PDA

View Full Version : Jakim będzie premierem Jarosław Kaczyński, gdy wygra wybory?


Lila
25-06-2012, 16:11
Jest wątek podobny ale bez sensu, bo Kaczyński nigdy nie wystartuje w wyborach prezydenckich.

Jaka byłaby polska polityka, jeśli nastąpiłaby zmiana władzy?

Jakim państwem mogłaby być Polska?

Państwem wysoko rozwiniętym i co za tym idzie silnym.
W Europie liczy się też asertywność i obrona swoich interesów.
Kogo łapią drapieżniki? Zawsze te słabsze jednostki, które nie potrafią uciec albo się obronić.
Żeby zmienić obecną sytuację, trzeba zacząć od wewnątrz i zmienić nasz status, z klienckiego na podmiotowy.
W relacjach zewnętrznych musimy poważnie zabiegać o naszą pozycję. I zacząć od relacji z naszymi sąsiadami. Węgry, cztery razy mniejsze od Polski, mówią: nie będziemy kolonią.
My też, z pozycji władzy, musimy powiedzieć jasno: jesteśmy samodzielnym państwem, z samodzielną polityką, z własnymi interesami i celami, które będziemy realizować. Taki sygnał do społeczeństwa, ale też tzw. kancelarii dyplomatycznych świata jest niezbędny.

Co dalej?

To pierwszy krok.
Następnym jest polityka zagraniczna dostosowana do okoliczności.
Niektóre elementy polityki mojego śp. brata trzeba kontynuować, inne, jak np. Ukraina, na razie odłożyć, gdyż sytuacja jest niesprzyjająca.
Na południu jest dziś łatwiej i tam powinniśmy szukać sojuszników.
/ z wywiadu dla GP/

Byłoby dobrze, żeby ci co sami piszą o sobie, że nie mają nic do powiedzenia, raczej nie wtykali swoich pięciu groszy,
ale oczywiście zdaję sobie sprawę,
że to są wymagania nie do spełnienia.

Lila
25-06-2012, 16:19
Jarosław Kaczyński a Kościół.

Jarosław Kaczyński uważa, że Kościół jest "nie tylko instytucją religijną, ale i narodową.
Wojna z Kościołem to nic innego jak uderzenie w podstawy naszej kultury duchowej.
. Historia Polski jest nierozerwalnie związana z Kościołem i jego nauką .

/wizyta w Katowicach, marzec 2012/

Lila
25-06-2012, 16:26
Samorząd

Bardzo znaczna część władzy jest w ręku samorządu, szczególnie tej istotnej dla obywatela.
Ale dzisiaj, na skutek nasilenia pewnych praktyk, doszliśmy do stanu, że podstawowa funkcja samorządu jest zagrożona.

(....)
Samorządy dla realizacji swoich zadań potrzebują pieniędzy, a tych pieniędzy jest zbyt mało.
Jest ich na tyle mało, że w części samorządów można mówić o zagrożeniu brakiem płynności.
(...)
Ponadto różnego rodzaju decyzje podejmowane przez władzę obciążają samorządy,
a uwzględnienie tych obciążeń w budżecie jest niewystarczające..

/Sejm styczeń 2012/

Toteż stało się to, co się stało.
Zadłużony samorząd Bytomia wprowadził podatek od deszczówki.
Efekt?
Referendum i peowski burmistrz z kumplami poszedł na zieloną trawkę. Nawet EURO nie powstrzymało ludzi.

Lila
25-06-2012, 16:46
Unia Europejska

Zgodnie z Konstytucją oraz z wykładnią Trybunału Konstytucyjnego
przy istniejącym układzie sił w parlamencie bez opozycji rząd Tuska nie może zmienić obecnego stanu prawnego naszej obecności w Unii Europejskiej,
czyli traktatu lizbońskiego,
na rzecz jakiegoś innego, jeszcze nieznanego związku państw regulowanego umowami międzyrządowymi.
A my na taką rewolucję, jak zmiana suwerennego i podmiotowego udziału Polski w Unii na rzecz nieokreślonego statusu podległości w innym związku nigdy nie wyrazimy zgody.


Wszyscy, którzy jak Sikorski wołają "więcej Niemiec w Europie", wzywają, aby poprzeć nie tylko przywództwo Berlina w eurolandzie,
ale praktycznie działają,
aby wspólna Europa zmniejszyła swój obszar i realną współpracę.
Do obszaru podatnego na eksport niemieckich produktów, usług i technologii.

Unia nie powstała, aby centrum było obsługiwane przez peryferia.

Fundusze spójności miały służyć wyrównywaniu poziomów produkcji i ekspansji, a nie tylko stylu życia.
Kryzys eksplodował, kiedy te środki przestają obsługiwać wschodnie Niemcy, północno-wschodnią Francję, południową Hiszpanię, północną Portugalię i dużą część Grecji.

pluto37
25-06-2012, 19:36
[QUOTE]Kaczyński uważa, że Kościół jest "nie tylko instytucją religijną, ale i narodową.
Konkordat zawierano z podmiotem obcego państwa z wyraźnym ograniczeniem suwerenności RP w istotnych dziedzinach społecznego żywota narodu. Biskupi zarządzaja diecezjami i ich majątkiem w/g reguł niekoniecznie zgodnych z niekościelnymi podmiotami. Radio i cały majatek Rydzyka nie podlega na równi z innymi narodowymi podmiotami gospodarczymi regułom polskiego prawa....itd
A co do narodowej instytucji,to skoro naród może być żydem, prawosławnym, ewangielikiem, muzułmaninem i bezwyznaniowcem, to Kaczyński winien przyzwoicie i ze zrozumieniem przetrawic ....KONSTYTUCJĘ RP. podobno prawnik jest co cos powinien skumac z tego tekstu.
Wojna z Kościołem to nic innego jak uderzenie w podstawy naszej kultury duchowej..
Faktycznie. Paru biskupów powieszono za zdradę NARODU, niejaki Krasicki...biskup całkiem efektownie lizał poślady Fryderykowi inni słali carom hołdy, a jeden święty mało nie wykończył dynastii Piastów.. Krzyzacy to w końcu też katolicy Byli papieżom podlegli.

Historia Polski jest nierozerwalnie związana z Kościołem i jego nauką .
Nauka jest taka:
Tym zdrowsza d*pa
im dalej do biskupa.

Lila
25-06-2012, 20:11
I po to jest program, aby nie kupować kota w worku.
Gorzej, że nie mamy wpływu na radykalną zmianę tego programu z chwilą, gdy wybraniec zasiada na tronie.
Wyborca po sprawie, jak dziewczynka po zabawie.

Vide - obiecanki w sprawie emerytur.

Podatki

(....)"absolutnie" potrzebne są nowe ustawy podatkowe. - Myśmy je przygotowali i ich celem jest to, żeby w Polsce zapanowała sprawiedliwość podatkowa, bo to jest to,
o czym ta władza, którą mamy obecnie, mówić nie chce, bo ona ciągle mówi:
"nie ma, nie ma, nie ma, nie ma" - powiedział.

Jego zdaniem w Polsce jest ogromna sfera nieopodatkowana.
Jak mówił, są to banki, wielkie sieci handlowe, a także bardzo wielu ludzi zamożnych.

/spotkanie w Stoczni Gdańskiej/

Ja bym dodała sprawę VATu od niezapłaconych faktur, w sytuacji gdy ( mało kto o tym wie)
sieci handlowe płacą należności po 120 dniach. Tak jest tylko w Polsce.

Jarosław II
25-06-2012, 20:14
Jarosław Kaczyński a Kościół.
Cytat:
Jarosław Kaczyński uważa, że Kościół jest "nie tylko instytucją religijną, ale i narodową.
Wojna z Kościołem to nic innego jak uderzenie w podstawy naszej kultury duchowej.
. Historia Polski jest nierozerwalnie związana z Kościołem i jego nauką .
/wizyta w Katowicach, marzec 2012/
Niedobrze, mam takie samo zdanie.:rolleyes:

Lila
25-06-2012, 20:17
Niedobrze, mam takie samo zdanie.:rolleyes:

Na moje oko Jarku, w kilku punktach masz takie samo zdanie, tylko o tym nie wiesz.:)

Lila
25-06-2012, 20:34
Emerytury

Próbuje się mówić o jakimś kompromisie.

Tak naprawdę mamy do czynienia z marnym partyjnym przetargiem,
którego istota i wynik jest następujący:
mają być niższe emerytury, mają być obniżone emerytury,
czyli krótko mówiąc za błędy tych, którzy rządzą i w imię interesów,
bardzo konkretnych interesów
- przy czym nie są to interesy społeczne ani państwowe - ludzie, którzy przepracowali dziesiątki lat, mają dostawać marną zapomogę
- powiedział związkowcom Kaczyński.
W jego ocenie będzie to zapomoga "poniżej już nie społecznego, a wręcz biologicznego minimum".
- To jest próba - w istocie - wymuszenia pracy do 67. roku życia.
Taki jest sens tego, co się stało .

/kwiecień 2012/

Jarosław II
25-06-2012, 21:00
Na moje oko Jarku, w kilku punktach masz takie samo zdanie, tylko o tym nie wiesz.:)
To co mam zrobić? Zabrać się za politykę?:D

jasinek123
25-06-2012, 21:05
Dokąd bieżysz ma malutka? Na melinę. Tam gdzie wódka.

Lilka
Mówisz o Częstochowie- prawda!

jasinek123
25-06-2012, 21:10
Bo kiedy parkuje pod klasztorem
Szemrani faceci mówią -szanowny my popilnujem za
piątaka,jak tu się nie oprzeć-ślązaczko! prawda.

Scarlett
25-06-2012, 23:25
Duma narodowa, udziela wywiadu :D
Daj mu Boże :D

http://niezalezna.pl/30325-jaroslaw-kaczynski-o-polsce-po-euro-2012

Lila
25-06-2012, 23:51
Dokąd bieżysz ma malutka? Na melinę. Tam gdzie wódka.

Lilka
Mówisz o Częstochowie- prawda!

Umiesz czytać?
Mówię o Melinie i pisz na temat.

Lila
25-06-2012, 23:53
Bo kiedy parkuje pod klasztorem
Szemrani faceci mówią -szanowny my popilnujem za
piątaka,jak tu się nie oprzeć-ślązaczko! prawda.


Nie chodzę na Jasną Górę, ślązaku. Mam bliżej do Leśniowa.
Poza tym tam jest parking. Nie oszczędzaj ''co łaska'', nie będziesz płacił menelom.

Lila
25-06-2012, 23:55
To co mam zrobić? Zabrać się za politykę?:D

Hmm, być może masz talent, większy niż ci co się zajmują polityką zawodowo. Tylko ...po co Ci?:)

pluto37
26-06-2012, 00:07
Bo kiedy parkuje pod klasztorem
Szemrani faceci mówią -szanowny my popilnujem za
piątaka,jak tu się nie oprzeć-ślązaczko! prawda.

jasinek! zaparkuj koło mnie. Najwyzej zrobisz niewielki spacerek dla zdrowia:) :)

Hypatia
26-06-2012, 01:50
Duma narodowa, udziela wywiadu :D
Daj mu Boże :D

http://niezalezna.pl/30325-jaroslaw-kaczynski-o-polsce-po-euro-2012


Booooosze ,jedyna nadzieja w Jarku. Jarosław Polskę zbaw !:D :D :D
Znacie ? To posłuchajcie ! Za skojarzenia nie biorę odpowiedzialności.

http://www.youtube.com/watch?v=6z4TSsLu1yk
http://www.youtube.com/watch?v=miPCD5pwvVM

pluto37
26-06-2012, 09:34
Booooosze ,jedyna nadzieja w Jarku. Jarosław Polskę zbaw !:D :D :D
Znacie ? To posłuchajcie ! Za skojarzenia nie biorę odpowiedzialności.
]
Te Jarosław!Jarosław!Jarosław! brzmią całkiem podobnie.
No i ten tłumek jakiś mniejszy:)
Z tym, że chęci władztwa nad tłumkiem podobne.
Dzięki bogom i ludowi miast i wsi trudniej o ZOMO bo pamięć gdzie stało w narodzie nie zginęła. Szczęśliwie.
I muszę zeznać, że ten kawałek o imperialistach całkiem mnie się spodobał.
To cuś na kształt opisu kondominium rusko-niemieckiego i ukrytej opcji niemieckiej:D :D
No i ten"Wiesław" bredzący o łamaniu praw człowieka w 56....cuś pienknego!

senior A.P.
26-06-2012, 09:48
Przeciez ON juz byl Premierem .
Brat byl Prezydentem .
I czego dokonali bracia Kaczynscy ???

Zreszta czego wogole dokonali i dokonuja WSZYSCY PARTYJNIACY i ich partie na zawolanie ?

Przeciez to ich zloby i jadlo - NIC WIECEJ !!!

CZAS NA RZADY BEZPARTYJNYCH !!!

Jezeli juz mowa o nowym premierze ,to przewidziany jest
"w planach globalu" filozof J.Palikot.
Nastac maja "rzonnndy filozofow meskich".

