PDA

View Full Version : Czy lubicie Harrego Pottera?


Bianka
31-07-2007, 15:35
Czy czytacie te książki razem z wnukami (a może w tajemnicy przed nimi :) Czy oglądacie filmy? :)

Alsko
31-07-2007, 15:53
ustawiam się w kolejce do czytania :)
Filmy oglądam bez koleki. A co?

iwo1111
31-07-2007, 16:02
Czy czytacie te książki razem z wnukami (a może w tajemnicy przed nimi :) Czy oglądacie filmy? :)
Moje dzieci (dorosłe) mają zupełnego "hopla" na jego punkcie. Przeczytały wszystkie tomy i widziały wszystkie filmy. Niedawno syn stał nocą kilka godzin w kolejce po kolejny tom i natychmiast go przeczytał. Poprzednim razem było to samo i nawet udało mu się dostać autograf od autorki. Ja nie czytałam żadnego, bo dzieci mają w wersji angielskiej. Dopiero się uczę tego języka więc to jeszcze nie dla mnie. Jakoś mnie to zbytnio nie pociąga.

Anielka
31-07-2007, 16:06
Książek o Harrym P.nie czytalam,filmy -tylko dwie pierwsze części.Podobały mi sie.Nie mam wnukow,syn ze mna nie mieszka,więc nawet nie wiem czy kupuje książki/chłopcom,synowie jego wybranki/ na filmy z nimi chodzi.4533

Lila
31-07-2007, 17:11
Ja nie czytam...
Dlaczego ?
Sama się nad tym zastanawiam,ale coś mnie nie ciągnie,choć zawsze byłam molem...książkowym,oczywiście...

Basia.
31-07-2007, 18:11
Ja nie czytam...
Dlaczego ?
Sama się nad tym zastanawiam,ale coś mnie nie ciągnie,choć zawsze byłam molem...książkowym,oczywiście...
syn mi podrzucił do domu filmy też ich nie obejrzałam ..........

Bianka
31-07-2007, 18:16
Ja jestem fanką HP. Czytałam wszystkie książki (oprócz ostatniej, bo jeszcze nie przetłumaczona) i oglądałam wszystkie filmy :)
A pytam dlatego, że wkurzają mnie recenzje. Dzisiaj na Onecie zamieścili "ekstrakt" jakiejś recenzji z gromami sypanymi na p.Rowling. Że HP niezgodny z wartosciami chrześcijańskimi.
A ja kocham baśnie. I ogromnie żałuję, że swego czasu nie dostałam sowy z wezwaniem do Hogwartu :) :) :)

Lila
31-07-2007, 18:20
Patrz Bianca....a może jakbym się przełamała ?
Zawsze kochałam baśnie,ale to było tak dawno .....

Bianka
31-07-2007, 18:30
Wolę nie brać Cię na sumienie, bo jak nagle coś Ci zaskoczy, moc się objawi i zaczniesz uganiać sie z różdżką? :D

Lila
31-07-2007, 18:34
Oooooo ,to dopiero !!!
Od samego czytania ? I jest tam jakaś różdżka ?
Mnie się moc tylko raz objawiła,podczas wywoływania duchów..
Ale to było oszustwo na pewno,bo jaki duch byłby tak głupi,żeby dobrowolnie do mnie przybyć ?

Alsko
31-07-2007, 19:28
przeczytać powinnaś choćby z tego powodu, że rydzyki i inne największe ministry egzekwie chcą odprawiać wszędzie, nawet w księgarniach sprzedających Harry,ego. I grożą ogniem piekielnym. Chcesz się między świętymi nudzić, dziewczyno? :)

Alsko
31-07-2007, 19:30
A sowa może się spózni? Bianko, warto czekać chyba.

Bianka
31-07-2007, 20:26
Oooooo ,to dopiero !!!
Od samego czytania ? I jest tam jakaś różdżka ?
Mnie się moc tylko raz objawiła,podczas wywoływania duchów..
Ale to było oszustwo na pewno,bo jaki duch byłby tak głupi,żeby dobrowolnie do mnie przybyć ?
Objawiła się moc? I co dalej było??? :) :)

Bianka
31-07-2007, 20:28
A sowa może się spózni? Bianko, warto czekać chyba.
Albo samej wysłać im sowę :D I poszukać wejścia na ulicę Pokątną :D

an_inna
31-07-2007, 20:35
No pewnie, że czytam! Pierwszy tom czytałam jednym tchem, do białego rana. Następne już spokojniej. Filmy spoko :) ale wolę czytać. Oczywiście zaczęłam z wnukiem - wszystkie tomy ma ode mnie, do kina chodzimy, na DVD też wszystkie od nas dostał. Tylko, że ostatnio wnuka coś nie ciągnie do tego. Przestał być małym chłopcem? Ja nie :) On może sobie na to pozwolić bo ma 15 lat.

