PDA

View Full Version : Wybory - idźcie głosować


Strony : [1] 2 3

Ewunia
05-09-2007, 19:56
Jak wskazują znaki na niebie i ziemi w piątek się nam Sejm skróci. Ale nic to nie zmieni jak nie pójdziemy głosować jak jeden mąż (i żona). Ja sama nie mam zdolności erytrystycznych zamieszczam więc poniższy tekst:
Poprawka - zamieszczam tylko link do tekstu, który tak wzburzył tu obecnych (http://fraglesi.wordpress.com/).

Idźcie wszyscy na wybory i zachęcajcie do tego innych - na przykład tak: http://www.matka-kurka.net/post/?p=973

Basia.
05-09-2007, 19:59
i pójdę głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Nie wiedziałam, że na forum też będzie kampania wyborcza.

lagosia
05-09-2007, 20:12
Proponuję zignorować bo to ani dowcipne ani mądre
Pamiętamy PRL i w tamtych czasach gdyby nawet już był internet to zapewne bałaby się Pani wysłać maila podobnej treści Dojrzałemu człowiekowi nie potrzeba takich rad każdy z nas wie na kogo chce głosować

an_inna
05-09-2007, 20:15
A dla mnie dowcipne :) Też będę głosować:D:D:D Nie na tych co Ty Basiu, ale my umiemy się różnić tak pięknie...

Basia.
05-09-2007, 20:22
ten agitujący post moim zdaniem jest wielkim niewypałem i nietaktem. Jesteśmy dorośli jak słusznie stwierdziła Lagosia i rad tego typu nie potrzebujemy. Jesteśmy Polakami z całą pewnością dumni z tego powodu i możemy głosować na kogo chcemy nie tracąc niczego ze swojej polskości.

wuere'le
05-09-2007, 21:05
Basiu Twoim mottem jest "Nie czyń drugiemu co tobie nie miło".
Pozdrawiam serdecznie i nie politycznie.

Basia.
05-09-2007, 21:10
Basiu Twoim mottem jest "Nie czyń drugiemu co tobie nie miło".
Pozdrawiam serdecznie i nie politycznie.
serdecznie i nie politycznie. Nie robię drugiemu co dla mnie niemiłe a więc nie sugeruję jak kto ma głosować.

Lila
05-09-2007, 21:20
Basiu i ja nie sugeruję kto ma głosować i na co.
Ja na kaczki i koniec.Chyba ,że wykręcą jakiś numer...:)
A podziały polityczne występują w mojej najbliższej rodzinie...

Alsko
05-09-2007, 21:25
Mam dość agitacji wszędzie!!! Boję się lodówkę tworzyć. :mad:
Się uspokójcie, co? :)

Lila
05-09-2007, 21:29
Nie otwieraj,bo tam kaczka..
W dodatku cała w buraczkach...
Taka to była dziwaczka.....

FeliksG
05-09-2007, 21:29
i pójdę głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Nie wiedziałam, że na forum też będzie kampania wyborcza.
Troche mnie zaskoczyłaś. Kampania wyborcz trwa na naszym forum i to dość intensywna. Czy nie dowiedzieliśmy sie, że bliźniacy jednojajowi to najlepsi ludzie do rządu?
Nie wiem tylko czy przez swój słaby wzrok nie zgubiłem gdzieś trzech literek, przed słowem rządu. Doszło juz nawet do tego, że osoby zaprzyjaźnine, zapewniając się dalej o gorącej przyjaźni, poróżniły sie w kwestii przydatności drobiu do rządzenia.
Tekst opublikowany powyżej nie zasługuje na miano kampanii. Sądzę, że jest to tzw. podpucha dla wywołania dyskusji no i jak widać, swoje spełnia.
Masz rację,Basiu, że jesteśmy ludźmi dorosłymi i wiemy jak i na kogo głosować natomiast, nigdy nie jest za dużo zachęt żeby ludzie chcieli pójść na wybory i dlatego, nie potęplaj takich wystąpień.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

Ewita
05-09-2007, 21:32
...się uspokójcie, co? Powtarzam za Alą z pełnym przekonaniem, chociaż sam tekst jest według mnie satyryczny :D ... Ale - na litość! Rzeczywiście strach będzie nie tylko lodówkę, ale i muszlę klozetową otworzyć, żeby ktoś nie próbował agitacji! Na kaczki głosować nie będę, bo takie są moje przekonania - ale to są moje przekonania, niekoniecznie potrzebuję agitowania w taki czy każdy inny sposób!!! I to u nas w klubie??? Nietakt i już!!!

lorison
05-09-2007, 21:34
Bardzo się obawiam, że do skrócenia kadencji nie dojdzie.
Zwycięży wśród większości chęć zachowania dotychczasowych dochodów i zdobytych
wpływów.Pozornie będzie walka o wielkie sprawy.
W rzeczywistości będzie chęć jak najdłuższego
pozostania w sejmie.
Chciałbym sie mylić.

lorison
05-09-2007, 21:38
Masz rację Kaziu-Irku.
Zaproponujesz interesujący wątek o seksie?

Ewita
05-09-2007, 21:40
...racja jest po twojej stronie, Kaziu... I przyjemność większa i pożytek:D

Ewunia
05-09-2007, 21:41
Czegoś nie rozumiem
Jest tu na forum kilka wątków, w których narzeka się na jakość sprawowanej władzy, na to że mało robi dla nas seniorów i że w ogóle mało robi
w czym mój wątek od nich się różni?

ja zachęcam przede wszystkim do tego, żeby bez względu na pogodę, stopień zniechęcenia i inne takie IŚĆ GŁOSOWAĆ. Najbardziej żenujące jest dla mnie to, że rozpolitykowani jako Polacy jesteśmy straszliwie ale jak przychodzi co do czego to zostajemy w domach... a potem znów narzekamy a nawet się żremy o politykę.

Do miłośniczek mściwie nam panujących nie należę, nie mam pojęcia na kogo będę głosować (na razie wiem tylko na kogo na pewno nie), uważam natomiast że o tym, by wszyscy głosować poszli trzeba nie tylko mówić ale krzyczeć. Bo znów zadecyduje za nas mniej lub bardziej przypadkowa grupa ludzi, którym akurat tego dnia się chciało, mieli po drodze z marketu lub kościoła czy co tam jeszcze.

Jeśli kogoś uraziłam treścią wpisu, przepraszam, już to naprawiłam. Najbardziej chodzi mi o to co w tytule.

Lila
05-09-2007, 21:41
No to gadaj Kaziu,gadaj....Czekamy z utęsknieniem..
A Ty wyjeżdżasz z NKWD...no,kto by się spodziewał...


Ps.a w szpitalach kampania wyborcza idzie pełną parą...niestety.Na oddziałach męskich-głównie..
Widziałyście te stosy kaczek ???
I te jękliwe odgłosy kampanii....siostro !! Kaczkę ...proszę,szybko kaczkę...

Lila
05-09-2007, 21:43
Ewunia...to wolne forum i wolny kraj.Każdy może pisać..:)

Alsko
05-09-2007, 21:44
Bo zareagowałeś jak trza!!! :D
I skierowałeś na właściwe tory, więc po jakiego grzyba to wycofałeś? Się grzecznie uprzejmie pytam.

Basia.
05-09-2007, 21:45
mnie nie chodzi o zachęcanie do udziału w wyborach tylko o resztę.

Lila
05-09-2007, 21:47
Alusiu,bo Kazio z Kosmosu jest...

Hmm......ciekawe,seks na zielono...

Honorka1949
05-09-2007, 21:47
Kazdy z nas sledzi poczynania naszych politykow i wyciaga wnioski.Dlatego tez uwazam , ze nikt z nas nie bedzie mial problemy na kogo glosowac. Jestesmy dorosli, odpowiedzialni i niepotrzebujemy agitacji. Rowniez uwazam ze umieszczenie tego tekstu na forum bylo nietaktem.

Alsko
05-09-2007, 21:56
Na zielono jak na zielono... Ale te macki i patrzałki na szypułach. I ta nieważkość...

Basia.
05-09-2007, 21:59
poprawiłaś to w takim razie ja musze zlikwidować swój post bo wyjde na sekutnicę jakąś. Zachęta do udziału w wyborach jest ok, natomiast to co było pod tą zachęta mnie wkurzyło. Z dalszej części postu wynikalo /może ja to niewłasciwie odczytałam/, że ci którzy zagłosują na PiS są "niewłaściwymi" Polakami. Forum jest publiczne i każdy może sobie pisać co mu w duszy gra . Pozdrawiam

Lila
05-09-2007, 22:01
poprawiłaś to w takim razie ja musze zlikwidować swój post bo wyjde na sekutnicę jakąś. Zachęta do udziału w wyborach jest ok, natomiast to co było pod tą zachęta mnie wkurzyło. Z dalszej części postu wynikalo /może ja to niewłasciwie odczytałam/, że ci którzy zagłosują na PiS są "niewłaściwymi" Polakami. Forum jest publiczne i każdy może sobie pisać co mu w duszy gra . Pozdrawiam


Popieram granie...a nawet kwakanie...:D

Basia.
05-09-2007, 22:03
to jest nas dwie. Co dwie to dwie .......... a co!!!!!!!!!

hannabarbara
05-09-2007, 22:20
Wybacz Honorko, ale mam na ten temat całkiem odmienne zdanie. W/g mnie przedstawia smutną, lecz rzeczywistą sytuację polityczną w naszym kraju. A udział w wyborach ponad 60% społeczeństwa daje szansę na jakieś zmiany.Nie podobają mi się rządy PiS-u, boję się rządów PiS-u.Nie podobają mi się metody niszczenia ludzi i zdobywania własnych zwolenników.Jeśli ktoś myśli inaczej, to już jego sprawa. Uważam jednak,że łatwiej będzie mi wynik wyborów zaakceptować jeśli to będzie wola większości rodaków, a nie tylko wąskiej grupki ludzi.Mój wybór nie będzie "za", ale wyborem "przeciw".

Lila
05-09-2007, 22:25
I tak trzymaj Haniu...

Ale pamiętaj,jak zwycięży PiS,to nie potępiaj nas z Basią...:)

Acha,a w ostatnich wyborach głosowałam na wilcze zęby.Na kaczy dziób -po raz pierwszy...

Anielka
05-09-2007, 22:27
Jak juz tak bardzo chcecie,to Wam powiem.Cale zycie bylam ,jestem i bede czerwona.Nie zmieniam pogladów politycznych i juz .Pozdrawiam .6184I żadnych wyborów nie opuścilam i nie opuszcze.Tak zostalam wychowana.To jest najważniejszy obowiazek jaki mam do spełnienia.Spokojnej nocy wszystki życze.:) :)

Basia.
05-09-2007, 22:28
I tak trzymaj Haniu...

Ale pamiętaj,jak zwycięży PiS,to nie potępiaj nas z Basią...:)

Acha,a w ostatnich wyborach głosowałam na wilcze zęby.Na kaczy dziób -po raz pierwszy...
to mamy tak samo.

Basia.
05-09-2007, 22:30
Jak juz tak bardzo chcecie,to Wam powiem.Cale zycie bylam ,jestem i bede czerwona.Nie zmieniam pogladów politycznych i juz .Pozdrawiam .6184I żadnych wyborów nie opuścilam i nie opuszcze.Tak zostalam wychowana.To jest najważniejszy obowiazek jaki mam do spełnienia.Spokojnej nocy wszystki życze.:) :)
Masz prawo do własnych poglądów i ja Ciebie za to bardzo szanuję. Buziaki i pozdrowionka.

hannabarbara
05-09-2007, 22:31
Lilu i Basiu! W życiu Was nie potępię! Ale jak wygra PiS to się upiję na smutno i będę płakać kaczymi łzami.

Lila
05-09-2007, 22:32
Jak juz tak bardzo chcecie,to Wam powiem.Cale zycie bylam ,jestem i bede czerwona.Nie zmieniam pogladów politycznych i juz .Pozdrawiam .6184I żadnych wyborów nie opuścilam i nie opuszcze.Tak zostalam wychowana.To jest najważniejszy obowiazek jaki mam do spełnienia.Spokojnej nocy wszystki życze.:) :)

Przynajmniej jesteśmy zróżnicowane...
A do koloru czerwonego mam słabośc wyjątkową,bo zakochałam się w takim czerwonym....jakby na złość rodzinie.Tylko biedaczysko był zmuszony iść do spowiedzi i pierwszej komunii,bo musiał być ślub kościelny...
Inaczej...nie lzja...:D

Anielka
05-09-2007, 22:34
Haniu nie widzialam nigdy kaczych łez i mam nadzieje,ze ich nie zobacze.Pozdrawiam serdecznie.6185

kazio
05-09-2007, 22:35
Chyba znalazłem kandydata na premiera:
http://el.pi.wrzuta.pl/film/2zdxFVvsgQ/

Anielka
05-09-2007, 22:38
I dobrze Lilus,ze jesteśmy zróżnicowane,bo nudno by było.Kupe lat musialam byc apolityczna,ale mam swó roszum i w wyborach nikt mi udzialu nie zabranial.A czerwony kolor lubie bo jest mi w nim do twarzy.Pozdrawiam serdecznie.6187

Anielka
05-09-2007, 22:42
Kaziu ,niezły jest .Bynajmiej wesoło byłoby.A nie jakies ciagłe fochy.Pozdrawiam i kolorowych snów życze.6188

chickita
05-09-2007, 23:39
A ja głosować nie będę. Bo co do urny idę to oni mnie na liście nie mogą odszukać i nie figuruje i tak rok w rok a nowy adres od 5 lat mam a nie od wczoraj. Teraz mam to gdzieś i sie wypinam.

