PDA

View Full Version : Emeryci boją się biedy - komentarze


Bess
02-07-2012, 21:36
Komentarz do artykułu: Emeryci boją się biedy (http://www.finanse.senior.pl/98,0,Emeryci-boja-sie-biedy,14480.html)
--------------------
Artykuł b.płytki.Wiele w nim nieprawdy,niedomówień.
Nie ma wzmianki nawet o uprawnieniach emerytów do świadczeń zdrowotnych, do nieodpłatnego leczenia i refundacji leków.
Emeryci na ogół chorują, to tych schorowanych obecne rygory w służbie zdrowia wpedzają w nędzę. Stawiają wobec wyboru; leczyc się czy kupić coś domu,ubrać się, zadbać o mieszkanie,że nie wspomnę o potrzebie zaspokojenia głodu ducha.Najczęściej jednak nie starcza na nic, ani na pełne leczenie ani na godne życie człowieka. I dotyczy to osób właśnie wykształconych, właśnie byłą inteligencję bo tam zar0bki były najniższe. Prosty robotnik często zarabiał dużo więcej.
Zatem oburzające jest stwierdzenie że niska emerytura = prosty ,niewykształcony człowiek.

babciela
02-07-2012, 21:45
Viko- slusznie- ja mam taka specjalizację, ze moi pacjenci to 50plus i 60 plus- ja mam znizkowe leki na Parkinsona, srodki p/bolowe i na Altz( te najlepsze 100procentowa odpłatnosc)

Bess
02-07-2012, 22:11
Viko- slusznie- ja mam taka specjalizację, ze moi pacjenci to 50plus i 60 plus- ja mam znizkowe leki na Parkinsona, srodki p/bolowe i na Altz( te najlepsze 100procentowa odpłatnosc)
No właśnie, dobry lek i konieczny w pełnej odpłatości.
Wkurzyła mnie nowa lista refundacyjna zgodnie z którą spośród wielu innych leków cofnięto refundację na leki leczące chorobę wrzodową żołądka /bo są inne..też mi uzasadnienie//,
natomiast ,cytuję;
Refundowany będzie lek z substancją czynną Toxinum botulinicum typum A (Botox), który będzie stosowany, zamiennie z już refundowanymi lekami z tą substancją czynną, w programach lekowych: leczeniu kurczu twarzy i leczeniu spastyczności w mózgowym porażeniu dziecięcym.

I tu mam pewne podejrzenia, bowiem wiemy do czego służy botulina /botox/ . Oby rzeczywiście lek ten stosowany był ściśle zgodnie z przeznaczeniem.
Bo przecież niemało jest niechlubnych przykładów.

Tak więc znowu miało być lepiej dla pacjenta,
a jest gorzej bo leki najniezbędniejsze są 100% płatne o czym przekonałam się na własnej skórze. A jeszcze równanie ubóstwa z niskim poziomem wykształcenia to już nie jest w porządku. Niedługo patologią zaczną nazywać, zresztą nagminnie używa się określeń ;bieda i patologia na równi.
Pozdrawiam babcielu!

babciairenka
15-03-2019, 14:10
Niestety nie ma się co dziwić...