PDA

View Full Version : Czy sport to tez polityka ?


senior A.P.
01-07-2012, 10:50
Ostatnio zastanawiam sie czy sport to tez polityka ???

Euro 2012 w Polsce spodobalo sie wielu czolowym politykom ,nie tylko tym co kopia i umieja kopac pilke nozna.

PZPN jest teraz pod dobrym ostrzalem,"prezio" sportowiec Lato stal sie ponoc dobrym politykiem i nie daje sie usunac z urzedu ,no bo przeciez...... .

Powiadaja,ze politycy maja dobre zarobki ,dajmy na to taki posel,europosel czy chocby senator ale ponoc sportowcy przeciguja sie w zarobkach z politykami.

A tam gdzie wchodza w gre wielkie pieniadze to z polityka bywa roznie i wtedy dopiero odchodzi "kopanie pilki" !

Co Wy na to Seniorzy ?

Jarosław II
01-07-2012, 12:09
Ostatnio zastanawiam sie czy sport to tez polityka ???
Co Wy na to Seniorzy ?
Dopóki mnie nie kopią po kostkach to nic, a jak zaczną to pójdę na "spalony".:D

amelia
01-07-2012, 13:36
Ostatnio zastanawiam sie czy sport to tez polityka ???

Euro 2012 w Polsce spodobalo sie wielu czolowym politykom ,nie tylko tym co kopia i umieja kopac pilke nozna.

PZPN jest teraz pod dobrym ostrzalem,"prezio" sportowiec Lato stal sie ponoc dobrym politykiem i nie daje sie usunac z urzedu ,no bo przeciez...... .

Powiadaja,ze politycy maja dobre zarobki ,dajmy na to taki posel,europosel czy chocby senator ale ponoc sportowcy przeciguja sie w zarobkach z politykami.

A tam gdzie wchodza w gre wielkie pieniadze to z polityka bywa roznie i wtedy dopiero odchodzi "kopanie pilki" !

Co Wy na to Seniorzy ?

Jasne, że polityka,
i to międzynarodowa,
świadczy o tym czterodniowa wojna toczona przez Salwador i Honduras w 1969 roku.

To taki męski kawałek rzeczywistości w który dały wkręcić się kobiety.

Jarosław II
01-07-2012, 15:37
Jasne, że polityka,
i to międzynarodowa,
świadczy o tym czterodniowa wojna toczona przez Salwador i Honduras w 1969 roku.

To taki męski kawałek rzeczywistości w który dały wkręcić się kobiety.
KOBIETY W SPORT??? To powiedz mi kiedy w boksie jest spalony, bo aut to na pewno wiesz?:D

senior A.P.
04-07-2012, 09:15
Sport bez kobiet nie moze istniec !

Ale sa kobiety ,ktorych sport nie wabi/bawi czy umila zycie,chyba ze...... .

"Zaliczanki" zaczynaja sie juz w szkolach srednich.

Sa kobiety,ktore choc ,ze nie sa "sport-mentkami" ale dobrze zarabiaja.

W obecnych czasach kroluje sport zawodowy choc w dowodach tozsamosci nie figuruje pozycja "zawod:sportowiec".

pluto37
04-07-2012, 09:34
KOBIETY W SPORT??? To powiedz mi kiedy w boksie jest spalony, bo aut to na pewno wiesz?:D
Spalony jest kiedy sędzia da upomnienie, a potem rzut karny czyli ostrzeżenie. I..aut:)
Najlepsza lekcją poglądową w tej kwestii jest walka Gołoty z Bowem.
Pań to tez dotyczy:D

Jarosław II
04-07-2012, 13:06
Sport to też polityka wystarczy posłuchać "opozycji":D:D

amelia
04-07-2012, 13:22
Sport to też polityka wystarczy posłuchać "opozycji":D:D

Nie sport,
tylko piłka nożna.

I to tylko w wymiarze wyczynowym.

A powinno być tak, że to sport rekreacyjny powinien być w centrum zainteresowania polityków.

Ale czy ktoś posłucha kobiety.

Nie, bo to pewnikiem głupia baba,
do tego brzydka i zaniedbana

pluto37
04-07-2012, 14:35
Nie sport,
tylko piłka nożna.

I to tylko w wymiarze wyczynowym.

A powinno być tak, że to sport rekreacyjny powinien być w centrum zainteresowania polityków.

Ale czy ktoś posłucha kobiety.

Nie, bo to pewnikiem głupia baba,
do tego brzydka i zaniedbana

Amelio!
Przecie dziewczyny też zawodowo grają w piłkę kopaną.
Czyżbyś miała coś przeciwko nim?

amelia
04-07-2012, 14:56
Amelio!
Przecie dziewczyny też zawodowo grają w piłkę kopaną.
Czyżbyś miała coś przeciwko nim?

Ależ nie,
nic przeciwko, ani męskiej ani damskiej.

Ale swoje sporty muszę finansować sama w 100%,

A chciałabym by była przynajmniej względna równość.
I tylko tyle.

pluto37
04-07-2012, 18:09
Ależ nie,
nic przeciwko, ani męskiej ani damskiej.

Ale swoje sporty muszę finansować sama w 100%,

A chciałabym by była przynajmniej względna równość.
I tylko tyle.

To nie mów o sporcie, tylko o rekreacji.
Dziś zarówno panie jak i panowie służą za finansowe gratyfikacje reklamodawcom.
Ale i tak siatkówka plażowa ma przewagę nad innymi sportami jedynie w damskim wydaniu:) :) :)
I tu o żadnej równości mowy być nie może:D

amelia
04-07-2012, 20:06
To nie mów o sporcie, tylko o rekreacji.

Toteż o tym pisałam,
nakłady na rekreację zwracają się wielokroć
tylko piłka nożna.

I to tylko w wymiarze wyczynowym.

A powinno być tak, że to sport rekreacyjny powinien być w centrum zainteresowania polityków.

Ale czy ktoś posłucha kobiety.

Nie, bo to pewnikiem głupia baba,
do tego brzydka i zaniedbana





Ale i tak siatkówka plażowa ma przewagę nad innymi sportami jedynie w damskim wydaniu:) :) :)
I tu o żadnej równości mowy być nie może:D


http://www.youtube.com/watch?v=X_8_gXElv14&feature=related

Ja tam lubię w męskim,
wspominam sobie jak wtedy nasi chłopcy wspaniale....eh,

a dzisiaj zbiorniki wyrównawcze pozwalają im tylko popatrzeć smętnie na plażowiczki:D :D :D

pluto37
04-07-2012, 20:23
[QUOTE]Toteż o tym pisałam,
nakłady na rekreację zwracają się wielokroć
Tylko że łatwiej te z zawodowstwa wrzucać na rekreację oczywiście przy odpowiednich przepisach.
Jako ciekawostke wrzuce, że niejaki Mike Jordan koszykarz. zarobił w którymś roku 3 mln. za sportowe wyczyny a z reklam 70mln$ towary z jego marka sprzedano za 5 mld$ i z tego spora część trafiła do sportu niezawodowego. Tak więc da sie jedno z drugim połączyć.

Ja tam lubię w męskim,
wspominam sobie jak wtedy nasi chłopcy wspaniale....eh,
Współczuję, że musisz wspominać:( I nie dziwię się że w męskim:) Znaczy się wszystko jest z nami OK:) :)

a dzisiaj zbiorniki wyrównawcze pozwalają im tylko popatrzeć smętnie na plażowiczki:D :D :D
:):) :) :) :)
ale .....nie musza się.......malować:D

pluto37
04-07-2012, 20:23
[QUOTE]Toteż o tym pisałam,
nakłady na rekreację zwracają się wielokroć
Tylko że łatwiej te z zawodowstwa wrzucać na rekreację oczywiście przy odpowiednich przepisach.
Jako ciekawostke wrzuce, że niejaki Mike Jordan koszykarz. zarobił w którymś roku 3 mln. za sportowe wyczyny a z reklam 70mln$ towary z jego marka sprzedano za 5 mld$ i z tego spora część trafiła do sportu niezawodowego. Tak więc da sie jedno z drugim połączyć.

