menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 16:12
Granulka07 Granulka07 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 4
Domyślnie Psychosomatyka


Czy ktoś z Was zajmował się tym tematem ? Znacie jakiegoś dobrego fachowca w tej dziedzinie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 20:45
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Bóle kręgosłupa i pochodne

Przewinęła mi się przez ręce ciekawa książka "Kręgosłup w stresie". Autora nie pamiętam, wydaje mi się, że J. Kiwerski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 15:45
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Granulko, fachowca z tej dziedziny nie znam, ale wchodzilam na google i tam jest duzo na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 20:42
Eufrozyna Eufrozyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Młynarze Mazowsze
Posty: 31
Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że złe samopoczucie fizyczne powoduje złe samopoczucie psychiczne i odwrotnie. Nie wiem czy jest oddzielna dziedzina medycyny, która się tym zajmuje. Ciała i psychiki nie da się rozdzielić. Wzajemnie na siebie oddziałują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-02-2007, 19:20
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Racja,racja,Eufrozynko.Z tego założenia wychodzi medycyna Wschodu.Michał tombak też sporo o tym pisze.Bóle psychosomatyczne są np. charakterystyczne dla osób cierpiących na wszelkie nerwice.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 13:42
Granulka07 Granulka07 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 4
Domyślnie

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Chcę pomóc mojej koleżance, która od kilku lat cierpi, ale wszelkie wyniki nie wskazują na chorobę ... Pomyślałam, że może w tym kierunku zacznę zbierać informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 13:44
Granulka07 Granulka07 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 4
Domyślnie

Czy temat fibromialgia jest Wam znany ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-02-2007, 12:19
belfer54 belfer54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie fibromialgia

Granulka07
termin jest mi znany. Borykam się z chorobą, która nazywa się ZZSK. Wszyscy mający kłopoty z kręgosłupem zapewne wiedzą o co chodzi, jest to przypadłość spotykająca głównie populację męską tak jak podobno fibromialgia częściej występuje u kobiet. Wiem, że choroba jest ciężko wyleczalna i trudno ustalić przyczynę choroby. Tak jak w większości przypadków olbrzymią rolę odgrywa system nerwowy. Ja chociaż choruję na schorzenie, które charakteryzuje się nieodwracalnymi zmianami w kręgosłupie wiem, że na stan mojego samopoczucia fizycznego ma wpływ mój stan fizyczny. Im lepiej czuję się psychicznie tym lepiej znoszę ból. Dużą ulgę przynoszą wszelkie zabiegi związane z medycyną naturalną, medycyną chińską (akupunktura, akupresura, itp.), joga, medytacja. Mnie to pomaga. Każdy z nas musi sobie uświadomić, że jego zdrowie w dużej mierze "leży w jego rękach" i jest pochodną jego stanu psychiki, ducha. Ciekawostką jest to, że przed 15 laty lekarz reumatolog badający mnie i oglądający moje zdjęcia rentgenowskie powiedział, że ja właściwie powinienem jeździć na wózku inwalidzkim. Mam 53 lata. Pracuję (i oby jak najdłużej, chociaż czasami mam już dosyć, ale to już inny temat), chodzę po górach, boli mnie jak cholera, ale się nie poddaję. A zresztą, czy mam inne wyjście?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-07-2008, 18:33
Piotr Piotr jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2
Domyślnie ciekawe artykuły w Internecie nt. psychosomatyki

Po wpisaniu w wyszukiwarce słowa "psychosomatyka" udało mi się dotrzeć do artykułów: Terapia śmiechem, Choroby psychosomatyczne, Człowiek jako układ energetyczny, Żywienie a praca mózgu. Zainteresowanym prześlę e-mailem. Pozdrawiam wszystkich z Klubu Seniora
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.