PDA

View Full Version : Emerytury: będzie waloryzacja kwotowa - komentarze


213.17.170.xxx
13-01-2012, 11:43
Komentarz do artykułu: Emerytury: będzie waloryzacja kwotowa (http://www.emerytura.senior.pl/116,0,Emerytury-bedzie-waloryzacja-kwotowa,13477.html)
--------------------
Super..jestem za niech dostaną trochę wiecej ,..dla nich to dużo wiecej Ci co mają małe renty... !!!

178.235.156.xxx
13-01-2012, 21:18
Wcale mi się to nie podoba. Wszystko drożeje a emerytury prawie stoją w miejscu . Nie prawda, że to jest sprawiedliwe. Waloryzacja powinna być ok. 10% a ci co mają mało to dać im jakieś dodatki

77.253.41.xxx
19-01-2012, 12:34
znowu ściema!!!

Elżbieta Perkowska -Stec
30-01-2012, 12:37
NO NARESZCIE !!!! SPRAWIEDLIWE !!!!! DZIĘKUJEMY CI MINISTRZE

wuere'le
30-01-2012, 15:56
To bardzo niesprawiedliwe. Ci co pracowali więcej, teraz dostaną tyle samo, co ci, co się o emeryturę nie martwili. To jest skandal.

wuere'le
30-01-2012, 16:02
Wcale mi się to nie podoba. Wszystko drożeje a emerytury prawie stoją w miejscu . Nie prawda, że to jest sprawiedliwe. Waloryzacja powinna być ok. 10% a ci co mają mało to dać im jakieś dodatki

Skoro mają mało, widocznie nie dbali o to kiedy było trzeba. Podawałem już tu gdzieś przykład fryzjerów, którzy część opłaty za usługę rejestrowali, a cześć szła po prostu do kieszeni. Oni się mieli wtedy dobrze, a dziś narzekają, że mało, trzeba było o tym myśleć za wczasu.
Podobnie ma się sprawa z wieloma innymi , którzy więcej byli na lewych zwolnieniach i gdzieś tam dorabiali, a dziś twierdzą, że im się krzywda dzieje.
Ci którzy mają większe emerytury przepracowali po 40 i więcej lat, często w nadgodzinach, podnosili kwalifikacje, dokształcali się często na własny koszt i mogą się cieszyć, a rzad niesprawiedliwie ich traktuje taką rewaloryzacją i tyle.

slava
30-01-2012, 16:06
To bardzo niesprawiedliwe. Ci co pracowali więcej, teraz dostaną tyle samo, co ci, co się o emeryturę nie martwili. To jest skandal.
Przestań ściemniać.
Wiesz tak samo jak ja / chyba za rządów suchej, o przepraszam p. Suchockiej/ wyszła ustawa, że zakłady pracy mogą tylko trzymać zarobki pracowników 12 lat.
Nikt nie sądził, że będzie mu potrzebne do emerytury RP7, więc idąc na emeryturę, poszedł od zakładu o zaświadczenie o zarobkach, a oni ni mają zarobków, bo nie musieli przechowywać.
Podam swój przykład.
Pracowałam w jednym urzędzie 20 lat.
Takie mam zaświadczenie o zatrudnieniu, ale zgubiono dwa lata zaświadczenia o zarobkach, to tak jakbym pracowała 2 lata za darmo.
Nie mogłam zebrać 20 lat najlepiej płatnych.
Musiałam sztukować i wyszło jak wyszło.
Takich jak ja są setki tysięcy.

slava
30-01-2012, 16:08
Ci którzy mają większe emerytury przepracowali po 40 i więcej lat, często w nadgodzinach, podnosili kwalifikacje, dokształcali się często na własny koszt i mogą się cieszyć, a rzad niesprawiedliwie ich traktuje taką rewaloryzacją i tyle.
Wybacz, ale za "komuny" nikt nie dokształacał sie na własny koszt. Chyba ,że za granicami Polski.

Fryzjerzy i prywatna inicjatywa, to setny ułamek.

