PDA

View Full Version : Ubój rytualny - STOP!!!

Lila
04-06-2012, 21:32
Jak się okazuje, staliśmy się liderem w tej dziedzinie.

Całkiem niedawno społeczeństwo dowiedziało się że Polska jest liderem w rytualnym uboju.
Wszystko co wokół tego się działo i nadal dzieje, nie pozostawia złudzeń.
Chodzi o wielki biznes.
Nie wiadomo kiedy i jak i dlaczego ten przemysł rozrósł się w naszym kraju do tak wielkich rozmiarów. Widać ktoś wysondował że Polska to doskonały kraj do robienia takich interesów.
Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, chodzi o zabijanie zwierząt w rzeźniach które jest eksportowane do Izraela, Turcji i innych krajów arabskich.
Zwierzęta są zabijane bez ogłuszenia, podrzyna się im gardło i czeka aż wykrwawią się na śmierć i umrą w mękach i cierpieniu.
Jest to tzw. ubój rytualny czyli zabijanie zwierząt wykonywane według wskazań podyktowanych religią. Każde zwierzę w pełni świadome doświadcza niewyobrażalnego cierpienia i męki, ten koszmar czyli wykrwawianie się na śmierć trwa długo.
Ból i cierpienie doprowadzają do pewnego wydłużenia czasu, każda chwila wydaje się trwać wieczność. Zwierzęta konają w mękach.

Teesa Salon24

Podpisz petycję!

http://fundacjatara.info/news,pl,653.html

KTO MA SŁABE SERCE, NIECH NIE OGLĄDA FILMU.

Mnie się wydawało, że mam mocne.:mad: :mad:

eledand
04-06-2012, 21:57
Nie oglądałam Filmu bo słucham muzykę od paru godzin a wzcoraj nie miałam Internetu i trza się znowu nim najeść.
Jeśli chodzi o męczenie Zwierząt to rozrywa mi Serce.
Mieszkałam przez parę miesięcy przy Rzeżni i wiem jak traktowali te Głąby nasze Rzeżniki te świnie i krowy.
Nie jeden raz byłam świadkiem rzezi i mordę moja zawsze darłam.
Jestem w takiej Sytuacjii bardzo bezczelna i w stanie sprowadzić policję i inne służby,ale to nasze prawo idzie na lewo.
Samemu Karabin i wystrzelać tych Gnębiących PSy i Koty oraz Pokazywane w programach męczenie Krów i Koni.
A hoooolla tego co je nie karmił na HAAAAAAAKKKKKK==
i niech dynda przez parę godzin a ja mu pomogę UŚMIAĆ się z Życia.

bronczyk
04-06-2012, 22:10
Lilu filmu nie obejrzałam. Twarda baba jestem, ale nie przy zwierzęcej krzywdzie. Petycję podpisałam.

eledand
04-06-2012, 22:19
Podpiszę tylko jutro sama obejrzę....

maja59
04-06-2012, 22:43
Nie obejrzę, podpisałam

Anielka
04-06-2012, 22:45
Filmu nie obejrzałam,podpisałam.Pozdrawiam .

Arti
04-06-2012, 23:09
Całkiem niedawno społeczeństwo dowiedziało się że Polska jest liderem w rytualnym uboju...Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, chodzi o zabijanie zwierząt w rzeźniach które jest eksportowane do Izraela, Turcji i innych krajów arabskich.

:rolleyes: z tego co wiem to
rytualnego uboju dokonuje człowiek nie pamiętam jak go zwą i nie może być to Polak.
Tu chyba o co innego chodzi.Sprawdzę.:)

Malwina
04-06-2012, 23:28
Podpisałam oczywiscie, ale bez ogladania.....bez oglądania.....

Arti
04-06-2012, 23:47
Ubój rytualny - STOP!!!

Lilu to nie jest ubój rytualny a którym donosisz.

Ubój koszerny
Ssaki i ptactwo, które mogą być spożywane muszą być zabijane zgodnie z prawem żydowskim (Deut. 12:21) nie wolno nam spożywać zwierząt, które padły z przyczyn naturalnych (Deut. 14:21), lub które zostały zabite przez inne zwierzęta. Dodatkowo, zwierzę w momencie uboju nie może mieć żadnych chorób, bądź też skaz na organach wewnętrznych. Restrykcje te nie dotyczą ryb, tylko zwierząt stadnych i pasących się (Num. 11:22).

Rytualny ubój znany jest pod nazwą shechitah, a osoba, która trudni się takim ubojem nazywana jest shochet. Oba te słowa pochodzą od hebrajskiego rdzenia Shin-Chet-Tav oznaczającego zabijać albo niszczyć. Metoda uboju jest szybka; głębokie cięcie wzdłuż wykonane za pomocą doskonale naostrzonego ostrza bez nacięć czy jakichkolwiek nierówności. Metoda ta jest bezbolesna i powoduje utratę świadomości w przeciągu dwóch sekund. Powszechnie jest ona uznawana za najbardziej humanitarną metodę uboju.

dokładny opis --->http://the614thcs.com/index.php?id=27%2C67%2C0%2C0%2C1%2C0

Lila
05-06-2012, 00:11
Nie łudź się Arfilka. Włóż między bajki opowieści o bezbolesnym zabijaniu.
Ubój halal jest w podczęstochowskich Bargłach także, a film zamieścił TVN. Odbywa się to na oczach innych zwierząt. Ludzie tam pracujący nie wytrzymują.
Pan Marek Sawicki pytany o humanitaryzm, powiedział, że humanitaryzm jest tylko dla humanistów.
Kasa, kasa.
Ten ''bezbolesny'' ubój polega na milczeniu zwierzęcia, bo najpierw przecina mu się krtań.
Całkowity zakaz rytualnego uboju obowiązuje w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Nowej Zelandii. Holandia i Belgia - to kraje, które mają być następne. Słyszę, że zakaz wprowadziły już 4 landy niemieckie.

A co nas obchodzi cudza religia?
Nie ma zgody na okrutne zabijanie i niewyobrażalne ( bo nawet sami przed sobą tłumaczymy sobie, że milczenie zwierzaka oznacza brak bólu, nie mając świadomości co naprawdę się dzieje!) cierpienia w imię jakiejkolwiek religii.

Aha, mięso z tego uboju jemy my. Tylna częśc zwierzęcia jako nieczysta idzie do marketów.

Krzyk milczenia.
http://krzykmilczenia.salon24.pl/416778,polska-liderem-w-uboju-rytualnym

Arti
05-06-2012, 00:27
Nie łudź się Arfilka. Włóż między bajki opowieści o bezbolesnym zabijaniu.
Ubój halal jest w podczęstochowskich Bargłach także, a film zamieścił TVN. Odbywa się to na oczach innych zwierząt. Ludzie tam pracujący nie wytrzymują.
Pan Marek Sawicki pytany o humanitaryzm, powiedział, że humanitaryzm jest tylko dla humanistów.
Kasa, kasa.
Ten ''bezbolesny'' ubój polega na milczeniu zwierzęcia, bo najpierw przecina mu się krtań.
Całkowity zakaz rytualnego uboju obowiązuje w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Nowej Zelandii. Holandia i Belgia - to kraje, które mają być następne. Słyszę, że zakaz wprowadziły już 4 landy niemieckie.

A co nas obchodzi cudza religia?
Nie ma zgody na okrutne zabijanie i niewyobrażalne ( bo nawet sami przed sobą tłumaczymy sobie, że milczenie zwierzaka oznacza brak bólu, nie mając świadomości co naprawdę się dzieje!) cierpienia w imię jakiejkolwiek religii.

Aha, mięso z tego uboju jemy my. Tylna częśc zwierzęcia jako nieczysta idzie do marketów.

Krzyk milczenia.
http://krzykmilczenia.salon24.pl/416778,polska-liderem-w-uboju-rytualnym

Również nie wyrażam zgody na okrutne zabijanie.
Podałam tylko na czym polega koszerność i żaden religijny takiej "koszerności" nie weźmie do ust. Religia mu zabrania.
Religijny ściśle przestrzega koszerności, bardzo ściśle.

Tu o co innego chodzi.

Była kiedyś sprawa uboju kurczaków, jaj z 3 (kurczakom obcinano dzioby żeby się nie raniły w ciasnych klatkach, czy obcina się jeszcze nie wiem)
Kurczaków nie jem od chwili zobaczenia filmu.
Mięso kupuję od gospodarzy.
Nie wiem czy wiadome jest, że męczone zwierzę ma w swym mięsie toksyny.
Kiedyś męczono zwierzęta dla trucizny. Z takiego zwierzęcia kilka kropli krwi zabijało człowieka.
Popieram koszerność. Koszerny znaczy właściwy sposób.

Lila
05-06-2012, 00:32
Tu jest artykuł na ten temat ..

....nawet żydzi i muzułmanie widzą, że coś się zmieniło – bo zamiast mieczów i kijów do wzajemnej eksterminacji wykorzystują nieco bardziej zaawansowane technologie.
Ale jeśli chodzi o mięso – to wciąż domagają się, by pochodziło ono od zarzynanych bez żadnego znieczulenia zwierząt.
Bo tego wymaga ich religia – i nikomu nic do tego.

http://www.wprost.pl/ar/320372/Mordowanie-dla-pieniedzy-czyli-gdzie-konczy-sie-polityczna-poprawnosc/

Błagam, podpisujcie petycję i ją rozpowszechniajcie gdzie się da.

Arti
05-06-2012, 00:54
jeśli chodzi o mięso – to wciąż domagają się, by pochodziło ono od zarzynanych bez żadnego znieczulenia zwierząt.
Bo tego wymaga ich religia – i nikomu nic do tego.

podałam czego wymaga ich religia i
Metoda ta jest bezbolesna i powoduje utratę świadomości w przeciągu dwóch sekund. Powszechnie jest ona uznawana za najbardziej humanitarną metodę uboju.

a co wyprawiają w ubojniach to inna sprawa.

a, tak mi przyszło do głowy, że bez nadzoru ? co do wymogu i sposobu ktoś zamawia koszerny towar? u Polaka? i na słowo?

wysmażył ktoś artykuł nie znając terminu koszerność.

mimoza
05-06-2012, 07:35
Tu jest artykuł na ten temat ..

http://www.wprost.pl/ar/320372/Mordowanie-dla-pieniedzy-czyli-gdzie-konczy-sie-polityczna-poprawnosc/

Błagam, podpisujcie petycję i ją rozpowszechniajcie gdzie się da.

Podpisałam wczoraj wieczorem.
Filmu nie obejrzę - nie potrafię(???)
Podałam linka do petycji na fb
Pozdrawiam. - Cz

Proch-i-pył
05-06-2012, 10:32
Zabijanie zwierząt w ogóle jest niehumanitarne, nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie. Sama, jako zjadaczka mięsa nie czuję się z tym najlepiej i popieram działania zmierzające do tego, żeby hodowla i zabijanie zwierząt odbywało się z jak najmniejszym dla nich cierpieniem.

Ale w całej tej aferze zastanawiają mnie niektóre rzeczy: dlaczego petycja została napisana na miesiąc przed otwarciem Mistrzostw, skoro problem z ubojem rytualnym istnieje od 1997 roku, czyli od wejścia w życie ustawy o ochronie praw zwierząt?
Skąd wzięto informację o tym, że to Polska jest liderem w tym procederze? Mamy ok.700 ubojni, z czego 20 jest podejrzanych, daje to małe prawdopodobieństwo "liderowania" w Europie zważywszy, że unijne prawo nie zabrania uboju zwierząt, jeśli ma on związek z obrzędami religijnymi.
Tylko 6 krajów Unii ma zastrzeżenia do tego, czy tego przepisu się nie nadużywa.
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/szwecja-zwraca-uwage-na-problem-rytualnego-uboju-zwierzat,70204.html
Gdzie Francja, Niemcy? - potentaci produkcji mięsnej?

I z tego zastanawiania wynika mi tylko tyle, że problem łamania praw zwierząt jest rozdmuchany teraz z powodów niekoniecznie humanitarnych.

Dopisuję: film jest z greckiej ubojni, na filmie jest odnośnik do youtube, gdzie są filmy z ubojni niemieckiej, greckiej, australijskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej Z polskiej nie znalazłam. Zastrzegam, że oglądałam tylko początkowe napisy, treść nie nadaje się do oglądania bez stresu.

senior A.P.
22-06-2012, 11:33
ZABIJANIE !
Czym ono jest ?
Zabranie komus zycia !

Kolejne pytanie:
Po co ono jest ?
Aby inna istota mogla zyc (dla niektorych dobrze i lepiej od innych ) .

Czy nie ma innego pozywienia niz mieso z zabitego innego zycia ???

W pierwotnych czasach widocznie tak myslano i stosowano: "aby zyc trzeba bylo innego "stwora" zabic !

Mijaly lata i wieki i rozwinelo sie nam lowiectwo.myslistwo az po hodowle i RZEZNICTWO czerpiac z tego ogromne ZYSKI .

Dzisiaj nie tylko samym miesem czlowiek zyje ale szuka wszelkich smakow i urozmaicenia pokarmu.

A co z wrzucaniem zywych krabow na wrzatek ?

Dzis na szeroka skale zabija sie zwierzeta hodowlane oraz wszelkaie zyjatka i roznie z tym bywa w roznych krajach i narodach.
Skupmy sie jednak na Polsce i na tym co pod wzgledem hodowlanym w Polsce i UE sie dzieje .

Kiedys gospodarz na wsi hodowal przede wszystkim ,drob,swinie,krowy i inne zwierzeta dla siebie ,dla utrzymania wlasnej rodziny.
Pozniej zaproponowano mu hodowle dla zysku/sprzedazy az po dzisiejsza hodowle przemyslowa i co z tego mamy ?

Ja uwazam ,ze morderstwo inwentarza hodowlanego na skale NIEWYOBRAZALNA dla przecietnego zjadacza nie tylko chleba ale wszelakiego MIESIWA rozwinelo sie do bezmiaru i braku opamietania !
No bo jakze to dzisiaj zyc bez "szpeku" ,bez miesnego "scierwa" a jeszcze przy tym i na tym dobrze ZAROBIC i "nahapac sie" ???

Ruszyl co niektorych tu zabierajacych glos film i morderstwa na nim ale czy tylko morderstwo ?
Moze by tak zaglebic sie jak dzisiaj wyglada hodowla i przy tym "obozy koncentracyjne " dla zwierzat,drobiu i ryb oraz innych istot zywych, hodowlanych ?

Co do "KOSHER" to wiele by o tym pisac ,tym bardziej o podejsciu religijnym do zjadanego miesa przez narody i w nim religie ale po co,aby stwarzac antagonizmy ?

Film nie jeden taki ogladalem,bylem tez swiadkiem zabijania przez mego ojca swiniaka na swieta raz do roku i wyrobu z niego jadla.
Sam w zyciu zabilem nie jednego koguta i kure ktore osobiscie z zona hodowalismy (dla siebie) ale co do petycji napisze :
TO GROCH O SCIANE !
Dzis do sumien ludzkich trzeba przemawiaz ZYWYM GLOSEM (ludzi i zwierzat) A NIE PETYCJAMI,tym bardziej ze mozni tego swiata nie tylko nie szanuja bydla i jego przeznaczenia ale i ludzi ZABIJA SIE i to na jakie perfidne sposoby,jednym z nich jest podawanie czlowiekowi CHEMI,TRUCIE WODY i POWIETRZA !!!
Dlaczego przy tym nie bijemy na alarm ???
GDY DZISIAJ LUDZI UWAZA SIE i TRAKTUJE JAK BYDLO !

Tinkerbell
28-06-2012, 19:09
Popieram koszerność. Koszerny znaczy właściwy sposób.
Wybacz Artfilko, ale nie orientujesz się zupełnie w temacie. Lingwistyczna ekwilibrystyka zaprowadzi Cię na manowce...

Ubój rytualny (zgodny z wymogami zasad szechita (judaizm) lib halal (islam) dlatego jest niezgodny z zasadami humanitarnego traktowania zwierząt i ich ochrony przed niepotrzebnym bólem i cierpieniem, ponieważ uboju rytualnego dokonuje się przez poderżnięcie gardła unieruchomionemu w tzw. klatce ubojowej zwierzęciu, które nie zostało wcześniej pozbawione świadomości i w pełni świadome, paniczny strach i niewyobrażalne cierpienie kona przed kilkadziesiąt sekund do nawet kilkunastu minut! Zapewniam Cię, że autor tego artykułu, o którym tak lekceważąco wyraziłaś się, że coś "wysmażył", jak również autorzy innych artykułów i filmów poświęconych temu barbarzyńskiemu obyczajowi, doskonale wiedzą, o czym piszą.

Zanim napiszesz coś jeszcze, obejrzyj sobie i poczytaj jak to się naprawdę odbywa zamiast powtarzać kompletnie niewiarygodne opinie.
W ten sposób zabijane są w ponad 100 polskich rzeźniach setki tysięcy zwierząt!!! Po co? Na eksport to krajów muzułmańskich. Kasa, kasa, kasa...
http://www.newsweek.pl/szymon-holownia/szymon-holownia/rytualny-uboj-kasy,92429,1,1.html

A tutaj możesz obejrzeć i wysłuchać opinii naukowców na ten temat:
http://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew

babciela
29-06-2012, 08:51
Filmu nie obejrzę. bom niewytrzymała na okrucienstwo istot dwunożnych- zwanych homo sapiens, Ale podpisuję sie, chociaz nie wierze, ze cos zdzialamy,ten kraj od dawna jest krajem gdzie obywatel g... znaczy i nikt nas nie slucha i nie ma zamiaru(co gorsza- słuchać- vide ogródki dzialkowe i inne rzeczy)

babciela
29-06-2012, 09:04
Sl;uchajcie- do premiera i prezydenta nie łaczy, a jak wypełniam petycję , to przy podpisywaniu obraz znika...

waclaw46
29-06-2012, 10:10
Może Prezydent ma dość rożnego rodzaju petycji i wprowadzanie takiego czy innego zakazu ludziom pracującym bo ich praca nam się nie podoba.My jak zwykle zajmujemy się skutkami a nie przyczynami tego stanu rzeczy.Zlikwidowaliśmy w Polsce i padamy w zachwyt nad sobą , bo teraz to zrobią to nasi sąsiedzi za miedzy.

Nie popieram uboju rytualnego i koszerności jako atestu jakości uważam że to całkowita bzdura wymyślona przez tych co te księgi z mądrościami różnymi pisali 2000 lat temu i Doda to skrytykowała i nawet za to zapłaciła.Uczenie dzieci w szkole prawdziwej etyki wynikającej z kultury i dostosowanej do naszego obecnie poziomu życia . Wskazywanie uboju rytualnego jako nie etycznych i dlaczego.Uczenie podstaw religioznawstwa by każdy wiedział że nawet kot był świętym zwierzęciem a została nam jeszcze krowa.

Dlaczego ludzi pracują w takich ubojniach bo nie ma innej pracy w okolicy albo w takim zakładzie są wysokie zarobki w co nie wierzę bo tym rządzi rynek a jest przecież kapitalizm.Cóż prostszego otworzyć inny zakład w okolicy i zatrudnić ludzi , przyjdą doi was pracować zamiast w takiej ubojni .A czy sami więcej spożywacie jarzyn a mniej mięsa ? Czy taka droga to nie mniej zabijania zwierząt ,to może następna petycja do Prezydenta ?

olena
29-06-2012, 11:35
Zabijanie zwierząt w ogóle jest niehumanitarne, nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie.
Otóż to. Czytałam kiedyś o tym, że w rzeźniach zwierzęta wjeżdżają pod piłę tarczową (gdy dzielą tusze na pół) jeszcze żywe, więc o jakim humanitaryzmie tak w ogóle mówimy?
(I dlatego jestem wegetarianką.)

I z tego zastanawiania wynika mi tylko tyle, że problem łamania praw zwierząt jest rozdmuchany teraz z powodów niekoniecznie humanitarnych.

Być może....
a prawa rynku są nieubłagane, chcecie eksportować mięso, to je przygotujcie po naszemu, a jak nie to nie, pójdziemy gdzie indziej.

Tinkerbell
29-06-2012, 19:56
a prawa rynku są nieubłagane, chcecie eksportować mięso, to je przygotujcie po naszemu, a jak nie to nie, pójdziemy gdzie indziej.
Gdzie nasza obyczajowość?
Dlaczego nie godzimy się np. na obcinanie prawej ręki złodziejowi albo na wielożeństwo - także uświęcone, zalecane przez Proroka w Koranie i to jeszcze bardziej dosłownie niż zakaz ogłuszania zwierzęcia przez wykrwawianiem? Takiego zakazu, nota bene, w Koranie nie ma!

A gdzie moralność?
Dlaczego nie godzimy się na handel dziećmi albo sutenerstwo? Bo sprawia cierpienie innym ludziom? A cierpienie sprawiane zwierzętom? To jest OK?

Nie można wszystkiego sprowadzać do ekonomii. Istnieją obszary, które spod praw ekonomii muszą zostać wyłączone!

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO!

olena
29-06-2012, 22:18
A gdzie moralność?
Dlaczego nie godzimy się na handel dziećmi albo sutenerstwo? Bo sprawia cierpienie innym ludziom? A cierpienie sprawiane zwierzętom? To jest OK?

Nie można wszystkiego sprowadzać do ekonomii. Istnieją obszary, które spod praw ekonomii muszą zostać wyłączone!

Niestety dla niektórych wszystko i jeszcze długo pewnie tak będzie, a może zawsze. Niestety.
A zwierzęta to dla jednych kasa, dla drugich dobre jedzonko.
Dla trzecich weganizm, wegetarianizm, który im (zwierzętom) tak niewiele pomoże...
Ludzkość chyba jeszcze nie dorosła do bezinteresownego humanitaryzmu.
Protesty wobec zabijania rytualnego, a obok, np. w innej hali zwykłe, może być....??? Widocznie może.
Poryw serca, albo jak tu ktoś napisał inne względy, a potem szara codzienność.

Proch-i-pył
29-06-2012, 22:47
Gdzie nasza obyczajowość?
Dlaczego nie godzimy się np. na obcinanie prawej ręki złodziejowi albo na wielożeństwo - także uświęcone, zalecane przez Proroka w Koranie i to jeszcze bardziej dosłownie niż zakaz ogłuszania zwierzęcia przez wykrwawianiem? Takiego zakazu, nota bene, w Koranie nie ma!

A gdzie moralność?

Zaraz zaraz...Nie jest ok - z tym nikt chyba nie dyskutuje(?)

Niemoralne jest zabijanie. Ale zabijamy. Niemoralne jest gwałcenie. Ale gwałcimy. Niemoralne jest łamanie prawa, ale je łamiemy.
Nie myl tego, co chcemy, żeby było z tym, co jest. .