Ja tam lubię w męskim,
wspominam sobie jak wtedy nasi chłopcy wspaniale....eh,
Współczuję, że musisz wspominać:( I nie dziwię się że w męskim:) Znaczy się wszystko jest z nami OK:) :)

a dzisiaj zbiorniki wyrównawcze pozwalają im tylko popatrzeć smętnie na plażowiczki:D :D :D
:):) :) :) :)
ale .....nie musza się.......malować:D

amelia
04-07-2012, 21:18
:)
ale .....nie musza się.......malować:D

to prawda:D

A przy okazji przypomniała mi się jedna z małżeńskich porad z netu.

- gdzie schować ostatniego zaskórniaka,tak by mąż go napewno nie znalazł?
- pod mydłem!

pluto37
04-07-2012, 22:11
to prawda:D

A przy okazji przypomniała mi się jedna z małżeńskich porad z netu.

- gdzie schować ostatniego zaskórniaka,tak by mąż go napewno nie znalazł?
- pod mydłem!

a co powiesz na: .....na zimę trampki, a na lato świeże bobo i spokój w domu i zagrodzie?

amelia
05-07-2012, 07:17
a co powiesz na: .....na zimę trampki, a na lato świeże bobo i spokój w domu i zagrodzie?


tak bywało,

ale procesor i .....tabletka antykoncepcyjna zmieniły świat, nie do pojęcia:) :) :)

Jarosław II
05-07-2012, 08:14
to prawda:D

A przy okazji przypomniała mi się jedna z małżeńskich porad z netu.

- gdzie schować ostatniego zaskórniaka,tak by mąż go napewno nie znalazł?
- pod mydłem!
Bardziej złośliwe niż dowcipne. Na szczęście mydło odchodzi do przeszłości w większości nowoczesnych domów. Chyba, że chce się zaprać jakieś plamy na nocnej bieliźnie.:rolleyes:

amelia
05-07-2012, 08:28
Bardziej złośliwe niż dowcipne. Na szczęście mydło odchodzi do przeszłości w większości nowoczesnych domów. Chyba, że chce się zaprać jakieś plamy na nocnej bieliźnie.:rolleyes:

No coś Ty?

Mydło to mydło, niezależnie od stanu skupienia:D :D :D

Jak to złośliwe, wystarczy rozejrzeć się po ulicach,
często należy przebiec szybciutko obok indywiduum na głębokim bezdechu

Jarosław II
05-07-2012, 09:09
Jak to złośliwe, wystarczy rozejrzeć się po ulicach,
często należy przebiec szybciutko obok indywiduum na głębokim bezdechu
To jest niezależne od płci a najbardziej uciążliwe w kolejkach latem, szczególnie u osób starszych ale to już tak jest. Starość Panu Bogu nie wyszła.:rolleyes:

Lila
05-07-2012, 09:45
Bardziej złośliwe niż dowcipne. Na szczęście mydło odchodzi do przeszłości w większości nowoczesnych domów. Chyba, że chce się zaprać jakieś plamy na nocnej bieliźnie.:rolleyes:

Wcale nie złośliwe.:)
Samo życie, choć nie każda nasza siostra jest tak zdeterminowana, jak pewna Rosjanka.
Wiadomość całkiem świeża, jak i świeży powinien być denat, który skończył marnie tylko dlatego, że nie chciał wejść pod prysznic.

http://biznes.onet.pl/rosja-zabila-meza-zelazkiem-bo-nie-chcial-sie-umyc,18515,5179540,1,onet-wiadomosci-detal

Biedna.
Ileż musiała wycierpieć?

senior A.P.
05-07-2012, 12:22
Sport to zdrowie - kiedys sie mawialo.
Czasem dodawano - przez sport do kalectwa .
Dzisiaj pewne jest,ze sport to WIELKIE PIENIADZE !

Pozwole sobie zapytac znawcow :
Dla kogo te pieniadze,czy aby wszystkie dla sportowcow ?

Podobnie jest w "przemysle rozrywkowym",kulturze i nauce ale to odrebny temat do dyskusji.

Chleba i igrzysk !

Stare to bylo ale "unowoczesniono" jak przystalo na epo/opoke.

Gienia ! Swiat sie zmienia .

Jarosław II
05-07-2012, 16:56
Zawsze tak było. Kossak podpisał trzy razy więcej obrazów jak pomalował jeśli mu się podobała praca jego ucznia. Mecenat kosztuje.:D To samo ze sportem.:D

amelia
05-07-2012, 17:50
Sport to zdrowie - kiedys sie mawialo.
Czasem dodawano - przez sport do kalectwa .
Dzisiaj pewne jest,ze sport to WIELKIE PIENIADZE !

Pozwole sobie zapytac znawcow :
Dla kogo te pieniadze,czy aby wszystkie dla sportowcow ?

Podobnie jest w "przemysle rozrywkowym",kulturze i nauce ale to odrebny temat do dyskusji.

Chleba i igrzysk !

Stare to bylo ale "unowoczesniono" jak przystalo na epo/opoke.

Gienia ! Swiat sie zmienia .

Pieniądze są dla inwestorów, a przynajmniej powinny być.
Uwzględniając prawa autorskie.

albo barter albo pieniądze,
jeszcze nie tak dawno i w Polsce dochodziło do wymiany barterowej,
przeważnie z "sojusznikiem":D :D :D

wujek
05-07-2012, 21:33
Sport to zdrowie?Niekoniecznie.Znany człowiek zapytany przy okazji 90-tych urodzin,jakim sposobem doczekał w dobrym zdrowiu tak słusznego wieku,miał powiedzieć:codziennie cygaro i szklaneczka whisky.I żadnego sportu!

Jarosław II
05-07-2012, 21:43
Sport to zdrowie?Niekoniecznie.Znany człowiek zapytany przy okazji 90-tych urodzin,jakim sposobem doczekał w dobrym zdrowiu tak słusznego wieku,miał powiedzieć:codziennie cygaro i szklaneczka whisky.I żadnego sportu!
Ja też mam prawie 90 ale zamiast cygara, szczypiorek.:D :D

pluto37
06-07-2012, 01:08
Ja też mam prawie 90 ale zamiast cygara, szczypiorek.:D :D
To z taką Lewinski Moniką byś nie zaszalał:D :D :D :D Uoj! Nie!

senior A.P.
06-07-2012, 11:48
No dobrze ,szczypiorek (chyba nie szczypiorniak),jak to sie ma do sportu ?

Jarosław II
06-07-2012, 12:29
No dobrze ,szczypiorek (chyba nie szczypiorniak),jak to sie ma do sportu ?
Ano taki, że dzięki szczypiorkowi i BodyMax Sport nadal uprawiam sporty ekstremalne, dosłownie i w przenośni.:D

senior A.P.
08-07-2012, 12:07
Kazde cwiczenie fizyczne w wieku "seniorskim" (nie mylic z senatorskim) jest korzystne ,bowiem ruch to zdrowie , konieczny wszystkim i to ruch na zdrowym powietrzu.
Napewno pamietacie "akcje" sciezek zdrowia ,teraz modne sa sale gimnastyczne,kluby rekreacyjne no i pokazywanie sie w strojach gimnastycznych,przy tym dzialalnosc biznesowa i korzysci z tego plynace .

A ile to sprzetu sportowego/gimnastycznego w sprzedazy !
Na wszystkim da sie zarobic ,na rekreacji,gimnastyce "tyz".

No i jeszcze nalezy dodac,ze dzisiaj jedni tucza a drudzy odchudzaja.
Glowy nie od parady MYSLA !
Karuzela zysku kreci sie !!!