Alsko
31-07-2007, 20:44
sama pewnie bym się bała. Ale w grupie...
Czasami przydałaby się taka odskocznia, co?

Bianka
31-07-2007, 21:21
sama pewnie bym się bała. Ale w grupie...
Czasami przydałaby się taka odskocznia, co?
Z różdżką? Przecież na ulicę Śmiertelnego Nokturnu Cię nie ciągnę :D Ale w kilka osób byłoby raźniej, fakt :)
O tak, bardzo by się przydała. Nawet lekcje ze Snapem wydają mi się fascynujące :)

Alsko
31-07-2007, 21:26
bez fantazji i marzeń cóż to byłoby za zycie, brr!
Naużerałam się dziś z komputerowymi kłopotami, oczy mi się kleją. Idę wcześnie spać, może spotkamy się we śnie w krainie HP.
Dobranoc :)

Lila
31-07-2007, 21:29
Objawiła się moc? I co dalej było??? :) :)

Nic niestety.Duch uciekł.Nie zachowałam należytej powagi,bo dla kurażu napiłam się whisky z colą.Jak talerzyk zaczął latać,ja zaczęłam się śmiać..:D

Może powinien to być śmiech złowieszczy,to duch by to jakoś zniósł ?
Ale to była typowa głupawka,jakiej już kiedyś doznałam,gdy podwozie przy lądowaniu samolotu nie wyszło.Tak mam,jak się boję.A tego cholernego ducha się bałam,bo przyszedł na moje wezwanie tylko.Czyli jestem medium ...:D ...albo ktoś stamtąd na mnie czyha...

Pani Slowikowa
31-07-2007, 22:05
Harry Pottera obejzalam z przyjemnoscia.. Uwielbiam tego rodzaju bajki!!
Drugi film juz troche mniej.. a reszta wydaje mi sie zbyt naciagnieta. Chyba tak zawsze jest z wiecznie nie konczaca sie historia :rolleyes:
Pamietacie filmy o Angelice??

Lila
31-07-2007, 22:09
Asiu...pamiętamy.Teraz była w TV powtórka pierwszego odcinka,gdzie hrabia ginie na stosie..
Oczywiście w trzecim bodajże ożyje,ale za to ile ona przeleci facetów....czy oni ją,już nie pamiętam...:)

Pani Slowikowa
31-07-2007, 22:14
Asiu...pamiętamy.Teraz była w TV powtórka pierwszego odcinka,gdzie hrabia ginie na stosie..
Oczywiście w trzecim bodajże ożyje,ale za to ile ona przeleci facetów....czy oni ją,już nie pamiętam...:)

To jest tak jak nasza "powiesc" ktora tu piszemy razem :D

Ale pierwszy film z Angelika byl fajny. Taki przygodowy i tajemniczy a hrabia wcale nie byl brzydki.. :D Nawet drugi z rozpedu tez mi sie podobal

Lila
31-07-2007, 22:17
Hrabia był piękny !! Robert Hossein bodajże.
Zrobili mu szramę,ale ona była seksowna bardziej niż Angelika....

Pani Slowikowa
31-07-2007, 22:25
bardziej hrabia niz te inne fircyki :D
Ach jak dobrze bylo byc mlodym !! Czlowiek myslal ze jemu tez przyjdzie miec tyle przygod jak Angelice!! A tu jedna tylko przygoda mi sie trafila. Pewnie ze chyba bylo lepiej nie widziec tego mojego wybranego na stosie ..:confused:

Lila
31-07-2007, 22:58
Asiu..na stosie dosłownie nie !!

Ale czy nie zdarzyło się ,że skwierczał jeden z drugim na ruszcie ,przypiekany naszymi pytaniami i dociekliwością ?

