PDA

View Full Version : Walka z nadwagą - kilka “sztuczek” wspomagających odchudzanie - komentarze


213.108.152.xxx
29-12-2011, 15:36
Komentarz do artykułu: Walka z nadwagą - kilka “sztuczek” wspomagających odchudzanie (http://www.uroda.senior.pl/168,0,Walka-z-nadwaga-8211-kilka-8220-sztuczek-8221-wspomagajacych-odchudzanie,13147.html)
--------------------
moim zdaniem-mądre

zdzislaw.bedrylo
29-12-2011, 16:04
Najlepszy sposób na zbicie zbędnych kilogramów:
" rozsypać 1 kg surowego grochu .....na podłogę i.....zbierać je wszystkie na kolanach po jednym ziarenku...Po tygodniu tego sposobu stracimy około 5 kg.
Polecam Zdzisław Bedrylo

Lucy001
31-12-2011, 09:31
Zapisałam się do dietetyka.
W swoim długim życiu kilka razu się odchudzałam , miałam piękną sylwetkę , a po kilku latach następował efekt jojo.
Może zmienię styl odżywiania , taka mam nadzieję.Wszystko znajduje się w głowie.Powodzenia życzę wszystkim odchudzającym się.

hary
31-12-2011, 18:47
Słusznie!, w głowie! można sobie wmówić, że żarcie jest niesmaczne i jeść z rozsądkiem. Łatwiejsze odchudzanie jest z suplementami , ale to tez trzeba tych sprawdzonych, do których ma się zaufanie.

Lucy001
03-01-2012, 15:44
Byłam u dietetyka .Może mi pomoże ???
Dowiedziałam się , że w czasie głodówki namnażają się komórki tłuszczowe i człowiek tyje.Należy pokarm przyjmować o ustalonych porach.
Trzeba jeść mądrze.Zobaczę......

en_vogue
04-01-2012, 15:29
Lucy będę trzymać kciuku za Twą wytrwałość w diecie.
Sama tez muszę się odchudzić bo odczuwam noszone ciężary.
Niestety muszę zrezygnować z objadania się ukochanym przysmakiem jakim jest ciasto.

zosinek
04-01-2012, 21:36
Dobre to na postanowienie noworoczne. Dietetyk pomoże,waskaże drogę ukierunkuje ,wiem coś o tym.
Artykuł mądry i przydatny.

Lucy001
05-01-2012, 15:46
W poniedziałek zapłaciłam 180 zł. Droższa wizyta , niż u profesora.Dzisiaj miałam dostać dietę i nic nie ma.Nie lubię tego......
En - vogue dziękuję za wsparcie ,
Zosinek - dziękuję , że mnie rozumiesz.
Pozdrawiam obie Panie.

Ninka50
05-01-2012, 17:58
A ja w lustrze zobaczyłam swoje odbicie i od nowego roku postanowienie-szlaban dla słodyczy i dieta Mż .Lucy trzymam za Ciebie kciuki!!

hary
07-01-2012, 12:50
Z tego co sprawdziłam na sobie najlepsze efekty daje wytrwałość. W latach 90tych ważyłam 92kg przy wzroście 170. baba-grzmot. Zaczynała się cukrzyca i to z powodu nadwagi. Musiałam coś z tym zrobić. Kilka stosowanych wcześniej diet nie dawało efektów na długo. Rozpoczęłam odchudzanie z głową. Ustaliłam stałe pory posiłków co 3 godz. 5-6 razy na dzień. Każdy posiłek to dosłownie kromka bez masła z chuda wędlina albo płatki z mlekiem-szklanka, albo kotlet z surówką bez ziemniaków. Albo kawałek sera plus jabłko. Zero słodyczy min oleju i zero tłuszczu zwierzęcego.
Pierwsze 3 dni to była głodówka, ale potem żołądek się przyzwyczaja. A jak po tygodniu zobaczyłam efekty!? ... szło 0,5kg na tydzień! Zrzuciłam w ten sposób 25kg . Przez rok.

