PDA

View Full Version : remont kuchni kilka pytań

albert100
21-02-2012, 16:39
Witam!

Chciałbym poprosić Was o sugestie w zakresie remontu kuchni, który planujemy zrobić z małżonką na wiosnę.

Kuchnia jest mała, połączona z salonem. Właściwie to taki aneks kuchenny. Chcemy żeby to była kuchnia w nowoczesnym stylu, w zabudowie ze sprzętem do zabudowy. Mamy już opracowaną kolorystykę. Wiemy już że położymy takie dość jasne ecri płytki ceramiczne kuchenne (http://www.myway-paradyz.com) i granitowe blaty.

Chcemy aby nasza kuchnia była funkcjonalna i wygodna. Stąd kilka pytań do bardziej zorientowanych użytkowników :-). Co lepsze? Szafki dolne tradycyjne czy lepsze duże szuflady? Górne szafki tradycyjne czy takie na podnośnikach otwierane do góry? Czy płyta lepsza gazowa czy ceramiczna, czy indukcja?

Z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie sugestie i rady! Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

wuere'le
21-02-2012, 16:54
Do talerzy i garnków idealne są szuflady.

Ojanna
21-02-2012, 17:49
Zdecydowanie polecam szuflady - na talerze, gary i patelnie :) Nie mam doświadczenia z frontami na podnośnikach, ale wyglądają na funkcjonalne - przy rozpakowywaniu zmywarki można mieć wszystkie otwarte i nie grożą guzem ;)

Mam kuchenkę indukcyjną, już w trzeciej kuchni: doskonała sprawa, nie mam problemu z przypaleniami i czyszczeniem. Teraz mam piekarnik pod kuchenką, ale wolałam taki wbudowany w szafkę na wysokości blatu roboczego - niestety w mojej małej kuchni nie zmieściła się taka szafka.

spinoo
22-02-2012, 19:08
albert100 to wszystko zależy czego oczekujesz i do czego aneks czy kuchnia ma ci służyc , do robienia okazonalnej kolacji czy codziennych obiadów. Jeżeli chodzi o blat gazowy czy elektryczny , to pytanie podstawowe co z mocą elektryczną . Srednio płyty ceramiczne to kilka łądnych kilowatów zatem normalna instalacja nie wytrzyma . Jeżeli zdecydujesz sie na ceramiczna to jezeli tego nie zrobiłeś powinieneś wystapić o warunki do zakładów energetycznych i zamówić odpowiednią moc, około 15 kW wtedy starczy tez na piekarnik , no i dodatkow trzeba podciągnąc instalacje elektryczna od tablicy głownej WLZ , Z gazem jest duzo łatwiej , choc gaz to jednak gaz. Ja zrezygnowałem z gazu juz dawno temu i jest ok. Dobrym pomysłem jest tez choć mini wyspa . Powodzenia

Uka
22-02-2012, 20:01
Albert, jest tutaj osobny wątek o urządzaniu wnętrz,może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.
http://www.klub.senior.pl/dom-wnetrza-ogrod/t-ciekawe-wnetrza-domow-mieszkan-zagospodarowanie-tarasow-i-balkonow-page31-3706.html

mankaw
17-03-2012, 18:34
Czy ktoś z Was ma moze w domu w połączonej kuchni z salonem panele laminowane? Ja mma taki plan, ale chciałam zasiegnąć rady :) w innym wątku nikt nie odpowiada :(

albert100
20-03-2012, 01:25
Wielkie dzięki za porady i sugestie. Właściwie wszystko już mamy zaplanowane. Teraz duże zakupy. Blaty, kleje, fuga, farba, meble i płytki do kuchni (http://www.paradyz.com/Collection/kitchen)...

A potem to już miesiąc bez życia : )

Stefcia
24-03-2012, 12:25
Górne szafki - na podnośnikach otwierane do góry?
Dolne - szuflady

Kupujecie gotowe meble czy zabudowe robicie? Bo ja ostatnio zaszlam do salonu Komandora i oniemialam jakie teraz mozliwosci sa, a jeszcze za darmo projekty robia

wuere'le
25-03-2012, 10:35
W części kuchennej można założyć płytki, a w pozostałej parkiet lub deski. Ja mam w całym living roomie parkiet i nic złego się nie dzieje. Paneli nie znoszę, bo takie sztuczne, sama chemia w dodatku muszą być bardzo dobrej jakości aby jakiś czas w dobrym stanie przetrwały.
Meble najlepiej zlecić fachowcowi.