A jak tam ze splata kredytow zaciagnietych na "stadiony narodowe",ile tego jest ?

pluto37
08-07-2012, 13:08
[QUOTE]Napewno pamietacie "akcje" sciezek zdrowia ,
Towarzyszu majorze! pamiętamy, a jeszcze lepiej ci, którym wasi towarzysze to oferowali. Paru do tej pory je 'mile wspomina.
A jak tam ze splata kredytow zaciagnietych na "stadiony narodowe",ile tego jest ?

Jak nam zbraknie, to do was w Ameryce sie zwrócimy po pomoc. POMOŻECIE towarzyszu????? POMOŻECIE?

senior A.P.
09-07-2012, 13:03
I tak premi nie dostaniesz mimo twych oszczerczych wysilkow .

Pomodle sie za ciebie w szczegolny sposob ,a Bog wyrowna rachunki miedzy nami !

Lila
09-07-2012, 16:35
I tak premi nie dostaniesz mimo twych oszczerczych wysilkow .

Pomodle sie za ciebie w szczegolny sposob ,a Bog wyrowna rachunki miedzy nami !

Augustyn, to tylko prowokacja dawnych 'sekretorzy' z nowego CCCP.
Cep Cepa Cepem Pogania.

A przy okazji, nie wiesz co się dzieje z Januszem 'siekierką'?
Jakoś tak zniknął z forum. Bardzo go lubiłam za zwięzły i dowcipny sposób pisania, coś w stylu drzazgi.
Telefom do niego zgubiłam.:(

senior A.P.
10-07-2012, 09:22
Postaram sie nawiazac kontakt,ktory mi sie urwal w korespondencji z tym dobrym Warszawiakiem choc mam zle przeczucie a Jackowskim nie jestem.

Siekierki (77) seniorow kosza !
Kto je przezyje (?) przedzial 80-latkow ma zapewniony,co nie znaczy ,ze dozyje 90-tki.
POZDRAWIAM i wszystkim Seniorkom i Seniorom ZYCZE SETKI !!!
Tobie Lila 120 i pol ,jestes pod opieka Boza !

NIECH ZYJE POLSKA,ktora jeszcze nie zginela i zginac nie powinna !!!

Lila
10-07-2012, 13:24
Postaram sie nawiazac kontakt,ktory mi sie urwal w korespondencji z tym dobrym Warszawiakiem choc mam zle przeczucie a Jackowskim nie jestem.

Siekierki (77) seniorow kosza !
Kto je przezyje (?) przedzial 80-latkow ma zapewniony,co nie znaczy ,ze dozyje 90-tki.
POZDRAWIAM i wszystkim Seniorkom i Seniorom ZYCZE SETKI !!!
Tobie Lila 120 i pol ,jestes pod opieka Boza !

NIECH ZYJE POLSKA,ktora jeszcze nie zginela i zginac nie powinna !!!

Dzięki Augustyn.
Też niekiedy myślę, że KTOŚ się mną usilnie zajmuje. Może to zastęp wąsatych, futrzastych i czterokopytnych się za mną wstawia - tam, w górze?
Ale 120 to stanowczo za długo, choć jesienią urodziny Mamusi - 96 wiosenek Mamusia sobie liczy, a nadal pełna werwy.:) Życie jest piękne.:)

Co do Siekierki też mam złe przeczucia i nie mogę sobie darować, że zagubiłam jego numer przy zmianie telefonu.

Pozdrawiam.:)

Jarosław II
10-07-2012, 18:18
....nie mogę sobie darować, że zagubiłam jego numer przy zmianie telefonu.
Włóż kartę do starego telefonu i ściągnij stary spis na komputer.

senior A.P.
11-07-2012, 11:55
DZIEWIECDZIESIAT SZESC LAT gdy osiagaja ludzie i maja jeszcze pelnie rozumu i stanu swiadomsoci to jest dopiero SZCZESCIE ,ktore moze zrozumiec SAM JUBILAT majac kontakt z rzeczywistoscia - GRATULACJE DLA NICH !!!

ZYCZENIA DALSZEGO ZDROWIA i WSZELKICH SIL dla Twej Mamy Lila !

My majcy mniej lat "na liczniku" prosmy swego STWORCE o
wszelkie laski ,w tym wlasnie o pelnie swiadomosci do konca naszych dni.
Bedac przy zalozonym temacie zapytam seniorki i seniorow :

Czy uprawiacie obecnie jakis sport ,jezeli tak , to podzielcie sie z nami tym jak on wplywa na wasze samopoczucie,na zdrowie ,takze na swiadomosc polityczna,czy laczycie go z polityka , trawicie po wysilku fizycznym/sportowym obecna polityke polskiego rzadu ???

Ja dosiadam roweru i to o jednym przelozeniu napedowym (takie obecnie wracaja do lask uzytkownikow, z producentem chinskim,szkoda ze ROMET w Bydgoszczy zlikwidowano)),cwicze nogi,aby jaknajdluzej nie podpierac sie laseczka .
Rece "gimnastykuje" narzedziami prostymi w swym zalozonym ogrodzie ,wypacajac przy tym wszelkie toksyny jakie czlowiek zjada/wypija wraz z jadlem i napojami "wspolzcesnego futru".
Od czterech lat nie lykam zadnych tabletek i od tego czasu czuje sie lepiej .
A polityke w Polsce i na swiecie ogladam przez internet i wtedy serce mi bije szybciej ze wzrostem cisnienia tetniczego.

Jak u was ze sportem i cwiczeniami,bo jak z polityka juz wiem,wczytuje sie w kazdy temat polityczny (zapodany celowo lub przez "przypadek zamierzony" ),zakladany przez forumowych politykow ,bywa ze sa to tematy celowo zapodane przez "dyzurnych poprawnosci politycznej" w ogolnokrajowym/swiatowym pedzie medialnym (dla staruszkow),trafiaja sie i madre wywazone dyskusje.

Uwazam,ze w sporcie polskim nastepuja korzystne zmiany,bo zaczyna sie cos dziac dobrego chocby ostatnia zmiana trenera polskiej pilki noznej (wchodza nowe twarze).

Oby tak jeszcze nastepowaly korzystne zmiany poltyczno-spoleczne bez wzajemnego "szczucia polakow na Polakow" i zaprzestanie wzajemnych klotni (nie tylko partyjnych).
Czego rodakom w Polsce ZYCZE !

tomeh
15-07-2012, 01:30
Sport powinien być czysty a polityce daleko od tego

senior A.P.
16-07-2012, 11:49
Co rozumiesz pod pojeciem czystego sportu ?

Kiedys w Polsce byl sport amatorski i dobrze sie poczynal,byly wyniki i sukcesy.
Teraz dominuje zawodostwo i ogromna kasa ale jakie sa wyniki ???

Jarosław II
16-07-2012, 15:03
Zawodowstwo jak w wojsku, nareszcie dorównujemy w wyszkoleniu i sprzęcie armiom świata. Sport amatorski można odłożyć do lamusa, kasa i sprzęt.

Lila
16-07-2012, 15:26
Zawodowstwo jak w wojsku, nareszcie dorównujemy w wyszkoleniu i sprzęcie armiom świata. Sport amatorski można odłożyć do lamusa, kasa i sprzęt.
Ha ha ha!!:D :D
Jedyny kraj z dostępem do morza,
nie mający marynarki wojennej.

Jarosław II
16-07-2012, 18:51
Ha ha ha!!:D :D
Jedyny kraj z dostępem do morza,
nie mający marynarki wojennej.
A po co nam malować wanny jak i tak jesteśmy miedzy dwoma przyjaznymi obozami? Po to by miedzy nimi łopotała i drażniła biało czerwona? Ważne by w odpowiednim czasie porty zaminować aby Schleswig-Holstein abo jaka inna fregata made in CCCP nie wpłynęła na mieliznę.

wujek
16-07-2012, 22:25
W zimie stulecia 78/79 (klęska,sparaliżowany transport, elektrownie stawały bo nie dowozili węgla itp) po Polsce krążył wierszyk;nam nie trzeba Bundeswehry,nam wystarczy minus cztery.
W tej materii do dzisiaj raczej niewiele się zmieniło.

amelia
17-07-2012, 03:07
Ha ha ha!!:D :D
Jedyny kraj z dostępem do morza,
nie mający marynarki wojennej.