Trzeba sobie wmówić, że żarcie jest niesmaczne, pilnować terminów posiłków, by nie popadać w głód.
Do dziś ważę w normie ok 70kg nawet nie przestrzegając już diety. Oczywiście bez seryjnych obżarstw.

Wszystko zaczyna się w głowie. Papierosy też rzuciłam wmawiając sobie ze są wstrętne.
Pozdrawiam wszystkie Panie .

elza1302
07-01-2012, 13:58
Próbowałam w swoim życiu kilkanaście diet, z różnym efektem. Faktem jest ,że chudłam po nich ,ale po powrocie do normalnego jedzenia kg wracały :(. Chcę się wybrać do dietetyka ,żeby ustalił mi co mogę jeść , bo sama sobie z tym nie radzę. Mam zmiany zwyrodnieniowe w prawie wszystkich stawach,nadciśnienie tętnicze,podwyższony cholesterol,cukrzycę typu B, choruję na zakrzepicę żył głębokich, mam usunięty woreczek żółciowy i tarczycę,ostatnio dokucza mi podagra/ dna moczanowa/. Po ostatnim ataku dny boję się cokolwiek jeść , żeby okropny ból nie powrócił. Trudno mi samej ustalić co mam jeść, bo przy w/w schorzeniach różne produkty są dozwolone i zabronione.Lekarze mówią schudnąć ,ale żaden nie mówi jak to zrobić. Od kilku lat nie jem wieprzowiny ani wołowiny, nie jem smażonego mięsa, nie używam śmietany, , ograniczyłam słodycze do minimum, nie słodzę cukrem, używam mało soli,jem 5 posiłków dziennie,ostatnio nie jem chleba, piję dużo wody niegazowanej, jem dużo owoców, chudy ser, jednego ziemniaka na obiad, gotowane mięso z kurczaka i co??? a nic:( , waga ani drgnie w dół.Może mam niesprawną wagę ??? Jestem bezradna i zrozpaczona. Co robić? Jak schudnąć??? Może spróbuję jeszcze tej metody, o której pisze Zdzisław Bedrylo:
Najlepszy sposób na zbicie zbędnych kilogramów:
" rozsypać 1 kg surowego grochu .....na podłogę i.....zbierać je wszystkie na kolanach po jednym ziarenku...Po tygodniu tego sposobu stracimy około 5 kg."
:D

zosinek
07-01-2012, 14:00
ma-lec
Popieram Cię calkowicie. Też uważam że wszystko zaczyna sie w glowie a więc od wlasnego przekonania że tak trzeba,że damy radę. potrafilam sobie wmowić że będę się odchudzala przez czas Wielkiego Postu tj.6 tygodni i efekt byl znakomity. Innym razem myślalam o tym i myślałam że trzeba ale tak jakoś schodziło ze jeszcze nie od dzisiaj a od jutra i trudno było zacząć. Obecnie też zabrałam się do odchudzania bo moje BMI jest w górnej dopuszczalnej granicy. Wiem że obecnie mam już wolniejszą przemianę materi więc będzie to trudniejsze ale wiem że dam radę. Od 3 stycznia do dzisiaj zrzuciłam kilogram i jestem zadowiolona tak będę chciała utrzymać dalej.

hary
07-01-2012, 14:14
zosinek, To nie będzie ciągle w takim tempie szlo, od4go do dzis-7go-przez 3dni- 1kg..??Na razie zrzuciłaś głównie wodę . Ale to jest pierwszy dobry krok i tak trzymaj, Będzie dobrze! Silne postanowienie i prawie reżim: mini 5-6 posiłków dziennie - każdy jak dla 3 letniego dziecka, a nie ciężko pracującego chłopa. Powodzenia

Elzo 1302, a może Twój organizm jako chory, potrzebuje odzyskania równowagi , tzw homeostazy. Masz za mało tego za dużo tamtego...lekarz powinien to wykryć badaniami i wskazać co dalej Ale ja już w lekarzy nie wierzę, przykro mi bardzo. Trudno znaleźć takiego któremu się chce zrobić właściwe badania. I sam wie jakie...Wizyty za pieniądze tym bardziej - pacjent to sztuka. Byle przyszedł następny raz i znów wpłacił. Z wiekiem organizm się psuje... jeśli brak mu równowagi, trzeba się ratować suplementami.

