menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-11-2006, 09:53
wag wag jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 1
Domyślnie pęcherz i macica


proszę o poradę ,na ostatniej wizycie u ginekologa powiedziano mi że mam opadnięta macicę i powinnam ją usunąć,od dłuższego czasu mam kłopoty z pęcherzem,często chodzę do toalety,mam parcie na pęcherz,nie wiem co robić czy poddać się operacji usunięcia macicy ,czy jednak można zrobić coś z tym pęcherzem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-03-2007, 23:47
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

trudna rada - ale trzeba zawsze poradzić się jeszcze innego lekarza- może zaproponuje coś innego... to chyba ostateczność, ale jak ma zapewnić komfort życia to chyba warto się zdecydować...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:34
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Domyślnie

usunięto mi macicę z powodu choroby nowotworowej, a kłopoty z pęcherzem dopiero się uwidoczniły. Będąc w szpitalu
słyszałam, że pomaga zabieg podwiązania macicy. Ale to lekarz winien ci to wszystko wyjaśnić i pomóc podjąć decyzję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał cba555DELL321
usunięto mi macicę z powodu choroby nowotworowej, a kłopoty z pęcherzem dopiero się uwidoczniły. Będąc w szpitalu
słyszałam, że pomaga zabieg podwiązania macicy. Ale to lekarz winien ci to wszystko wyjaśnić i pomóc podjąć decyzję.
Czasem to już ręce opadają, kopiecie w archiwach, wynajdujece wątki sprzed lat i udzielacie porady.
Wag pytanie z 22.11.2006 roku raz zapytanie, jeden post, pewnie nigdy nie zajrzała. Data znajduje się w lewym górnym rogu każdego postu
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:58
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Gaduła Tadziu.

Cytat:
Napisał tadeusz50
Czasem to już ręce opadają, kopiecie w archiwach, wynajdujece wątki sprzed lat i udzielacie porady.
Wag pytanie z 22.11.2006 roku raz zapytanie, jeden post, pewnie nigdy nie zajrzała. Data znajduje się w lewym górnym rogu każdego postu
Wlazłam tu za Tobą.
Wietrzyłam sensację.
Buu nie masz macicy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 10:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Tadziu,a Ty na forum za porządkowego robisz?Widocznie temat kogos zainteresował skoro go wyciagnął.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 13:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Anielko już mnie tu nazwano stachanowcem, kapusiem, płatnym agentem może być i porządkowy. Zwróciłem tylko uwagę na różnice w datach. Minęło ponad dwa lata mag nigdzie się nie pokazała. Na ucho Ci powiem żona zmarła na raka szyjki macicy stąd mój automatyczny wgląd w taki wątek.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 13:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Anielko już mnie tu nazwano stachanowcem, kapusiem, płatnym agentem może być i porządkowy. Zwróciłem tylko uwagę na różnice w datach. Minęło ponad dwa lata mag nigdzie się nie pokazała. Na ucho Ci powiem żona zmarła na raka szyjki macicy stąd mój automatyczny wgląd w taki wątek.

Matko ,Tadziu.Toż to najłatwiej uleczalny rak.Tylko cytologia co 2 lata wystarczy.
Serce się kraje.Matula mojego męża zmarła na to samo ,gdy miała 43 lata.Była piękna i elegancka.Ale niestety ,do ginekologa nie chodziła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 13:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu wiek ten sam chodzić chodziła tylko akurat zrobiła sobie dość długą przerwę. A pózniej było za póżno.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 14:48
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Domyślnie

Ale ja jestem początkującym forumowiczem i wszystkich tematów nie przeczytałam, zobaczyłam w nowych postach temat i weszłam. Przepraszam, że powtorzyłam to co już ktoś napisałam, ale sądzę, że to się nieraz zdarzy szczególnie tym
którzy logują się w klubie seniora i nie są w stanie wracać do
początków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 14:58
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał cba555DELL321
Ale ja jestem początkującym forumowiczem i wszystkich tematów nie przeczytałam, zobaczyłam w nowych postach temat i weszłam. Przepraszam, że powtorzyłam to co już ktoś napisałam, ale sądzę, że to się nieraz zdarzy szczególnie tym
którzy logują się w klubie seniora i nie są w stanie wracać do
początków
Nie masz za co przepraszać!!!
Po co miałaś zakładać nowy wątek, jeśli masz coś do dodania na ten temat? To powinno się chwalić, a nie ganić!
Czasem nawet dobrze jest odkurzyć stare wątki.
Jeśli nie wzbudzi zainteresowania - zemrze śmiercią naturalną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 17:10
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Lepiej wyciągnąć z archiwum stary wątek,niż zakładać nowe na ten sam lub podobny temat.
Dobrze,że niektórzy przegladają archiwa.Wiele ciekawych wątków tam się kryje.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 01:25
szlipol szlipol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 35
Domyślnie opadnięta macica