Admirał Tomasz Mathea przesyła pozdrowienia:D :D

senior A.P.
17-07-2012, 11:15
Sluzba wojskowa to nie sport !
Sluzba ta to wszechstronne wyszkolenie wojskowe, to wiele trudu o ktorym zaden cywil nie ma pojecia szczegolnie ten ,ktory "wymigal sie" od powszechnego obowiazku sluzby- OBRONY OJCZYZNY.
Wprowadzone zawodostwo z najemna sluzba wojskowa do niczego dobrego nie doprowadzi.
Poczytajcie sobie i poogladajcie, co tym mowi byly wiceminster ON R.Szeremietew (dostepne w sieci net) ,zgadzam sie z tym co mowi ale nie we wszystkim do konca.

Osobiscie jestem za przywroceniem zasadniczej sluzby wojskowej,powszechnego obowiazku przez kazdego ZDROWEGO POLAKA i obywatela Polski chocby naturalizowanego ,takze dziewczyny ale bez przymusu.
Jestem tez za obowiazkowym sportem w wojsku,jako dziedzina podnoszenia tezyzny fizycznej zolnierza.
Sportem pod czulym okiem d-cy zolnierza oraz odpowiednich trenerow wojskowych.

senior A.P.
17-07-2012, 11:18
Nie tylko Marynarke Wojenna pogrzebano w Polsce,bo i nieba nad Polska nie ma kto strzec.
Nad wojskami ladowymi mozna zaplakac.

POLSKE ROZBROJONO bez jednego wystrzalu !!!

pluto37
17-07-2012, 13:07
Nie tylko Marynarke Wojenna pogrzebano w Polsce,bo i nieba nad Polska nie ma kto strzec.
Nad wojskami ladowymi mozna zaplakac.

POLSKE ROZBROJONO bez jednego wystrzalu !!!

To ciekawe, że kolejny amerykaniec nie zauważa, ze w Afganistanie, a wcześniej w Iraku amerykanskie zady chroniło kilka tysięcy rozbrojonych żołnierzy zawodowego WP.:D :D
Ani ze to na amerykańskich mysliwcach latają polscy piloci, którzy ostatnio ćwiczyli nad Alaską.
Tow. major Augustym K. zapomnial, albo z Ameryki nie dowidział, ze ostatnie manewry Układu Warszawskiego z 87 roku
wykończył brak paliwa i akumulatorów. O makietach rakiet nawet wspominać nie warto. najfajniejsze było to, że kiedy paliwo w cywilu bylo na kartki, to na poligonach armijnych SKOTy i czołgi paliły tony ropy, bo ..... akumulatory zamroziło na amen i jak silnik zgasł to nie było go czym odpalić.
Tow. major
Najbardziej odstraszającym wroga czynnikiem był ryk....majora w duecie z kapralem, ukryte pole minowe po onucówie i salwa orkiestry przeciwlotniczej.:) :) :)
Trudno też nie wspomnieć o heroicznej postawie bojowników o Wolność i demokrację z szeregów LWP stojących na czele :D inspekcji robotniczo-chłopskich scigających cywilnych malwersantów kolejkowych.

CZĘŚĆ im w PAMIĘĆ!!!!

Jarosław II
17-07-2012, 13:34
Ma rację nasze wojska są na wyjeździe i okupują inne kraje, nie ma kto bronić zaplecza ojczyzny.:D

pluto37
17-07-2012, 13:42
Ma rację nasze wojska są na wyjeździe i okupują inne kraje, nie ma kto bronić zaplecza ojczyzny.:D
Ale mógłby być chociaż wdzięczny, że tyle swoich nie musi wysyłać, tylko na naszych jedzie.
Taka juz wredność USmanów.:D
przedtem tosmmy jeszcze szpegów u Ruska mieli, ale ich macierewicz w ramach sportowych wyczynów wykosił i tera trza sie jedynie kulomiotać:)

amelia
17-07-2012, 19:08
Nie tylko Marynarke Wojenna pogrzebano w Polsce,bo i nieba nad Polska nie ma kto strzec.
Nad wojskami ladowymi mozna zaplakac.

POLSKE ROZBROJONO bez jednego wystrzalu !!!


No pacz pan:D :D :D

Polska rozbrojona, i na szczęście bez jednego wystrzału:) :) :)
a żadna obca armia nas nie okupuje,
jak onegdaj bywało:D :D,

Liczebność Północnej Grupy Wojsk wynosiła początkowo od 300 do 400 tysięcy żołnierzy. W późniejszym okresie zmiana sytuacji międzynarodowej i przekształcenia organizacyjne Armii Radzieckiej spowodowały stopniowy spadek jej liczebności, która w drugiej połowie lat 80. XX wieku osiągnęła poziom około 70 tysięcy żołnierzy.......

17 września 1993 roku, w symboliczną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę w 1939 roku, odbyła się uroczyste pożegnanie ostatniej grupy rosyjskich żołnierzy. W ceremonii tej uczestniczył prezydent RP Lech Wałęsa. Trwająca, z przerwami, od niemal trzech stuleci obecność wojsk rosyjskich w Polsce dobiegła końca.

Więcej... http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,124764,6699950,Ostateczne_wycofanie_wojsk_radzie ckich_z_Polski.html?as=2&startsz=x#ixzz20ttIvvm4


I bardzo dobrze:)

Jarosław II
17-07-2012, 20:57
No pacz pan:D :D :D

Polska rozbrojona, i na szczęście bez jednego wystrzału:) :) :)
a żadna obca armia nas nie okupuje,
jak onegdaj bywało:D :D,
I bardzo dobrze:)
Szkoda miejscowi bardzo dobrze wspominają współpracę np. w Bornem Sulinowie i opiekują się grobami "przypadkowo zastrzelonych" żołnierzy.:rolleyes:

amelia
17-07-2012, 21:16
Szkoda miejscowi bardzo dobrze wspominają współpracę np. w Bornem Sulinowie i opiekują się grobami "przypadkowo zastrzelonych" żołnierzy.:rolleyes:

W Bornem Sulinowie nie ma "miejscowych",
ba przez długi czas nie było na żadnej mapie i w żadnym urzędzie Bornego Sulinowa tylko "tereny leśne";)

Jarosław II
17-07-2012, 21:32
W Bornem Sulinowie nie ma "miejscowych",
ba przez długi czas nie było na żadnej mapie i w żadnym urzędzie Bornego Sulinowa tylko "tereny leśne";)
Pisząc o miejscowych miałem na myśli sąsiadujące wioski. Przeprowadzałem przez dwa tygodnie z nimi bardzo ciekawe rozmowy. Dużo nie brakowało, a w samym Bornym bym coś większego kupił na przetargu (kasyno:D) ale korzenie mnie trzymają.:rolleyes:

Lila
17-07-2012, 23:03
Nie tylko Marynarke Wojenna pogrzebano w Polsce,bo i nieba nad Polska nie ma kto strzec.
Nad wojskami ladowymi mozna zaplakac.

POLSKE ROZBROJONO bez jednego wystrzalu !!!

Polska jest tragicznie bezbronna, a jak wygląda armia zawodowa w kraju można poczytać na forum WP.
Zaufanie do NATO jest nadmierne, zważywszy iż byliśmy nieraz porzucani.
Gwoli sprawiedliwości i my porzucaliśmy:) .
Atamana Petlurę, Układ Warszawski i Związek Radziecki. Bo sojusz musi się opłacać stronom go zawierającym,
a ze słabym członkiem ( cokolwiek to znaczy)
nikt się nie liczy.

