PDA

View Full Version : Choroba Jelit

mario
04-09-2007, 13:15
Dzień Dobry!

Zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w określeniu tego co mi dolega. Z góry przepraszam za zbyt prosty język. Natomiast czasem w moim kale występuje śluz i resztki niestrawionego pokarmu. Wypróżniam się 2-3 razy dziennie z tym że ostatnie wypróżnienie to jest najmniejsze i właśnie w nim zauważam śluz. czasem boli mnie żołądek i brzuch zlokalizowany w górnej części brzucha. Nie zauważyłem krwi w kale. Występują u mnie wzdęcia zwłaszcza wieczorem i duża ilość gazów. Konsultowałem się z lekarzem rodzinnym i po przeprowadzeniu badań pasożytniczych i na obecność helikobaktera, wyniki wypadły negatywnie. Teraz szukam terminu do gastroenterologa ale wszędzie wszystko pozajmowane. Proszę Pomóżcie! Co mi dolega?:(

destiny
04-09-2007, 13:41
na zespół jelita drażliwego - jest on określany różnymi nazwami, takimi jak „jelito spastyczne”, czy „spastyczne zapalenie jelita grubego”. Zespól jelita drażliwego nie powinien być mylony z zapalną chorobą jelit – chorobą Leśniowskiego – Crohna/wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.
Dokładny wywiad oraz badanie fizykalne przeprowadzone przez lekarza (koloproktologa) są podstawą do postawienia właściwej diagnozy. Lekarz może zlecić badania dotykowe, które wykluczą inne podłoże dolegliwości. Może być to sigmoideoskopia, kolonoskopia, badanie na obecność krwi utajonej w stolcu a także prześwietlenie jelit oraz badanie psychologiczne. Badania te pozwalają wykluczyć inne choroby takie jak nowotwory, uchyłkowatość jelita grubego, choroby zapalne jelit czy depresja.
Uświadomienie sobie, że zespół jelita drażliwego nie jest poważną chorobą i NIE zagraża życiu może zmniejszyć lęk oraz stres, które często towarzyszą temu problemowi.
Duże znaczenie ma tu właściwe odżywianie i wykluczenie pewnych pokarmów.
Ale najważniejsze trafić do dobrego lekarza - specjalisty :)
Pozdrawiam :)

destiny
04-09-2007, 13:56
Zwiększenie ilości błonnika w diecie może być konieczne do złagodzenia objawów choroby.
Błonnik może wyeliminować lub zmniejszyć dolegliwości takie jak skurcze jelit, wpływając na konsystencję stolca, co poprawia jego pasaż przez jelita, a także wchłania on wodę zapobiegając biegunkom.
W niektórych przypadkach samo dodanie błonnika do pożywienia może nie być wystarczające do zmniejszenia dolegliwości bólowych i uczucia przelewania.
Lekarz może zapisać leki działające bezpośrednio na mięśnie przewodu pokarmowego, co pomoże przywrócić ich normalną czynność skurczową.
Różni ludzie uzyskują inne efekty używając różnych leków, dlatego lekarz może zalecić zmianę leków by uzyskać większą poprawę.

destiny
04-09-2007, 14:03
Objawy choroby mogą ulegać zaostrzeniu po spożyciu kofeiny, nabiału lub alkoholu.
Dlatego lekarz może zalecić unikanie pokarmów zawierających znaczne ilości kofeiny – kawy, herbaty, czekolady, niektórych napojów gazowanych oraz napojów alkoholowych, takich jak piwo, wino oraz mieszane drinki alkoholowe.
Lekarz może również zalecić odstawienie nabiału – sera czy mleka, które u części pacjentów mogą wywoływać biegunkę a u innych zaparcia. (Nabiał jest ważnym źródłem wapnia oraz innych składników niezbędnych dla organizmu, dlatego należy upewnić się, że są one dostarczane w innym pożywieniu.)
Ponadto palacze powinni zrezygnować z papierosów, gdyż nikotyna zaostrza dolegliwości.

To tyle...:)
Jeśli rady nie pomogą, to na pewno nie zaszkodzą :)

Lila
04-09-2007, 14:06
O Jezu...Desti..

Gdzie ja Cię znalazłam...

Nawet nie przypuszczałam ,że jesteś specjalistą w sprawach gazów..:)

destiny
04-09-2007, 14:21
O Jezu...Desti..

Gdzie ja Cię znalazłam...

Nawet nie przypuszczałam ,że jesteś specjalistą w sprawach gazów..:)

Liluś :confused: ...Ty mnie jeszcze nie znasz ? :D
Trzeba pomóc mario ...
Choroba dotyczy wielu ludzi... może jednak specjaliści się wypowiedzą w tej materii ?
Problem nie jest mi obcy, bliska ciotka na to cierpi...
Każdy przypadek jest indywidualny, więc raczej udać się do lekarza-specjalisty zalecam :)

szekla
04-09-2007, 14:44
Destiny popraw proszę zdanie w poście z 12:41,bo brak słówka nie diametralnie zmienia sens zdania :)
Nie wtrącałabym się gdyby nie to że to o wątek o zdrowiu i chorobach,przepraszam

Lila
04-09-2007, 14:46
Desti...sorry,ale temat wypróżnień na forum jakoś mierzi moją romantyczną stronę natury...:)
Niby nic co ludzkie...ale ..

Onegdaj byłam u dentysty.W pięknej poczekalni byłam ja i jeszcze jeden facet,trochę starszy ode mnie.Kręcił się chwilkę ,po czym zagaił..
-pani wie ,jak straszny mam kłopot ? - zapytał.
Nie wiedziałam ,bo i skąd.Przyszło mi do głowy,że żona mu uciekła z kochankiem.

- trzonowy- jęknął. I otworzył paszczę niczym kajman ,pokazując mi żałosne resztki czegoś,co w zamiarze boskim miało być uzębieniem...

Nooo,ale usłyszał ..:) ,bo zamknął swój otwór gębowy z głośnym kłapnięciem,oczywiście na ile pozwalały mu te nędzne szczątki.
Odsunął się,patrząc na mnie z wyraźnym żalem,a ja wzięłam się za czytanie Playboya..

Już widzę,jak ciekawe i twórcze muszą być rozmowy w poczekalniach lekarzy gastrologów..:)

ps.proszę mnie oszczędzić w razie czego.Rozumiem choroby,ale uważam że takie szczegóły powinien poznać wyłącznie lekarz..

destiny
04-09-2007, 15:25
Wiem, że masz humor :D
Jednak pamiętaj, że weszłaś na Dział : Zdrowie - Choroby

Myślę, że Twoje wspomnienie z poczekalni Gab.Dentystycznego poprawi tylko pracę jelit, bo śmiech to zdrowie :D

Cóż, nikt nie lubi chwalić się swoimi "toaletowymi" problemami (szczególnie gdy na przykład pacjent jest mężczyzną w sile wieku, a lekarz miłą panią), ale czasem nie ma innego wyjścia.

Lila
04-09-2007, 15:29
Desti,że Ty jesteś miłą panią ,to ja dobrze wiem...

A skąd wiesz iż Mario jest w sile wieku ?

Chociaż ''mój '' kajman też z grubsza podpadał po tę kategorię ..:)

destiny
04-09-2007, 15:40
Desti,że Ty jesteś miłą panią ,to ja dobrze wiem...

A skąd wiesz iż Mario jest w sile wieku ?

Chociaż ''mój '' kajman też z grubsza podpadał po tę kategorię ..:)

Hmmm...prowokujesz Lilu, prowokujesz...:D
Nie znam mario, nie wiem nic o nim , bo pustki w profilu.
Nawet nie raczy wdepnąć i napisać, czy przeczytał, to co mu napisałam....:mad:
Ciekawe czy mario to Maria (mężczyzna), Marian ,czy też jakiś ...Mario (zagraniczny) ???
Zresztą...po co mi to wiedzieć ? :D
Dużo zdrówka wszystkim życzę - b.

Lila
04-09-2007, 15:48
:D Faktycznie,to nie jest ważne..

Wszak omawiany jest wyłącznie przewód pokarmowy ...z wlotem i wylotem...Z naciskiem na to drugie...:D

mario
04-09-2007, 16:05
heh:) wielkie dzięki za te wszystkie wypowiedzi. Destiny, pisałaś coś o biegunce lecz ja żadko miewam biegunkę. Właściwie mam ją tylko trochę wtedy kiedy występuje właśnie ten śluz. Na początku tj. 7 tygodni temu miałem biegunki. Mój lekarz rodzinny przepisał mi smecta i zalecił restrykcyjną dietę wysokobłonnikową. Biegunki zniknęły natomiast problem został. Kał i tak nie ma takiej konsystencji jaką powinien mieć bo jest to taka ciapleta... trudno mi o tym tak pisać. ehh:(

POLA
04-09-2007, 16:09
temat w porze obiadu:D

Lila
04-09-2007, 16:16
Czekam z wielką niecierpliwością...na odpowiedź dla biednego Mario..