Moim zdaniem niemoralne bywają również ustawy. Ale łamanie prawa też jest niemoralne.
Niemoralne jest również moim zdaniem tuczenie zwierząt w ciasnych klatkach na pokarm dla ludzi. Niemoralne jest łapanie i usypianie bezpańskich psów. Niemoralne jest kłusownictwo. Niemoralne są oszukańcze schroniska dla zwierząt, które zdychają z głodu. Niemoralne jest wyrzucanie pupila do lasu przed wyjazdem na wakacje. I tak dalej, i tak dalej i tak dalej....

Za każdym z tych niemoralnych działań stoją pieniądze.

Ubój rytualny to margines niemoralnych poczynań wobec zwierząt.
Przede wszystkim - jemy je.

Proch-i-pył
29-06-2012, 22:52
(I dlatego jestem wegetarianką.)

Szczerze podziwiam wegetarian - ideologów. Próbowałam, ale nie mogę się odzwyczaić od jedzenia mięsa. Nie jem go dużo, należę raczej do roślinożerców :) ale nie wyobrażam sobie diety bezmięsnej na dłuższą metę.
Pozdrawiam serdecznie :)

olena
29-06-2012, 23:04
Próbowałam, ale nie mogę się odzwyczaić od jedzenia mięsa. Nie jem go dużo, należę raczej do roślinożerców :) ale nie wyobrażam sobie diety bezmięsnej na dłuższą metę.
Pozdrawiam serdecznie :)
Wzajemnie.:)
Każdy ma jakieś słabości, moją są snickersy.
A wegetarianizm sam się jakoś tak, powiedziałabym, naturalnie nawinął i ...został.:)

waclaw46
30-06-2012, 08:16
Tinkerbeli napisal-Nie można wszystkiego sprowadzać do ekonomii. Istnieją obszary, które spod praw ekonomii muszą zostać wyłączone!
PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO! Ale kufereczek stuweczek daj Boże .Aby przeżyć musimy ekonomię brać pod uwagę bo pozostanie nam życie kloszarda.Jest to też jakiś wybór który szanuję i poprzez prawo go nie uzdrawiam.

Czyś protestowała jak atakowaliśmy Irak Afganistan czy ty wyobrażasz sobie wojnę gdzie nie giną ludzie w rację jakiś idei które się realizuje.Czy cię nie dziwi że wiele osób jest za karą śmierci pomimo deklarowania wyznania które mówi o nadstawianiu drugiego policzka.Dlaczego nie podpisaliśmy jako Polska konwencji o nie stosowaniu min które są po to by okaleczyć a nie zabić przeciwnika. Wiele takich rzeczy mogę przytoczyć . Uchwalanie prawa aby zaspokoić czyjeś widzimisię aby było a nikt go nie stosuje nie ma sensu.
Spróbuj zacząć od siebie jeżeli zabijanie zwierząt z twoją moralnością którą wyznajesz jest sprzecznością spróbuj zostać wegetarianką.

Pamiętaj że człowiek biedny robi to co nie chcą robić bogatszy, lub liczyć na jałmużnę .Ekonomia jest po to by ją stosować tak samo jak matematyka i czy chcemy czy nie chcemy musimy się do tych reguł dostosować. Wyślij totolotka bo bogactwo ma to do siebie że nam wszystkiego mało:)

junior123
01-07-2012, 21:55
@ Wacław Puchała,
Wszystko co napisałeś jest ważne, ale nie najważniejsze, bo w przypadku uboju rytualnego sytuacja jest zasadniczo inna. Ubój rytualny, bez ogłuszenia w Polsce jest zabroniony, a zatem to jest kwestia następująca, czy zgarnianie kasy usprawiedliwia łamanie prawa?
W państwie prawa nic nie usprawiedliwia łamania prawa!

Proch-i-pył
01-07-2012, 23:18
@ Wacław Puchała,
Wszystko co napisałeś jest ważne, ale nie najważniejsze, bo w przypadku uboju rytualnego sytuacja jest zasadniczo inna. Ubój rytualny, bez ogłuszenia w Polsce jest zabroniony, a zatem to jest kwestia następująca, czy zgarnianie kasy usprawiedliwia łamanie prawa?
W państwie prawa nic nie usprawiedliwia łamania prawa!
Łamanie prawa stwierdza prokurator, policja, prawnicy. Na pewno nie portale społecznościowe, głos forumowy czy inne pseudodziennikarskie doniesienia. Cały ambaras polega na tym, że ani w Polsce, ani w Unii nie ma zakazu prawnego dokonywania uboju w sposób wymagany przez religię. Tu można się zapoznać z opinią prawnika:
http://www.prawoweterynaryjne.pl/index.php/artykuly/35-artykuy/75-uboj-rytualny-obecny-stan-prawny.html

Wymóg pozbawiania zwierzęcia świadomości przed zabiciem jest w prawie wyłączony w przypadkach szczególnych, przewidzianych przez obrządki religijne.

Powtórzę się w tym wątku: powiedz mi, dlaczego protesty wobec uboju rytualnego nie trwają od wejścia w życie ustawy o prawach zwierząt, czyli od 15 lat, tylko teraz, ni z gruchy ni z pietruchy robi się wielkie halo, jakby zjawisko uboju rytualnego rozpoczęło się pół roku temu??? Co takiego się stało, że uwaga obrońców praw zwierząt była przez tyle lat uśpiona i nagle się obudziła???

junior123
01-07-2012, 23:49
Łamanie prawa stwierdza prokurator, policja, prawnicy. Na pewno nie portale społecznościowe, głos forumowy czy inne pseudodziennikarskie doniesienia. Cały ambaras polega na tym, że ani w Polsce, ani w Unii nie ma zakazu prawnego dokonywania uboju w sposób wymagany przez religię.

Z taką wiedzą kariery nie zrobisz.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście postanowieniem z dnia 22 maja 2012 r., wszczęła śledztwo, pod sygnatura 1 Ds 548 / 12/UM, w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w okresie od 9 września 2004 r. do maja 2012 r. przez wydanie i stosowanie przepisów rozporządzenia z dnia 9.09.2004 r. dotyczącego sposobu uboju zwierząt niezgodnego z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Proch-i-pył
02-07-2012, 00:12
Z taką wiedzą kariery nie zrobisz.

Wzajemnie.

junior123
02-07-2012, 00:21
Wzajemnie.
Uważny czytelnik zauważy, że to jest argument całkowicie gołosłowny - rodem z piaskownicy.

Proch-i-pył
02-07-2012, 00:34
Jaki argument? :)
Zadałam pytanie. Zamiast odpowiedzi otrzymałam głupawy komentarz o mojej wiedzy. Wydałam więc opinię o Twojej- sam się doucz, bo arogancja nie przystoi Seniorowi i najwyższa pora dla Ciebie nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Koniec przekazu. Koniec rozmowy.

junior123
02-07-2012, 00:42
Nie łatwo dyskutować z osoba, która najlepiej rozwinięty ma organ głosowy, zamiast mózgu.
Po wtóre, na zajęcia przychodzimy przygotowani, a wiedzy nie czerpiemy z odpowiedzi na pytania. Po trzecie, twoje pytanie jest bez sensu. 15 lat temu ubój rytualny był w Polsce dozwolony. Dlatego w tamtym czasie nikt z tym nie walczył. Nie mam specjalnie nadziei, że zrozumiesz o czym pisze.

olena
02-07-2012, 10:16
Uważny czytelnik zauważy, że to jest argument całkowicie gołosłowny - rodem z piaskownicy.
Właśnie uważny czytelnik zauważył, że się zacząłeś piaskiem sypać w tej piaskownicy: cyt. Z taką wiedzą kariery nie zrobisz.

A Ty chcesz zrobić? Tu?
Junior młodo brzmi,my natomiast kariery już raczej mamy za sobą(większość), tu przychodzimy niezobowiązująco pogadać, czasem się zaprzyjaźnić.
Proponuję dalej piachem nie rzucać, tylko ładne zamki budować wspólnie z innymi. :)
Pozdrówka.

waclaw46
02-07-2012, 10:16
Junior123 napisał-Wszystko co napisałeś jest ważne, ale nie najważniejsze, bo w przypadku uboju rytualnego sytuacja jest zasadniczo inna. Ubój rytualny, bez ogłuszenia w Polsce jest zabroniony, a zatem to jest kwestia następująca, czy zgarnianie kasy usprawiedliwia łamanie prawa?
W państwie prawa nic nie usprawiedliwia łamania prawa! Temat zastępczy jak wiele innych tematów i dziwię się waszemu emocjonalnemu podejściu do tego tematu.
Mam pytanie dlaczego obrońcy zwierząt nie chcą swoich protestów kierować do przywódców dwóch religii Judaizmu i Islamu .Zmiany w obrzędowości spowodowały by brak problemu.
Czy przywódcy duchowi Chrześcijaństwa podnoszą ten problem czy nie widzą problemu tylko emocjonalnych za bardzo zwolenników ochrony zwierząt? Czy temat ten był poruszany w encyklikach.Czy w tym temacie nie chodzi przypadkiem o przeniesienie produkcji do innych krajów bo w Polsce są za wysokie koszty a produkcja jest eksportowana. U nas nie ma tylu odbiorców tego mięsa.

Wyciągnięta armata w postaci łamania prawa .Absurdalna u nas zapis w prawie za wszystko kara więzienia jak by to kogoś przerażało .Trzeba wybudować na tak restrykcyjne przepisy prawa nowe więzienia i opodatkować obywateli by były pieniądze na ich utrzymanie.Przecież łamią je elity władzy jakoś przechodzimy wokół tego bez reakcji.Jak traktowane są zwierzęta na wsi a czy zabijane zwierząt dla własnych potrzeb są tam wykonywane zgodnie z przepisami o uboju? Jakoś obrońcy zwierzą nie mogą wyegzekwować od właścicieli zbierania odchodów po swych pupilach.Dlatego protest bo ktoś zgarnia kasę.Bo jak się jest biednym to się jest szczęśliwym patrz Bhutan na pierwszym miejscu ludzi szczęśliwych.

olena
02-07-2012, 11:01
Wyciągnięta armata w postaci łamania prawa .
Ta armata się przydaje, bo zwraca uwagę na to, że ludzie są niehumanitarni wobec zwierząt i wobec siebie. A więc może obudzi czyjąś wrażliwość.

Proch-i-pył
02-07-2012, 17:44
Ta armata się przydaje, bo zwraca uwagę na to, że ludzie są niehumanitarni wobec zwierząt i wobec siebie. A więc może obudzi czyjąś wrażliwość.

Do obudzenia wrażliwości każda metoda jest dobra. Popieram każde działanie, które do tego zmierza.
Jest tylko zastanawiające, dlaczego o uboju rytualnym zrobił się nagły szum, a o uboju w ogóle, czy kontroli ubojni - cicho sza. Nawet na youtubie jest więcej filmów o katowaniu zwierząt w transporcie, czy biciu koni przed uśmierceniem, więcej jest wołania o ratunek dla zwierząt, które są ćwiartowane za życia, o żywocie kurczaków i indyków i nie ma tyle szumu medialnego, co nagle o rytualnym zabijaniu.

Dlaczego nie ma nacisków na kontrolowanie ubojni, transportu i hodowli - tam jest znacznie częściej łamane prawo, bo tysiąckrotnie więcej zwierząt się zabija.

Mam wrażenie, że obrońcy praw zwierząt i ekolodzy pojawiają się czasem z wielkim wrzaskiem tam, gdzie są pieniądze. Tam, gdzie ich nie ma - organizacje często nie bronią ani nie chronią. No bo jak wytłumaczyć tę wieloletnią ciszę?

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy zgodność rozporządzenia z Konstytucją. To sytuacji zwierząt nie zmieni, co najwyżej doprowadzi do nowelizacji ustawy - i zapisie o rytualnym uboju i doprecyzowywaniu określeń.
Zacznie się debata nad kolejnym prawnym bublem, a w ubojniach nic się nie zmieni ani dla tych rytualnie, ani nierytualnie.

Film o polskich koniach do jedzenia
http://www.dailymotion.com/video/xfkr8m_transport-i-uboj-koni-2009_animals

waclaw46
02-07-2012, 18:11
Oleno zwróciłaś uwagę na idiotyczny rytuał w niektórych religiach o zasięgu światowym.Ja też uważam że postęp cywilizacyjny zmienia niektóre kanony etyczne przed 2000 lat bo wszystko podlega ewolucji.Kiedyś za nieposłuszeństwo mordowano całe miasta w imię jakiejś idei teraz za tego typu rzeczy występuje się przed międzynarodowym trybunałem sprawiedliwości.

Krytykujesz rytuał w Islamie i Judaizmie i ktoś może się poczuć obrażony .Przypominam ci że łamiesz art.196 i grozi ci 2 lata więzienia.:)

Tinkerbell
02-07-2012, 18:47
Dlaczego nie ma nacisków na kontrolowanie ubojni, transportu i hodowli - tam jest znacznie częściej łamane prawo, bo tysiąckrotnie więcej zwierząt się zabija.
[/URL]
Kto Ci powiedział, że nie ma? Może tylko media mniej o tym mówią, bo sensacja innego kalibru - w przypadku postępowań prokuratorskich w sprawach transportu i hodowli przestępczy proceder nie odbywa się przy jawnym poparciu, a nawet z inicjatywy ministra rolnictwa i głównego lekarza weterynarii i przy milczącej aprobacie najważniejszych osób w państwie...

Tutaj sensacja polega na tym, że peeselowski minister uważa, że stoi ponad prawem, kpi sobie z ustawowych przepisów i wbrew ustawie stosuje wyjątki ku pożytkowi grupki przedsiębiorców - lokalnych bonzów polskiej wsi, w zamian za co zapewne liczy na ich poparcie w przyszłych wyborach.

Czy w takim państwie chcemy żyć, czy w takim państwie mają budować swoją przyszłość nasze dzieci i wnuki?

Tinkerbell
02-07-2012, 19:05
Tu można się zapoznać z opinią prawnika:
http://www.prawoweterynaryjne.pl/index.php/artykuly/35-artykuy/75-uboj-rytualny-obecny-stan-prawny.html

Nieznających bliżej sylwetki autora tego artykułu, byłego wysokiej rangi urzędnika MRiRW, który liczy na naiwność czytelnika próbując go przekonać, że zakazana ustawą o ochronie zwierząt możliwość wykonywania uboju rytualnego została dwa lata później przywrócona ministerialnym rozporządzeniem (czyli akt niższego rzędu znosi zakaz wprowadzony aktem wyższego rzędu!), pragnę poinformować, że dr. n. pr. Michał Rudy został w 2009 r. odznaczony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego odznaczeniem "Zasłużony dla rolnictwa".
Moim zdaniem nastąpiła tutaj pomyłka - powinien dostać odznaczenie "Zasłużony dla ministerstwa rolnictwa"

Proch-i-pył
02-07-2012, 19:48
Tutaj sensacja polega na tym, że peeselowski minister uważa, że stoi ponad prawem, kpi sobie z ustawowych przepisów i wbrew ustawie stosuje wyjątki ku pożytkowi grupki przedsiębiorców - lokalnych bonzów polskiej wsi, w zamian za co zapewne liczy na ich poparcie w przyszłych wyborach.

Czy w takim państwie chcemy żyć, czy w takim państwie mają budować swoją przyszłość nasze dzieci i wnuki?

Argumenty polityczne, może jednak zostawmy w spokoju i poczekajmy na orzeczenie Trybunału, jeśli mamy przestrzegać litery prawa. Bo nie wiem, co ma do rzeczy z jakiej partii jest minister albo kiedy z kim współpracował prawnik, którego zacytowałam. Nie mam podstaw podważać jego odznaczenia.
A może jednak ma coś do rzeczy tu polityka? I polityczne interesy?

Miałabym odpowiedź na swoje pytania. :)

Nie, nie w takim państwie. Chcę żyć w państwie w którym wszyscy będą przestrzegać prawa, bo będzie ono etyczne i logicznie skonstruowane tak, że każdy będzie wiedział, kiedy je łamie. I w takim państwie, które będzie w stanie owo prawo wyegzekwować. Na razie prawo w Polsce generuje korupcję i hipokryzję i na górze i na dole.

Wracając do zwierząt rzeźnych: gdzie jest petycja o wydzielenie funkcji Głównego Lekarza Weterynarii z resortu rolnictwa?

Tinkerbell
02-07-2012, 23:25
Argumenty polityczne, może jednak zostawmy w spokoju i poczekajmy na orzeczenie Trybunału, jeśli mamy przestrzegać litery prawa. Bo nie wiem, co ma do rzeczy z jakiej partii jest minister albo kiedy z kim współpracował prawnik, którego zacytowałam. Nie mam podstaw podważać jego odznaczenia.
Wszystko, co robią politycy, ma podłoże polityczne. Bądź pewna, że dotyczy to także grzebania w ustawie o ochronie zwierząt - niezależnie od tego, czy zwierzętom ma się od tego poprawić, czy nie. W przypadku zmian, które forsuje minister Sawicki, poprawi się jedynie grubość portfela właścicieli ubojni i eksporterów mięsa. Zwierzęta zaś przypłacą to śmiercią w niewyobrażalnych cierpieniach fizycznych i psychicznych...

Nie, nie w takim państwie. Chcę żyć w państwie w którym wszyscy będą przestrzegać prawa, bo będzie ono etyczne i logicznie skonstruowane tak, że każdy będzie wiedział, kiedy je łamie. I w takim państwie, które będzie w stanie owo prawo wyegzekwować. Na razie prawo w Polsce generuje korupcję i hipokryzję i na górze i na dole.
Właśnie przeciwko takiemu państwu protestujemy - państwu, w którym minister wydaje rozporządzenie, w którym w interesie swoich partyjnych kolegów (właścicielem jednej z takich ubojni jest poseł PSL, niejaki Krzysztof Borkowski) zezwala na to, czego jednoznacznie zakazuje ustawa; państwu, w którym najważniejsze osoby udają, że nie ma sprawy; w państwie, w którym Inspekcja Weterynaryjna - organ ustawowo umocowany do nadzorowania ustawy o ochronie zwierząt, uzgadnia z kierownictwem jakiegoś wyznania procedury wykonywania czynów, które w ustawie uznane są za karalne, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3!

Obywatel nie musi czekać na wyrok TK, żeby samodzielnie myśleć... W internecie dostępne są teksty wspomnianych aktów prawnych, jak i opinia Biura Analiz Sejmowych. Nie musisz podzielać mojego zdania, ale prawnik, którego kariera związana jest z resortem i instytucją, w którym dochodzi do łamania prawa, jest dla mnie mało wiarygodny. Oprócz wspomnianej wyżej opinii BAS, polecam lekturę niezależnego eksperta w dziedzinie prawa:
http://www.home.umk.pl/~kpos/index.php?option=com_content&view=article&id=70:czy-w-polsce-jest-dozwolony-rytualny-uboj-zwierzt

Wracając do zwierząt rzeźnych: gdzie jest petycja o wydzielenie funkcji Głównego Lekarza Weterynarii z resortu rolnictwa?
A w ogóle była taka petycja?

junior123
03-07-2012, 00:20

http://issuu.com/kpos/docs/czy_w_polsce_jest_dozwolony_rytualny_uboj_zwierzat /1

Czasem lepiej jest siedzieć cicho i tylko durnowato wyglądać, niż raz odezwać sie i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Proch-i-pył
03-07-2012, 10:15
Wszystko, co robią politycy, ma podłoże polityczne.
Niemożliwe.. :P :)

Ale petycja w obronie męczonych zwierząt nie powinna mieć takiego podłoża. Znalazł się hak na Ministra, trochę wstrząsających filmów, trochę sloganów o liderowaniu, porwiemy masy i dokopiemy, niech się nie bogacą.

Obywatel nie musi czekać na wyrok TK, żeby samodzielnie myśleć...

Jesteś już drugą osobą w tym wątku, która ma uwagi co do sposobu mojego myślenia. Zapewniam Cię, że wszystko jest z nim w porządku. Samodzielność myślenia najłatwiej rozpoznać wśród tych, którzy nie kierują się instynktem stadnym. Muszę się gryżć w język, żeby nie dać się sprowadzić do takiego poziomu rozmowy.

A w ogóle była taka petycja?

No właśnie, nie było i nie ma. A taka petycja, z braku inicjatywy odgórnej powinna była zostać wystosowana już dawno. Nawet bubel ustawowy powinien mieć oparcie w egzekucji prawa. W przypadku ubojni najlepszą do tego instytucją są weterynarze. Ale funkcji tej nie spełniają, bo działaliby w sprzeczności z interesami ministerstwa-czyli producentów mięsa.

Ustawa o ochronie praw zwierząt bez możliwości wprowadzania jej w życie, jest martwa. I taka jest od początku. W praktyce nic nie chroni praw zwierząt w ubojniach, na farmach, w transporcie, (teraz mamy kolejny martwy przepis o zakazie trzymania zwierząt na uwięzi) o tym jakoś się nie mówi.

I na tym skończę bo nie chcę sobie pogryźć języka - nie mam doświadczenia. :)

junior123
03-07-2012, 10:42
No właśnie, nie było i nie ma. A taka petycja, z braku inicjatywy odgórnej powinna była zostać wystosowana już dawno. Nawet bubel ustawowy powinien mieć oparcie w egzekucji prawa. W przypadku ubojni najlepszą do tego instytucją są weterynarze. Ale funkcji tej nie spełniają, bo działaliby w sprzeczności z interesami ministerstwa-czyli producentów mięsa.

W praktyce nic nie chroni praw zwierząt w ubojniach, na farmach, w transporcie, (teraz mamy kolejny martwy przepis o zakazie trzymania zwierząt na uwięzi) o tym jakoś się nie mówi.

Taaak? Przy pomocy petycji obywatele będą kreowali struktury organizacyjne centralnych organów administracji rządowej? SUPER! :D

W obowiązującym w Polsce systemie zwierzęta nie maja praw. Posługujemy się innym narzędziem, tj. prawną ochroną zwierząt.