Anielka
05-09-2007, 23:41
To sie sama wpisz ,masz takie prawo.Pozdrawiam.

Lila
05-09-2007, 23:44
Lilu i Basiu! W życiu Was nie potępię! Ale jak wygra PiS to się upiję na smutno i będę płakać kaczymi łzami.


Ja nie pozwolę abyś samotnie płakała.Jak wygra PiS ,nie powiem -ucieszę się.Ale z Tobą również zapłaczę,bo jak się zawiodę na drobiu ?
I komu ufać w dzisiejszych czasach,powiedzcie ?
Jak było wszystko wiadomo dawniej.Czerwony i biały.Jak się pomieszali jak u mnie ,wyszedł wściekły róż..
A teraz ?

Basia.
05-09-2007, 23:47
zapłaczemy ....... a co mamy sobie żałować?

chickita
05-09-2007, 23:49
To sie sama wpisz ,masz takie prawo.Pozdrawiam.
Tylko Anielko po co? Moja duma tutaj ucierpiała. Ja sie taka bezosobowa poczułam ba taka pozbawiona praw. To ja sie obrażam teraz i foszka strzelę, przecież kobietka jestem.:D

hannabarbara
05-09-2007, 23:50
No i tak! Przynajmniej oko nam zabłysnie od tych łez. To może i pożytek jakiś będzie wieczorową porą.

Malgorzata 50
05-09-2007, 23:51
Moje wybory moja sprawa ....a kaczki w buraczki i pa!

Anielka
06-09-2007, 00:00
I wszystko na ten temat.Kazdy jest dorosły i wie co robi.A z kaczek to najbardziel lubie łososia i to na parze.6202

Basia.
06-09-2007, 00:13
Moje wybory moja sprawa ....a kaczki w buraczki i pa!
z jabłkami są pyszne.

Nika
06-09-2007, 08:59
Najistotniejszą sprwą jest obecość narodu na głosowaniu, wtedy może wybór będzie trafny...a Polacy nie chodzą ,później narzekają i przeklinają...we Włoszech naród "wali" tłumnie do urn,bo uważa to za swój obowiazek.Gosiu, a jak w USA?

Honorka1949
06-09-2007, 13:16
Chcialam napisac sprostowanie do mojej wczorajszej wypowiedzi. Tak to jest jak sie pisze posty z doskoku.Ja rowniez uwazam ze musimy wszyscy isc glosowac. To jest dla nas szansa zeby moze cos sie zmienilo. Ja na PIS nie glosowalam i nie bede. Piszac mialam na mysli to ze zadan agitacja mnie nie przekona do glosowania na PIS. Moze to zle ujelam i tak to zostalo odebrane.

inka-ni
06-09-2007, 13:21
Moje wybory moja sprawa ....a kaczki w buraczki i pa!
Malgorzato w 100% Cię popieram,tylko nie w buraczki bo lubię,a moglabym niestrawić

Ewita
06-09-2007, 14:22
na pewno, choćby po to, żeby nie mieć do siebie samej pretensji o pasywność! Nie wiem jeszcze kogo wybiorę, ale wiem na pewno, że nie wybiorę PiS-u!

urszula-kol
06-09-2007, 14:22
to jest nas dwie. Co dwie to dwie .......... a co!!!!!!!!!
Ja też tylko na PiS.
Bardzo podoba mi się działanie ministra Ziobry i bardzo chciałabym, żeby był nim dalej.

an_inna
06-09-2007, 16:59
Ja też tylko nie na PiS :) jak już musimy się tak samookreślać :)

Basia.
06-09-2007, 18:37
idziemy głosować i nikt nikomu niczego nie narzuca. Fakt, że mamy przeróżne poglądy nie ma wpływu na nasze relacje na forum i tak trzymać. Gdybyśmy śpiewali jednym głosem byłoby nudno.

Lila
06-09-2007, 18:49
Jakbyście wszystkie głosowały na kaczki jak i ja,to chyba uciekłabym od Was,moje miłe...:)

A jak to będzie fajnie np.jak wygrają ''wilcze zęby'' i coś im nie wyjdzie...
No dam ja takiej Małgośce..

No a jak wygrają kaczki i im poza piórami nic nie wyjdzie ?
To Małgocha mnie zdepcze,jak robaka....

hannabarbara
06-09-2007, 18:59
Bardzo podoba mi się działanie ministra Ziobry i bardzo chciałabym, żeby był nim dalej.
A na mnie minister Ziobro działa jak płachta na byka, a jego działania powodują otwieranie się noża w kieszeni, zaś kwiecista i meandryczna mowa, powoduje, że nie jestem w stanie dłużej niż minutę go słuchać.Jak to możliwe, dwie kobiety, jeden minister a tak odmienne sądy?

Basia.
06-09-2007, 19:10
wszystko możliwe i to jest fajne.

Lila
06-09-2007, 19:10
Haneczko,teraz to już zupełna abstrakcja będzie ,bo dochodzę ja...:)
3 baby,jeden minister ...2:1..

Mówi językiem prawniczym.Czyli dużo o niczym...:)
Jestem za Ziobrą../ Ziobrem może /..Moja córka-prawniczka jest przeciw...:)

an_inna
06-09-2007, 19:13
Tak dwie na jedną - a fe! Ja przeciw Ziobrze (Ziobru?) W razie czego paczki jednak będziecie nam przysyłały, czy się odetniecie?

Lila
06-09-2007, 19:18
Bedziemy słały...
Ja nawet w cieście drożdżowym prześlę pilnik do piłowania krat.
I odwrotnie,mnie go można przesłac w smalczyku....:)

an_inna
06-09-2007, 19:23
Nie, no ja też poproszę o smalczyk!

Lila
06-09-2007, 19:41
No nie...co za baba.Już się kłócisz o paczki do więzienia ?
Zobaczymy...może i smalczyk...może i ciasto razem...:)
I vice versa proszę..

Anielka
06-09-2007, 19:47
A ja warzywka prosze i owoce,bo przy moich pogladach to napewno do pudła trafie.Ale nie martwcie sie wyborów nie bdzie.Moze za dwa lata.Pozdrawiam serdecznie.6246Tak bede po spacerniaku jmaszerować.:D :D

bogda
06-09-2007, 19:49
Dlatego ja się nie będę wypowiadać, co by mnie też nie zamknęli, bo bardzo sobie cenię wolność i swobodę, a poza tym mam klaustrofobię i mogła bym tam zejść z tego świata, a mimo wszystko bardzo mi się tu podoba...

Lila
06-09-2007, 19:50
Anielko,a Ty z jakiej puli ?
Za kaczyzm czy za wilczyzm ?

Jak nie optujesz ani za jednym ani za drugim,to spokojnie....

Lila
06-09-2007, 19:51
Bogda,nie bój się..
Nasz hotel na Zawodziu całkiem przyzwoity jest..
I z widokiem na Wartę...:)

Anielka
06-09-2007, 19:52
No niestety czerwona jestem,cale zycie bylam i zdania nie zmienie.Taka jestem.6249

bogda
06-09-2007, 19:52
Lila...głębokiej wody też się boję....a poza tym dla kobiet to jest w Lublińcu...

Alsko
06-09-2007, 20:00
Mądra dziewczyna :D
Ta ziobra nie gada językiem prawniczym, ino uprawia drętwą mowę :mad:

Lila
06-09-2007, 20:10
Alusiu,przekażę jej Twoje gratulacje.
Zrozumiałam iż gratulujesz jej ,że rozsądnie zagnieździła się w mojej macicy ???

Ach...a ja taka skromna jestem.Zawstydziłam się...:)

Anielka
06-09-2007, 20:14
I pewnie nie uczesana.No juz tak bardzo sie nie wstydż.Pozdrawiam i milego wieczoru.6254

Alsko
06-09-2007, 20:20
Nie przewidziała, że matka jej się zbiesi i zostanie dobrą ciocią dla jakiegoś ciaplatego na ten przykład.

Hihihi, jeszcze nie zdążyłam pysknąć, a Anielka już plasterek dobroci przyłożyła :)

Basia.
06-09-2007, 20:30
a ja za kaczyzmem ......... niech by spróbował powiedzieć, że matka mu się zbiesiła ................

Anielka
06-09-2007, 20:34
Basiu ,mamy bardzo dobrze wychowane dzieci/w naszym przypadku synowie/.oni maja wolny wybór i my też robimy jak uwazamy i dzieci nas nie krytykuja.Pozdrawiam i spokojnego wieczoru zycze.6259

Alsko
06-09-2007, 22:00
Zlitujcie się, dobre kobiety, bo mi komp zgłupł i łazi jak pijany żółw, please!!!

Lila
06-09-2007, 22:08
Aluś...jeden z bliźniaków określił Donalda /bynajmniej nie kaczora/ Tuska,jako takiego,który pokaże wilcze zęby...:)

Czyli wilczyzm jest PO
Kaczyzm -PiS..
Nasz kod seniorowy...

lorison
06-09-2007, 22:15
A ja zupełnie nie wiem na kogo głosować.Byłem zwolennikiem PO.Prawica to również PIS .I wzajemne obrzucanie się
błotem tych dwu partii.Nie wiem czy pójdę głosować, chociaż
wiem,że powinienem.

Lila
06-09-2007, 22:18
Lorison...rzucaj monetę...orzeł czy reszka.Ślepy los,a Ty będziesz miał spokojne sumienie....

Alsko
06-09-2007, 22:25
dzięki Ci, dobra kobieto!

Lorison też tak mam. Donald mi podpadł bezjajecznościa i flirtem z czerwonymi. Kaczek nie trawię i mam o nich jak najgorsze zdanie. Resztę partii o kant d...y rozbić!

Czekam na objawienie, przecież wybory nie jutro :D

Alsko
06-09-2007, 22:28
A w ogóle to ja sobie życzę głosowania na ludzi, a nie partie. Kiedy to się wreszcie zmieni?

Malgorzata 50
06-09-2007, 22:34
Ja też tylko na PiS.
Bardzo podoba mi się działanie ministra Ziobry i bardzo chciałabym, żeby był nim dalej.


Jesli nie glosuję na PiS a nie glosuję to przede wszystkim z powodu zaperzonego harcerzyka pt.Ziobro bo to grożny typ.Sorry ale nie moge zrozunmiec jak można tego nie widzieć!!!!

Lila
06-09-2007, 22:37
Eeeeeee jaki on tam groźny..
Jak był na studiach,to bandziory go szantażowały.Więc się zawziął i został prokuratorem///

Ps.Widziałaś kiedyś sympatycznego prokuratora,oczywiście poza Robespierrem ?:):)

Alsko
06-09-2007, 22:50
ten gówniarz to niebezpieczny tylko wtedy, kiedy ma protektorów - tak mi się wydaje.
On na mnie robi wrażenie ograniczonego umysłowo szkolnego prymusa.
No tak, ale głupota i zaślepienie jednak są niebezpieczne :mad:

hannabarbara
06-09-2007, 22:57
I znowu Alu się z Tobą zgadzam! Wmówili chłopakowi, że taki mądry a on w to uwierzył.

jolita
07-09-2007, 00:51
Premier Kaczyński: zasady zobowiązują"


1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w
Polsce uczestniczyć nie będziemy
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy
sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu
działaczy opozycji w latach 70
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.

Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

Nika
07-09-2007, 02:17
No coments...

urszula-kol
07-09-2007, 08:45
idziemy głosować i nikt nikomu niczego nie narzuca. Fakt, że mamy przeróżne poglądy nie ma wpływu na nasze relacje na forum i tak trzymać. Gdybyśmy śpiewali jednym głosem byłoby nudno.

Basiu jak dobrze, że często to przypominasz i tym samym działasz na nas rozjemczo, więc będąc jakby pod ochroną Twojego w/w postu, mogę swobodnie, myślę ,że bez żadnych nieprzyjemnych skutków pisać, że minister Z. mi się podoba.Wydaje mi się człowiekiem skromnym i zdecydowanym, lubię go słuchać i oczekuję, że zrobi dużo,
dużo więcej......

an_inna
07-09-2007, 08:48
No coments...
Ty tak po nocy się wałęsasz, żeby nie było, że zamówiłaś budzenie 6292

Lila
07-09-2007, 10:24
Basiu jak dobrze, że często to przypominasz i tym samym działasz na nas rozjemczo, więc będąc jakby pod ochroną Twojego w/w postu, mogę swobodnie, myślę ,że bez żadnych nieprzyjemnych skutków pisać, że minister Z. mi się podoba.Wydaje mi się człowiekiem skromnym i zdecydowanym, lubię go słuchać i oczekuję, że zrobi dużo,
dużo więcej......