Ach Mario,aby nasza wiedza była pełna ,opisz kolor tej ciaplety,jak obrazowo się wyraziłeś ..

A wiesz,jakby tak zdjęcie ?
Może dodasz paprotkę ,żeby było piękniejsze ?

Ps.Jestem poważna,jak urna z prochami zmarłego na dyzynterię...

POLA
04-09-2007, 16:19
Lilko, litości!!!!!!!

destiny
04-09-2007, 16:27
No to Twoje heh i ehh daje jakiś obraz :D
mario opisana choroba przeze mnie również daje objawy zaparć. Skupiłam się na biegunkach, gdyż te częściej występują w tej chorobie.
Lekarz pierwszego kontaktu powinien wysłać Cię do Gastrologa.
Wiem, że masz trudności z dotarciem do niego. Ale jest wiele Przychodni prywatnych, które mają podpisaną umowę z NFZ.
No i jeszcze pozostają wizyty prywatne...oczywiście płatne.
Nie jestem lekarzem i mogę się mylić, ale wszystko wskazuje że cierpisz na Zespół Jelita Drażliwego...tylko wizyta u lekarza-specjalisty pozwoli na rozpoznanie choroby i jej leczenie lub choćby łagodzenie jej skutków.
Najlepszego !..i do lekarza biegiem marsz !!! :D

Lila ...nie moge się skupic, więc temat już oddaje innym we władanie :D

mario
04-09-2007, 16:34
:) a propo mojego profilu, to go nie uzupełniałem ponieważ dzisiaj dopiero się tutaj zarejestrowałem a poza tym wydawało się że nie jest to istotne. Jestem Mężczyzną (20 lat) i mam na imię Mariusz, lecz wszyscy przyjaciele zwą mnie Mario... kolor tej "ciaplety" no to taki jak powinien być... chyba... no nigdy przedtem nie zaglądałem do klozetu... Właśnie zarejestrowałem się do Gastroenterologa prywatnie, bo już nigdzie nie ma wolnych miejsc, więc trudno. Wolę być zdrowy i wydać trochę grosza, niż siedzieć w niewiedzy co mi dolega:/ irytuje mnie to. Czasem stolec jest ok, ale częściej jest "rozciaprany" z resztkami pokarmu. Wybaczcie za mój prosty i bezpośredni język, ale inaczej nie opisałbym tego. Sam temat mnie też trochę krępuje.

Alsko
04-09-2007, 16:42
mam pytanie? Jesteś naprawdę chory i cierpisz? Czy robisz sobie żarty naszym kosztem?

Pytam dlatego, że jeśli idziesz do lekarza, specjalisty w dodatku - to chyba niepotrzebne Ci opinie forumowiczek. Tak sobie myślę, że ktoś dał Ci namiary na Klub i chcecie się zabawić. A to byłoby nieeeeładne!

Lila
04-09-2007, 16:47
Ależ Mario...nie krępuj się niczym.Wszak trafiłeś do staruszków.
Ja osobiście bardzo...bardzo Ci współczuję ,choć nie podałeś jeszcze kilku szczegółów jak- kolor,konsystencja,zapach...

No ,konsystencja to w zasadzie tak.Tylko co oznacza słowo "ciapleta '' ? Coś podobnie nazywa się włoski chlebek,ale to chyba nie o to chodzi ?

Trzymaj się chłopcze.Jakbym tu nie zajrzała,to życzę Ci pomyślnych wypróżnień.
Sercem jesteśmy z Tobą...:)

Lila
04-09-2007, 16:55
Aluś....coś Ty taka niedobra.
Postaw się na miejscu Maria.Randka z dziewczyną...i te gazy..

Ba..gdybyż to jeszcze były gazy bojowe ,to dziewczyna mogłaby założyć maskę z roku 39-ego.A tak ?

Ach,seniorzy.Co to za brak empatii...:)

Basia.
04-09-2007, 17:07
przeszedłeś samego siebie, idź truć na innym forum. My tutaj nie potrzebujemy "cyrkowszczyków".

tar-ninka
04-09-2007, 17:14
Cos mi sie zdaje że Basia ma racje .Na GG tez taki jeden się błąka . Mario to nie ty czasem ?

mario
04-09-2007, 17:30
Przykro mi, że wzięliście mnie za jakiegoś człowieka co nie ma nic do roboty w życiu. Jestem studentem Informatyki na wyższej uczelni, a co do choroby to raczej nie jest mi do śmiechu. Naprawdę cierpię na te wszystkie objawy. Po co miałbym się bawić i pisać jakieś bzdury? Zwróciłem się tutaj o pomoc zanim się zdecydowałem zapisać prywatnie do lekarza, ponadto chciałbym już mniej więcej wiedzieć co mi dolega, a nie zostać zaskoczonym niemile przez lekarza. Zapach tego kału nie jest przyjemny a kolor brązowy, natomiast jeśli chodzi o konsystencję to tak jak mówiłem wcześniej, nie jest to zbity kał taki jak normalnie, jest taki błotniasty no właśnie konsystencją przypominającą błoto, nie wiem jak mam inaczej to ująć. Dziękuję bardzo LiLi i Destiny za to że przynajmniej wy podeszłyście do mojej wypowiedzi poważnie. Naprawdę mam problem i myślałem że otrzymam tutaj choć trochę informacji o tym co mi dolega. Martwię się o siebie i moja dziewczyna też. Pozdrawiam

mario
04-09-2007, 17:31
dodam jeszcze że czasem przy defekacji towarzyszy mi delikatny ból brzucha o charakterze skurczowym, po czym znika po wydaleniu.

szekla
04-09-2007, 17:56
Mniemam,że jako student informatyki na Wyższej uczelni wiesz co to jest wyszukiwarka Google
w temacie "zespół jelita drażliwego " jest ok 77tys.linków wśród których na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje rozterki.

Lila
04-09-2007, 19:00
dodam jeszcze że czasem przy defekacji towarzyszy mi delikatny ból brzucha o charakterze skurczowym, po czym znika po wydaleniu.

Przyjmij chłopcze jeszcze raz ode mnie wyrazy współczucia.
Bardzo podoba mi się ujmujący sposób przedstawienia Twych dolegliwości...taki nie raniący najbardziej wrażliwych uszu...

Ta defekacja...Ileż Twoich rówieśników znalazłoby wyrażenie bardziej trywialne,a Ty -zdając sobie sprawę iż rozmawiasz z seniorami- tak pięknie to ujmujesz...

Nie powiedziałeś co na to Twoja dziewczyna ?
Konsultowałeś z nią swoje dolegliwości ? A może przeprowadziliście jakieś porównania,które Was tak zaniepokoiły ?
Jeżeli tak,to w jaki sposób ? Bo to mogłoby być doświadczenie bardzo intrygujące i jak mniemam,bardzo do siebie by Was zbliżyło..

Ale lekarz konieczny....:)

Basia.
04-09-2007, 19:07
nie jest nam obce, proponuję skończyć z defekacją, konsystencją, kolorem, zapachem kału Mario. Lekarz naprawdę jest konieczny.

Lila
04-09-2007, 19:09
Basieńko..:):) to tyż cały czas zmierzam do tego ....:)

Ps.Jakiego lekarza masz na myśli ?...ciekawe,czy tego samego co i ja ?

Kundzia
04-09-2007, 19:19
Dziewczyny,jesteście niesamowite...chłopiec cierpi...a wy jeszcze sobie z niego podśmiech...ki robicie.

Pani Slowikowa
04-09-2007, 19:25
Defecatio matutina est prima medicina
Defecatio meridiana neque bona neque sana..
Defecatio serotina tanquem matutina :rolleyes:

sprobuj to zastosowac w zyciu :D

Basia.
04-09-2007, 19:34
Basieńko..:):) to tyż cały czas zmierzam do tego ....:)

Ps.Jakiego lekarza masz na myśli ?...ciekawe,czy tego samego co i ja ?
"na bank", że tego samego medyka o wiadomej specjalizacji mamy na myśli. Lekarz jest konieczny!!!!!!!!!

Malgorzata 50
04-09-2007, 19:53
Mario proponuje ci zebys o tych wszystkich dolegliwosciach opowiedzial swojej panience na randce .To naprawdę podniecajace .Nie znam lepszego afrodyzjaka niż stolczyk paluszki lizać .Spadaj chlopaczku i wyżywaj się gdzie indziej.Please!!!! Na moje wyczucie Kundziu to ten chlopiec cierpi, ale na zupelnie coś innego niz na chore jelita , i mam prosbe do administracji,zeby takie smieci wyrzucala do kosza juz po pierwszej odslonie .Bo nasze pielegniareczki przejeły się szalenie -a dewiant doznaje uniesien zupelnie nieżołątkowych czytając te litosciwe porady Desti .Oj dziewczyny dobre wy macie serducha acz dośc naiwne jak na jesień ....

emka46
04-09-2007, 20:24
Przeczytałam cały wątek,brzuch mnie boli,zgadnijcie od czego?

Malgorzata 50
04-09-2007, 20:28
Jakies problemy z jelitkiem ...chcesz o tym porozmawiać????

