŁÓW ZARABIAJĄCYCH KROCIE I W RAZIE WPADKI SĄDOWEJ POZOSTAJĄCYCH W DOBROBYCIE>
"DLACZEGO NASZE NĘDNE PRAWO JEST DLA BOGACZY TAKIE,ŻE DOSTANĄ MIESIĄC W ZAWIESZENIU,A ZA SZTECHETE 10 LAT CIEŻKIEGO WIĘZIENIA.
TEN ZA SZTECHETE STRACI RESZTĘ MAJĄTKU NA SPŁATĘ SĄDU I KARY.
BOGATY WYJEDZIE NA WESOŁY URLOP NA FLORYDĘ I RECHOCZE MORDĘ Z GŁUPKÓW POLSKICH.

CO MY MAMY ZA SĘDZIÓW I PROKURATORÓW.
PRAWO DOBRE DLA BIEDAKÓW I ICH NALEŻY WYTĘPIC I SZYBKO<POZOSTANIE WIĘCEJ PIENIĘDZY NA BOGACZY>>>>>...

Jarosław II
15-12-2011, 08:05
Najwięcej o stanie wojennym mają do powiedzenia ci co nie mają nic do powiedzenia, bo albo byli w pieluchach albo nigdzie nie należeli a teraz starają się o kombatanctwo. Jeszcze inni stali za firankami i cieszyli się z cudzego nieszczęścia jak i teraz.

Scarlett
16-12-2011, 20:49
http://wgrywacz.pl/images/717383919_268366026554173.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=717383919_268366026554173.jpg)