PDA

View Full Version : Dzieci na starość

pogorzell50
01-02-2012, 20:02
Mój bardzo dobry przyjaciel, w moim wieku (62 lata) został właśnie ojcem. Ma również córkę, 20 letnią.
Dziecko planowane, przywitane na świecie z wielką radością i dużą miłością.

Co o tym sądzicie? Czy to za późno, czy może "jeszcze" nie?
A może kategorycznie niemoralne?

Ciekawy jestem Waszych opinii. Przeglądałem forum i natknąłem się na kilkanaście opinii na temat "późnych dzieci". Chciałbym je wszystkie (z czystej ciekawości) zebrać i wyrobić sobie ogólne pojęcie - "co na ten temat ludzie sądzą?".
Osobiście nie mam nic przeciwko.

barteczek
01-02-2012, 20:28
Grzesiu, zawędrowałam za Tobą i trafiłam na ciekawe zagadnienie. Moim zdaniem odpowiedzialny rodzic jest dobry w każdym wieku! Tak, że trudno bez większej wiedzy o rodzicach ich osądzać. Rozumię, że to dziecko jest Ich wielką miłością i było upragnione. Oby tylko ten zachwyt nie był krótko trwały. W Ich przypadku jest córka tego pana, więc Jej miłość do maleństwa jest bardzo cenna! Zawsze może zastąpić jednego z rodziców. Druga i ważna sprawa, to dziecko takiego ojca/ to znaczy w tym wieku/ bywa bardzo uzdolnione! Natomiast kobieta w starszym wieku, a zdażają się ciąże około 50 -tki, bywają / nie zawsze/ ułomne. Nie pisałeś nic o mamusi maleństwa. Doszłam do wniosku, że jest młodą osobą.
Przepraszm Grzesiu jak Ci coś nie pasuje z moich słów.

emka46
01-02-2012, 20:39
Co o tym sądzicie? Czy to za późno, czy może "jeszcze" nie?
A może kategorycznie niemoralne?

Ciekawy jestem Waszych opinii. Przeglądałem forum i natknąłem się na kilkanaście opinii na temat "późnych dzieci". Chciałbym je wszystkie (z czystej ciekawości) zebrać i wyrobić sobie ogólne pojęcie - "co na ten temat ludzie sądzą?".
Osobiście nie mam nic przeciwko.

Dlaczego niemoralne?

Tylko czy zdążą zapewnić dziecku byt do osiągniecie pelnoletności?
Chyba,że mama jest sporo młodsza od tatusia.

pogorzell50
01-02-2012, 21:48
"niemoralne" - pomyślałem, że niektórzy mogą mieć takie zdanie. Dlatego zapytałem i w ten sposób.
Matka jest po 30.

largetto
02-02-2012, 20:53
rozumiem, że to drugi związek tego kolegi, dlaczego więc ma się w "razie czego " zająć nim 20 letnia córka z innego związku ?
może to jest "niemoralne ?"

pogorzell50
04-02-2012, 02:00
ale nie rozumiem, jak to "ma się nim zająć córka" ?