PDA

View Full Version : Jakie prawa mają pasażerowie linii lotniczych? - komentarze


Mar-Basia
17-02-2012, 22:21
Komentarz do artykułu: Jakie prawa mają pasażerowie linii lotniczych? (http://www.wakacje.senior.pl/173,0,Jakie-prawa-maja-pasazerowie-linii-lotniczych,13817.html)
--------------------
Wszystki "pikne" na papierze. Niestety w momencie, kiedy pasazer sklada wniosek o odszkodowanie wlacza sie IGNOR lini lotniczej.....chyba, ze jest to czesty pasazer business lub pierwszej klasy. Wtedy piosenka jest spiewana innym tonem.

Jednym z lepszych "zabezpieczen" jest oplata podrozy karta kredytowa VISA Premiere/ GOLD.

Ojanna
17-02-2012, 22:25
Ja mam dobre doświadczenia z liniami. Lot zwrócił pieniądze za uszkodzoną walizkę. Szwajcarskie linie zwróciły koszty podróży innymi środkami lokomocji, gdy odwołane były loty z Zurichu do Warszawy - wypożyczenie samochodu, taksówki itd. Zaginiony bagaż dostawałam dzień później z dostawą do domu :)

Mar-Basia
18-02-2012, 01:20
Ja mam dobre doświadczenia z liniami. Lot zwrócił pieniądze za uszkodzoną walizkę. Szwajcarskie linie zwróciły koszty podróży innymi środkami lokomocji, gdy odwołane były loty z Zurichu do Warszawy - wypożyczenie samochodu, taksówki itd. Zaginiony bagaż dostawałam dzień później z dostawą do domu :)

Hmmm, maz w "branzy" robi swoje. ;) ;) ;) Co do linii szwajcarskich - to normalka. :D Klopoty sa w liniach czarterowych, czesto w amerykanskich...no i afrykanskich.:confused:

Osobiscie, nie mialam zlego doswiadczenia, bo mam dobre ubezpiecznie. :D

babciela
18-02-2012, 07:44
Marbello- podczas lotu do Alicante - zginąl caly mój bagaż. Do dzisiaj go - oczywiscie nie odzyskalam- ale Iberia po roku walki oddala mi znaczna czesc wartosci- odszkodowanie polskie- to w Polsce. Acha, i miałam opłacona przez Iberię podroz do Madrytu- celem odszukania bagazu( oczywiscie - wykorzystałam to inaczej).
Dzisiaj przewodnik bardzo pilnuje bagazu, bo sa duze kary za - nawet drobne opoznienie.

tomeh
19-02-2012, 19:52
Nigdy nie miałem problemu z liniami lotniczymi ale latałem tylko z 3 razy. Może by było coś złego jak bym korzystał z nich częściej.