PDA

View Full Version : Egzema - komentarze


lula2907
06-09-2007, 14:07
Komentarz do artykułu: Egzema (http://www.senior.pl/158,0,Egzema,1738.html)
--------------------
Egzema- to straszne. Cierpię na nią od 10 lat. Teraz mam palce u rąk, popękane,napuchnięte i bardzo nieestetyczne.Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Wstydzę się swoich rączek.A ból jest nie do zniesienia.A swędzi!!! Szkoda gadać...Może ktoś miły poradzi mi, maść lub krem,który mógłby choć w najmniejszym stopniu załagodzić objawy tej strasznej przypadłości? :((

bogda
06-09-2007, 19:37
Nie wiem czy to stosowałaś, ale podobno dobrze jest moczyć ręce w krochmalu...a nie byłaś z tym u lekarza???

lula2907
07-09-2007, 10:19
Byłam z tym u wielu lekarzy,ale najczęsciej słyszałam,że to choroba gospodyń domowych (HAHAHA) i przepisywali mi leki,które nic nie pomagały.Nawet jeśli stosuję jakieś leki i maści,to objawy łagodnieją,ale nie znikają całkiem i stale swędzi mnie skóra.Krochmalu nie próbowałam,ale dzięki, spróbuję. Każdy sposób dobry,byle zadziałał.:)

Bianka
07-09-2007, 11:56
Nie wiem, jak z egzemą, ale moja koleżanka z b.dobrym wynikiem leczy swoją łuszczycę metodą BSM.
Jest taka książeczka + płyta CD, gdzie można wszystko dokładnie poczytać na temat tej metody i zobaczyć w jaki sposób się ją stosuje. Kosztuje 14 zł.

Kundzia
07-09-2007, 12:12
Ja też kilka lat temu długo walczyłam ale z alergią na rękach,nie do końca ją wyleczyłam ,ale mam spokuj narazie.Wszystkie "brudne" prace staram się wykonywać w rękawiczkach.Dużo pomógł mi polecany przez Bogdę krochmal i maście z grupy Lorinden,jhest ich kilka ,lekarz powinien odpowiednio dopasować,no i jednocześnie brałam leki alergiczne.Teraz okresowo jeszcze czasem mam problemy,ale najczęściej tylko swędą ręce.

arczia
09-09-2007, 14:08
to działa jak ognisko - ile razy włożysz rączki(dotkniesz) czynnika wywołującego, tyle razy zaostrzysz objawy. Nie ma cudownego lekarstwa - tylko unikanie alergenu daje stopniową poprawę +leczenie u dermatologa. Do 60 rż robi się testy alergiczne, ale czy to wiele da wiedzieć, że jest się uczulonym na popularne alergeny? masz je w monetach, klamkach, proszkach, płynach, farbach itp. większości nie unikniesz.
Zawsze trzeba mieć pod ręką maść od lekarza, ale na cuda nie można liczyć - to przewlekła choroba i trzeba ją "oswoić"

becia84
11-12-2007, 19:52
Egzemy nabawiłam się podczas pracy za granicą i teraz od czasu do czasu mam z tym problem. Obecnie stosuje tabletki antyalergiczne plus maść. Przyznam,że o krochmalu pierwsze słyszę,ale spróbuje:)

klaudia69
22-01-2008, 14:49
jestem klaudia i mam tą samą chorobę co wy ja mam 11 lat i mam egzeme od 4 roku życia mam to na palcach u nóg stosuje rózne kremy lecz żadne mi niepomagają jesli ktoś zna świetny krem bardzo prosze o nazwe albo o jakiś inny skuteczny krem =[

Niebieska
26-01-2008, 13:46
To co mi dokucza to egzema..Właściwie to wybieram się z tym kolejny raz do lekarza, ale spróbuje krochmalu może pomoże.Moi bliscy też uważają,że to choroba Pań domu. Ja myślę,Klaudiu,że tego sie nie da wyleczyć..Ilość alergenów jest zbyt wielka.Spróbujcie czegoś z zawartością miodu- łagodzi obijawy..Działa krem uniwersalny potocznie zwany "miodkiem" /Oriflame/- mi pomaga i im miej kontaktu z wodą tym lepiej.

klaudia69
26-01-2008, 19:56
dzięki niebieska ale mi pani powiedziała bo ja mam 11 lat że moze mi przejsc w wieku dojrzewania więc niewiem

Marlena
02-02-2008, 19:35
Czesc ! mam egzeme od ok. roku staram sie ograniczac kontakt z woda ale obowiazki higiena smaruje
dlonie kremami tlustymi i wazelina Mam nadzieje ze cos mi polecicie na to wstretne chorobsko !!!

