PDA

View Full Version : Wczasy dla Seniorów


kiotekk
23-01-2012, 08:56
Wczasy dla Seniorów, Wczasy dla Seniora. Wczasy dla Seniorów na Mazurach. Polecam Wczasy dla Seniorów – to interesująca i tania oferta na złotą jesień życia. Zapraszamy na tygodniowe lub dwutygodniowe turnusy dla Seniorów, podczas których odpoczniesz, zdiagnozujesz swoje serce, zrelaksujesz się i powrócisz do zdrowego stylu życia. Nasze wczasy dla seniora oparte są o zajęcia ruchowe (m.in. Nordic Walkning, fitness, aquaaerobic, witalny poranny rozruch), zabiegi (mata „Medi – term”, magnetostymulacja) i dietę niskokaloryczną.

Przyjedź na Mazury – po zdrowy styl życia!



Twoje korzyści z uczestnictwa w programie wczasy dla seniora to:

-przypływ sił witalnych

-rozpoczęcie procesu zdrowego odchudzania (dieta niskokaloryczna)

-dostęp do diagnostyki serca (echo serca, ekg, porada lekarska) oraz USG jamy brzusznej

-osiągnięcie harmonii wewnętrznej

-wzmocnienie formy fizycznej

-pobyt w wyjątkowym miejscu jakim jest Hotel Miłomłyn Zdrój

-kontakt z mazurską przyrodą (Nordic Walking)

http://www.milomlynzdroj.pl/pl/wczasy-na-mazurach/wczasy-dla-seniorow

tomeh
15-02-2012, 12:46
Opis zawsze cuda morele - a fakty co to inni

wankabor
15-02-2012, 14:50
Tomehu, coś Ty nabrał takie rozpędu, że na kilkudziesięciu wątkach się objawiłeś?

jasinek123
15-02-2012, 16:20
Tomehu, coś Ty nabrał takie rozpędu, że na kilkudziesięciu wątkach się objawiłeś?


Wandziu
jakiś utalentowany Emeryt nam sie trafił!!
i co ciekawe we wszystkim fachowiec!!;) :rolleyes:

Irena13
18-02-2012, 16:25
Jak na wczasy dla seniorów to cena 3.800.- to raczej niemieckich, polskiego nie stać na takie wczasy.

Fiona
18-02-2012, 16:47
Jak na wczasy dla seniorów to cena 3.800.- to raczej niemieckich, polskiego nie stać na takie wczasy.


Irenko, są Związki Emerytów i Rencistów które pośredniczą w dostępie do wczasów czy turnusów rehabilitacyjnych,jak również Fundusz Wczasów Pracowniczych również ma oferty dla seniorów ,nie są to może wczasy w ekskluzywnych hotelach ,ale można trafić perełki ,za nie duże pieniądze.Rozejrzyj się proszę ,napewno coś znajdziesz dla siebie.Powodzenia.

basia51-51
08-05-2012, 11:08
czy ktoś był ostatnio a Licheniu? Chcę pojechać w lipcu na 2 dni do Lichenia i mam pytanie , czy 2 dni starczy do zwiedzenia samego Lichenia i okolic? no i czy warto Dziękuję z góry za podpowiedzi Barbara ze Szczecina

wankabor
08-05-2012, 12:58
Nie byłam ale wiem,że nie warto.

jasinek123
08-05-2012, 14:25
basia 51
Jeżeli jesteś głęboką katoliczką naprawdę warto.
A szczególnie teraz w maju
Między nową Bazyliką a klasztorem jest ogród gdzieś
szerokości około 200m

Zobaczyć to wszystko [ogród] w pełni kwitniena to jest
to!!!
A i samą Bazylikę i jej podziemia naprawdę warto zobaczyć
Sam dzwon jest po Zygmuncie na Wawelu drugim dzwonem
w Polsce.
O jedzenie się nie martw nakarmią Braciszkowie za małe pieniążki
Weż aparat fotograficzny,i wygodne buty
Miłych wrażeń życzę!

coffifi-Irena
08-05-2012, 15:02
Nie byłam ale wiem,że nie warto.