Lila
04-09-2007, 20:31
Ty....mnie ? wzięłaś za Marię Teresę ?:D

A może z Kalkuty jeszcze ?

Malgorzata 50
04-09-2007, 20:41
Ciebie ? Chyba by mi jelito wysiadło natychmiast -nie bylas wymieniona ...wiec cicho!!!!

Anielka
04-09-2007, 20:41
A może skńczmy już ten za...ny temat.W barze jest weseleje,chociarz,niechcacy i tam temat przeniesiono.Pozdrawiam i milego wieczoru wszystkim.6110

Malgorzata 50
04-09-2007, 20:56
Ależ Anielko walka z jelitem to bardzo wesoly temat .!!!!! Ale niech ci będzie .Idę zobaczyc co mi wetknęłaś w kieliszek z szampanem

mario
04-09-2007, 21:09
Przepraszam bardzo że panie źle zrozumiały moje wypowiedzi, nie sądziłem że na forum starszych od siebie osób, problemy młodszych są brane za kawał. Naprawdę mam problem, ale tutaj widocznie nie otrzymam żadnych porad. Trafiłem na te forum z artykułu który był opublikowany w gazeta.pl o nazwie "wirtualny lekarz". Z nadzieją że otrzymam jakieś porady, zostałem wyśmiany. przykro mi.

Anielka
04-09-2007, 21:13
Studencie informatyki ,mówi sie to forum.Pozdrawiam i zdrowia zycze .Nalegam ,wizyta u lekarz i to nie wirtualnego.

Alsko
04-09-2007, 21:14
Mario, my mamy przykre doświadczenia z ludzmi, którzy robią sobie żarty. Dlatego tak zostałeś potraktowany.
Jeśli nie miałeś złych zamiarów - to z kolei mnie jest przykro.

Malgorzata 50
04-09-2007, 21:15
Przepraszam bardzo że panie źle zrozumiały moje wypowiedzi, nie sądziłem że na forum starszych od siebie osób, problemy młodszych są brane za kawał. Naprawdę mam problem, ale tutaj widocznie nie otrzymam żadnych porad. Trafiłem na te forum z artykułu który był opublikowany w gazeta.pl o nazwie "wirtualny lekarz". Z nadzieją że otrzymam jakieś porady, zostałem wyśmiany. przykro mi.

Spadaj .....to na pewno nie jest forum specjalistów od twojej kupy.Idz do lekarza ,najlepiej .......psychiatry.

Ewita
04-09-2007, 21:22
Tego jeszcze nie grali w naszym klubie! Fakt. Jestem bez serca chyba, ale się uśmiałam... Za specjalistki od g...na będziemy robić?

mario
04-09-2007, 21:27
Rozumiem. Nie miałem złych zamiarów. Nigdy nie robiłem sobie z nikogo żartów. Źle trafiłem. Przepraszam. Dziękuję za pomoc. Do widzenia.

Malgorzata 50
04-09-2007, 21:27
Na to wyszlo babciu Ewitko ,na to nam przyszlo na stare lata .Ze sie do nas różni tacy porąbańcy co i raz zglaszają .....Niedalej jak diziś o świcie siedzę sobie przy komputerze pocac sie nad "ciekawą lekcją" a tu jakis poranny po...baniec spragniony gieriatrycznych figlow mi wyskakuje ...kurcze pora umierć albo co!!!!

Malgorzata 50
04-09-2007, 21:28
Rozumiem. Nie miałem złych zamiarów. Nigdy nie robiłem sobie z nikogo żartów. Źle trafiłem. Przepraszam. Dziękuję za pomoc. Do widzenia.
No i popłynęło gdzie mialo poplynąć

Alsko
04-09-2007, 21:31
przypomnijcie sobie, że trafiła do nas też taka na ten przykład Chickita! :D

Malgorzata 50
04-09-2007, 21:33
Nie obrażaj Chickity Alsko -jak cię lubię .Nie ma w ogole co porównywac....

Alsko
04-09-2007, 21:36
W opozycji postawiłam!!!
Chcesz kopa?

Malgorzata 50
04-09-2007, 21:37
Nie chcę .Widac mnie ten glupol tak wkurzyl ,ze i mnie troche padlo na rozum.

Lila
04-09-2007, 21:49
Małgoś,nieporozumienie polega na tym,że my wcale nie jesteśmy poczciwe staruszki .Takie co i pupkę podetrą...i kaszkę ugotują,i po główce pogłaskają...

Jesteśmy straszne babska,UNRą karmione,których trzymają się głupoty i za nic nie chcą się zestarzeć...
A chłopak szczery był jak do babci,nie wiedząc nic o samarytance paliatywnej ,wielebnym i paru trollach..
No i nie wziął pod uwagę,że z kupek to trochę wyrosłyśmy...:)

Basia.
04-09-2007, 21:55
internet to potęga!!!!!!!!!!!!!!! A nasze forum ............ to nie forum dla opiekunek paliatywnych od g......a

Karol X
04-09-2007, 22:01
Mario znasz kawal o dwoch muchach?
Jesli nie to posluchaj.
Siedza dwie muchy na g.....nie i jedza....znaczy sie ten kal.
Nagle jedna robi beeee....tak od zoladka....wiesz po posilku
Druga poirytowana mowi:
-Ty...nie obrzydzaj!

Jesli jestes chory,to idz do lekarza,a jak robisz sobie jaja to wiesz,ze sa "specjalisci" od regulacji stolca i zrobia "to" gratis jak chcesz...

Alsko
04-09-2007, 22:01
Może chłopak w rozpaczy sięgnął po polecony środek, czyli Klub? A że zabrał się do tego, jak potrafił - no to wyszło, jak wyszło...

Basia.
04-09-2007, 22:04
Może chłopak w rozpaczy sięgnął po polecony środek, czyli Klub? A że zabrał się do tego, jak potrafił - no to wyszło, jak wyszło...
niech Ci przestanie być byle jak, niech spada bo jak nie spadnie to będziemy niedługo wszyscy pływali w jego .......... wiecie w czym?

Lila
04-09-2007, 22:05

:D Kurcze,aleś była za młoda za sanitariuszkę ?

Mario pójdzie do lekarza.Kupa to nie koniec świata,szczególnie jak się ma lat 20...:D

Alsko
04-09-2007, 22:11
powyrywam Ci wszystkie pióra i będziesz taka nagutka latała!!!
Co jest? Dlaczego mnie postarzasz!!! Nigdy wieku nie ukrywałam, ale to już jest szczyt szczytów. Ty ty ty - krakowianko jedna!!!
A - teraz doczytałam, że jednak policzyłaś te moje lata... No dobra - kilka piór Ci zostawię. Reszty nie cofam...

Lila
04-09-2007, 22:15
To cofnij ,bo ja częstochowianka rodowita,zakochana w Krakowie,a teraz zacznę w Warszawie się zakochiwać,bo od lipca tam jest moja córka..
Była w niedzielę w muzeum powstania i twierdzi,że jest to coś dla mnie.

Alsko
04-09-2007, 22:22
Tę krakowiankę wsadziłam, na zasadzie dogryzienia. I zostanie. Przyjedziesz - to się zobaczy :D
A Muzeum dlaczego "cóś" dla Ciebie? Z powodu temat? Ili innego?
A ja jeszcze nie byłam, wstyd się przyznać - boję się chyba...

enia60
04-09-2007, 22:24
Boję się ,że tu tylko mogą wypowiadać się seniorzy,inni postrzegani są o ironię

Alsko
04-09-2007, 22:26
Enia, a przeczytałaś wszystkie 7 stron? I dalej masz takie wrażenie?

Lila
04-09-2007, 22:28
Z powodu tematu..Alusiu..

W moim dzieciństwie dużo się o tym mówiło.W mojej rodzinie wychowało się dwoje sierot warszawskich,bo do Częstochowy przyjechał pociąg z dziećmi,które straciły rodziców ,a same jakimś cudem się uratowały..
Kilkadziesiąt maluchów zostało obywatelami Częstochowy...głównie w rodzinach AK-owskich.

Alsko
04-09-2007, 22:33
No dobra, uciekam z tego wątku, bo wykręciłyśmy go jak grajcarek dygresjami :D

hannabarbara
04-09-2007, 22:51
Dziewczyny jesteście szalone!!! Może też znajdziecie radę na moją dolegliwość. Gdy czytałam pierwsze 60 postów w powyższym temacie, brzuch latał mi jak szalony. Czasem tak w przód i tył, czasem w górę i w dół. A prawa ręka nie mogła utrzymać myszy, bo też miała jakieś dziwne drgawki. Mamo moja! Jak ja Was wszystkie lubię!

Basia.
04-09-2007, 22:56
Tobie lekarz nie jest potrzebny.