Dela
30-01-2012, 16:20
To bardzo niesprawiedliwe. Ci co pracowali więcej, teraz dostaną tyle samo, co ci, co się o emeryturę nie martwili. To jest skandal.
Widzisz to co chcesz widzieć.... chyba nie wiesz jakie były płace w oświacie.

slava
30-01-2012, 16:56
Widzisz to co chcesz widzieć.... chyba nie wiesz jakie były płace w oświacie.
Dela i nie tylko w oświacie.:)

95.40.113.xxx
16-02-2012, 19:47
71-TO JEST BRUTTO, A NETTO OK. 56ZL.!!! KOCHANI EMERYCI- TA KWOTA TO ISTNA ROZPUSRA...ALE BEDZIE MOZNA ZSZALEC...A TAK SZCZERZE-TO SWINSTWO!!! CO WY NA TO ???

slava
16-02-2012, 20:00
71-TO JEST BRUTTO, A NETTO OK. 56ZL.!!! KOCHANI EMERYCI- TA KWOTA TO ISTNA ROZPUSRA...ALE BEDZIE MOZNA ZSZALEC...A TAK SZCZERZE-TO SWINSTWO!!! CO WY NA TO ???

Kupimy litr gorzałki i się ze szczęścia upijemy :tongue: ;) :D

wuere'le
16-02-2012, 20:47
Wiesia, ja się dokształcałem w Polsce, za swoje.
Dela, w oświacie przepracowałem 43 lata i wiem jakie są i były płace.

slava
16-02-2012, 20:51
Wiesia, ja się dokształcałem w Polsce, za swoje.
Dela, w oświacie przepracowałem 43 lata i wiem jakie są i były płace.
Gratuluję :)
Ja też częściowo się dokształcałam za swoje, ale to co to dało?
Jedna ustawa przekreśliła wszystko, a u innnych choroba itd.
Nie ma czego zazdrościć, tych 56 zł, przecież to kpiny.
Zobacz jaki jest wzrost cen.

MARYLCIA 54
16-02-2012, 21:00
Wiesia, ja się dokształcałem w Polsce, za swoje.
Dela, w oświacie przepracowałem 43 lata i wiem jakie są i były płace.

Obecnie płace są całkiem ... całkiem. Były do 4 liter !!!
Wszystkie składki wędrowały do tzw. jednego gara :) -- gdy doczekałam się emerytury ... nikt nie szukał mojego wkładu.
Emerytura głodowa !!! Dyplomy w szufladzie :)

slava
16-02-2012, 21:12
Obecnie płace są całkiem ... całkiem. Były do 4 liter !!!
Wszystkie składki wędrowały do tzw. jednego gara :) -- gdy doczekałam się emerytury ... nikt nie szukał mojego wkładu.
Emerytura głodowa !!! Dyplomy w szufladzie :)
Marylko, teraz można użyć w razie czego jako papier toaletowy, chociaż do czegos sie przyda.:tongue: ;) :D

MARYLCIA 54
16-02-2012, 21:18
Marylko, teraz można użyć w razie czego jako papier toaletowy, chociaż do czegos sie przyda.:tongue: ;) :D


:):):) kochana -- za twarde !!! ale w razie braku ... dobre i to :)
Ja tam te 54 zł :) z miejsca przeznaczę na papier toaletowy :)
Ty kupisz 2 flaszki, ja papier... wiesz jak wypijemy litra to i papier się nam przyda.

slava
16-02-2012, 21:21
:):):) kochana -- za twarde !!! ale w razie braku ... dobre i to :)
Ja tam te 54 zł :) z miejsca przeznaczę na papier toaletowy :)
Ty kupisz 2 flaszki, ja papier... wiesz jak wypijemy litra to i papier się nam przyda.
hihihihihi masz rację, pomysł fantastyczny hihihihiu, bo poleci nam góra i dołem.:tongue: ;) :D

MARYLCIA 54
16-02-2012, 21:27
hihihihihi masz rację, pomysł fantastyczny hihihihiu, bo poleci nam góra i dołem.:tongue: ;) :D


No i będzie SPRAWIEDLIWIE :) po równo ...
Dyplomy zostawimy sobie do następnej podwyżki.

slava
16-02-2012, 21:29
No i będzie SPRAWIEDLIWIE :) po równo ...
Dyplomy zostawimy sobie do następnej podwyżki.
Po co? Chyba jako tapety na scianę.:tongue: ;) :D

slava
16-02-2012, 21:44
Brutto - podatek = netto.
16 x każdy emeryt to jest kasa.

tomeh
17-02-2012, 13:47
czemu zawsze jest obawa o to że będzie gorzej, bo tak czesto jest.