Jarosław II
26-06-2012, 10:18
A może by króla jakiego obrać zza granicy, przy okazji z innej religii. Kobiety lubią odmiany a mężczyźni by się co nowego nauczyli.:rolleyes: :D

senior A.P.
26-06-2012, 10:27
Krola ?
Jest to mozliwe i najlepiej jak bedzie wywodzil sie ze SLOWIAN.
Bo inne "krole" juz byly w Polsce.

Hypatia
26-06-2012, 14:06
Te Jarosław!Jarosław!Jarosław! brzmią całkiem podobnie.
No i ten tłumek jakiś mniejszy:)
Z tym, że chęci władztwa nad tłumkiem podobne.
Dzięki bogom i ludowi miast i wsi trudniej o ZOMO bo pamięć gdzie stało w narodzie nie zginęła. Szczęśliwie.
I muszę zeznać, że ten kawałek o imperialistach całkiem mnie się spodobał.
To cuś na kształt opisu kondominium rusko-niemieckiego i ukrytej opcji niemieckiej:D :D
No i ten"Wiesław" bredzący o łamaniu praw człowieka w 56....cuś pienknego!

Cieszę się ,że się cieszysz.:D
Ja się ciesze ,że to już było i nie wróci więcej,ani w wersji hard ,ani w wersji soft !:D


Co do liczebności tłumu ,to tamci mieli odpowiednie ''instrumenty'' do sprawiania liczebności. Te bidoki mają tylko RM ,GP, ND itd ,a to jak widać jest niewystarczające !


Swoją ścieżką ,co za paskudne skojarzenia naszły Ciebie !:D

Scarlett
26-06-2012, 20:21
Jak się nauczy, to się zastanowię :D


http://wgrywacz.pl/images/622634762154125786829.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=622634762154125786829.jpg)

Hypatia
26-06-2012, 21:52
http://www.wprost.pl/ar/330358/Staniszkis-przyznaje-to-ja-mowilam-o-liscie-osob-zagrozonych-Kaczynskiemu/To była moja luźna rozmowa z prezesem, w której padło kilka nazwisk. Mówiliśmy, że osoby, które mają ogromną wiedzę o mechanizmach i początkach III RP, a dziś krytykują władzę, mają problemy. Są wyciszane. Ale absolutnie nie miałam na myśli likwidacji fizycznej, tylko podważanie ich wiarygodności przez stawianie im zarzutów - zapewnia Staniszkis.
Tiiaaaakk,to prawdziwy mąż stanu,nadaje się nie na prezesa Rady Ministrów,a prezesa........w maglu.:rolleyes:

Scarlett
26-06-2012, 21:59
Kłamstwa, konfabulacje, widzimisię, a może, a może nie!!
Idioci są w stanie w to wszystko uwierzyć, ale jak ja szczerze
im współczuję.
Naprawdę trzeba mieć zamknięte oczy i uszy, aby nie widzieć i nie słyszeć, że to zakrawa na chorobę psychiczną :D
Szlag mnie trafia w mig!!!

Jarosław II
26-06-2012, 22:02
http://www.wprost.pl/ar/330358/Staniszkis-przyznaje-to-ja-mowilam-o-liscie-osob-zagrozonych-Kaczynskiemu/
Tiiaaaakk,to prawdziwy mąż stanu,nadaje się nie na prezesa Rady Ministrów,a prezesa........w maglu.:rolleyes:
Nic dziwnego, że po takich wieściach generał postąpił honorowo albo ze strachu.:rolleyes:

Lila
26-06-2012, 22:26
Nic dziwnego, że po takich wieściach generał postąpił honorowo albo ze strachu.:rolleyes:

Jarosławie, przecież wiesz jak wygląda honorowe samobójstwo oficera.
Akurat Tobie - jak myślę - nie muszę tego objaśniać.

Scarlett
26-06-2012, 22:33
Naprawdę nie bierzesz pod uwagę załamania nerwowego:rolleyes:
Naprawdę musisz szukać wszędzie spisku?
Naprawdę nie przeżyłaś czegoś takiego w swoim życiu,
że wszystko jest bez sensu, skończone?
Naprawdę nie miałaś stanu depresyjnego, o którym nie powiedziałaś bliskim i naprawdę, musisz szukać wszędzie drugiego dna?!!!

Lila
26-06-2012, 22:35
http://www.wprost.pl/ar/330358/Staniszkis-przyznaje-to-ja-mowilam-o-liscie-osob-zagrozonych-Kaczynskiemu/
Tiiaaaakk,to prawdziwy mąż stanu,nadaje się nie na prezesa Rady Ministrów,a prezesa........w maglu.:rolleyes:

Cóż, będziesz musiała pogodzić się z Palikotem na tym stanowisku.:)

Lila
26-06-2012, 22:39
A może by króla jakiego obrać zza granicy, przy okazji z innej religii. Kobiety lubią odmiany a mężczyźni by się co nowego nauczyli.:rolleyes: :D

Dobry pomysł. Może z Arabii Saudyjskiej?:)
Podobno trzeba dwóch pokoleń aby był islam w Europie, jak głoszą muzułmanie na swoich stronach.
Tylko wtedy kłopot miałby poseł Biedroń.

senior A.P.
27-06-2012, 01:47
Jakie to przyszly czasy,TYLE SAMOBOJSTW !

Nie pomaga w tym przypadkiem nauka i jej osiagniecia ?

Napije sie wczesniej taki "samobojca" jakiegos szaleju ,po czym mu juz "wsjo rawno" ,no i jest to co jest.
Bywa,ze ktos cos tam dosypie/dolozy/poleje prosto w gardlo i "samobojca pewny" !

Moze by to nazwac "samobojstwo przez zamach" ???
Tylko kto na kogo/na co sie zamchnal i dlaczego ?

Moze te "zamachy" podawane sa w kawie czy innym plynie,ktory " przyszly "smobojca lubi/uwielbia ?
Trudne to do wykrycia tym bardziej gdy ktos sobie petle wiaze lub strzela w glowe w piatek i trup przez weekend lezy wiecznie juz odpoczywajac,bywa,ze we wlasnym samochodzie gdzies tam na parkingu w Opolu .

Jarosław II
27-06-2012, 07:15
Wniosek z tego, że trzeba chodzić parami, chociaż była i moda na "trójki". Kiedyś piątek miał swego "patrona" teraz to dzień samobójców.

Lila
27-06-2012, 09:27
Moze te "zamachy" podawane sa w kawie czy innym plynie,ktory " przyszly "smobojca lubi/uwielbia ?
Trudne to do wykrycia tym bardziej gdy ktos sobie petle wiaze lub strzela w glowe w piatek i trup przez weekend lezy wiecznie juz odpoczywajac,bywa,ze we wlasnym samochodzie gdzies tam na parkingu w Opolu .


Senior, doktor Ratajczak także się naraził określonemu środowisku.
A może znasz jakieś znane samobójstwo nie popełnione w weekend?

senior A.P.
27-06-2012, 11:50
Rozmawialem z wieloma ludzmi podczas kiedy ich zaczely "nawiedzac depresje" i bardzo latwo ich przekonalem,ze ZYCIE JEST PIEKNE TYLKO LUDZIE SA ZLI !

Ci co mnie posluchali i zmienili tak swoje zatrudnienie jak i srodowisko, ZYJA i czuja sie dobrze .

Tym co ciagle bylo malo ,niestety faktycznie odebrali sobie zycie , w tym jeden z wyzszych oficerow WSW za czasu mojej zawodowej sluzby w PRL-u.

Hypatia
27-06-2012, 13:28
Jakim będzie premierem JK? Ano takim !
PiS chce kar za in vitro, PO zwleka ze swoimi projektami
In vitro dzieli nie tylko posłów PO, PiS chce karać za tę metodę sztucznego zapłodnienia
PiS złożyło w Sejmie dwa projekty ustaw zakazujących in vitro. W jednym z nich partia proponuje karę grzywny oraz pozbawienia wolności za stosowanie tej metody.

Lila
27-06-2012, 14:49
Droga Hypatio. Przecież nie odkryłaś Ameryki.
Każdy wie, o jakich poglądach jest partia PiS.
A ja -mimo iżem metkowany pisdzielec ( że użyję wysublimowanego określenia, jakie padło tu kiedyś),
jestem za in vitro. Niemniej refundacja nie sądzę aby była możliwa, po telekonferencji z rodzonym konowałem.
Czy wiesz, że obecnie rozważany jest projekt,
mający zmuszać hospicja do generowania dochodu, jako nie organizacje non profit, ale placówki prowadzące działalność ( sic!) gospodarczą.
Chyba nie przejdzie ( mam nadzieję) ten szczyt ustawowego bydlęctwa moralnych zer.

I tu się oburz cara mia, wejrzawszy w logo portalu na jakim tworzysz.:)

Lila
27-06-2012, 15:05
Głupi Liz.

Tym akurat byłem wstrząśnięty.
Widziałem jeden z waszych tygodników, gdzie z okładki trener waszej drużyny narodowej przebrany za Józefa Piłsudskiego wzywał do stoczenia drugiej bitwy warszawskiej.
Co za głupota! Po co to?!

/ Michaił Fiodotow doradca Putina o okładce Newsweeka/.

Gaspadin Misza nazwał rzecz po imieniu i wysmażył raport na Kreml.
http://wyborcza.pl/1,75248,12019002,Fiedotow__Polacy_sa_nam_przyjazni __a_chuliganow_naszych.html#ixzz1yz3qEAZE

Oj, to się dopiero poje..dnało.

Jarosław II
27-06-2012, 15:40
Rozmawialem z wieloma ludzmi podczas kiedy ich zaczely "nawiedzac depresje" i bardzo latwo ich przekonalem,ze ZYCIE JEST PIEKNE TYLKO LUDZIE SA ZLI !

Ci co mnie posluchali i zmienili tak swoje zatrudnienie jak i srodowisko, ZYJA i czuja sie dobrze .

Tym co ciagle bylo malo ,niestety faktycznie odebrali sobie zycie , w tym jeden z wyzszych oficerow WSW za czasu mojej zawodowej sluzby w PRL-u.
I po tym fakcie wyjechałeś???:D

Jarosław II
27-06-2012, 15:45
A ja -mimo iżem metkowany pisdzielec ( że użyję wysublimowanego określenia, jakie padło tu kiedyś),
jestem za in vitro. Niemniej refundacja nie sądzę aby była możliwa, po telekonferencji z rodzonym konowałem.

Mimo, że jestem platfusem, też mam konflikt ze swoim plebanem i "organizacją" w której jestem na tym punkcie.:D :D

Hypatia
27-06-2012, 18:09
Droga Hypatio. Przecież nie odkryłaś Ameryki.
Każdy wie, o jakich poglądach jest partia PiS.
A ja -mimo iżem metkowany pisdzielec ( że użyję wysublimowanego określenia, jakie padło tu kiedyś),
jestem za in vitro. Niemniej refundacja nie sądzę aby była możliwa, po telekonferencji z rodzonym konowałem.
Czy wiesz, że obecnie rozważany jest projekt,
mający zmuszać hospicja do generowania dochodu, jako nie organizacje non profit, ale placówki prowadzące działalność ( sic!) gospodarczą.
Chyba nie przejdzie ( mam nadzieję) ten szczyt ustawowego bydlęctwa moralnych zer.

I tu się oburz cara mia, wejrzawszy w logo portalu na jakim tworzysz.:)

Prawie jak Hofman - obok tematu.
Tu nie chodzi o poglądy PiSu,niechaj maja jakie chcą. Rzecz w tym ,że oni zamierzają za to ,że inni mają inne poglądy,zamykać ich do kicia ! I tu jest clou programu PiS !:mad:
Zaczęłaś niewinnie od odpowiedzi na mój# , a następnie płynnie przeszłaś do kolejnej fatamorgany ,jak to PO żeruje na umierających . Ot, Hofman- ka !

Jak tam,prokuratura zapuszkowała już kogoś za flagi na autach ?:rolleyes:

Lila
27-06-2012, 19:52
Jak to zamierzają? Powściągnij swe obawy, skoro sama napisałaś, że NIGDY nie wygrają.:)

Czyżbyś brała pod uwagę tę straszliwą tragedię, a to co piszesz to tylko mowa-trawa?
Skarbie, nie śledzę puszek.:)

btw a to nie fatamorgana, tylko draństwo.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/596193,hospicjum_czyli_dzialalnosc_gospodarcza.htm l

Masz w rodzinie lekarza? Zapytaj się co o tym sądzi.

babciela
27-06-2012, 19:59
Lilu- bedzie dobrym premierem, i to wszystko. Moze wreszcie nie beda tworzone ustawy skierowane przeciwko nam, tylko jakos ulatwiające nam zycie.Miało tak byc kolorowe i milosnie,a jest g......
Zmojej łaczki- leki cholerycznie drogie- listy refundacyjne ulegaja coraz wiekszemu skurczeniu, czeka was strajk lekarzy od 1 lipca- ja nie biore w nim udzialu- uwazam, ze przepisywanie 100procentowych lekow i posylanie starych ludzi do NFZ po refundacje jest poronionym pomyslem. Ale coś się musi zmienić, bo nie wytrzymają i pacjenci i medycy....