Honorka1949
04-09-2007, 23:16
Dziewczyny czytalam i plakalam ze smiechu. Sadze ze jezeli mialam chore jelita to juz mam zdrowe.Jestem uplakana jakbym byla na pieciu pogrzebach.Lilu i Malgosiu jestescie nie do podrobienia. Rodzina patrzy na mnie i pytraja co mi sie stalo. Nie jestem w stanie im wyjasnic. Kurde dostane zajadow.....Nalezy Wam sie duza woda w barze!http://img406.imageshack.us/img406/4332/smiejacamyszif3.gif (http://imageshack.us)

Malgorzata 50
05-09-2007, 00:37
Małgoś,nieporozumienie polega na tym,że my wcale nie jesteśmy poczciwe staruszki .Takie co i pupkę podetrą...i kaszkę ugotują,i po główce pogłaskają...

Jesteśmy straszne babska,UNRą karmione,których trzymają się głupoty i za nic nie chcą się zestarzeć...
A chłopak szczery był jak do babci,nie wiedząc nic o samarytance paliatywnej ,wielebnym i paru trollach..
No i nie wziął pod uwagę,że z kupek to trochę wyrosłyśmy...:)
Mysle ,ze po naszych wypowiedziach nikt nie ma cienia wztpliwosci ,ze nie jestesmy -a gnojek byl zbokiem i dewiantem gowiennym.Niech spada!!!! Alsko cienia litosci ze mnie nie wykrzeszesz chociazbys medalami podzwaniała po nocach i apelowala do mego serca i sumienia -to wolanie na puszczy

Malgorzata 50
05-09-2007, 00:42
Boję się ,że tu tylko mogą wypowiadać się seniorzy,inni postrzegani są o ironię

Jacy inni ,jacy seniorzy,o jaką ironie -jesli nazywasz g..na mozgu ironią ... to może najpierw sprawdź w słowniku naszego jezyka trudnego co to slowo znaczy ...ten dewiant myslal ,ze ma do czynienia z gronem babć co będą się nad jego gołą dupą pochylaly z troską ..a dostal w nia drutem kolczastym i dobrze mu tak

Ewita
05-09-2007, 07:53
Jelita to wszak taki dłuuuugodystansowy temat!:D
Można było nawijać, nawijać i cieszyć się z efektów (wszak to nie jemu by powietrze i nerwy psuły)... A wy - bez litości żadnej zepsułyście dziecku zabawkę!
Ale co się uśmiałam - to moje. Nie jestem ostatnio w najlepszej formie, więc taki zastrzyk "śmiechoterapii" wczoraj wieczorem - zrobił mi lepiej niż mogłaby tego farmakologia dokonać!:D

Dzidka
05-09-2007, 08:57
Dopiero teraz przeczytałam ten cały watek od pierwszej strony do ostatniej. Boki mnie bolą od śmiechu.
Dobrze, że się wcześniej nie załapałam na tę "miłą" dysputę o g...ie.

http://www.atopia.pl/konsulta.jpg

emka46
05-09-2007, 09:03
Dopiero teraz przeczytałam ten cały watek od pierwszej strony do ostatniej. Boki mnie bolą od śmiechu.
Dobrze, że się wcześniej nie załapałam na tę "miłą" dysputę o g...ie.

http://www.atopia.pl/konsulta.jpg

Ja dziśiaj zrobiłam "powtórkę z rozrywki".Dawno tak się nie uśmiałam.

Basia.
05-09-2007, 10:48
czułam w domu okropny zapach, wąchałam wszystko i śmierdziało mi g.....m. Stwierdziłam z ubolewaniem , że to chyba Axał tak będzie pachniał do końca swoich dni .......... wzięłam preparat do pielęgnacji sierści /ładnie pachnie/ i psinę spryskałam przed wizytą u lekarza i przed swoim snem żebym mogła w domu wyrobić. Ponieważ jestem uparta wąchałam psinę "na wszystkie strony" i stwierdziłam że jest niewinny, że to nie on tak zajeżdża. Wąchałam nadal latając po mieszkaniu i okazało się, że będąc na spacerze wdepnęłam w g....o. Będąc pod wrażeniem dyskusji na temat jelita biednego Mario nie patrzyłam pod nogi i wlazłam w to co wlazłam. Kiedy myłam buty nad kolorem, konsystencją się nie zastanawiałam tylko klęłem jak szewc.

Lila
05-09-2007, 11:21
Trzeba wierzyć w zwrot energii,bo dziwnie jestem przekonana iż była to kupa samego Mario.
Szkoda ,że się nie przyjrzałaś,wszak dokładnie opisał wygląd.
A wiesz,w takich przypadkach to nie ma Boże zmiłuj się ..:D
Trzeba portki ściągnąć i walić..

A ja pochyliłam się z troską nad kupą bliźniego swego i widzisz ?
Wyszłam do swego lasu i nie wdepnęłam w nic,co przy pięciu psach mogło się zdarzyć,aczkolwiek i bynajmniej - nie zdarzyło się..

Moja przyjaciółka ma problemy podobne do Mario,chociaż nic sobie z nich nie robi.I nie ma racj,bo w ubiegłym roku o mało życiem nie przypłaciła tej dolegliwości...

Otóż musiała zatrzymać autokar ,w którym jechała do Poznania.Musiała ...i już..
Teren był leśny,zima ...śnieg biały,przyjaciółka w brązowym futrze z norek..No cóż,bidula przycupnęła za jałowcem,nakrywając się tym długaśnym futrzyskiem i przystąpiła do czynności,ktorą tak uczenie nazwał u nas Mario..

Niestety...cholera,usłyszała strzały i poleciały gałązki z jałowca.
Dobrze ,że głos miała mocny,bo akurat szło polowanie i jakiś myśliwy wziął biedaczkę za dzika...
Oczywiście,nie trafił....bo śmierć miałaby całkiem niepiękną..

To tyle..
Swoją drogą,ileż to można powiedzieć o takim zwyczajnym g.....e..:D

Ewita
05-09-2007, 11:59
:D :D :D - oto jaki mam uśmiech szeroki! Już cię widzę, jak wąchasz wszystko i wszystkich... Biedny Axał - na niego podejrzenie padło!!! A to duch Maria mściwy będzie cię teraz wonnościami prześladował... A było się nad biedakiem ulitować!
A swoją drogą wiecie, że "zespół jelita wrażliwego" leczy się szybko i sprawnie (wiem z autopsji)? Problem jest z diagnozą, z leczeniem nie - dlatego zgadzam się, że to była podpucha...:mad:

tar-ninka
05-09-2007, 12:00
Lilu a zebys wiedziala ze duzo mozna o g...e . i to jak sie mozna przy okazji usmiac...oj . Ja sie dzisiaj hihram od rana .Najpierw poczytalam tutaj . a potem posluchalam w tv. Dzis obraduje nasz sejm ale wesolo tam .. U nas temat . kolor ciapaty a tam furt tylko mowia o obstrukcji sejmu . Biedny sejm juz wole chyba ciapate.chociaz i to i tamto nieladnie wonieje jak mowi Gustlik

Basia.
05-09-2007, 12:40
Tarninko ........ Endriu i Romcio przyczepili nam się do obcasów jak g........o i odczepić się nie mogą. Ale wdepnęliśmy ......... przez to spaliłam kotlety.

hannabarbara
05-09-2007, 13:15
Wybaczcie biednemu Mario. Jak nikt dostarczył nam niemałej zabawy. Zwentylowałyśmy płuca dzięki ruchom przepony przy serdecznym śmiechu. Nie mam nic przeciwko różnym śmiesznym typom, które się tu przyplątują. Cudownie jest patrzeć jak dzielne seniorki ustawiają do pionu, tych którzy chcą tu namieszać.Opowiastka Lili o damie w norkach też przednia.A o polityce to nawet nie chce mi się pisać, bo stracę dobry nastrój, który mam od rana.. Na wszelki wypadek radio i telewizor mam wyłączone.

Nika
05-09-2007, 14:43
Własnie skończyłam czytać ten wątek-zapłakana jestem ze smiechu!!Można skonać!Szkoda,że nie wdepnęłam tu wcześniej,ale tytuł mało był zachęcający, a ja takowych doznań nie mam ,więc go odpuściłam..a szkoda.

tar-ninka
05-09-2007, 15:23
A to ty Nikus nie wiesz ze u nas tytuly sa zawsze przekorne ?:D
Haniu-Basiu i ja uciekam jak najdalej ale dzisiaj calkiem przypadkiem zajrzalam i co sie usmialam to moje . Byl to parominutowy spektakl ,dluzej nie moglam . Romcia nie trawie

Pani Slowikowa
05-09-2007, 15:42
Tak , taka smierc bylaby niepiekna faktycznie:D :D
Nieraz tak rozwazam sobie co by bylo gdyby??:D

Alsko
05-09-2007, 15:56
korkowa, żeby można było wieszać różne obwieszczonka :D
Dla tych, które nie wiedzą, że gdzieś coś śmisznego się dzieje. Albo jakaś awanturka się trafiła. Potem biedne biedactwa w brodę sobie plują, że ominęły cosik. A o bar każda zahacza, a potem się zatacza :D
A propos bar, wróciłam z wędrówki po zadeszczonym mieście obryzgana od stóp do głów przez wesołych kierowców - i przede wszystkim poleciałam do baru. Wydeptana ścieżka tam prowadzi :)

Dzidka
05-09-2007, 17:51
Ja też niedawno wróciłam do domu. To nawet nie wrzesień a późny listopad. Zimno i deszczowo brrr... dobrze,że w naszym Klubiku można się rozgrzać i rozweselić.

