PDA

View Full Version : poradnik "globtrotera"


arczia
25-08-2007, 10:18
To kącik dla tych, którzy jadą za granicę i... nie wiedzą co dalej - co zabrać ze sobą najlepiej, gdzie się zatrzymać, gdzie jest najlepiej i najtaniej, a czego nie robić!

Mamy własne doświadczenia, których nie znajdziesz w żadnym folderze i poradniku - podzielmy się informacjami z pytającymi, bo mogą być bezcenne - nawet te najprostsze i niby mało znaczące, lub niby-ogólnie -znane np. "do Londynu zabierz parasol :))

ZbyszekK
20-07-2008, 10:20
Z przyjemnością dołączę do propozycji arczi. jeśli tylko z niej nie zrezygnowała. Wolę jednak używać polskiego nazewnictwa, stąd proponuję w miejsce ,,globtrotera'' wprowadzić polskiego ,,podróżnika''. Nie dlatego, że mam coś przeciw Ameryce, ,,tarczy'', wojnie i okupacji Iraku, ale dlatego, by gdzie się da używać polszczyzny. Zwłaszcza obecnie kiedy trwa beznadziejny zalew ,,angielszczyzny'' na ulicach, w potocznym żargonie, filmach i w całej telewizji.

Sprawa, którą poruszyła arczi warta jest kontynuacji.
Rozmyślam jak tu dojechać do Pragi i pobyć tam 5 dni.
Jeszcze dłużej dumam o wyprawie 5 dni w Wiedniu.
Śni mi się 5 dni w Paryżu, gdzie dzięki Tanim Lotom można dolecieć i wrócić za 200 zł (czy aby na pewno?) Tu jednak na przeszkodzie stoją wysokie, niewyobrażalnie wysokie ceny noclegów dla singli. Chyba, że ktoś się przyłączy, to wtedy 2-osobowy pokój stanie się bardziej strawny, byleby nie zaczynał się (i dla mnie kończył) ceną od 300 euro.
Powiadamiam arczi i wielu, wielu innych o podjętych u władz portalu Seniorzy.p staraniach, by właśnie takie informacje, które arczi proponuje lokować w oddzielnym temacie w ramach ,,Podróże, turystyka''
Miałoby to taką oto strukturę:
Przykład 1. Podróże, turystyka - Poradnik podróżnika - Podróże zagraniczne - Francja - Paryż - Transport/Noclegi
lub
Przykład 2. Podróże, turystyka - Poradnik podróżnika - Podróże krajowe - Podlasie - Transport/Noclegi
Pozdrawiam i zachęcam podróżników
ZbyszekK

Toshi
20-07-2008, 19:45
Zbyszek K
Otóż nic nie szkodzi na przeszkodzie,byś tam pojechał. Ja byłam sama i nie zginęłam i nie zamieniłabym tego wyjazdu na wycieczkę z biurem podróży.Było fantastycznie,noclegi miałam w międzynarodowym schronisku młodzieżowym za 19,50 E.na sali kilkuosobowej z łazienką i śniadaniem (z leg.PTSM a 30 zł)Kupując kartę Orange na tydzień( od pon-do niedz)można jeżdzić dowolnie metrem i autobus.(ok.12E)Do samodzielnych wyjazdów potrzeba tylko determinacji i odwagi ,czego Ci życzę.:)

ZbyszekK
22-07-2008, 00:48
Schroniska młodzieżowe to jest wyjście. Chyba w Europie noszą nazwę Hostele. W Paryżu jest wiele, ale ostrożnie z cenami, chociaż są znacznie niższe niż w hotelach, to jednak nocleg 1 osoby w pokoju 2-osobowym może kosztować nawet ok. 100 zł. Znacznie mniej trzeba zapłacić za nocleg w pokoju kilku- lub nawet kilkunastoosobowym.
Doskonałe informacje podają portale www.naukajezyka.pl oraz www.hostelclub.com i www.przewodnik.onet.pl
Ale w Paryżu i we Francji jest jeszcze wiele innych możliwości noclegowych. Zawierają je ww. portale.

Dla wybierających się w regiony poza Paryżem, np. do Prowansji, istotne są informacje o dobrze funkcjonujących kilku wiejskich sieciach noclegowych np. Gites de France.

Bardzo chciałbym rozwinąć ten wątek, ponieważ wiedza o praktycznej stronie podróżowania zastępuje w dużej części koszty wycieczek biur podróży. A samodzielne układanie programu własnej podróży daje wcale nie małą frajdę.
ZbyszekK