Wiele jeszcze musisz pracować by pogłębić wiedzę.

junior123
03-07-2012, 17:12
podałam czego wymaga ich religia i
a co wyprawiają w ubojniach to inna sprawa.

wysmażył ktoś artykuł nie znając terminu koszerność.
"Horror na eksport
Swoboda praktyk religijnych i zakaz torturowania zwierząt – czy te dwie zasady dadzą się pogodzić?
Czy 20 polskich rzeźni zrezygnuje z zarobku na mięsie z uboju rytualnego?
Najpierw, poganiane elektrycznym pastuchem, wchodzą pojedynczo do stalowej komory w kształcie walca. Walec zamyka się, krowa musi wystawić głowę przez jedyny otwór. Stalowe pudło obraca się o 180 stopni, krowa leży w klatce do góry nogami, pneumatyczny chwytak unieruchamia jej głowę, wyginając szyję do tyłu. Rzezak wypowiadając słowa modlitwy podrzyna zwierzęciu gardło. Krew chlusta do góry. Walec wykonuje następne pół obrotu, krew leje się już zgodnie z prawami fizyki. Walec otwiera się i krowa wypada na stalową kratownicę. Co któraś wychodzi o własnych siłach, wierzga i rzuca głową, czasem wstaje i – mimo że wszystko jest śliskie od krwi – próbuje uciec. Agonia trwa około dwóch minut. Wszystko w rytm łomoczącej maszynerii. Czasem rzeźnik od razu podwiesza zwierzę za nogę do góry na łańcuchu. Krowa, jeszcze żywa, pręży się i próbuje uwolnić. Następna, już w klatce, widzi konającą poprzedniczkę.
Tak wygląda ubój rytualny."

Więcej pod adresem:
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1525331,1,ubojnie-rytualne-biznes-brutalny.read#ixzz1zZXG6ksA

Bess
03-07-2012, 21:22
Widzisz, założyłam wątek , aby ja najwięcej osób podpisało petycję, bo to co się wyrabia woła o pomstę do nieba.
Sporo osób podpisało i DZIĘKI IM ZA SERCE.
Inni pewnie nie wiedzą, że posłowie sejmów II Rzeczpospolitej walczyli z tą formą uboju, co jest w dokumentach.

Ja myślę, że takie Pierduny mają za dużo do powiedzenia we władzach naszego kraju.

Serdecznie pozdrawiam.:)
Lila, nie zglądałam do tego wątku i nie podpisałam petycji, choć teraz niechybnie to zrobię.A nie zaglądałam widząc tu powtarzające sie nicki osób,które kazdy temat wykorzystają do napaści na katolików i prostych polskich obywateli.
Trochę mieszkałam na wsi, może rzeczywiści kotki i pieski nie są rozpieszczane jak w mieście, ale nie widziałam okrucieństwa w stosunku do zwierząt hodowlanych, wprost przeciwnie. Ciekawe to określenie;Pierduny,,,
no żeby takie głupoty pisać o polskiej wsi trzeba być tęgim Pierdunem.
Zdarzają się incydenty okrucieństwa w stosunku do zwierząt, w takim samym stopniu jak okrucieństwa w domach w stosunku do dzieci,żony, znęcanie,morderstwa. Przecież nie ma tygodnia,ba dnia nawet, żeby krajem nie wstrząsnęła tragedia jakaś. I co z tym robimy?
Oczywiście jakiś Pierdun ,znów napisze ,że winien jest Kościół. A przypadkiem nie swoboda obyczajów i rozbestwienie?!!!

Podpiszę tę petycję, choć w całej tej sytuacji nadziei większych nie mam.
Ludzi zaślepiła złość,nienawiść i pogarda do drugiego człowieka i chęć zysku za wszelką cenę, w myśl maksymy" żyje się tylko raz".
Prawdziwy katolik,wie że życie tu się nie kończy, że TU to tylko chwila i trzeba ją przeżyć z godnością.
Pozdrawiam.

junior123
03-07-2012, 22:36
Szanowni Państwo,
wiele jest krzywdy i nieprawości w naszych relacjach do zwierząt. O wielu rzeczach nie wiemy. Dzisiaj wybraliśmy walkę o jeden maleńki element w długim łańcuchu okrucieństwa, może nawet nie najważniejszy, ale jakże znamienny dla ludzkiej dzikości i pazerności. Dlatego tym wszystkim, którzy rozumieją o czym piszę i całym sercem przyłączyli się do sprawy, kłaniam się nisko w podzięce.
Tych, którzy krytycznie podchodzą do naszych zabiegów dotyczących uboju rytualnego namawiam do studiowania tego przypadku. Wierzę mocno w to, że każdy znajdzie swoją własną drogę do celu.
Jeżeli uznacie, że powinienem podzielić się z Wami swoja wiedzą, zrobię to bez wahania.

waclaw46
03-07-2012, 22:48
http://demotywatory.pl/1405599/Pierdun-bog-wiatrow to dla Viki by wiedziała o czym pisze. Viko Zdarzają się incydenty okrucieństwa w stosunku do zwierząt, w takim samym stopniu jak okrucieństwa w domach w stosunku do dzieci,żony, znęcanie,morderstwa Może dla ciebie to normalność ale dla wielu to może szokować nie każdy się urodził gdzie normy etyczne są tak spostrzegane.Ja nie wyciągam wniosków jak ty że winny jest kościół ,to są twoje insynuacje.Co do religii to mam inne zdanie . Jedno ci mogę powiedzieć że masz tylko jedno życie . Staraj się je przeżyć godnie ,bo po takich ludziach zostaje pamięć,po tobie też.

Lila
04-07-2012, 08:37
Vika, trzeba mieć nadzieję. W końcu wprowadzenie kar więzienia za znęcanie się nad zwierzętami, to też wynik żmudnych lat pracy ludzi dobrej woli.

Junior i Tinkerbel, proszę nie zwracajcie uwagi na pierdunowele, bo tego nie sposób brać na serio. Ot, folklor.

Ja mam pytanie;
- co się dzieje z mięsem 'nieczystym', czyli z tyłów zwierząt.
Czy możliwe, żeby trafiało do sklepów w Polsce?

junior123
04-07-2012, 09:20
Ja mam pytanie;
- co się dzieje z mięsem 'nieczystym', czyli z tyłów zwierząt.
Czy możliwe, żeby trafiało do sklepów w Polsce?
Oto odpowiedź.
http://panorama.media.pl/content/view/344411/90

– Rabin dosłownie wchodzi do środka zwierzęcia i je ogląda ze wszystkich stron centymetr po centymetrze, szczególnie zwracając uwagę na opłucną – tłumaczy Jerzy Sołtysik, menadżer. – Następnie badane są płuca. Pompuje się do nich powietrze. Rozdęty narząd pozwala wprawnemu oku na ocenę, czy dana sztuka chorowała i ewentualnie na co. Wiadomo, czy były jakieś niepotrzebne szczepienia, a może sterydy.
– Generalnie ok. 80 procent zwierząt uznawanych jest za niekoszerne, więc idą do normalnej sprzedaży w kraju.

Poczatkujacemu nie radze "zadzierac z pluto",bo ...... .
!
Bo co? Gość durnowato pisze i do tego się odnoszę. Osobiście pluto37 mnie powiewa.

Lila
04-07-2012, 12:23
Oto odpowiedź.
http://panorama.media.pl/content/view/344411/90

– Rabin dosłownie wchodzi do środka zwierzęcia i je ogląda ze wszystkich stron centymetr po centymetrze, szczególnie zwracając uwagę na opłucną – tłumaczy Jerzy Sołtysik, menadżer. – Następnie badane są płuca. Pompuje się do nich powietrze. Rozdęty narząd pozwala wprawnemu oku na ocenę, czy dana sztuka chorowała i ewentualnie na co. Wiadomo, czy były jakieś niepotrzebne szczepienia, a może sterydy.
– Generalnie ok. 80 procent zwierząt uznawanych jest za niekoszerne, więc idą do normalnej sprzedaży w kraju.

Bo co? Gość durnowato pisze i do tego się odnoszę. Osobiście pluto37 mnie powiewa.

Ja nie jem mięsa czerwonego, ale znakomita większość kupuje to zestresowane jadło, nie zdając sobie sprawy, jakie to rozmiary w Polsce przybrało.
Też nie wiedziałam, póki mi moja pracownica z płaczem nie opowiedziała co się dzieje w okolicznej ubojni.

A przecież prawo stanowi inaczej.
''Obecnie w Polsce prawo, na mocy ustawy o ochronie zwierząt, zabrania uboju rytualnego oraz importu mięsa w ten sposób uzyskanego:
Art. 12
7) Zabrania się importu zwierząt i produktów zwierzęcych uzyskanych w wyniku chowu lub hodowli z naruszeniem przepisów niniejszej ustawy.
Art. 34
1) Zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.''..

Czyli kto jest ponad prawem?
A Szwajcaria, Luksemburg i Szwecja już zakazay u siebie uboju rytualnego. Niebawem dołączy Holandia i kilka landów niemieckich.

ps. Pierduna omiń szerokim łukiem. To tak jakbyś zaczepiał kulawego pieska z czyrakiem na tyłku, którego główną zaletą jest umiejętność melodyjnego puszczania gazów. Obecnie w stan podniecenia wprawiło go wiaderko cudzej forsy.
Toż to SF.:)

Bess
04-07-2012, 12:55
http://demotywatory.pl/1405599/Pierdun-bog-wiatrow to dla Viki by wiedziała o czym pisze. Viko Może dla ciebie to normalność ale dla wielu to może szokować nie każdy się urodził gdzie normy etyczne są tak spostrzegane.Ja nie wyciągam wniosków jak ty że winny jest kościół ,to są twoje insynuacje.Co do religii to mam inne zdanie . Jedno ci mogę powiedzieć że masz tylko jedno życie . Staraj się je przeżyć godnie ,bo po takich ludziach zostaje pamięć,po tobie też.
Wacław,ja wiem o czym piszę.Pierdun to także postać z Konopielki.

Nie, dla mnie znęcanie się nad stworzeniem bożym to nie jest normalność.
Pisałam wyrażnie;mieszkałam jakiś czas na wsi i obserwowałam życie jej mieszkańców. Nie spotkałam się ze szczególnym okrucieństwem, do uboju wzywano wykwalifikowanego masarza/?/ czy rzeżnika ,,,strasznie to jednak brzmi. Okrutne to, ale większość ludzi jada mięso i organizm tego wymaga.
Natomiast co do twojego /i nie tylko/negatywnego stosunku do Kościoła,,,,nie wyssałam tego z palca , wystarczy zajrzeć do jakiegolwiek wątku.Miałam już nieprzyjemność spotkania się z tobą.
Na marginesie,zanim komuś zarzucisz niewiedzę,zwróć uwagę na swoją ortografię, człowiek na takim poziomie powinien pisać poprawnie.

junior123
04-07-2012, 22:15
Zostały usunięte przez Admina posty pluto37, które zawierały logiczne argumenty co do tego, że maltretowanie zwierząt odbywa się w Polsce w znacznie szerszej skali niż w problemie poruszonym w petycji.

Pozdrawiam
Nikt nie twierdzi, ze jest inaczej, ale tematem TEGO WĄTKU JEST UBÓJ RYTUALNY.

junior123
04-07-2012, 23:37
A może chcielibyście zrobić coś więcej dla zwierząt? Może chcecie przyłączyć sie do nas i wyjść do Obywateli z wiedzą o uboju rytualnym? Zapewniam Was, że nawet ułamek procenta Polaków nie zna faktów, o których tu piszemy.

Więcej informacji na stronach:
www.rytualny.pl - to za chwilę,
oraz
http://www.platforma.org/forum/index.php?/topic/30990-czy-w-polsce-dopuszczony-jest-uboj-rytualny/page__st__150

Lila
05-07-2012, 00:43
Jeśli na coś się przydam, to jestem do dyspozycji.
Junior, napisz jak działacie.:)

junior123
05-07-2012, 08:20
Jeśli na coś się przydam, to jestem do dyspozycji.
Junior, napisz jak działacie.:)
Aktualności na fb.
http://www.facebook.com/pages/Polska-m%C3%B3wi-nie-dla-uboju-rytualnego/237244239667268

Na razie uczymy się, poznajemy problem, a następnie kontaktujemy się z organizacją działającą na rzecz zwierząt w miejscu zamieszkania i wspólnie wychodzimy do Obywateli (manify).

Wykasowaliście posty, bo zburzyły wasz śliczny obrazek bojowników o wydumaną z powodów ideolo sprawę.

Chcesz mnie przekonać, że nie rozumiesz co oznacza pisać na temat?
Nie męcz się - ja tobie wierzę.

Lila
05-07-2012, 09:14
Będę w kontakcie i myślę, że będzie nas więcej.
Niemniej tego wątku nie opuszczaj, bo jednak wchodzi na ten portal sporo ludzi.

ps.posty kasuje administracja a nie userzy.

olena
05-07-2012, 10:10
Najpierw czerwoną czcionką, aby nikomu nie umknęło:
jestem przeciwna każdej niehumanitarnej postawie wobec zwierząt i ich zabijaniu w ogóle.
To jest moje zdanie i wiem, że inni mają inne, dlatego jako wegetarianka jestem w mniejszości. Nie mam też natury wojownika, aby zmieniać cały świat. Robię swoje 'na swoim podwórku' przez przykład, a nie narzucanie nikomu niczego na siłę. Każdy jest inny i niech tak zostanie. Petycję popieram i inne ruchy na rzecz zwierząt też.
A teraz do rzeczy.
Nie wiem skąd te protesty przeciwko dygresjom wokół tematu, zamykanie w sposób niegrzeczny ludziom możliwości wypowiedzenia się .
Każda rozmowa, gdziekolwiek by się nie toczyła obfituje w dygresje,
a potem w powroty do tematu głównego.
Dygresje są potrzebne, aby nie iść z klapkami na oczach,
ale aby zobaczyć każdy problem w szerszym kontekście,
ukazać inne aspekty.
I właśnie przy okazji dojrzeć tego konia spinanego ostrogami, psa przebijanego widłami itp..
Bo walka z cierpieniem brzmi niewiarygodnie, jeśli skupia się wokół jednego wybranego tylko cierpienia.
Mam jeszcze jedno konkretne pytanie,
czy wspominane tu cierpienia innych zwierząt w jakikolwiek sposób zaszkodziły wątkowi????
Czy może go wręcz wzbogacają?

I na temat usuwania postów.
Czy nie jest to tak, że adm. usuwa na zgłoszenie użytkownika, który się poczuł urażony, często zresztą urażając innych? Tak tylko pytam, teoretycznie, bez wskazywania na kogokolwiek.

pluto37
05-07-2012, 12:44
Oleno!
To jedynie rozpaczliwa próba zagłuszenia własnego sumienia.
I strach przed konsekwencjami własnego działania.
Łatwiej forsować petycje do ministra niż iść na policję, do prokuratora itd bo tam trzeba pokazać sie osobiście i złożyć podpis.

junior nie zorganizuje pikiety pod ministerstwem Sawickiego podobnie jak paniczka pod wiejska ubojnią. Bo strach przed chłopem sąsiadem.
Wszak donos do admina jest ...łatwiejszy:) :) :)

pssst junior123!Jeśli potrafisz czytać regulamin ze zrozumieniem, to zauważysz, że żadnego paragrafu nie złamałem. Nie wymienilem żadnego pseudonimu artystycznego i nawet cytat dałem bez adresata.
A temat? Miesci się także w wątku religijnym, politycznym i ogólnym. Ale to zapewne zrozumiesz jak wyrośniesz z wieku juniora.
I nie wierzę, że nie odczuwasz wstretu na widok maltretowanych w inny sposób niż religijnie motywowane. Chociaz.....różni różnie mają.

olena
05-07-2012, 20:30
Albo mi się zdaje, albo nie trzymasz tematu.
Junior jak sam w takich razach mawia, tym razem sam wypiął się na swoją inteligencję.:)
Że przypomnę cytatem:
Napisał junior123
@pluto37,
jaki jest temat tego wątku?

Kolejny już raz wypinasz się na własną inteligencję.

Pluto napisałeś:
Łatwiej forsować petycje do ministra niż iść na policję, do prokuratora itd bo tam trzeba pokazać sie osobiście i złożyć podpis.

junior nie zorganizuje pikiety pod ministerstwem Sawickiego

Coś mi się teraz wydaje, że Junior walczy nie o zwierzęta, ale o łamanie prawa jako takiego.
Może dlatego nie bardzo mu się podobają wtręty o cierpieniach innych zwierząt.
Dlaczego mam podstawy, aby tak myśleć?
Napisał:
15 lat temu ubój rytualny był w Polsce dozwolony. Dlatego w tamtym czasie nikt z tym nie walczył.

A więc w istocie rzeczy aż do chwili, gdy nastąpiło złamanie prawa, cierpienia zwierząt guzik były wcześniej warte, aby protestować???

stopprzemocy
05-07-2012, 23:01
Podpisałam oczywiscie, ale bez ogladania.....bez oglądania.....

No widzisz,Ty nie możesz nawet oglądać,a jakaś niewinna,przerażona istota musi być OBIEKTEM tego koszmaru.A Tusek,który pierdzieli,że lubi psy (czemu tylko psy?może sam lubi obgryzać kości),załatwia umowy.Nie tylko brakuje mu wiedzy i konsultacji prawniczej ale jeszcze drogowskazu SUMIENIA.Straciłam już do naszych władz całkowicie zaufanie.Nie trzeba być geniuszem by rzadzić krajem,nie trzeba mieć skończonych studiow w oksfordzie ale trzeba mieć SUMIENIE -to jest podstawowy drogowskaz

stopprzemocy
05-07-2012, 23:08
A może chcielibyście zrobić coś więcej dla zwierząt? Może chcecie przyłączyć sie do nas i wyjść do Obywateli z wiedzą o uboju rytualnym? Zapewniam Was, że nawet ułamek procenta Polaków nie zna faktów, o których tu piszemy.

Więcej informacji na stronach:
www.rytualny.pl - to za chwilę,
oraz
http://www.platforma.org/forum/index.php?/topic/30990-czy-w-polsce-dopuszczony-jest-uboj-rytualny/page__st__150
Cos ten link nie działa-klikam,klikam i NIC

stopprzemocy
05-07-2012, 23:14
Nikt nie twierdzi, ze jest inaczej, ale tematem TEGO WĄTKU JEST UBÓJ RYTUALNY.
Haniebny temat-wstydzę się spojrzeć w oczy nawet własnemu psu.Jak można tak nisko upaść by maltretować niewinne istoty w imię jakichś dyrdymałów sprzed tysiecy lat,ludzie,puknijcie się w czerepy .Ani względy etyczne(deptanie publicznej moralności),ani ekonomiczne(ubój trwa dłużej),ani zdrowotne (we Francji jest plaga śmiertelnych zatruć mięsem HALAL-zwłaszcza u dzieci)nie motywują tego bestialstwa,więc jakie względy motywują?TAK BO TAK LUB NIE BO NIE?

junior123
05-07-2012, 23:15
Koleżanki i Koledzy!
Pomimo istnienia ustawowego nakazu ogłuszania zwierząt przed ubojem, w Polsce na ogromna skalę dokonuje się tzw. uboju rytualnego, polegającego na unieruchomieniu, poderżnięciu gardła, przecięciu tchawicy i przełyku, a następnie wykrwawianiu zwierząt bez wyłączenia świadomości. Nielegalny ten proceder odbywa się w Polsce w ponad stu rzeźniach, przy pełnym poparciu i zaangażowaniu w jego upowszechnianie służby weterynaryjnej podległej Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tak oto, w niewyobrażalnych cierpieniach fizycznych i psychicznych, zabija się w Polsce setki tysięcy zwierząt, a pozyskane mięso trafia na eksport do krajów, w których ten sposób uboju jest wymagany obyczajem religijnym, czyli do krajów muzułmańskich i Izraela. Pomimo ustawowego zakazu, w ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się liderem wśród dostawców mięsa na tamte rynki, a także liderem w niechlubnym rankingu państw europejskich pod względem ilości zwierząt poddawanych ubojowi bez ogłuszania!
W wyniku energicznych działań organizacji zajmujących się ochroną zwierząt Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście postanowieniem z dnia 22 maja 2012 r. wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez wydanie i stosowanie przepisów rozporządzenia z dnia 9 września 2004 r. dotyczącego sposobu uboju zwierząt niezgodnego z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto Prokurator Generalny zaskarżył niezgodne z ustawą rozporządzenie do Trybunału Konstytucyjnego.

W tej sytuacji Ministerstwo Rolnictwa planuje dokonać szybkich zmian w ustawie o ochronie zwierząt, tak aby zalegalizować ubój rytualny – pod pretekstem dostosowania polskiego prawa do unijnego Rozporządzenia 1099/2009, które ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r., i usprawiedliwiając konstytucyjną gwarancją swobody praktykowania obyczajów religijnych. Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że Ministerstwo Rolnictwa rozmyślnie wprowadza Obywateli w błąd, gdyż zgodnie z w/w unijnym Rozporządzeniem państwo członkowskie może zachować własne, wyższe standardy ochrony zwierząt (art. 26 Rozporządzenia 1099/2009), zaś konstytucyjna gwarancja swobody praktykowania obyczajów religijnych nie może być równoznaczna z dopuszczeniem takich obyczajów, które naruszają porządek moralny lub zadawanie niepotrzebnego cierpienia innym istotom! Poza tym żaden argument o konieczności zapewnienia praktykowania obyczajów religijnych nie ma tutaj zastosowania, ponieważ w polskich ubojniach ubój rytualny wykonywany jest w niemal 100% z myślą o gigantycznych zyskach z eksportu tego mięsa i produktów mięsnych!
W najbliższym czasie, tj. w lipcu i sierpniu, w całym kraju planujemy uliczne akcje protestacyjno-informacyjne. Wyjdziemy do ludzi informować ich o bezprawiu i zadawaniu cierpienia zwierzętom pod egidą Ministra Rolnictwa. Każdy Obywatel musi się dowiedzieć, że ubój rytualny to setki tysięcy istnień zwierzęcych wykrwawianych w pełni świadomości w niewyobrażalnym bólu i cierpieniu. Polacy muszą się dowiedzieć, jakie standardy ochrony zwierząt chce wprowadzić z czysto merkantylnych powodów minister Sawicki, legalizując w Polsce ten barbarzyński proceder!
Koleżanki i Koledzy, nie możemy dopuścić do planowanej przez ministra Sawickiego i jego ekipę legalizacji uboju rytualnego!
Przyłączcie się do nas!
Zorganizujmy protesty i manifestacje w stolicy, w miastach, miasteczkach, spotkajmy się z lokalnymi społecznościami, z przedstawicielami mediów. Wyposażymy Waszych wolontariuszy z niezbędną wiedzę i materiały. W tej sprawie musimy mówić jednym głosem:
NIE MA ZGODY DLA LEGALIZACJI UBOJU RYTUALNEGO W POLSCE!