Ja własną piersią / a mam czym,niestety / zasłonię Ziobro ? Ziobrę ? Ziobra ? ....przed zakusami rozjuszonych pań z parasolkami...
Tak już mam.Lubię być w opozycji ....:D do większości..
A najweselej w domu,bo moja światła córka usiłuje mnie przekonać do swoich poglądów,jakby od mojego głosu zależał wynik wyborów..
I starszy pan ma przechlapane.Kocha córeczkę,ale to ze mną jest na co dzień.I wije się biedaczysko jak piskorz...:D

Basia.
07-09-2007, 13:15
Basiu jak dobrze, że często to przypominasz i tym samym działasz na nas rozjemczo, więc będąc jakby pod ochroną Twojego w/w postu, mogę swobodnie, myślę ,że bez żadnych nieprzyjemnych skutków pisać, że minister Z. mi się podoba.Wydaje mi się człowiekiem skromnym i zdecydowanym, lubię go słuchać i oczekuję, że zrobi dużo,
dużo więcej......
mnie się też on podoba, teraz popełnił trochę błędów dał upust swojej emocjonalności ......... nie przeszkadza nikomu poseł Niesiołowski jak chrzani trzy po trzy obrażając wszystkich myślących inaczej no ale on nie jest ministrem. Rozrabiają w tej chwili "umoczeni" w jakieś przekręty a było i jest ich niemało. Odnosiłam wrażenie /moje osobiste/, że na forum pozytywne wyrażanie się o bliźniakach "nie było w dobrym tonie" .......... ja nie dbam o żaden ton i mówię to co mi w duszy gra. Przez całe życie tak postępuję, szanuję poglądy wszystkich i myślący inaczej nie wywołują u mnie awersji. Nie lubię nikogo do niczego przekonywać i nie lubię być przekonywana bo się nie dam. Gdybyśmy wszyscy myśleli "jednakowo" to byłoby straszne.

hannabarbara
07-09-2007, 13:25
Miłe moje, proZiobrówki! Nikt na siłę nie będzie Was przekonywał. Pożyjecie, same się przekonacie! Nie wydaje mi się, abyście na forum stanowiły mniejszość. Przypuszczam, że rozkład głosów jest jak 1:1.Chyba,że doliczycie własne rodziny, wtedy to możecie powiedzieć o sobie "my opozycja".

Basia.
07-09-2007, 13:31
w mojej rodzinie jestem "solistką" i dobrze mi z tym .......... jestem rogata.

hannabarbara
07-09-2007, 14:02
I tak trzymaj Basiu! Bo my w rodzinie to nie dyskutujemy o polityce, aby uniknąć rozdźwięków. Co osoba to inne poglądy.

Basia.
07-09-2007, 14:20
nie dyskutujemy w rodzinie i nie dyskutuję z koleżankami bo każda z nas ma innych "faworytów".

Lila
07-09-2007, 19:49
A co sądzicie o krytyce naszego rządu przez Kwaśniewskiego z prasie niemieckiej ?

Dla mnie horror.

bogda
07-09-2007, 20:24
Ja to już nie wiem co jest prawdą, a co podchodami politycznymi, teraz zbliża się kampania przedwyborcza, więc znowu jedni będą błotem obrzucać drugich, mam to wszystko gdzieś....

Honorka1949
07-09-2007, 20:38
A nasza rodzina kaczkom - niet

FeliksG
07-09-2007, 20:42
A co sądzicie o krytyce naszego rządu przez Kwaśniewskiego z prasie niemieckiej ?

Dla mnie horror.
A wiesz, Lila, dla mnie to był horror jak grupa szczeniaków ale na wyraźne zamówienie polityczne, pojechała aż do Paryża żeby tam brzucić, własnego prezydenta, jajami. Albo jak politycy - posłowie na sejm - pojechali z hołdem do zbrodniarza, który kazał wyrzucać z helikoptera, przeciwników politycznych - no tak ale to była lewica a z nimi to można.
Narasta w kraju terror policyjno - prokuratorski, który nie omija nawet swoich. Ci, którzy to robia opanowali środki przekazu, to gdzie może wygłosić, swój sprzeciw polityk, który się nie zgadza z takimi metodami rządzenia? W podobnej sytuacji, za poprzedniego systemu, opozycja miała Radio Wolna Europa. Należy się spodziewać, że będzie więcej takich przypadków, przynajmniej dopóki nie wrócą, w naszym kraju, zasady i obyczaje demokratyczne

Basia.
07-09-2007, 20:55
A co sądzicie o krytyce naszego rządu przez Kwaśniewskiego z prasie niemieckiej ?

Dla mnie horror.
wklęsłe ......... nigdy go nie ceniłam i nigdy na niego nie głosowałam. Aparatczyk, który zawsze "po linii i na bazie" wygodnie się urządzał. Dziecko szczęścia lewicy, ładnie mówił ale nic poza tym ....... równiacha ........"wicie, rozumicie towarzyszu".

hannabarbara
07-09-2007, 21:21
Zazdroszczę Bognie, że potrafię "mieć to wszystko w d...." Dopiero odeszłam od telewizora, bo ogłoszono 30 minutową przerwę. Wysłuchałam całej debaty w sprawie rozwiązania sejmu.Za pół godziny głosowanie. Rozbolała mnie głowa, brzuch i serce. Mam pretensję do siebie, że nie umiem odpasować. Teraz literki biegają mi przed oczami i na pewno parę po drodze opuszczę.Mimo to nasłuchuję, czy posłowie wchodzą na salę obrad.Jeden wielki horror! Choć muszę się przyznać, że filmy tego gatunku oduczyłam się oglądać.

Basia.
07-09-2007, 21:25
ja też czekam ......... coś im ciężko idzie to "rozwiązywanie". Szkoda nerwów mam nadzieję, że to przedstawienie wreszcie się skończy. Pozdrawiam.

inka-ni
07-09-2007, 21:28
A wiesz, Lila, dla mnie to był horror jak grupa szczeniaków ale na wyraźne zamówienie polityczne, pojechała aż do Paryża żeby tam brzucić, własnego prezydenta, jajami. Albo jak politycy - posłowie na sejm - pojechali z hołdem do zbrodniarza, który kazał wyrzucać z helikoptera, przeciwników politycznych - no tak ale to była lewica a z nimi to można.
Narasta w kraju terror policyjno - prokuratorski, który nie omija nawet swoich. Ci, którzy to robia opanowali środki przekazu, to gdzie może wygłosić, swój sprzeciw polityk, który się nie zgadza z takimi metodami rządzenia? W podobnej sytuacji, za poprzedniego systemu, opozycja miała Radio Wolna Europa. Należy się spodziewać, że będzie więcej takich przypadków, przynajmniej dopóki nie wrócą, w naszym kraju, zasady i obyczaje demokratyczne
Feliksie calkowicie przyznaję Ci rację.Wszędzie się slyszy,ze takiego rządu to w Polsce niemielismy.Bo komuna przynajmniej w kosciele nie robila z siebie blaznów.

Lila
07-09-2007, 21:42
Feliksie calkowicie przyznaję Ci rację.Wszędzie się slyszy,ze takiego rządu to w Polsce niemielismy.Bo komuna przynajmniej w kosciele nie robila z siebie blaznów.


A słyszałaś co on powiedział w ogóle ?
Jeżeli kaczki wygrają ,on zachęca rząd niemiecki do zdecydowanych działań..
Czyli ?
Spełniamy ich roszczenia ?

Kurczę,to zachodnia targowica jest i /sorry / sranie we własne gniazdo..
Kaczki jakie są,każdy widzi.Ale to są polskie kaczki i wara Niemcom od naszego kraju.Bo miejsce w jakim on się znajduje,zawdzięczamy im...

Dziewczyny z dawniejszych Ziem Zachodnich i Gdańska.Trzeba się bać,bo były prezydent polski daje przyzwolenie Niemcom na ''zdecydowane działanie ''...

Jakie to szczęście,że może on pokiwać palcem w bucie.Niemniej pokazał czym jest i na te jajka w Paryżu zasłużył w pełni...
Mam nadzieję chociaż iż były to stare jajka.....

hannabarbara
07-09-2007, 21:53
Lilu! Nie mam dziś siły czytać prasy. Jutro sprawdzę, czy ktoś nie włożył w usta A.K. , czegoś, czego nie powiedział. I nie mam tu na myśli Ciebie, lecz jakiegoś pismaka. Nie wypowiadam się na temat, którego dokładnie nie przeanalizuję.Weszłam tu, teraz by Wam napisać, że sejm się rozwiązał. Za rozwiązaniem było 377 posłów.

Lila
07-09-2007, 21:57
Dobrze Haniu,bo nie oglądam.Igrzysk mam dosyć..

ps.Powiedział.Było nagranie...i nie ważne ,że wyrwane z kontekstu.Takie słowa padły...

No cóż.Pamiętacie jaki pijany był jak składał kwiaty we Lwowie..??

Ludzie!!! DAJCIE MI GO ! I TIR-a z jajami...

an_inna
07-09-2007, 21:58
Haniu! Dziękuję za informację, bo TV już nie mam sily oglądać. Horrorów też nie :mad:

hannabarbara
07-09-2007, 22:06
Liluś! Bojowa dziewczyno! Pierwszy raz się roześmiałam od paru godzin.Proponuję Ci zmianę awatarku z eleganckiego, udomowionego kocurka, na coś bardziej drapieżnego.Jak już załatwisz sobie tego tira, to uprzedź, gdzie to rzucanie będzie się odbywało. Pobiegnę popatrzeć. Z parasolem, na wszelki wypadek.

inka-ni
07-09-2007, 22:08
Lilu,ja wiem co Niemcy zrobili,bo mój brat zginąl w obozie.Lecz nie wierzę we wzzystko co piszą gazety,już wiele jest dowodów jak jestesmy manipulowni przez prasę,TV itp.To wlaśnie obecny rząd rozpętal kampanie napuszczania Polaków nawzajem na siebie.To co robil i robi Kurski i wielu innych.też pamiętam.Kwasniewski też mówil że tak się nie wyrazil.I dlaczego mam wierzyć w coś jeżeli nie wiem dziś kto klamie.Ten rząd już dość naklamal.Nie mam zamiaru glosowąć, na nikogo kogo.

chickita
07-09-2007, 22:11
Takie szaleństwo z tymi wyborami a ja sie zamotałam kto jest kto??
6328

Basia.
07-09-2007, 22:16
tylko Edgar vel Kmicic.

FeliksG
07-09-2007, 22:19
Lila! Wycofuję się. To już nie jest rozmowa na argumenty. Twoja interpretacja, wypowiedzi A.K. nie jest obiektywna i taką byc nie może ponieważ,manifestujesz wrogość do niego. Nie można ocenić intencji mówiącego, jeśli zakłada się z góry, że cokolwiek powie to będzie to złe.
Zyczę spokojnej nocy.

Lila
07-09-2007, 22:19
Lilu,ja wiem co Niemcy zrobili,bo mój brat zginąl w obozie.Lecz nie wierzę we wzzystko co piszą gazety,już wiele jest dowodów jak jestesmy manipulowni przez prasę,TV itp.To wlaśnie obecny rząd rozpętal kampanie napuszczania Polaków nawzajem na siebie.To co robil i robi Kurski i wielu innych.też pamiętam.Kwasniewski też mówil że tak się nie wyrazil.I dlaczego mam wierzyć w coś jeżeli nie wiem dziś kto klamie.Ten rząd już dość naklamal.Nie mam zamiaru glosowąć, na nikogo kogo.

Pal sześć- głosowanie..

Ale to Polak powiedział u szanownej pani Angeli Merkel..
Gdyby frau Merkel prowadziła sklep z luksusową bielizną w Berlinie i Olek kupowałby majtki dla Joli,to niech pieprzy co chce...
Ale tak się składa,że frau Merkel jest kanclerzem Niemiec,a pan Aleksander jest byłym prezydentem Polski,co do której nasilają się żądania niemieckie...
I to chyba Kaczka jako prezydent Warszawy,pierwsza w historii poleciła wycenić straty miasta,które zostało zrównane z ziemią wcale nie na skutek działań wojennych..

Ps...dajcie mi jego skalp..howgh.Chociaż tam włosów niewiele..już..

Alsko
07-09-2007, 22:20
w trosce o swoje zdrowie jako tako psychiczne nie wypowiadam się w tym wątku od jakiegoś czasu.

Ale, ponieważ miałam okazję obserwować towarzystwo, z którego wywodzi się Oluś K. (robiłam kiedyś korektę tygodnia "itd" bo forsa nie śmierdzi) - jestem gotowa do tych jajek dorzucić coś bardziej wybuchowego i jechać z Tobą ciężarówką!!!

Ale uprzedzam - nie tylko on mi się naraził, PiS też. Więc wez się i zastanów, czy mnie zabierzesz. Bo mogę przejąć po akcji kierownicę i załatwić Kurskiego, Ziobrę i jeszcze kilku. upatrzonych...

Basia.
07-09-2007, 22:20
Dobrze Haniu,bo nie oglądam.Igrzysk mam dosyć..

ps.Powiedział.Było nagranie...i nie ważne ,że wyrwane z kontekstu.Takie słowa padły...

No cóż.Pamiętacie jaki pijany był jak składał kwiaty we Lwowie..??

Ludzie!!! DAJCIE MI GO ! I TIR-a z jajami...
tymi zbukami, pamiętam jak się kiwal na wszystkie strony z powodu kontuzji nogi, jak sklamał nie wiadomo po kiego że jest magistrem, jak nie potrafił wypełnić PIT-u, jak uniewinnił kolesia Sobótke, jak kazał Siwcowi całować ziemię i jak po 25 latach małżeństwa wziął ślub kościelny, Tusk i wielu PRL-owskich wysokich oficerów postąpili identycznie /mam na myśli śub kościelny/ bo to było "po linii i na bazie".

Lila
07-09-2007, 22:24
Lila! Wycofuję się. To już nie jest rozmowa na argumenty. Twoja interpretacja, wypowiedzi A.K. nie jest obiektywna i taką byc nie może ponieważ,manifestujesz wrogość do niego. Nie można ocenić intencji mówiącego, jeśli zakłada się z góry, że cokolwiek powie to będzie to złe.
Zyczę spokojnej nocy.