Honorka1949
05-09-2007, 19:01
Ja dzisiaj poczytalam sobie jeszcze raz wszystkie posty i nie chce mi sie wierzyc ze taka ciapata mogla wywolac u mnie tyle smiechu.A dzisiejsza opowiesc Lili rowniez wprawila mnie w dobry humor.

babciela
05-09-2007, 23:09
Kochane nie pomyslalyscie ze mozna go skierowac do mojego privat-gabinetu.Wprawdzie zajmuje sie akurat czescia ciala 1,5m circa wyzej,ale moze dalabym rade.

Lila
05-09-2007, 23:22
Eluś,nie pomyślałyśmy...bo wiesz,gdzie głowa a gdzie d...a.Szukałabyś mózgowia z przyzwyczajenia,a tam ??
Ciapleta!!!

babciela
05-09-2007, 23:27
No wlasnie,wlasnie,i popatrz daladym rade.Bylam przed chwileczka na papierosku na tarasie-cos okropnego co sie dzieje na dworze,chyba spadnie snieg.A ja jutro na osma do pracy....Rany,trza podszykowac jakowes zimowe odzienie,nie da rady w letnim.

babciela
05-09-2007, 23:28
Zycze dobrej nocy,ide do cieplego lozeczka.Pa

Pani Slowikowa
06-09-2007, 01:18
a moze temat nam sie spodoba i bedziemy kontynuowac??;)
http://www.youtube.com/watch?v=9erlZnMekZ0&mode=related&search=

Anielka
06-09-2007, 09:04
No może nie takie śmieszne jak świstaki,ale czemu nie.Pozdrawiam Aiu serdecznie.6210

Picasso
17-09-2007, 17:16
Zabawny filmik :)

elizka
17-09-2007, 20:58
Jesli można prosić-błagam!przestańcie!Tylko nie o chorobach jelit,proszę!Wiem,że nie muszę tu się ładować,ale...

Lila
17-09-2007, 21:56
Elizko...ależ przeczytaj ten wątek ...:)

Jakiż on jest milusi.Nie będziesz żałowała...:):)

Wladyslaw61
26-09-2007, 00:27
Dzień Dobry!

Zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w określeniu tego co mi dolega. Z góry przepraszam za zbyt prosty język. Natomiast czasem w moim kale występuje śluz i resztki niestrawionego pokarmu. Wypróżniam się 2-3 razy dziennie z tym że ostatnie wypróżnienie to jest najmniejsze i właśnie w nim zauważam śluz. czasem boli mnie żołądek i brzuch zlokalizowany w górnej części brzucha. Nie zauważyłem krwi w kale. Występują u mnie wzdęcia zwłaszcza wieczorem i duża ilość gazów. Konsultowałem się z lekarzem rodzinnym i po przeprowadzeniu badań pasożytniczych i na obecność helikobaktera, wyniki wypadły negatywnie. Teraz szukam terminu do gastroenterologa ale wszędzie wszystko pozajmowane. Proszę Pomóżcie! Co mi dolega?:(
Mario? Zrób sobie badania kału na stopień strawienia pokarmów(węglowodany, tłuszcze i białka)oraz amylazę we krwi(badanie na wydolność enzymatyczną trzustki.Gastrolodzy nie chętnie dają skierowania...Jesli masz możliwości finansowe zrobić je prywatnie w laboratorium to spróbuj...I z tym możesz wtedy iść do lekarza 'gastro'.To wstępne badanie wiele wskaże jak ci dalej może pomóc lekarz.Innym problemem jest tzw. Helikobakter Pylori w Żołądku.No,ale to już lekarz zadecyduje czy warto to stwierdzić. Wg mnie tak!Gdyż wilel problemów gastrycznych bierze sie od tej paskudnej bakterii.Najpewniejszym sposobem na jej stwierdzenie jest tzw. endoskopia żoładka i dwunastnicy,podczas której lekarz pobiera materiał do badania bakteriologicznego.Pozdrawiam Władysław56@op.pl

Lila
26-09-2007, 00:46
Ooooo matko...Helikobakter Pylori ,jakie piekne imię nosi ta bakteria.I jakie trudne...gorzej jak Hamilkar Barkas ,kartagiński pogromca Hiszpanii ,którego za cholerę nie mogłam zapamiętać..

ps.ma to związek z tematem taki,że ów Helikobakter musiał towarzyszyć Hamilkarowi i jego wojsku,bo ponoć każdy krzew na trasie przemarszu był obsr....y.Ciapletą pewnikiem..:)

arczia
26-09-2007, 21:36
Onegdaj byłam u dentysty.W pięknej poczekalni byłam ja i jeszcze jeden facet,trochę starszy ode mnie.Kręcił się chwilkę ,po czym zagaił..
-pani wie ,jak straszny mam kłopot ? - zapytał.
Nie wiedziałam ,bo i skąd.Przyszło mi do głowy,że żona mu uciekła z kochankiem.

- trzonowy- jęknął. I otworzył paszczę niczym kajman ,pokazując mi żałosne resztki czegoś,co w zamiarze boskim miało być uzębieniem...

Nooo,ale usłyszał .. ,bo zamknął swój otwór gębowy z głośnym kłapnięciem,oczywiście na ile pozwalały mu te nędzne szczątki.
Odsunął się,patrząc na mnie z wyraźnym żalem,a ja wzięłam się za czytanie Playboya..

Już widzę,jak ciekawe i twórcze muszą być rozmowy w poczekalniach lekarzy gastrologów..

świetny opis - - znakomite ujęcie sytuacji - :)

... a w poradni wenerologicznej, to dopiero tematy...

Malgorzata 50
27-09-2007, 00:14
Ale dlaczego tu.... o jelitach...jezisicku ....wśród dam.....

Basia.
27-09-2007, 00:17
Ale dlaczego tu.... o jelitach...jezisicku ....wśród dam.....
Skończcie z tymi jelitami błagam!!!!!!!!!!!

Lila
27-09-2007, 00:18
Damy z jelit uznają jedynie Jelitkowo !!!

Eeeee Basiu,czy myśmy zaczęły ???:)

Malgorzata 50
27-09-2007, 00:21
Teraz jelita przeszły w trzonowe!!!

babciela
27-09-2007, 23:49
Zauwazcie ,moj drogie ze to juz drugi pisze o tym co mu sie dzieje z drugiej strony glowy.przestanmy udzielac rad lekarskich i koniec,bo czepiaja sie nas jakies polglowki (z wrodzonej elegancji nie napisze pold...)Witam po 2 tygodniowej wedrowce po gorkach.Heeej,jak mi tu dobrze.

Lila
28-09-2007, 00:11
Elunia !!!..witaj...

Wiesz kochana ,moje rady na tym wątku chyba z medycyną nie mają nic wspólnego ?:):)

babciela
28-09-2007, 00:31
Istotnie nie maja .I dobrze.Lilu siedzialam na portalu(?)o ksiazkach,stad moje opoznienie.Pozdrawiam.Nie pojde w gorecki bo mi sie utyli az 2 kg-przy takim wysilku,no ale tam na obiad zjadalam tabliczke czekolady.

enia60
28-09-2007, 00:56
a ja pytam w sklepie : czy ta kiebłbasa /jak potrzebuję na grilla/ jest w naturalnym jelicie ?i takie mam skojarzenia ;,udzielanie rad pozostawmy specjalistom ,nasze nawet jakieś doświadczenia w tym względzie nie zawsze moze przydać się innym....czyzby? to o czym będziemy rozmawiać?

inka-ni
28-09-2007, 01:06
O pięknych barwach jesieni,oby byla dluga i sloneczna
7338

babciela
28-09-2007, 01:19
O wlasnie.albo o filmach albo o ciekawych ksiazkach.bardzo chetnie udziele fachowych rad,bom do tego przygotowana,ale nie glupolom,robiacym z nas przyslowiowe balony

Lila
28-09-2007, 10:08
O wlasnie.albo o filmach albo o ciekawych ksiazkach.bardzo chetnie udziele fachowych rad,bom do tego przygotowana,ale nie glupolom,robiacym z nas przyslowiowe balony

:D :D A w życiu Eluniu.Nikt nas nie zrobi.Jakim cudem ? Takie stare wróble,co niejedno ziarno dziobały ?
A co to dla nas zadziobanie baloniarza ???:D

Olvana
17-10-2007, 20:34
Mario ...nie wiem czy jeszcze zaglądasz na ten topik , ale piszesz że robiłeś badania na pasożyty , rozumiem że to chodziło o robaczki :) a czy robiłeś badania na candydozę jelit ? Bo to co napisałeś to są typowe objawy właśnie przy grzybicy przewodu pokarmowego .