Jarosław II
18-07-2012, 07:07
Polska jest tragicznie bezbronna, a jak wygląda armia zawodowa w kraju można poczytać na forum WP.
Zaufanie do NATO jest nadmierne, zważywszy iż byliśmy nieraz porzucani.
Gwoli sprawiedliwości i my porzucaliśmy:) .
Atamana Petlurę, Układ Warszawski i Związek Radziecki. Bo sojusz musi się opłacać stronom go zawierającym,
a ze słabym członkiem ( cokolwiek to znaczy)
nikt się nie liczy.
Geopolityki nie zmienisz, ziemi też nie ma skąd dokupić. Pozostaje iść w niewolę na dobrych warunkach. Albo wpuścić obcy kapitał wtedy oni będą bronic swoich terenów a jednocześnie interesów (nawet małych:D )

pluto37
18-07-2012, 08:02
Geopolityki nie zmienisz, ziemi też nie ma skąd dokupić. .... )
Przecie ponoć w d.NRD jest wolnych hektarów od groma, to czemu nie chcesz skorzystać?

Jarosław II
18-07-2012, 09:06
Przecie ponoć w d.NRD jest wolnych hektarów od groma, to czemu nie chcesz skorzystać?
Podpowiedz Tuskowi, ja już mam po horyzont.

Jarosław II
18-07-2012, 11:32
Rosyjskie bombowce były we wtorek eskortowane nad Bałtykiem przez polskie myśliwce, patrolujące w ramach misji NATO (Baltic Air Policing) przestrzeń powietrzną trzech państw bałtyckich - podało Ministerstwo Obrony Litwy. http://www.tvn24.pl/nadlecialy-rosyjskie-bombowce-polskie-mysliwce-poderwane-do-lotu,265460,s.html

amelia
18-07-2012, 18:31
a ja czuję się bezpiecznie:)

mam pod bokiem:)
Multinational Corps Northeast - MNC NE

a na jądrową to nie ma siły:mad:

senior A.P.
20-07-2012, 12:05
Ja tylko zapytam " pluto37":
Skad czerpal i czerpie wiadomosci o wojsku w Polsce ?

Nie pisze tu o (nie nazywam) LWP , ani obecnie jeszcze sie nazywajacym WP ale (powtarzam o wojsku) -
WOJSKO WOJSKU NIEROWNE,szczegolnie POLSKIE !

Ten "pluto37" nie ma pojecia o wojsku,co swiadczy,ze w wojsku nie sluzyl i plecie takie bzdury i to chyba tylko te zaslyszane lub moze nawet zaczerpniete z "instrukcji operacyjno-internetowej" mu dostarczanej na dany dzien jego obowiazkow portalowych - czy tak ???
Prosze nie zapominac ,ze stawiam tu (wyzej) pytajniki a nie stwierdzenia - to dla zauwazenia przez moderatorow i administracje,na wypadek,gdy powstana checi skasowania tego postu.

Do tego jeszcze raz powtorze swe osobiste stwierdzenie w oparciu o FAKTY,jako starszy oficer zawodowy sluzacy w wojsku w OBRONIE WLASNEJ OJCZYZNY POLSKI (lata 1962- 1984) :

POLSKA (po 1989r) ZOSTALA ROZBROJONA !
I to w kazdym rodzaju wojsk i sluzb !!!

Dyskusje na ten temat podejme z kazdym obecnym lub bylym wojskowym,ktory sluzyl POLSCE i POLAKOM.

Z przedstawicielami PROPAGANDY a tym bardziej PROWOKATORAMI nie mam zamiaru dyskutowac z wiadomych powodow.

Rocky
22-08-2012, 16:11
Zgadza się polska została rozbrojona, a teraz american boy będą nas bronić już niedługo będą mieli swoją bazę w Łasku

pluto37
22-08-2012, 20:44
gutek! ty nie wywołuj draki pytajnikiem, bo na ucho ci powiem, ze mnie za armijnej przymusowej "kariery" uczyli, ze najpierw odstrzeliwać trza tych co im kawka pagony spaskudziła.
A było z czego:)
I co ty możesz wiedzieć o wojsku jak żeś ostatnie manewry Układu Warszawskiego jak dezerter opuścil.
Zwyczajnie zwiałes jak piesek preriowy do amerykańskiej imperialistycznej nory wodza Jaruzelskiego zostawiając w potrzebie.
gdybym był wielbiciel bywszego ustrojstwa, to rzekłbym, żeś zdezerterował wodza i prl zostawiając w potrzebie.
:D :D

wibi
24-08-2012, 01:06
Co rozumiesz pod pojeciem czystego sportu ?

Kiedys w Polsce byl sport amatorski i dobrze sie poczynal,byly wyniki i sukcesy.
Teraz dominuje zawodostwo i ogromna kasa ale jakie sa wyniki ???
Bardzo stary cytat ale za to odpowiedź prosta,wyniki były bo jak wielu tu sądzi w sklepach był tylko ocet i ten ocet zapewne miał takie wspaniałe właściwości, że nawet amatorzy mogli rywalizować z zawodowcami

senior A.P.
26-08-2012, 09:31
Co ma ocet do sportu ?
Teraz sa "dopingi" i wyniki widac !

pluto37
26-08-2012, 13:04
Bardzo stary cytat ale za to odpowiedź prosta,wyniki były bo jak wielu tu sądzi w sklepach był tylko ocet i ten ocet zapewne miał takie wspaniałe właściwości, że nawet amatorzy mogli rywalizować z zawodowcami

wibi! czy ty też byłeś amatorem octem karmionym?

Możesz podać którzy "amatorzy" byli octem karmieni?

wibi
27-08-2012, 23:11
wibi! czy ty też byłeś amatorem octem karmionym?

Możesz podać którzy "amatorzy" byli octem karmieni?

Ja? NIE,żyłem w PRLu tak jak wszyscy a poza tym w/g ciebie to ja byłem "komisarzem,sekretarzem...ubekiem"itp.itp a dla takich to było wszystko łącznie ze "specjalnymi sklepami". Ja jak wszyscy kupowałem w PSSie i MHD i przyznam, że półek z samym octem nie widziałem ale tu, na tym forum widziałem kiedyś takie zdjęcie sklepu z jedynie octem i podpisem "takie było zaopatrzenie w PRLu". Dlatego dla takich jak Ty i o poglądach tobie podobnych stawiam tezę, że to właśnie ten "ocet" miał "cudowne właściwości" dla sportowców , może nawet większe niż pielgrzymka do Częstochowy.

Hypatia
27-08-2012, 23:43
Ja? NIE,żyłem w PRLu tak jak wszyscy a poza tym w/g ciebie to ja byłem "komisarzem,sekretarzem...ubekiem"itp.itp a dla takich to było wszystko łącznie ze "specjalnymi sklepami". Ja jak wszyscy kupowałem w PSSie i MHD i przyznam, że półek z samym octem nie widziałem ale tu, na tym forum widziałem kiedyś takie zdjęcie sklepu z jedynie octem i podpisem "takie było zaopatrzenie w PRLu". Dlatego dla takich jak Ty i o poglądach tobie podobnych stawiam tezę, że to właśnie ten "ocet" miał "cudowne właściwości" dla sportowców , może nawet większe niż pielgrzymka do Częstochowy.


PRL kraj mlekiem i miodem płynący.W Polsce kartki wprowadzono ponownie w lipcu 1976 – na zakup cukru.

Od roku 1981, wobec coraz wyraźniejszych niedoborów na rynku, wprowadzano coraz więcej ograniczeń i poszerzano zakres reglamentacji. Najpierw pojawiło się mięso na kartki, potem masło, kasza, ryż, mąka, następnie olej, mydło, proszki do prania, słodycze, papierosy, alkohol itd.Kartki na artykuły codziennego użytku w Polsce ostatecznie wycofał rząd Mieczysława Rakowskiego. Ostatnim towarem reglamentowanym było mięso – kartki obowiązywały do końca lipca 1989 r., jednakże w ostatnich miesiącach legalnie dostępne było tzw. mięso z uboju gospodarczego, w praktyce nieznacznie tylko droższe od mięsa reglamentowanego.