...to mając nadzieję iż usłyszałeś słowa byłego prezydenta Polski,powiedz że przyznajesz mu rację...

Ok i ja przyjmę Twoje zdanie.Bo mnie chodzi o ten konkretny przypadek ,który wzburzył i kaczystów i wilczystów w równym stopniu..
A jak wiesz,im trudno osiągnąć konsensus...

Lila
07-09-2007, 22:28
Aluś...jak mi pomożesz z tymi jajami ,to nawet możesz i rzucić nimi w PISa....a ja udam ,że nie widzę...
Trochę nabiału nigdy nikomu nie zaszkodziło...:)

babciela
07-09-2007, 22:30
Jedno jest pewne -zly to ptak co wlasne gniazdo kala...

Basia.
07-09-2007, 22:32
tylko Alusiu Kurskiemu możesz przywalić ale Ziobrę oszczędź.

babciela
07-09-2007, 22:35
a wybory to olalabym(przepraszam) ale zdaje sobie sobie sprawe ze na to pojda moje ciezko zarobione pieniadze-i bede glosowala zgodnie z moimi przekonaniami

Lila
07-09-2007, 22:39
tylko Alusiu Kurskiemu możesz przywalić ale Ziobrę oszczędź.

Na Kurskiego mogę Ci podawać wyjątkowo dorodne jaja..
Ale Zbynio ? Onże takie niewinne ma oczęta ! I braciszka w Krakowie młodszego ?:D

Ewita
07-09-2007, 22:44
Braciszek w Krakowie - to jest pierwszy rozsądny argument, hi, hi, hi...:D
O, rrrany! Jak ja się cieszę, że nie traktuję polityki osobiście!

jolita
07-09-2007, 22:44
Wszyscy cieszą się - liczą, że spadną na 4 łapy tylko

6334 poszedł w odstawkę...

Alsko
07-09-2007, 22:55
To Ziobro mi kością gdzieś tam stoi. Zawzięty, pewny siebie gówniarz, który wyrośnie...
E tam... Miałam się nie wypowiadać!
Tylko powiem na odchodnym: Się nie martwcie, kaczystki, te Wasze pisuary wygrają wybory. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.

babciela
07-09-2007, 22:56
wy tu gadu gadu a ja odbieram swoje wlasne wiadomosci w swojej prywatnej skrzynce odbiorczej.CZYJA TO ROBOTA,ja sie spokojnie pytam i co to za polityczna zagrywka.A na dwojce swietny film z Woody Allen)em.Teraz jest mowa o jego nosie -aryjskim-moj mojer kolezankin nazywaly rzymsko-grecko-katolicki.Pa ide spac bo jetro weselisko

babciela
07-09-2007, 22:58
Alez ja robie bledy a to dlatego ze piszac ogladam uwaznie film,i nie patrze na klawiature.Sorry

Lila
07-09-2007, 23:00
Aluś...jedź koniecznie...

Noooo,to walnij w niego.Ale jednym jajkiem tylko.
W razie czego ,powiem mu iż koleżanka zabrała okulary tylko do czytania..:)

Alsko
07-09-2007, 23:00
Babcielu, musiała być jakaś awaria w poczcie, bo ja też miałam pierepały, a właściwie nadawca, się narobił wysyłając po raz drugi.

Lila
07-09-2007, 23:01
Eluś...baw się dobrze i uważaj na nóżki,coby Cię nie podeptali...:)

Alsko
07-09-2007, 23:02
Lila, ja za stary wróbel na takie słodkie gadanie! Zwiążesz mnie, przydusisz i nie wiem co. A ja mam zepsuty układ krążenia!

babciela
07-09-2007, 23:11
Oj moga mnie podeptac i poddusic bom strasznie mikra

babciela
07-09-2007, 23:13
Lila wyslij mi jakas (mila) wiadomosc zobacze czy dojdzie.Ale to jutro bo cos mi sie oczka zamykaja

Lila
07-09-2007, 23:16
Elu........wysłałam...........

Pani Slowikowa
07-09-2007, 23:17
"Jeżeli kaczki wygrają ,on zachęca rząd niemiecki do zdecydowanych działań"
Olo zawsze na moj gust mial tendencje do takich wyskokow..
Jajkiem w niego:mad: ( najlepiej jego wlasnym)

Lila
08-09-2007, 00:09
"Merkel muss stärker auf Angriffe der Kaczynskis reagieren"-

To są dokładne słowa naszego byłego prezydenta,Polaka przecież,wypowiedziane w Berlinie...

Koniec cytatu...

Pora umierać.Tylko dlaczego ja ?

chickita
08-09-2007, 00:17
"Merkel muss stärker auf Angriffe der Kaczynskis reagieren"-

To są dokładne słowa naszego byłego prezydenta,Polaka przecież,wypowiedziane w Berlinie...

Koniec cytatu...

Pora umierać.Tylko dlaczego ja ?

To Ci sie oberwało. Ja szczenie głupie myślałam, ze zgony za polityczne przekonania to my mamy za sobą? :confused:

Lila
08-09-2007, 00:29
To Ci sie oberwało. Ja szczenie głupie myślałam, ze zgony za polityczne przekonania to my mamy za sobą? :confused:

Olek nie był nigdy moim przekonaniem politycznym...:D

Nie chcę tylko dożyć czasów ,jak może poprosi Bundeswehrę o bratnią pomoc..A może to zrobić ,jak wypije za dużo...
Taki wstyd...

hannabarbara
08-09-2007, 08:38
Jeszcze prasy nie przeczytałam, mimo to widzę, że pan A.K. znowu "palnął". Mimo to wolę go od innych panów K.

Alsko
08-09-2007, 08:43
Haniu, wart Pac pałaca itd. W ogóle mam dość ludzi parających się polityką. Predzej czy pózniej coś im się takiego robi, że...

babciela
08-09-2007, 08:46
I zrobi to.....On zupelnie postradal zmysly w tej gonitwie do zajecia jakiegos stanowiska w EUROPIE i pOLSCE.Nic jak na razie mu nie wyszlo to p[osuwa sie do takich wybiegow.Dlaczego ludzie madrzy prawi uczciwi siedza cicho.Do polityki pchaja sie ludzie delikatnie mowiac nieodpowiedzialni.jestem za Kaczorami bo ani razu nie sprzeniewierzyli sie wartosciom ktore i ja uznaje,zaczeli robic troche porzadku w tum calym balaganie-i jestesmy chyba najmniej okradani od 1989.To jest moje zdanie.Ale jam zawsze bula skrajnie prawicowa,co nieraz\podkreslalam

Lila
08-09-2007, 09:55
Sorry moi mili,jeżeli uraziłam kogoś..
Ale polityk,jeżeli nie umie trzymać języka za zębami,powinien go sobie odgryźć i wypluć.Absolutnie...

Echa wypowiedzi naszego Aleksandra już są dzisiaj...Wszak chyba pamiętamy niemiecką naturę ?

...''Na pierwszej stronie "Frankfurter Allgemeine Zeitung" wezwał Warszawę do zwrotu niemieckich dzieł sztuki. "Czy to pasuje do dzisiejszych czasów? Czy to jest zwyczajne traktowanie się członków UE?" - pyta Reinhard Müller w komentarzu "Godzina duchów w Warszawie".

To reakcja na odpowiedź Warszawy na rozpętaną właśnie piórem Müllera awanturę o Berlinkę - zbiór starodruków z Pruskiej Biblioteki Państwowej, które pod koniec wojny znalazły się na Dolnym Śląsku, a teraz są w bibliotece UJ. Polska odmawia ich zwrotu, uznając je za tzw. zastępczą reparację za zbiory zniszczone przez Niemców warte, jak szacujemy, 20 mld dol. Müller przekonuje, że konwencja haska z 1907 r. zabrania konfiskaty dzieł sztuki. - Nikt nie imputuje Polsce, że jej żołnierze plądrowali Niemcy..''


Noooo,a my imputujemy plądrowanie i kradzież na masową skalę...

Mam nadzieję iż z Warszawy pójdzie jakieś zdecydowane kwaknięcie.Jeżeli nie- to faktycznie wart Pac pałaca...

Kundzia
08-09-2007, 11:30
Dziś we Wierzchosławicach na Kongresie Polskij Wsi po wizycie w Jaśle gościł bedzie premier.Przygotowania są niesamowite.Szkoda,że mnie ominęła okazja bycia tam.Ale informację będę mieć na bieżąco,gdyż moja firma współochrania tą inprezę.Nastroje są skrajnie różne.W tej okolicy popularności za wielkiej nie ma.

Malgorzata 50
08-09-2007, 11:52
A nie przesadzacie z tym NIemcem co ostrzy zęby na nasz kraj!!!! Niezaleznie od wypowiedzi trzymajacego się brzytwy tonacego w niebycie Aleksandra -który nie jest nie byl i nie bedzie moim ulubieńcem albowiem nigdy nie znosilam dzialaczy ZMS

weroni
08-09-2007, 13:33
Wita nowicjuszka serdecznie.Moim skromnym zdaniem nie powinno się agitować właśnie na tym forum ale młodzież która ignorowała ostatnie wybory dlatego wyszło tak jak jest :-(((
Ja będę na P.K.

Lila
08-09-2007, 14:22
hmmmm...mam zaćmienie ,kochana..PK ? Ki diabeł ?

Ewita
08-09-2007, 14:31
...bo z niczym mi się ten skrót nie chce skojarzyć... Na logikę - może prawicowi komuniści, albo prawica kościelna?:D

Pani Slowikowa
08-09-2007, 14:33
A nie przesadzacie z tym NIemcem co ostrzy zęby na nasz kraj!!!! Niezaleznie od wypowiedzi trzymajacego się brzytwy tonacego w niebycie Aleksandra -który nie jest nie byl i nie bedzie moim ulubieńcem albowiem nigdy nie znosilam dzialaczy ZMS

OBYS MIALA RACIE ale znajac ich razcej nie przesadzamy!!!!!!

iwo1111
08-09-2007, 14:34
Partia Krasnoludków:D ... tylko gdzie te Gamonie?

hannabarbara
08-09-2007, 14:35
Weroni! Tu nikt nie agituje, nie ma zresztą żadnych szans.Starsze, nieco zapalczywe panie, za nic w świeci nie sprzeniewierzą się własnym poglądom. Tak sobie dyskutujemy. Przynajmniej w tym temacie mamy bardzo rozbieżne zdania. W innych tematach myślimy bardzo podobnie. I gdy się znudzi "masz rację", "myślę tak samo" to hop, do polityki, a tu hulaj dusza.

Pani Slowikowa
08-09-2007, 14:36
Partia Krasnoludków:D ... tylko gdzie te Gamonie?

To mialo byc partia PKO tylko zapomniala o O:) :D

hannabarbara
08-09-2007, 14:37
A moż Post Komuna?

Lila
08-09-2007, 14:51
Asiu,przytulam Cię mocno do mej piersi....

Ty jedna ,jak ta Wanda co Niemca nie chciała,rozumiesz zagrożenie..
A Ewita co na to ?
Miała przodka pod Grunwaldem / mam nadzieję iż po stronie właściwej /, i nic nie mówi ? Sprzeniewierza się dziadowskiej pamięci ? Chce,aby przodek w zbroi ze stali damasceńskiej ,stanął nad nią w nocy ...z mizerykordią do dobijania rannych...i wycharczał ..
- Ty córko krwi naszej.Ty pozwalasz ,aby ten którego protoplasta, z dębu rosnącego przy polach grunwaldzkich przypatrywał się naszym śmiertelnym zapasom,zakładając się z Wawrzkiem od sąsiada kto wygra -strzępił sobie jęzor w krzyżackim gnieździe ????

No,moi kochani.Trudno.Nawet Donald się oburzył...


ps.jaka kampania wyborcza ? jaka ? Kto agituje ? Może ja ? Ja sama nie wiem,czy w dzień wyborów nie udam się na emigrację ,oczywiście jak nasz kapitan celnym kopem nie wyrzuci mnie do szalupy z zapasem wody mineralnej Nałęczowianki i puszką pasztetu z Lidla...

Ewita
08-09-2007, 14:57
...bo mi głos odebrało! Na Niemców mam uczulenie (i nawet zyrtec nie pomaga!) od Grunwaldu, poprzez zabory i inne takie pierwsze i drugie wojny, aż do prób zaanektowania ziem na Pomorzu w ostatnich latach... Nie jestem tylko pewna, co właściwie tenże postkomunistyczny Aleksander powiedział...
Bo to wiecie - robienie afer i dopisywanie podtekstów zostało w przeciągu ostatnich dwóch lat doprowadzone do perfekcji... A ja bym chciała po sprawiedliwości - i to niekoniecznie tej, "która musi być po naszej stronie"...

Lila
08-09-2007, 15:01
Ewito,na pamięć przodka...powiedział,to co napisałam ....
Skopiowałam jego słowa...
Namawia piękną Angelę do zaostrzenia kursu wobec Polski,jeżeli wygrają kaczory..

Wara Niemcom od nas.Kaczory są polskie i łeb mogą im uciąć wyłacznie Polacy..
Aleksander - do piekła...

Ewita
08-09-2007, 15:07
nasze... chociaż bym się ich chętnie wyrzekła...
Lila! Ostrożnie! A nuż Aleksandrowi Jola nie wystarcza i namawia Angelę indywidualnie, żeby kurs wobec niego zaostrzyła? I co? Do alkowy mu będę wchodzić i sprawdzać? Nie! Nieapetyczny jest...