Do akcji już przystąpiły:
Fundacja Viva!, OTOZ Animals, Fundacja IUS ANIMALIA, Fundacja ARGOS, Fundacja TARA, Polska Fundacja Ochrony Zwierząt, Fundacja Zmieńmy Świat, POLSKIE TOWARZYSTWO ETYCZNE, Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt, TOZ Białystok, Klub Gaja, Pogotowie dla Zwierząt, Zarząd Okręgu Stołecznego LOP, Eurogroup for Animals, oraz liczna grupa niezrzeszonych miłośników zwierząt

Kontakt:
uboj.rytualny@wp.pl
www.rytualny.pl

junior123
05-07-2012, 23:22
Cos ten link nie działa-klikam,klikam i NIC
Już działają linki. :)

stopprzemocy
05-07-2012, 23:32
Lilu to nie jest ubój rytualny a którym donosisz.

Ubój koszerny
Ssaki i ptactwo, które mogą być spożywane muszą być zabijane zgodnie z prawem żydowskim (Deut. 12:21) nie wolno nam spożywać zwierząt, które padły z przyczyn naturalnych (Deut. 14:21), lub które zostały zabite przez inne zwierzęta. Dodatkowo, zwierzę w momencie uboju nie może mieć żadnych chorób, bądź też skaz na organach wewnętrznych. Restrykcje te nie dotyczą ryb, tylko zwierząt stadnych i pasących się (Num. 11:22).

Rytualny ubój znany jest pod nazwą shechitah, a osoba, która trudni się takim ubojem nazywana jest shochet. Oba te słowa pochodzą od hebrajskiego rdzenia Shin-Chet-Tav oznaczającego zabijać albo niszczyć. Metoda uboju jest szybka; głębokie cięcie wzdłuż wykonane za pomocą doskonale naostrzonego ostrza bez nacięć czy jakichkolwiek nierówności. Metoda ta jest bezbolesna i powoduje utratę świadomości w przeciągu dwóch sekund. Powszechnie jest ona uznawana za najbardziej humanitarną metodę uboju.

dokładny opis --->http://the614thcs.com/index.php?id=27%2C67%2C0%2C0%2C1%2C0
Życzę im wyrywać zęby rytualnie,wycinać woreczki żółciowe też rytualnie .O sobie pomyśleli,ale naiwnym wmawiają że przecinanie szyi nożem to bagatela-szczyty hipokryzji.A może zaproponać takim zwykłe,rytualne kleszcze do rwania zębów?I nóż kuchenny do wycięcia woreczka -po znieczuleniu kieliszkiem ?Ich rodak Singer mawiał,że ludzie modlą się o miłosierdzie,niechętnie jednak obdzielając nim innych .Super prawda

stopprzemocy
05-07-2012, 23:48
Wybacz Artfilko, ale nie orientujesz się zupełnie w temacie. Lingwistyczna ekwilibrystyka zaprowadzi Cię na manowce...

Ubój rytualny (zgodny z wymogami zasad szechita (judaizm) lib halal (islam) dlatego jest niezgodny z zasadami humanitarnego traktowania zwierząt i ich ochrony przed niepotrzebnym bólem i cierpieniem, ponieważ uboju rytualnego dokonuje się przez poderżnięcie gardła unieruchomionemu w tzw. klatce ubojowej zwierzęciu, które nie zostało wcześniej pozbawione świadomości i w pełni świadome, paniczny strach i niewyobrażalne cierpienie kona przed kilkadziesiąt sekund do nawet kilkunastu minut! Zapewniam Cię, że autor tego artykułu, o którym tak lekceważąco wyraziłaś się, że coś "wysmażył", jak również autorzy innych artykułów i filmów poświęconych temu barbarzyńskiemu obyczajowi, doskonale wiedzą, o czym piszą.

Zanim napiszesz coś jeszcze, obejrzyj sobie i poczytaj jak to się naprawdę odbywa zamiast powtarzać kompletnie niewiarygodne opinie.
W ten sposób zabijane są w ponad 100 polskich rzeźniach setki tysięcy zwierząt!!! Po co? Na eksport to krajów muzułmańskich. Kasa, kasa, kasa...
http://www.newsweek.pl/szymon-holownia/szymon-holownia/rytualny-uboj-kasy,92429,1,1.html

A tutaj możesz obejrzeć i wysłuchać opinii naukowców na ten temat:
http://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew
No i jak tu wspólczuć i pomagać ludziom w nieszczęściach?Kiedy okazuje się że homo sapiens to upiór!

stopprzemocy
05-07-2012, 23:51
Sl;uchajcie- do premiera i prezydenta nie łaczy, a jak wypełniam petycję , to przy podpisywaniu obraz znika...
to może między innymi dlatego jest tak mało petycji

Tinkerbell
06-07-2012, 01:03
Oleno!

junior nie zorganizuje pikiety pod ministerstwem Sawickiego podobnie jak paniczka pod wiejska ubojnią. Bo strach przed chłopem sąsiadem.
Wszak donos do admina jest ...łatwiejszy:) :) :)

To może pochwal się, ile powiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt TY złożyłeś do prokuratury? Ile razy składałeś podpis pod swoimi zeznaniami na policji?

Aha, i koniecznie daj znać, kiedy będziesz organizował następną pikietę na Wspólnej. Chętnie się przyłączę...

junior123
06-07-2012, 10:14
Religijne okrucieństwo
"Krytyka uboju rytualnego jest skutecznie utrudniana poprzez określenie jej jako próby dyskryminacji religijnej oraz twierdzenie, jakoby ubój rytualny był bardziej humanitarny niż ubój zaczynający się od pozbawienia świadomości"
cd
http://www.rp.pl/artykul/9157,879665-Religijne-okrucienstwo.html
.
No a co z tym goralem ,ktoremu kon padl pod bryczka nadmiernie przeciazonej turystami ?

Ladnie to tak konie polskie wykorzystywa ???
Pytasz, czy sie chwalisz, że coś konkretnego zrobiłeś w tej sprawie?

babciela
06-07-2012, 15:17
Pluto- a skad Ty wiesz jak mu dzialamy w obronie zwierzat-dlaczego miałabym bac się prokuratora czy policjanta?
nie rozumiem- jest petycja- to staram się podpisac- pełnym imieniem i nazwiskiem.
A ujezdzane koniki nie maja się tak zle-moja corka wykupiła dwa przeznaczone na rzez-i życzyłabym kazdemu zwierzeciu takich warunków jak jej konie-jezdza na nich to jasne- ale nie zameczaja i nie dręczą.
A czy Ty masz jakies zwierze , ktore nie mialo nigdy swojego pana, a czy Ty praynajmniej raz udzieliłes pomocy półzywemu kotkowi- u mnie w domu sa wlasnie takie zwiarzeta- a nie zlicze
l nocy przespanych na podlodze - bo jakies bezdomne mialo kroplowkę wlaczoną...
Czego ja się mam bać???...

Matrix
06-07-2012, 15:22
Sięgnijcie do źródeł. Jest światełko w tunelu

http://www.euroislam.pl/index.php/2012/06/prokurator-generalny-posluchal-ekologow-polskie-firmy-straca-fortune/

Jarosław II
06-07-2012, 16:31
Można to robić na statkach w strefie neutralnej jak się robi aborcję.:D:D

Matrix
06-07-2012, 17:11
Można to robić na statkach w strefie neutralnej jak się robi aborcję.:D:D

Baaardzo śmieszne:rolleyes:

junior123
06-07-2012, 21:02
Afera w Ministerstwie Rolnictwa związana z wydawaniem zezwoleń na ubój rytualny, zatacza coraz szersze kręgi!
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=383630005028690&set=a.383629818362042.89506.237244239667268&type=1&permPage=1

Klikajcie w prawym górnym rogu listy, dalej.

Okazuje się, że tych zakładów są dziesiątki!

pluto37
07-07-2012, 09:11
[QUOTE]Pluto- a skad Ty wiesz jak mu dzialamy w obronie zwierzat-dlaczego miałabym bac się prokuratora czy policjanta?
Elu! bo mam oczy. Wybierz może się na rynek w upalny dzien.

nie rozumiem- jest petycja- to staram się podpisac- pełnym imieniem i nazwiskiem.
Słusznie. Tylko petycja to plaster na tętnicę dla zaspokojenia wrodzonego miłosierdzia i poczucia spełnienia obowiązku.:)
A ujezdzane koniki nie maja się tak zle-moja corka wykupiła dwa przeznaczone na rzez-i życzyłabym kazdemu zwierzeciu takich warunków jak jej konie-jezdza na nich to jasne- ale nie zameczaja i nie dręczą.
A może kiedyś jeździec założyłby sobie siodło, scisnął brzuszysko popręgiem, wsadził między szczeki uzdę i zaaprosił na grzbiet jeźdźca obutego z dodatkowym osprzętem w postaci ostróg. A potem wybrał się na parkur najnizszej klasy....
Dawnymi czasy zdarzało mi się oglądać stajnie klubowe od środka, więc wiem o czym mówię.
Elu! Naprawdę doceniam to ..."Nie mają tak źle".. Na wszelki wypadek spytałbym któregoś konika o zdanie.
A czy Ty masz jakies zwierze , ktore nie mialo nigdy swojego pana.... Kiedy miałem po temu warunki, to ...miałem. Nie widzę sensu w trzymaniu zwierzęcia kiedy odpowiednich warunków brak. W jednym z bloków na Trzech Wieszczów litościwa kobita miała chyba 30 kotów... wokół bród, smród i smietnisko. Ale "była dobra dla zwierząt".
Czego ja się mam bać???...
Przy podpisywaniu petycji ....niczego!
To jest w dzisiejszych czasach zupełnie bezpieczna forma protestu. Ale przecie pisałem w skasowanych postach, że w przypadku "akcji bieżącej" można się narazić na nieprzyjemność.
I ja nie pisałem o baniu się prokuratora czy policjanta, tylko np dostawcy do rzeźni, albo tych co rzeźnią rządzą, bądź w niej pracują. Przecie sąsiada świniobójcy na raty tez nie podkablujesz z wiadomych paragrafów, ze nierytualnie morduje bydłę kłonicą... A petycją jego zwyczajów chyba nie zmienisz?

junior123
07-07-2012, 10:53
Elu! bo mam oczy. Wybierz może się na rynek w upalny dzien.

Słusznie. Tylko petycja to plaster na tętnicę dla zaspokojenia wrodzonego miłosierdzia i poczucia spełnienia obowiązku.:)

A może kiedyś jeździec założyłby sobie siodło, scisnął brzuszysko popręgiem, wsadził między szczeki uzdę i zaaprosił na grzbiet jeźdźca obutego z dodatkowym osprzętem w postaci ostróg. A potem wybrał się na parkur najnizszej klasy....
Dawnymi czasy zdarzało mi się oglądać stajnie klubowe od środka, więc wiem o czym mówię.
Elu! Naprawdę doceniam to ..."Nie mają tak źle".. Na wszelki wypadek spytałbym któregoś konika o zdanie.
Kiedy miałem po temu warunki, to ...miałem. Nie widzę sensu w trzymaniu zwierzęcia kiedy odpowiednich warunków brak. W jednym z bloków na Trzech Wieszczów litościwa kobita miała chyba 30 kotów... wokół bród, smród i smietnisko. Ale "była dobra dla zwierząt".

Przy podpisywaniu petycji ....niczego!
To jest w dzisiejszych czasach zupełnie bezpieczna forma protestu. Ale przecie pisałem w skasowanych postach, że w przypadku "akcji bieżącej" można się narazić na nieprzyjemność.
I ja nie pisałem o baniu się prokuratora czy policjanta, tylko np dostawcy do rzeźni, albo tych co rzeźnią rządzą, bądź w niej pracują. Przecie sąsiada świniobójcy na raty tez nie podkablujesz z wiadomych paragrafów, ze nierytualnie morduje bydłę kłonicą... A petycją jego zwyczajów chyba nie zmienisz?
Oczy są ważne, ale nie mniej ważna jest mózgownica i analiza faktów, a to kiepsko ci idzie.

Zauważ, że ten wątek jest jak Media Markt, nie dla idiotów.

waclaw46
10-07-2012, 13:12
Olena napisała-jestem przeciwna każdej niehumanitarnej postawie wobec zwierząt i ich zabijaniu w ogóle. Większość z nas jest za tym co napisałaś natomiast co do zabijania ich w ogóle , jest to nie realne ponieważ nasz organizm potrzebuje białka a dostarczycielem są zwierzęta. Wspominanie o dietach wysokobiałkowych ,już sobie darujmy.

W dyskusjach o uboju rytualnym pomija się wyznania które to głoszą w imię poprawności z nie krytykowaniem religii bo to nie wypada.Jest to pogląd według mnie nie słuszny Przecież jeżeli przesuniemy problem za granicę kraju to uważamy że jest załatwiony? Temat zamieciony pod dywan.Jestem za protestami szerszymi i nazywaniem problemu takim jakim jest.Przecież to muszą zrozumieć wyznawcy dwóch religii judaizmu i islamu by zmienić swoje przyzwyczajenia i zastanowić się nad tym problemem.A czy powszechna edukacja w danym kraju nie powinna się tym zagadnieniem zająć i wskazywać dlaczego jest to nie etyczne i nie godne człowieka XXI wieku.
Czy nauczanie religii w szkole powinno być kiedy istnieją różnice w postawach etycznych ich wyznawców z ogólnie przyjętą etyką.?

junior123
10-07-2012, 17:15
Jestem za protestami szerszymi i nazywaniem problemu takim jakim jest.Przecież to muszą zrozumieć wyznawcy dwóch religii judaizmu i islamu by zmienić swoje przyzwyczajenia i zastanowić się nad tym problemem.A czy powszechna edukacja w danym kraju nie powinna się tym zagadnieniem zająć i wskazywać dlaczego jest to nie etyczne i nie godne człowieka XXI wieku.

Czy nauczanie religii w szkole powinno być kiedy istnieją różnice w postawach etycznych ich wyznawców z ogólnie przyjętą etyką.?
Wojny religijne już były. Zapewniam ciebie, że wyznawcy każdej religii są przekonani o swojej wyjątkowości, a na okoliczność jakoby dobrodziejstwa uboju rytualnego, Islamiści i Żydzi, mają całe biblioteki naukowych wywodów.

Mam inne pytanie, bardziej prozaiczne, kto z Szanownego Koleżeństwa już zapoznał się z problemem uboju rytualnego i czy zechciałby pomóc konkretnie, organizując w swojej okolicy manife wyłącznie merytoryczną, bez włączania wątku religijnego?

waclaw46
10-07-2012, 18:02
junior123 napisał-organizując w swojej okolicy manife wyłącznie merytoryczną, bez włączania wątku religijnego?Bo tego mięso nie jędzą ortodoksyjni wyznawcy judaizmu i islamu tylko zielone ludziki z Marsa, albo z Radia Maryja :D :D
Polecam tym na tej budującej "manifie" przeczytanie Moralności pani Dulskiej i się nad treścią kilka minut zastanowienia.
Zapewniam ciebie, że wyznawcy każdej religii są przekonani o swojej wyjątkowości, a na okoliczność jakoby dobrodziejstwa uboju rytualnego, Islamiści i Żydzi, mają całe biblioteki naukowych wywodów. Ta ja się pytam o co tu chodzi? Czy krytykując ubój rytualny nie kwestionujecie obrządków w tych dwóch religiach.A wyznawcy islamu będą protestować przeciwko spożywaniu przez katolików opłatka jako symbolu komunii .Protest będzie przeciw opłatkowi bez włączania wątku religijnego. Zawsze uważam że każda manifa daje seniorowi możliwość spotkania z innymi seniorami, powodzenia i dobrej zabawy po manifie .

junior123
11-07-2012, 08:34
Bo tego mięso nie jędzą ortodoksyjni wyznawcy judaizmu i islamu tylko zielone ludziki z Marsa, albo z Radia Maryja :D :D

Mięso w 99.99 % przeznaczone jest na eksport. Mówi ci to coś?

Ta ja się pytam o co tu chodzi? Czy krytykując ubój rytualny nie kwestionujecie obrządków w tych dwóch religiach..
Tak własnie jest. Krytykuję nielegalny ubój rytualny w Polsce i znęcanie się nad zwierzętami w Polsce! Obrządki religijne w dalekich krajach mniej mnie obchodzą.

olena
11-07-2012, 09:30
Tak własnie jest. Krytykuję nielegalny ubój rytualny w Polsce i znęcanie się nad zwierzętami w Polsce! Obrządki religijne w dalekich krajach mniej mnie obchodzą.
Nooooo.......:) To cały ten protest z mojego punktu widzenia można o kant......stołu rozbić.
Hipokryci i tyle. Wielkie słowa o cierpieniu zwierząt, braku etyki przy zabijaniu, a teraz się okazuje, że jak za granicami Polski, to niech sobie zwierzęta cierpią.
Jasne, nie zmienimy żadnej religii, każda ma prawo robić to, na co jej rytuały pozwalają....obrządki naszej też mogą być dla niektórych nie do przyjęcia (spożywanie ciała i krwi- patrz cud w Sokółce) .
Ale trzeba to powiedzieć na starcie, że nie podobają się Wam cudze obrządki, a nie zasłaniać się cierpieniem zwierząt...jak się okazuje tylko do granic naszego państwa.
Czyli jak wyślemy żywe za granicę to tam Was one już nie obchodzą. To dodajmy do całości jeszcze trochę tego cynizmu i powiedzmy, czy nie lepiej jednak na tym zarabiać lepszą kasę, a nie wysyłać?
Bo nie o cierpienie zwierząt chyba idzie wg mnie.
Nie tu jest istota rzeczy.

Jeśli się mylę, to niech ktoś to mi wyjaśni, że jest inaczej.
bardzo bym chciała zmienić zdanie, bo to, co przeczytałam, mnie oburzyło.

Lila
11-07-2012, 10:09
Mój Boże...

Nowa Zelandia i Australia które są największymi eksporterami mięsa do krajów muzułmańskich, uzgodniły ze swoimi klientami, że ubój będzie przeprowadzany według norm europejskich (z ogłuszaniem).
W ubiegłym roku Australia zakazała eksportu żywych zwierząt do Indonezji, gdy okazało się, że prowadzi się tam tradycyjny ubój na żywca. A u nas? U nas jak zawsze wszystko na odwrót. Polska wychodzi przed szereg tam gdzie nie trzeba!

(....)
Jak to się stało że po Stanach Zjednoczonych gdzie wskutek wydarzeń wcześniej opisanych radykalnie ograniczano prawo do rytualnego uboju, pojawia się Polska jako lider rytualnego uboju i Polska zaczęła spływać oceanem krwi zarzynanych żywcem zwierząt. Pojawia się setki pytań. Jak to się dzieje że póki co zadaje je społeczeństwo, organizacje pozarządowe, media a nie organa państwa które na mocy swoich obowiązków zobowiązane są nie tylko do wyjaśniania wątpliwości o zasadności i legalności działań innych organów państwa ale podejmowania szybkich, widocznych i efektywnych działań mających na celu udzielenie zaniepokojonej i poruszonej opinii publicznej jak najszerszych wyjaśnień?

http://lubczasopismo.salon24.pl/detektywsalonowy/post/427407,polska-splywa-oceanem-krwi-w-imie-halal-i-szechita

senior A.P.
11-07-2012, 10:32
Na czym by tu jeszcze narody sklocic ?

Mlodzi i starzy - nie dajcie sie zwariowac,bo dopiero "zaczna sie uboje rytualne" !

Mlody - z tym procentowym eksporetem miesa (obniz liczby) nie masz racji ,nie mam zamiaru ci tego udawadniac ,dopisze tylko ,ze ci ktorzy chca "miesa rytualnego" niech u siebie sami dokonuja hodowli i uboju wlasnymi raczkami,nie wyslugujac sie innymi narodami .

olena
11-07-2012, 10:32
Nowa Zelandia i Australia które są największymi eksporterami mięsa do krajów muzułmańskich, uzgodniły ze swoimi klientami, że ubój będzie przeprowadzany według norm europejskich (z ogłuszaniem).
W ubiegłym roku Australia zakazała eksportu żywych zwierząt do Indonezji, gdy okazało się, że prowadzi się tam tradycyjny ubój na żywca. A u nas? U nas jak zawsze wszystko na odwrót. Polska wychodzi przed szereg tam gdzie nie trzeba!
Czyli można jak się chce mądrzej.
A walka o zwierzęta też inaczej tam przebiegała. Nie tylko do granic państwa.

junior123
11-07-2012, 10:36
Mlody - z tym procentowym eksporetem miesa (obniz liczby) nie masz racji ,nie mam zamiaru ci tego udawadniac ,dopisze tylko ,ze ci ktorzy chca "miesa rytualnego" niech u siebie sami dokonuja hodowli i uboju wlasnymi raczkami,nie wyslugujac sie innymi narodami .
Twoje twierdzenie jest gołosłowne i nieprawdziwe!

senior A.P.
11-07-2012, 10:49
Twoje zas pustka !

waclaw46
11-07-2012, 19:39
junior 123 napisał-Mięso w 99.99 % przeznaczone jest na eksport. Mówi ci to coś?Czy ty masz jakieś akcje przedsiębiorstw działających w Polsce i na naszej giełdzie? Czy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa zatrudniającego polskich robotników.Czy tak sobie dywagujesz co jeszcze uzdrowić w naszej gospodarce w myśl zasady nic nie mam wszystko w całym życiu jak moi sąsiedzi przeznaczałem na określony cel by czuć się wesołym.To że ludzie mają pretensję do tych co im się biznes opłacił, nie znaczy że są wszyscy Polacy są wini tego że innym biznes się nie udał .

junior123
11-07-2012, 20:30
To że ludzie mają pretensję do tych co im się biznes opłacił, nie znaczy że są wszyscy Polacy są wini tego że innym biznes się nie udał .
W przypadku uboju rytualnego, to nielegalny biznes, tak jak burdele, prostytucja, narkotyki, potajemny hazard, zatrudnianie ludzi na czarno, produkcja gorzały w garażu, hodowla konopi i wiele innych w tym kraju.
To są bardzo intratne zajęcia. Czy mam rozumieć ze optujesz za legalizacją tej sfery działalności?

waclaw46
12-07-2012, 13:34
junior123-W przypadku uboju rytualnego, to nielegalny biznes Gdzie to w kodeksie znalazłeś ,podaj paragraf mówiący o zakazie uboju rytualnego na terenie III RP.to nielegalny biznes, tak jak burdele, prostytucja, narkotyki, potajemny hazard, zatrudnianie ludzi na czarno, produkcja gorzały w garażu, hodowla konopi i wiele innych w tym kraju.
To są bardzo intratne zajęcia. Czy mam rozumieć ze optujesz za legalizacją tej sfery działalnościJestem za płaceniem podatków A jak łamanie przepisów podatkowych występuje w twojej okolicy to zgłoś. Hazard jest legalny w Polsce to nie ma co legalizować .Produkcja wyrobów alkoholowych dla własnych potrzeb nie wiem czy nie jest już legalna.Jestem za dopuszczeniem do obrotu marihuany i zmian w przepisach związanych z odpowiedzialnością za jej posiadanie .Natomiast przeciwny jestem z dopuszczeniem tz. narkotyków twardych.Prostytutki i cała branża z tym związana powinna płacić podatki , nie wiem dlaczego ten zawód najstarszy świata wzbudza takie emocje.

junior123
31-07-2012, 10:02
Tu możecie wpisać sie na listę sojuszników w klace na rzecz rzeźników.

http://siedzieje.org.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=98

junior123
01-08-2012, 09:54
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/427280_483315785013920_1794090886_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/427280_483315785013920_1794090886_n.jpg

stopprzemocy
01-08-2012, 12:55
Potępiamy i zakazujemy u nas kamieniowania,wielożeństwa itp uważając je za okrutne,zabobonne,krzywdzące.A jaka tutaj jest różnica?Bo to TYLKO zwierzęta?Po pierwsze nie tylko zwierzęta,gdyż cierpią także ludzie,ktorzy się z tym nigdy nie pogodzą.A zwierzęta jak najbardziej są WAŻNE-to żywe,cierpiące i niewine istoty .Eksport żywych zwierząt też
nie wchodzi w grę-to by była hipokryzja

Lila
01-08-2012, 22:34
Wiele wskazuje na to, że Seniorzy, bohaterowie epoki słusznie minionej, wolą schować głowę w piasek i udawać, że nic się nie dzieje, aniżeli zająć postawę obywatelską. A takie rzeczy dzieją się bezkarnie.