Lila
27-06-2012, 20:08
Elu, młodsi lekarze z mojej rodziny :) głosowali na PO. Plują sobie w brodę.

Powiedziałam bratu, że wyleczenie z lemingozy jest kosztowne niestety.:) A nie wierzył swego czasu.:)

Jarosław II
27-06-2012, 20:45
Elu, młodsi lekarze z mojej rodziny :) głosowali na PO. Plują sobie w brodę.

Powiedziałam bratu, że wyleczenie z lemingozy jest kosztowne niestety.:) A nie wierzył swego czasu.:)
Ktokolwiek by nie był też by było podobnie z lekami chyba, że zabrano by ...no komu? Łatwo prowadzić politykę na fałszywych przesłankach. I gwarantuję, że nawet gdyby doszli do władzy, to NIC by nie zmienili a całą winę na Tuska. Populizm, populizm, populizm.:rolleyes:

Lila
27-06-2012, 20:54
A jakie masz podstawy do takiego twierdzenia?
Znaczy, chcieliby zarabiać na hospicjach także?

Przypomnę ułamek programu;

Powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu i tym samym likwidacja NFZ.

babciela
27-06-2012, 21:05
Lilu- bedą zarabiać na hospicjach- ta ustawa ma pelne szanse powodzenia- aby przejsc, tak jak lekko przeszla ustawa o braku refundacji na niektóre leki onkologiczne.Hanba...
Leki nie powinny być dochodowym biznesem-tak jak jest w innych panstwach Stanow Zjednoczonych Europy.

amelia
27-06-2012, 22:05
Naszym premierem?
Marnie to widzę,
rozmowy i negocjacje z wiecznie naburmuszonym szefem państwa?

Hiszpańską flagę i piłkę dedykowaną fundacji Jolanty Kwaśniewskiej czy piłkę dla Lecha Wałęsy - takie prezenty zostawili przed wyjazdem z Polski piłkarzy kadry Hiszpanii. Adresatom przekażą je przedstawiciele Hotelu Gdańsk, w którym Hiszpanie spali przed meczami na PGE Arenie i po nich.

Lila
27-06-2012, 22:16
Amelko sroczko, jesteś pewna, że nie pomyliłaś cytatu, który miał poprzeć Twą porażającą wiedzę o obrażalskim kaczorze?
Gdańsk, hiszpańscy piłkarze i flaga?

maja59
27-06-2012, 22:26
Amelio może ten tekst coś wyjaśni wszystkowiedzącym.
c.d Amelii:
Hiszpanie wykonali też zdjęcie drużyny z kierownictwem i personelem Hotelu Gdańsk, a zdjęcie to - w podziękowaniu za gościnę podczas pobytu w Gdańsku - Iker Casillas umieścił potem na swoim profilu na Facebooku.

Jak informują przedstawiciele hotelu wszystkie pobyty drużyny w Hotelu Gdańsk skupiały wokół niego uwagę. Hotel stał się miejscem spotkań kibiców i mediów z całego świata z reprezentacją Hiszpanii. Już pierwszy przyjazd piłkarzy do hotelu przed ich meczem z Włochami wzbudził ogromną sensację. Na autokar drużyny mistrzów świata niektórzy kibice czekali kilkanaście godzin!

http://www.sport.pl/euro2012/2029020,127118,12024484.html

Lila
27-06-2012, 22:44
Coś gorliwie zagulgotało ( choć przecież miało nic mądrego nie gulgotać),
ale nawet nie próbuję dociekać,
jaki związek mają piłkarze z ewentualnym ( Boże chroń) przyszłym premierem.
Czyżby wróżba z zarżniętego białego koguta mówiła o następnym EURO rozegranym w Polsce?
Ciekawe, bardzo ciekawe.:)
W takim razie to naprawdę straszne!
Gdzie tam kaczorowi ( że pozostaniemy przy drobiowej tematyce) do takiej Jolanty Kwaśniewskiej.
Nie, no ludzie. Ani nie ta uroda, ani aparycja, nie mówiąc o umiejętności pożerania bezy tak nadobnie, jak ona ją pożera!

Kwaśniewska na premiera!
Może być Ola.:)

amelia
28-06-2012, 05:57
Amelko sroczko, jesteś pewna, że nie pomyliłaś cytatu, który miał poprzeć Twą porażającą wiedzę o obrażalskim kaczorze?
Gdańsk, hiszpańscy piłkarze i flaga?

( choć przecież miało nic mądrego nie gulgotać),

Pięknie, no pięknie wypadłaś na tle;) ;)

ale czy aby nie za pięknie:) :)

Hiszpanie zjedli uroczystą, z fantazją przyrządzoną kolację (bez związku)

A ewentualny premier J.K zachowywałby się identycznie jak ty,

Byłoby wtedy fajnie?

amelia
28-06-2012, 05:59
Amelio może ten tekst coś wyjaśni wszystkowiedzącym.
c.d Amelii:
Hiszpanie wykonali też zdjęcie drużyny z kierownictwem i personelem Hotelu Gdańsk, a zdjęcie to - w podziękowaniu za gościnę podczas pobytu w Gdańsku - Iker Casillas umieścił potem na swoim profilu na Facebooku.

Jak informują przedstawiciele hotelu wszystkie pobyty drużyny w Hotelu Gdańsk skupiały wokół niego uwagę. Hotel stał się miejscem spotkań kibiców i mediów z całego świata z reprezentacją Hiszpanii. Już pierwszy przyjazd piłkarzy do hotelu przed ich meczem z Włochami wzbudził ogromną sensację. Na autokar drużyny mistrzów świata niektórzy kibice czekali kilkanaście godzin!

http://www.sport.pl/euro2012/2029020,127118,12024484.html

I co gorsza nikt z Hiszpanów nie wspomniał o Jarosławie:D :D :D

amelia
28-06-2012, 06:22
Coś gorliwie zagulgotało ( choć przecież miało nic mądrego nie gulgotać),
ale nawet nie próbuję dociekać,
jaki związek mają piłkarze z ewentualnym ( Boże chroń) przyszłym premierem.
Czyżby wróżba z zarżniętego białego koguta mówiła o następnym EURO rozegranym w Polsce?
Ciekawe, bardzo ciekawe.:)
W takim razie to naprawdę straszne!
Gdzie tam kaczorowi ( że pozostaniemy przy drobiowej tematyce) do takiej Jolanty Kwaśniewskiej.
Nie, no ludzie. Ani nie ta uroda, ani aparycja, nie mówiąc o umiejętności pożerania bezy tak nadobnie, jak ona ją pożera!

Kwaśniewska na premiera!
Może być Ola.:)

I pomińmy milczeniem Wałęsę.
Kaczyński przenigdy go nie przyćmi, choćby używał najpodlejszych argumentów.

Obrażalski premier jest niezwykle skuteczny w negocjacjach,
zwłaszcza międzynarodowych,
chociaż i w kraju może wiele;)

A Andrzej Poczobut ciągle w areszcie.
Obraził Prezydenta Łukaszenkę

senior A.P.
28-06-2012, 12:49
Walese nie da sie "przycmic",on jest "bardzo widoczny".
Ale "rozrusznik "moze nie zadzialac,wszystko w technice mozliwe gdy braknie zasilania.

Lila
28-06-2012, 13:54
Pięknie, no pięknie wypadłaś na tle;) ;)

ale czy aby nie za pięknie:) :)

Hiszpanie zjedli uroczystą, z fantazją przyrządzoną kolację (bez związku)

A ewentualny premier J.K zachowywałby się identycznie jak ty,

Byłoby wtedy fajnie?



Czyż Ty kochana wespół z koleżeństwem nie widzicie we mnie zbyt dużo znanych postaci?
Jednego dnia prześcignęłam Wojewódzkiego, Hofmana i nawet dobiegam do Kaczyńskiego.
Czy ja aby tu się nie marnuję?:D

Też wróżysz z koguta czy dla odmiany ze szklanej kuli?

Lila
28-06-2012, 13:59
I pomińmy milczeniem Wałęsę.
Kaczyński przenigdy go nie przyćmi, choćby używał najpodlejszych argumentów.

Obrażalski premier jest niezwykle skuteczny w negocjacjach,
zwłaszcza międzynarodowych,
chociaż i w kraju może wiele;)

A Andrzej Poczobut ciągle w areszcie.
Obraził Prezydenta Łukaszenkę

Amelio sroczko, mam takie samo zdanie!
Nigdy go nie przyćmi, bo i przyćmić się nie da! :D
No, ale mógłby spróbować dorównać, przez wezwanie do pałowania.

Oj, ten Poczobut. To dobrze czy źle, że siedzi?
Pewnie dobrze, prawda? Ekscelencji obrażać nie wolno!

Lila
28-06-2012, 14:00
Walese nie da sie "przycmic",on jest "bardzo widoczny".
Ale "rozrusznik "moze nie zadzialac,wszystko w technice mozliwe gdy braknie zasilania.


Nie siej defetyzmu senior.:)
Komuż on zagraża?

Jarosław II
28-06-2012, 16:14
Walese nie da sie "przycmic",on jest "bardzo widoczny".
Ale "rozrusznik "moze nie zadzialac,wszystko w technice mozliwe gdy braknie zasilania.
Jest jeszcze spray co powoduje zawał, nie do wykrycia nawet na następny dzień a co dopiero po weekendzie.:D

senior A.P.
01-07-2012, 10:36
Siac (........zm) to juz dawno przestalem,bo to konczylo sie cenzura i blokada.
Teraz daje ludziom, umiejacym jeszcze samodzielnie myslec (nie medialnie) pod rozwage to co moze zaistniec chocby i dzisiaj bez krakania i prorokowania na "wzor Jackwoskiego".

Film o Walesie Wajda juz ukonczyl ale chyba jeszcze Walesa pozyje i byc moze zaczna mu pomniki stawiac - co nie ?

Lila
22-07-2012, 11:44
Siac (........zm) to juz dawno przestalem,bo to konczylo sie cenzura i blokada.
Teraz daje ludziom, umiejacym jeszcze samodzielnie myslec (nie medialnie) pod rozwage to co moze zaistniec chocby i dzisiaj bez krakania i prorokowania na "wzor Jackwoskiego".

Film o Walesie Wajda juz ukonczyl ale chyba jeszcze Walesa pozyje i byc moze zaczna mu pomniki stawiac - co nie ?


Tak, z pałą w ręku. Na ''Solidarność''.

Hypatia
23-07-2012, 00:50
Tak, z pałą w ręku. Na ''Solidarność''.


Choćbyś razem z preziem wyszła ze skóry ,to i tak Lech Wałęsa ma chlubne miejsce w historii Polski i świata i nic i nikt tego nie zmieni ,a już na pewno nie Ty i Kaczyński. Ta Wielka Historyczna Solidarność będzie się zawsze równać Lech Wałęsa,a Lech Wałęsa będzie się równać Solidarność. Bezsilna złość i zawiść ludzi małych tego nie zmieni. Ta dzisiejsza Solidarność nie ma nic wspólnego z tamtą poza szyldem i Wałęsa miał rację ,kiedy w 92 roku proponował ,aby zwinąć historyczne sztandary Solidarności,aby je ocalić przed szarganiem bieżąca polityką. Nikt go nie posłuchał ,a miał rację,bo ta dzisiejsza to karykatura tamtej.

Lila
23-07-2012, 01:07
Jeszcze raz i powoli;
- nie stawiaj mnie w jednym szeregu z Jarosławem Kaczyńskim,
bo do kostek mu nie dorastam.
Choćbyś wyszła ze skóry i stanęła obok, nie powstrzymasz ludzi, którzy pamiętają inną legendę Solidarności- Annę Walentynowicz,
i pamiętają słowa Jej słowa o Bolku. W tym kontekście nie dziwi ochota Lecha W. do likwidacji Solidarności.

Poza tym może pozwolisz, aby ktoś miał inne zdanie na temat twoich ulubionych polityków,
bo jak mi się zdaje, najchętniej byś stosowała starą metodę- trociny w niepokorne gardło. Cudze.
Słowiczych treli na temat ferajny u koryta ode mnie nie oczekuj.

Hypatia
23-07-2012, 01:41
Jeszcze raz i powoli;
- nie stawiaj mnie w jednym szeregu z Jarosławem Kaczyńskim,
bo do kostek mu nie dorastam.
Choćbyś wyszła ze skóry i stanęła obok, nie powstrzymasz ludzi, którzy pamiętają inną legendę Solidarności- Annę Walentynowicz,
i pamiętają słowa Jej słowa o Bolku. W tym kontekście nie dziwi ochota Lecha W. do likwidacji Solidarności.

Poza tym może pozwolisz, aby ktoś miał inne zdanie na temat twoich ulubionych polityków,
bo jak mi się zdaje, najchętniej byś stosowała starą metodę- trociny w niepokorne gardło. Cudze.
Słowiczych treli na temat ferajny u koryta ode mnie nie oczekuj.