Malgorzata 50
08-09-2007, 15:08
Narazę sie wam duszki ale co mi tam.Kaczory wyczyniają wszystko ,zeby Angela posłuchala Aleksandra - wierze ze tego nie uczyni bo Niemcy to juz naprawdę nie ci "brudni i żli" Aleksander jest dupkiem do kwadratu i powiedzial ,rzecz karygodną -natomiast cala reszta...zostanmy my moze europwjskim krajem i przestanmy epatować swoimi kompleksami ,a wszystkim to na zdrowie wyjdzie
A tp PK ....domyslam się i NIE !!! mówię stanowczo choc nie bardzo wiem komu powiedzieć TAK....najlepiej calkiem nowym ,młodym i myslacym normalnie .Bo cala nasza klasa polityczna tzw to niestety inteligentni inaczej

Lila
08-09-2007, 15:12
nooo ,co to PK ?????

Ewita
08-09-2007, 15:12
Wcale mi się nie naraziłaś, bo ja to wszystko wiem sama z siebie! Dupek dupkiem pozostanie, mojego zdania nie zmieni... A Angela głupia nie jest i wie, co w trawie piszczy...
Żal jednakże, że tak mało sami siebie cenimy i własny kraj, i własną tradycję...

Pani Slowikowa
08-09-2007, 15:12
Europejskosc Europejskoscia ale tu chodzi o wielka kase!!
Wiec w ramach tej Europy my nie chcemy dac kasy Niemcom.. My chcemy zeby nas zostawili w spokoju..

Malgorzata 50
08-09-2007, 15:13
Zgadnij milosniczko jedynie slusznej opcji politycznej ....Pa....Ka....

Malgorzata 50
08-09-2007, 15:14
Europejskosc Europejskoscia ale tu chodzi o wielka kase!!
Wiec w ramach tej Europy my nie chcemy dac kasy Niemcom.. My chcemy zeby nas zostawili w spokoju..
Zostawią ,jak przestaniemy rwać koszule i pokazywac slady po kulach tylko zaczniemy rozmawiać na poziomie i twardo negocjować.

Ewita
08-09-2007, 15:16
A stać nas na to??? Wątpię! My mamy defekt genetyczny, niestety... Jak się spojrzy na naszą historię - to nawet komentarzy nie trzeba...

Malgorzata 50
08-09-2007, 15:23
Wszystko jest kwestią podejscia ....niekoniecznie zawsze trzeba z tymi bliznami wyskakiwać bez przerwy.Pamietac tak,szanowac tak ale nie epatowac i zwalac na wojne sprzed 60 lat. komune sprzed prawie 20. wszystkich nieszcześć co spadly na ten kraj na wlasna prosbe i na skutek nieudolnosci i nieumiejetnosci przeskoczenia tego myslenia.Mozna oczywiscie robic za ofiare i cierpietnika tylko po co?

Pani Slowikowa
08-09-2007, 15:26
Zostawią ,jak przestaniemy rwać koszule i pokazywac slady po kulach tylko zaczniemy rozmawiać na poziomie i twardo negocjować.

i udaja swietoszkow , biedakow wyrzuconych z domow.. W koncu przegrali wojne czy nie przegrali? Przeciez o to tu chodzi!! Negoziowanie powinno polegac tylko na tym czy za Zniszczenie naszego kraju maja nam zaplacic gotowka juz ( bedzie taniej) czy beda nam placic "w naturze" przez nastepne 50 lat..
Kwasa roztrzelac za zdrade Stanu !

Malgorzata 50
08-09-2007, 15:30
Powinni zapłacic .A jesli chodzi o te sprawy na Mazurach to nie jest to takie proste jak się wydaje.PRL przyczynil się do tych wyjazdow w ogromnej ilosci przypdkow .Madre wladze Rzeczpospolitej nic z prawami wlasnosci nie zrobily i teraz jest wielki propagandowy wrzsk.Wiecej rozsądku i negocjacji mniej przywiązywania wagi czy nas gdzies czasem nie obrazili i nikt się z nas nie zaśmial .Twardy odpór dla Eryki -to jest postac w gruncie rzeczy dość marginalna ale przyznam groźna w swoich pogladach i wrzasku -pamiętacie Hubke z Czają ktorymi przez caly PRL dzieci straszono ! NO!

Lila
08-09-2007, 15:34
OOo ...tym bardziej,jeżeli zwąchuje się z Angelą za plecami Joli.Jola mi się podoba,Olek nie..
Zadnej wpadki nie miał przy niej,a jak tylko go puściła na moment ,to zaraz narozrabiał..
Tak jak i wczoraj...

Ps.Małgosiu,a wiesz że jest już decyzja sądu,że kilka rodzin z Mazur ma opuścić domy bez odszkodowania ?
Bo w księgach wieczystych nie było zmiany iż to jest Skarbu Państwa..
Zresztą całe dawne Ziemie Zach.tak mają...

No ciekawe,ja muszę pogrzebać w papierach i wystąpić do sądu ukraińskiego o kamienicę we Lwowie..
Już widzę,jaki hałas by się podniósł..
Bo oni nam tak...ale my ?
Lwów był polski i winien tak zostać.A co z naszymi dziełami sztuki tam na wschodzie ?

Pani Slowikowa
08-09-2007, 15:39
Poszukam na Litwie.. Kupe ziemi mi sie nalezy..
Moj dziadek nawet jezdzil , prosil ale nic z tego nie wyszlo za PRL .. Tylko ze Litwini twarde sztuki .. nie tak jak my Polacy..
Placzemy , krzyczymy i g... mamy.
Tak zaostrzyc to powinnismy my a nie Niemcy..

hannabarbara
08-09-2007, 18:08
w wyborach do samorzadow glosuje na OSOBE,nie na przynaleznosc..
Właśnie o to chodzi, by w wyborach głosować na ludzi, a nie na partie. Ale jest to tylko możliwe w krajach o utrwalonej demokracji, gdzie nie ma nadmiaru partii i partyjek. Nasza ordynacja powoduje, że o wejściu do organów ustawodawczych decydują elity partyjne i ich listy wyborcze. Myślę, że jeżeli zbliżające się wybory spowodują powtórzenie się obecnego układu sił w parlamencie, to wymuszona zostanie zmiana ordynacji.Nie będę Ci doradzać na kogo powinnaś głosować, bo za chwilę kilka koleżanek doradzi Ci coś innego.Musisz sobie poczytać, posłuchać polskiej telewizji i sama się zdecydować.Serdeczne pozdrowienia ze starego kraju.

inka-ni
08-09-2007, 18:42
Tak Haniu ja też uważam na kogo moglabym glosować,kto potrafi wiele bezinteresownie z dzialać,tylko-że ta osoba nie jest w żadnej parti i tak to wygląda,że mamy i nie mamy wyboru

weroni
08-09-2007, 21:50
Aleście mnie ubawiły tymi domysłami:D ha ha..jestem emerytką i dosyć mam tych samych twarzy,stawiam na "nowych".Ani lewa ani prawa-ludzka bo kobieca.Nie ma jej w mediach choć nagrania były z liderką,wniosek taki że boją się konkurencji.Powodzenia

Alsko
08-09-2007, 21:56
ja już usypiam, więc niekumata jestem.
Ty tak o Gretkowskiej? Zmarnujesz głos,tak mi się wydaje - bo progu wyborczego to ona nie przeskoczy.

Lila
08-09-2007, 22:07
I ja też usypiam...ale Gretkowska niestety nie widzi mi się.
Byłam na jednym spotkaniu tej partii i mam swoje obserwacje.Było ono poświęcone promocji książki liderki,czyli własny interes przede wszystkim...

Ale może tak trafiłam...

bogda
08-09-2007, 22:24
A nie ma czasem partii emerytów...no tak ale to mogą być zaś berety... idę spać bo głupota lata mi po głowie...:)

weroni
08-09-2007, 22:27
Lila,jedna jaskółka wiosny nie czyni.Jeśli wybrałabym którąś z "popularnych partii",wtedy byłaby strata.
Dziewczyny nie spać!!:-)info jest w Internecie nie wiem czy mogę podać adres.

Alsko
08-09-2007, 22:31
Adres do kogo?

weroni
08-09-2007, 22:38
Adres PK:) :) :)

hannabarbara
08-09-2007, 22:53
Weroni! Rozbudziłaś ciekawość. Jak się boisz na forum. przyślij mi na prive.

emka46
08-09-2007, 23:01
Ja bym też chciała wiedzieć co oznacza ten skrót PK :confused:

Lila
08-09-2007, 23:09
Partia Kobiet...z Manuelą Gretkowską na czele...:)

weroni
08-09-2007, 23:14
Skoro pyta MODERATOR bardzo proszę.
W Google-polskajestkobieta.org

hannabarbara
08-09-2007, 23:17
Lilu! Twoja domyślność jest porażająca. A sama tę partię reklamowałam kiedyś na forum. Inna rzecz, że nie wiedziałam, że ma taką nazwę.

emka46
08-09-2007, 23:25
Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawosci.Będę mogła spokojnie zasnąć.
.

Basia.
09-09-2007, 00:41
Znalazłam w internecie:
http://img253.imageshack.us/img253/6706/150pxherbpomiansvges7.png (http://imageshack.us)
To jest herb Pomian rodu Kaczyńskich. Zastanawiam się dlaczego potomkowie znanych rodów są tacy niewyględni? Np. Edgar, bliźniacy, księżna R. /były minister oświaty/ i wielu innych obecnych również w naszym byłym parlamencie? Chyba dlatego, że nie można mieć wszystkiego ........... musi być jakaś rownowaga.

Lila
09-09-2007, 00:55
Radziwiłł konkretnie.Faktycznie..
Ale oni byli zawsze paskudni,jak widać na portretach...

Mnie się wydaje,że to przerasowane jest.I albo robi się zakalec i nie rośnie...albo urośnie ,ale jakieś takie przypalone..i bez bakalii..

Boże ,co ja piszę ?
To te tabletki..
Zdecydowanie odmeldowuję się ....buzia...

Hydragorn
09-09-2007, 01:03
Hmm ja mam 21 lat powinienem być do głosowania chyba już 2 razy ale nie byłem ani razu... Przyznam się bez bicia że nie wiem na kogo głosować, nie znam nikogo to co przedstawiają media to tylko urywek, kiedyś byłem po stronie PiS i jak widać byłem po złej stronie dobrze że nie głosowałem... okazało się wielkie "PiS of shit" za przeproszeniem. Ja mogę głosować ale na czym to ma polegać? Na wybieraniu najmniejszego zła?... Dziś polityka jest tak zepsuta do szpiku kości że mnie trzęsie kiedy słyszę wypowiedzi co poniektórych polityków... Mało który z nich ma jakieś prospołeczne zalety a wzorów cnót wszelakich to tam nie ma nie było i nie będzie... Cóż więc począć... przyznam że nie mam absolutnie zielonego pojęcia. Póki ludzie nie będą jeździć na państwowym paliwie za cenę 60 tysięcy rocznie czy chyba nawet więcej nie pamiętam, póki nie będą latać służbowymi samolotami na wyspy kanaryjskie póty nie zaznamy spokoju. Ryba psuje się zawsze od głowy, głowa się już zepsuła teraz zaczynamy my powoli, społeczeństwo. Politycy mówią że jest lepiej ale ***** prawda... nie widzę aby było lepiej coraz to nowe debilne ustawy, debilne zarządzenia, tak jakby zapomnieli stanąć po mózg w kolejce kiedy były rozdawane. Nie wiem czemu politycy są tak ograniczeni, czemu takie bzdetne i nieistotne decyzje są podejmowane. Przykładem jest zakup samolotów F-16 od amerykanów. Popatrzmy na polaków... w Polsce aż KIPI od zdolnych fizyków którzy mogliby prowadzić badania nad awioniką by w końcu opracować prototypy nowych maszyn latających na wysokim poziomie... ale lepiej kupić stare gruchoty bo Mr. President poda kaczyńskiemu łapkę i będą kumplami albo dlatego że szkoda dać 2x tyle na badania przy czym nikt nie myśli że za parę lat się zwróci. Podobno wybudowanie stadionu na igrzyska w 2012 roku kosztuje o ile dobrze pamiętam 300mln złotych i mówiono że to w przybliżeniu tyle co na całą kampanię wyborczą... To znaczy że mają pieniądze na prezentację własnych tyłków w mediach ale nie mają na wybudowanie budynku jakże istotnego dla Polski bo to inwestycja która zwróci się kilkukrotnie przy pierwszych igrzyskach. To nie Polacy się błaźnią ale politycy i eurodeputowani. Dlatego nie wiem na kogo głosować, a dziś nie można ufać nikomu, bo to tylko piękne słowa które znaczą tyle co wielkie śmierdzące NIC... Nie pójdę głosować tym razem także bo nie widzę sensu w tym... Chyba że jest partia która obiecuje popełnić zbiorowe samobójstwo i wybić idiotów z polityki wtedy na nich zagłosuję... Brak mi słów... tym ludziom brakuje nie tylko mądrości, im brakuje piątek klepki.

Alsko
09-09-2007, 07:47
znam tę argumentację, którą tu zaprezentowałeś, niemal na pamięć od mojego >zstępnego< i diabli mnie biorą!

Nie ma na kogo głosować! No, nie ma, psiakrew!!!
Ale niedoczekanie tym moherkom i durnemu elektoratowi szkodników!!! Pójdę do urny, choćby po to, żeby wrzucić politykierom czerwoną kartkę. Ze wstydem przyznaję, że zdarzyło mi się głosować na mniejsze zło.

