PDA

View Full Version : Starsi Amerykanie bankrutują - komentarze


Basia.
02-09-2007, 00:08
Komentarz do artykułu: Starsi Amerykanie bankrutują (http://www.senior.pl/98,0,Starsi-Amerykanie-bankrutuja,2693.html)
--------------------
Smutne to bardzo, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Pani Slowikowa
02-09-2007, 00:33
to nic orginalnego. Nieraz nawet sie oplaca bo wcale nie jestes wsadzany do wiezienia ani nic podobnego.
Przestajesz placic , oglaszasz ze moga cie pocalowac w d... i juz. Znalam taka jedna co to zrobila..mloda byla nawet. Teraz siedzi sobie jak Pasza w Londynie, pracuje w banku i ma wszystko gdzies.. Dluznicy obgryzaja ze zlosci paznokcie.
A jak masz jakis interes i zbankrutujesz?? To nic nie szkodzi aby sobie nowy biznes zalozyc..

Malgorzata 50
02-09-2007, 08:52
Ajak wam pisalam na ten temat przy okazji jekow na cięzki los emeryta w Polsce -to mi nie wierzyłyscie -oja baby ,baby...wszędzie dobrze gdzie nas nie ma -a swiat jest okragly i problemy powtarzalne.A Asia ma rację bankructwo to bardzo dobre wyjscie z kiepskiej sytuacji finansowej ...u nas chyba jeszcze nie...

Alsko
02-09-2007, 09:48
ale bankrutując trzeba chyba pozbyć się wszystkiego, co coś warte? Samochodu itp.

Malgorzata 50
02-09-2007, 10:00
Zaczynasz od punktu wyjscia - jest to czasem wyjscie z sytuacji -le dokladnie nie znam przepisów Asia pewnie wie wiecej

Pani Slowikowa
03-09-2007, 23:32
ale bankrutując trzeba chyba pozbyć się wszystkiego, co coś warte? Samochodu itp.
Nie koniecznie bo mozesz miec np. Spolke akcyjna i ona bankrutuje a ty prywatnie nie. Albo mozna cokolwiek masz przepisac na kogos.. Sa rozne kruczki. Ja niestety ich nie wprowadzam w zycie bo nie jestem tego typu osoba ale wiem o nich bo nie raz stalam sie ich ofiara..

Sławek
19-09-2007, 12:44
eh, to przykre. nie wyobrażam sobie narobić dlugów i potem ich nie spłacać :[

Lila
19-09-2007, 13:01
eh, to przykre. nie wyobrażam sobie narobić dlugów i potem ich nie spłacać :[

A Ty skąd pochodzisz ? :) Bo ja ,jako Polka ,stykam się z tym na codzień..Przecież to jest nagminne- nikt nikomu nie płaci w terminie.Dobrze,jeśli w ogóle zapłaci...
Ja piszę jak to wygląda z punktu widzenia firmy.Oczywiście,gdyby wprowadzono prawo do odliczenia sobie od dochodu , wartości faktur niezapłaconych,jak to ma miejsce w wielu krajach cywilizowanych.to trochę inaczej wyglądałaby ta gospodarka..

A tak? Dłużnik się śmieje,a Vat i tak musi być odprowadzony.Od sumy,którą być może nigdy nie odzyskasz...

No,ale nasz rząd jest zajęty życiem napoczętym i nie widzi,jak ludzie uciekają z kraju gdzie pieprz rośnie.I tak jak w dominie- zawali sięwszystko-albo składki ubezpieczeniowe zostaną zwiększone,albo państwo zrobi tak jak kiedyś Argentyna..
Bo z pustego i Salomon nie naleje.A Emerytury z czegoś trzeba będzie płacić...

Pani Slowikowa
19-09-2007, 14:36
Wiesz co jest dobre tu w Stanach i czego nie ma w Polsce czy we Wloszech?? To ze nawet jezeli musisz zaplacic podatek od niezaplaconych faktur czy jakis tam inny podatek.. to jezeli okaze sie ze nie byl nalezny... panstwo zwraca ci kase w tempie rekordowym.. Wszyscy licza na ten zwrot i dlatego tez przedplacaja podatki bardzo regularnie i bez podejzen..
Natomiast zle rzeczy sie dzieja jezeli ktos tego nie robi. Duuuuuuze kary!! Nawet mozna pojsc do kibla..

Malgorzata 50
22-10-2007, 02:41
eh, to przykre. nie wyobrażam sobie narobić dlugów i potem ich nie spłacać :[
Nalezy pracowac nad wyobraźnia -różne rzeczy sie w życiu zdarzyc moga ...niestety

Mariannam
23-06-2010, 21:11
Można zbankrutować tylko raz ale pięknie.Raz mocno zbankrutował w mojej rodzinie 30 latek wrócił do polski a wydane 40 tysięcy dolarów znikło.
Nikt mu głowy nie zawraca tu ma rentę po amerykańskim wojsku.Żyje.