Hmmm nie wiem jak można nie widzieć i wiedzieć że nie warto....przepraszam ale musiałam to napisać.
Ja byłam kilka razy,nie nie jestem fanatyczką ale powiem że tam jest pieknie i dwa dni wystarczy w zupełności na zwiedzenie,zobaczenie wszystkiego.Żeby tylko pogoda dopisała.Osobiście uważam że to niepotrzebny przepych....no ale skoro już jest to warto zobaczyć a i duchowe przeżycie dla katolika ogromne,pozdrawiam!

annapociecha
19-04-2013, 14:40
Ja faktycznie nie jestem jeszcze seniorką, ale miałam okazję wyjechać ze swoim dziadkiem do Hiszpanii. Dla mnie było to niezapomniane przeżycie i dla mojego dziadka również. Nie zapłaciliśmy za pobyt wiele dzięki programowi travel senior Hiszpania (http://www.studiopodrozy.pl/oferty/Travel-Senior). Warto czasem przeglądać oferty i poszukać czegoś w przystępnej cenie, bo wrażenia z podróży pozostają niezapomniane. W tym roku również z dziadkiem planujemy kolejną wyprawę. Jeszcze tylko nie wiemy dokąd.

danuta55
22-05-2013, 11:30
Chciałabym także pojechać do Hiszpanii w ramach programu dla seniorów.Chciałabym dużo zwiedzić nie wydając pieniędzy na przewodników,ale nie znam jęz. angielskiego.proszę o porady.

katvad
24-05-2013, 17:15
wczasy w Miłomłynie to dobra rzecz - polecam bo warto.

katvad
17-06-2013, 10:00
polecam hotel sanatoryjno - rehabilitacyjny www.bukowypark.eu (http://www.bukowypark.eu) w Polanicy Zdrój.

loka
22-06-2013, 21:55
Zdrowotne wczasy dla Seniorów na Węgrzech oferuje biuro Family Tour. M.in. wczasy we wspaniałym Eger: http://www.e-spa.pl/info.php?cPath=&oferta=346 Wody termalne w tej miejscowości mają właściwości leczniczew takich dolegliwościach jak chroniczne schorzenia stawów, kości i mięśni, dolegliwości systemu nerwowego, kobiece oraz zaburzenia przemiany materii. Eger to bardzo malownicze miasto, jedno z najpiękniejszych na Węgrzech

ela49
07-07-2013, 12:55
Witajcie
właśnie wróciłam z wczasów dla seniora w Poddąbiu organizowanym przez biuro Wigra w warszawie.
Z wczasów jestem bardzo zadowolona.Ośrodek bardzo ładnie położony, niedaleko od morza.Ale uwaga zejście na plaże po schodach. Jedzenie pyszne ( to mało powiedziane), urozmaicone i świeżutkie.Pokoje ładne, ale nie wiem z jakiego powodu zimne, mimo,że pokoje słoneczne.(zastanawialiśmy się wszyscy dlaczego). Poddąbie jest to malutka miejscowość, z jedną ulicą, bez żądnych atrakcji.Jest jeden sklep spożywczy .dobrze zaopatrzony.Pozostałe sklepy dopiero otwieraja od 1 lipca, to samo z komunikacją do Słupska, czy łustki.Okolica dla ludzi którzy chcą spokojnie spędzić czas, wokól ośrodka są piękne lasy.
pozdrawiam

CwOdys
31-08-2013, 13:02
Wakacje 60+

SUPER CENA
HIT SEZONU !!! pobyty 5 dniowe


Poniedziałek -piątek

tylko 350 PLN/ os. – FB – 3 posiłki dziennie
Osoba towarzysząca – niezależnie od wieku ta sama cena

TERMINY :

2.09 – 6.09
9.09 – 13.09
16.09 – 20.09
23.09 – 27.09
UWAGI:



Turnusy zaczynają się kolacją a kończą śniadaniem

Na miejscu pobierana jest meldunkowa opłata klimatyczna – 2 PLN/os/dzień

Cena obejmuje zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych i 2 osobowych z dostawkami w domkach
szeregowych

Dopłata do singla – 150 PLN

Warunkiem przyjęcia psa/ kota do Ośrodka jest posiadanie aktualnych szczepień i smyczy (psy) –
koszt 13 PLN/ doba

Minimalna liczba uczestników niezbędna do odbycia się turnusu wynosi 30 osób.