Lila
17-10-2007, 20:54
Olvana...on już nie zagląda na nasz ukochany topik..
Kończy się sezon wędkarski,robaki mu niepotrzebne...

Anielka
17-10-2007, 20:58
Lilus cobyś nie zostala zle zrozumiana.Kobieta /znaczy Olvana/ dorej rady udziela,a Ty sobie jajca robisz.Pozdrawiam serdecznie i cieplutko.8509

Lila
17-10-2007, 21:27
Anielico...liczę na zrozumienie właściwe...
Jajca to ja robię z robaków Mario,a nie z naszej Olwany...uchowaj mnie panie Boże !!!!

Basia.
17-10-2007, 21:35
Jest coś na rzeczy/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emka46
17-10-2007, 21:41
Ciekawa jestem,czy Olvana przeczytała całość jelit?

Lila
17-10-2007, 21:43
Emka:)..chyba nie ...Jelita są długie... i...kręte..

Anielka
17-10-2007, 22:50
Oby przeczytala,bo jeżeli nie to moze nas optrznie zrozumieć i wtedy dopiero beda jajcy/hihihi/jak berety/broń Boże moherowe.Pozdrawiam serdecznie.8511

emka46
18-10-2007, 08:36
Jak do tej pory nie przeczytała,to teraz na pewno przeczyta.8522 http://http://img99.imageshack.us/img99/2896/chichotekcs5im6.gif (http://imageshack.us)]

Olvana
18-10-2007, 14:45
Emko przeczytałam i dlatego napisałam to co napisałam do Mario .
Chyba nie bardzo rozumiem jakie Tu panują zasady , Sama udzielam się od kilku lat na innych forach i jeśli ktos pyta o radę i chce się czegoś dowiedzieć , jeśli wiem to odpisuje , jeśli nie to nie . Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie , kto jest autorem tego czasami wołania o pomoc . Niedawno na jednym forum gdzie jestem dziewczyna chciała popełnić samobójstwo , bo nikt nie zwracał na nią uwagi i inni robili sobie z niej jaja . Dlatego jeśli ktoś pisze to nawet gdy opisuje kolor ...kupki co sama uwarzam że jest czymś normalnym bo przecież kazdy z nas ją musi zrobić ...to nie na pewno jest to zrobić łatwiej na jakimś forum niż powiedzieć to w oczy drugiej osobie . Pisanie jest bardziej anonimowe i niektóre osoby zanim pójdą po poradę wolą się upewnić co to może być .
Nie zrozumiałam Waszych śmiechów , dlatego do nich nie dołącze . Rozumiem że znacie się długo i macie wspólne tematy , ale jeśli nie chcecie odpisywać to po co ciągniecie topik dalej ... Jeśli ktoś ma ochotę to odpisze , albo i nie i nie trzeba nakręcać się kosztem kogoś kto w ten sposób szuka wsparcia .
Pewnie się naraziłam tym co napisałam :) no cóż też mam wybór bo nie musze się ani tłumaczyć ani odpisać . Ale tak mi się wydaje ktoś kto chce sobie robić jaja to znajdzie inne możliwości . Ja jestem w średnim wieku ale mam koleżanki młode dziewczyny i starsze :) i one chyba mają do mnie zaufanie bo jeśli wiem o czymś to pomogę . Nie kazdy kto pisze musi być trolem , albo jakimś popaprańcem . Sama również wole zwrócić się do osoby starszej bo uwarzam że ma więcej doświadczenia i udzieli dobrych rad , ale Wy chyba nie bardzo chcecie się Swoją mądroscią życiową podzielić z innymi . Przepraszam jeśli ktoś czuje się urazony , ale kazdy ma prawo wypowiedzieć i napisać to co myśli ...

Lila
18-10-2007, 15:35
Olwano..
Nie bądź poważna jak grzech śmiertelny..
Znamy się wszystkie tylko z forum,a wątek o jelitach trochę nas zbliżył..
Pomyśl sama.20-latek konsultując swoją kupę ze swoją dziewczyną,zwraca się do starszych pań.Sądzisz ,że w innym celu niż zabawa?
Jemu samobójstwo nie groziło ,co najwyżej obstrukcyjna defekacja.A wybacz...zamiast płakać nad urodą jego kupy,pośmiałyśmy się nieco...Dla zdrowia li tylko,dla zdrowia.
Bo śmiech to zdrowie...:)

I tak sobie myślę,że taki los spotka każdą kupę zrobioną publicznie w naszym klubie...
A i Ty troszkę zrozumiesz,jak Cię podprowadzi jakiś trollek,tak jak tu bywało...
Pozdrawiam cieplutko..

emka46
18-10-2007, 16:57
Olvano,nasz zdrowy śmiech nie dotyczy problemu Mario.Nie śmiejemy się z jego problemu.Dostał od nas sporo wyczerpujących porad.A dygresje nasze mogą pobudzac do śmiechu.

Malgorzata 50
18-10-2007, 17:25
Jelita a sprawa polska ..to jest temat do długiej i wyczerpującej dyskusji uwazam .Olvano przeczytaj te dywagacje o kupie i zastanow się troche -praecie ten smark nas podpuszczal najwyraźniej.Do porad medycznych -jesli ktoś chce koniecznie przez internet -sa fora medyczne a detaliczna analiza stolczyka Mario moze wzbudzic tylko smiech jesli się nie chce pawia puscic...(excuse le mot)

Lila
18-10-2007, 21:00
Choć muszę przyznać,że to bardzo ciekawy wątek się zrobił.Chyba miał być ,ale dla założyciela...:)
A tu zabawiły się straszliwe babcie..:)

ps.Tak myślę,że ów wątek jeszcze przetrwa,bo inne dobre dusze będą chciały radzić Mario,nie przeczytawszy całych jelit..

Olvana
19-10-2007, 16:56
Drogie Senioritki :) Ten młody chłopak jeśli chciał Was podbierać i prowadzić rozmowę o ... Kupce :) to musiał się dobrze przygotować jeśli sam nie miał tych objawów to chyba gdzieś poczytał . Ale na początku napisał że przeprasza za temat , Ja dodam że to co on pisał to są objawy choroby i jeśli któraś z was miała by ochotę poczytać to można wpisać w google ....kandydoza . Ta choroba to niestety też dotyczy członka z mojej rodziny . I wcale temat nie jest do śmiechu bo uwarzam że wielu ludzi leczy się na choroby i bierze leki a powód ich cierpienia jest w .....jelitach !

Lila ...dobrze by było gdyby dużo ludzi przeczytało ten wątek , bo dużo ludzi cierpi i do konca nie wie co im dolega . Proszę przeczytajcie o tej chorobie i zobaczycie ile ona złego w organizmie może zrobić . A zaczyna się niewinnie bo to jest alergia pokarmowa , która z czasem zmienia się w grzybicę przewodu pokarmowego . Jeśli same cieszycie się dobrym zdrowiem to może kiedyś pomozecie komuś bliskiemu kto będzie się zle czuł i zastanawiał co mu dolega .

Pozdrawiam i proszę przeczytajcie ...wiem że to nie jest forum medyczne ale to jest ogólnodostępne forum i mogą się pojawiać różne tematy . Jesli nie chcecie takich tematów to można załozyć forum na hasło i tylko osoby wtajemniczone mogą wchodzić i nikt nie napisze o czymś o czym nie chcecie rozmawiać .

Anielka
19-10-2007, 17:02
Droga Olvano,alez my chcemy czytac o wszystkim i odpowiadamy wszystkim,ale sa tematy,których nie musimy rozpatrywać.Kazdy wchodzi na wątek jaki chce i jak chce odpowiada.Wiemy tez ,ze wszystko można w googlach znależć ,wiemy tez ,ze to jest za straszna choroba,ale my sie tu głownie spotykamy po to zeby sobie przyjażnie i swobodnie o wszystkim porozmawiać na l u z i e po prostu na luzie.Pozdrawiam cieplutko i milego popołudnia życze.8614

Olvana
19-10-2007, 17:25
Anielko odpuszczam sobie temat ...masz rację trzeba brać wszystko na ...luz ! Również pozdrawiam :)

Acha chciałam wysłać Ci prv ale nie mam dostępu do Ciebie :)

Olvana
19-10-2007, 20:22
http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Porady-wirtualnego-lekarza,2121.html

Anielko zobacz ten chłopak może na poważnie pomylił się i myślał że tutaj dostanie poradę .

Basia.
19-10-2007, 21:39
to jest forum dla wszystkich masz rację, ale my nie udzielamy porad lekarskich bo nie potrafimy. Wśród nas jest sporo osób chorych nawet bardzo chorych i ze swoimi bolączkami chodzimy do lekarzy. Gdybyśmy chciały ze szczegółami opisywać swoje przypadłości ........ wybacz. Wiem, że w internecie są fora dla osób cierpiących na przeróżne choroby i tam należy szukać porady, fachowej porady. Przeczytałam o kandydozie, choroba straszna ale ten młody człowiek /jeżeli rzeczywiście pisał szczerze/ wiedział od początku, że nie znalazł się na właściwym forum i mógl sobie darować te bardzo obrazowe szczegóły, a on z uporem maniaka dokładał nam nowe coraz bardziej malownicze.