Nie odpowiadam za seniorów,
ale robię co mogę. Kilka lat temu miałam ze Scarlett z Tary kontakt telefoniczny w sprawie ratowania koni..
Jednego mam na stanie.:)

W tej bolesnej sprawie piszę gdzie mogę, podpisuję petycje i daje linki po forach, bo ludzie nie mają pojęcia co się dzieje.

Wszystko w rękach Was- młodych.
Jest mi przykro i wstyd za niektóre ''dziadostwo'' co pisze te swoje ''mondrości'', ale nic nie mogę zrobić.
Pocieszająca jest myśl,
że ono nie ma większego wpływu na ogół, a zresztą i tak schodzi ze sceny życia.

Serdecznie pozdrawiam.
Piszcie, bo wątek skacze do góry i ludzie nie będący tutaj userami - czytają.

Hypatia
01-08-2012, 23:28
Nie oglądałam - kiedyś w telewizji fragment,starczy - podpisałam !
Ten dramat zwierząt dotyczy nie tylko uboju rytualnego ,ale również coraz częściej u nas organizowanych walk psów ,a ponoć i walki kogutów już się u nas pojawiają. Nie jestem babską szowinistką,ale co do tych walk ,niech mi któryś mądry senior wyłoży dlaczego to w 99% mężczyźni je organizują oglądają ?

Proch-i-pył
02-08-2012, 00:04
Ten dramat zwierząt dotyczy nie tylko uboju rytualnego ,ale również coraz częściej u nas organizowanych walk psów ,a ponoć i walki kogutów już się u nas pojawiają. Nie jestem babską szowinistką,ale co do tych walk ,niech mi któryś mądry senior wyłoży dlaczego to w 99% mężczyźni je organizują oglądają ?

Hypatio, na nasze próby rozmawiania o łamaniu praw zwierząt w szerszej skali, podniósł się w wątku protest, że nie na temat. :) Olena pisała w szerszej skali, ja próbowałam mówić o nieludzkich warunkach hodowli, o uboju "zwyczajnym" , którego nikt nie kontroluje, pluto przyszedł powiedzieć o katowaniu koni w gonitwach...
No cóż, jesteśmy "dziadostwem" co pisze swoje "mondrości" :D

Pozdrawiam

Lila
02-08-2012, 00:15
Faktycznie. Zgadza się.
I nie użalaj się, bo ja wątek założyłam na ten konkretny temat.
Nie wiesz, co znaczy pisanie w temacie?
To takie trudne do zrozumienia? To jak zamierzasz moderować?

ps. Hypatio, wiesz doskonale, jak bliskie mi są sprawy zwierząt. Jak dużo mam tych nieszczęśników i ile serca w to wkładam.
Ale nie o nich traktuje ten wątek.

junior123
02-08-2012, 10:10
Ubój rytualny rozlał się po Polsce i upowszechnia z każdym dniem. 100.000 - 200.000 szt na żywca zarzynanych krów i 35 - 40 milionów kurczaków w skali roku, to nie jest margines!

Dzisiaj rozpoczyna się akcja informacyjna w Kostrzynie n/Odrą, na Woodstock. Wychodzimy na ulice!

Lila
02-08-2012, 10:26
A skala się powiększa.
Zainteresowani podobno, kontemplujący w milczeniu wiedzę o Trybunale,
piszą, że to sprawa marginalna.
Pytanie; dlaczego?

Ano nic. Czekamy na wyrok. W cieniu cierpienia.

Junior, powodzenia życzę. Trzeba wierzyć, że coś się zmieni.

senior A.P.
03-08-2012, 08:33
Czemu i komu te uboje rytualne sluza ?
Prosze o szczere wypowiedzi.
Pytam,bo co bedzie gdy zaczna to czynic z ludzmi.

junior123
03-08-2012, 09:41
Wszystko to zostało już wielokrotnie opisane. Np. tu:

http://www.rytualny.pl/

http://www.facebook.com/pages/Polska-m%C3%B3wi-nie-dla-uboju-rytualnego/237244239667268

http://www.facebook.com/events/198725590252994/

I tu:

http://www.youtube.com/watch?v=vZmk0qAGgsw&feature=player_embedded

junior123
10-08-2012, 17:36
http://nevergiveup.nowyekran.pl/post/70219,halal-i-koszerne-a-wam-przeszkadza-corrida

„w czasie uboju należy zadać cios w tętnicę szyjną zwierzęcia, aby jak najszybciej doprowadzić do wykrwawienia zwierzęcia (bo krew uchodzi za nieczystą).i”

admin
13-08-2012, 18:09
doskonale rozumiem, że temat jest gorący i budzi emocje
ale bardzo (i ze względu na powyższe tym bardziej) proszę od powsztrymywanie się od
- jakichkolwiek odniesień ad personam
- używania słów i zwrotów (a także linków i cytatów) deprecjonujących osoby o innych poglądach (typu bolszewia i podobne) lub po prostu te, które na ten temat się nie wypowiadają wcale
- trzymanie się tematu, który został jasno sprecyzowany

Uprzedzam, że od tej pory wszystkie posty zawierające jakiekolwiek treści jw. będa usuwane, bez względu na resztę ich zawartości. Dyskusje na temat niniejszego postu też.

olena
14-08-2012, 09:36
Trzymając się do bólu tematu tego wątku, a mianowicie "UBÓJ RYTUALNY - STOP !!!", stwierdzam, że wszystkie posty Wacława Puchały, który wielokrotnie i uporczywie lobbuje za zmianą prawa w kierunku przeciwnym
Pogląd Wacława Puchały nie jest mi bliski w żadnym razie jako wegetariance, ale póki co mamy wolność wypowiedzi i każdy ma prawo do swoich poglądów i może je głosić w określonym temacie.
Lila otworzyła wątek, który zwrócił uwagę na ten konkretny aspekt cierpienia zwierząt i dzięki jej za to.
Otwierał nam oczy na to, co się dzieje.
Zobacz jak szeroki był odzew, a potem wszedłeś i zacząłeś się niegrzecznie odnosić do uczestników wątku.
Zacząłeś od niegrzeczności typu
" z taką wiedzą kariery nie zrobisz",
"Czasem lepiej jest siedzieć cicho i tylko durnowato wyglądać, niż raz odezwać sie i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Żeby coś załatwić czasem potrzeba mniej emocji i więcej umiejętności racjonalnego przekonywania do swoich racji.

Ale jakie są Twoje racje????
W poście 33 NAPISAŁEŚ:

Zaczynam się dziś zastanawiać, czy cała Twoja walka nie tyczy bardziej wrogiej postawy wobec innych nacji i ich obrzędów, niż sprawy zwierząt.
Bo te same cierpienia zwierząt za granicą kraju masz w niskim poszanowaniu jak dałeś jasno do zrozumienia.

Jeśli tak, to trzeba było pisać otwartym tekstem, że "inni" do siebie i nie zaśmiecać polskiej ziemi, u siebie możecie",
a nie podpinać się pod cierpienia zwierząt i łamanie prawa.

Być może nie miałeś takiej intencji, ale zobacz jak to może z boku wyglądać.
Więcej spokoju Juniorze i zachęcam Cię do empatii ponad granicami i prawem do uboju.
Zwierzęta i ludzie cierpią niezależnie od granic administracyjnych.

Mar-Basia
15-08-2012, 19:51

Temat jest ciezki i wzbudza wiele emocji. Moje tez. Obserwowalam wiele debat na ten temat w francuskiej TV. Jak wiecie Francja jest krajem "specyficznyjm" i poruszenie tego typu tematu wywoluje ostre polemiki, ktore wielokrotnie koncza sie absurdalnym zarzutem "politycznie niepoprawny". Lobby muzulmanskie jest bardzo mocne i przebiegle. Nawet jak Brigitte Bardot i jej Fundacja poruszyli ten temat - wyladowali w sadzie. Wyrok zapadl niekorzystny...Bardotka dostala latke "rasistki i nietolerancyjnej kobiety" plus zaplacila slona kare za jej poglady urazajace muzulmanska wspolnote we Francji.

We Francji zwierzyne ubija sie RYTUALNIE w kazdej rzezni i bardzo czesto my, konsumatorzy w nawet super chic restauracjach jemy mieso z uboju rytualnego. Duze pieniadze...lobbying, aspekt polityczny, mocne organizacje walczace o prawa czlowieka. Nawet w szkolnych stolowkach jest obowiazek pod grozba surowych kar aby posilki miesne byly "Hallal" lub "kosherne" - bron Boze wieprzowiny.

Ot, problem. Chyba najlepszym wyjsciem jest ograniczenie spozycia jakiegokolwiek miesia...lub kupowanie go w zaufanym zrodle, np od chlopa.

W Hiszpanii nie mamy tego problemu na wieksza skale. Za to sa inne - zle traktowanie zwierzat, walki bykow (horror), walki kogutow - mimo, ze nie sa legalne.

junior123
15-08-2012, 22:49
Temat jest ciezki i wzbudza wiele emocji. Moje tez.
W Polsce to nie jest ciężki temat, bo sam ubój rytualny jest tu niezgodny z prawem. Jest takie prawo, to trzymajmy się go, albo ja też wybiorę sobie przepisy, które będę bezkarnie łamał.
Taka jest alternatywa.

Mar-Basia
16-08-2012, 00:02
W Polsce to nie jest ciężki temat, bo sam ubój rytualny jest tu niezgodny z prawem. Jest takie prawo, to trzymajmy się go, albo ja też wybiorę sobie przepisy, które będę bezkarnie łamał.
Taka jest alternatywa.

Jezeli w Polsce uboj rytualny jest niezgodny z prawem . W czym lezy problem? Pozamykac rzeznie, ktore prawa nie respektuja. Wyobrazam sobie, ze w demokratycznej Polsce sadownictwo jest niezalezne i funkcjonuje. Przynajmniej tak byc powinno.

jasinek123
16-08-2012, 00:10
Mar-basiu
A 350 milionów dolców tyle zysku w Polsce to co
pestka
Nie ;podniecaj się!

Mar-Basia
16-08-2012, 00:14
Mar-basiu
A 350 milionów dolców tyle zysku w Polsce to co
pestka
Nie ;podniecaj się!

Prawo jest prawem - to nie przetarg na dolce.:confused: Troche splycasz problem.:(

Mar-Basia
16-08-2012, 00:41
Problem jest w tym, że lobby rolników, które dorwało się do koryta w du.... ma prawo, a minister rolnictwa wręcz nawołuje do eskalowania rytualnego.
W Polsce nie ma respektu dla prawa!

Jest zawsze wyjscie, jezeli panstwo czlonkowskie Uni nie respektuje prawa. Zbiorowa skarga oficjalna do Trybunalu Europejskiego. Potrwa troche, bo biurokraci sa wszedzie i ci w Uni bija wszystkie mozliwe rekordy. Jednak sprawa jest do wygrania.

admin
16-08-2012, 01:02
(odnośnie wyciętych postów) i będzie wycinał następne, dopóki nie będą zgodne z regulaminem - czyli na przykład wolne od słów i zwrotów obraźliwych w stosunku do innych osób

może Pan sobie mieć poglądy nawet idealnie zgodne z moderatorskimi, czy administratorskimii ale póki będzie je Pan wyrażał w sposób niezgodny z Regulaminem i obrażając innych, posty będą leciały w kosmos. Natomiast uporczywe wstawianie takich treści poskutkuje moderacją uprzednią lub banem. Dlatego sugeruję trzymać na wodzy temperament. Przypominam też, że dyskusja na forum na temat usuniętych postów jest niezgodna z Regulaminem.

EOT

Tinkerbell
16-08-2012, 11:19
Jest zawsze wyjscie, jezeli panstwo czlonkowskie Uni nie respektuje prawa. Zbiorowa skarga oficjalna do Trybunalu Europejskiego. Potrwa troche, bo biurokraci sa wszedzie i ci w Uni bija wszystkie mozliwe rekordy. Jednak sprawa jest do wygrania.
Wprawdzie nie zbiorowa skarga, ale jest ogólnoeuropejska kampania przeciwko ubojowi rytualnemu!

Jest petycja do Parlamentu Europejskiego o wykreślenie z Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1099/2009 z dnia 24 września 2009 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania przepisu dopuszczającego ubój zwierząt bez wcześniejszego ogłuszenia w przypadku zwierząt poddawanych ubojowi według szczególnych metod wymaganych przez obrzędy religijne (art. 4 ust. 4 w/w Rozporządzenia).

Zachęcam Szanownych Użytkowników do wysyłania petycji do PE.
Wysyłanie jest proste, zajmie Wam najwyżej kilka minut - drogą elektroniczną, korzystając z formularza na stronie PE.
Tekst petycji i wskazówki dotyczące wysyłania znajdziecie tutaj:
http://rytualny.pl/index.php?post=petycja-do-parlamentu-europejskiego-o-delegalizacje-uboju-rytualnego-na-terenie-unii-europejskiej

Lila
18-08-2012, 08:53
Podnoszę wątek; może jeszcze ktoś podpisze.

junior123
18-08-2012, 09:37
Ten Ekspert tez udaje że nic nie wie o uboju rytualnym, ale on ma interes w tym.

http://laboratorium.tnb.pl/news.php

Poza tym, włos się jeży ... :mad:

Tinkerbell
18-08-2012, 21:19
Boże drogi! Przecież mięso drobiowe podobno najzdrowsze, dietetyczne!
Dla dzieci praktycznie tylko z drobiu się mięsne potrawy produkuje i pichci. Biedne nasze wnuczęta... :(

Ojanna
18-08-2012, 21:23
Nie mogę się tu wypowiadać, bo mnie mdli na samą myśl o jakimkolwiek uboju :( Podpisane wszystko co trzeba, ale to wszystko za mało :(

junior123
19-08-2012, 05:12
PETYCJA wysłana.

http://rytualny.pl/index.php?post=petycja-do-parlamentu-europejskiego-o-delegalizacje-uboju-rytualnego-na-terenie-unii-europejskiej

junior123
19-08-2012, 16:50
Kłamstwa preparowane przez ministerialnych urzędników i lobby rolnicze w kwestii uboju rytualnego, jak najbardziej mieszczą się w konwencji
socjotechniki XXI w. Przeczytajcie, proszę.

http://www.eioba.pl/a/3xrq/wiek-klamstwa

Lila
19-08-2012, 20:08
Podnoszę wątek.
:(

junior123
20-08-2012, 07:41
Można też podpisać PETYCJĘ europejską na stronach organizacji:

http://www.occupyforanimals.org/

Oto ona:

https://www.change.org/en-GB/petitions/ban-religious-slaughter-in-the-european-union#

Lila
20-08-2012, 21:45
Może jeszcze ktoś podpisze?
Ci, co tylko czytają?

Tinkerbell
23-08-2012, 19:21
Dzięki współpracy europejskich organizacji ochrony zwierząt petycję do Parlamentu Europejskiego podpisało już prawie 3 tys osób z całego świata. To dużo, ale wciąż jeszcze bardzo mało, żeby realnie myśleć o zmianie prawa europejskiego tak, aby jednoznacznie zakazywało jakiegokolwiek uboju bez ogłuszania na terenie UE.

PODPISUJCIE I WYSYŁAJCIE DO ZNAJOMYCH Z PROŚBĄ O PODPISANIE!!!

https://www.change.org/en-GB/petitions/ban-religious-slaughter-in-the-european-union#

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/579979_493597940652371_1840543195_a.jpg

junior123
25-08-2012, 00:45
To też was nie porusza...?

http://www.youtube.com/watch?v=SgeAa8X0ycU&feature=player_embedded#!

Kim jesteście...?

Cyborgami...?

Lila
25-08-2012, 01:05
To też was nie porusza...?

http://www.youtube.com/watch?v=SgeAa8X0ycU&feature=player_embedded#!

Kim jesteście...?

Cyborgami...?

Podpisuję wszystkie petycje.
Po tym jak odbyło się EURO okupione męczarnią tysięcy zwierząt na Ukrainie i nikt z Polski- współgospodarza- nawet słowem tego nie potępił, małe mam nadzieje na zmiany.
Mimo to będę podpisywać i rozsyłać linki.

Pzdr.

junior123
26-08-2012, 14:55
Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera już za pasem! czyli czy będzie smacznie..?
http://jankuron.natemat.pl/28191,festiwal-kultury-zydowskiej-warszawa-singera-juz-za-pasem-czyli-czy-bedzie-smacznie

Będzie na ciepło cymes z wołowiną (czyli sos na słodko, z mnogością warzyw i mięsem!). Będzie humus i babaganoush (czyt. Babaganusz), czyli fantastyczne pasty warzywne.

Pokaz kuchni żydowskiej podczas którego przyrządzana będzie wołowina... Jek widać kucharze nadal nie interesują się losem zwierząt, których mięso tak namiętnie i z pasją przyrządzają. Gdyby się interesowali, przygotowaliby wegańskie potrawy kuchni żydowskiej.

Tinkerbell
26-08-2012, 19:55
Wołowina na ten cymes pozyskiwana jest w taki oto sposób:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=V6jV_7Q9RhQ

Czy serce pana Kuronia Juniora bije ciepło tylko dla bezdomnych psów?
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6814,jan-kuron-dlaczego-przygarnia-bezdomne-zwierzeta.html
A cymes z zabijanej w niewyobrażalnych mękach krowy nie napawa go wstrętem?

junior123
29-08-2012, 17:23
Teraz staje się jasne dlaczego tak trudno walczy się z okrucieństwem uboju rytualnego.
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1989,konferencja-europejskich-rabinow-na-spotkaniu-u-prezydenta.html

http://www.thenews.pl/1/10/Artykul/57811,Proposed-Dutch-ban-on-Kosher-butchery-represents-%E2%80%98crisis-of-tolerance

http://www.jpost.com/LandedPages/PrintArticle.aspx?id=244057

junior123
13-09-2012, 10:27
Ważna informacja znaleziona w internecie :

W najbliższa niedzielę, 16 września o godz. 16, zapraszamy do Radia TOK FM na kolejny program w którym specjaliści ujawnią matactwa rolniczego lobby w sprawie uboju rytualnego. Nie możecie przegapić tego programu. TOK FM można również słuchać w internecie.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,0.html

Niech Minister Rolnictwa nie myśli, że uda mu się ZALEGALIZOWAĆ rytualny ubój zwierząt.
Mowy nie ma!
Akcja protestacyjna nabiera animuszu. Są nowe fakty. Następca Sawickiego, minister Kalemba, zaledwie po kilku tygodniach urzędowania już trafił do prokuratora! O tym i o wielu innych ważnych sprawach chcemy was poinformować.

Matactwa rolniczego lobby są faktem. Czytajcie laboratorium.
http://laboratorium.tnb.pl/news.php
http://laboratorium.tnb.pl/readarticle.php?article_id=1

Lila
13-09-2012, 10:34
Junior, dziękuję z całego serca WAM MŁODYM.
Że nie odpuszczacie.
I nie osądzaj surowo tego forum; my mamy naprawdę dużo lat a sił coraz mniej, tak jak wiary w sprawiedliwość.
Niemniej dam głowę, że te wszystkie petycje podpisało bardzo dużo naszych forumowiczów.

Serdeczne pozdrowienia.:)

junior123
17-09-2012, 20:21
Kto nie słuchał programu w TOK FM, tu posłucha.
http://bi.gazeta.pl/im/2/12496/m12496152.mp3

junior123
28-09-2012, 11:00
Wczoraj tj. 27.09.2012 r. w sejmie została zorganizowana konferencja prasowa nt. uboju rytualnego.
Załączam link do nagrania.

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=82C7FA105DC07D75C1257A85004997 AB

junior123
26-10-2012, 20:44
26.10.2012 r. TOK FM Konfrontacje.
Kolejna audycja nt. uboju rytualnego.

http://bi.gazeta.pl/im/9/12744/m12744709.mp3

Polecam.

super45a
26-10-2012, 21:11
podpisałam, oczywiście bez oglądania filmu, za wiele by mnie to kosztowało. Chociaż linku aktywacyjnego nie dostałam, może przyjdzie później.
Popieram wszystko co może ulżyć zwierzętom. Jakiś czas działałam w klubie Gaja na rzecz koni, miałam adoptowanego ze schroniska psa i jednego virtualnie. Obecnie jestem na portalu lovefactory, który jako jedyny skorzystał z akcji pusta miska przekazując karmę do schronisk. Nie mam teraz pieniędzy na pomoc finansową zwierzętom, mam więc nadzieję, że mój pobyt na portalu przyczyni się do większej ilości takich akcji.

junior123
27-11-2012, 20:34
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12935075,Trybunal__Uboj_rytualny_sprzeczn y_z_konstytucja.html

Trybunał Konstytucyjny orzekł:
"Ubój rytualny jest sprzeczny z konstytucją"

"Rozporządzenie o uboju rytualnym jest niezgodne z konstytucją i ustawą o ochronie zwierząt – orzekł Trybunał Konstytucyjny. Rozporządzenie straci moc z końcem roku. Trybunał rozpatrywał skargę Prokuratora Generalnego, którego zdaniem, minister rolnictwa przekroczył uprawnienia, wydając rozporządzenie dopuszczające rytualny ubój zwierząt."

waclaw46
28-11-2012, 21:34
http://www.portalspozywczy.pl/ Polecam tym co ich interesuje branża spożywcza i rolnictwo.
Na forum na temat uboju rytualnego w przedsiębiorstwach które eksportują za zmniejszaniem zatrudnienia byłem przeciw.
Uważam że branża spożywcza daje sobie radę i brak podstaw do trzymania się blokowania zapisu o nie wykonywanie na terenie Polski uboju rytualnego.