kora
22-02-2012, 19:40
Co tu komentowac-kpina z ta podwyzka.Wkurza mnie,ze wszystko jest porownywane do UE-Unia ma wymogi takie a takie,jednak nikt nie wspomina,jakie w Unii sa emerytury i renty(do tego nasze panstwo nie dazy).U nas emeryt to dziad,a na zachodzie wie,ze zyje i naprawde korzysta z zycia.

jasinek123
22-02-2012, 19:55
kora
Były wybory,był wybór myśle że jak przyjdą nowe,to emeryci
zapamiętają, zresztą ta decyzja jest w Trybunale,zobaczymy
czy słuszna w/g Konstytucji!

babciela
22-02-2012, 21:44
Wg konstytucji niesluszna- ale i tak przejdzie. Tylko my nie dostaniemy 70 PLN- bo to jest brutto- netto znacznie mniejsze.

BUNIA
22-02-2012, 21:52
Szkoda nerwów i tak nic nie zmienimy .
Wiem ze taka postawa nie jest mobilizująca ale obserwując
groteskowe zachowania rządu mozna tylko marzyć aby. bylo tak jak w innych krajach

46.186.5.xxx
24-02-2012, 17:06
"urawnilowka" wrocila . bardzo ciekawa jestem dlaczego to 71 zl. a nie 69 ?

Tadek K42
26-02-2012, 16:05
I co z tej podwyżki pozostanie, wezmą podatek i zdrowotne i pozostanie coś ponad 50-zł ale dla biednego zawsze "coś". Widzę że niektórym WIELKA krzywda się stała, ci co mają dużo to im będzie zawsze mało, brak jakiegokolwiek WSTYDU. Obserwuję jak ci nadziani jadą w marketach załadowanymi wózkami i pogardliwie popychają babcie które zastanawiają się czy kupić, czy wystarczy, a może braknie. Ja wiem że większość rent i emerytur jest w Polsce niska, ale tym nadzianym będzie zawsze mało.

jasinek123
26-02-2012, 16:22
Tadek k42
Jakoś w supermarkiecie nie widzę nadzianych
a tym bardziej popychających Babcie!!
Nie wciskaj nam kitu, moja Emerytura jest wypracowana
ciężką pracą 30 lat na dole
Jeszcze jedno w Żywcu nie ma supermarkietu!!

sabcia
26-02-2012, 16:38
zgadzam się zTadkiem.

Tadek K42
26-02-2012, 19:20
Czy ja zazdroszczę komuś wysokiej emerytury, a na pewno nie górnikom, ani nikomu kto uczciwie na nią zapracował. Ale boli ta pazerność niektórych, zawsze będzie im mało. Jeszcze jedno, w Żywcu jest co najmniej 10 supermarketów, a w okół Żywca też kilka by się znalazło. Zapraszam!

wuere'le
26-02-2012, 19:50
I co z tej podwyżki pozostanie, wezmą podatek i zdrowotne i pozostanie coś ponad 50-zł ale dla biednego zawsze "coś". Widzę że niektórym WIELKA krzywda się stała, ci co mają dużo to im będzie zawsze mało, brak jakiegokolwiek WSTYDU. Obserwuję jak ci nadziani jadą w marketach załadowanymi wózkami i pogardliwie popychają babcie które zastanawiają się czy kupić, czy wystarczy, a może braknie. Ja wiem że większość rent i emerytur jest w Polsce niska, ale tym nadzianym będzie zawsze mało.

Nigdy nie widziałem nikogo popychającego jakieś babcie w żadnym markecie.Generalnie, to babcie do marketów nie chodzą.
Ci co maja większe emerytury nie maja się czego wstydzić, po prostu dużo pracowali, wstydzić powinni się ci, co się opieprzali, chodzili na lewe zwolnienia, wykazywali część zarobków. Pomijam tu ludzi chorych, żeby zaś nie było!

slava
26-02-2012, 20:00
Eeeeeeeee, szkoda klawiatury na dyskusje. :(

81.219.162.xxx
19-07-2012, 09:01
to po co ja cale zycie pracowalam z mysla o wyzszej emeryturze jak i tak TERAZ BYC WSZYSTKIM PO ROWNO??????

babciela
19-07-2012, 19:20
Już nie ma podwyzki- od kwietnia wzrosly składki na NFZ do 345 PLN-czyli o te 70 pln. Srednia krajowa prawie 3500pln.