PDA

View Full Version : Coraz więcej seniorów prowadzi działalność - co o tym myślicie


marcin_senior
04-03-2012, 21:08
Przeczytałem niedawno że coraz więcej seniorów prowadzi działalność.

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób w wieku 50+ prowadzących własne biznesy wzrosła o 11 procent. Z danych GUS wynika, iż jest to największy wzrost ze wszystkich grup wiekowych.

Czy to tylko ucieczka przed bezrobociem po stracie pracy? Co myślicie?

Arti
04-03-2012, 21:30
Przeczytałem niedawno że coraz więcej seniorów prowadzi działalność.

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób w wieku 50+ prowadzących własne biznesy wzrosła o 11 procent. Z danych GUS wynika, iż jest to największy wzrost ze wszystkich grup wiekowych.

Czy to tylko ucieczka przed bezrobociem po stracie pracy? Co myślicie?

a wiesz ile lat trzeba mieć aby otrzymywać emeryturę?

marcin_senior
04-03-2012, 23:07
Oczywiście, że wiem. Mam jednak nadzieję, że nie jest to jedyny powód. Myślę, że osoby 50+ coraz częściej zakładają własne biznesy nie dlatego, że ich zwolniono z pracy i muszą z czegoś żyć ale dlatego, że mają fajny pomysł i nie boją się go zrealizować. Bardzo często jest to ich wybór, nie pracodawcy.

Arti
04-03-2012, 23:32
Oczywiście, że wiem. Mam jednak nadzieję, że nie jest to jedyny powód. Myślę, że osoby 50+ coraz częściej zakładają własne biznesy nie dlatego, że ich zwolniono z pracy i muszą z czegoś żyć ale dlatego, że mają fajny pomysł i nie boją się go zrealizować. Bardzo często jest to ich wybór, nie pracodawcy.

:D )))) dla 50+ to myślę, że jedyny bo nie wierzą, że powietrzem można tylko żyć.

marcin_senior
04-03-2012, 23:43
Moja znajoma tak zrobila i sobie teraz chwali, bez zadnych kompleksow prowadzi duza stolowke i swietnie jej idzie :) no moze wiecej stresu niestety...

matisek
16-03-2012, 16:33
Bez przesady, senior po 50? Nigdy nie nazwałabym swojego taty seniorem, który prowadzi własny biznes. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na własną działalność na tym etapie, to najczęściej po to, żeby w końcu radzić sobie samemu, bo nie po to, żeby zwiedzać urzędy skarbowe w Polsce Faktycznie też wieli ludzi, którzy stracą pracę, chce wykorzystać swoje umiejętności. Moja ciocia była księgową, a teraz ma własne biuro.