Zauważ, że w domu zostaje młoda inteligencja, a do urn pchają się zwolennicy tych, którzy psują z upodobaniem państwo, oraz demagogów.
W jaki sposób chcesz zmienić to bagno? Siedząc w domu, nie przykładając łapki? Samo się zrobi??? Inni za Ciebie zrobią??

Sunshine
09-09-2007, 08:00
W jaki sposób chcesz zmienić to bagno? Siedząc w domu, nie przykładając łapki? Samo się zrobi???
nie sposób,nie zgodzić się z Tobą,Alu.
Gdyby jeszcze udało się namówić mądrych ludzi/a tych, wierzę, nie brakuje/ do rządzenia,ale to już znacznie trudniejsza sprawa.Chociaż myślę,że sprawy zaszły już stanowczo za daleko i żeby uzdrowić taką sytuację trzeba by wg. mnie wprowadzić dyktaturę/ale to w naszej mentalności bardzo źle się kojarzy/

Alsko
09-09-2007, 08:09
Lilu, nie czepiaj się akurat Anny R., dobrze? Tatuś, Janusz zresztą (wcale nie taki szpetny), spłodził i wyględne. Strzelił sobie m.in. Barbarę, całkiem, całkiem.
A w Anię wmawiał, że miała być chłopakiem, bo go zawiodła >płciowo<. No to się dziewczyna postarała o wygląd :-))

Ewita
09-09-2007, 08:09
Moje dzieciaki podobne argumenty przytaczają i mam wrażenie, że takich młodych - obojętnych jest więcej, niestety... A wygrywają w rezultacie ci, którzy wygrać nie powinni!
A ja sobie przyrzekłam, że będę głosować - nawet jeśli to będzie "mniejsze zło", nawet jeśli nie ma żadnej politycznej osobowości, która by mnie do swojej wizji kraju była w stanie przekonać!
Będę głosować, żebym sama do siebie nie miała pretensji i żeby mi nikt nie powiedział: "to trzeba było wybierać, a nie teraz narzekać"!
Mam własne przekonania i zgodnie z nimi wybiorę tych, którzy są najbliżej nich. I chciałabym, żeby młodzi ludzie zrozumieli, że razem stanowią pewną siłę i mogą wpłynąć na skład sejmu i rządu...

Alsko
09-09-2007, 08:14
No właśnie!!!

bogda
09-09-2007, 10:57
Hydragorn ma chyba rację, czytając jego wypowiedż, to tak jak bym słyszała swoje dzieci. Młodzi...mają prawo się buntować, jednak powinni coś zrobić żeby to zmienić.
Faktem jest, że nie ma na kogo głosować, bo do polityki pchają się ludzie nie ci co mają rozum i tylko karierowicze i nieroby, dla nich ważna jest tylko kasa i stanowisko, ostatnie wystąpienia polityków to nawet lepsze niż kabaret, tylko że oni nie zostali wybrani do tego aby nas bawić i rozśmieszać, jednak chyba o tym zapomnieli. eby to wszystko opisać to zabrakłoby dnia i nocy, ale to nic nie zmieni, ja ostatnio odpuściłam sobie słuchanie i oglądanie tyuch "kabaretów" co by się nie wkurzać i chociaż troche pożyć spokojnie, Też nie mam na kogo głosować, ale wybierając mniejsze zło pewnie pójdę, chociaż narazie jestem na "nie".
Jednak młodzi powinni brać udział w głosowaniu, właśnie potrzeba zmian i to radykalnych, a oni mają świeże umysły i przyszłość przed sobą...

weroni
09-09-2007, 11:18
Tylko nasze pokolenie wychowane na "komunie" ma poczucie obowiązku;) śmiem twierdzić że tylko właśnie TO im wyszło dobrze.Zgadzam się z młodym przedmówcą w stu procentach ale ...no właśnie to ale.Dwa lata temu przed wyborami nakłoniłam moje dzieci(27 i 32lata) i mamę lat 77 do głosowania na PO,mama oczywiście chciała na PiS dzieci wcale,dołączył i mąż,nie wyszło.Teraz po dwóch latach nawet ta opcja mnie nie odpowiada.Dlatego stawiam na nowe twarze,może mnie nie zawiodą staram się zawsze wybierać mniejsze zło.Dzięki temu czuję że jestem obywatelem tego kraju i upoważnia mnie do wyrażania swoich opinii.Wkurza mnie kiedy krytykują i krzyczą ludzie nie biorący udziału w wyborach.Młodzi tylko w Was nadzieja,mohery i dzieci Ojca już się wykazali.:D :D :D

Alsko
09-09-2007, 11:20
Siedząc na d... niczego się nie zmieni!
A siedzą właśnie ci, którzy mogliby przepędzić to towarzystwo od koryta.

enia60
09-09-2007, 11:38
Przecież ....zawsze możemy zatańczyć ,dzisiej niedziela ,dobrze ,że skończyła się ;kaw ana ławę;

Malgorzata 50
09-09-2007, 12:31
znam tę argumentację, którą tu zaprezentowałeś, niemal na pamięć od mojego >zstępnego< i diabli mnie biorą!

Nie ma na kogo głosować! No, nie ma, psiakrew!!!
Ale niedoczekanie tym moherkom i durnemu elektoratowi szkodników!!! Pójdę do urny, choćby po to, żeby wrzucić politykierom czerwoną kartkę. Ze wstydem przyznaję, że zdarzyło mi się głosować na mniejsze zło.

Zauważ, że w domu zostaje młoda inteligencja, a do urn pchają się zwolennicy tych, którzy psują z upodobaniem państwo, oraz demagogów.
W jaki sposób chcesz zmienić to bagno? Siedząc w domu, nie przykładając łapki? Samo się zrobi??? Inni za Ciebie zrobią?? Przykro mi Alsko ,ale nalezy bardzo uwaznie sluchac opinii mlodego pokolenia -to co ekipy kolejne maja do zaproponowania ,forma w jakiej to proponuja niestety powoduje glosowanie nogami -czyli nieobecnoscia na wyborach i nie nalezy wykrzykiwac komunałów o poczuciu obowiazku (furda z tym!!!)tylko wybrać takj ,zeby mloda inteligencja chciala do tego przylozyc reke Cała komune z tego powodu -bedac mloda inteligencją nie chodzilam na wybory w poczuciu ,ze nie zgadzam się na to .co dzieje się w moim kraju.Po raz pierwszy poszłam na wybory w sławnym roku przelomu-wierzac w to ,ze mój głos jest ważny.Najwtyraźniej nikt nie przekonuje mlodych ,że tak jest -i nie dziwię się im .Oni wybieraja nie chodzac na wybory czyli mówią won! wszystkim tym z prawa .lewa i ze środka Pamiętasz takie powiedzonko -narod zle glosuje nalezy zmienic naród.No. I nie jest prawdą ,że mlodzi opuszczaja kraj nad Wisła wyłacznie z powodów ekonomicznych ...nie oni opuszczaja kraj po to ,zeby za swoją pracę otrzymywac adekwatne pieniądze ,nie mieszkac do 40-tki katem u mamusi ,i zyć normalnie -nie majac w tle krwawiącej ojczyzny,viemnogrodu ,jedynie slusznych racji i jedynie slusznej religii,rasy i nie dyskutowac co poczać z dramatem mój syn jest gejem,narzeczona mojego syna jest czarna ,a moja wnuczka przeszła na buddyzm i do tego jest wegetarianką .To nasza zasługa ,ze tak jest więc nie oburzajmy się tak bardzo!!!!

POLA
09-09-2007, 13:25
[QUOTE=Hydragorn]Hmm ja mam 21 lat powinienem być do głosowania chyba już 2 razy ale nie byłem ani razu...

czyli tyle, ile ma jeden z mężczyzn mojego życia, ale on poszedł; też mu "nie wyszło", ale się nie poddaje, teraz też pójdzie, tak sądzę


Przyznam się bez bicia że nie wiem na kogo głosować, nie znam nikogo to co przedstawiają media to tylko urywek, kiedyś byłem po stronie PiS i jak widać byłem po złej stronie

każdy ma prawo do błędu

dobrze że nie głosowałem...
niedobrze!!!!

Dziś polityka jest tak zepsuta do szpiku kości że mnie trzęsie kiedy słyszę wypowiedzi co poniektórych polityków... Mało który z nich ma jakieś prospołeczne zalety a wzorów cnót wszelakich to tam nie ma nie było i nie będzie...
wszystko to prawda, ale siedzeniem w domu niczego nie zmienisz

Cóż więc począć... przyznam że nie mam absolutnie zielonego pojęcia.

podjąć męską decyzję i głosować, NA MNIEJSZE ZŁO

Ryba psuje się zawsze od głowy, głowa się już zepsuła teraz zaczynamy my powoli, społeczeństwo.

prawda, ale spójrz na to inaczej: społeczeństwo mamy w dużym procencie "nadpsute" przez różne "wypadki" historyczne, niejako dziedziczymy te koślawości w myśleniu i działaniu i z tego społeczeństwa wybieramy swoich przedstawicieli; oczywiście nie wszyscy są obciążeni i nie wszyscy - tylko mniejszość! - dokonuje wyboru; TO JEST NASZ POWAŻNY PROBLEM

Politycy mówią że jest lepiej ale ***** prawda... nie widzę aby było lepiej coraz to nowe debilne ustawy, debilne zarządzenia

fakt niezaprzeczalny

Nie wiem czemu politycy są tak ograniczeni, czemu takie bzdetne i nieistotne decyzje są podejmowane.

Powinno być: po pierwsze - GOSPODARKA, a jest: IDEOLOGIA, nie napiszę jaka

Przykładem jest zakup samolotów F-16
nie tylko to, niemądrych decyzji jest więcej

Nie pójdę głosować tym razem także bo nie widzę sensu w tym...

Błąd! Normalności nie da się zbudować w kilkunastu latach. Jesteś młody, a ja nie, ja nie mam czasu i być może nie doczekam tej normalności, jeśli wy, młodzi, nie dacie mi tej szansy i ciągle będziecie biadolić, "że nie ma na kogo"

Chyba że jest partia która obiecuje popełnić zbiorowe samobójstwo i wybić idiotów z polityki wtedy na nich zagłosuję...

Pomysł jest ciekawy, ale takiej partii nie ma, a raczej jest: MY, społeczeństwo myślące i działające pod warunkiem, że do urn pofatyguje się nie 40%, a jeszcze raz tyle

Brak mi słów... tym ludziom brakuje nie tylko mądrości, im brakuje piątek klepki.
Na poprawę humoru polecam monolog Kobuszewskiego z "Dudka" o znalezionym rozumie:D

POLA
09-09-2007, 13:30
Siedząc na d... niczego się nie zmieni!
A siedzą właśnie ci, którzy mogliby przepędzić to towarzystwo od koryta.
zgadzam się z Tobą, nicnierobienie niczego nie zmieni

Lila
09-09-2007, 13:35
Małgośka.....kudły Ci wyrwę ze łba za to dokuczanie mi...
Narzeczona jest czarna...phi..
A co ? Musi mi się podobać ? Nie mam prawa w klubie jęknąć sobie ,bo zaraz jakieś babsko będzie mi wymyślać od nietolerancyjnych dewotek ?:)

Co do reszty wypowiedzi nie odnoszę się ,bo nie mam czasu...

Malgorzata 50
09-09-2007, 13:39
Lilenko to bylo ogolne zgorzknienie -patrz art p.t histerie i nerwice.A serio nie bylo do ciebie ale czy tajk nie jest ze nie przyjmujemy róznych rzeczy normalnie...sa tego powody -bo nieprzyzwyczajone jesteśmy do az takiej róznorodnosci ..ale fakt!!!!

Alsko
09-09-2007, 13:47
masz dużo racji, ale...
Ale cholera mnie trzęsie z niemocy!!!!!!!!!!!!!!!
Ja też głosuję od tamtego czerwca. I zawsze są wybierani nie ci, na których głosowałam.
Fakt, narodu sobie nie zmienię. Polityków na miarę mężów stanu nie stworzę. Młodych nie ja powinnam przekonywać, tylko właśnie oni.

A, naplewat`

arczia
09-09-2007, 14:20
Ja też głosuję od tamtego czerwca. I zawsze są wybierani nie ci, na których głosowałam.

pomimo tego należy iść i nie oglądać się na sondaże - one po prostu kłamią i zmuszają do sugerowania się wynikami!

Hydragorn
09-09-2007, 14:27
Polityka... ja nawet nie wiem na kogo głosować, nie znam ich planów, założeń... i tak każdy obiecuje... i zgadzam się że wszyscy ludzie powinni głosować... gdyby tylko dało się wybrać coś dobrego. A czemu młodzi inteligentni i co najważniejsze uczciwi ludzie nie lgną do polityki? Odpowiedź prosta... bo to marnowanie życia... siedzenie w bagnie gdzie co prawda dużo płacą ale nie sposób niczego zrobić bo inni zaduszą, zgnoją i przydeptają... po prostu to trochę jak walka z wiatrakami. Szczerze mówiąc miałem chęć kiedyś starać się założyć partię... zgromadzić ludzi uczciwych i napisać surowy ostry statut... potem szukać podpisów u ludzi... ale pytanie... czy dałoby się zebrać 100000 podpisów a tyle jest chyba potrzebne aby zaistnieć nie wciskając ludziom kitów i obietnic daleko poza granicą wykonalności, oferując TYLKO to co jest wykonalne? obawiam się że już używanie słowa "postaramy się zrobić" zamiast "zrobimy" zniechęci ludzi. Poza tym zero życia prywatnego, zero spokoju, zero miłości... tylko wielkie kasodajne koryto... Skandale, wzajemne obrzucanie się błotem, zarzuty wyssane z palca itd. Osobiście wolę prowadzić spokojne życie biednie... niż bogato i go nie mieć, choć wiem że nadawałbym się na polityka jednak nie mam siły się użerać...