Cytat:
Napisał wag
proszę o poradę ,na ostatniej wizycie u ginekologa powiedziano mi że mam opadnięta macicę i powinnam ją usunąć,od dłuższego czasu mam kłopoty z pęcherzem,często chodzę do toalety,mam parcie na pęcherz,nie wiem co robić czy poddać się operacji usunięcia macicy ,czy jednak można zrobić coś z tym pęcherzem
Miałam ten sam problem Jestem cztery lata po operacji. Nie usuwano mi macicy. W moim szpitalu lekarze wychodzą z założenia, że zdrowych organów się nie usuwa nawet gdy nie są już potrzebne. Wypadanie macicy nie znaczy, że ta macica jest chora. Moją macicę podwiazano mi. Z tym wiązała się konieczność podniesienia pęcherza. Takie zabiegi robiono wszystkim kobietom, które były w tym samym czasie w szpitalu jak ja byłam. Operacja była dosyć ciężka, gdyż miałam jeszcze dwie przepukliny. Ginekolog chirurg dokonał operacji dopochwowo. Wszystko sie udało i było dobrze. Jednak kilka dni temu (dokładnie 5 dni) dźwigałam dośc duże ciężary. Podnosiłam worki z ca 10 kg i nagle zaczął boleć mi brzuch. Bóle są dokładnie takie same jak w pierwszych dniach po operacji. Boli mnie prawie cały czas. Pomaga elastyczne opasanie brzucha. I tu jest problem. Boję się iść do ginekologa, bo jestem zaszyta. Boję się skutków badania mnie od środka. Nie wiem co robić. Przepukliny prawie zawsze spowodowane są dźwiganiem. Pamiętajcie kobiety, że nam nie wolno dźwigać dużych ciężarów. Skutki są tragiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 16:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uwaga Szlipol

Cytat:
Napisał szlipol
Miałam ten sam problem Jestem cztery lata po operacji. Nie usuwano mi macicy. W moim szpitalu lekarze wychodzą z założenia, że zdrowych organów się nie usuwa nawet gdy nie są już potrzebne. Wypadanie macicy nie znaczy, że ta macica jest chora. Moją macicę podwiazano mi. Z tym wiązała się konieczność podniesienia pęcherza. Takie zabiegi robiono wszystkim kobietom, które były w tym samym czasie w szpitalu jak ja byłam. Operacja była dosyć ciężka, gdyż miałam jeszcze dwie przepukliny. Ginekolog chirurg dokonał operacji dopochwowo. Wszystko sie udało i było dobrze. Jednak kilka dni temu (dokładnie 5 dni) dźwigałam dośc duże ciężary. Podnosiłam worki z ca 10 kg i nagle zaczął boleć mi brzuch. Bóle są dokładnie takie same jak w pierwszych dniach po operacji. Boli mnie prawie cały czas. Pomaga elastyczne opasanie brzucha. I tu jest problem. Boję się iść do ginekologa, bo jestem zaszyta. Boję się skutków badania mnie od środka. Nie wiem co robić. Przepukliny prawie zawsze spowodowane są dźwiganiem. Pamiętajcie kobiety, że nam nie wolno dźwigać dużych ciężarów. Skutki są tragiczne.
nie bój się, koniecznie idź do lekarza i już więcej nie dźwigaj żadnych ciężarów!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 16:52
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

czy u was |po 60-tym roku życia cytologia jest płatna?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 16:59
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Czasem to już ręce opadają, kopiecie w archiwach, wynajdujece wątki sprzed lat i udzielacie porady.
Wag pytanie z 22.11.2006 roku raz zapytanie, jeden post, pewnie nigdy nie zajrzała. Data znajduje się w lewym górnym rogu każdego postu

no popatrz czasem to z archiwum staje się potrzebne jak widać
...wiedzy nigdy dość.
no i za porządkowego społecznie akurat w tym wątku bez specjalizacji ginekolog to lepiej rad nie udzielać takie jest moje zdanie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 17:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

artfilko
Zacytowałaś jeden mój post to i dobrze ale dla jasności powinnaś zacytować i ten
Cytat:
Anielko już mnie tu nazwano stachanowcem, kapusiem, płatnym agentem może być i porządkowy. Zwróciłem tylko uwagę na różnice w datach. Minęło ponad dwa lata mag nigdzie się nie pokazała. Na ucho Ci powiem żona zmarła na raka szyjki macicy stąd mój automatyczny wgląd w taki wątek.

Niemniej pozdrawiam, badajcie się kobiety cytologicznie i mamograficznie tak jak my meny kontrolne badania na prostatę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 17:13
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

tadeusz 50 ----> niemniej uwagę o archiwalnym temacie uważam, za zbędną.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 17:15
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Post

Cytat:
Napisał artfilka
czy u was |po 60-tym roku życia cytologia jest płatna?

Artfilko nie rozumiem Twojego pytania. Przecież cytologia jest standartowym badaniem u lekarza przy okazji corocznej wizyty w tym wieku. Już po 50 roku życia jest bezpłatny dostęp do tych badań. No chyba, że korzystasz z usług lekarza prywatnego.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 17:20
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

np. u mnie w przychodni po 60-tym roku życia badanie cytologiczne jest płatne stąd moje pytanie jak jest u was.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.