Olvana
20-10-2007, 00:21
Basiu nie zrozum mnie zle i wytłumacz w takim razie dlaczego tu jest dział ...Choroby ? o czym wtedy w tym dziale powinno się pisać ? bo na innych forach właśnie gdy jest coś takiego ludzie wymieniają się swoimi doświadczeniami a Ci którzy dopiero są przed wizytą u specjalistów mogą cokolwiek dowiedzieć się o objawach . sama choruję od wielu lat i dopiero takie wypytywanie innych sprawiło że poznałam swoją chorobę , bo niestety lekarz tylko zapisywał mi leki i nie wiele mi mówił .
Nie chcę być jakimś odmieńcem na waszym forum bo ja dopiero tu weszłam a tak jak już kilka razy pisałam Wy jesteście zaprzyjaznione . Ale normalnie żal mi się zrobiło tego chłopaka ...Jeszcze raz sorki że się dużo zastanawiam :) ale jeśli czegoś nie jestem pewna to bym chciała się dowiedzieć ..taka trochę ciekawska jestem . Basiu nie wiem na co chorujesz , ale ja o swojej chorobie bym chciała wiedzieć jak najwięcej żeby zrozumieć dlaczego tak jest , dlaczego to dotyczy mnie .
Temat z mojej strony uwarzam za zakończony ..bo Mario tu już raczej nie wpadnie ;) acha i oczywiście że diagnozę zawsze wystawia lekarz a nie anonimowi ludzie na forum .
Pozdrawiam :)

Olvana
20-10-2007, 00:23
Basiu przeczytaj dlaczego on pisał ...Senioritki pytały ..więc on pisał ...

Basia.
20-10-2007, 00:28
na forum staż forumowy nie ma znaczenia, mam nadzieję że kiedyś przyłączysz się do nas i weźmiesz udział w którymś sabaciku. Będzie nam baaardzo miło. Pozdrawiam cieplutko.
http://img518.imageshack.us/img518/5849/3rozeiskrzacelo2qp4.gif (http://imageshack.us)

Lila
20-10-2007, 00:29
Olvana...boję się,że nie będziesz mogła spać z żalu nad Mario...
Czy naprawdę dobrze wszystko przeczytałaś ?
Szczególnie ,jak konsultował swoją kupę razem z dziewczyną ?
No nie !
Nic mu nie będzie.Pójdzie do lekarza z dowodem rzeczowym i swoją dziewczyną i wyleczą go.Ma 20 lat.

Lila
20-10-2007, 00:32
Ooooo jasne.Staż jest bez znaczenia.Jak onegdaj weszłam,już zapomniałam kiedy,to zaczęłam trzaskać dziobem ,że o mało całego klubu nie położyłam,tak mnie mieli dość.
A teraz ???
Ot..i przyzwyczaili się...

Malgorzata 50
20-10-2007, 00:37
A straszliwe staruszki to jest to -Mario do lekarza Olvana troche luzu a my sobie połazimy po meandrach jelit

Olvana
20-10-2007, 10:19
Lilko ..
Bardzo przepraszam ale chyba ja zle interpretuje to co napisał , bo zrozumiałam że jego dziewczyna się też jego stanem martwi , a nigdzie nie mogę doczytać że się z nią konsultował . Moze na innym topiku o tym pisał bo tu nic takiego nie ma ... :(
Ze spaniem nie mam problemu , więc na pewno Mario nie będzie powodem mojej bezsennej nocy .

Małgorzatko ja cały czas jestem właśnie na ..luzie ! To co widzę to i o tym mówie , co mnie interesuje to staram się poznać i tego nauczyłam mojego syna , jeśli jest problem to o nim się rozmawia i bez różnicy na jaki temat ...jeśli młoda osoba potrzebuje pomocy to musi mieć zaufanie i szacunek dla starszych ...
przeczytajcie dokładnie co pisał , nigdzie nikomu nie sprawił przykrości , ale sam poczuł się zawiedziony ...a wystarczyło napisać że tutaj nikt nie udzieli mu rady ..albo wręcz nic nie pisać i temat by był zamknięty .
Teraz też jest temat .. pisałam że dla mnie jest zamknięty ale skoro pytacie i kierujecie pytania do mnie to odpisuje ... bo takie mam podejście do ludzi .
To jest moje zdanie po przeczytaniu całego tematu i mam prawo mieć własne spostrzeżenia i one nie muszą być takie same jak Drogie Senioritki wasze ! :)
Pozdrawiam

Lila
20-10-2007, 10:34
Miła Olvanko...po głębokim namyśle,przyznaję Ci rację...
Być może za mało serca włożyłam w odpowiedź dla niego..
Zbyt mało tej miłości do bliźniego swego oraz wszystkiego co z nim związane...

Biję się w moje piersi....i jestem gotowa wrócić do wypowiedzi Maria i jeszcze raz....rzucić na forum jego ciapletę...
A także pochylić z troską głowę nad skurczem w czasie defekacji...

Kurczę,głupio mi teraz.Co Wy na to ?

Olvana
20-10-2007, 10:51
Lilu droga ...Twój sarkazm mnie rozbroił ! :)

Anielka
20-10-2007, 10:54
I o to chodziło Olvanko Kochana,zebyś zrozumiala,ze niektórych nie mozna brać aż tak powaznie.Milego dnia zycze.8655

BUNIA
23-10-2007, 20:03
Zal mi Mario - oczekiwal porady a tu iles stronek na temat jego wyproznien .. mysle ze gdyby to mogl przewidziec wzialby cos na wstrzymanie i nie napsalby ani slowa ,
Takie moje odczucie po przeczytaniu watku .. moze sie myle .. ale napewno Mario juz nigdy sie nie odezwie na tym forum ..moze sie czuc urazony.Stawcie sie w jego sytuacje .
Gdyby go satysfakcjonowaly wypowiedzi to .. nadmienilby o tym ....

hannabarbara
23-10-2007, 20:07
Buniu! A ja nie byłabym taka bardzo pewna!Basia też chyba nie. Pewnie sobie również kojarzy.

BUNIA
23-10-2007, 21:08
To w takim razie glupieje na jesien -nic nie jarze .. siostra milosierdzia ze mnie cyco????
A moze zbyt pobieznie czytalam a nie wczytalam sie ???
A nie mozna by tak .. wyoslic?? HaBa i Ba ?? prosze ...

chickita
23-10-2007, 21:24
Znaczy, ze nie jeno ja mam ten problem? Z tym no tym .... rozumowaniem? Fakt, ze boki zrywałam z tego co zrozumialam ale po wczorajszym to myślenie mnie dziś boli.

Malgorzata 50
23-10-2007, 23:49
Buniu serce masz złote ,ale pomysl kochana troszeczke i przeleć jeszcze ostatnie igraszki.Mario jak żywy i calkiem zdrowy na ciele -na umysle no...moze nie calkiem

FeliksG
24-10-2007, 12:24
Dla mnie, od poczatku było jasne, że mamy do czynienia z..... tematem na zamówienie. Od czasu do czasu, pojawiają się, na naszym forum, "dowcipnisie", z tzw. potrzebą pokazania się lub wręcz złośliwcy, chcący namieszać. Nie do uniknięcia są wpisy różnych: wielebnych, zwolenników hospicjów czy przedstawicieli innej oriętacji seksualnej.
Olwano! Twoja reakcja, na wywody Mario, jest typowa - normalna dla ludzi wrażliwych i chętnych pomagania każdemu kto znalazł się w kłopocie. To wielka zaleta charakteru i zapewniam Cię, że większość forumowiczów to ludzie życzliwi i wrażliwi na ludzkie cierpienia. Powściągliwość, niektórych z nas, wobec Maria i jego postów, to efekt przykrych doświadczeń, o czym wspomniałem na wstępie. Chcę też mocno podkreślić, że choć pomalutku, wypracowujemy sobie system rozszyfrowywania takich prowokacji. Zadawanie, licznych, pytań o szczegóły prowadzi zwykle do zaplątania się delikwenta. Są, na forum, osoby z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin. Są lekarze, ekonomiści, pedagodzy i wielu innych, którzy nie zapomnieli nabytych umiejętności. Potrafią szybko rozpoznać i zdemaskować, różnych mieszaczy. Rozpisałem się nieco, czym chcę cie przekonać, że głosy, które Ty odebrałaś jako przeciwne Mariowi, były właśnie rozpoznaniem kolejnej prowokacji.
Dłuższy pobyt na naszym forum, pozwoli i Tobie, rozpoznawać i oceniać, gdzie warto otworzyć serce a gdzie machnąć ręką.
Łączę pozdrowienia.

Konto usunięte
10-04-2008, 22:47
Chciałabym wszystkim uczestnikom tego wątku podziękować za zastrzyk śmiechu. I pomyśleć , że trafiłam na ten wątek przez przypadek.

