PDA

View Full Version : Komputer dla każdego - pomoc w konfiguracji komputera dla starszych


szubiszon
08-09-2012, 14:14
Co zrobić, żeby komputer był bardziej przyjazny dla początkującego użytkownika? Po pierwsze, najlepiej żeby pulpit był przejrzysty, tylko najważniejsze ikonki typu “Mój komputer”, “Moje dokumenty”, ikonka przeglądarki opisana “internet” oraz najbardziej użytkowane programy typu Word itp. To jest zależne od użytkownika. Jeśli jest tego dość sporo i starsza osoba, lub nowy użytkownik chce korzystać nie tylko 2 programów ale z 20, najlepiej jest dodać 2 foldery i podzielić pogramy na gry oraz programy użytkowe. Nazwy programów zmienić na łatwo zrozumiałe. Każdy użytkownik wie, że Word to program do pisania ale nie każdy musi o tym wiedzieć. Tak więc opis skrótu typu “program do pisania” nie jest niczym śmiesznym. Jak zauważyłem, większość ma problem z wybieraniem programów z pasu start i kojarzy się tylko z tym, że jest tam guzik do zamykania system. Dużo skrótów dobrze opisane to jak dobrze zrobiona strona, program, czy cokolwiek innego. Będzie intuicyjna i nawet jeśli się zapomni co trzeba zrobić to użytkownik przy tak prostym opisie nie będzie mieć problemu z odnalezieniem się.
Najtrudniej jest wytłumaczyć korzystanie z internetu. Polecam ustawienie strony startowej jako google, co daje możliwość wyszukania lub przy pomyłce wpisania strony do pasku wyszukiwarki co i tak da pożądany efekt......
więcej na http://komputerdlakazdego.wordpress.com/

Stefan
16-09-2012, 15:10
(widzisz, nawet nie wiem jak do Ciebie się zwracać, jesteś kobietą lub mężczyzną :) - profil masz pusty)
Zakładając, że jesteś kobietą (statystyka tego forum).
Założyłaś nowy wątek.
Rozumiem Twoje intencje. Ale jako "nowa" nie zauważyłaś, że dokładniutko w tym samym dziale gdzie jesteśmy (eSenior):

1) są wątki tzw. pomocowe dla osób słabo obznajomionych z komputerem.
Są na samej górze tego działu jako "Przyklejone". Jest ich cztery.
Jest tam wiele wiadomości - także dla osób początkujących.
Są także odsyłacze do podręczników.
Zacząć najlepiej od pierwszych w nich postów.

2) można tam znaleźć odsyłacz do Kursu multimedialnego (filmowego)
prowadzonego przez świetnych informatyków:
kurs podstawowy, 13 lekcji (50 postów)
kurs zaawansowany, 14 lekcji (60 postów).
Jest tam niemal wszystko. Bardzo przystępnie, instruktaż na filmach.
Oto link tego Kursu: http://www.ksenior.pl/kurs-komputerowy .

Naprawdę na forum Klub Senior Cafe można się nauczyć komputera.
Trzeba tylko dokładnie szukać. Dużo pytać. I ćwiczyć. A efekty przyjdą - troszkę później.

Powodzenia.
S.

krystynas53
18-09-2012, 06:58
Stefanie , masz absolutną rację. Poza tym pomoc koleżeńska (Stefan, Wifi, Kazik, Alsko i inni) na tym forum jest cenniejsza i skuteczniejsza niż najlepsze strony internetowe.
Poza tym piszący tutaj, te sprawy o jakich pisze skubiszon, mają już w małym paluszku.
Postaraj się skubiszonku bardziej, bo ta Twoja stronka jest słabiutka. Wszystkie gry jakie proponujesz "dziadkom" są za darmo w internecie na stronce pykam.pl, Ty sprzedajesz???
Dla mnie to jest ewidentny spam.

Arti
18-09-2012, 07:28
Oooo Stefanie...słońce :D
chętnie zaglądnę i przypomnę sobie toż to zbitek cennych wiadomości.
a więc stawiam :D
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTjA2oE3D4Ti7YtPAzqjkTCWooyv3qbS Jz0DmqcAC7r5TDXM_ZN zeszłoroczna pigwówka.

pozdrawianki :)

szubiszon
23-09-2012, 23:27
Przepraszam, jeśli moja strona została uznana za spam :) gram dużo z babcią i chciałem podzielić się wiadomościami, które uzyskałem przez ten rok. Jak widać nie trafiłem z tematem lub blog Wam się nie spodobał ;) tak więc: jest może taka rzecz, która nie była dokładnie opisana, a mogę pomóc. Jeśli napiszecie czego Wam brakuje to z chęcią pomogę :P
PS. krystynas53 - nie wszyscy mają internet, dlatego opisałem gry offline i sposoby dla "wnuczków" co zrobić by dziadkowi łatwiej było się z komputerem zaznajomić :) a nie informacja dla samych seniorów :P

krystynas53
24-09-2012, 19:03
Przepraszam, jeśli moja strona została uznana za spam :) gram dużo z babcią i chciałem podzielić się wiadomościami, które uzyskałem przez ten rok. Jak widać nie trafiłem z tematem lub blog Wam się nie spodobał ;) tak więc: jest może taka rzecz, która nie była dokładnie opisana, a mogę pomóc. Jeśli napiszecie czego Wam brakuje to z chęcią pomogę :P
PS. krystynas53 - nie wszyscy mają internet, dlatego opisałem gry offline i sposoby dla "wnuczków" co zrobić by dziadkowi łatwiej było się z komputerem zaznajomić :) a nie informacja dla samych seniorów :P

Gry offline i internet są ze sobą powiązane jak siostry syjamskie. Ogłaszałeś się na kilku watkach, więc jak miałam to odebrać? Dla mnie to ewidentny spam. Skierowaliśmy Cię na dobre strony do nauki obsługi komputera i poruszania się w internecie. Nasz Stefan pięknie Ci to wszystko wyłożył. Może Twoja Babcia też by z nich chciała skorzystać, lub niech do nas dołączy. Miło by było.:)
Pozdrawiam.