PDA

View Full Version : zajęcia Tai Chi Qigong w Centrum Choy Lee Fut


Klub CLF
28-03-2012, 09:58
Tai Chi Qigong to chińska metoda ćwiczeń ruchowo-oddechowych wywodząca się ze sztuk walki. Na przestrzeni wieków doskonalona i rozwijana, stała się holistyczną metodą zachowania zdrowia, duchową dyscypliną. Tai chi jest tak różnorodne jak ludzie, którzy je ćwiczą.

To wspaniały sposób ćwiczenia nie wymagające wysiłku, potu i zmęczenia, które zapewniają:
- zdrowy ruch
- modelowanie sylwetki
- poprawę koordynacji ruchów
- osiągniecie balansu emocjonalnego.

Harmonia wykonywanych ćwiczeń powoduje: wewnętrzne wyciszenie, redukcję napięć, wyrównuje aktywność procesów korowych i podkorowych oraz usprawnianie koordynacji i równowagi ciała poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia, ma to szczególne znaczenie w rehabilitacji osób o uszkodzonym ośrodku równowagi.

Tai Chi dodatkowo korzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne i łatwiejsze radzenie sobie z problemami dnia codziennego. Jest stylem bardzo popularnym na całym świecie z powodu swoich walorów zdrowotnych. Jednak pomimo miękkich i powolnych ruchów styl ten jest skuteczną metodą samoobrony.
To jaki kierunek obierze się w swoich ćwiczeniach zależy od oczekiwań i predyspozycji ćwiczącego:
- osoby starsze, słabsze fizycznie które poszukują łagodnej formy ruchu pomagającej w utrzymaniu zdrowia stwierdzą, że tai chi w idealny sposób spełnia te założenia.
- osoby poszukujące ćwiczeń z partnerem w systemie kung fu zawierającego formy i układy z bronią odnajdą to wszystko podczas ćwiczenia tai chi.

System Yang jest jednym z najpopularniejszych chińskich systemów wewnętrznych. Metoda treningowa umożliwia osiągnięcie dobrej kondycji fizycznej i zdrowia bez narażania się na przeciążenie organizmu wskutek intensywnego treningu. Ruch jest tutaj powolny, skorelowany z oddechem, mięśnie rozluźnione. Jest to jedna z nielicznych form ćwiczeń fizycznych, gdzie nie należy używać nadmiernej siły.
Dzięki takiej metodzie dobrą sprawność fizyczną mogą utrzymać osoby, bez względu na stan zdrowia i wiek. Regularne uprawianie tych ćwiczeń znacznie poprawia funkcjonowanie układu krążeniowego i oddechowego, koncentrację, spostrzegawczość i pamięć.

Treningi prowadzone są na:
- ul. Królewskiej 51 ( Krowodrza) Centrum Choy Lee Fut Polska
Dojazd tramwajami( przystanek Biprostal): 4, 8, 13, 14, 20, 24
Dojazd autobusami: 102, 144, 194
- ul. Berka Joselewicza 21 C ( Kaziemierz) Centrum Choy Lee Fut Kazimierz
Dojazd tramwajami (przystanek Miodowa): 7, 9, 11, 13, 24, 50, 51
Bezpłatny parking dla trenujących.

Zapisz się i trenuj. Bądź młody duchem i ciałem.

INFORMACJE: Tel. /12/ 626 12 38, 796 606 969
E-MAIL: info.klubclf@gmail.com, www.clf.pl
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Centrum-Choy-Lee-Fut/193969127315276

Andrzej Potocki
09-04-2012, 16:53
czy ludzie po zawale tez moga cwiczyc?