System kartkowy obecnie obowiązuje jeszcze na Kubie i w Korei Północnej.

Czy jesteś w stanie wytłumaczyć to ''zjawisko gospodarcze'' które zaistniało w Polsce 31 lat po wojnie i po 31 latach sprawowania rządów przez PZPR i 31 latach gospodarki centralnie planowanej .
Aha,nie tylko był ocet ,była jeszcze Trybuna Ludu - cóż ,przecież papieru toaletowego tez nie było.

wibi
28-08-2012, 13:08
Hypia

Nie bedę tu powtarzał czegoś o czym pisałem prawie dwa lata temu na tym forum,wystarczy poszukać gdzie w ponad 40 punktach podałem to co mieliśmy w PRLu a czego obecnie nie mamy. W tych ponad 40 punktach i tak nie wymieniłem wszystkiego ale to, że w pewnych momentach historii PRLu były kartki nie świadczy jeszcze o niczym a jeśli już to, że było sprawiedliwie i KAŻDY kupił tyle ile mu było potrzeba. Kartki były głównie w latach 40/50 czyli w okresie gdy Kraj powstawał z gruzów i brakowało wszystkiego nawet garnki były na talony gdyż nie było fabryk które dopiero budowano. Główny okres "kartkowy" to okres po 1980 roku gdzie jednym z postulatów Solidarności było wprowadzenie kartek na co podpisano stosowne porozumienia znane jako "porozumienie Gdańskie" a zdjęcia jak Wałęsa śmiesznym i idiotycznym długopisem je podpisuje, na pewno doskonale pamiętasz.Przypomnę, że w latach 1939-1945 na terenach Polski trwała II Wojna Światowa i dwa razy przeszła nawałnica frontowa a okupant Niemiecki wycofując się wysadzał każdy zakład i każdą fabrykę. Przypomnę również, że aby cokolwiek zebrać to należy posadzić a nasion i ziarna siewnego również nie było i trzeba było parę lat by można było uruchomić produkcję i korzystać z plonów w czym na dodatek aktywnie przeszkadzali ci tzw."Żołnierze Wyklęci"

Hypatia
28-08-2012, 14:32
Człowieku o czym Ty piszesz? Z dziećmi masz do czynienia ? Zapytałam wyraźnie - 31 lat po wojnie wprowadzono kartki ,a robotnicy Gdańska i nie tylko ,żądali kartek ,bo to był wtedy ich zdaniem, jedyny sposób żeby cokolwiek kupić i nie paść z głodu.
Zaczęło się od kartek na cukier choć podobno byliśmy cukrową potęgą. Następnie wszyściutko było na kartki ,łącznie z mlekiem dla niemowląt i papierosami. A Ty tu jakieś bajki o sianiu i zbieraniu. To te ciemniaki ,które nami wtedy rządziły powinny siać i orać , a nie pchać się do władzy skoro ledwie czytać potrafili.
31 lat po wojnie przez 13 lat kartki na wszystko !!!
Ty to wytłumacz !
Ale to nie jest do wytłumaczenia,na pewno nie przez Ciebie.:rolleyes:

wibi
28-08-2012, 18:20
Człowieku o czym Ty piszesz? Z dziećmi masz do czynienia ?
Mam wrażenie, że masz rację, niestety z dziećmi do jakich i Ty się zaliczasz, bo gdybyś żyła-żyła w czasach PRLu (pisał-pisała,bo płci nie rozpoznaję) mogła byś dać choć jeden przykład żebraka grzebiącego w śmietniku (w tamtych czasach) by znaleźć cokolwiek do jedzenia które obecnie jest bez kartek.

Zapytałam wyraźnie - 31 lat po wojnie wprowadzono kartki ,a robotnicy Gdańska i nie tylko ,żądali kartek ,bo to był wtedy ich zdaniem, jedyny sposób żeby cokolwiek kupić i nie paść z głodu.
Odpowiedź masz wyżej a swoja drogą nie słyszałem by ktokolwiek zmarł z głodu w PRLu,teraz zdarza się to często no i te samobójstwa wobec braku perspektyw życiowych.
Zaczęło się od kartek na cukier choć podobno byliśmy cukrową potęgą. Następnie wszyściutko było na kartki ,łącznie z mlekiem dla niemowląt i papierosami. A Ty tu jakieś bajki o sianiu i zbieraniu. To te ciemniaki ,które nami wtedy rządziły powinny siać i orać , a nie pchać się do władzy skoro ledwie czytać potrafili.
No cóż,czytać i pisać nauczyła dopiero PRL bo jeszcze w latach 60-tych szukano i uczono pisać i czytać tych z przed "wojny".Teraz "poziom" nauczania powoli doprowadzi do tego, że niedługo analfabetów bedzie tyle co przed II Wojną Św.
31 lat po wojnie przez 13 lat kartki na wszystko !!!
Ty to wytłumacz !
Ale to nie jest do wytłumaczenia,na pewno nie przez Ciebie.:rolleyes:
Tu też masz rację gdyż trudno "pancernej" głowie przedstawiać fakty tak by zrozumiała gdy dookoła propaganda wprost "wbija" w głowę totalne bzdury na temat tamtych czasów,13 lat codziennych strajków jak i sankcje Reagana robiły swoje,oczywiście za miliony dolarów jakie otrzymała Solidarność na swoją,zbójecką działalność.
Efekty tej działalności widać właśnie na przykładzie osiągnięć sportowców którzy żyjąc z kartkami i octem osiągali wyniki o jakich obecnie możemy tylko pomarzyć.

pluto37
28-08-2012, 21:27
Ty masz racje. Gierek wprowadził kartki na cukier tylko dlatego, żeby sie gówniażerii zeby nie psuły.
A Kania tylko dlatego, żeby ogłupiałe ludzie nie przeżerali się.
Ale najwieksze jaja to były jak te opływające w dobrobycie górniki tez zaczęły strajkować i trza było ich uciszać z kałachów, żeby nie zgłupieli całkiem.
A jeszcze smiszniejsze jest to, że porozumienia z komunistami z KC podpisywali tow. Łabęcki członek KCPZPR i tow.Sienkiewicz....pracownik SB:)
Ależ musiało sie wam komunistom w czaszkach mieszać. To chyba od tego octu.
Ale wibi. Przecie znowu może zapanować era socjalistycznego dobrobytu i socjalistycznych osiągnięć sportowych.
Wystarczy, że Miller wygra wybory. W końcu on wasz ...komunista z waszej krwi i kości. na waszym łonie karmiony. On wam zrobi dobrze, a nawet jeszcze lepiej:) :) :)

wibi
29-08-2012, 01:13
.... na waszym łonie karmiony. On wam zrobi dobrze, a nawet jeszcze lepiej:) :) :)

Wreszcie szydło wyszło z worka, już dawno mówiłem, że tobie o PRLu mamusia bzdury opowiadała bo "na waszym łonie karmiony" wyraźnie potwierdza, że ciebie wśród Polaków wtedy nie było. A jak sobie współczesna młodzież i "młodzi pseudo seniorzy", po codziennym "praniu mózgów", wyobrażają życie w PRLu najlepiej wykazuje ankieta przeprowadzona przez tygodnik NIE
http://www.nie.com.pl/art9378.htm
A tak poza tym coś Ci się dowcip przytępił? Mało płacą? hmm, kryzys

pluto37
29-08-2012, 08:51
Wreszcie szydło wyszło z worka, już dawno mówiłem, że tobie o PRLu mamusia bzdury opowiadała bo "na waszym łonie karmiony" wyraźnie potwierdza, że ciebie wśród Polaków wtedy nie było. A jak sobie współczesna młodzież i "młodzi pseudo seniorzy", po codziennym "praniu mózgów", wyobrażają życie w PRLu najlepiej wykazuje ankieta przeprowadzona przez tygodnik NIE
http://www.nie.com.pl/art9378.htm
A tak poza tym coś Ci się dowcip przytępił? Mało płacą? hmm, kryzys

wibi!
Doskonale pasujesz do ekipy Radyja Maryja. Paru towarzyszy po fachu tam znajdziesz.
Ta ekipa też ma nieprzemakalne bereciki.