Ja nie pieję peany pochwalne na cześć tego bądź innego polityka - wszyscy mają swoje ułomności i wszyscy popełniają błędy - ja jedynie protestuję i sprostowuje Twoje nieustanne i niewybredne ataki typu Bolek - motorówka i bezpodstawne kojarzenie jednych z korytem ,a drugich z cokołem.
Co do konfliktu Wałęsa - Walentynowicz,czy doprawdy byłaś w latach 70/80 tak blisko tego środowiska ,że możesz rozsądzić jak było faktycznie? Przecież olśniło Cię znacznie później skoro podobno głosowałaś na Wałęsę. Jak mogłaś głosować na ''Bolka''? To się kupy nie trzyma.

Lila
23-07-2012, 12:43
Ma się nie trzymać. Kupy, bo kupa brzydko waniajet.
O Bolku usłyszałam, jak był prezydentem i nie uwierzyłam. Człowiek zawsze broni swoich wyborów.
Niestety, faktem jest, że miałki człowieczek, leżąc na kasie, nie pomógł Annie Walentynowicz w chorobie, gdy żyła z marnej renciny.
Pełny obraz chłopka-roztropka, o którym własna żona pisze, że miał niesamowite szczęście w Totku do roku 89.

I moja droga, żeby było jasne;
tak, masz rację. Jak mi Kaczor podpadnie, pojadę po Kaczorze.
Bo to ja jestem wyborcą czyli podmiotem w państwie i nie będę się przywiązywać do danego polityka jak krowa do koniczyny.

Finito!

senior A.P.
23-07-2012, 13:27
Solidarnosc ?
Kogo z kim ???
Kto Polakom podsunal "solidaryzowanie sie",po co/na co i na czym to polegalo ?????????????

Badzmy w koncu powazni,tym bardziej wiedzac o Walesie juz wszystko.
No prawie wszystko ,bo jego kont bankowych nie znamy i znac nie bedziemy tak samo jak majetnosci u innych wszystkich "autorytetow".
Zazwyczaj wsrod/u Patriotow (przez duze "P") nie spotyka sie duzego bogactwa !

Jarosław II
23-07-2012, 15:17
Jak mi Kaczor podpadnie, pojadę po Kaczorze.
Bo to ja jestem wyborcą czyli podmiotem w państwie i nie będę się przywiązywać do danego polityka jak krowa do koniczyny.

A ja się przywiązuję do programu jaki głosi polityk i jego partia. Choćby to były założenia ale bez braci moskali i polityków średnio starszego pokolenia.:rolleyes: Ten polityk u mnie skreślony z kajeciku do tańca.:D

Lila
23-07-2012, 15:42
A ja się przywiązuję do programu jaki głosi polityk i jego partia. Choćby to były założenia ale bez braci moskali i polityków średnio starszego pokolenia.:rolleyes: Ten polityk u mnie skreślony z kajeciku do tańca.:D


To jak u mnie marionetka z Andów.

Jarosław II
23-07-2012, 18:59
To jak u mnie marionetka z Andów.
Mnie możesz prawdę powiedzieć, nikomu nie PiSnę:D

senior A.P.
24-07-2012, 12:39
Temat faktycznie jest o Jaroslawie Kaczynskim i moze warto go "pociagnac" .
Prezes PiS robi teraz wszystko aby w jego szereagch partyjnych byla jednosc ale nadal tej jednosci nie ma - powod ?
Ktos caly czas rozbija szeregi partyjne - kto ?
Stalo to sie ostatnio nawet modne we wszystkich czolowych partiach - jaki cel ???

Wczoraj pokazali "slupki sondazowe" na ktorych na czele jak zwykle PO a za nia goniace ja liczace sie partie "czworga".

Na PSL wsiedli jak "na Jozia" i juz prog stal sie dla tej parti za wysoki.
Wszystkiemu winne jakies tasmy,jakies wreczane koniaczki co szczegolnie uchwycila ukryta kamera ,no i te wesole wystapienie p.Serafina - czy on jest zdrowy na umysle ?

Co na to Jaroslaw Kaczynski ,ten caly czas zywy czlowiek ?
Pisze zywy w sensie AKTYWNY.

Hypatia
26-07-2012, 01:58
Pytanie postawione w tytule wątku jest z gatunku retorycznych. Można by się zastanawiać jakim będzie ojcem ,mężem lub tancerzem w Tańcu z gwiazdami - wszak jest gwiazdą - bo w tych rolach jeszcze nie występował. Ale jakim będzie premierem Jarosław Kaczyński ? To oczywiste. Takim jakim był ,wszak pełnił już tą funkcję w państwie,najwyższą jeśli chodzi o realna władzę i wiadomo z jakim skutkiem i jakimi metodami !
A może ,ktoś nie pamięta i trzeba przypomnieć ?
Tak więc dywagacje na ten temat są dość jałowe,co widać na powyższym obrazku !:rolleyes:

Mika corka Uli
26-07-2012, 02:10
Moja Babcia mowi, ze pan Jaroslaw Kaczynski jest politykiem wielkiego formatu, od czasow Wielkiego Marszalka, najwiekszym.

senior A.P.
26-07-2012, 08:23
Jak jalowe, to po co te "dywagacje" ciagnac ?

Oni juz wszyscy BYLI i co narobili ???

Wladza w rece mlodych (!) ale nie takich jak Napieralski,bo ten tez byl i sie nie sprawdzil,teraz "stary Miller" musi latac partyjny czerwony plaszcz.

pluto37
26-07-2012, 08:44
..... Można by się zastanawiać ..... lub tancerzem w Tańcu z gwiazdami - wszak jest gwiazdą - bo w tych rolach jeszcze nie występował. :

Hypatio! Ty to masz pomysła!
I muszę przyznać, ze ten całkiem mi sie podoba:) :) :)
Słowo daje, ze chciałbym w/w zobaczyć w tangu argentyńskim, albo chociaż w krzesanym:D

Lila
26-07-2012, 08:54
Pytanie postawione w tytule wątku jest z gatunku retorycznych. Można by się zastanawiać jakim będzie ojcem ,mężem lub tancerzem w Tańcu z gwiazdami - wszak jest gwiazdą - bo w tych rolach jeszcze nie występował. Ale jakim będzie premierem Jarosław Kaczyński ? To oczywiste. Takim jakim był ,wszak pełnił już tą funkcję w państwie,najwyższą jeśli chodzi o realna władzę i wiadomo z jakim skutkiem i jakimi metodami !
A może ,ktoś nie pamięta i trzeba przypomnieć ?
Tak więc dywagacje na ten temat są dość jałowe,co widać na powyższym obrazku !:rolleyes:

Tak Hypatio!
Bingo!
Nie ma co się zastanawiać.
Każdy będzie lepszy od kieszonkowej plakietki z napisem Premier RP - D.T.
Dokładnie każdy. Nie musi to być Kaczyński. Wystarczy pierwszy lepszy magister, za połowę pensji premierowskiej, bez córki posiadającej chorowitego narzeczonego,
którego trzeba wozić rządowym samolotem do rządowej kliniki.

Hypatia
26-07-2012, 12:17
Hypatio! Ty to masz pomysła!
I muszę przyznać, ze ten całkiem mi sie podoba:) :) :)
Słowo daje, ze chciałbym w/w zobaczyć w tangu argentyńskim, albo chociaż w krzesanym:D



Mnie moja wyobraźnia podpowiada ,ku mojej uciesze widok prezia tańczącego twista ! :D :D :D
To by mu mogło najlepiej wyjść ,wszak ma duże doświadczenie w .......kręceniu !:D :D :D

Lila
26-07-2012, 12:24
Mnie moja wyobraźnia podpowiada ,ku mojej uciesze widok prezia tańczącego twista ! :D :D :D
To by mu mogło najlepiej wyjść ,wszak ma duże doświadczenie w .......kręceniu !:D :D :D

No w kręceniu na ten przykład lodów, to ogromne doświadczenie ma Partyjka Co Ma Standardy.

Ja widzę marszałczycę w tango - przytulango z chuderlawym Pizarro w peruwiańskiej czapeczce.
Takie ''face to face'' czyli botoks w botoks.

pluto37
26-07-2012, 12:40
Mnie moja wyobraźnia podpowiada ,ku mojej uciesze widok prezia tańczącego twista ! :D :D :D
To by mu mogło najlepiej wyjść ,wszak ma duże doświadczenie w .......kręceniu !:D :D :D

twista mówisz?
To może w wersji z prysiudami. Co?

Hypatia
26-07-2012, 14:16
twista mówisz?
To może w wersji z prysiudami. Co?


No spójrz tylko i uruchom wyobraźnię. Przy odrobinie dobrej woli nawet pewne podobieństwo można dojrzeć - podobna uroda i charme.:D
http://www.youtube.com/watch?v=xbK0C9AYMd8

babciela
26-07-2012, 18:58
Pluto- jak ja chcialabym Ciebie zobaczyc w takim tancu- byloby bosko- np. z Hypatią....

Lila
26-07-2012, 19:56
Tylko ja bym Elu sugerowała 'Jezioro Łabędzie'.

amelia
26-07-2012, 20:24
Pluto- jak ja chcialabym Ciebie zobaczyc w takim tancu- byloby bosko- np. z Hypatią....

prosisz i masz;)

http://www.youtube.com/watch?v=2zpZ-zDGRBQ

pluto37
26-07-2012, 22:26
Pluto- jak ja chcialabym Ciebie zobaczyc w takim tancu- byloby bosko- np. z Hypatią....

to musisz poczekać aż sie do PiSa zapisze.
Wtedy to nawet bolero z ravelem odtanczę.:D :D

A co powiecie na ten model:http://www.youtube.com/watch?v=ClXFSmPswCU&feature=related

bogus223a
24-12-2012, 08:01
Co tu się dużo rozpisywać moim zdaniem będzie dobrym premierem przynajmniej ma dobrą gadkę.

pluto37
24-12-2012, 12:50
Co tu się dużo rozpisywać moim zdaniem będzie dobrym premierem przynajmniej ma dobrą gadkę.

Faktycznie. Nie ma co się rozpisywać.
Propozycja ciekawa, tylko czy nie lepiej byłoby z w/w zrobić sołtysa, czy innego wójta na Milówce.
Tak na próbę i nie jedynie na prima aprilis:) :) :)

jasinek123
24-12-2012, 13:19
Pluto
A co masz do Milówki!!
Nawet napewno nie wiesz jak piękna to miejscowość!
Urodzili się tam Golcowie!


Propozycja ciekawa, tylko czy nie lepiej byłoby z w/w zrobić sołtysa, czy innego wójta na Milówce.

Zdzisia
26-12-2012, 13:01
;) Mam dobrą gadkę.Może bym nadała się na premiera.;) Ale nie należę do PIS-u,a tylko tam wystarczy mieć "dobrą gadkę",aby kandydować na premiera.:LOL: :LOL:

pluto37
28-12-2012, 07:08
[QUOTE]Pluto
A co masz do Milówki!!
Do Milówki, jako takiej, to nic, ale skoro stali tambylcy życzą sobie Kaczyńskiego, to jego umiejętności niech próbują na własnych plecach, a ja chętnie z oddali popatrzę.
Powiem więcej. Jak Kaczyński się stanie władcą Zabrza, to też nie będę miał nic przeciw.:) :)
Nawet napewno nie wiesz jak piękna to miejscowość!
Urodzili się tam Golcowie!
Być może cię zmartwię, ale tę Milówke i dalsze kawałki tej krainy obejrzałem z bliska pierwszy raz -po Golcach sądząc- w czasach kiedy te one jeszcze po tatusiowych golcach biegały. I wtedy była jeszcze piękniejsza.
A co do "napewno nie wiesz", to skąd wiesz, że nie wiesz i że "napewno"?
Nie lepiej zapytać?

Hypatia
28-12-2012, 16:01
Rozważania jakim będzie premierem ulubieniec kobiet Jarosław K. są całkowicie jałowe.
Po pierwsze,już był premierem ,więc to nie zagadka ,bo ludzie w tym wieku nie ulegają całkowitej metamorfozie ,więc będzie takim jakim był ,a ponieważ jak tu jedna nasza kumpela pisze ''ludzie na starość nabierają słodyczy arszeniku'' więc rokowania są raczej toksyczne.
A po drugie ,to aby być premierem ,trzeba drobiazg ,wygrać wybory i posiadać większość lub zdolność koalicyjną ,a to tak jakby oczekiwać od kury,aby latała jak sokół !
Mimo wszystko łatwiej jest wygrać wybory prezydenckie i stosownie do urzędu napiąć się,nadąć i nabzdyczyć,a w tym jest mistrzem świata !

Lila
11-01-2013, 13:31
Tak, tak.. jałowe. Jeśli postawią go przed TS, będzie musiał odejść z polityki.
Ale za to wchodzą narodowcy. Myślę, że to wielka radość będzie dla platfąsów.

