menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 10:07
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
Post Reumatyzm - komentarze


Komentarz do artykułu: Reumatyzm
--------------------
Od kilku lat choruję na zwyrodnienie stawów ale towarzyszą temu bóle mięśniowe, czuję dreszcze, zimno i osłabienie. Sądzę że powodem mojej choroby reumatycznej były częste anginy,zaziębienia które stawały się chrpniczne. Może na to mieć wpływ dziedziczenie. Uważam uwagi zawarte w artykule za bardzo trafne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 13:39
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Witam Jadkę.Z
na temat reumatyzmu wiem sporo.mam RZS od 26 lat,nie stosuję żadnej diety za to ćwiczę .Nie wiem czy wiesz ale dla reumatyków wychodzi 3 razy w roku gazeta "Złoty Środek" kosztuje okolo 5 zł.Bardzo się przydaje np. w numerze 2/2006 podane sa ćwiczenia na reumatyzm.Regularne ćwiczenia nie tylko poprawiają samopoczucie ale też sprawiają przyjemnośc i o to chodzi .pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 14:45
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
Uśmiech reumatyzm

Droga Lubo! dziękuję za radę.Oprócz zwyrodnienia stawów mam bóle reumatyczne które często uniemożliwiają ćwiczenia. Ćwiczyłam trochę w stowarzyszeniu reumatyków ale poddałam się. Cieszę się że odezwałaś się do mnie. Od niedwna mam internet i dopiero odkryłam tę stronę. Będę próbowała znów gimnastyki dzięki Twojemu wsparciu. Pozdrawiam. Jadka.Z
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 00:01
miła miła jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1
Post

Wiatm! od sierpnia br. miewam bóle ręki. początkowo bół był w nadgarstku a teraz rozprzestrzenił się do łokcia. zazwyczaj ręka boli wtedy gdy jest zimno bądź gdy ma się zmienić pogoda. ostatnio też boli mnie kolano, a czasem wydaje mi się, że podczas chodu lekko sie blokuje. mam dopiero 18lat czy to mogą być objawy reumatyzmu? proszę o odpowiedź. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-10-2007, 12:49
greg greg jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1
Post

Cześć, nie wiem czy mam reumatyzm, ale podane wyżej objawy: silne dreszcze, ból nadgarstków, kostek, stóp i ostatnio kolan. Dzieje się tak odkąd skończyłem 16 lat, objawy się nasilają (teraz mam 21), a lekarze ciągle mnie odsyłają. Piszę ponieważ od dłuższego czasu zażywam magnez z witaminą b6 i zauważyłem znaczną poprawę, przy czym przekraczam zalecaną dawkę, trzema przyjmować profilaktycznie, najlepiej rano zanim zaczną sie bóle lub dreszcze. Oprócz zimna i wiatru u mnie objawy nasilają sie gdy piję dużo kawy. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-11-2007, 13:57
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Gdybym była niegrzeczna

odpowiedziałabym "srutu tutu, rolka drutu"! Trochę umiaru, naprawdę nadmiar szkodzi i odwrotny skutek wywiera!!!!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 00:31
~gość: aniula's Avatar
~gość: aniula
 
Posty: n/a
Post

Witajcie...ciesze sie ze trafilam na tą stronę i mogę poczytac co wam wszystkim dolega i w jaki sposób staracie sie zmniejszyc swój ból-współczuję...znam ten ból. Wszystko zaczęło się przez moją lekarkę,która zaczęła mnie leczyc na anginę,pózniej na nerki...przez dwa miesiące brałam biseptol-wybralam 8 opakowan...od tamtego czasu wszystko sie zmieniło-po tym"leczeniu"nie mogłam chodzic prze 3 miesiące-wybralam mnostwo zastrzyków,lekarstw,masci itd...nic tak naprawdę nie pomagło,jesli juz to na krótki czas usmierzylo ból...ale sie nie poddałam,wzielam sie za siebie-chodze na basen,do solarium-wygrzewac stawy-pomaga,ale to musi byc kontrolowane!moja choroba zaczeła sie gdy mialam 15 lat...trzymajcie sie wszyscy cieplutko i nie poddawajcie!pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 12:28
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniula
Witajcie...ciesze sie ze trafilam na tą stronę i mogę poczytac co wam wszystkim dolega i w jaki sposób staracie sie zmniejszyc swój ból-współczuję...znam ten ból. Wszystko zaczęło się przez moją lekarkę,która zaczęła mnie leczyc na anginę,pózniej na nerki...przez dwa miesiące brałam biseptol-wybralam 8 opakowan...od tamtego czasu wszystko sie zmieniło-po tym"leczeniu"nie mogłam chodzic prze 3 miesiące-wybralam mnostwo zastrzyków,lekarstw,masci itd...nic tak naprawdę nie pomagło,jesli juz to na krótki czas usmierzylo ból...ale sie nie poddałam,wzielam sie za siebie-chodze na basen,do solarium-wygrzewac stawy-pomaga,ale to musi byc kontrolowane!moja choroba zaczeła sie gdy mialam 15 lat...trzymajcie sie wszyscy cieplutko i nie poddawajcie!pozdrawiam

