menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-10-2006, 17:11
Alex Alex jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 1
Domyślnie Chętnie pomogę ...


Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich "Seniorów" wszystkich Forumowiczów.

Szczerze mówiąc nigdy nie byłem wcześniej na tej stronie i do grupy Seniorów raczej się nie zaliczam. Do odwiedzenie tej strony przekonał mnie artykuł w Wprost (nr.41) o Seniorach w sieci. Z artykułu tego m.in. wynikało, że jest bardzo duża grupa ludzi, którzy chcieli by zacząć przygodę z internetem, z komputerem, ale nie bardzo wiedzą jak do tego jeża podejść.
Szanowni "Seniorzy" komputer nie gryzie i proszę mi wierzyć, nie jest tak łatwo go zepsuć .
Postaram się pomóc każdemu, kto będzie chciał nauczyć się obsługi komputera, poznać tajniki sieci internet. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy, bądź telefoniczny. Mogę pomóc właściwie w każdej sprawie związanej z komputerem, oferuję również możliwość pomocy w domu u osób zainteresowanych.
Pomogę każdemu z jednym zastrzeżeniem - lokalizacja miasto Poznań i miejscowości ościenne.

Z wyrazami szacunku
Alex

e-mail: akubiak@echostar.pl
tel. 0 667 655 560
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-10-2006, 01:35
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Można również zapytać na forum z chęcią pomożemy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 21:01
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witaj Alex chyba po przeczytaniu naszych postów zorientowałeś sie , że Wprost troche na wyrost napisał ten artykuł i , że każdy kto chce się nauczyć może to zrobić . Dziekuję Ci w imieniu forumowiczów i swoim za zainteresowanie się naszą stronką
Pozdrawia Cię "seniorka"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 10:06
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Alex dziękujemy Ci za zaoferowanie nam pomocy, napewno się przyda. A nie mógł byś nam pomagać na forum?
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 11:55
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Postaram się pomóc każdemu, kto będzie chciał nauczyć się obsługi komputera, poznać tajniki sieci internet. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy, bądź telefoniczny. Mogę pomóc właściwie w każdej sprawie związanej z komputerem, oferuję również możliwość pomocy w domu u osób zainteresowanych.
Pomogę każdemu z jednym zastrzeżeniem - lokalizacja miasto Poznań i miejscowości ościenne.

Z wyrazami szacunku
Alex
......

Ten Pan chyba poszukuje "rynku zbytu" dla oferowanych przez siebie usług. W mojej ocenie tu nie "chodzi" o przysługę koleżeńską..... a o biznes.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 14:36
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Masz rację Araukario, tu raczej nie będzie bezinteresownej pomocy. Natomiast pan o nicku Bates wielokrotnie mi pomagał na forum, tylko ostatnio się w Seniorze nie zjawia. Bates wstąp do Senior Cafe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 15:09
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Ależ jestem - zwarty i gotowy do pomocy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 17:04
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

To fajnie.Ale masz śliczny avatar, najbardziej mi się podoba ze wszystkich tu prezentowanych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 16:42
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Dziękuje... nawet nie pamiętam, gdzie go znalazłem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-01-2007, 20:45
danuta's Avatar
danuta danuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 11
Domyślnie

Witaj Bates. czy możesz poinformować mnie jak załączyć zdjęcia do wiadomości bo coś mi to nie wychodzi.Pragnę przesłać zdjęcia moich zwierzątek. Z góry dziękuję za pomoc. Danuta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-01-2007, 19:03
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Proszę bardzo opis jak wysłać obrazki na forum

http://www.cafe.senior.pl/showthread.php?t=275

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 18:42
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Proszę o instrukcję

Czy ktoś potrafiłby wyjaśnić w bardzo przystępny sposób, jak odszukać wszystkie posty napisane przez danego Forumowicza?
Jak dotąd nie natknęłam się na archiwum. Konstrukcja forum wprawia mnie cały czas w osłupienie, traktuję ją jako rodzaj łamigłówki czy labiryntu. Dla mnie to poważne wyzwanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 19:07
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Archiwum