Zauważyliście pewnie że do polityki uczciwi ludzie się nie pchają? To takie troszkę dziwne ale albo tacy się nie pchaja, albo podają się do dymisji bo ich sumienie ruszy jak popełnią jakiś błąd albo po prostu nie mogą znieść tego gnoju i odchodzą... Nie wiem co mysleć może zagłosuję ale najpierw sprawdzę co jest tym mniejszym złem.

Ala-ma-50
09-09-2007, 14:50
Ludzie uczciwi?..a kim według Ciebie jest uczciwy człowiek?..bo dla mnie to ktoś z zasadami ...dobrymi zasadami...których nie zmienia w zależności od kierunku wiatru..a takich niestety nie widać w polskim sejmie...
A tak w nawiasie ..czytałeś chyba.." Szewców 'Witkacego?...albo "Folwark zwierzęcy"..Orwella...władza zmienia ludzi...oj zmienia ..i na to chyba nie ma rady.
Dlatego ja nie idę głosować ...mam to gdzieś..
Pozdrawiam.

POLA
09-09-2007, 17:14
Polityka... ja nawet nie wiem na kogo głosować, nie znam ich planów, założeń... i tak każdy obiecuje... i zgadzam się że wszyscy ludzie powinni głosować... gdyby tylko dało się wybrać coś dobrego. A czemu młodzi inteligentni i co najważniejsze uczciwi ludzie nie lgną do polityki? Odpowiedź prosta... bo to marnowanie życia... siedzenie w bagnie gdzie co prawda dużo płacą ale nie sposób niczego zrobić bo inni zaduszą, zgnoją i przydeptają... po prostu to trochę jak walka z wiatrakami. Szczerze mówiąc miałem chęć kiedyś starać się założyć partię... zgromadzić ludzi uczciwych i napisać surowy ostry statut... potem szukać podpisów u ludzi... ale pytanie... czy dałoby się zebrać 100000 podpisów a tyle jest chyba potrzebne aby zaistnieć nie wciskając ludziom kitów i obietnic daleko poza granicą wykonalności, oferując TYLKO to co jest wykonalne? obawiam się że już używanie słowa "postaramy się zrobić" zamiast "zrobimy" zniechęci ludzi. Poza tym zero życia prywatnego, zero spokoju, zero miłości... tylko wielkie kasodajne koryto... Skandale, wzajemne obrzucanie się błotem, zarzuty wyssane z palca itd. Osobiście wolę prowadzić spokojne życie biednie... niż bogato i go nie mieć, choć wiem że nadawałbym się na polityka jednak nie mam siły się użerać...

Zauważyliście pewnie że do polityki uczciwi ludzie się nie pchają? To takie troszkę dziwne ale albo tacy się nie pchaja, albo podają się do dymisji bo ich sumienie ruszy jak popełnią jakiś błąd albo po prostu nie mogą znieść tego gnoju i odchodzą... Nie wiem co mysleć może zagłosuję ale najpierw sprawdzę co jest tym mniejszym złem.

1.Nie ma sukcesów bez wysiłku i nie od razu osiągnie się zamierzony cel, ale jesteś młody i myślisz - to są Twoje atuty
2 Trzeba chodzić na spotkania przedwyborcze i gnębić kandydatów konkretnymi pytaniami
3.Marnowanie życia to siedzenie w domu i narzekanie, to najprostsze, ale nie przystoi homo sapiens
4.Do polityki nie należy iść dla kasy, kasę można robić bez polityki pod warunkiem, że politycy tego nie utrudniają
5.100000 uczciwych da się w Polsce znaleźć, napisz program
6.Jeśli nie masz siły się użerać, to nie możesz być politykiem, bo ona wymaga ustawicznej walki, na argumenty, a nie na obrzucanie się błotem; tego ostatniego używają jedynie ci, którym brakuje racjonalnych argumentów
7.Przemyśl swoją decyzję, słuchaj, czytaj, nie ustawaj w myśleniu i działaniu. I nie zrażaj się niepowodzeniami. Sukces też wymaga czasu.

POLA
09-09-2007, 17:24
Ludzie uczciwi?..a kim według Ciebie jest uczciwy człowiek?..bo dla mnie to ktoś z zasadami ...dobrymi zasadami...których nie zmienia w zależności od kierunku wiatru..a takich niestety nie widać w polskim sejmie...
A tak w nawiasie ..czytałeś chyba.." Szewców 'Witkacego?...albo "Folwark zwierzęcy"..Orwella...władza zmienia ludzi...oj zmienia ..i na to chyba nie ma rady.
Dlatego ja nie idę głosować ...mam to gdzieś..
Pozdrawiam.
to jest wolny kraj (jeszcze) i wolno Ci się na niego wypiąć, choć szkoda.
Uczciwość? Jasne, są to zasady, te niezmienne od wieków, honor, jednak w ostatnich dziesięcioleciach bardzo te wartości potaniały.
Pytanie: dlaczego? Co się takiego stało?

Ala-ma-50
09-09-2007, 19:31
Poleńko...ależ tu naprawdę nie ma na kogo głosować..te same gęby od wieków...te same problemy.
Glosowałam już nie raz ..a potem plułam sobie w brodę..bo z obietnic przedwyborczych ...g...o widzialam ..dlatego własnie się wypinam..ale nie na kraj..a na rządzących ,..a to różnica
Hmmm...może i niewielka.....ale jednak.
Pozdrawiam

Pani Slowikowa
09-09-2007, 20:47
Ale nie zaszkodzi przypomniec wam o tym tu tez.
http://pl.youtube.com/watch?v=d384pTS4I0Y&NR=1

szekla
09-09-2007, 21:50
Pola pytasz co sie stało?dla mnie od lat to samo
jeżeli mogę wybierać ,a potem słyszę :"spieprzaj dziadu " w sprawach odwołania mojej lub nie mojej pomyłki ,to mam wrażenie ,że jestem ...przedmiotem
a chciałabym być "człowiekiem" czy to tak wiele?

POLA
09-09-2007, 21:58
Poleńko...ależ tu naprawdę nie ma na kogo głosować..te same gęby od wieków...te same problemy.
Glosowałam już nie raz ..a potem plułam sobie w brodę..bo z obietnic przedwyborczych ...g...o widzialam ..dlatego własnie się wypinam..ale nie na kraj..a na rządzących ,..a to różnica
Hmmm...może i niewielka.....ale jednak.
Pozdrawiam

Alu, jednak na kraj, jednak; na mnie też się wypinasz, choć wiem, że tego wcale nie chcesz, a jednak tak wychodzi.
W Warszawie nie ma na kogo? A może kogoś z dołu listy?
Buziaczki :) , będzie lepiej, jeśli się zmobilizujemy, wszak stanowimy niemałą armię i sił ci u nas dostatek:D

Alsko
09-09-2007, 22:32
Ona się na Ciebie nie wypina! Ona tak wybrała.
Decyzja o niegłosowaniu - to też wybór. Świadomy.

Ja też uważam, że trzeba iść do urn. Ale wcale nie uważam, że Ci, co nie poszli, wypinają się na mnie.
Prawdopodobnie to będą ostatnie wybory, w których biorę udział. Jeśli będzie jak dotąd - zagłosuję sadzaniem d... na fotelu. Już jestem zmęczona. I politykierami, i sytuacją Kraju. I tym biciem piany. Każdy z nas ma rozum i sumienie i zrobi z tego użytek.

hannabarbara
09-09-2007, 22:33
W tej poważnej dyskusji politycznej powiało wielkim pesymizmem. Ale też ogromną prawdą życiową. Polityka była, jest i niestety będzie zawsze brudna, bo też ludzka natura jest ułomna. Trzeba przyjąć złożenie, że ludziom sprawującym władzę należy zawsze patrzeć na ręce.Muszą być utrwalone takie mechanizmy, że nierzetelnych i nieudolnych trzeba tej władzy pozbawiać. I nigdy się tego nie osiągnie deklarując bierność i obrażając się na wszystko.Mimo, że nasza demokracja jest młodziutka, widać pewien postęp. Już gospodarka nie "szaleje" z powodu zawirowań politycznych, już coraz więcej świństw i przekrętów wychodzi na światło dzienne, już trochę mniej ludzi daje posłuch demagogom. Mam nadzieję, że wyborcy nie tylko będą głosować, ale również nauczą się wybranych rozliczać.Póki co to trzeba dokonać wyboru najmniejszego zła. Pesymistom jeszcze raz przypomnę 89 rok.Wtedy sytuacja była bardziej beznadziejna, ale zbiorowa mądrość ją przełamała.

POLA
09-09-2007, 22:47
Ona się na Ciebie nie wypina! Ona tak wybrała.
Decyzja o niegłosowaniu - to też wybór. Świadomy.

Ja też uważam, że trzeba iść do urn. Ale wcale nie uważam, że Ci, co nie poszli, wypinają się na mnie.
Prawdopodobnie to będą ostatnie wybory, w których biorę udział. Jeśli będzie jak dotąd - zagłosuję sadzaniem d... na fotelu. Już jestem zmęczona. I politykierami, i sytuacją Kraju. I tym biciem piany. Każdy z nas ma rozum i sumienie i zrobi z tego użytek.

Ala sama przyznała, że wypina się na polityków, nie na kraj, ale zaraz uściśliła, że jedno od drugiego nie tak daleko leży, więc także na mnie, bo ja w tym KRAJU żyję.
Nie mam pretensji do Ali, ale mam takie oczekiwanie, żeby poszło nas do urn (:D ) więcej. Nikomu niczego przecież nie nakazuję, a pomarzyć sobie mogę.
Popatrz, jakby to było pięknie, gdyby wybory wygrała jedna opcja, miała większość i skończyłyby się wtedy tłumaczenia typu: "to nie ja, to kolega".

Basia.
09-09-2007, 22:51
też bym tak chciała.

POLA
09-09-2007, 22:57
Dziękuję za to, co napisałaś, myślę tak samo jak Ty. Nie jestem pesymistką. Póki mi sił wystarczy, będę głosować, będę chodzić na spotkania, będę zadawać kłopotliwe często pytania kandydatom. Tyle mogę zrobić dla mojej Polski, bo ona jest przecież moja, także moja. I nikt mi nie zarzuci, że siedziałam w chwilach dla niej ważnych na ławce biernego kibica.

Lila
09-09-2007, 22:58
Poluś...jak dobrze ,że ta buźka była przy tych urnach..:)

Lila
09-09-2007, 22:59
Tak jest,ja też będę chodzić..
A jak zagłosuję na kaczki i będę bojkotowana,to co ?

Malgorzata 50
09-09-2007, 23:08
Dlaczego masz byc bojkotowana? Twoje prawo glosowac na kogo chcesz.

POLA
09-09-2007, 23:12
Do Basi:
to jest możliwe pod warunkiem, że do urn:D pójdziemy "kupą"
do Lili:
też się cieszę, że o buźce nie zapomniałam:D
a kaczki? zrobimy w buraczkach:D bo tłuste są i ciężko strawne.
Z mojej strony bojkot Ci nie grozi, tolerancyjna jestem (z ograniczeniem:) )

ammi1952
09-09-2007, 23:15
Lidka kazdy ma prawo lubić swój rodzaj drobiu hihihi dlaczego zaraz mamy sie bojkotować

hannabarbara
09-09-2007, 23:26
Tak jest,ja też będę chodzić..
A jak zagłosuję na kaczki i będę bojkotowana,to co ?
A ja cię zwiążę i upiekę z tymi kaczkami na złocisto. I podam dla odmiany z żurawinami lub borówkami. Masz to u mnie jak w banku.

Lila
09-09-2007, 23:35
A ja cię zwiążę i upiekę z tymi kaczkami na złocisto. I podam dla odmiany z żurawinami lub borówkami. Masz to u mnie jak w banku.

Jestem w opozycji do mojej najbliższej rodziny.Moja rodzona córka chce wyrzec się starej matki ,za przekonania.
Nic to...
Borówki to dla mnie pestka.Utwierdzam się w uporze!!
Polegnę jak Giordano Bruno,upieczona ...niech będzie...:D
Ale jeszcze skwiercząc,wydam ostatnie tchnienie pod tytułem - ''Ziobro na prezydenta "....:D

Malgorzata 50
09-09-2007, 23:38
To się nazywa "bolesne podzialy w rodzinach" w mojej też wrze,wiec przestalismy gadać o polityce - nie bedzie Romek plul mi w twarz i dzieci mi tumanił...a swoją drogą tak jak się ubawilam na dogorywaniu sejmu - nie pamietam już dawno!!!!

Basia.
09-09-2007, 23:44
nie polegniemy i nie damy się upiec, głosujemy na kaczki. Ja też mam wokół siebie opozycję ale jestem tak waleczna jak kaczory, na które mamy głosować więc się nie dam tej opozycji ....... prędzej ja ją upiekę.