Zdzisia
11-01-2013, 20:42
LILU, co to znaczy platfąs. Pytam poważnie.:)

barry
11-01-2013, 21:48
PrawdoPOdobnie P-owiec czyli polityczno - oświatowiec. Ostatnio nie rozwiązuję krzyżówek mojej mamie, bo jestem obciachowy i w dodatku jestem tępym moherem. Niestety, nie urodziłem się "Polacy to wiedzą". Nie jestem lemingiem, nie widzę tych skarbów za przepaścią. Jestem nikim czyli niewolnikiem przeznaczonym do eutanazji. Zobaczymy, czy Trybunał Konstytucyjny potwierdzi moją niewolniczą rolę w życiu liberalnej ojczyzny.
Ale cenię się za szczerość. Przepraszam za wcięcie się między wino i zakąski ale nie miałem się komu wyżalić.
pozdro
Barry

Lila
11-01-2013, 22:18
Barry ... za co przepraszasz, coś Tyyyyy!:)

Bardzo miło, że coś napisałeś.:)

A dlaczego uważasz, że jesteś niewolnikiem?

Hypatia
12-01-2013, 00:39
LILU, co to znaczy platfąs. Pytam poważnie.:)


Nie do mnie pytanie adresowane więc nie odpowiem ,tym bardziej ,że też nie wiem co to ''platfąs'',wyjaśnię Ci jedynie Zdzisiu,że to słowo, ze słownika wyższych sfer prawicowo - narodowo - patriotycznych,a Ty jak widać nie obracasz się w tych sferach i dlatego jest Ci ono obce .:D

Lila
12-01-2013, 01:38
Nie do mnie pytanie adresowane więc nie odpowiem ,tym bardziej ,że też nie wiem co to ''platfąs'',wyjaśnię Ci jedynie Zdzisiu,że to słowo, ze słownika wyższych sfer prawicowo - narodowo - patriotycznych,a Ty jak widać nie obracasz się w tych sferach i dlatego jest Ci ono obce .:D


Nie do ciebie piją, nie wyciągaj szyją- rzekła Jagna do gęsi, zanim jej łeb ucięła.
A potem masz pretensję.

Jak już bawisz się w kauzyperdę, wyjaśnij także pojęcie ''pisuaru'', z którego zaśmiewałaś się razem z makakami do łez.:D
Bo to też trudne pojęcie dla osób spoza branży.

Hypatia
12-01-2013, 13:48
Nie do ciebie piją, nie wyciągaj szyją- rzekła Jagna do gęsi, zanim jej łeb ucięła.
A potem masz pretensję.

Jak już bawisz się w kauzyperdę, wyjaśnij także pojęcie ''pisuaru'', z którego zaśmiewałaś się razem z makakami do łez.:D
Bo to też trudne pojęcie dla osób spoza branży.


Kłamiesz,po prostu kłamiesz.

barry
12-01-2013, 18:41
Dlaczego jestem niewolnikiem ... a no cóż, bardzo dobre pytanie jak to powiedział pewien donosiciel zwany maleszką . On nadal ma pracę w gazecie, ja od 20 lat nie... poza sporadycznym byciem nauczycielem ale i to mi zabrano. Obecnie znów nie potrzeba dodatkowo pedagogicznego, za brak którego mnie kiedyś wyrzucono.
A bo nic mi nie wolno. Wolno mi w tej chwili pracować za darmo jako wolontariusz.Jak dożyję 67 lat to otrzymam conieco, ale czy samym miodem miś się żywi. Mam wiele spraw, których rozwiązać nie mogę bo nie wiem z kim rozmawiać w tym kraju. Same matoły albo udają matołów. Urzędnicy nie uznają mojego sądowego prawomocnego wyroku, który pomija jedyną słuszną rolę partii w wyłączności na wszystko.
Cały czas jestem niszczony, bo byłem zdolny ale nie wierny jedynej słusznej drodze, którą powinienem iść.
Powiem szczerze, jak ktoś lubi spokój i jakoś mu się upiekło z emeryturą to się cieszy. Mamy takich wielu na seniorze. Tylko oni nie wiedzą, że ich wnuki dostaną w d... Ja swoje przeżyłem i mogę zdechnąć pod płotem. Ale godnie. Tylko szkoda mi tych małych niewinnych istot i ich głupich rodziców.
Przecież to wszystko jest tak wyraźne a mamy tylu ślepców.
Dlatego życzę lemingom, aby wcześniej odzyskali rozum, nim skoczą w przepaść. Niech wreszcie pojmą, że to państwo już nie funkcjonuje.
Pytanie było rzeczywiście nie do mnie, przeprosiłem, ale czasem nie wytrzymuję - ot, taka moja brzydka wada.
Pozdro

pluto37
12-01-2013, 20:15
barry!
Ja ci serdecznie współczuję.
Ale czy jakieś nie lemingi nie mogą ulżyć twej doli?
Przecie b. kolega maleszki zakłada tv, inni "robia" gazety, portale, to może znaleźliby cos dla kogos kto jest dumnym i nie jest matołem.
I nie musiałbyś być dumnym najemcą działki pod płotem.

barry
12-01-2013, 22:12
Ja sobie jakoś radzę. Tylko zadaję sobie pytanie - dlaczego tak jest. Ktoś mi powie, że jestem nieudacznik. Próbowałem wielu rzeczy i właśnie spotykałem się z kłodami rzucanymi pod nogi. Zresztą tak jak wielu innych (Karpiński, Kluska. jeden zaczął hodować świnie -lata '70 a drugi ponoć hoduje barany.). Nie jestem więc sam. Widzisz, ja mam honor. Może to mi przeszkadza. A nie miałem pieniędzy na hodowlę muflonów , przepraszam - koni, które uwielbiam za ich uosobienie wolności. Ale nie na mięso !!!
Tak dla przykładu z innej beczki. Ja byłem delegatem w Solidarności. Na przełomie lat 80/90 odtwarzano organizację poprzez wydawanie legitymacji członkowskiej. Pobrano zdjęcia, dane itd. I cóż, nie doczekałem się członkostwa ani legitymacji. Zdjęcie leży pewnie w nowym UB.
Za to zauważyłem Nową Solidarność i nowych ludzi, których tak na prawdę nie znałem. To spotkało pewnie miliony ludzi skoro organizacja liczyła 10 mln. AWS - pozornie Solidarność, zniszczył wszystko a widzimy kim jest pan Buzek. O nim się nie mówi, ale to za jego rządów zniszczono najwięcej.
Dzisiaj jest dokładnie to samo. Przedłużenie a raczej dokończenie tamtych rządów.
Ja się nie użalam na swój los. Jestem wesołym , towarzyskim człowiekiem. Tylko widzę, że wielu moich i nie tylko znajomych, wysokiej klasy specjalistów, zostało na lodzie. Za to ta miernota, znajomi, którzy byli nikim, na niczym się nie znali, raptem stała się panami w spółkach różnej maści. Widać teraz takich potrzeba.
Dlaczego ja się nie stałem - nie miałem tatusia lub wujka w odpowiednich strukturach, a poza tym pewna uczciwość. Może to zabrzmi banalnie dla niektórych, dla mnie ta cecha jest podstawą mojej egzystencji. Czy przez to straciłem czy zyskałem - i tak i nie. Bilans zysków i strat jest nie do określenia.
Mogłem dla tego kraju zrobić o wiele więcej, ale mi nie pozwolono. Byłem kiedyś wysokiej klasy specjalistą od projektowania i oprogramowania aparatury naukowej dla reaktorów jądrowych. Rozwalono badania naukowe.
Dlatego nie odbieraj tego tak dosłownie. Po prostu jest mi żal tego kraju a czuję się patriotą.
Ja na swoim blogu napisałem, że ostatnio w TV zwierzęta umierają. Jest to metafora do zasiłków pogrzebowych i ubóstwa ludzi, którzy mają gorzej od psów i kotów.
Jest to temat - rzeka no i nie na temat wątku.
Czy pan Kaczyński pomoże - nie. Ale bynajmniej trochę , może (?) uratuje, da się odbić temu państwu od dna. Przecież wbrew pozorom, więcej ludzi nauki i biznesu jest zwolennikami PIS niż PO. O tym broń Boże w mediach.
Czyż to nie obraźliwe nazywać ich tłumokami czy psychopatami. Ci, co nadają się do psychiatryka będą mówić z poselskich ław, że inni powinni się leczyć. Zniszczono kraj na przynajmniej dwa pokolenia. Kasta urzędnicza nie da się tak łatwo wykurzyć.
I powiem za pewnym patriotą ale nie dosłownie , że jestem z tego, co mnie boli a nie z tego co mam. Pewnie hetman przewraca się w grobie.
pozdro

Lila
12-01-2013, 22:44
Barry, Czarniecki na pewno nie przewraca się w grobie po tym co napisałeś.
Natomiast nadal żywe są jego słowa;
-Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most co przez wodę ..

Dla odważnych.

pluto37
13-01-2013, 13:18
[QUOTE]Ja sobie jakoś radzę. Tylko zadaję sobie pytanie - dlaczego tak jest. Ktoś mi powie, że jestem nieudacznik.
Po co kto obcy ma ci pluć prawda w oczy? Przecie lusterko masz i miejsce pod płotem samodzielne, to i bez obcych dasz sobie radę. A lepsze najgorsza prawda, niz mamienie 'bratnich" dusz.
Próbowałem wielu rzeczy i właśnie spotykałem się z kłodami rzucanymi pod nogi. Zresztą tak jak wielu innych (Karpiński, Kluska. jeden zaczął hodować świnie -lata '70 a drugi ponoć hoduje barany.). Nie jestem więc sam. Widzisz, ja mam honor.
No wiem. Ale pamietaj, że nadzieja umiera ostatnia. Znamy taką jedną co zaczynała od jednego wałacha, a teraz stado kóz wyścigowych po odpustach prowadza..
Bądź dzielny!
Może to mi przeszkadza. A nie miałem pieniędzy na hodowlę muflonów , przepraszam - koni, które uwielbiam za ich uosobienie wolności. Ale nie na mięso !!!
To może chciaż kucyki? Albo strusie ...tez ładne.
Tak dla przykładu z innej beczki. Ja byłem delegatem w Solidarności. Na przełomie lat 80/90 odtwarzano organizację poprzez wydawanie legitymacji członkowskiej. Pobrano zdjęcia, dane itd. I cóż, nie doczekałem się członkostwa ani legitymacji. Zdjęcie leży pewnie w nowym UB.
Widzisz!
A takiemu senatorowi to ćwierc melona i mandaty w parlamencie i takie różne, a biednemu to zawsze wiater w oczy i....w d.... czyli jak nie urok to wirus ...Kaczyńskiego.
Za to zauważyłem Nową Solidarność i nowych ludzi, których tak na prawdę nie znałem. To spotkało pewnie miliony ludzi skoro organizacja liczyła 10 mln.
Pewnie masz rację, ale czy musisz cierpieć za miliony? I za te kunie na rzeź? To może zamiast niedouctwem nauczycielskim, to zrób jakis teologiczny dokształ i jakaś robota ku czci i zbawieniu ludzi sie znajdzie. Znawcy mówią, że po parafiach ludzi do zbawiania narodu brakuje..

Dlaczego ja się nie stałem - nie miałem tatusia lub wujka w odpowiednich strukturach, a poza tym pewna uczciwość. Może to zabrzmi banalnie dla niektórych, dla mnie ta cecha jest podstawą mojej egzystencji.
Ale byłeś delegat? A to jak pamiętam była całkiem spora fucha związkowa i na dodatek płatna. Romaszewski to pewnie nie byłes, ale szycha na pół powiatu to na 100%.:) :) :)

Mogłem dla tego kraju zrobić o wiele więcej, ale mi nie pozwolono. Byłem kiedyś wysokiej klasy specjalistą od projektowania i oprogramowania aparatury naukowej dla reaktorów jądrowych.
Faktycznie. Jaka szkoda, że NARÓD nie docenił, a taka Kempa co nie wiedziała co skończyła była za wiceministra, a taki Filipek za sekretarza stanu w ministerstwie od niczego, a taki Leper to nawet wicepremierem był. Ale sie porobiło....
Dlatego nie odbieraj tego tak dosłownie. Po prostu jest mi żal tego kraju a czuję się patriotą.
No! Nie! Patriota pod płotem to makabryczny obraz nędzy TEGO kraju, gdzie jedni patrioci wydaja miliony na marsze, zloty i wycieczki, a drudzy w tragicznej sytuacji zdychają pod płotem.
Faktycznie! To nie jest kraj dla uczciwych ludzi i zaangażowanych patriotów.
Ja na swoim blogu napisałem, że ostatnio w TV zwierzęta umierają.
Bo reżymową telewizję oglądasz. W telewizji trwam nie umieraja zwierzęta, a jak jeszcze będzie Republika, to tylko zdrowe zwierzęta będą tam występować. Musisz byc cierpliwy.
Jest to metafora do zasiłków pogrzebowych i ubóstwa ludzi, którzy mają gorzej od psów i kotów.
To mówisz, że psy i koty mają wyższe zasiłki?
To moze zamiast te strusie, to zacznij psy i koty trzymać..

Czy pan Kaczyński pomoże - nie. Ale bynajmniej trochę , może (?) uratuje, da się odbić temu państwu od dna.
Jak on od dna, to jest nadzieja, że ty od płota. Ale jak tak, to musisz puścic się tego płota i na poczatek co 10-ego na Krakowskie.