Ninka50
07-01-2012, 16:26
Moja silna wola powoli słabnie a jak sobie pomyślę kobieto wczym ty wyjdziesz wiosną na ulicę''silna wola wraca''.

Ninka50
07-01-2012, 16:38
Nie myślcie sobie że w odchudzaniu jestem nowicjuszem oj nie mam za sobą różne diety.
Teraz moja ''silna wola i Mż'' myślę że wystarczy do zrzucenia sporej nadwagi.

krystynka
07-01-2012, 17:33
Elzo1302, mięso kurczacze jest śluzotwórcze, co powoduje namnażanie się w organiźmie bakterii i drobnoustrojów.
Lepiej jeść cielęcinę.
Nie piłabym też wody niegazowanej. Przecież nie wypijasz wszystkiej po otwarciu butelki i tu znów bakterie namnażają się.
Zdrowsza jest zwykła przegotowana.
Jestem na diecie, bo strułam się czymś. W dwa m-ce 4 kg zjechałam.
Jem 5-6 posiłków dziennie. Dieta, to wykluczyłam wszelkie ciasta, ciasteczka, cukierki, czekolady i chałwy, tłuszcze zwierzęce.
Nic smażonego, pieczonego, duszonego, unikam czarnej herbaty, kawa tylko z expresu.
Nie jem surowych warzyw, bo też zauważyłam, że mi szkodzą. Poza zieloną pietruszką.
Jem gotowane potrawy w tym ryby. Piję herbaty owocowe, wodę z miodem i cytryną, lub samą przegotowaną wodę.
Po kromce chleba smarowanej prawie nożem z wędliną z najwyższej półki, warzywa gotuję w mundurkach, żeby cennych rzeczy nie wygotować.
Do potraw z warzyw ciut oleju i tak jakoś leci. Głodować nie głoduję.
A jako słodkości jem placek drożdżowy.

en_vogue
07-01-2012, 17:50
Każdą z nas trapią podobne problemy.Stajemy się strażniczkami naszej wagi,czasem spada a innym razem stoi w miejscu.
Najważniejsze to nie dać się i nie głodować.
Podrzucam link do artykułu o diecie.
http://zdrowie.onet.pl/fotogalerie/najzdrowsza-dieta-na-zime,4957800,0,foto-male.html
Pozdrawiam .

elizka
07-01-2012, 19:11
http://www.dietaprzepisy.pl/pkzsw/dieta_zawalowca_/

też dobre

elza1302
07-01-2012, 20:18
Elzo 1302, a może Twój organizm jako chory, potrzebuje odzyskania równowagi , tzw homeostazy. Masz za mało tego za dużo tamtego...lekarz powinien to wykryć badaniami i wskazać co dalej Ale ja już w lekarzy nie wierzę, przykro mi bardzo. Trudno znaleźć takiego któremu się chce zrobić właściwe badania. I sam wie jakie...Wizyty za pieniądze tym bardziej - pacjent to sztuka. Byle przyszedł następny raz i znów wpłacił. Z wiekiem organizm się psuje... jeśli brak mu równowagi, trzeba się ratować suplementami.