Uważam że wszelkie zakazy religijne a dotyczące żywności są głupie bez względu na orientację religijną.

Lila
28-11-2012, 21:36
Ale chyba prawo szanujesz?

junior123
29-11-2012, 08:35
[url]

Uważam że wszelkie zakazy religijne a dotyczące żywności są głupie bez względu na orientację religijną.
Z tym stwierdzeniem w całości zgadzam się. Religijny zakaz spożywania mięsa pochodzącego ze standardowego uboju jest durny na maksa i nie ma żadnego uzasadnienia. Ponadto ubój bez ogłuszenia był bezprawny.

Oto nagranie wygłoszonego orzeczenia Trybunału wraz ze szczegółowym uzasadnieniem.
http://www.youtube.com/watch?v=_z68p871T6o

junior123
30-11-2012, 00:46
Witam,
Trybunał 27.11.2012 r, orzekł o niezgodności uboju rytualnego z konstytucją.

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp&filename&idnews=84125&data=infopakiet&_CheckSum=1610043604

A oto reakcja lobby rzeźnickiego.

http://www.meattradenewsdaily.co.uk/news/281112/poland___these_evil_people_march__million_jews_to_ death_camps_god_forgive_them.aspx

Dla nie znających biegle angielskiego załączam zawodowe tłumaczenie pierwszego akapitu.
.................................................. .................................................. ..............................
"Poland - These evil bogus animal lovers marched 4 million Jews to death camps God forgive them.
These evil people invented the Ghetto then marched 4 million Jews to death camps, God forgive them for I never will.
The low life bastards are feigning concern over bloody animals as they take11 billion out of the EU each year.
Jo Stalin was the only man who knew how to treat the Poles. "
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
"Polska - ci bogacący się na nikczemności miłośnicy zwierząt wysłali 4 miliony Żydów do obozów śmierci.
Boże przebacz im.

Ci nikczemni ludzie wynaleźli getto, a potem wysłali 4 miliony Żydów do obozów śmierci.
Boże wybacz im, gdyż ja nigdy im tego nie wybaczę.

Te bandyckie sukinsyny udają troskę o cholerne zwierzaki, a co roku biorą z UE 11 miliardów euro.
Tylko Józek Stalin jako jedyny wiedział, jak traktować Polaków."
.................................................. .................................................. ................................................
Pozostawię to bez komentarza...
Proszę, przekażcie tę informację znajomym.

junior123
03-12-2012, 22:29
Argentyński branżowy portal handlarzy mięsem usuwa ze swojej strony antypolskie teksty - poinformowało biuro rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/portal-handlarzy-miesem-usuwa-antypolskie-teksty,292416.html

alja9
19-12-2012, 23:28
i co z tego, ze usunął, jeśli nikt tak naprawdę za to nie odpowie. Gdzie jest pozew? Gdzie spektakularna kara? Oczywiście nie ma. A dlaczego? Bo nasi przedstawiciele nie mają ani honoru ani fantazji.

Lila
30-01-2013, 13:06
Ubój rytualny w Polsce - już zakazany.

http://januszwojciechowski.salon24.pl/482854,wygralismy-walke-o-wrazliwosc

Jarosław II
30-01-2013, 13:27
Ubój rytualny w Polsce - już zakazany.

http://januszwojciechowski.salon24.pl/482854,wygralismy-walke-o-wrazliwosc
A co z konsumentami? Samoobsługa?:LOL: Albo tak jak w Chińskich restauracjach będą przynosić psy i koty po kolizji samochodowej.:rolleyes:

alja9
31-01-2013, 08:08
UWAGA!
Uboj jest niby zakazany, ale PSL robi wszystko, aby go zalegalizować.
Nie siadajmy na laurach, bo problem jest ogromny, prezydent niewrażliwy a premier potrzebuje expertow aby sprawdzili stopień cierpienia zwierząt podczas takiego uboju.
Kasa, jaka leci do kiesek za barbarzyństwo, całkowicie je w Polsce usprawiedliwia.
Kolejna manifestacja dzisiaj w Warszawie: http://www.facebook.com/events/256560701143633/

Dokładne wiadomości tutaj: http://www.facebook.com/pages/Polska-m%C3%B3wi-nie-dla-uboju-rytualnego/237244239667268

junior123
19-02-2013, 19:36
Oglądajcie, proszę, program Tomasz Sekielskiego, dziś godz. 20.20.
O tym, co powinniście wiedzieć, a co Kalemba chce ukryć.
Rzecz dotyczy nieustannych manipulacji przy próbach legalizacji uboju rytualnego.
Zapraszam!

alja9
19-02-2013, 23:49
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/po-prostu-program-tomasza-sekielskiego/wideo/19022012/10141460

gratka
21-02-2013, 00:55
Żadne pieniądze nie usprawiedliwiają cierpienia zwierząt. Wszystko dla Boga.
Ogladałam program Sekielskiego.

Arti
21-02-2013, 10:40
Żadne pieniądze nie usprawiedliwiają cierpienia zwierząt. Wszystko dla Boga.
Ogladałam program Sekielskiego.

nie oglądałam lecz nagonka jest.

Tego, że kury trzymane są stłoczone w klatkach i obcina im się dzioby nie pokazują i tego w jakich warunkach przewozi się bydło do ubojni też nie
a o uboju rytualnym bladego pojęcia nie mieć i wyplatać koszały opały...po co? no cel jakich tam ktoś ma.

O uboju rytualnym można poczytać, że tak powiem u źródła a nie łyknąć jak pelikan gadanie baranie.

gratka
21-02-2013, 11:28

Tego, że kury trzymane są stłoczone w klatkach i obcina im się dzioby nie pokazują i tego w jakich warunkach przewozi się bydło do ubojni też nie
a o uboju rytualnym bladego pojęcia nie mieć i wyplatać koszały opały...po co? no cel jakich tam ktoś ma.

O uboju rytualnym można poczytać, że tak powiem u źródła a nie łyknąć jak pelikan gadanie baranie.
Nie rozumiem, programu nie widziałaś,pojęcia nie masz jak glęboko tym się interesuję, a oceniasz?!
Czyżbyś miała ubojnię?

Mar-Basia
21-02-2013, 11:33
Rytualny...nie rytualny....poczytajcie o zwierzetach skazanych na uboj. W tym przypadku koniach. Gdzie?

Targ koni w Skaryszewie to największa tego typu impreza w Europie. Do liczącej ponad 4 tys. mieszkańców miejscowości co roku zjeżdżają hodowcy z całej Polski. Zwierzęta często przewożone są w spartańskich warunkach. Upchnięte przez kilka godzin jadą w ciasnych naczepach, potem kolejne godziny stoją na mrozie. Konie sprzedaje się tu na mięso, tylko nikt nie chce się tym chwalić

Wiecej.....

http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,13418200,Tylko_u_nas__Jak_w_nocy_handlowa no_konmi_w_Skaryszewie.html (http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,13418200,Tylko_u_nas__Jak_w_nocy_handlowa no_konmi_w_Skaryszewie.html)

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Lila
21-02-2013, 11:37
Właśnie dlatego, gdy mi przyjdzie opuszczać ten świat,
zrobię to bez żalu.
Żadnego!:(:(

alja9
22-02-2013, 11:47

albo nie zrozumiałam totalnie Twojej wypowiedzi albo rozumiem, ze jesteś za ubojem, mając o tym jak najszersze pojecie, tak? :rolleyes:

alja9
23-02-2013, 08:40
dla zainteresowanych: http://otoz.pl/zobacz-jak-wyglada-uboj-w-klatce-obrotowej/

Arti
23-02-2013, 11:49
albo nie zrozumiałam totalnie Twojej wypowiedzi albo rozumiem, ze jesteś za ubojem, mając o tym jak najszersze pojecie, tak? :rolleyes:

Między traktowaniem koni i ich ubojem a ubojem rytualnym jest różnica i o tym piszę..że jest różnica.
:rolleyes: a o czym w temacie mowa?
o uboju zwierząt ogólnie? czy o uboju rytualnym?

Jestem za tym aby koń miał statys "zwierzę towarzyszące człowiekowi".

alja9
23-02-2013, 13:09
to załóż osobny watek o maltretowanych koniach do ktorego chętnie sie dopisze, bo tutaj trochę namieszałaś i można zrozumieć z Twoich postów ze jesteś za ubojem rytualnym: http://otoz.pl/zobacz-jak-wyglada-uboj-w-klatce-obrotowej/

Arti
23-02-2013, 16:58
to załóż osobny watek o maltretowanych koniach do ktorego chętnie sie dopisze, bo tutaj trochę namieszałaś i można zrozumieć z Twoich postów ze jesteś za ubojem rytualnym: http://otoz.pl/zobacz-jak-wyglada-uboj-w-klatce-obrotowej/

maltretowanie koni to nie jest ubój rytualny.
Poczytaj o tym a dowiesz się na czym polega.

alja9
23-02-2013, 18:21
O tak, jak najbardziej zabieram głos w tej sprawie gdzie tylko mogę i jestem przerażona tym co robimy koniom. A zresztą jakiego gatunku zwierząt my ludzie nie maltretujemy? Az się żyć nie chce, niestety.

junior123
24-02-2013, 13:13

Problemów jest wiele. Uważasz, że coś jest nie tak, to zajmij się tym. Po co robisz zamieszanie?

20.02.2013 TOK FM, godz. 22.10
Oburzeni o uboju rytualnym. Nagranie poniżej.
http://bi.gazeta.pl/im/7/13435/m13435177.mp3

UWAGA!
W najbliższy wtorek, 26.02.2013 r. godz. 20.15 w TVP1 u Sekielskiego, kolejny program o przekrętach związanych z ubojem rytualnym.

Arti
24-02-2013, 13:37
Junior sugeruję...wejdź na Forum Żydów Polskich poczytaj o uboju rytualnym i pomyśl.

alja9
24-02-2013, 14:19
Artfilka (http://www.klub.senior.pl/member.php?timehash=1361711731&u=4068) http://www.klub.senior.pl/images/smooth_blue/statusicon/user_online.gif a czy Ty zadałaś sobie trud i zainteresowałaś się w jaki potworny sposób zabija sie bydło w rzeźniach rytualnych na potrzeby Żydów czy Muzułmanów?
Widze, ze mieszasz sie coś o czy nie masz bladego pojęcia. My nie mówimy o tym jak powinno być, ale o tym jakie są realia. Czy widzisz roznice?

Arti
24-02-2013, 14:33
Artfilka (http://www.klub.senior.pl/member.php?timehash=1361711731&u=4068) http://www.klub.senior.pl/images/smooth_blue/statusicon/user_online.gif a czy Ty zadałaś sobie trud i zainteresowałaś się w jaki potworny sposób zabija sie bydło w rzeźniach rytualnych na potrzeby Żydów czy Muzułmanów?
Widze, ze mieszasz sie coś o czy nie masz bladego pojęcia. My nie mówimy o tym jak powinno być, ale o tym jakie są realia. Czy widzisz roznice?

Dla Żydów zwierze zabija człowiek (Żyd) do tego powołany to jego zawód i robi to rytualnie i nie istnieją takie ubojnie.
Ubojnie podszywają się pod ten sposób.
Mięso męczonego zwierzęcia jest trujące i oni o tym wiedzą.

junior123
24-02-2013, 14:43
Junior sugeruję...wejdź na Forum Żydów Polskich poczytaj o uboju rytualnym i pomyśl.
Czyżby na dniach pojawiło się tam coś zupełnie nowego, bo starsze zapisy na tym forum znam doskonale i nie zamierzam z tym dyskutować. Dyskusja w sprawach praktykowania jakiejkolwiek wiary, to jest strata czasu.
Odpowiem inaczej. W Szwajcarii Żydów jest ponad 20 tysięcy, a muzułmanów ponad 310 tysięcy, zaś ubój rytualny jest tam zabroniony od 110 lat.
Ubój rytualny który miał miejsce w Polsce nie ma związku z wolnością wyznawania jakiejkolwiek wiary. To był interes!
Zatem, dobre rady zachowaj dla siebie i to raczej Ty przemyśl swoje niemyślenie.

alja9
24-02-2013, 16:14
to dlaczego szanowi Żydzi zgadzają sie jeść mięso z ubojni, gdzie zwierzęta zabijane sa w sposób urągający jakimkolwiek normom?
Dlaczego nie protestują? Nie robią niczego żeby chociażby odtruć swoje talerze jeśli na samych zwierzętach im nie zależy?

junior123
24-02-2013, 17:46
A lustro masz?
http://www.youtube.com/watch?v=6A5VINpy_Bw

junior123
26-02-2013, 14:04
Pamiętacie?

Dzisiaj, tj. we wtorek, 26.02.2013 r. godz. 20.15 w TVP1 u Tomasza Sekielskiego, kolejny program o przekrętach związanych z ubojem rytualnym. Warto oglądać.

Zapraszamy!

junior123
27-02-2013, 09:18
Oto link do nagrania TVP1 "Po prostu", Tomasz Sekielski, ubój rytualny cz. 2
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/po-prostu-program-tomasza-sekielskiego/wideo/26022013/10141620

junior123
27-02-2013, 20:10
http://sport.wp.pl/kat,1035299,title,Radwanski-sprawa-jest-przemilczana,wid,15364133,wiadomosc.html
A poza tym nasi goście są fajni... ;)

junior123
17-03-2013, 09:32
Proszę posłuchać wykładów prof. Ewy Łętowskiej oraz prof. Wojciecha Pisuli.
http://www.youtube.com/watch?v=xvoCiKk4Mu0

Niestety, prawo nie wszędzie jest przestrzegane.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13554774,Prokuratura_zajmie_sie_zydowskim _ubojem_rytualnym.html#BoxWiadTxt

alja9
19-03-2013, 08:50
http://www.facebook.com/nie.dla.uboju.rytualnego/posts/510056362386053

protestujmy, piszmy:

(http://www.facebook.com/ajax/emu/end.php?eid=AQI5VZ41lyCV8u9S927W3jMAEv6i9p_5wVS73g wpSmLfKa50f1oGKE_uahxtCGViHN2Fym51pVMQU7kb_EX75o0J Le8r4s4UFk4l-8US6d7nUMPs-tu6JEHtZJ7kt-I4XyElHn10ZnQZoPztMgkl2EngLVoOfaAFGIJFjUEJyN7uBpwG Z-M8F_UgRFBaBO0DZKufenp7KYYMu5lwRR2m1o_Hb7ZuKgN71SQk hGj8Y4vq2PibWzdr6qSI0UCtLhnuW9mO5AP7BNRlooZGqrn4ml mvvjrtF7roCJUJHZDjrocannaWAqQMhy8stSvK-0kfWvmzZNRuj-JqvGz8PqY8-qThWP_ymhSp64QO7j0H1m6chOOFXdyLFfbGiNE3ybx2nYAmIBZ igVd1wZ_NXRZqxYWZ2VarvOtwhRZGYbOWJT33W8Ik4KbpWu1Ly FpEnxiS8W9wqkekcz8cBPym-jlKQDAYPiz2Z3pYb_rJqBH34dFXYJbBZFKU6L74uVWwtsfCy_n 2diJFFJuIjpFUsa4_NpYGrPG_m1cgI5lsWYKLcMIZ04CGdIfes L0__xN6o7fKCzhwVO8if5B1iRAR4OGLYa7KL0vHo6boOMXaFcE 42ZcZLoITGumGYPKF8rJFLsb48QwrdEccNeN_WJ2sIz5TKnqbf BjsI9Y5meL9sBxVwiycvlR4NaEVzywqDSrRWI9vvUxrsPBclmC 5rHdkvRUXWwwiwTj0q-UB69H21f3HAuyzEHzzV9GAOjkLkBKMGIuCA8fLAPZ4lZb9G0mf J91xpI8YYVWwRjUgbOqFLt_ShVYCzYeFq6PdHk_Fj1nMkUYQ4X 72Ypc1WFs8cZkW7lPIJBuj5mokaIGb-3etU6efnB6ORaDDLH6aemTGcderYICfPr6AyfagfWz8N6SQjem YdwQqgPaVfbweRzmanG2TF3haQZyRI7uXB195d7VnlQxjineq6 JTwkRpl425ACNrxOJGrosgzBOK3OFRROrCdEqoTjVdp3UQHPVC JzspAa_29EHiX-spmHAGBJV4jRCX5t8k_&f=1&ui=6007850259863-id_51481825a9a558f34399139&en=1&a=0&sig=81130)

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-ash4/c9.9.113.113/s68x68/485345_495198647205158_2147638_s.jpg (http://www.facebook.com/nie.dla.uboju.rytualnego?ref=stream)

Już jutro, 19 marca, nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, zezwalająca na ubój religijny bez ogłuszenia trafi na obrady Rady Ministrów.

W związku z wpisaniem projektu legalizacji uboju rytualnego do porządku obrad na najbliższe posiedzenie rządu we wtorek 19 marca, musimy ZMOBILIZOWAĆ WSZYSTKIE SIŁY i zasypać Radę Ministrów i poszczególne ministerstwa mailami wyrażającymi nasz protest.
Po opróżnieniu skrzynek rządowych z maili uczestników sobotniej akcji oburzonych w Gdańsku, od GODZIN POŁUDNIOWYCH w poniedziałek 18 marca, zaczynamy intensywną akcję mailingową. To muszą być tysiące maili!!! Krótko, ale MASOWO:

„„"Stanowczo protestuję przeciw legalizacji uboju rytualnego w Polsce."
podpis.............................

adresy do wysyłki:
http://www.kprm.gov.pl/kontakt.html (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.kprm.gov.pl%2Fkontakt.htm l&h=EAQFKU--6AQG3RjmDvtsohRT_c6ugq_N4i7Vu-974fsqFGw&s=1)

fax: +48 (22) 694 71 56
e-mail: kontakt@kprm.gov.pl

sekretariat KPRM
fax: +48 (22) 694 70 53
e-mail: sprm@kprm.gov.pl

Dyrektor Generalny
fax: +48 (22) 694 76 30
e-mail: bdg@kprm.gov.pl

fax: +48 (22) 694 74 34
e-mail: bpdm@kprm.gov.pl

fax: +48 (22) 694 72 34
e-mail: bprt@kprm.gov.pl

fax: (22) 694 64 81
e-mail: dkrm@kprm.gov.pl

Departament Prawny
fax: +48 (22) 694 68 28

fax: +48 (22) 628 38 05
e-mail: sdspa@kprm.gov.pl

fax: +48 (22) 628 26 52
e-mail: dsz@kprm.gov.pl

i do poszczególnych ministerstw.

Do tych ministrów, którzy są posłami można pisać bezpośrednio na ich skrzynki poselskie wg. wzoru:
imię.nazwisko@sejm.pl

junior123
24-03-2013, 15:23
Zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi
związane z ubojem bez ogłuszania

Myliłby się ten, kto by sądził, że zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne związane z ubojem rytualnym dotyczą jedynie społeczności żydowskiej i muzułmańskiej. „Generalnie ok. 80 procent zwierząt uznawanych jest za niekoszerne, więc idą do normalnej sprzedaży w kraju”, twierdzi Jerzy Sołtysik, menadżer w ubojni z Leszna(1). Skażone bakteriami chorobotwórczymi mięso trafia więc do zwyczajnych sklepów i sieci fastfoodów, a stamtąd do żołądków naszych dzieci!

Prof. Jean-Louis Thillie, znany francuski toksykolog tak oto ocenia skalę zjawiska:
„Cała głośna w mediach epidemia choroby „szalonych krów”, spowodowała we Francji śmierć 26 osób, które zapadły na chorobę Creutzfelda-Jakoba, tymczasem mało kto wie, że ponad 100 dzieci umiera u nas rocznie od zatruć mielonym mięsem z uboju rytualnego.” (5) (6)

Koniecznie przeczytajcie o tym co zagraża naszym maluchom:
http://laboratorium.tnb.pl/readarticle.php?article_id=4

alja9
24-03-2013, 21:58
Widziałam francuskie filmy kręcone ukrytymi kamerami (w Polsce rowniez nie mozna wejść jawnie do ubojni z kamerą czy aparatem) i jestem przerażona nie tylko samym ubojem, ale również traktowaniem zwłok zwierzęcych po rzezi. I oczywiscie sposobem w jaki kieruje się owe truchła do naszych brzuchów.
Sumienie albo się ma albo nie.

alja9
27-05-2013, 09:49
Piszcie do posłów!: Róbcie coś! Jeszcze jest szansa, żeby zatrzymać to bestialstwo i powiedzieć rządowi jak brzydzi nas ich brak sumienia: http://www.facebook.com/nie.dla.uboju.rytualnego?hc_location=stream

junior123
16-06-2013, 14:52
NIE BEDZIEMY GŁOSOWAĆ NA TYCH ZWYRODNIALCÓW:
https://www.facebook.com/Politycy.przeciwko.zwierzetom

Rybonu_Klein
13-12-2014, 18:36
Co jakiś czas pojawiają się głosy protestu wobec uboju rytualnego. W wielu przypadkach protestujący rzeczywiście są wstrząśnięci cierpieniem zwierząt. Wydaje mi się to jednak wygodnym przerzucaniem odruchów sumienia w rejony, które nas nie dotyczą. Bo to nie my używamy zwierząt do celów kultu, a jeśli nas to nie dotyczy, spokojnie możemy protestować bez poczucia współuczestnictwa w procederze.
Jak zauważył już Proch-i-pył

Ubój rytualny to margines niemoralnych poczynań wobec zwierząt.
Przede wszystkim - jemy je.