Cytat:
Napisał baburka
Czy ktoś potrafiłby wyjaśnić w bardzo przystępny sposób, jak odszukać wszystkie posty napisane przez danego Forumowicza?
Jak dotąd nie natknęłam się na archiwum. Konstrukcja forum wprawia mnie cały czas w osłupienie, traktuję ją jako rodzaj łamigłówki czy labiryntu. Dla mnie to poważne wyzwanie.
Może to nie będzie instrukcja, ale jakaś mała ścieżka "w forumową przeszłość". Jakie dana osoba napisała wątki i posty można sprawdzić poprzez jej profil. Klikasz na NICK osoby i pokazuje się menu a po lewej stronie w FORUM INFO..... są informacje.... znajdź wszystkie wątki.... znajdź wszystkie posty.... które napisała..... i w to klik i jesteś w archiwum danej osoby. Powodzenia.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 19:59
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Dzięki!
Toć patrzyłam na wskazane (co?) ze 100 razy. Wydłuuuża mi się przewód myślowy do nieprzyzwoitości. Ale tam...Przyjmę na klatę wszelkie ułomności, jakie mi jeszcze życie sposobi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 20:24
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał baburka
Dzięki!
Wydłuuuża mi się przewód myślowy do nieprzyzwoitości.
Barburko.... nie przejmuj się drobiazgami. Mnie też goni ten niemiec na A......... Pozdrówki.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 11:17
Ditta's Avatar
Ditta Ditta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Kraków
Posty: 37
Domyślnie a wiec zapytanie

Witam wszystkich!
Jestem tutaj nowa i z zaciekawieniem czytam wszystkie posty.
Mam prosbę pytanie dotyczącą komputera

1/ czy należy defragmentować dysk od czasu do czasu -, bo niektórzy twierdzą, że jest to zbędne - ja jednak defragmentuję

2/ jak często powinno się czyścić komputer - nie system, ale komputer w srodku. Mnie kiedyś fatalnie działał, sądziłam, że to uparty wirus albo coś z kartą graficzną, a pan z serwisu powiedział, ze zanim go przywiozę, aby po prostu rozkręcić i porządnie odkurzyć.Rozkręciłam i co było w środku przeszło moje najśmielsze oczekiwania, gruba warstwa kurzu na karcie graficznej i...nawet pajęczyna.
Odkurzyłam i komputer działał bez zarzutu.Obeszło się bez zawożenia do serwisu.
Czy należy czyścić od czasu do czasu bez powodu tak jak sprzątanie mieszkania?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 15:03
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Ditto, odnośnie pierwszego punktu.Ja tez defragmentuję. Zainstalowałam sobie świetny program, jak go nazywają "zawodowy zamiatacz dysków", a nazywa się CCleaner 1.3-polecam. Ja mam tez problem z literką z /nie mogę jej napisać, bo właśnie mi jej zabrakło/,chodzi o "rz" z kropką. Wszystkie inne literki polskie działają. Czy ktoś moze mi coś poradzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 18:19
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

próbuję i ja wkleić obrazek na forum, zawsze miałam z tym problemy - udało się!
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 02:20
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzidka
Ja mam tez problem z literką z /nie mogę jej napisać, bo właśnie mi jej zabrakło/,chodzi o "rz" z kropką. Wszystkie inne literki polskie działają. Czy ktoś moze mi coś poradzić?
Też miałam kiedyś kłopot z ż. Przyczyną był skrót klawiaturowy Alt Z. Ale już nie pamietam w jaki sposób naprawiłam.W każdym razie po dlugich poszukaniach udało mi się.Ale mamy tutaj paru "biegłych".Na pewno pośpieszą na ratunek. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 08:25
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Do Emki i Ditty, Dziękuję, będę czekać. Wracając do defragmentacji to akurat znalazłam w piśmie /"Komputer Świat nr 2/2007/ .Dzięki defragmentacji wszystkie pliki na dysku zostaną uporządkowane, przez co programy będą się szybciej uruchamiać, a Windows będzie działać bardziej stabilnie. Klikamy kolejno na Start< Programy<Akcesoria<Narzędzia systemowe<defragmentator dysków.Włącza się Defragmentator. W oknie programu klikamy na nazwę dysku,który chcemy defragmentować, a potem na przycisk <Analizuj>.Po pewnym czasie wyswietli sie okno z komunikatem i klikamy na przycisk <Defragmentuj<. Proces ten trwa od kilkunastu minut nawet do kilku godzin, zaleznie od wielkości dysku i stopnia fragmentowania danych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 14:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 17:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 16:28
Jestem po lekturze i chętnie udostępnię araukaria eSenior 38 04-08-2007 19:42
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 02:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.