Qrcze, tylko jaki lekarz powinien to zrobić? Pierwszego kontaktu? Robiłam ostatnio wyniki ,całą chemię i wszystko jest w normie...

elza1302
07-01-2012, 20:21
Elzo1302, mięso kurczacze jest śluzotwórcze, co powoduje namnażanie się w organiźmie bakterii i drobnoustrojów.
Lepiej jeść cielęcinę.
Nie piłabym też wody niegazowanej. Przecież nie wypijasz wszystkiej po otwarciu butelki i tu znów bakterie namnażają się.
Zdrowsza jest zwykła przegotowana.
Jestem na diecie, bo strułam się czymś. W dwa m-ce 4 kg zjechałam.
Jem 5-6 posiłków dziennie. Dieta, to wykluczyłam wszelkie ciasta, ciasteczka, cukierki, czekolady i chałwy, tłuszcze zwierzęce.
Nic smażonego, pieczonego, duszonego, unikam czarnej herbaty, kawa tylko z expresu.
Nie jem surowych warzyw, bo też zauważyłam, że mi szkodzą. Poza zieloną pietruszką.
Jem gotowane potrawy w tym ryby. Piję herbaty owocowe, wodę z miodem i cytryną, lub samą przegotowaną wodę.
Po kromce chleba smarowanej prawie nożem z wędliną z najwyższej półki, warzywa gotuję w mundurkach, żeby cennych rzeczy nie wygotować.
Do potraw z warzyw ciut oleju i tak jakoś leci. Głodować nie głoduję.
A jako słodkości jem placek drożdżowy.

Po ostatnim ataku dny przestałam jeść mięso z kurczaka , spróbuję jeść to co podałaś, może coś się ruszy w moim organizmie :)

krystynka
07-01-2012, 20:50
Jeszcze taką stronkę dziś znalazłam, szukając o żywności śluzotwórczej.
Mnóstwo informacji - sama jeszcze nie zgłębiłam wszystkiego.

http://www.biosila.pl/content/view/793/302/#1

DIETA W CHOROBIE


1.Unikanie żywności zawierającej składniki sprzyjające namnażaniu się chorobotwórczych grzybów i bakterii.
2.Unikanie żywności zawierającej alergeny
3.Pożywienie zrównoważone z punktu widzenia kwasów i zasad
4.Indywidualne podejście do sposobu przygotowania i doboru potraw

Będzie dobrze... tylko trzeba obserwować swój organizm.

hary
08-01-2012, 11:07
Qrcze, tylko jaki lekarz powinien to zrobić? Pierwszego kontaktu? Robiłam ostatnio wyniki ,całą chemię i wszystko jest w normie...
Sądzę ze lekarz rodzinny..ew.wskaze specjaliste ale sam musi miec wiedzę. Jesli masz wyniki w normie znaczy...ZDROWA! Słyszalam to nie raz od mojejgo lekarza, a jednak coś szwankowało, Czy próbowalaś jakichś suplementów? nie chce tu uprawiac reklamy ale zajrzyj do mojego bloga

maluna
08-01-2012, 12:57
Zapisałam się do dietetyka.
W swoim długim życiu kilka razu się odchudzałam , miałam piękną sylwetkę , a po kilku latach następował efekt jojo.
Może zmienię styl odżywiania , taka mam nadzieję.Wszystko znajduje się w głowie.Powodzenia życzę wszystkim odchudzającym się.
Od tego tygodnia zaczynam dietę "Dieta 36s.pl"
Znalazlam ją na facebooku i kupiłam za 39,99zł
Wydaje się być dobra, bo zawiera wszystkie potrzebne
składniki, odpowiednio dobrane.
Otrzymuje się pocztą zestawy posiłków na 21 dni, dokładnie opisane.
Produkty są dostępne w sklepach.
Napiszę Wam, czy coś schudłam po 14 dniach:tongue:

elza1302
08-01-2012, 13:57
Sądzę ze lekarz rodzinny..ew.wskaze specjaliste ale sam musi miec wiedzę. Jesli masz wyniki w normie znaczy...ZDROWA! Słyszalam to nie raz od mojejgo lekarza, a jednak coś szwankowało, Czy próbowalaś jakichś suplementów? nie chce tu uprawiac reklamy ale zajrzyj do mojego bloga