Lila
09-09-2007, 23:45
Akurat...:)

Dla mnie wcale nie bolesne .Jednomyślność zawsze była mi podejrzana....u mnie w rodzinie ,mam na myśli.
Jak się zgadzają ze mną we wszystkim,to znaczy mają coś na sumieniu...:)

Lila
09-09-2007, 23:48
Niech żyją kaczki,Basieńko

I z tym transparentem wyruszymy na kampanię wyborczą.
Ja jestem gotowa polec i niech krew moja wsiąknie w złoty piasek.
Ale przedtem wybiorę się do Warszawy,niech opozycja ..czyt.Małgorzata nieustająco 50,wie co straci w walce bratobójczej....o le !!!

Malgorzata 50
10-09-2007, 00:02
nieustająco ,nieustajaco bo to nie wiek ale niestety rok urodzenia -przyznaję odważnie.Chcialabym was zobaczyć z tym transparentem!!!!!

jolita
10-09-2007, 01:06
6397 czemuż ach czemuż on taki nerwowy?

Sunshine
10-09-2007, 07:41
Danuśka, gratuluję awatarka.
To jedna z piękniejszych tablic rejestracyjnych w Stanach./ta pomarańczka w tle/
Moje dzieciaki jak się tam przenosiły,to żartowały,że również datego by mieć taką fajną rejestrację na samochodzie.Też,nie odmówiłam sobie frajdy zrobienia takiego awatara z nazwą miejscowości w której mieszkająhttp://img527.imageshack.us/img527/9058/samp647a2d888d1243cejz4.jpg (http://imageshack.us)
i w dodatku z moim nickiem.
Cieszę się bardzo,że zaczęłaś więcej udzielać się na forum.

tar-ninka
10-09-2007, 07:59
Witajcie Danusiu i Ewciu Ale powialo ciepelkiem sloncem , zapachnialo pomaranczami, a za oknem szaro smutno .Dobrze ze chociaz tutaj jest przyjemniej .:)

szekla
10-09-2007, 09:02
wy tylko o dwóch lub trzech partiach,a wiecie ile ich w tym naszym kraju jest? :)
43

hannabarbara
10-09-2007, 09:18
Nawiązując do przedmówczyń chcę tylko wznieść okrzyk: ZIOBRO NA PREZYDENTA ...... w Bangladasz. O le!

an_inna
10-09-2007, 09:32
Nawiązując do przedmówczyń chcę tylko wznieść okrzyk: ZIOBRO NA PREZYDENTA ...... w Bangladasz. O le!
Mówiłam,mówiłam - same mądre! HaniuBasiu, ja Cię kocham:D:D:D

ammi1952
10-09-2007, 09:53
włócząc się po onecie trafiłam to

TROCHĘ....wesołości....przez ł z y !

Gdzieś w gorszej Europie, po wschodnim potopie,
Gdzie Wisła i gdzie Bałtyk.
Przez przestrzeń i czas pod niebem bez gwiazd
Dryfuje nasz transatlantyk.

Na statku bal - śpi rozum, harcują upiory.
Ma dziobie wybory, na rufie nieszpory
I wszyscy grają w kolory.

Wśród wichrów i fal wciąż znosi nas w dal,
A dal wciąż nieodgadniona.
Załoga na bani, na burcie Titanic,
Bandera biało-czerwona.

Na statku bal - śpi rozum, harcują upiory.
Ma dziobie wybory, na rufie nieszpory
I wszyscy grają w kolory.

Gramy w kolory
Od Gdańska aż do Peru.
Czerwone się tarza na stopniach ołtarza,
A czarne rwie się do steru.

Na statku bal - śpi rozum, harcują upiory.
Ma dziobie wybory, na rufie nieszpory
I wszyscy grają w kolory.

Gramy, choć kiwa
I karty są znaczone.
Tu czarne wygrywa, czerwone przegrywa
A płaci biało-czerwone.

~VON, 10.09.2007 09:09

Hanno-barbaro zgadzam się iz Bangladesz to dobre miejsce dla takch niespełnieńców hihihi

Alsko
10-09-2007, 10:35
Haniu-Basiu, Ammi, Szekla i kto tam chce!
Apel do Was: proponuję związać i zakneblować te z transparentem i drobiem w ziobro szarpanym - agitują nie w tym wątku, co trza ;)
Agitują, gotowe polec, co się za tym kryje? :D

Nika
10-09-2007, 11:26
Zrobię, co mogę- całą rodzinkę zagonię do urn wyborczych. Kogo kto wybierze to jego osobista sprawa- nie pytam. Ważne, aby zagłosowało więcej osób niz ostatnio, bo potem takie są rezultaty...

Lila
10-09-2007, 11:40
Alsko....kobieto niedobra...
Ty namawiasz inne forumowiczki do stosowania przemocy wobec nas,miłośniczek kaczek ?
A wiesz Ty,że za ograniczenie nam wolności osobistej,grozi Ci odpowiedni paragraf ? I dzień wyborów możesz spędzić w tiurmie ,a my swobodnie osadzimy kaczkę na tronie polskim ?


Ps.skoro kogut galijski jest symbolem Wielkiej Francji,niechaj kaczka stanie tym dla Polski...:)

Basia.
10-09-2007, 13:39
Ja też głosuję od tamtego czerwca tym razem wybrałam kaczki.......... Lilu nic nie mogą nam zrobić nasze opozycjonistki bo my jestesmy dzielne i się nie damy, walczymy w słusznej sprawie. Kaczki ......... kaczki na tron.

hannabarbara
10-09-2007, 14:17
Basiu! Lili! Piekarnik mi wysiadł! Czyżby to był dla Was dobry omen. Nie mogę nawet pojechać po fachmana, od elektryki, bo nam ulicę od rana obstawili ulicę płotkami i reklamami. Cóż, Tour de Pologne.Popatrzcie w telewizor. Jaka piękna jest Warmia!

iwo1111
10-09-2007, 14:28
Ja też głosuję od tamtego czerwca tym razem wybrałam kaczki.......... Lilu nic nie mogą nam zrobić nasze opozycjonistki bo my jestesmy dzielne i się nie damy, walczymy w słusznej sprawie. Kaczki ......... kaczki na tron.
Basiu przykro mi to mówić, bo bardzo Cie lubię, ale Ty nie głosujesz na żadne kaczki, tylko na ojca dyrektora. Moje gratulacje:D
A swoją drogą miał racje J.Kurski, mówiąc onegdaj, że "ciemny naród to kupi". Sprawdziło się nadspodziewanie dobrze i wcześniej niż mogło się wydawać.

Lila
10-09-2007, 15:02
Iwo,wobec tego Ty mnie uznajesz za ciemny naród ?
Gratuluję.Nie sobie,ale Tobie -samopoczucia...
Ojca Dyrektora nie cierpię,ale może pozwolisz mieć własne zdanie,nie wyrażając swej opinii na temat ciemnoty...

Ja mogłabym powiedzieć ,że ci co będą głosować na SLD są zdrajcami,po wypowiedzi ich sztandarowej twarzy w Berlinie...
A nie czynię tego,bo szanuję czyjeś przekonania...
Poza tym nie widzę nikogo w miarę silnego.

Pani Slowikowa
10-09-2007, 15:15
co ten ojciec dyrektor takiego zlego zrobil oprocz rozdzielania na pol narodu? Chce jakis konkretow i nie o Mybachu ani budowanej swiatyni bo to nie jest dostateczny argument .. Do czego on zlego namawia ze tak go wszyscy nienawidzicie?

Alsko
10-09-2007, 16:02
Lilu, ja wiem że grozby karalne są karalne, ale aż tak?
Ale jeśli mnie to spotka, to nie będzie tam urny? :mad: To się nie godzi! Wobec tego muszę zrezygnować z plastrowania i wiązania. Szkoda! Byłoby wesoło, coś by działo...

iwo1111
10-09-2007, 16:03
Iwo,wobec tego Ty mnie uznajesz za ciemny naród ?
Gratuluję.Nie sobie,ale Tobie -samopoczucia...
Ojca Dyrektora nie cierpię,ale może pozwolisz mieć własne zdanie,nie wyrażając swej opinii na temat ciemnoty...

Ja mogłabym powiedzieć ,że ci co będą głosować na SLD są zdrajcami,po wypowiedzi ich sztandarowej twarzy w Berlinie...
A nie czynię tego,bo szanuję czyjeś przekonania...
Poza tym nie widzę nikogo w miarę silnego.
Lilu jeśli Ciebie obraziłam, to przepraszam. To nie jest moje zdanie, tylko przytoczona wypowiedź czołowego polityka wspomnianej partii.

Alsko
10-09-2007, 16:05
Słowikowo, ojciec dyrektor między innymi nawołuje do antysemityzmu w bardzo brzydki sposób. Między innymi - podkreślam.

POLA
10-09-2007, 16:11
co ten ojciec dyrektor takiego zlego zrobil oprocz rozdzielania na pol narodu? Chce jakis konkretow i nie o Mybachu ani budowanej swiatyni bo to nie jest dostateczny argument .. Do czego on zlego namawia ze tak go wszyscy nienawidzicie?
Podzielenie narodu to mało? Czy taka jest rola tego, który powinien łączyć i jednać, a nie dzielić?
Tego, co oR wyprawia, nie da się streścić, tego trzeba posłuchać i to nie jeden raz, ale w miarę regularnie. To wyjątkowo przebiegły człowiek, który podsyca w nieodpornych a wiernych (jemu!) nienawiść do tych wszystkich, którzy myślą inaczej. Posłuchaj, (zwykle po północy) jak czołobitnie traktują go wierne zastępy, które jednoznacznie kojarzą mi się z lizusami z epoki Gomułki czy Gierka.

inka-ni
10-09-2007, 16:26
Podzielenie narodu to mało? Czy taka jest rola tego, który powinien łączyć i jednać, a nie dzielić?
Tego, co oR wyprawia, nie da się streścić, tego trzeba posłuchać i to nie jeden raz, ale w miarę regularnie. To wyjątkowo przebiegły człowiek, który podsyca w nieodpornych a wiernych (jemu!) nienawiść do tych wszystkich, którzy myślą inaczej. Posłuchaj, (zwykle po północy) jak czołobitnie traktują go wierne zastępy, które jednoznacznie kojarzą mi się z lizusami z epoki Gomułki czy Gierka.
On jest poprosyu góru w sekcie!

Basia.
10-09-2007, 16:33
Basiu przykro mi to mówić, bo bardzo Cie lubię, ale Ty nie głosujesz na żadne kaczki, tylko na ojca dyrektora. Moje gratulacje:D
A swoją drogą miał racje J.Kurski, mówiąc onegdaj, że "ciemny naród to kupi". Sprawdziło się nadspodziewanie dobrze i wcześniej niż mogło się wydawać.
i szanuję, na ojca dyrektora nie głosuję bo go nie trawię, nie uważam się również za "ciemniaczkę" wręcz przeciwnie ...... mam o sobie baaardzo dobre mniemanie. Tym razem dokonałam takiego wyboru i zdania nie zmienię, tak jak nie będe nikogo z tego forum przekonywała do swoich racji. Niech każdy głosuje zgodnie z własnym sumieniem. Zapomniałam napisać, że nie chodzę do kościoła i nie jestem za ochroną życia poczętego. Pozdrawiam cieplutko i bardzo proszę Iwonko zebyś nie przestała mnie lubić .......... bo ja Ciebie zawsze będe lubiła.

iwo1111
10-09-2007, 16:37
Basiu nigdy nie przestanę Ciebie lubić:)
Każdy ma prawo do swoich decyzji i ja to szanuję. Po prostu wyraziłam swoją opinię na ten temat. Staram się być osobą tolerancyjną.
Pozdrawiam serdecznie:)

Basia.
10-09-2007, 16:47
bo już zaczęło mi się na wszelki wypadek robić przykro.

Lila
10-09-2007, 18:55
Alusiu...jedyna żywicielka kotów dla mnie jest tabu,czyli święta krowa.Nie wolno jej zamykac,bez względu na miotane przez nią groźby wobec niewiasty skromnej acz stanowczej.
Tu mówię o mnie...
Iwonko,ja nie należę do przesadnie obrażalskich,ani mi nie było przykro jak i Basi,bo ojca dyrektora kiedyś wysadzę w powietrze na Jasnej Górze ,niczym Kmicic -kolubrynę.
Bez obrazy dla tej ostatniej...
Asieńko,wiesz to Radio Maryja spowodowało,że Mamusia moja przepisała krwawicę Ojca na instytucję kościelną,która nie powiem-wywiązuje się z opieki,ale musi być kontrolowana przeze mnie...
Instytucja owa ,biorąc ów dom i Mamusię,została ciężko pokarana ,nie wiedząc co czyni.Mamusia dokucza im już pełne 4 lata,choć ma lat 91 ,nie spełniając pokładanych w niej nadziei- szybkiego zejścia..:)
A wiesz ,ja mam swój dobytek który mi wystarczy.Natomiast mój brat -lekarz ,już mniej.A ile jest takich wypadków,że biorą dosłownie grosz wdowi ?

A kaczki długo ojca znosić nie będą.Dam sobie głowę uciąć aż do pierwszej krzyżowej,bo są pamiętliwe.A ojciec miał nieostrożność nazwać prezydentową- czarownicą...:)

babciela
10-09-2007, 20:09
Oj,Lilu boje sie ze ojciec jest nie do usuniecia.poczytaj o redemptorystach i dowiesz sie dlaczego

bogda
10-09-2007, 20:09
Liluś...długo będą go znosić, bo ojciec dyrektor ma za sobą potężny elektorat, nigdzie takiego nie zdobędą.... a głową swoją to tak nie szastaj....oszczędż proszę....