PDA

View Full Version : Zmikękczona Literka C

ryza1937
25-01-2012, 12:36
Nagle i niespodziewanie zniknęła mi możliwośc pisania literki c z kreseczką. Widac to w tymże tekście. Kto mi poradzi, by w prosty sposób ją przywrócic (jestem słaby w programowaniu
i ustawianiu kompurtera). Mała rzecz a ogromnie denerwuje. Ryszard

Jadzia_G
25-01-2012, 15:48
Nagle i niespodziewanie zniknęła mi możliwośc pisania literki c z kreseczką. Widac to w tymże tekście. Kto mi poradzi, by w prosty sposób ją przywrócic (jestem słaby w programowaniu
Witaj Ryszardzie - wystarczy że naciśniesz klawisz Alt i literke.

Malwina
25-01-2012, 16:00
Ryszardowi chodzi o to, ze była możliwośc i zniknęła chyba....miałam tak bardzo długo...pewnego dnia wróciło " ć "samo....nie wiem jak.....

Krycha.
25-01-2012, 16:10
Czasami zmianę pisowni powoduje nowo zainstalowany program. Może to być coś zupełnie nowego lub jakaś aktualizacja.
Po zainstalowaniu programu z żółtymi kartkami "dla pamięci", zniknęła mi literka ś, po odinstalowaniu tego programu literka wróciła.

wifi
25-01-2012, 17:25
i ustawianiu kompurtera).

Tak jak pisze krycha44 w tym wypadku na 99% powoduje to sterownik karty graficznej. Nie napiszę szczegółowo co masz zrobić bo zależy to od typu karty graficznej. W każdym razie trzeba wejść (przez Panel sterowania) do swojej karty g. Wybrać Właściwości a potem :"Skróty klawiaturowe" lub "Klawisze dostępu" i wyłączyć je.

matta
25-01-2012, 17:50

Kiedyś miałam kartę graficzną Radeon
brak litery ć powodował sterownik ATI Catylist
http://forum.pclab.pl/topic/46233-problem-z-%C4%87-w-ATI-Catalyst-Control-Center/
Po każdym starcie komputera przestawiałam z litery "c" na "y"

Prawdopodobnie ten sterownik załatwi problem.
http://pliki.onet.pl/plik1189_AMD.Catalyst.Control.Center.11.12.html
:)