Byłam na Twoim blogu, dużo ciekawych rzeczy można sie tam dowiedzieć. Piszesz o suplementach. Obawiam się cokolwiek brać bez zgody lekarza ze względu na swoje schorzenia, ponieważ biorę leki i boję się że mogę "przedobrzyć":( ...

elza1302
08-01-2012, 14:04
Od tego tygodnia zaczynam dietę "Dieta 36s.pl"
Znalazlam ją na facebooku i kupiłam za 39,99zł
Wydaje się być dobra, bo zawiera wszystkie potrzebne
składniki, odpowiednio dobrane.
Otrzymuje się pocztą zestawy posiłków na 21 dni, dokładnie opisane.
Produkty są dostępne w sklepach.
Napiszę Wam, czy coś schudłam po 14 dniach:tongue:

Małgosiu, kilka lat temu, kiedy nie miałam jeszcze tyle schorzeń stosowałam dietę Vitalii zakupioną przez internet. Stosując ją i ćwicząc na rowerku treningowym przez 1,5 godz. dziennie schudłam 20 kg w ciągu 10 miesięcy. Tylko potem wróciłam do poprzednich nawyków żywieniowych i kg powróciły:( .Jeżeli po odpowiednim schudnięciu nie wrócisz do poprzednich nawyków żywieniowych to utrzymasz efekty diety. Tego Ci życzę i wierzę ,że nie popełnisz takiego błędu jak ja zrobiłam :)

elza1302
08-01-2012, 14:05
Jeszcze taką stronkę dziś znalazłam, szukając o żywności śluzotwórczej.
Mnóstwo informacji - sama jeszcze nie zgłębiłam wszystkiego.

http://www.biosila.pl/content/view/793/302/#1

DIETA W CHOROBIE


1.Unikanie żywności zawierającej składniki sprzyjające namnażaniu się chorobotwórczych grzybów i bakterii.
2.Unikanie żywności zawierającej alergeny
3.Pożywienie zrównoważone z punktu widzenia kwasów i zasad
4.Indywidualne podejście do sposobu przygotowania i doboru potraw

Będzie dobrze... tylko trzeba obserwować swój organizm.

Zapisałam sobie tą stronkę i wolnej chwili poczytam :)

Lucy001
10-01-2012, 13:08
Maluna życzę powodzenia.
Dzisiaj dostałam od dietetyczki zasady żywienia.
Otworzyłam w języku arabskim , potem w języku angielskim.
Nic nie rozumiem , czekam na syna.
Ale człowiek jest biedny!!!

83.29.12.xxx
26-09-2015, 10:04
https://www.youtube.com/watch?v=kTYvEfpNH_M Nigdy nie jest za późno na odchudzanie.

amber
02-11-2015, 23:21
Ech, dawno mnie tutaj nie było, ale właśnie dlatego, że w ostatnim czasie nieco przytyłam, postanowiłam odświeżyć internet ;)
Nie mam żadnej diety cud, ani wspaniałego środka. Ograniczam słodycze, więcej spaceruję, ale liczę na Wasze wsparcie!

83.26.103.xxx
12-01-2016, 22:25
Ciekawe sposoby. Takie triki są dobre dla ludzi którzy nie mają dużego problemu z nadwagą i wystarczą im takie sposoby ale niestety dla ponad 90% ludzi którzy szukają w internecie jak poprawić swój wygląd i samopoczucie to trzeba do tego dołożyć regularne treningi. Z moją nadwagą poradziłem sobie dopiero gdy zacząłem ostro trenować z trenerem w Saturn Fitness. Wcześniej próbowałem coś robić na osiedlowych siłowniach ale w Krakowie na takich siłowniach to nie znajdzie się nikogo profesjonalnego dlatego zapisałem się do Saturn Fitness jak tylko go otworzyli.