CwOdys
31-08-2013, 13:07
Rodzinne grzybobranie

NA GRZYBY - TYLKO W BESKIDY

Centrum Wypoczynku ODYS otoczone lasami Beskidów jest wspaniałym miejscem wypadowym dla amatorów grzybobrania. Tereny obfitują tu w wiele rodzajów popularnych gatunków grzybów, które co roku cieszą zbieraczy i smakoszy.
Lasy Beskidu Małego to lasy mieszane. Obfitują w wiele gatunków grzybów.
Zbieracze mogą tu znaleźć:
Borowiki – m.in. - Borowik usiatkowany - od maja V do końca VII,
należy go szukać pod dębami i bukami:
- Borowik sosnowy- od VI do X
- Borowik ceglastopory - końcem IV aż do XII
. Kurki - Popularne kurki Pieprznika jadalnego - od czerwca do
listopada
. Koźlarze
. Opieńki
. Mleczaje
. Rydze

Oferujemy atrakcje dla całej rodziny:
. Noclegi w pokojach z zadaszonymi balkonami – doskonałe do suszenia zbiorów.
. W razie potrzeby – przewiewną salę do suszenia grzybów
. Wyżywienie – w dowolnym zakresie
. Polany z wiatami i Miejsca na ogniska, Grille
. Kawiarnia z bilardem i kominkiem na długie wieczory
. Restauracja, salka klubowa, tenis stołowy, siłownia;
. Liczne atrakcje sportowe: boiska, park linowy,
. Dostęp do jeziora, kajaki, rejsy łodzią turystyczną;
. zorbing, paintball, trekkingu survivalowe – dla grup
. plac zabaw i kącik zabaw dla dzieci
. duży parking

W czasach starożytnych grzyby były uważane jako wyziewy czarcich mocy. Mogli spożywać je tylko bogowie.

Kontakt: odys@hotelodys.pl TEL. 33/8661076; 33/8661358

Rabaty
dla zbieraczy grzybów
-2 noclego-10%rabatu
-3 noclegi- 15%rabatu
-Pobyty dłuższe- 20%rabatu

ZAPRASZAMY

CwOdys
31-08-2013, 13:19
Jesienne wędkowanie

Bogato zarybione jezioro, jesienne klimaty gór ,
miejsca do grillowania, przytulne wnętrza gdzie przy kominku, bilardzie i muzyce można skosztować lokalnego piwa…

Jezioro Żywieckie to bogato zarybione
łowisko. Mogą Państwo tu łowić:
. karpia,
. sandacz,
. szczupak,
. suma,
. okonia,
. lina,
. leszcza oraz wiele innych


Centrum Wypoczynku ODYS to miejsce wyjątkowe, nad brzegiem jeziora Żywieckiego, pośród
bogatych w grzyby lasów i stoków Beskidów.

Oferujemy dowolnie wybrany zakres usług
. Noclegi
. Wyżywienie
. Polany z wiatami,
. Miejsca na ogniska
. Grille
. Kawiarnia z bilardem, kominkiem
. Restauracja, Salka klubowa
. Liczne atrakcje sportowe
Można u nas wykupić czasowe pozwolenie na wędkowanie – Warunek to posiadanie karty wędkarskiej

Kontakt : Odys@hotelodys.pl Tel. 33/ 8661076; 33/ 8661358

Nasza oferta specjalna
Dla Wędkarzy
- 2 noclegi – 10% rabatu
- 3 noclegi – 15% rabatu
- Pobyty dłuższe - 20%rabatu

ZAPRASZAMY

Aktywna turystyka
20-12-2013, 21:16
witam, czy ktoś z forumowiczów był w hotelu bukowy park w polanicy (http://www.bukowypark.eu) na turnusach rehabilitacyjnych? Chcemy jechać na początku przyszłego roku, pakiety i oferta wygląda bardzo atrakcyjnie - hotel ma bardzo dobre opinie, ale chętnie dowiem się czegoś od forumowiczów:)

BAJKA_KRYNICA
21-01-2014, 10:13
Biuro Turystyki FWP Sp. z o.o. działa na rynku turystycznym od 1992 roku - jedyny agent w Lublinie firmy z 60-cio letnią tradycją - Funduszu Wczasów Pracowniczych Sp. z o.o.