Czyż to nie obraźliwe nazywać ich tłumokami czy psychopatami.
A moze lepiej sprawic im jakies badania i pokazac papier, ze nie są..

I powiem za pewnym patriotą ale nie dosłownie , że jestem z tego, co mnie boli a nie z tego co mam. Pewnie hetman przewraca się w grobie.

Czy ten hetman nazywał się Gosiewski?

barry
13-01-2013, 16:45
Coś mi się wydaje, że ktoś ma problemy z historią albo... tylko udaje

Lila
13-01-2013, 16:47
Przyjrzyj się dobrze. Nie tylko z historią.

Pozdr.:)

pluto37
13-01-2013, 20:25
Coś mi się wydaje, że ktoś ma problemy z historią albo... tylko udaje
Barry!
To możliwe. Jak biedny człek ląduje pod płotem, to mu sie różne rzeczy wydają. Takie bywają prawa natury....

barry
14-01-2013, 21:24
Drogi przyjacielu. Jestem człowiekiem prostym i mało wykształconym i chciałbym uzyskać wsparcie. Widzę, że znasz się na tym. Z jakich książek i gazet korzystasz, jakich mediów słuchasz i jakie oglądasz. Chciałem wzbogacić swoją wiedzę o Twoją. Widzisz, trudno mi poruszać się w tym
zawikłanym i zakłamanym świecie. Może Ty mnie wyciągniesz z tego marazmu i nihilizmu, które znaczą moje stęchłe i zaplute życie. Może wskażesz mi kierunek, bo nie wiem gdzie skręcać. Potrzebuję przywódcy, który określi, co mi wolno, czego nie.
Kogoś, kto załatwi mi dobrą pracę, za którą będę mógł kupić miejsce i pomnik, najlepiej w alei zasłużonych. Tylko problem, gdzie ja mogę się zasłużyć. Niestety, wysokie gratyfikacje za funkcje w Solidarności w 81 roku mi nie starczyły na granity.
Przejadłem je i przepiłem, łajdaczyłem się - zmarnowałem swoje życie a i Solidarność przez moją nieroztropność została zlikwidowana ( jak pamiętasz, 13 grudnia). Pewnie też byłeś tego dnia aktywny.
A mieszkałem blisko Rakowieckiej, czyli do pracy miałbym blisko, ale wzgardziłem tym. To był mój wielki błąd.
Chciałbym być tak jak Ty, zadowolony z życia. Jak mam to zrobić gdy jestem prostakiem. Jeszcze mnie przezywają moherem czy ciemnotą religijną. I tego w mojej prostocie nie mogę zrozumieć. W tym wieku chyba już za późno na poprawę.
Takich jak ja jest miliony w tym kraju. Trzeba im pomóc. Pracy będzie dużo. Przejąć pałeczkę po poprzedniej przewodniej sile narodu i stać się nową przewodnią siłą narodu, aby wyzwolić ten naród od tych bab modlących się do jakiegoś tam Boga, klepiących bez sensu pacierz na kolanach. Od tych nazbyt logicznie myślących i tym samym siejącym zgorszenie w narodzie. Przecież to oni psują ten kraj, ten wstrętny Kaczyński, Romaszewski czy Macierewicz. A do tego ten przebiegły o. Rydzyk. A mogło być jeszcze lepiej, żeby nie oni no i ja, za co mi wstyd. Nie wiem też,
czy w tym wszystkim nie maczał rąk potwór Agent Tomek. Chyba mnie uwiódł i zwiódł.
Nie chcę już ich popierać, nie chcę więcej o nich słyszeć. Zrobiłem w życiu ten błąd, że jestem jednym z nich. Uwierzyłem w pewne wartości, w Boga - którego tak na prawdę nie ma (patrz doświadczenie z Kraju Rad wykonane przy pomocy prostych landrynek lecących z dziury w suficie).
Uwierzyłem sekcie prawicowej.
Nadszedł czas, aby się poprawić.
Powiem otwarcie - chcę, żądam stania się lemingiem bo w swoim prostactwie i swojej ciemnocie nie potrafię tego zrobić sam.
Uprzejmie proszę o wskazówki. Na szczęście jest internet no i światli Polacy więc do Moskwy nie muszę jechać Pociągiem Przyjaźni.
Jako leming, chciałbym zlikwidować okna życia i zamienić je na okna eugeniczne. Wymagałoby to pewnych funduszy. Proponuję obciążyć parapodatkiem najuboższych. Najlepiej tych poniżej minimum wegetatywnego. Wtedy sami chętnie by przychodzili do tych okien. Oczywiście trzeba je oznaczyć wielkim serduszkiem, aby łatwo mogli trafić. Nie wiem tylko jakiego ma być koloru.
Drugim posunięciem byłaby likwidacja kościołów, tak kapiących złotem i przepychem.
W ten sposób zyskamy dwa z jednego. Place po kościołach proponuje zabudować apartamentowcami dla lemingów i zasłużonych w stanie wojennym. A ze sprzedaży złota
przetopionego z monstrancji i kielichów proponuję budowę drugiego stadionu narodowego, obok tego pierwszego.Ten stadion miałby z kolei dach zawsze zamknięty. W razie deszczu wystarczy, jak kibice przejdą na drugi i igrzyska mogą trwać nadal.
Chciałbym też skoczyć na szkło i poczuć się chociaż trochę celebrytą. Ale chyba w tym przypadku będę musiał nawiązać do represji stalinowskich, których nie pamiętam. Widzisz, mam też krótką pamięć. Więc trudno mi będzie mówić coś na ten temat. Ale myślę, że ci od wizerunku mi pomogą. Tylu ich teraz mamy i tacy zdolni. Z nadzieją ku lepszemu jutru.
Moher Barry

Hypatia
14-01-2013, 22:02
Drogi przyjacielu. Jestem człowiekiem prostym i mało wykształconym i chciałbym uzyskać wsparcie. Widzę, że znasz się na tym. Z jakich książek i gazet korzystasz, jakich mediów słuchasz i jakie oglądasz. Chciałem wzbogacić swoją wiedzę o Twoją. Widzisz, trudno mi poruszać się w tym
zawikłanym i zakłamanym świecie. Może Ty mnie wyciągniesz z tego marazmu i nihilizmu, które znaczą moje stęchłe i zaplute życie. Może wskażesz mi kierunek, bo nie wiem gdzie skręcać. Potrzebuję przywódcy, który określi, co mi wolno, czego nie.
Kogoś, kto załatwi mi dobrą pracę, za którą będę mógł kupić miejsce i pomnik, najlepiej w alei zasłużonych. Tylko problem, gdzie ja mogę się zasłużyć. Niestety, wysokie gratyfikacje za funkcje w Solidarności w 81 roku mi nie starczyły na granity.
Przejadłem je i przepiłem, łajdaczyłem się - zmarnowałem swoje życie a i Solidarność przez moją nieroztropność została zlikwidowana ( jak pamiętasz, 13 grudnia). Pewnie też byłeś tego dnia aktywny.
A mieszkałem blisko Rakowieckiej, czyli do pracy miałbym blisko, ale wzgardziłem tym. To był mój wielki błąd.
Chciałbym być tak jak Ty, zadowolony z życia. Jak mam to zrobić gdy jestem prostakiem. Jeszcze mnie przezywają moherem czy ciemnotą religijną. I tego w mojej prostocie nie mogę zrozumieć. W tym wieku chyba już za późno na poprawę.
Takich jak ja jest miliony w tym kraju. Trzeba im pomóc. Pracy będzie dużo. Przejąć pałeczkę po poprzedniej przewodniej sile narodu i stać się nową przewodnią siłą narodu, aby wyzwolić ten naród od tych bab modlących się do jakiegoś tam Boga, klepiących bez sensu pacierz na kolanach. Od tych nazbyt logicznie myślących i tym samym siejącym zgorszenie w narodzie. Przecież to oni psują ten kraj, ten wstrętny Kaczyński, Romaszewski czy Macierewicz. A do tego ten przebiegły o. Rydzyk. A mogło być jeszcze lepiej, żeby nie oni no i ja, za co mi wstyd. Nie wiem też,
czy w tym wszystkim nie maczał rąk potwór Agent Tomek. Chyba mnie uwiódł i zwiódł.
Nie chcę już ich popierać, nie chcę więcej o nich słyszeć. Zrobiłem w życiu ten błąd, że jestem jednym z nich. Uwierzyłem w pewne wartości, w Boga - którego tak na prawdę nie ma (patrz doświadczenie z Kraju Rad wykonane przy pomocy prostych landrynek lecących z dziury w suficie).
Uwierzyłem sekcie prawicowej.
Nadszedł czas, aby się poprawić.
Powiem otwarcie - chcę, żądam stania się lemingiem bo w swoim prostactwie i swojej ciemnocie nie potrafię tego zrobić sam.
Uprzejmie proszę o wskazówki. Na szczęście jest internet no i światli Polacy więc do Moskwy nie muszę jechać Pociągiem Przyjaźni.
Jako leming, chciałbym zlikwidować okna życia i zamienić je na okna eugeniczne. Wymagałoby to pewnych funduszy. Proponuję obciążyć parapodatkiem najuboższych. Najlepiej tych poniżej minimum wegetatywnego. Wtedy sami chętnie by przychodzili do tych okien. Oczywiście trzeba je oznaczyć wielkim serduszkiem, aby łatwo mogli trafić. Nie wiem tylko jakiego ma być koloru.
Drugim posunięciem byłaby likwidacja kościołów, tak kapiących złotem i przepychem.
W ten sposób zyskamy dwa z jednego. Place po kościołach proponuje zabudować apartamentowcami dla lemingów i zasłużonych w stanie wojennym. A ze sprzedaży złota
przetopionego z monstrancji i kielichów proponuję budowę drugiego stadionu narodowego, obok tego pierwszego.Ten stadion miałby z kolei dach zawsze zamknięty. W razie deszczu wystarczy, jak kibice przejdą na drugi i igrzyska mogą trwać nadal.
Chciałbym też skoczyć na szkło i poczuć się chociaż trochę celebrytą. Ale chyba w tym przypadku będę musiał nawiązać do represji stalinowskich, których nie pamiętam. Widzisz, mam też krótką pamięć. Więc trudno mi będzie mówić coś na ten temat. Ale myślę, że ci od wizerunku mi pomogą. Tylu ich teraz mamy i tacy zdolni. Z nadzieją ku lepszemu jutru.
Moher Barry
Jak już postawiłeś ostatnią kropkę po ostatnim zdaniu czy przeczytałeś całość raz jeszcze ?
Przeczytałeś ! :D Zgadłam ? :D
Świetnie napisane ,co za styl,co za język,te metafory,te zgrabne aluzje i finezyjne żarciki, ta cięta puenta.
To straszne ,nikt się na takim piórze dotąd nie poznał ?! Toż to niepowetowana strata dla polskiej publicystyki ,dla polskiej myśli politycznej,dla myśli państwowotwórczej ! Może dlatego jest tak strasznie źle ?!:icon_eek:
Ach jak mi Ciebie żal !

Lila
14-01-2013, 22:16
Mam pytanie;
- dlaczego zniechęcasz kogoś, kto zaczyna pisanie na forum,
przez swoje starcze uszczypliwości?
Jak myślisz? Admin cię pochwali?

Hypatia
14-01-2013, 22:20
No wiesz ! Czytać nie umiesz ?!
Przecież ja tylko wyraziłam zachwyt !

Lila
14-01-2013, 22:27
Daj spokój, proszę.

Hypatia
14-01-2013, 22:31
Daj spokój, proszę.


Dokładnie pamiętam jak mnie równo dwa lata temu witałaś tu ! ;)
Bujać to my,ale nie nas !:D

pluto37
14-01-2013, 23:39
barry!
Po takim elaboracie, to ja sie nie dziwię, że ostał ci sie jeno....płot.
Albo prośba o eutanazję, bo po co masz się męczyć na tym łez padole i to pod płotem koło Rakowieckiej.
W dalszym ciągu współczuje.

Lila
15-01-2013, 10:20
Dokładnie pamiętam jak mnie równo dwa lata temu witałaś tu ! ;)
Bujać to my,ale nie nas !:D

Nie może być? I to zaowocowało taką korespondencją prywatną oraz wzajemną wymianą zdjęć???