A jak juz Nie wspominasz, to jako sportowiec z tamtej epoki powiedz nam czemuż to funkcjonariusze PRL-u cenzurowali Urbana i zakazywali mu publikować pod własnym nazwiskiem?
:D :D :D

Hypatia
29-08-2012, 10:38
wibi!
Doskonale pasujesz do ekipy Radyja Maryja. Paru towarzyszy po fachu tam znajdziesz.
Ta ekipa też ma nieprzemakalne bereciki.

A jak juz Nie wspominasz, to jako sportowiec z tamtej epoki powiedz nam czemuż to funkcjonariusze PRL-u cenzurowali Urbana i zakazywali mu publikować pod własnym nazwiskiem?
:D :D :D


Pluto ,to naprawdę nie warto. Już kiedyś pisałam,że ludzi nie tyle poglądy dzielą. Bywa ,że ludzie o różnych poglądach dogadują się. Ważne jest coś zupełnie innego - etap ewolucji.
Zwróć uwagę ,że nasi znamienici ''koledzy'' Wibi i Senior piszą w zasadzie to samo i tym samym językiem,a przecież ponoć z naciskiem na ''ponoć''są z różnych bajek.:D
Do tanga trzeba dwojga.:D

pluto37
29-08-2012, 10:48
Zwróć uwagę ,że nasi znamienici ''koledzy'' Wibi i Senior piszą w zasadzie to samo i tym samym językiem,a przecież ponoć z naciskiem na ''ponoć''są z różnych bajek.:D
Do tanga trzeba dwojga.:D

Z jakich różnych? I czemu PONOĆ?
Toż one lepszej rasy bliźniaki jak dwa Kaczyńskie przed kraksą.
Ta sama odporność na wiedzę i to samo zaplątanie w idee wiecznie żywe.:D :D
W końcu im obu kibelpapieru nie brakowało i ich "Misiu oczko sie nie odkleiło":D :D :D

Lila
29-08-2012, 13:33
Pluto ,to naprawdę nie warto. Już kiedyś pisałam,że ludzi nie tyle poglądy dzielą. Bywa ,że ludzie o różnych poglądach dogadują się. Ważne jest coś zupełnie innego - etap ewolucji.
Zwróć uwagę ,że nasi znamienici ''koledzy'' Wibi i Senior piszą w zasadzie to samo i tym samym językiem,a przecież ponoć z naciskiem na ''ponoć''są z różnych bajek.:D
Do tanga trzeba dwojga.:D

Faktycznie trzeba dwojga.
Do obszczekiwania piszących. Nie wydaje Ci się droga Hypatio,
że powyższy post był bliższy magla niż tematu wątku?
I oczywista konkluzja; Kaczyńscy.
Czy to naprawdę nie można leczyć?

................

do wibi
Generalnie Cię rozumiem. Tylko Twój świat przeminął ' z windem', choć przecie opływaliście w obecnym ustroju jak pączki w maśle.

Dla pocieszenia link fo filmu. Aczkolwiek tytuł może sugerować, że chcę być złośliwa, ale nic z tego.
Ten film nie da nikomu przejść obojętnie wobec genezy ustroju tak Tobie bliskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=goiiDSRl1ss&feature=related

Obecnie są już polskie napisy. Jest 6 części bodajże tego bardzo popularnego w Rosji filmu. Wszystkie na you tubie.

Hypatia
29-08-2012, 13:54
Faktycznie trzeba dwojga.
Do obszczekiwania piszących. Nie wydaje Ci się droga Hypatio,
że powyższy post był bliższy magla niż tematu wątku?
I oczywista konkluzja; Kaczyńscy.
Czy to naprawdę nie można leczyć?

................

do wibi
Generalnie Cię rozumiem. Tylko Twój świat przeminął ' z windem', choć przecie opływaliście w obecnym ustroju jak pączki w maśle.


Dla pocieszenia link fo filmu. Aczkolwiek tytuł może sugerować, że chcę być złośliwa, ale nic z tego.
Ten film nie da nikomu przejść obojętnie wobec genezy ustroju tak Tobie bliskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=goiiDSRl1ss&feature=related

Obecnie są już polskie napisy. Jest 6 części bodajże tego bardzo popularnego w Rosji filmu. Wszystkie na you tubie.



To faktycznie trzeba leczyć i to pilnie ,gdzie Ty dostrzegłaś ,że ja coś o Kaczyńskich? Wczoraj Ci się przywidziało ,że sądzę ,że nie wszyscy Niemcy coś tam coś tam ,a dziś zwidy Kaczyńskich.
Odstaw te ziółka.:D
Ja się tylko i wyłącznie zachwycam - a co,nie wolno - wypowiedziami niektórych osób.
Nie bądź zazdrosną ,Tobą też się czasem zachwycam.:D

Lila
29-08-2012, 13:58
Wyraźnie się zgodziłam; do tańca trzeba dwojga.
Nie tańczyłaś trepaka sama i Kaczyńscy wyskoczyli jak królik z kapelusza,
między jednym przybiciem podłogi zelówką, a drugim.:)

Leczyć...leczyć..

Do miłego...:)

Hypatia
29-08-2012, 17:23
Wyraźnie się zgodziłam; do tańca trzeba dwojga.
Nie tańczyłaś trepaka sama i Kaczyńscy wyskoczyli jak królik z kapelusza,
między jednym przybiciem podłogi zelówką, a drugim.:)

Leczyć...leczyć..

Do miłego...:)


Ty chyba bierzesz to co Kora ,muszę Cię podkablować.
Gdzie było coś o Kaczyńskich ???!!!:mad: :mad: :mad:

pluto37
29-08-2012, 18:49
Ty chyba bierzesz to co Kora ,muszę Cię podkablować.
Gdzie było coś o Kaczyńskich ???!!!:mad: :mad: :mad:

Hypatio!
Piąta Kaczyńska zawsze wyczuje czujnie Kaczyńskich szczególnie w dublecie:) :) :)