Oprócz ośrodków wchodzących w skład ww Sp-ki biuro dysponuje również ofertami z innych miejscowości - ośrodków o różnym standardzie.

Biuro Turystyki FWP Sp. z o.o. działa na podstawie KRS o nr 0000165750 oraz posiada wpis Organizatora Turnusów Rehabilitacyjnych nr OR/06/0005/12 wydany przez Urząd Wojewódzki w Lublinie.

Przedmiotem działalności jest sprzedaż usług
wczasowych, sanatoryjnych
oraz
rehabilitacyjnych
z dofinansowaniem z PFRON i bez dofinansowania

W miejscowościach:

Góry
Polańczyk, Iwonicz Zdrój, Krynica Zdrój, Muszyna, Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Szczawnica, Rabka Zdrój, Lądek Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój, Jarnołtówek, Karpacz, Szklarska Poręba, Szczawno Zdrój, Międzygórze, Ustroń, Szczyrk i inne.

Morze
Krynica Morska, Stegna, Gdańsk - Jelitkowo, Jastrzębia Góra, Łeba, Ustka, Jarosławiec, Darłówko, Mielno, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Dźwirzyno, Niechorze, Międzywodzie, Międzyzdroje, Świnoujście i inne.

Niziny, jeziora
Spała, Busko Zdrój, Ciechocinek, Horyniec, Solec, Nałęczów, Ruciane Nida, Przewięź k/Augustowa.

KONTAKT:
Biuro Turystyki FWP Sp. z o.o.
20-612 Lublin, ul. Głęboka 10/16
tel. 81 532 55 84
NIP 712-01-53-075

BAJKA_KRYNICA
12-02-2014, 12:42
Dziwnówek 2014


Organizator OR/06/0005/12-06.12.2015 r.
Ośrodek OD/32/0002/12-07.08.2015 r.

Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny
CONTESSA

Kompleks Wczasowo-Rehabilitacyjny ''CONTESSA" usytuowany jest w centrum Dziwnówka, w odległości ok. 300 m od plaży.
Pawilon ''A'' to jednopiętrowy budynek, większość pokoi z balkonami, na parterze wyjście bezpośrednio do ogrodu.
W obiekcie znajduje się kawiarnia z bilardem, drink bar gdzie organizowane są wieczorki taneczne.
Wokół zadbane tereny zielone z różnorodną roślinnością, miejscem do grillowania, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej.
Kompleks ogrodzony, całodobowo monitorowany i strzeżony.

Terminy 2014 r.


Cena

30.06 - 14.07


1.280 zł

29.08 - 12.09


1.150 zł

Cena zawiera:

Zakwaterowanie w pok. 2 osobowym - studio
Całodzienne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
Badanie lekarskie (wstępne i końcowe)
Zabiegi wg wskazań lekarza - 2 rodzaje dziennie przez 10 dni
Opiekę medyczną
Ognisko z pieczeniem kiełbasek
Wieczorki taneczne

Dostepne zabiegi:

magnetoterapia
wirówki kończyn
magnetostymulacja
prądy diadynamiczne
prądy interferencyjne
galwanizacja
jonoforeza
tens
laseroterapia
ultradźwieki
sollux



lampa solaris
aquavibron
fotel masujący
materac masujący
inhalacje
hydromasaż
kąpiel perełkowa
masaż klasyczny
gimnastyka indywidualna
kabina UGUL

Ośrodek upoważniony do przyjmowania osób niepełnosprawnych ze schorzeniami:
narządu ruchu w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, słuchu, wzroku, krążenia, układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, pokarmowego, krwiotwórczego, endokrynologicznego, laryngologicznego, kręgosłupa, onkologicznymi, jąkających się, kobiety po mastektomii, z alergią, autyzmem, celiakią, z upośledzeniem umysłowym, chorobą psychiczną, mózgowym porażeniem dziecięcym, z padaczką, zespołem Downa, Marfana, Willipradera, wadami postawy, zaburzeniami depresyjnymi, rozwoju psychoruchowego, mukowiscydozą.

* * *

Serdecznie zapraszamy!!!