trochę to nie tak, jak myślisz - poczytaj więcej w internecie na temat swojej choroby - choroba reumatyczna zaczyna sie własnie najczęsciej po anginie - jest to rodzaj powikłania - zajecie nerek, to dalszy ciąg tych powikłań - masz szczęście jeśli serce nie ucierpiało, bo "choroba reumatyczna liże stawy, kąsa serce". Leczenie Biseptolem nie było błędem, ale na pewno dostałaś też inne leki, o których juz nie pamiętasz. Niestety - angina to wiekszy wróg, niz nam sie wydaje i musi być porządnie wyleczona do konca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 22:00
~gość: aniula's Avatar
~gość: aniula
 
Posty: n/a
Post

niestety bralam tylko biseptol (biseptol to najgorszy lek jaki jest w calej europie-w wiekszosci panstw został juz wycofany)przez ten czas oraz tabletki przeciw bólowe...a swoja chorobe pamietam dokładnie...jesli chodzi o moje serce to też troche ucierpiało-na szczescie zmienilam lekarza i mi bardzo dużo pomógł...mam lampe wygrzewającą z ktorej kozystam co wieczor...i czasami biorę tabletki minesulin,jesli ktos zna lepsze porady lub leki to chenie sie z nimi zapoznam-życzę miłego wieczorku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 23:39
~gość: aniula's Avatar
~gość: aniula
 
Posty: n/a
Post

jezeli mozecie drodzy to piszcie coś na temat swojej choroby bo chenie bym sie czegoś dowiedziała od osób które chorują reumatyzm jak sie leczyc i umierzyc ból zwłaszcza o tej porze roku gdy ból u niejednych sie nasila...pozdrawiam cieplusio
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 11:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Zmienia się pora roku i od nowa nasilają się bóle reumatyczne.Wykrzywiony nawet nieznacznie palec dłoni przypomina o swoim istnieniu.Wielu z nas cierpi na tę przypadłość.Wielu młodych ludzi czuje swoje stawy i kości.To wszystko wiadome.Jedno pytanie-czy ktoś z Was stosował chlorofil?Macie może w tym kierunku doświadczenie na własnej skórze?Nie chciałabym być pierwszą,bo cena jest niemała.A w ogóle co nowego w strzykających stawach?Może są nowe odkrycia własne?

Znalazłam artykuł,poczytam,oczywiście,ale...
http://www.choroby.senior.pl/158,0,B...anie,3280.html

Ostatnio edytowane przez elizka : 27-03-2008 o 11:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 00:16
jardin jardin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 1
Domyślnie reumatyzm...

jak sobie radzicie z bolem,jakich medykamentow uzywacie.
od kilku dni bardzo napuchly mi palce i czuje bol przy probie poruszenia...o tym ze sie wykrzywiaja nie wspominam bo to potrafi mnie zalamac...co bedzie za rok-wogole nie bede mogl nimi ruszac...mam 29 lat i pracuje w niskich temperaturach,takze podejrzewam ze na pierwszy ogien powinna isc zmiana pracy...
pozdrawiam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 06:35
Zbyszko173 Zbyszko173 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Toronto Kanada
Posty: 1
Domyślnie Reumatyzm

Dzisiaj zarejestrowalem sie w Klubie Seniora.Zaskoczyl mnie
wiek niektorych z panstwa.Milo mi bedzie porozmawiac z mlod-
szymi ode mnie.Smutny jest jednak fakt,ze rozmowa bedzie do-
tyczyc schorzenia,ktore Was mlodych zaatakowalo jak rowniez
mnie.Pomimo swoich 60 lat nadal czuje sie mlodo,uprawiam sport,tj.pozostalo mi nurkowanie,jazda rowerem.Przed wymiana
zniszczonego kolana przez reumatyzm,dwa lata temu,szusowa-
lem razem z synem i zona na nartach,jezdzilem figurowo na lyz-
wach,a latem na wrotkach.Reumatyzm zaczal sie u mnie w dzie-
cinstwie,po wojnie rodzice mieszkali w piwnicy.Z opowiadan ma-
my wiem,ze rano zawozila mnie na lampy do szpitala ze zgiety-
mi nogami,ktorych nie moglem wyprostowac.Po raz drugi r.dal o
sobie znac w szkole sredniej.Bole stawow zwlaszcza kolan.Potem dlugo nic,az tu nagle dwa lata temu przeswietle-
nie ujawnia przyczyne bolu podczas chodzenia-zniszczona ch-
rzastka stawowa,kosc trze o kosc.Skonczylo sie wymiana ko-
lana na sztuczne.Nie chcialbym straszyc takim scenariuszem
byc moze u panstwa tym sie nie skoncza Wasze problemy.Do-
dam na zakonczenie,ze aktualnie czuje sie dobrze,zatancze na
Sylwestra,no i oczywiscie caly czas pracuje,pozdrawiam Zbyszek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 19:46
nati nati jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 1
Post