wibi
29-08-2012, 21:00
do wibi
...Generalnie Cię rozumiem. Tylko Twój świat przeminął ' z windem', choć przecie opływaliście w obecnym ustroju jak pączki w maśle....
Niestety,w ogóle mnie nie rozumiesz i nawet nie wiesz o co mi chodzi. Ja z autopsji znam tylko 3 etapy historii Polski, okres okupacji,okres PRLu i obecny. I tylko o nich mogę sie wypowiadać. Okres okupacji i Wojny to okres gdy Polacy starali sie sobie pomagać (nie wszyscy ale większość) by jakoś przeżyć ciesząc się gdy udało się zjeść na obiad żur z ziemniakami.Następnie okres wyzwolenia,gdy ogólna euforia wyzwoliła takie siły, że potrafiliśmy odbudować z ruin naszą Ojczyznę i gdy widać było, że z każdym dniem,miesiącem czy rokiem było lepiej bo byliśmy we własnym kraju który intensywnie się rozwijał, dbał o swoich Obywateli i o to by mogli godnie i bezpiecznie żyć.Odbudowaliśmy i zbudowaliśmy wiele, chociaż nie była to droga "usiana różami" ale jak to z Polakami bywa było nam za mało,chcieliśmy więcej, dlatego uwierzyliśmy zachodniej propagandzie, "wypucowanemu blichtrowi" , tym 200 markom które otrzymywał każdy Polak odwiedzający RFN, że lepszy byt to tylko zmiana ustroju.Jak po tej zmianie jest każdy widzi,bezrobocie, które jako zjawisko poznaliśmy dopiero teraz, brak perspektyw dla młodych pokoleń, wyjazdy-ucieczki z Kraju jak w XIX wieku, oszustwa w majestacie prawa (AmberGold lub totolotek to najświeższe przykłady),wyprzedaż za grosze lub kolesiom majatku Narodowego (który MY odbudowaliśmy lub zbudowali) itd.itd.
Będąc wychowany w duchu patriotyzmu to jaki okres znany mi mam wspominać?Czy ten w którym Polska rozwijała się czy obecny gdy stajemy się "niewolnikami" we własnym kraju w którym powszechny jest nepotyzm,bandytyzm,złodziejstwo,morderstwa na tle politycznym już nie mówiąc o uwłaszczeniu sie elit postsolidarnościowych.Ja marzę o Polsce silnej,sprawiedliwej w której można godnie i spokojnie żyć i w której będę przekonany, że moim następcom gdy dożyją podobnych lat jakie mam ja będzie powodziło się lepiej niż mnie teraz.W PRLu taka perspektywa była,teraz po prostu jej nie ma.Teraz możemy tylko zazdrościć Rosji, że znalazł się człowiek-patriota jak Putin który pokonany przez USA i caly zachód ZSRR potrafił na powrót przywrócić do dawnej świetności.

Lila
29-08-2012, 23:00
Ty chyba bierzesz to co Kora ,muszę Cię podkablować.
Gdzie było coś o Kaczyńskich ???!!!:mad: :mad: :mad:


Kabluj kochana.
Tym bardziej, że Kora jeśli już o niej piszesz,
wpadła dzięki kablowi. Był to pies -celnik. Paskudny akt nielojalności wobec Ramonki.:D

wibi, mój złoty..

Ja z autopsji znam tylko 3 etapy historii Polski, okres okupacji,okres PRLu i obecny.

Naprawdę nie posądzałam Ciebie, że pamiętasz Rewolucję Październikową,
dlatego podesłałam Ci filmik, cobyś wspomniał skąd PRLowi nogi wyrosły.
Natomiast zgadzam się, z tym;

we własnym kraju w którym powszechny jest nepotyzm,bandytyzm,złodziejstwo,morderstwa na tle politycznym już nie mówiąc o uwłaszczeniu sie elit postsolidarnościowych..
Bo tak to wygląda.:mad:

wibi
30-08-2012, 01:03
Lila

Muszę się jeszcze odnieść do linku który podałaś a nie chciałem pisać "elaboratów" pisząc jeszcze o nim.
Ludzkość od zarania pełna jest różnych mordów,mniejszych czy większych, popełnianych z różnych przyczyn co jednak nie budzi tylu emocji jak te które wykonano rękami Rosjan w czasie rewolucji i w okresie stalinizmu.Przypomnę, że już biblia wspomina o "rzezi niewiniątek" a uczyliśmy sie o rewolucji francuskiej,o gilotynach, słyszeliśmy o pogromie Ormian, że o obozach koncentracyjnych już nie wspomnę, chociaż Niemcy to kultura i nauka chyba największa w dziejach. My też nie mamy czym się chwalić bo, że była Bereza , że był obóz w Strzałkowie gdzie tysiące jeńców sowieckich podobno zmarło "na gruźlicę" zapewne wiesz.Na kanwie każdego z tych "zdarzeń" można zrobić "łzawy" film i dopisać dowolny komentarz.Ale obiektywnie oceniając Rosję czy to "carską" czy już w okresie stalinizmu trzeba stwierdzić, że miała więcej humanitaryzmu niż obecnie USA gdyż przestępców i przeciwników politycznych (prawdziwych czy urojonych?) głównie skazywali i wywozili na Sybir a nie skazywali na śmierć lub odsiadkę w Guantanamo (10 lat bez żadnego sadu?) co w XXI wieku wydaje się wprost niepojęte.
Wiem, że to nie na temat tego wątku ale musiałem odpowiedzieć gdyż mogło by się wydawać, że linka nie przeglądnąłem a podawał go nie byle kto tylko "moderator"

Lila
30-08-2012, 12:04
wibi, nawet nie mam zamiaru zbijać Twoich argumentów dowodami na to, że było zgoła inaczej niż piszesz.
Każdy tu przychodzi z bagażem swoich doświadczeń
i nie ma najmniejszego sensu sekowanie kogoś z powodu przekonań, co zresztą dotknęło mnie osobiście, gdy 'mondroski' płci obojga usiłowały mnie wklepać w glebę obcasami za opcję pisowską.
Cóż, skończyło się zdarciem obcasów, bez efektów.

Toteż nie będę polemizować z tak głęboką admiracją ustroju byłego, niemniej zwrócę Tobie uwagę na humanitaryzm Sowietów tyczący malutkiego wycinka z hektarów zbrodni.
Jaki sąd skazał kogoś mi bliskiego acz nieznanego osobiście, na śmierć w Charkowie? To była rezerwa, inżynier budowlany w stopniu majora.
Jaki sąd skazał ( tego już zdążyłam poznać) mojego stryjka na 9-letnie gnicie na narach w kopalni za Uralem, bez ani jednego wyjazdu na powierzchnię, skąd go wypuszczono po śmierci Stalina ślepego jak kreta?
Co się stało z posterunkiem Policji Polskiej w Kiwercach, ogarniętego przez Sowiety? Nie ma ich NIGDZIE.
Byli młodzi, kochali Ojczyznę i bach! wyparowali.

Obóz w Strzałkowie?
A skąd oni się wzięli na polskiej ziemi, mój wibi?
Tak, były rozstrzeliwania. Szukano np. zbójeckich 'bojców' z Kawkoru i ich rozstrzeliwano.

http://www.historia.org.pl/index.php/publikacje/294-okres-midzywojenny/1285-qzota-ordaq-gaj-chana-w-polsce.pdf

pzdr.

wibi
31-08-2012, 00:19
Lila
Nie wiem czy było zgoła inaczej czy też nie, jedno tylko jest pewne , że wojna to rzecz straszna i dzieją się na niej takie rzeczy których sobie nawet nie potrafimy wyobrazić. Nie ma też znaczenia kto jest winny, bo bez winy nie ma nikogo a wszelka dyskusja kto jest "winniejszy" do niczego nie prowadzi. Ja i rodzina też mamy bliskich,nieżyjących, tam na wschodzie (wspominałem już o tym w różnych tematach związanych z Katyniem) i widziałem list-zwykłą kartkę napisaną kopiowym ołówkiem a której wujek informuje ciocię, że będzie przekazany Rosjanom i pewnie szybciej dotrze do domu nim ta kartka do cioci dojdzie.Ehh, nie chce mi się już polemizować na takie tematy i trwać w jakiejś "zawziętości" gdyż nie prowadzi to do niczego.
Rewolucji październikowej oczywiście nie przeżyłem, ale trochę nasłuchałem się opowieści cioci która mając w 1917 roku 7 lat wraz z rodzicami "przebijała" się z okolic Odessy do Polski.Zapewniam, że nie były to "słodkie" opowieści.

Lila
01-09-2012, 00:08
Wibi, ot i nasze polskie drogi. Moje dziadki ze strony Mamy z kolei gdy 'wybuchła' Polska przebijały się w 1918 przez powojenną Europę z Francji. Podróż trwała tydzień i zmarło w czasie niej najmłodsze niemowlę o imieniu Hieronim. Mama miała 2 lata.
Ciągnęli do tej Polski ci nasi przodkowie, choć dziadki we Francji miały się bardzo dobrze, a tu trzeba było zakasać rękawy. I pomyśleć, że za 20 lat już było po Polsce.