Biuro Turystyki FWP Sp. z o.o.
20 - 612 Lublin , ul. Głęboka 10/16
tel/fax 81 532 38 40 ;81 532 55 84

Przez telefon też wszystko załatwimy!!!

euzebia
20-02-2014, 14:27
Ceny iście europejskie, ciekawe czy standardy też światowe...? Chcieliśmy z mężem pojechać w tym roku do Jastarni, Wisełki lub Darłówka, ale ceny zwalają z nóg. W końcu stwierdziliśmy, że raz się żyje (i nie wiadomo, ile jeszcze nam tego życia zostało przecież :P) i uznaliśmy, że raz w życiu wyjedziemy na zagraniczne wczasy :icon_eek: Boję się latać samolotem, więc wybraliśmy Chorwację, bo tam można samochodem dojechać, a mój mąż lubi jeździć, więc podwójna korzyść z tego. Niestety, ceny takich wyjazdów też są ogromne, pomimo tego, że jedno biuro podróży ma teraz 25% zniżki za wcześniejszą rezerwację i dodatkowe 3% zniżki to i tak wychodzi grubo ponad 2 tys. zł na osobę, uznaliśmy więc, że będziemy śledzić wyjazdy last minute (http://www.kochamwakacje.com/last-minute) i jak się coś trafi, to super, a jak nie, to trudno.

BAJKA_KRYNICA
27-04-2014, 08:49
Nawiązując do wpisu o FWP zapraszam na nasza stronę internetową www.fwp.lublin.pl , można na niej znaleźć oferty wczasów i turnusów rehabilitacyjnych w całej Polsce.
Biuro mieści się w Lublinie, ale nie ma problemu jeśli są Państwo z innej części kraju też zorganizujemy wyjazd.

Kontakt:
Biuro Turystyki FWP Sp. z o.o.
20 - 612 Lublin , ul. Głęboka 10/16
tel/fax 81 532 38 40 ;81 532 55 84
kom. 609 699 996

Pozdrawiam serdecznie
Emilia Stachera

magda319
23-05-2014, 10:24
Ja polecam Hotel Elbrus w Szczyrku. Można przyjechać na wczasy typowo wypoczynkowe, albo na wczasy z lekką dietą i zajęciami fitness, spacerami nordic-walking. Serdecznie polecam! Jest tam pięknie! Niedaleko jest piękne sanktuarium Maryjne.
http://hotel-elbrus.pl/beskidy#prettyPhoto[gallery]/0/

www.hotel-elbrus.pl

profesorek
25-06-2014, 06:21
Ja kiedyś zupełnie nie byłem przekonany do wczasów zagranicznych - aż w końcu moja żona namówiła mnie na podróż do ... Egiptu ;) I od tamtej pory byliśmy tam już 3 razy. Wspaniałe zabytki, świetne pogoda (niemniej jak dla mnie na wakacjach jest jednak zbyt gorąco). No i niewysokie ceny - mniej więcej porównywalne jak w Polsce, ale standard noclegów znacznie wyższy.
Bardzo lubimy kurort Tabę : http://slonecznyegipt.pl/hurghada/ - duże miasteczko i po prostu jest tam co robić. Na stronie znajdziecie opis miejsca.

Mermera
23-07-2014, 10:01
A ja proponuję weekend w Warszawie :)
Wiadomo,że emerytura seniora nie jest taka duża. Nie każdy może sobie pozwolić na wczasy zagraniczne.
A Warszawa jest ciekawa, ciągle się rozwija. Warto jest wybrać się na przykład do Centrum Techniki Kopernik czy też do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Polecam skorzystać z oferty tego hotelu:
http://www.hotelaramis.pl/
Jak widzicie można tam przenocować w bardzo niskiej cenie a sam hotel Aramis znajduje się w bardzo dobrej dzielnicy - na Mokotowie skąd będziecie mieli blisko dosłownie wszędzie.

willamalinka
21-08-2014, 20:19
ZAPRASZAMY nad morze JASTRZĘBIA GÓRA
WRZESIEŃ od 35 zł, DZIECI DO 2 LAT BEZPŁATNIE.