No to jest to metoda...

barry
15-01-2013, 12:53
Drogi przyjacielu.
Nie wiem, czy jesteś ode mnie starszy czy młodszy. Wiem, że należy zachować szacunek nawet dla tych co nie są z tej półki co ja. Jednak ze stylu Twojej narracji wynika, że wspinałeś się po plecach innych i miałeś ich w pogardzie. Miałeś ich po prostu w de. Czy Ty miałeś i masz przyjaciół - oczywiście oprócz Tobie podobnych? Czy Ty kiedyś czułeś potrzebę czynienia dobra innym? Chyba nie ? Zawsze Twoim celem była pogarda dla innych. Nawet na emeryturze, pewnie wcześniejszej, czujesz pogardę do bliźniego. Czego dajesz przykład na postach. Widzisz, mówię nie tylko Tobie na tym portalu, powiedziałem już to wielu osobom, że życie nie kończy się tu na ziemi. Miałem śmierć kliniczną i byłem tam. Nie wiem czy i Ty tam trafisz. Mnie powiedziano, że jeszcze nie teraz.
Prawdopodobnie spotkamy się tam wszyscy. I czy Ci nie będzie tam wstyd, bo tu na ziemi nie masz go. Czy Ty wiesz, że wiele tych bab w moherach modli się i za Ciebie ? Pieniędzy od tego im nie przybywa. Czy tracą swój czas ? Nie! One zyskują go, i dla Ciebie i dla siebie. Wiem, że nazwiesz mnie ciemnogrodem, niech i tak będzie. Nie wstydzę się i tego nazewnictwa. No cóż, jedni przeżywają to życie godnie, inni jak zwierzęta mięsożerne a jeszcze inni jak padlinożercy. Współczuję ci Twojego życia. Jesteś biednym człowiekiem, szkoda że o tym nie wiesz. Spróbuj chociaż raz być dobrym dla kogoś, nie obrażać. A zobaczysz, jakie to fajne.
Św. Augustyn - tu znów mnie pewnie nazwiesz ciemnogrodem - powiedział: "żeby się podnieść trzeba wpierw upaść". Dlatego już pierwszy krok uczyniłeś. Czas na następny.

pluto37
16-01-2013, 09:27
[QUOTE]Drogi przyjacielu.
Nie wiem, czy jesteś ode mnie starszy czy młodszy. Wiem, że należy zachować szacunek nawet dla tych co nie są z tej półki co ja. Jednak ze stylu Twojej narracji wynika, że wspinałeś się po plecach innych i miałeś ich w pogardzie. Miałeś ich po prostu w de. Czy Ty miałeś i masz przyjaciół - oczywiście oprócz Tobie podobnych? Czy Ty kiedyś czułeś potrzebę czynienia dobra innym? Chyba nie ?
barry! ja zdaje sobie sprawę z tego, ze z pozycji podpłotowej trudno jest uzyskac właściwy ogląd tych co na pólce.
barry! musisz wziąc pod uwage, że skoro zakwalifikowałeś mnie do lemingów, to nie powinienes spodziewac się, że namówie Owsiaka, żeby ci grosiwo na poduszke przeznaczył.
Co do przyjaciół to zgadłeś. Bo po co miałbym miec przyjaciół co leżą pod płotem i sa życiowymi niedacznikami z zanikami pamieci, którzy mają kłopoty z zapamietaniem tego co dwa posty wcześniej napisali.
W kwestii czynienia to owszem, ale jesli juz to przygladam sie adresatowi. Jesli dobrze sie przyjrzysz to zauważysz, ze ja jestem z Częstochowy i powiem ci na ucho, ze najlepszym miejscem wagarowania za moich czasów były wały jasnogórskie a z nich roztaczał sie piekny widok na zawodowych potrzebujacych. A ty zachowujesz sie jak oni. najpierw jęczysz żes pod płotem, potem opowiadasz, żeś niedouk nauczyciel wyrzucony z tego powodu, jeszcze wczesniej, żeś kombatant delegat, potem żes informatyk czy podobny a kiedy dostajesz z dobrego serca adres pod który mógłbys sie zwrócic po miłosierdzie, to ty rzucasz kamieniami zza węgła jak Kaczyńscy na warszawskim podwórku.

Zawsze Twoim celem była pogarda dla innych. Nawet na emeryturze, pewnie wcześniejszej, czujesz pogardę do bliźniego. Czego dajesz przykład na postach.
To napisz które ci sie nie podobały. Nie zostawiaj mnie w niepewności.
Widzisz, mówię nie tylko Tobie na tym portalu, powiedziałem już to wielu osobom, że życie nie kończy się tu na ziemi. Miałem śmierć kliniczną i byłem tam. Nie wiem czy i Ty tam trafisz. Mnie powiedziano, że jeszcze nie teraz.
rany boskie!!! I to też. To miałes szczęście, żeś trafił pod płot a nie pod sekator dra "mengele" co go teraz osadzili. Bo wtedy to juz Kamiński pewnie by cie nie uratował.
Prawdopodobnie spotkamy się tam wszyscy.
Prawdopodobnie? Masz wiadomości do do innych rozwiązań?

Czy Ty wiesz, że wiele tych bab w moherach modli się i za Ciebie ? Pieniędzy od tego im nie przybywa. Czy tracą swój czas ? Nie! One zyskują go, i dla Ciebie i dla siebie.
Cholera! Naprawdę? Nie strasz mnie!
To powiedz im, zeby dały spokój. Zamiast modłów niech zbiorą ciut grosiwa i oderwą cie od płota. Będzie wiekszy pożytek.
Wiem, że nazwiesz mnie ciemnogrodem, niech i tak będzie. Nie wstydzę się i tego nazewnictwa. No cóż, jedni przeżywają to życie godnie, inni jak zwierzęta mięsożerne a jeszcze inni jak padlinożercy.
barry! Nie wygłupiaj sie. Jakie to godne życie pod płotem i wegetarianizm z przymusu, kiedy w MOPSach daja zapomogi, żywność, a na zime organizuja noclegownie dla takich godnych jak ty. I ja bym tych padlinożerców nie wysmiewał, bo jak ich zbraknie, to ci co padline produkuja mogą ci zlikwidować miejsce pod płotem i zostanie ci tylko godne miejsce przy krawężniku od strony jezdni.
Współczuję ci Twojego życia.
naprawdę???
Zupełnie niepotrzebnie.
jesli czytałes uwaznie to co pisałem, to podobne wyrazy pod twym adresem złozyłem juz wcześniej, więc w tej kategorii jestes na remis.
Jesteś biednym człowiekiem, szkoda że o tym nie wiesz.
Byc moze masz racje, ale zauwaz, że nie urzęduję pod płotem, nie jęczę, że mi źle i łez rozpaczy nie leję wokół, że nikt mi nie chce rzucic ochłapu. To taka drobna różnica..
Spróbuj chociaż raz być dobrym dla kogoś, nie obrażać. A zobaczysz, jakie to fajne.
To możesz uznać, że jestem dla ciebie dobrym człowiekiem, bo mógłbym cie obrazić, ale mi sie zwyczajnie nie chce. Albowiem uważam, że biedaka leżącego z kompem pod płotem nie nalezy dobijać.

Św. Augustyn - tu znów mnie pewnie nazwiesz ciemnogrodem - powiedział: "żeby się podnieść trzeba wpierw upaść". Dlatego już pierwszy krok uczyniłeś. Czas na następny.
Czemu ciemnogrodem? Wydaje mi się, ze te słowa idealnie pasują do kogos kto lezy z kompem pod płotem i uwielbia klepac w klawiaturę 3 po 3 para 15.

Lila
19-01-2013, 16:44
Barry...

Czy to możliwe, że się aż tak zniechęciłeś ?
Piszesz bardzo pięknie.

Wracaj. Serdeczne pozdrowienia.:)

barry
23-01-2013, 16:04
Przepraszam na wstępie Lilę, że zablokowałem Ci wątek. Przepraszam Cię. Podziwiam Cię za Twój upór.
Znałem wielu ubeków, którzy spiwszy się, czepiali się ciągle płotu, wyraźnie musieli mieć podporę moralną dla swoich niecnych czynów. Byli moimi sąsiadami. Często ja wiedziałem Who is Who. Oni myśleli, że ludzie nie wiedzą. A i teraz mają podporę w redaktorach Onetu - wiadomości. Dla przykładu - "ujawniono termin pogrzebu ś.p. Pani Kaczyńskiej". Niby nic a jednak. Stado padlinożerców na postach tegoż blogu, niektórzy mówią, że zarządzanego przez chytruska liska, był taki nie tylko w bajkach ale i jest, skandują jednym głosem - robią nawet ze śmierci tajemnicę. PIS jest taki pokrętny, że wszędzie maskuje swoje prawdziwe oblicze. Nawet wobec śmierci. Zmarła bliska komuś osoba. Wielu z was ma sytuację że ktoś umiera. Czy od razu informujemy świat o tym. Przecież trzeba ustalić z rodziną, z urzędami ten termin, co i jak. Nikt nie wie co będzie a ma
tak jak Platforma - głosić na przyszłość, że będzie lepiej. Nie każdy jest tak wieszczotwórczy jak PO.
O mowie nienawiści nawet wyszła książka "Przemysł pogardy", często też tytuowana z potocznym przeinaczeniem "Przemysł nienawiści". Ponoć autor nazbierał materiał na cztery tomy. Wyszedł na razie tylko jeden. Jakoś nie spotkałem tej książki w księgarniach. Podejrzewam, że i księgarze się boją, ale jest to tylko domysł.
Niby jedno słowo - "ujawniono" a nie "ustalono"... i tak w wielu mediach, szczególnie TVN manipuluje się słowami wywołując tę mowę nienawiści czyli pogardy. Jak ktoś jest inteligentny, a niestety, jest to rzadka przypadłość, zauważy dziennie setki takich manipulacji słowem. Zresztą daleko szukać. Wystarczy spojrzeć na agentów ubeckich, którzy w podzięce za zachowane przez Platformę emerytury, psioczą na PIS jak mogą, nie
bacząc na swoją zezwierzęconą retorykę. Przypomnę, że ubecy mają prawa nabyte, inni już nie. Niektórzy przekonają się, jak temat już ich będzie dotyczył. Przypomnę też zamach na rząd Olszewskiego jak i psioczenie na rządy Kaczyńskiego. Wszystko to w obawie przed ujawnieniem hien cmentarnych naszego narodu i odebraniu im przywilejów. Szczególnie oberwało się za uczciwość panu Macierewiczowi. Ktoś kiedyś powiedział -
"Polacy srają we własne gniazdo" - ileż w tym prawdy co tragedii.
Widzę, że ta przypadłość nie minęła ubekom i na emeryturze. Bóg dał im jeszcze pożyć, czas na naprawę. Żeby to zrozumieć, trzeba jednak być człowiekiem. Kiedyś ktoś nazwał okrutnego mordercę - bydlakiem. W obronie tegoż stanął nie kto inny jak prof. Filar. To jak, panie profesorze, nazwać człowieka, który jest gorszy od bydlaka.
I tak potykamy się o wiele kruczków słownych nawet nie wiedząc , że nasz mózg karmiony jest kłamstwami.
I występujemy przeciwko sprzymierzeńcom. Napisałem kiedyś na swoim blogu, że zło przyjdzie a my sami mu otworzymy zamki.
Na szczęście wiele osób już to zrozumiało. Nie patrzcie na sondaże - one są robione pod lub w urzędach.
Powracając do głównego kłamstwa. Polaków bezrobotnych jest ponad 4 miliony czyli ponad 20 %. Weźmy pod uwagę, że jak by te dwa miliony powróciło, to by nie dostali pracy, bo jej nie ma. Jakby Polacy pracowali za dwa razy większą pensję to i ZUS i NFZ by były bogate. A i popyt wewnętrzny by uruchomił gospodarkę. W tej chwili większość pracuje jak niewolnicy a pieniądze gdzieś znikają. To państwo jest tragicznie zarządzane. I czy myślisz ubeku, jak ludziom puszczą nerwy to wystarczy ci pistolet. W czasie rewolucji francuskiej tysiące zginęło po to, aby tylko żywcem rozszarpać króla. Daleko szukać, Husajn, Kadafi, a będzie Asad. Wcześniej Czaucesku.
Historia lubi się powtarzać, oj lubi. Tylko niektórzy z was nie potrafią wyciągać z tego wniosku.
Znów będzie cytowanie Barrego hi... hi... hi....
A co mnie cieszy w tym kraju.... a no, że zostałem klasykiem. Jak zauważyliście drodzy post-użytkownicy, ludzie cytują mnie.
Proszę o zrozumienie, poprzez cytowanie robią mi niedźwiedzią przysługę. Niech tego nie robią. Proszę o to ich.
Najlepszym premierem by był Jarosław Kaczyński. Pomagać w ministerstwach powinni: panie i panowie z PIS. A ubekom dać emerytury 600 zł i niech zobaczą, jak to dobrze. Niektórzy powinni dostać dożywocie za nadgorliwość w tępieniu ludzi. Za czucie się bogami podczas gdy byli nikim.
Kiedyś kolega mi powiedział - dać komuchom popracować, to będzie dla nich największa kara. Ja mówię - dać ubekom 600 zł.
p.s. Słowo ubek jest nazwaniem ludzi, którzy z racji funkcji etatowej lub społecznej szkodzili innym i czuli się bezkarnie w swoim sadyzmie. Nie wszyscy tak postępowali więc ten wpis ich nie dotyczy.

Noranda
12-12-2013, 09:39
Dokładnie pamiętam jak mnie równo dwa lata temu witałaś tu ! ;)
Bujać to my,ale nie nas !:D
Dobre. Krótkie i celne.

