PDA

View Full Version : Dzień Dziadka


Anonymous
23-01-2006, 16:20
Czy u was w rodzinach tez sie obchodzi dzien babci tylko czy jakos szczegolnie honorujecie dziadków?

Janek
21-07-2006, 13:54
u mnie w rodzinie zawsze si obchodzilo Dzien Dziadka i babci - ale popularniejsze jest obchodznie dnia Ojca i Matki - zwBaszcza, |e Dzien Ojca jest 23 czerwca - w wigilie moich imnienin.
Ot co !
Tyle wiem !

Nika
25-01-2007, 21:12
W naszej rodzinie obchodzi się wszystkie dni-kobiet,mam,dzieci,tatusiów,dziadków, babć etc.Nie chodzi o prezenty czy szumną uroczystość,ale o przekazanie wyrazów pamięci i sympatii.Kazde święto to promyczek słoneczka w naszej szarej rzeczywistości,więc nie ma sobie czego żałować.Świętujmy,najmilsi,co się da.to takie przyjemne!Czasem trzeba przypominać małolatom o konieczności złożenia zyczeń, nawt w formie smsa,ważne by życzenia przekazać.A propos życzeń, a właściwie kartek z nimi.Bardzo irytuje mnie fakt, iż teraz drukują "gotowce", na których jest miejsce tylko na podpis!Lubię,aby życzenia były indywidualne, w zalezności od osoby oraz naszych uczuć do niej.

Skorpion 51
07-06-2007, 19:15
Moi rodzice nie pokazali,jak szanować babcie,dziadka,ale Ja staram się pokazać to moim dzieciom .A wnuki to jeszcze małe i zobacze co przekażą im rodzice.

BUNIA
07-06-2007, 19:59
i uroczyscie o swietowalismy Dzien Dziadka razem z Dniem Pradziadka .Wnusia ma wiele zdjec i filmow z corocznych swietowan.
Niestety w 2001 r . jeden dziadzius zostal aniolkiem strozem a w2003 r pradziadzius dolaczyl do grona >opiekunow>.
Olenka wie ktory to dzien i zapala znicze na mogilach dziadkow
2826

bogda
07-06-2007, 23:14
U mnie obchodzi się wszystkie dni, poświęcone najbliższym w rodzinie, dzień babci, dziadka, matki, ojca, dziecka. Co nie znaczy że są to jakieś huczne imprezy, ale jakiś drobny upominek, czy słodycze, miłe słówko, telefon, albo lampka na grobie, w zależności od sytuacji. Każda okazja jest dobra aby sobie okazać uczucia miłości, czy pamięci o najbliższych.

Beti_Neti
08-01-2010, 15:27
U mnie w domu Dzień Dziadka i Dzień Babci jest obchodzony szczególnie uroczyście, bo mam to szczęście mieć wielopokoleniową rodzinę. Żyją moi dziadkowie i mieszkają razem z dziadkami mojej córci. Dlatego to wyjątkowy dzień. Moja córcia przygotuje laurkę, a ja w tym roku postanowiłam też znaleźć jakiś wyjątkowy pomysł na prezent dla Babci (http://www.gazetomania.pl/prezent-dla-babci.action) i Dziadka. Może ktoś ma jakieś propozycje?

tadeusz50
08-01-2010, 16:56
U mnie w domu Dzień Dziadka i Dzień Babci jest obchodzony szczególnie uroczyście, bo mam to szczęście mieć wielopokoleniową rodzinę. Żyją moi dziadkowie i mieszkają razem z dziadkami mojej córci. Dlatego to wyjątkowy dzień. Moja córcia przygotuje laurkę, a ja w tym roku postanowiłam też znaleźć jakiś wyjątkowy pomysł na prezent dla Babci (http://www.gazetomania.pl/prezent-dla-babci.action) i Dziadka. Może ktoś ma jakieś propozycje?
Witaj Beti Neti
To faktycznie rodzina wielopokoleniowa, tylko pogratulować. Dom pewnie odpowiednio duży. Miłych chwil w KSC

Zdzisia
16-01-2010, 13:10
Ja z okazji dnia babci i dziadka zaproszę wnuków na obiad (mam wnuka i wnuczkę).Upiekę tez szarlotkę,którą bardzo lubią.Dostaniemy (jak co roku) kwiatka i coś słodkiego.:D

tadeusz50
16-01-2010, 13:31
Zostałem zaproszony przez wnuczkę Olę na występ w przedszkolu z okazji "Dnia Babci i Dziadka".

Jadzia_G
16-01-2010, 18:54
Witam - my też z mężem jesteśmy zaproszeni z tejże okazji na Akademie do szkoły do wnuczki - w piątek. A na sobote zrobię ulubione ciasto moich wnuków. :)