Malgorzata 50
11-04-2008, 00:07
Ależ prosimy serdecznie o jelitach możemy bez końca.....

mamuk
11-04-2008, 00:34
Mozna /to był smiech bałam się ze mi zaszkodzi,dobre hihihi...

Konto usunięte
11-04-2008, 00:49
Ależ prosimy serdecznie o jelitach możemy bez końca.....
Chcesz przez to powiedzieć , że dysputa może się nie kończyć ( czy może być bogata w treść) tak jak jelita nieszczęsnego mario ?

Malgorzata 50
11-04-2008, 01:05
Dysputa jak jelita -dłuuuga i pokrętna nie martw się jak nie jelita to cos innego siię zanajdzie zapraszamyh do klubu dygresantów zawiłych

Lila
11-04-2008, 01:23
A tak między nami -seniorami,to Mario tu wrócił,ale pod innym nikiem..:)

ps.Można zmienić nika,ale nie styl pisania..:):)

Konto usunięte
11-04-2008, 01:38
A na jakim wątku można go spotkać ? Gościu potrafi nieźle namieszać, chętnie poczytam ... A może namiary na nick ?

Malgorzata 50
11-04-2008, 08:03
Tak..i z czym mial problem tym razem ???? Bo mlode lekareczki na rubieży zawsze chetyne do pomocy i gotowe zdiagnozowac i uleczyć.

babciela
11-04-2008, 09:52
mysle że ten mlodzieniec jeszcze cos wymysli-wszak jelita maja dość dlugości(pytanie jednego z profesorow na egzaminie z chirurgii-za jakie sa jelita-trzeba bylo znac dobrze tzw Gielde aby błyskawicznie odpowiedzieć------ZA DLUGIE------profesor ten,światowej slawy chirurg,siegalpo skrzypce w chwilach welkiego znużenia naszymi odpowiedziami-i najczęściej zaczynal Dumanie Lirnika-był to znak że jest zle,bardzo żle-wtedy nalepiej było szybko zebrac ihdeks z biurka i zmykac gdzie pieprz rośnie.)Teraz juz nie ma tak światlych umysłow i tak wielce oryginalnych i wszechstronnie wyksztalconych naukowcow.SZKODA

Lila
11-04-2008, 12:50
Tak..i z czym mial problem tym razem ???? Bo mlode lekareczki na rubieży zawsze chetyne do pomocy i fotowe zdiagnozowac i uleczyć.

Małgosiu,nie doceniasz inteligencji naszego Mario,powiedzmy..
On śmiało może pisać na KAŻDY temat..:D

Malgorzata 50
12-04-2008, 01:34
No to już mnie zalatwiłaś wśrod rozmaitych obsesji tego forum pojawi się następna Malgosia M w poszukiwaniu Mario...wszyscy są podejrzani....

Lila
12-04-2008, 01:43
Małgoś,Mario to fajny chłopiec.Nie udał mu się kawał,to ładnie się pożegnał i koniec...
Wiesz,nie on pierwszy i nie ostatni co tu bywał,za czarczafem niejako.

Malgorzata 50
12-04-2008, 01:45
No i po zabawie ...a czarczaf zostawil ,przechodni????

Konto usunięte
20-07-2008, 18:22
Ciekawe , czy biedny Mario już się rozprawił ze swą dolegliwością....a może powędrował na bardziej wiarygodne fora w poszukiwaniu pomocy.... Eeeee......czyżbym się za nim stęskniła ???

Basia.
20-07-2008, 18:29
No właśnie, gdzie jest Mario?

Ewita
20-07-2008, 18:51
Lepiej nie pytajcie, ja bardzo proszę!!! Wyleczył się, kurrrczątko blade! Jakoś za nim nie tęsknię!

Lila
20-07-2008, 20:15
Mario tu bywa często i jest lubiany na ogół..:)
Gdybyśmy na serio poraktowały jego sraczkę,nigdy by nam nie towarzyszył..

Ps.nie pytajcie mnie czasem kto to ,bo nie powiem.:)

Lila
08-02-2012, 00:47
Tu jest teraz tak strasznie, że wyciągnęłam ten wątek.

:D :D

Przeczytajcie go od początku i zadajcie sobie pytanie,
czy teraz to byłoby możliwe?
Ze sraczki zrobić taką zabawę?
Kiedy ''pierun '' strzelił w to forum?

Tym tematem debiutował na forum 'kufa'.:D

Hej, starzy bywalcy!!:D
Pamiętacie?

tar-ninka
08-02-2012, 10:38
Tu jest teraz tak strasznie, że wyciągnęłam ten wątek.

:D :D

Przeczytajcie go od początku i zadajcie sobie pytanie,
czy teraz to byłoby możliwe?
Ze sraczki zrobić taką zabawę?
Kiedy ''pierun '' strzelił w to forum?

Tym tematem debiutował na forum 'kufa'.:D

Hej, starzy bywalcy!!:D
Pamiętacie?
Jasne Lilu ze pamietam ;) tylko że ten watek założył Mario
Kufy u niego nie widzialam ale za to kto tam go "leczył'...:D
A swoja drogą ciekawa jestem jak sie ma Maario i jego ciapleta hiii
Przypomniałas mi Kufe i połaziłam po kufowych watkach http://img6.imagebanana.com/img/kl51zfng/rotfl.gif (http://www.imagebanana.com/)
Kufa to był kufa .. On by potrafił z "pieciu liter" czy" Do 1000' zrobic ... no własnie bardzo jestem ciekawa co by zrobił.:rolleyes:

Pytasz ?kiedy "piorun" strzelił w to forum ..
Nie strzelił piorun ani inny grzmot, sluzy do zabawy wielu osobom
tylko ze zrobiło sie z niego "blokowisko' i zamykaja sie kazdy w swoim bloku wątku" .
Czasem sie odwiedzaja ..milego , ciepłego, witam ,zegnam ,ciu ciu i do swojej piaskownicy
I dobrze niech sie bawia.;) :rolleyes:
.

slava
08-02-2012, 13:31
Witaj Lilę i tar-ninkę

Przeczytałam z 10 stron o jelitach i sraczce,
chociaż się pośmiałam, bo teraz to rzadko mam okazję w ksc.

Lila
08-02-2012, 14:10
Jasne Lilu ze pamietam ;) tylko że ten watek założył Mario
Kufy u niego nie widzialam ale za to kto tam go "leczył'...:D
A swoja drogą ciekawa jestem jak sie ma Maario i jego ciapleta hiii
Przypomniałas mi Kufe i połaziłam po kufowych watkach http://img6.imagebanana.com/img/kl51zfng/rotfl.gif (http://www.imagebanana.com/)
Kufa to był kufa .. On by potrafił z "pieciu liter" czy" Do 1000' zrobic ... no własnie bardzo jestem ciekawa co by zrobił.:rolleyes:

Pytasz ?kiedy "piorun" strzelił w to forum ..
Nie strzelił piorun ani inny grzmot, sluzy do zabawy wielu osobom
tylko ze zrobiło sie z niego "blokowisko' i zamykaja sie kazdy w swoim bloku wątku" .
Czasem sie odwiedzaja ..milego , ciepłego, witam ,zegnam ,ciu ciu i do swojej piaskownicy
I dobrze niech sie bawia.;) :rolleyes:
.

Tarninko, mario to był właśnie kufa.:D :D :D
Jego debiut.

Jak miło znowu spotkać Ciebie....
Może kiedyś i ja popodróżuję po kufowych wątkach.
Co się z nim stało? Ostatni jego nick to był ''Lenin'',
ale wyleciał.

Serdecznie, bardzo serdecznie pozdrawiam- Lila.
Wiesiu, bardzo mi miło.:)

Uka
08-02-2012, 14:40
"Tu jest teraz tak strasznie........Kiedy ''pierun '' strzelił w to forum?"

Lilu,masz całkowitą rację i zgadzam się z Tobą.
Bardzo brakuje Twoich dowcipnych komentarzy i przekomarzań z destiny czy Małgorzatą, które tak lubiłam czytać.
Było miło i wesoło ! Szkoda,że to już tylko wspomnienia .

eledand
08-02-2012, 14:56
Witaj Lilu serdecznie i jak brakowało Ciebie na wątkach to sama o tym wiesz.Pozdrawiam miło.

slava
08-02-2012, 19:20
Dziewczyny co stoi na przeszkodzie pisać dla śmiechu,
a nie dla właśni i któtni. :)
To może o jelitach, bo i u mnie słabo pracują. :);)
Coś na starość zrobiły sie leniwe razem ze mną. ;)

adka
26-11-2014, 12:28
Ja natomiast odsyłam na dobrą stronę:
http://gastryczne.pl/wzdecia-gazy/
Znajdziecie tam kilka ciekawych, opracowanych zresztą przez lekarzy artykułów na temat wzdęć. Obecnie nie jest to żadne tabu, wiele osób się z tym męczy a jest bardzo wiele przeróżnych sposobów na walkę z tą dolegliwością.
Zwykle wystarczy zmiana diety. Mi na przykład bardzo to pomogło.
Pozdrawiam !