Właśnie. Dlaczego godzimy się na torturowanie zwierząt w rzeźniach i w zasadzie zlecamy te tortury kupując "produkty" stamtąd pochodzące? Ktoś się łudzi, że zwierzęta są znieczulane przed śmiercią i dobrze traktowane za życia? Widziałem film w którym maszyna jak kombajn zagarniała żywe kurczaki i transportowała dalej na taśmę śmierci. Sam nie wiem, co gorsze, ta śmierć na taśmie (ktoś wcześniej pisał, że ubój rytualny dokonywany jest na oczach innych zwierząt) ideałem odizolowania przykrych widoków od innych zwierząt nie jest. Rzeźnie to jedno, ale jesteśmy też zleceniodawcami (jako konsumenci) badań na zwierzętach. Przykład - królika umieszcza się w specjalnej konstrukcji krępującej mu ruchy nie tylko kończyn ale i głowy i tak "przygotowanemu zwierzęciu nakłada się na oczy stężoną żrącą substancję, mimo, iż z góry jest wiadome, że jest żrąca. I bada się czas jaki jest potrzebny do zniszczenia oka. Królik nie może się nawet podrapać.
Wolę więc mimo wszystko świat rytualnych ubojów z płaczącym po egzekucji szojchetem (czytałem wywiad z jednym z zajmujących się ubojem ludzi), niż świat naukowców wpadających na fascynujące pomysły.
Pozwolę sobie przytoczyć cytat z książki Petera Singera "Wyzwolenie zwierząt":
"W tym samym artykule, w którym opisana jest wizyta Bowlby'ego, Harlow i Suomi donoszą, że wpadli na "fascynujący pomysł" wywoływania depresji, "pozwalając, by małpiątka przywiązywały się do zastępczej matki - szmacianej zabawki, która później stawała się potworem":
Pierwszy z potworów był szmacianą kukiełką, która w oznaczonej chwili lub na sygnał emitowała silnie sprężone powietrze zdzierające z niej prawie całą zwierzęcą skórę. Jak reagowało małpiątko? Przywierało do niej jeszcze mocniej, ponieważ przestraszone niemowlę za wszelką cenę stara się przytulić do matki. Nie pojawiły się żadne objawy psychopatologiczne.
Nie daliśmy jednak za wygraną. Zbudowaliśmy nowego potwora - matkę zastępczą - którego wprawiano w tak silne kołysanie, że zęby przytulonego dziecka niemal grzechotały. Ale i wtedy małpiątko coraz silniej przywierało do "matki". Trzeci zbudowany przez nas potwór miał ukrytą w brzuchu sprężynę, która wyskakując odpychała małe. Ale i wtedy podnosiło się ono z ziemi, czekało, aż sprężyna się schowa, i znowu przywierało do matki. Na koniec skonstruowaliśmy matkę-jeżozwierza; na sygnał z całej powierzchni jej brzucha wysuwały się ostre mosiężne kolce. Małe, chociaż przestraszone ukłuciami, czekało, aż kolce się schowają, by znowu przysunąć się do matki.

Wyników tych, jak zauważają eksperymentatorzy, można się było spodziewać, gdyż jedyną reakcją zranionego dziecka jest przywieranie do matki.
Harlow i Suomi w końcu zrezygnowali ze stosowania sztucznych matek-potworów, ponieważ udało im się wymyślić coś lepszego: prawdziwą małpią matkę-potwora. Wyprodukowali ją hodując samice w izolacji a następnie wywołując u nich ciążę. Ponieważ samice pozbawione były normalnych kontaktów z samcami, zajście w ciążę musiano uzyskać metodą, którą Harlow i Suomi określili jako "zadanie gwałtu". Po narodzinach młodych małpy poddawano obserwacji. Stwierdzono, że niektóre z nich ignorują małe i nie występuje u nich naturalny odruch przytulania płaczącego dziecka do piersi. Zaobserwowano jednak także inny wzór zachowań:
Niektóre małpy zachowywały się brutalnie lub nawet zabijały młode. Ich ulubioną sztuczką było zmiażdżenie zębami czaszki małpiątka. Ale naprawdę strasznym wzorem zachowania był następujący: rozbicie głowy dziecka o podłogę, a potem wcieranie jej w nią.

(Peter Singer - "Wyzwolenie zwierząt", fragm.)

Rybonu_Klein
13-12-2014, 18:46
A tak a propos - czy śmierć w uboju rytualnym jest poprzedzona większymi cierpieniami, niż pożarcie żywcem przez drapieżniki?
Czy protestujący mają jakiś pomysł, jak zapobiec cierpieniom zebry rozdzieranej przez lwy?
Protestujmy mądrze - przemyślmy, czy musimy jeść mięso, a jeśli tak, czy musi to być mięso produkowane w obozach koncentracyjnych. Chcesz uchronić zwierzęta przed cierpieniem? Dobrze. Lecz zacznij od siebie, od wycofania swojej zgody na torturowanie zwierząt w tzw. produkcji mięsa. Przestań kupować mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Następnie spróbuj do tego przekonać innych.
A ubój rytualny? Myślę, że jest na to sposób. Dość prosty. Wystarczy udowodnić, że wszechświat nie powstał z boskiej przyczyny. A po udowodnieniu zdelegalizować kościoły i instytucje religijne.
Czy ktoś zna taki dowód?

waclaw46
14-12-2014, 11:36
Rybonu Klein napisał-A ubój rytualny? Myślę, że jest na to sposób. Dość prosty. Wystarczy udowodnić, że wszechświat nie powstał z boskiej przyczyny. Co ma powstanie wszechświata do uboju naturalnego jak by to było zapisane w Biblii lub Koranie.
Przed zabiciem w rzeźni zwierzę jest ogłuszane by mu złagodzić ból. Zapis taki w prawie został wprowadzony bo stwierdzono że zwierzęta go odczuwają. Jesteśmy na innym poziomie rozwoju niż 100 ,200,1000 ...lat temu.

150-200 lat temu sądzono że zwierzę nie odczuwa bólu tak jak człowiek i w laboratoriach przybijało się łapy psa do deski by było wygodnie robić doświadczenia.Czy byś dzisiaj tak robił??? Na pewno nie .

Lulka
14-12-2014, 14:17
Co ma powstanie wszechświata do uboju naturalnego jak by to było zapisane w Biblii lub Koranie.
Przed zabiciem w rzeźni zwierzę jest ogłuszane by mu złagodzić ból. Zapis taki w prawie został wprowadzony bo stwierdzono że zwierzęta go odczuwają. Jesteśmy na innym poziomie rozwoju niż 100 ,200,1000 ...lat temu.

Naprawdę tak sądzisz, że jesteśmy na innym poziomie rozwoju, bo ja mam wątpliwości...
Przemielanie żywych kurczaków na mięso czy umieszczanie zwierząt w klatkach i podrzynanie gardła, aż zwierzę w mękach się wykrwawi uważasz za wyższy stopień rozwoju?

A ja nie jestem dumna, mnie po prostu wstyd i żal zwierząt zamęczonych w rzeźniach zgodnie z prawem w imię wolności religijnej. I nieważne, jaka to religia. W moim systemie wartości nie ma miejsca na dręczenie istot w imię jakiejkolwiek religii. Tam, gdzie zaczyna się cierpienie drugiej istoty, kończy się moja wolność. Ja szacowne grono sędziów Trybunału Konstytucyjnego zaprosiłabym do rzeźni, żeby przyjrzeli się dobrze, jak wygląda zabijanie bez ogłuszania, popatrzyli w oczy zwierząt jeszcze żywych, choć z poderżniętym gardłem, unieruchomionych w klatkach. Ktoś powie to demagogia i hipokryzja, przecież w rzeźniach zabija się zwierzęta. Te zabijane po ogłuszeniu też cierpią, bo zabijanie jest okrutne.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3682610,uboj-rytualny-to-meczenie-zwierzat,id,t.html?cookie=1

- Tymczasem Trybunał Konstytucyjny otworzył drogę do uboju w celach komercyjnych - przyznaje Wojciech Hermeliński, jeden z pięciorga sędziów trybunału, którzy mieli odrębne zdanie. Hermeliński jest za utrzymaniem zakazu eksportu mięsa z uboju rytualnego i ograniczenia go do potrzeb społeczności żydowskiej w Polsce, która liczy niecałe osiem tysięcy osób.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3682610,uboj-rytualny-to-meczenie-zwierzat,id,t.html?cookie=1

Protestujmy mądrze - przemyślmy, czy musimy jeść mięso, a jeśli tak, czy musi to być mięso produkowane w obozach koncentracyjnych. Chcesz uchronić zwierzęta przed cierpieniem? Dobrze. Lecz zacznij od siebie, od wycofania swojej zgody na torturowanie zwierząt w tzw. produkcji mięsa. Przestań kupować mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Następnie spróbuj do tego przekonać innych.

Podpisuję się. Protestujmy mądrze.

Jarosław II
14-12-2014, 16:19
""Straszliwe cierpienie zwierząt staje się integralnym składnikiem kawałka mięsa lądującym na naszym talerzu. Mięso zwierząt rzeźnych zawiera w sobie nie tylko ogromną ilość adrenaliny, ale także innych toksycznych substancji związanych z ogromnym stresem, jaki przeżywają one na etapie hodowli, w transporcie i w ubojni. Zawiera też środki chemiczne, którymi karmione są zwierzęta, takie jak powodujące szybszy przyrost masy anaboliki i antybiotyki stosowane profilaktycznie przeciw epidemiom zwierzęcym a także aby przeżyły wielogodzinny transport. ""

xys
14-12-2014, 17:37
""Straszliwe cierpienie zwierząt staje się integralnym składnikiem kawałka mięsa lądującym na naszym talerzu. Mięso zwierząt rzeźnych zawiera w sobie nie tylko ogromną ilość adrenaliny, ale także innych toksycznych substancji związanych z ogromnym stresem, jaki przeżywają one na etapie hodowli, w transporcie i w ubojni. Zawiera też środki chemiczne, którymi karmione są zwierzęta, takie jak powodujące szybszy przyrost masy anaboliki i antybiotyki stosowane profilaktycznie przeciw epidemiom zwierzęcym a także aby przeżyły wielogodzinny transport. ""https://www.youtube.com/watch?v=ipYmiA5smmk

xys
14-12-2014, 17:44
https://www.youtube.com/watch?v=iHcuKsH0nL0

xys
14-12-2014, 18:20
https://www.youtube.com/watch?v=Zf2W_29qMII

Rybonu_Klein
14-12-2014, 23:03
Co ma powstanie wszechświata do uboju naturalnego jak by to było zapisane w Biblii lub Koranie.

150-200 lat temu sądzono że zwierzę nie odczuwa bólu tak jak człowiek i w laboratoriach przybijało się łapy psa do deski by było wygodnie robić doświadczenia.Czy byś dzisiaj tak robił??? Na pewno nie .
Istnieje instytucja władzy i nadużycia z nią związane. Mamy prawo i również związane z jego stosowaniem nieprawidłowości. Jednak nie żądamy zniesienia instytucji władzy, nie żądamy zniesienia prawa. Alja9 napisała, że "mówimy tu nie o tym, jak powinno być, ale o tym, jakie są realia". Jeśli nie żądamy zniesienia prawa, mimo nieprawidłowości, dlaczego żądać zakazu uboju rytualnego a nie domagać się, by był przeprowadzany tak, jak powinno być?
Co ma powstanie wszechświata do kwestii uboju rytualnego? Otóż jeśli nie zależy nam na spowodowaniu, by ubój przebiegał zgodnie z postulowanymi zaleceniami, lecz zależy nam na ZAKAZIE uboju rytualnego, to uderzamy w samą jego istotę. Ci, którzy stosują ubój rytualny sądzą, iż jest to ich obowiązek nałożony na nich przez Boga. Wykazanie więc, że wszechświat nie został przez Boga stworzony, zdejmie z tych ludzi poczucie obowiązku, bo jeśli zobaczą, że Boga nie ma, nie będzie potrzeby stosować "Jego" zaleceń i nakazów.
Ja nie potrafię udowodnić, że Boga nie ma, w związku z tym, mimo współczucia dla zwierząt, nie jestem w stanie protestować. Może to błąd, tego jeszcze nie wiem.
Warto jednak mieć na uwadze, jeśli ktoś jest chrześcijaninem, że ta sama idea uboju rytualnego w aspekcie ofiary dotyczy Chrystusa. Został przeznaczony na mękę i śmierć w ramach odkupienia naszych grzechów. Jeśli ktoś wierzy, to nie jest to tylko symbol. A podczas mszy przecież... "bierzcie, to jest ciało moje, pijcie, to jest moja krew".
Trudno jest żyć moralnej myśli w tym świecie na widok zebry rozszarpywanej żywcem poczynając od pępka. Jeśli Bóg istnieje i stworzył taki świat, to okrucieństwo też jest jego cechą.
Ja w obliczu uboju rytualnego niestety milknę. Nie jestem większy od boga. mimo, iż w Boga nie wierzę.

Lila
14-12-2014, 23:14
Ale chyba jesteś człowiekiem, nie cyborgiem?

https://www.facebook.com/groups/485139564898456/?fref=ts

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!

Rybonu_Klein
15-12-2014, 10:12
Ale chyba jesteś człowiekiem, nie cyborgiem?

No tak, napisałem, że nie jestem większy od boga. Zgrabna aluzja. Odpowiadam: jestem człowiekiem :)
A zrewanżuję się pytaniem, czy Ty jesteś człowiekiem czy może aniołem?
A niezależnie od odpowiedzi proponuję 'grę w gdybanie'.
Gdybyś była na czele rządu i mogłabyś ustalić nowe akty prawne dotyczące zwierząt, jak rozwiązałabyś kwestię uchronienia ich przed cierpieniem? Jak ułożyłabyś listę największych zagrożeń dla zwierząt i jakie znalazłabyś rozwiązania problemu? Jest tylko jeden techniczny problem - decyzje należy uzasadnić.
Przyjmiesz propozycję tej 'gry'? Łatwo jest protestować, trudniej znaleźć rozwiązanie problemu.

Rybonu_Klein
15-12-2014, 10:26
Przy okazji zbliżających się świat warto zamieścić tu apel o niekupowanie żywych ryb (najpopularniejsze są na święta karpie). Przetrzymywane w ciasnych kontenerach w wodzie, która im tlenu niewiele dać może, potem transportowane w reklamówkach do domów, wpuszczane do wanien czy balii duszą się, zanim łaskawie ktoś je zabije. Lepiej kupić zabite od razu po złowieniu.

Lila
15-12-2014, 11:10
No tak, napisałem, że nie jestem większy od boga. Zgrabna aluzja. Odpowiadam: jestem człowiekiem :)
A zrewanżuję się pytaniem, czy Ty jesteś człowiekiem czy może aniołem?

.

Masz wątpliwości? Aniołem jasna rzecz.
Popytaj innych.

Niechcemisiegdybać.

Ryb żywych nie kupuję.

ps. rozwiązanie jest w ustawodawstwie II RP, względem tematu wątku.

Lulka
15-12-2014, 11:12
Myślę, że problem nie w samym uboju rytualnym na potrzeby religijne, ale na wyrażeniu zgody przez Trybunał Konstytucyjny bez żadnych ograniczeń.
A to oznacza, że nie będą zabijane zwierzęta dla gminy żydowskiej, która liczy ok. 8 tysięcy członków, tylko
będzie to masowe mordowanie zwierząt bez ogłuszania!

Sejm, w stanowisku dla Trybunału, uznał, że gminy żydowskie dzięki tej ustawie mają prawo do uboju rytualnego na potrzeby religijne, jednak nie w celach gospodarczych czy handlowych.

Jednak TK tego zdania nie podzielił. I zezwolił na ubój rytualny bez żadnych ograniczeń. A za torturowaniem zwierząt stoją olbrzymie pieniądze. Lobby rzeźników i ówczesny minister rolnictwa Stanisław Kalemba oceniali wartość eksportu mięsa z uboju rytualnego na 1,2–1,5 mld zł.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1602445,1,uboj-rytualny-dozwolony-bez-ograniczen.read

TK III RP dał nam Polakom do zrozumienia że nie interesuje go opinia i sprzeciw większości polskiego narodu. Przypominam, że ok. 61 % mieszkańców tego kraju jest przeciwna.

"Macie zwyczaj nazywania dzikimi bestiami węże, leopardy i lwy, lecz sami jesteście splamieni krwią i w niczym nie ustępujecie ich okrucieństwu. One zabijają jedynie dla zdobywania swojego normalnego pożywienia, lecz wy zabijacie by wykwintniej zastawić stół."
Plutarch
(ur. ok. 50 n.e., zm. ok. 125 n.e.)

Jarosław II
15-12-2014, 13:28
Przy okazji zbliżających się świat warto zamieścić tu apel o niekupowanie żywych ryb (najpopularniejsze są na święta karpie). Przetrzymywane w ciasnych kontenerach w wodzie, która im tlenu niewiele dać może, potem transportowane w reklamówkach do domów, wpuszczane do wanien czy balii duszą się, zanim łaskawie ktoś je zabije. Lepiej kupić zabite od razu po złowieniu.
Te zabite to faktycznie w 90% zdechłe a fachowo to się nazywa uśpione.:LOL: :LOL:

pluto37
15-12-2014, 13:42
[QUOTE]Myślę, że problem nie w samym uboju rytualnym na potrzeby religijne, ale na wyrażeniu zgody przez Trybunał Konstytucyjny bez żadnych ograniczeń.
A to oznacza, że nie będą zabijane zwierzęta dla gminy żydowskiej, która liczy ok. 8 tysięcy członków, tylko

Lulko!
Pomijając religijny podtekst sprawy [bo zaciemnia obraz problem], to przecież te 61% któreś przywołała i więcej nie wzdryga się kiedy kupuje i spożywa kurę mordowaną w ten sam sposób u chłopa, baraninę, cielęcinę czy świninę z chłopskiego uboju.
Oni też wędkarze też najpierw traktuja rybę haczykiem a potem torturuja przy pomocy wędki, a na koniec jeszcze żywe szlachtuja, albo pomagają im zejść na powietrzu.
Spójrz na "miłosników' koni, którzy maltretuja je na różnego rodzaju zawodach konnych ku jedynie uciesze własnej, albo z widoków na mamonę.
Nikt też nie wojuje w sprawach zwierząt które egzystuja w sklepach ze zwierzętami....itd

Ale tak czy inaczej jesli jesteśmy [a w większości jesteśmy] konsumentami padliny, to raczej nie zastanawiamy sie przy sklepowej ladzie w jaki sposób mordowane padło sie tam znalazło.

pluto37
15-12-2014, 13:56

To ja jednak nie skorzystam z Twojej rady. Wolę świeże mięso.
A w końcu i tak je trzeba uzyskać z trupa karpia, bo żywego na patelnię nie wrzucę, ani z żywego galarety nie zrobię.
Czemu nie proponujesz, żeby np raka/kraba/homara/langusty
nie wrzucano do wrzatku żywcem?
A do listy karpiowych tortur powinienes/aś doliczyć jeszcze wcześniejsze przeganianie ich do stawów gdzie bez karmy na piaszczystym podłożu pozbywaja się mulistych posmaków.

pssst.
Dlaczego natomiast lejesz łzy nad karpiem? Widziałeś kiedyś jak traktowane są ryby odławiane w morzach i oceanach?
To dopiero jest masowe morderstwo ...Tylko w sklepie tego nie widać.

Jarosław II
15-12-2014, 16:58
pssst.
Dlaczego natomiast lejesz łzy nad karpiem? Widziałeś kiedyś jak traktowane są ryby odławiane w morzach i oceanach?
Płetwy rekina są bardzo smaczne, po odcięciu z żywego resztę się wyrzuca.

Lulka
15-12-2014, 17:27
...
Ale tak czy inaczej jesli jesteśmy [a w większości jesteśmy] konsumentami padliny, to raczej nie zastanawiamy sie przy sklepowej ladzie w jaki sposób mordowane padło sie tam znalazło.
To może najwyższy czas się zastanowić, tak przy okazji tej dyskusji?

Ale zaciemniasz sprawę, przecież tu o co innego biega.
Takimi argumentami to możemy się przerzucać do Nowego Roku i dłużej i do niczego nie dojdziemy.

dopisuję:
Nie rozumiem, co mi chcesz udowodnić.

Jestem przeciwna męczeniu i zabijaniu zwierząt bez ogłuszania.
Protestuję też przeciwko masowemu mordowaniu słoni w Afryce.
Nie popieram polowań.

To moje zdanie, jeżeli masz inne, to napisz to.

pluto37
15-12-2014, 18:12
[QUOTE]To może najwyższy czas się zastanowić, tak przy okazji tej dyskusji?
Czy mam rozumieć, że chcesz zrobić ze mnie wegetarianina?
Nie da się. Jestem ssak mięsożerny:D

Ale zaciemniasz sprawę, przecież tu o co innego biega.
Takimi argumentami to możemy się przerzucać do Nowego Roku i dłużej i do niczego nie dojdziemy.
W czym zaciemniam? W tym, ze odstawiwszy na bok rytualne zachowania żydów i muzułmanów pokazuję inne tolerowane przez tzw cywilizowana ludzkość sposoby pozbywania zwierząt żywota w identyczny sposób?
Nie rozumiem, co mi chcesz udowodnić.
Że problem jest szerszy, niż rytuał religijny.
Jestem przeciwna męczeniu i zabijaniu zwierząt bez ogłuszania.
Protestuję też przeciwko masowemu mordowaniu słoni w Afryce.
Nie popieram polowań.
Ja też. Choć z tymi polowaniami to już mam drobny problem bo choćby po inwazji dzików sądzić należy, że jakoś regulować ich stada trzeba, podobnie jak innej zwierzyny dzikiej, której nadmiar w łowiskach szkodzi lasom, czy uprawom chłopskim.
To moje zdanie, jeżeli masz inne, to napisz to.
Z częścia Twoich poglądów się zgadzam, a z częścią nie. Jak to w życiu.:D

Lulka
15-12-2014, 18:19
Czy mam rozumieć, że chcesz zrobić ze mnie wegetarianina?
Nie da się. Jestem ssak mięsożerny:D

Nic takiego nie miałam na myśli, bądź sobie jaki chcesz.
Napisałam, że warto przy okazji zastanowić się, w jaki sposób zabijane są zwierzęta, jeżeli już muszą znaleźć się na tej ladzie.

Jarosław II
15-12-2014, 18:44
Napisałam, że warto przy okazji zastanowić się, w jaki sposób zabijane są zwierzęta, jeżeli już muszą znaleźć się na tej ladzie.
Nie warto. Tak jak i nie warto się zastanawiać jak modyfikowane roślinki zjadamy, ile białych robaków w kiełbasie, ile pestycydów w owocach, ile chemikali i trucizn bojowych w rybach, ile sztucznie wyprodukowanych jaj, ile kości mielonych w tortellini, ile oleju w maśle, ile cukropodobnych w słodyczach, ile gorzały z proszku, ile soków sztucznych które nie widziały owoców, ile chleba z mielonym pierzem i konserwantami, ile wody w wędlinach, ile........
Koszernego mięsa nie jem, bo to mięso zawiera w sobie nie tylko ogromną ilość adrenaliny, ale także innych toksycznych substancji związanych z ogromnym stresem, jaki przeżywają w ubojni przewracane na plecy.