Jarosław II
12-12-2013, 10:12
W wielu sprawach się zgadzam z Barrym, to znaczy komuchy do roboty, emeryturami podzielić się z najbiedniejszymi. Mniej mi się podoba wizja wyburzenia kościołów, bo musiał bym chodzić w zamian do burdelu jak mi radził jeden sławny ateista z tego forum. A najmniej mi się podoba wizja Kaczyńskiego jako premiera po raz drugi. Babcie moherowe jak się chcą modlić to ich sprawa, ale za mnie nie muszą sam za siebie i swoich bliskich się modlę a jak mało to daję na wypominki.

A to zdanie jest bez sensu: "Powracając do głównego kłamstwa. Polaków bezrobotnych jest ponad 4 miliony czyli ponad 20 %. Jakby Polacy pracowali za dwa razy większą pensję to i ZUS i NFZ by były bogate. A i popyt wewnętrzny by uruchomił gospodarkę."
Może spróbuj odwrócić kolejność. Daj ludziom dwa razy więcej to i ZUS i NFZ będzie bogaty. Mam propozycję dać dwa razy więcej a zwolnić połowę ludzi. Tak Ci pasuje? Bo z samego klikania pieniędzy się nie wyklika. Trzeba najpierw coś wytworzyć potem sprzedać, (z Twego rozumowania dwa razy drożej niż dotychczas) aby mieć na 100% we podwyżki. Mam pytanie pracowałeś gdzieś czy żyjesz z pisania? Spróbuj za to pisanie powiedzieć swoim pracodawcom aby Ci zapłacili podwójnie.:LOL: Życzę w tym sukcesów. Książka "Życie po życiu" już jedna jest to na tym nie zarobisz podwójnie.
A tak w ogóle to piszesz bardzo fajnie i ekspresyjnie tylko nie nadążam z ilością wątków w jednym poście. Niepotrzebnie się spieszysz.:LOL:

Jarosław II
12-12-2013, 10:18
Dokładnie pamiętam jak mnie równo dwa lata temu witałaś tu ! ;)
Bujać to my,ale nie nas !:D
Hypatio ja zostałem przyjęty kwiatami i słodyczami, ale na wymianę zdjęć i osobistych wynurzeń nie dałem się nabrać. Ty pewnie swojej opatrznej decyzji żałujesz.:LOL: Ale mam zasadę, prywatnej korespondencji ani zdjęć nigdy nie ujawniam na ogólnym forum, także swoich obecnych wrogów.:LOL: :LOL: i to tyle nie będę blokował wątku

Hypatia
12-12-2013, 10:59
Hypatio ja zostałem przyjęty kwiatami i słodyczami, ale na wymianę zdjęć i osobistych wynurzeń nie dałem się nabrać. Ty pewnie swojej opatrznej decyzji żałujesz.:LOL: Ale mam zasadę, prywatnej korespondencji ani zdjęć nigdy nie ujawniam na ogólnym forum, także swoich obecnych wrogów.:LOL: :LOL: i to tyle nie będę blokował wątku
Nasz nowy forumowicz Noranda, też został powitany słodyczmi i kwiatami,ba nawet komplementami - panowie tak mają.
Ale jeszcze kilka nieprawomyślnych postów i dowie się, że jest patologią et cetera.

Jeśli nawet na priv coś udostnępniam, to jednak na ogólnej zasadzie ruchu drogowego, czyli ograniczonego zaufania.
Za długo żyję wśród rodaków i rodaczek,aby bezkrytycznie wierzyć słowu "drukowanemu" . Tym bardziej wirtualnemu.
Możemy tu swobodnie kreować się na kogo chcemy, opowiadając kim to jesteśmy,co mamy i czego żeśmy w życiu dokonali. To nieweryfikowalne praktycznie. Jedynie jacy jesteśmy ,prędzej czy później wypływa niczym oliwa. I tego ukryć się nie uda na dłuższą metę,bo to wyziera z naszych postów. :rolleyes:

Noranda
12-12-2013, 12:22
Na podstawie dostępnych źródeł wyrobiłem sobie takie zdanie:
- Choć bardzo się stara aby w sejmie mieć bezwzględną większość to małe ma na to szanse;
- Ma nikłą zdolność koalicyjną. jedyną alternatywą jest Gowin głodny władzy i pozycji swojej partii. PSL już mu dobrze pamięta los Samoobrony;
- Nie będzie miał dobrej aury w polityce zagranicznej i w UE bo z wszystkimi wcześniej pozadzierał i tak na dobre stylu
windykacji historycznych nie przeforsuje;
- Tak na serio, to nie ma zaplecza kadrowego. No bo kto? Pani Szydło? Panowie Brudziński i spółka? Zostaje tylko
kawaler Mariusz Kamiński i agent Tomek. Te jego "profesory" to praktycy w sprawnym gadaniu i analizach na
zamówienie, ale nie w realu rządzenia i administrowania panstwem.
Jedynym mocnym punktem dla ciemnego luda niezmiennie pozostaje Antoni Macierewicz do propagandy, ale ta trójka powyżej to raczej ułożona jest do rozwalania i inwigilacji a nie do budowania.
Skłania się do państwa socjalno- wyznaniowego z tym że KK traktuje przedmiotowo, bo przez jego struktury i obecnych hierarchów będzie miał rząd dusz.... ale nie głów. Nawet jeśli wygra, to biznes się na niego wypnie.
Na pewno zmieni się wiele nazw ulic, placów itd ale w realu gospodarczym po krótkim okresie rozdawnictwa pójdziemy do tyłu.
"Czarno to widzę" co gorzej- nie sam.

pluto37
12-12-2013, 12:45
.......
"Czarno to widzę" co gorzej- nie sam.

Ja powiedziałbym, że na szczęście:) :)
Ponieważ jest nas wiecej podobnie widzacych i oceniających bilionera znad Wisły, to jest szansa, że ponowne premierostwo Kaczyńskiego spełni się tak jak niejakiego Glińskiego.
Bo ludzie takie głupie nie są.:)
Poza drobnym marginesem.

Jarosław II
12-12-2013, 12:57
Ja powiedziałbym, że na szczęście:) :)
Ponieważ jest nas wiecej podobnie widzacych i oceniających bilionera znad Wisły, to jest szansa, że ponowne premierostwo Kaczyńskiego spełni się tak jak niejakiego Glińskiego.
Bo ludzie takie głupie nie są.:)
Poza drobnym marginesem.
Margines jak i krawężnik jest potrzebny aby nie wpaść do rowu, zawsze to jakiś bufor.:LOL:

Sabina22
12-12-2013, 13:43
Gowin głodny władzy i pozycji swojej partii.

Pokaż mi takiego polityka,który nie jest....

Lila
12-12-2013, 13:45
Na podstawie dostępnych źródeł wyrobiłem sobie takie zdanie:
- Choć bardzo się stara aby w sejmie mieć bezwzględną większość to małe ma na to szanse;
- Ma nikłą zdolność koalicyjną. jedyną alternatywą jest Gowin głodny władzy i pozycji swojej partii. PSL już mu dobrze pamięta los Samoobrony;
- Nie będzie miał dobrej aury w polityce zagranicznej i w UE bo z wszystkimi wcześniej pozadzierał i tak na dobre stylu
windykacji historycznych nie przeforsuje;
- Tak na serio, to nie ma zaplecza kadrowego. No bo kto? Pani Szydło? Panowie Brudziński i spółka? Zostaje tylko
kawaler Mariusz Kamiński i agent Tomek. Te jego "profesory" to praktycy w sprawnym gadaniu i analizach na
zamówienie, ale nie w realu rządzenia i administrowania panstwem.
Jedynym mocnym punktem dla ciemnego luda niezmiennie pozostaje Antoni Macierewicz do propagandy, ale ta trójka powyżej to raczej ułożona jest do rozwalania i inwigilacji a nie do budowania.
Skłania się do państwa socjalno- wyznaniowego z tym że KK traktuje przedmiotowo, bo przez jego struktury i obecnych hierarchów będzie miał rząd dusz.... ale nie głów. Nawet jeśli wygra, to biznes się na niego wypnie.
Na pewno zmieni się wiele nazw ulic, placów itd ale w realu gospodarczym po krótkim okresie rozdawnictwa pójdziemy do tyłu.
"Czarno to widzę" co gorzej- nie sam.

Straszna perspektywa.

Zapytam się o jedno; jakie kadry ma Tusk?
I w jaki sposób i w jakim zakresie biznes się wypiął w latach 2005-2007?
Bo ja pamiętam, że to był okres prosperity.

senesco
12-12-2013, 17:23
Lilu - owszem, niektórzy zaznali w tamtym czasie prosperity, niektórzy się "odkuli", a inni przeskoczyli pułap.
Za każdych rządów są ludzie, którzy sobie chwalą.
Ale w tamtych latach ogólnie płynęliśmy na fali koniunktury - na bieżąco nie podejmowano ekonomicznych decyzji, które dawały szybki i krótkoterminowy zysk. Tak było za Marcinkiewicza i za Kaczyńskiego. Te ograniczenia w decyzjach miały zresztą uzasadnienie - sukces odniosłaby koalicja, a nie PiS. Zatem póki trwały Samoobrona i LPR w rządzie, Jarosław Kaczyński nie robi niczego spektakularnego.

Jeśli wygra wybory, nie stworzy koalicji, bo już nikt nie będzie chciał wejść w buty dawnych koalicjantów....

Ale, jeśli rządzić będzie sam, to nie boję się premiera, boję się jego współpracowników.
Może i Donald Tusk nie ma szczęśliwej ręki do ministrów, ale Jarosław Kaczyński ma jeszcze większego pecha.
Dotychczas odsyłał nielojalnych, ale ci nowi gotowi są kąsać.

Noranda
12-12-2013, 17:37
Straszna perspektywa.

1.Zapytam się o jedno; jakie kadry ma Tusk?
2.I w jaki sposób i w jakim zakresie biznes się wypiął w latach 2005-2007?
3.Bo ja pamiętam, że to był okres prosperity.
ad-1.Koń jaki jest -każdy widzi i każdy ma swoje zdanie.
ad-2. Nie pamiętam i jeśli było dobrze to na pewno nie zasługa wyłącznie 2 lat a dłuższej prosperity w gospodarce- łącznie z tymi 2 latami PiSu.
ad-3. Teraz jest tylko źle i źle wbrew uwarunkowaniom światowego kryzysu? Radzą sobie jak mogą i potrafią. Porównanie z innymi w UE wyszło nie najgorzej. Jak w domu trzeba oszczędzać, to mądrzy rodzice nie kupują dzieciom drogich gadżetów, a zbierają na czarna godzinę i łatają dziury.

Jaka szkoda, że wyborcy podziękowali PiSowi.
Gdyby była kontynuacja to byłoby lepiej? Była by Polska Solidarna a nie Polska Liberalna /kontr hasełka PiSu i PO a nogę w drzwiach trzymało PSL/. Różnie ludzie gadali, bo każdy ma swoją wizję gdybologii ekonomicznej zwłaszcza my nie ekonomiści.
Oto jeden z jej przykładów:/Długi i dosyć usypiający, ale jak się bardzo chce to można dać rady doczytać i ocenić po swojemu/.
http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KAE/struktura/IRG/publikacje/Documents/pim85_9.pdf
Gdyby to chodziło o wioskę lub powiat, można by było powiedzieć "a niech tam sobie porządzą, jak będzie dobrze to dostaną reelekcję, jak zawalą to znów dostaną kopa". Jak to w polityce...Jak wykopią dołek to się go w dwa lata zakopie. Na skalę kraju decyzje muszą być bardziej odpowiedzialne i dopracowane niż nasze spory na forum, bo odwrócenie wpadki może mieć wymiar historyczny.

Zostawmy to może lepszym od nas fachowcom. Co by nie gardłować, to jesteśmy tylko komentatorami sceny politycznej w ramach hobby z pozycji widza.

Noranda
16-12-2013, 21:40
Jeszcze w kwestii jakim będzie premierem Jarosław Kaczyński.
Wiele na to wskazuje, że kolejny raz nie będzie.
Nie wykluczone że sam tego nie chce. Premier to nie tylko cel ambicjonalny i upragniona władza. To także odpowiedzialność za wpadki i nietrafne rządzenie.
On realnie ocenia swoje możliwości na utrzymanie funkcji głównej partii opozycyjnej przeciw każdej innej która mogła by wybrać wybory.
Władza to odpowiedzialność. Opozycjonista i to w jemu tylko właściwym stylu /"totalnie wszystko źle i katastrofa"/ zapewni mu wystarczający elektorat aby do naturalnej śmierci wygodnie sobie żyć wraz z gronem pretorianów na sejmowych synekurach nie ponosząc żadnych konsekwencji nawet za to co naszkodził.
To strategia polityczna zbliżona do roli PSL - wiecznych koalicjantów z każdą partią której podkładają nogę gdy prognozy idą w dół.

Hypatia
16-12-2013, 21:48
Niestety masz rację.
Ale za 20 lat, to się zmieni.
20 lat już minęło, jeszcze 20 i wymrą pokolenia skażone obsesjami typowymi dla homo sovieticus. Pokolenia, które może potrafiły walczyć, ale budowanie znacznie gorzej im wychodzi.
Im, a właściwie nam,bo wszyscy nosimy w sobie to piętno,na szczęście nie wszyscy w takim samym stopniu.