ja choruje na reomatyzm diagnoza to kollogenose dd ini dp czy ktos wie co to za rodzaj i czego dotyczy konkretnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 19:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Zbyszku gratulacje za determinację....my też staramy sie nie pzrejmowac swoimi schorzeniami,uśmiechamy sie szeroko i wyciagamy wnioski z doświadczen innych....pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 21:34
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

och te stawy, w pewnym wieku to już problem większości, a jeszcze napewno zależy gdzie kto spędził większość życia, np, Wrocław jest typowym miejscem, gdzie w większosci po kilku latach zamieszkiwania tutaj reumatyzm jest normalką, poprostu trzeba z tym żyć
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 23:32
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Od niedawna przy powikłaniach stosuje się i w Polsce leczenie biologiczne lekiem enbrel.Są to zastrzyki,strasznie drogie,jeden ok.1tys..Jest na nie refundacja,ale pieniędzy zbyt mało,jak zawsze.Trzeba brać chociaż 1dawkę na tydzień.Jak je zdobyć- mało kto wie.
http://leki-informacje.pl/indeks,show,2,98,enbrel.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-09-2009, 00:10
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ja mam lampę bioptron Zeptera i moze ktoś wierzyć lub nie, ale najbardziej mi pomaga, z tym że naswietlam nią codziennie w chłodne dni, bo w ciepłe suche nie odczuwam bólu stawów, po naswietlaniach stosuję masci i biorę glukozaminę, i jakoś normalnie funkcjonuję, jestem z daleka od tabletek p/bolowych znając efekty uboczne, wolę medycynę naturalną, a jak bardzo boli... idę na akupunkturę i po bolu na dlugi czas
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-09-2009, 01:40
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Droga jakempo
zaciekawił mnie TWÓJ POST.piszesz o lampie naświetlajacej..bioptron, ja noszę się z zamiarem jej kupna.
Zastanawiałam się tylko, czy nie jest przereklamowana.
Nie spodkałam dotąd nikogo, kto mógł by ją polecić.
Jeżeli, jak mówisz jest pomocna,to zdecydowane.
Może, przyniesie też ulgę w bardzo dokuczliwej sprawie, jak bóle żeber, czy pod żebrami, trudno ocenić. Jest to podobny ból, jak przy zapaleniu oskrzeli, ale i + takie zesztywnienie, a najmniejsze ochłodzenie pot eguje ten ból.
Do lekarzy zaprzestałam chodzić już od paru lat. SŁYSZAŁAM CIĄGLE....REHABILITACJA , SANATORIUM,i tak w kółko.
A to odpada, ze względu na chorobę męża.Musi ktoś być w domu,a nie mam nikogo w rodzinie , kto mgł by zastąpić mnie w domu.POPRZESTAJĘ NA LEKARZU DOMOWYM.
ŚLICZNIE POZDRAWIAM.
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 21:42
kylo996 kylo996 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 2
Post

Witam mam na imię Krzysztof i mam 13 lat.Mam bóle nóg.Bolą mnie bardzo stawy skokowe.Koło kostek są takie małe kostki i to właśnie w nich tkwi problem.Gram w piłkę w drużynie sportowej i mam te bóle.Dostałem skierowanie do reumatologa.Często choruje na anginę.Podczas grania nie bolą mnie ale gdy np.po treningu skończę i siadam na fotelu chce odpocząć to wtedy o sobie przypominają i strasznie mnie bolą.Nie wiem co zrobić.Niedługo się wybiorę do reumatologa i może rozwiąże swój problem,narazie chcę zasięgnąć państwa opisni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Reumatyzm - wczesna diagnoza najważniejsza - komentarze katarzynad1 Ogólny 0 13-01-2008 13:36
Co piąty Polak cierpi na reumatyzm - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.