POKOJE I ŁAZIENKI PO KAPITALNYM REMONCIE

WILLA MALINKA ZAPRASZA NA WYPOCZYNEK PRZEZ CAŁY ROK. POSIADAMY PRZYTULNE POKOJE 1,2,3,4 OSOBOWE. KAŻDY POKÓJ POSIADA :

+ ŁAZIENKĘ
+ TYLKO U NAS LODÓWKA W KAŻDYM POKOJU
+ TELEWIZOR LCD i CYFROWĄ TELEWIZJE
+ CZAJNIK BEZPRZEWODOWY i NACZYNIA
+ BEZPRZEWODOWY INTERNET
+ SPRZĘT PLAŻOWY: PARAWAN,KOC,LEŻAKI
+ WIĘKSZOŚĆ POKOI POSIADA BALKONY ORAZ PIĘKNY WIDOK NA LAS

NOWOŚĆ MIKROFALÓWKA !

+ SPOKOJNA i ZIELONA OKOLICA,
+ 600 METRÓW DO MORZA oraz CENTRUM = 10 MINUT SPACERKIEM
+ PARKING i DUŻY OGRÓD
+ PLAC ZABAW,BOISKO DO SIATKÓWKI, KOSZ, PIŁKI, PALETKI
+ DO DYSPOZYCJI GOŚCI JEST ŻELAZKO,DESKA DO PRASOWANIA
+ OBIEKT OGRZEWANY

KONTAKT TELEFONICZNY: 58 6749230 i 609 457 107

NUMER KONTA: PKOBP 71 1020 1853 0000 9602 0058 4268 - Maria Gradon

jakempa
21-08-2014, 22:41
Ja polecam wczasy dla seniorów w Jastrzębiej Górze,
tanio, klimat super, morze, atrakcje,,,
a jedzenie,,,przepyszne,,,gospodarze wwspaniali, warunki super,,
byłam,,,polecam,,,z kartą seniora 324 zł/tydzień za wszystko,,


http://www.trzykorony-jastrzebia.pl/oferty-specjalne/view/13

adka
03-11-2014, 12:06
Sama staram się wygospodarować co roku tydzień albo dwa aby wybrać się do sanatorium. Wracam wtedy bardzo zrelaksowana. Czasami zabieram ze sobą swojego męża, kiedy on nie ma ochoty jadę z koleżanką.
Byłam już w Kołobrzegu, Nałęczowie oraz Ciechocinku. Najbardziej podobało mi się chyba w tej trzeciej miejscowości głównie z uwagi na bardzo dobry ośrodek jaki udało nam się wynająć. Smaczne jedzenie, ponad 30 zabiegów na 7 dni. Konsultacje lekarskie. W tym roku wracam tam ponownie pod koniec listopada. Mam tylko nadzieję, że pogoda będzie ładna ( w zeszłym roku byłam wiosną).
Dla zainteresowanych:
http://esanatoria.eu/ - na stronie znajduje się lista sanatoriów w całej Polsce tak wiec jeśli ktoś szukałby dobrego ośrodka to jest to ułatwieniem.

Izabela54
30-01-2015, 19:19
A wiecie, że fajna ofertę wczasów i wyjazdów dla seniorów ma biuro AviaTour Travel? Byłam z nimi w Watykanie w zeszłym roku. Oprócz wizyty na Placu św. Piotra zwiedzaliśmy Rzym. Było bardzo miło. Nikt nas nie poganiał, pilot wycieczki interesował się nami przez cały czas, z każdym porozmawiał, zapytał o samopoczucie. Około południa szliśmy do kawiarni albo zostawaliśmy w hotelu, żeby nie narażać się na zbyt mocne słońce. Nawet o lekarstwach nam przypominali.

polka025
16-08-2021, 10:21
Jeśli lubicie wędkowanie i nie przeszkadza wam to, że musicie siedzieć kilka godzin nad wodą, żeby złowić choć 1 okaz, to może na taki wypad się wybierzecie? Dodam, że tak naprawdę to zanęty karpiowe (https://fiskeri.com.pl/zanety-na-karpia/) mogą wam się przydać. To także sposób na dobrą i smaczną rybkę. Można się nieźle też zrelaksować przy tym. Kto wie, może i zasnąć do pierwszego szarpnięcia ;) .