PDA

View Full Version : nocne nietrzymanie moczu u starszego pana


Lebiedziowa
26-02-2012, 17:31
witam
moja mama opiekuje się swoim wujkiem który ma 72 lata i jest po udarze.
generalnie daje sobie radę, ale jest jeden duży problem. Wujek bardzo moczy się w nocy; pomimo dwóch pieluch (każda dostosowana do jego problemu), "gumowego" prześcieradła i pieluchy nakładanej na materac, moczy się cały - całą piżamę, pościel, materac itp. nie wiem jak on to robi. codziennie wszystko wędruje do pralki, materac ma już mocno nieprzyjemny zapach i jest to wszystko bardzo kłopotliwe. Ktoś ma podobny problem? co można zrobić żeby nie moczył wszystkiego?
z góry dziękuję

aannaa235
26-02-2012, 17:36
może pampersy pomoga?

stokrotka22
26-02-2012, 23:36
A może wujek poprostu ściąga pieluche bo mu np przeszkadza.

Lebiedziowa
29-02-2012, 21:15
pampersy są, ponoć najchłonniejsze, ale w jakiś sposób przemakają. pieluchy sobie nie zdejmuje, po przebudzeniu jest tak samo ubrany, a nie jest na tyle sprawny, żeby zdjąć i założyć pieluchy i piżamę.

Alsko
29-02-2012, 21:31
pampersy są, ponoć najchłonniejsze, ale w jakiś sposób przemakają. pieluchy sobie nie zdejmuje, po przebudzeniu jest tak samo ubrany, a nie jest na tyle sprawny, żeby zdjąć i założyć pieluchy i piżamę.Nie jestem lekarzem, więc moje uwagi mogą się zdać psu na budę.
Wydaje mi się, że to nie jest możliwe, aby tak przemakały pampersy. Poza tym, skąd taka ilość moczu?
Zastanowiłabym się, czy nie sprawdzić, czy to nie sa tzw. zlewne poty. Występują między innymi w białaczce limfoblastycznej.
Właśnie podczas snu. Pościel, łącznie z kołdrą i poduszką po jednej nocy jest kompletnie mokra.
Twoja Mama powinna poradzić się lekarza.
Pozdrawiam :)

Malwina
29-02-2012, 21:32
proszę , zajrzyj tu....

http://www.higieniczne.com/

stokrotka22
01-03-2012, 13:40
Żeby pieluchy pprzemakały to naprawe musiał by chyba wypić ze 2 litry wody przed snem. Może ma jakiś zły nawyk np odchylenia pieluchy podczas oddawania moczu albo coś podobnego? A czy rano jak sprawdzasz to pielucha jest tak samo przemoczona jak łóżko i prześcieradło?
Powodzenia