PDA

View Full Version : Kluby Ładnie Naprawię - załóż własny!


magda234
29-05-2012, 10:04
Serwis „Ładnie Naprawię” www.ladnienaprawie.pl to ogólnopolski serwis internetowy, którego celem jest zebranie w jednym miejscu działających lokalnie, utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi, którzy myślą o środowisku naturalnym, chcą oszczędzać i zarabiać pieniądze.

Część z naszych użytkowników rejestruje się po to, by mieć możliwość wypromowania swoich usług, oferując swoją pomoc przy naprawie różnego rodzaju sprzętu. Z drugiej strony znajdują się osoby, które mogą z ich oferty skorzystać i dzięki portalowi odnaleźć w swoim najbliższym otoczeniu prawdziwego fachowca-artystę.

„Ludzie są zmęczeni zalewem bezsensownego śmiecia, który im się wciska, bo ponoć będą szczęśliwsi… Zasada innowacji społecznej to współprojektowanie wraz z obywatelami i społecznościami ułatwień dla ich życia codziennego. Zasadniczą jej cechą jest efektywne wykorzystanie zasobów lokalnych (…)”

John Thackara - ekspert w dziedzinie wzornictwa stymulującego przemiany społeczne (cyt. design_pl)

Wśród przedmiotów nadal czekających na swojego fachowca - artystę, który mógłby podarować im drugie życie znajdują się między innymi: stuletnia książka, meble "z duszą", oldschoolowy sprzęt fotograficzny, najprawdziwsze organy, rower ukochany!, maszyna do szycia, wiekowe radio oraz ulubione, lecz znoszone obuwie.

Z drugiej strony znajdują się lokalni fachowcy - artyści, którzy zapewniają, że: dadzą drugie życie starym meblom, pomogą przerobić zniszczony sweter na spodnie lub stare podkoszulki na gustowne dywaniki, poprawią zniszczony portret, naprawią rowery, gitary i kapelusze, zaprojektują wymarzony ogród, a potem ochronią go przed szkodnikami czy naprawiają ulubioną biżuterię i stare zabawki z dzieciństwa.

Od dwóch miesięcy Serwis Ładnie Naprawię (www.ladnienaprawie.pl) organizuje spotkania klubu Ładnie Naprawię. Klub to cykliczne spotkania użytkowników serwisu Ładnie Naprawię oraz wszystkich osób, które są zainteresowane naprawianiem, odnawianiem, przerabianiem, recyklingiem, upcyklingiem. Naszym marzeniem jest działanie takich Klubów w całej Polsce, dlatego jesteśmy gotowi pomóc wszystkich zainteresowanym fachowcom i artystom.

Zapraszamy do rejestracji w serwisie oraz zakładania własnych Klubów Ładnie Naprawię: http://www.ladnienaprawie.pl/pl/