Rybonu_Klein
15-12-2014, 19:14
To ja jednak nie skorzystam z Twojej rady. Wolę świeże mięso.
A w końcu i tak je trzeba uzyskać z trupa karpia, bo żywego na patelnię nie wrzucę, ani z żywego galarety nie zrobię.
Czemu nie proponujesz, żeby np raka/kraba/homara/langusty
nie wrzucano do wrzatku żywcem?
A do listy karpiowych tortur powinienes/aś doliczyć jeszcze wcześniejsze przeganianie ich do stawów gdzie bez karmy na piaszczystym podłożu pozbywaja się mulistych posmaków.

pssst.
O rakach wrzucanych żywcem do wrzątku wspominałem niedawno na innym forum. Zgroza... jak dla mnie.

Wiem, że nie wyeliminuje się śmierci z całego tego procesu pożerania występującego w naturze. Przyjąłem założenie, którego się trzymam, że nie jem mięsa zwierząt torturowanych za życia. Mam tu na myśli złe traktowanie z premedytacją dla celów żywieniowych, produkcję mięsa, gdzie zanika zwierzę, jest mięso, jest skóra na odzież. Może mam jeszcze zbyt liberalne podejście i tylko uspokajam sumienie myśląc, że ryba w morzu przynajmniej przed złowieniem nie była "hodowana", poddana "dobrodziejstwom" zabiegów człowieka. Nieco gorzej ma się sytuacja ryb słodkowodnych. Cóż:
-najlepiej nie zabijać i nie jeść zwierząt
-jeśli tak się nie da, to lepiej jest samemu upolować wolne zwierzę
-jeśli tak się nie da, to lepiej zaopatrzyć się w upolowaną zwierzynę u kogoś
-jest może smaczniej zjeść świeże mięso, ale dodatkowy transport i utrzymywanie w złych warunkach schwytanego zwierzęcia chyba nie jest czymś, co "lepiej"... (no chyba, że znajdziemy punkt odniesienia w celowym maltretowaniu zwierząt).
Ja mimo wszystko wolę warzywa. :)

Rybonu_Klein
15-12-2014, 19:28
Niechcemisiegdybać.

ps. rozwiązanie jest w ustawodawstwie II RP, względem tematu wątku.
W zasadzie nie dziwię się w niechęć gdybania w tych sprawach. Mnie też przygnębiają.

Moje pytanie do anioła dotyczyło trochę szerszego zakresu, niż temat tego wątku, a to z powodu intencji sprzeciwów. Nie dla cierpień zwierząt. Myślałem więc też o gryzoniach trutych w przez zarządców kamienic, o ślimakach traktowanych jakąś substancją zmieniającą je w plamkę mazi, również o zwierzętach pożeranych żywcem (dzikie zwierzęta są własnością państwa lub pod jego opieką, jak się zdaje, czy właściciel ma coś w tej kwestii do powiedzenia?), i tak można wymieniać...

Inna sprawa - ponad 60% społeczeństwa jest przeciwko ubojowi rytualnemu? Ciekawe, jaką część spośród nich stanowią ludzie, których nie interesuje los zwierząt, lecz interesują ich Żydzi i muzułmanie. To tak na marginesie.

Jeśli jednak ktoś ma wzgląd na cierpienie zwierząt, a jeszcze nie jest wegetarianinem (przynajmniej), to warto spróbować.

pluto37
16-12-2014, 11:12
[QUOTE]Wiem, że nie wyeliminuje się śmierci z całego tego procesu pożerania występującego w naturze. Przyjąłem założenie, którego się trzymam, że nie jem mięsa zwierząt torturowanych za życia. Mam tu na myśli złe traktowanie z premedytacją dla celów żywieniowych, produkcję mięsa, gdzie zanika zwierzę, jest mięso, jest skóra na odzież.
każdy z nas coś sobie zakłada i przyjmuje. pod wpływem własnych przemysleń, albo tego co nam w uszy sączy cudza propaganda.
Złe traktowanie zwierząt z premedytacją powinno być bezwzględnie karane i na to są paragrafy a i wyrokowanie w sądach tez się zmieniło o czym świadczą wyroki do odsiadki za znęcanie sie nad zwierzętami, badź zakazy trzymania zwierzat.
Może mam jeszcze zbyt liberalne podejście i tylko uspokajam sumienie myśląc, że ryba w morzu przynajmniej przed złowieniem nie była "hodowana", poddana "dobrodziejstwom" zabiegów człowieka. Nieco gorzej ma się sytuacja ryb słodkowodnych.
czyzbyś nie widział lub słyszał o sposobach hodowli np łososi norweskich, kanadyjskich amerykańskich czy chilijskich? Przecież to normalny przemysłowy sposób pozyskiwania tych ryb tak jak karpii. Natomiast takie ryby jak tuńczyki, rekiny, marliny "pozyskuje się' mordując przy pomocy różnego rodzaju harpunów i podobnych dzid. Nie będę się znęcał podobnymi opisami wszystko jedno czy dotyczy to ryb zwierzat czy ptactwa, bo to nie ma specjalnie sensu.
Tak już nas stworzyła natura, że konsumujemy białko zwierzęce.

-jeśli tak się nie da, to lepiej jest samemu upolować wolne zwierzę
Żarty sobie robisz. Chcesz żebym ganiał po łąkach i lasach i dzidą, albo przy pomocy łuku jakiegos jelenia łosia czy serenka z tego sprzetu traktował jesli mam z głodu nie paść? i to w/g ciebie ma byc bardziej cywilizowany sposób pozyskiwania żywności?
-jeśli tak się nie da, to lepiej zaopatrzyć się w upolowaną zwierzynę u kogoś
Czy mordercze instynkty własne scedowac na kogos innego?
-jest może smaczniej zjeść świeże mięso, ale dodatkowy transport i utrzymywanie w złych warunkach schwytanego zwierzęcia chyba nie jest czymś, co "lepiej"... (no chyba, że znajdziemy punkt odniesienia w celowym maltretowaniu zwierząt).
Smaczniej to raz, a dwa to zdrowiej. Ale czemu o czymś co w mięsnym biznesie jest marginesem. Mięso
pozyskuje się -o ile mi wiadomo - z hodowli. Transport żywych zwierzat to osobna kwestia. osobiście jestem zdania, że zamiast wlec ciężarowym transportem żywe konie, owce, czy inne setki km to powinno je zabijac sie w ubojniach na miejscu i transportować do klienta jako mieso, a nie żywe zwierzę.

Ja mimo wszystko wolę warzywa. :)
I słusznie. W końcu nikt nikomu nie broni być królikiem:D :D
Ale tez mozesz maltretować sumienie przy pomocy nawozów sztucznych, modyfikacji genetycznych i oszustw pod płaszczykiem ekologów.

pluto37
16-12-2014, 11:18
. [QUOTE]Nie dla cierpień zwierząt. Myślałem więc też o gryzoniach trutych w przez zarządców kamienic, o ślimakach traktowanych jakąś substancją zmieniającą je w plamkę mazi, również o zwierzętach pożeranych żywcem (dzikie zwierzęta są własnością państwa lub pod jego opieką, jak się zdaje, czy właściciel ma coś w tej kwestii do powiedzenia?), i tak można wymieniać...

Tu juz trudno mi zrozumieć o co Ci chodzi.
Czy mam rozumieć, że uważasz iż ludzie powinni dzielić swoje mieszkania ze szczurami, myszami, ślimakami, insektami różnego rodzaju i nie zwalczać takich współlokatorów?

kama01
17-12-2014, 02:02
Hodujemy świnie i wolno je zabijać, a nie wolno zabijać dzików, które zbyt się rozpleniły.
Przecież logiczniejsze byłoby pozyskiwanie mięsa z dzika, który włazi do miast, niszczy pola i stanowi zagrożenie dla ludzi.
Zamiast tego ponosimy ogromne koszty, w celu wyhodowania tego samego kawałka mięsa.
Podobnie jest też z łosiami, choć u nas to mniejszy problem, niż w innych państwach.

Kiedyś pokazywano ogromne stada wielbłądów, w Australii. Była susza, zwierzęta konały z pragnienia, a za siatką była woda, dla zwierząt domowych.
Dla mnie logiczne by było, gdyby zabito te zwierzęta i przeznaczono na pokarm, zamiast tak pozwolić im się męczyć.
I znowu mniej byłoby wydatków na hodowle, a może wtedy starczyłoby wody dla reszty wielbłądów?

Człowiek jest na szczycie drabiny. Jeśli zniszczył naturalnych wrogów , to zachwiał równowagę w przyrodzie. Powinnością jego jest, by wypełnić tą lukę, czyli dbać o to, by jakaś populacja zwierząt, zbyt się nie rozrastała.

Płetwa rekina wcale nie jest smaczna. Trochę przypomina jedzenie plastiku,/ tak opisał to znany kucharz/ za to jest bardzo droga i dodaje splendoru tym, co ich na to stać. To czysty snobizm, a cierpienia okaleczonych zwierząt, wrzucanych do morza, są straszne. Barbarzyństwo i marnotrawstwo.
Tak oburzamy się, że rekin to ludobójca, a on uśmierca parę osób rocznie, a my, ludzie , zabijamy ich tysiącami.
To kogo należy nazywać mordercą?

Rybonu_Klein
18-12-2014, 16:49
Myślę, że problem nie w samym uboju rytualnym na potrzeby religijne, ale na wyrażeniu zgody przez Trybunał Konstytucyjny bez żadnych ograniczeń.

TK III RP dał nam Polakom do zrozumienia że nie interesuje go opinia i sprzeciw większości polskiego narodu. Przypominam, że ok. 61 % mieszkańców tego kraju jest przeciwna.

Lulko, zastanawiałem się nad Twoimi słowami. Nie wiem, jakimi kryteriami kierował się TK, ale nie dziwi mnie taka decyzja. Jak bowiem rozumieć cele religijne? Byłoby to zapewne tylko składanie ofiar. Jednak dla wyznawców judaizmu i muzułmanów równie istotne jest codzienne przestrzeganie zasad, jakimi się kierują, w tym żywieniowych. Żywienie zaś to chyba działalność gospodarcza. A gdyby dopuścić żywienie jako działalność religijną zakazując jednak handlu, to oznaczałoby, że każda rodzina żydowska powinna mieć swojego szojcheta, bo kupić mięsa nigdzie by nie mogła.
Warto zastanowić się jeszcze do kogo trafia mięso z uboju rytualnego. Weźmy przykład Jarosława II. Twierdzi, że nie warto zastanawiać się nad pochodzeniem i składem żywności, ale mięsa koszernego jeść nie chce. Nie ma mody jedzenia koszernego. Trafia ono jak myślę do tych, którzy tylko takie mięso jedzą.
Trochę mnie dziwi te 61% społeczeństwa przeciwnych ubojowi rytualnemu. Około 90% stanowią przecież chrześcijanie. Ubój rytualny dotyczy wiary w tego samego Boga, w którego wierzą chrześcijanie. Zarówno muzułmanie jak i chrześcijanie uznają przecież Stary Testament. Co więcej, sama religia chrześcijańska opiera się na ofierze złożonej z człowieka a polscy chrześcijanie na każdym niemal kroku bronią krzyża, wieszają krzyże, które są w istocie symbolem tej rytualnej męczeńskiej ofiary. Wiem, że istnieje różnica między symbolem a rzeczywistą ofiarą. Jednak ten symbol jest przecież symbolem rzeczywistej (jak wierzą) śmierci. Ofiary tej nie potępiają. Chrystus nie był ogłuszony, przeciwnie, celowo zadawano mu ból.
Ja sam nie jestem przekonany do tego, że śmierć przez wykrwawienie bez ogłuszenia oznacza więcej cierpień dla zwierzęcia, niż śmierć z ogłuszaniem. Nie wiem jak znieczula się zwierzęta idące na rzeź, ale chyba nie jest to bezbolesny zastrzyk z narkozą. Wykrwawienie jest jednym z bardziej popularnych sposobów samobójstwa ludzi. Czy wybieraliby sobie celowo najbardziej cierpiętniczą śmierć? Ale zaznaczam, że nie znam się na tym i możliwe, że wykrwawienie jest bardziej bolesne, niż inne rodzaje śmierci. Ale czy jest bardziej bolesne/sprawia więcej cierpień od trucia? Szczury i myszy też czują. Trutki wytwarza się zaś nie dążąc do jak najszybszej i bezbolesnej śmierci. Szczury są inteligentne, wysyłają zwiadowców, którzy próbują pokarm i dopiero gdy widzą, że nic się nie dzieje, zjadają. Trucizny te mają więc działać powoli. Szczury nie są ogłuszane. Czy równa liczba 61% społeczeństwa byłaby przeciwna truciu szczurów? Nie sądzę.

Rybonu_Klein
18-12-2014, 17:21
@Pluto37
Być może mam jeszcze zbyt liberalny stosunek do jedzenia. Ryby jeszcze zdarza mi się jeść. Coś obiło mi się o uszy o hodowlach ryb morskich, ale przyznaję, że tematu nie zgłębiłem. Zawsze natomiast wyjdzie konkluzja, że najlepiej nie jeść zwierząt.
Piszesz o maltretowaniu sumienia i o przyjmowaniu pewnych założeń. Tak to rzeczywiście jest, że w kwestiach moralnych w znacznym stopniu zdani jesteśmy na siebie. Trudno zrozumieć/pogodzić się z istnieniem cierpienia i śmierci a dawne autorytety nie bardzo są w stanie w tych sprawach dać ostateczne rozwiązanie.

Żarty sobie robisz. Chcesz żebym ganiał po łąkach i lasach i dzidą, albo przy pomocy łuku jakiegos jelenia łosia czy serenka z tego sprzetu traktował jesli mam z głodu nie paść? i to w/g ciebie ma byc bardziej cywilizowany sposób pozyskiwania żywności?
Czy mordercze instynkty własne scedowac na kogos innego?

Nie chcę namawiać nikogo do biegania z dzidą. Chodzi o to, że gdybyśmy sami musieli sobie upolować zwierzą, zapewne mniej ich by ginęło, bo zabijalibyśmy tyle, ile zjemy, być może część z nas powodowana empatią w końcu przestałaby zabijać.
"Wolne zwierzę" to też uproszczenie. W takim stopniu zdegradowaliśmy środowisko, że to wolne zwierzę byłoby zapewne bykiem pasącym się na łące. Lepsze to, niż świnia czy kura całe życie trzymana w klatce wiadomo, że w niezbyt dobrych warunkach.
Transport żywych zwierzat to osobna kwestia. osobiście jestem zdania, że zamiast wlec ciężarowym transportem żywe konie, owce, czy inne setki km to powinno je zabijac sie w ubojniach na miejscu i transportować do klienta jako mieso, a nie żywe zwierzę.

Z takim założeniem apel o niekupowanie żywych ryb chyba powinien wydać Ci się zrozumiały, uzasadniony, prawda?

Czy mam rozumieć, że uważasz iż ludzie powinni dzielić swoje mieszkania ze szczurami, myszami, ślimakami, insektami różnego rodzaju i nie zwalczać takich współlokatorów?
Ziemia jest nie tylko nasza, ale i ich. W zeszłym roku w mojej piwnicy znalazłem martwą mysz. Wpadła do wysokiej wąskiej donicy i nie mogła się wydostać. Zginęła z głodu. Jej zwinięte w kłębek ciało powodowało, że "wewnętrznie płakałem". To jest tak, że w znacznie większym stopniu to my weszliśmy w ich środowisko życia, zabierając im je, niż one w nasze. Nie tępię gryzoni ani ślimaków. Mój ogródek wyglądał biednie (ślimaków było rzeczywiście dużo). Gdybym miał w domu prusaki czy jakieś inne insekty, to zwalczałbym je, najprawdopodobniej również za pomocą trucizn. Chyba nie da się być całkowicie konsekwentnym w empatii, w moralności niezabijania. I zapewne u jednych ta konsekwencja skończy się na zwierzętach hodowlanych, u innych na gryzoniach "szkodnikach", u mnie na insektach. Prawdopodobnie jednak można założyć, że układ nerwowy insekta jest mniej wrażliwy, niż kręgowca.

Rybonu_Klein
18-12-2014, 17:31
Człowiek jest na szczycie drabiny. Jeśli zniszczył naturalnych wrogów , to zachwiał równowagę w przyrodzie. Powinnością jego jest, by wypełnić tą lukę, czyli dbać o to, by jakaś populacja zwierząt, zbyt się nie rozrastała.

Gdy niedawno wychodziłem od weterynarza, usłyszałem fragment rozmowy myśliwego z jakąś panią. Narzekał, że ludzie nazywają ich mordercami. Chętnie włączyłbym się do rozmowy, ale musiałem iść. Przyszła mi do głowy jednak myśl, że mógłbym mu powiedzieć: - "niech się pan nie przejmuje tym, co mówią ludzie. Tylko pan wie, czy czuje pan przyjemność naciskając na spust".
Zachwiana równowaga? To człowiek ją zachwiał między innymi swoją ekspansją w środowisko. Zwierzęta nie mają przestrzeni, nie mają wystarczającej ilości pokarmu. I dobry człowiek reaguje zabijając kolejne zwierzęta. Nie zwiekszając im tereny nadające się do życia. My, ludzie, też bardzo się rozmnożyliśmy. Wielu głoduje. Wrogów naturalnych nie mamy. Klasyczny przykład zachwianej równowagi. Co z tym jednak robimy? Może wojny? Oficjalnie jednak nie robimy z tym nic takiego, co robimy w przypadku zwierząt...

Rybonu_Klein
18-12-2014, 17:33
Moralność jest bardzo trudna.

Rybonu_Klein
18-12-2014, 17:52
Tzu Kung chciał uzyskać zwolnienie z poświęcenia żywego kozła na ofiarę księżyca.
Konfucjusz rzekł:
T'su, ty jesteś przywiązany do kozła, ja do obyczajów.
(Konfucjusz - Dialogi)
Te dylematy istnieją od dawna. Ja w tym wypadku bardziej rozumiem Tzu Kunga, niż Konfucjusza. A jednak nie mogę protestować. Za to chętnie porozmawiałbym z autorytetami religijnymi mającymi możliwość decydowania o tych sprawach i próbował przekonywać. Na to jednak też jestem za mały.

kama01
18-12-2014, 19:05
To, że ludzie nadmiernie się mnożą, to jest największy problem.
Ludzi powinno być tylko tyle, ile jest w stanie wyżywić się, bez niszczenia środowiska.
W Chinach dość drastycznie rozwiązano problem przeludnienia.
Wolno posiadać tylko jedno dziecko, a jeśli pozwolą na drugie, to koszty jego utrzymania, drastycznie rosną.

Przynosi to już pozytywne efekty, choć wielu ludzi z zachodu, strasznie jest tym oburzonych.
W Afryce dzieci giną z głodu, w cierpieniu i męce.
W Indiach są często żywym towarem, dziewczynki sprzedawane do burdelu, lub do ciężkiej , niewolniczej pracy.
Są organizacje próbujące odzyskać te dzieci i zwrócić je rodzinom, - oglądałam filmy dok - na jednym z nich, rodzina nie chciała przyjąć chłopaka, na innym ucieszyła się, bo znowu będzie mogła go sprzedać.
Ale jak ich jest zbyt wiele, nie ma jedzenia, to i nie ma troski o dzieci.

Lila
18-12-2014, 21:42
Moje gratulacje.
Z uboju zejść na prokreację to ci sztuka dopiero.

Tiaa. Kręć się kręć wrzeciono...:D

I przypominam, że zapalonym myśliwym jest nasza mało gramotna Ekscelencja. Na dodatek niedowidzi i ma masę postrzałek, które giną w mękach.

By pozostać w konwencji, dodam, że rozmnożył się nad wyraz.

Lulka
18-12-2014, 23:27
To, że ludzie nadmiernie się mnożą, to jest największy problem.
Ludzi powinno być tylko tyle, ile jest w stanie wyżywić się, bez niszczenia środowiska.

Już dawno obliczono, że Ziemia jest w stanie wyżywić o wiele więcej ludzi niż chodzi po niej w tej chwili.
Ziarno zbóż, którym można by nakarmić wielu głodnych ludzi jest przeznaczone na tuczenie zwierząt rzeźnych.
Lester Brown, ekspert w dziedzinie żywienia obliczył, że w krajach słabo rozwiniętych jedna osoba zjada rocznie ok.200kg zboża, natomiast przeciętny Europejczyk czy Amerykanin spożywa ok. 1000kg zboża z czego ok.90% przeznacza się na paszę dla zwierząt rzeźnych.
Jean Mayer obliczył, że zmniejszenie produkcji mięsa o 10% pozwoliłoby na zwiększenie produkcji przetworów zbożowych, dzięki czemu można byłoby wykarmić ok. 60 mln ludzi.
Inną ceną, jaką płacimy za jedzenie mięsa, jest wciąż postępująca degradacja środowiska.
więcej można przeczytać tutaj:
http://weganizm.republika.pl/wegetarianizm.htm

Niezależnie od sposobów żywienia, doskonale zdajemy sobie sprawę, jaką mamy nadprodukcję żywności i ile jej się marnuje.
Jeżeli Europę zamieszkuje może niecałe 800 milionów ludzi, to spokojnie moglibyśmy sami wyżywić, powiedzmy 200 milionów ludzi z nadwyżek, które marnujemy.

To tak bardzo z grubsza.

Rybonu_Klein, poruszyłeś bardzo poważne dylematy moralne,
przepraszam, że na razie nie odpowiem, to wymaga głębszego zastanowienia, nie czas po temu.
Lila
I przypominam, że zapalonym myśliwym jest nasza mało gramotna Ekscelencja. Na dodatek niedowidzi i ma masę postrzałek, które giną w mękach.

By pozostać w konwencji, dodam, że rozmnożył się nad wyraz.
W pierwszej chwili nie skumałam, kto się rozmnożył ;) :D
aaa, Ekscelencja, racja, na dodatek musi to dzikie białko w mnogiej ilości, bo bez tego jak żyć?

kama01
19-12-2014, 07:59
Sprawa wyżywienia, to jedno.
Ważną sprawą są też ogromne góry odpadów i to nie tylko na ladzie.
Jakiś żeglarz w czasie sztormu, znalazł się w nieuczęszczanej części Atlantyku. Odkrył tam olbrzymie ilości pływającego plastiku. Głównie butelki, ale nie tylko.
Po zbadaniu sprawy okazało się, że obszar zajęty przez te plastikowe śmieci, jest większy od USA!!! Olbrzymie ilości!!!
Część tych plastików, ląduje na dziewiczych plażach, zaśmiecając je. Te drobniejsze zjadają ptaki morskie i ryby - i giną w męczarniach.
Niszczymy własną planetę.