Zresztą jaki to i stos,jak on przeżył.Ciekawe,bo zapomniałam jakim cudem.A tak pięknie się palił.....

an_inna
31-07-2007, 23:03
Asiu..na stosie dosłownie nie !!

Ale czy nie zdarzyło się ,że skwierczał jeden z drugim na ruszcie ,przypiekany naszymi pytaniami i dociekliwością ?

Zresztą jaki to i stos,jak on przeżył.Ciekawe,bo zapomniałam jakim cudem.A tak pięknie się palił.....
Harry Potter? Gdzie moherator?

hannabarbara
31-07-2007, 23:16
Harry Potter mnie nie kręci! Shrek - tak! i Nemo też - tak! Ale dlatego, że polskie przekłady tekstów są bombowe, jak również osada aktorska w dubingu.

Lila
01-08-2007, 00:21
ooooo...faktycznie ,to wątek o Harrym Potterze ...:)

A my doszłyśmy do stosów i palonych żywcem hrabiów.
No nie !!! Zdolne z nas niewiasty...
Dumna jestem,że znalazłam się w Waszym towarzystwie...
Buzia...

Nika
01-08-2007, 08:21
Nie udało mi się przekonać ani do książki,ani do filmu...chyba nie moje klimaty po prostu.

Bianka
01-08-2007, 09:03
ooooo...faktycznie ,to wątek o Harrym Potterze ...:)

A my doszłyśmy do stosów i palonych żywcem hrabiów.
No nie !!! Zdolne z nas niewiasty...
Dumna jestem,że znalazłam się w Waszym towarzystwie...
Buzia...
I to są te meandry dygresji, o których niedawno pisała z rozbawieniem Ewita :) Uważam, że to fajne :)
A jeśli chodzi o państwo hrabiostwo de Peyrac, to po wielu, wielu latach, w poniedziałek postanowiłam obejrzeć "Markizę Angelikę" w telewizji. I przeżyłam okrutne rozczarowanie - to co kiedyś nawet mi się podobało, teraz okazało się koszmarnym kiczem... Cóż filmy starzeją się, jak ludzie, teraz jest inna technika ich nakręcania, inna gra, inne wymagania.
...A może to ja trochę dorosłam i zmądrzałam? Też byłabym zadowolona :)

Bianka
01-08-2007, 09:05
Nie udało mi się przekonać ani do książki,ani do filmu...chyba nie moje klimaty po prostu.
Gdybyśmy byli wszyscy jednakowi, byłoby okropnie nudno :)

an_inna
01-08-2007, 10:41
Gabi - buźka! 4561To właśnie moje motto: Ludzie są różni i to dobrze, bo inaczej byłoby straaasznie nudno.

Bianka
01-08-2007, 10:56
:) :) :) Gdzie tu jest Gabi??

an_inna
01-08-2007, 11:05
Pardonez-moi Bianko! Wybacz 456345634563456345634563456345634563456345634563
Może to dlatego, że jako awatar wybrałaś sobie zdjęcie jakiejś obcej blondynki :)

Bianka
01-08-2007, 11:21
:) Ta obca blondynka to jedna z bohaterek jednej z moich ulubionych książek i filmów - Eowina z "Władcy Pierścieni" :) :)

samanna
30-03-2008, 19:58
jestem tu po raz pierwszy gdyż oto wydawało mi się, że nie jestem seniorem choć wiekowo jestem i że tu to sami schorzali zgrzybiali smutni nudziarze i przypadkowo weszłam przeczytałam że jest wątek o Harrym Potterze /uwielbiam, jak i Tolkiena i inne też nie żeby tylko młodzieżowe , no nie/ a już Blanka podbiła moje serce no chyba że ma 16 lat i udaje "zgrzybkę"
myślałam że tylko ja jestem taka trochę dziabnięta, no cieszę się i pozdrawiam wszystkie młodociane staruszki

largetto
30-03-2008, 20:44
mnie Harry Potter nie kręci, choć przeczytałam z konieczności kiedy najmłodsze dziecię miało jako lekturę w VI klasie i za nic nie mogło pojąć o co tam chodzi, natomiast starsza córka /baba 34 letnia/ jest książką zachwycona

a ja nic z tego nie rozumiem : starej się podoba a młodszej nie?
chyba powinno być na odwrót :D

BUNIA
30-03-2008, 20:49
Nie znosze ... i nawt sie nie staram wgryzc w temat zeby polubic .

Malgorzata 50
31-03-2008, 01:08
Nie lubię Harrego Pottera .Może jestem za stara ,za cyniczna ,zbyt zarozumiala -usilowalam sie wciągnać przysiegam ...ale nic z tego nie wyszlo:confused:

Anielka
31-03-2008, 09:20
Wprawdzie książek nie czytalam,ale filmy z wielka przyjemnoscia obejrzalam i bardzo przypadł mi do gustu ten mały a potem dorastajacy czarodziej.Może ja juz dziecinnieje na stare lata,ale co tam.Moze jeszcze ksiażki poczytam.Pozdrawiam serdecznie i słonecznie.13667i czarodziejsko.

Anna_Maria_57
01-04-2008, 01:05
Wnuków nie mam, a książki o Harrym kupuję - sobie. ;)

Uwielbiam opowieści o magii (BIAŁEJ), czarach, o szlachetnych bohaterach, poświęceniu i walce Dobra ze Złem.

Kocham baśnie, od dziecka - do dziś.

Jestem zwolenniczką poglądu, że w to właśnie w baśniach ludzkość od zarania dziejów przekazywała następnym pokoleniom "wytyczne" moralne i nie tylko.

Anielka
01-04-2008, 08:48
Anno-Mario,ja właśnie zdobyłam dwóch wnuków/syn ozenił sie z panią ,ktora ma dwoje dzieci/mam nadzieje,ze mają ksiażki o Harrym.A baśnie tez kocham i bardzo często jak mi jest źle to właśnie do tych ksiażek sięgam.Pozdrawiam cieplutko

samanna
03-04-2008, 18:38
Anielko gratuluję wnuków choć trochę na łatwiznę poszłaś Babciu a gdzie pieluchy? no nie żartuję ja wprawdzie im starsze tym bardziej lubię /dzieci i wnuki/ najlepiej jak same na siebie zarabiaje nie maja problemów a ja jestem młoda i piękna. Niestety pewnie nie można mieć wszystkiego więc pewnie dobrze i tak pozdr. .

Anna_Maria_57
03-04-2008, 19:43
Anno-Mario,ja właśnie zdobyłam dwóch wnuków/syn ozenił sie z panią ,ktora ma dwoje dzieci/mam nadzieje,ze mają ksiażki o Harrym.A baśnie tez kocham i bardzo często jak mi jest źle to właśnie do tych ksiażek sięgam.Pozdrawiam cieplutko

Anielko,
ja kiedy jestem bardzo "zmęczona życiem" sięgam po różnego typu "baśniowe" książki - nie mam wtedy siły na czytanie czegoś "mądrego i poważnego" ;) ;)

selina
01-03-2009, 22:15
nie lubię Harrego czytać ani oglądać filmów,wnukom
też bym nie polecała---są wartościowsze książki !

Alladynka
01-03-2009, 22:39
Krótko , nie lubię :)

Małgorzata_55
09-03-2017, 11:54
Czytałam i mi się podobały.

oliku
26-07-2017, 11:21
Harry zawsze spoko.

euzebia
27-10-2017, 11:54
Według mnie warto, by dzieciaki czytały takie książki, wzbogacają dzięki nim wyobraźnię.

oliku
24-05-2018, 15:10
Oczywiście nie tylko dla dzieciaków taka literatura jest fajna :)

Hali
24-08-2018, 13:14
Uwielbiam, od lat, czytam od czasu do czasu, wieczorami, jak najdzie mnie ochota :)

maja59.
24-08-2018, 13:29
Bardzo lubie, mam wszystkie tomy

Simma
26-02-2020, 14:28
Czytam. Na początku przyznam, ze nie byłam przekonana do serii ale namówiła mnie wnuczka. Tak wiec pomyślałam sobie, że co mi szkodzi. Rzucę na to okiem. I przyznam, ze niewiele innych ksiażek tak bardzo mnie wciagnęło jak Harry Potter. Przeczytałam wszystkie ksiażki. Dobrze, ze mi w sumie przypomnieliście. Czytałam jakieś 5 lat temu i szukałam dla siebie czegoś nowego tak wiec moze sobie przypomnę.

Dodam, ze ogólnie lubię literaturę dla młodzieży
https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Literatura-polska-dla-mlodziezy,2196986,k.html

Można znaleźć wiele wartościowych pozycji.