ssalssa
04-02-2008, 18:49
Marlenko nie wiem czy Ci pomogę, ale :
Wszystkich z tym problemem zapraszam do przeczytania owgo artykułu: http://www.przychodnia.pl/alergia/index20.ph p3?t=20#a natomiast tych, którzy mają zaczerwieniania, plamki, pęcherze itp po uczuleniu zapraszam do przeczytania recenzji i komentarzy o pewnej maści, dzięki której (podobno) owe skutki alergii znikją. Piszę "podobno" bo dopiero dzisiaj ją kupiłam i dopiero zamierzam ją wypróbować http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode =view&id=5382
Ps. Pozdrawiam wszystkich uczulonych i cieszcie się, że nie jesteście uczuleni na pierzę, kurz, pyłki letnie i zimowe, zboże, sierśći, na niektóre produkty spożywcze itp Szaleństwo! Lekarz powiedział mi, że niedługo moje uczulnie przejdzie mi na monety więc muszę nosić same grube pieniądze:-)
Znalazłam wczoraj firmę, która produkuje rzeczy bez niklu, z antyalergicznego materiału. Znajdziecie tam paski do spodni, zegarki, biżuterię itp. I z góry zaznaczam, że też dopiero wczoraj zamówiłam pasek do spodni ze sprzączką bez niklu więc dopiero zobaczę czy to zdaje jakiś egzamin.
www.ringstore.pl Buźka

klaudia69
08-02-2008, 20:02
a ja mam na nogach :(

katarzynka6991
13-02-2008, 08:51
Egzema to straszna choroba, mam w rodzinie a właściwie miałam szwagierkę chorą na egzemę bo ona juz uporała sie z tym problemem,a wyleczyła się w bardzo prosty sposób: smarowała chore miejsca MIODEM RZEPAKOWYM i zawijała bandażem,po dwóch tygodniach jak ręką odjął ręce ma gładki ,czyste jak u niemowlaka,a przed leczeniem rany zaczęły krwawić całe dłonie były zaatakowane przez tę chorobe.

klaudia69
17-02-2008, 13:46
katarzynka6991 czy ona wyleczyła miodem ? jeśli tak to napewno spróbuje :)

olinek47
21-02-2008, 10:52
ja mam to samo i nie moge obierac zadnych warzyw bo jak tylko dotkne to az rozdrapuje rece do krwi mam 26 lat i wogole mi nie przechodzi nasililo mi sie po urodzeniu 1 dziecka nawet mam uczulenie na kosmetyki dla dzieci jedyne wyjscie to smarowac elocomem mi pomaga jeszcze oblewanie rak ciepla woda

Inia17
12-03-2008, 16:45
mam dla was bardzo wazna wiadomośc...mnie egzema męczyla od jakis 5 lat a od kiedy sie urodzilam jestem alergikiem a i ssalssa do twojej listy uczulen moge dodac jeszcze bardzo duzo rzeczy m.in nikiel i kobalt... Wiec chodzilam po roznych lekarzach i wydałam na to mnostwo kasy... jest taka masc protopic ktora kosztuje ok 70 zlotych, za 10 gram oczywiscie i tylko to mnie ratowalo przy zyciu a wlsciwie moje rece... a teraz najwazniejsze... W styczniu 2008 dostalam namiary na lekarza a wlasciwie to zielarza z zapewnieniem ze mi pomoze... troche sceptyczeni do tego podeszlam no ale pojechala... obecnie jestem po 3 mieszance ziolowej i palce mam CZYSTE.. nic mnie nie swedzi i naprawde jest super... dodatkowo dostalam jeszcze taka masc wychladzajaca krew bez zadnych sterydów i mam raczki jak niemowlak... wizyta u tego pana kosztuje 70 zlotych, ale jak sami wiecie to sie niest drogo w porownaniu z tymi masciami... przyjmuje on w takiej wiosce Nakło pod Opolem i nazywa sie pan Janicki imienia niestety nie pamietam... a i wiem jeszcze ze jest to ul. polna... wiem polecam wszystkim bardzo sedrecznie a jesli macie jakiesa pytatnia to podaje moj mail inia17@wp.pl

Mateusz
20-05-2008, 12:57
Witam. Widac ze jestem chyba tu jedynym chopcem. Tez posiadam te chorobe nazywana egzema. Mam ja na rekach. Na poczatku mialem tylko na dwoch palcach potem sie przeniosla na cale rece. Bylem u dermatologa i nic nie pomaga zadne masci. Ta chorobe mozna wyleczyc na wlasnej obserwacji tzn. mam na mysli np. odzywianie przynajminej mi to pomaga a mianowicie ograniczyc nabiał tzn. sery, mleko. twarog zupy na smietanie itp. cholerstwa popsrotu tego nie jesc. da sie zyc :D Fakt nie zejdzie to w jeden czy dwa dni. Ta choroba szybciej sie pojawia niz znika. Przynajmniej na moj organizm działa mysle ze innym tez pomoze. Pamietam ze mecze sie z ta choroba od 2 klasy gimnazjum az do dnia dziesiejszego fakt mialem okres kiedy udalo mi sie zaleczyc ta chorobe ale wystraczy ze sie przesadzi z tym nabialem i powraca. Pamietam jak kiedys bylem u lekarza to powiedzial ze to moze byc spowodowane np. ostrymi portawami badz owocami cytrusowymi tak to powiedzial. Nie wiem czy akurat one pomagaja ale wiem jedno ze nabial to napewno sie do tego przyczynia.

Jolanta928
16-06-2008, 15:57
Witam. Ja też cierpię na to paskudztwo. Wszystkie prace domowe wykonuję w rękawiczkach. Dokucza mi to już ponad 2 lata, leczę się u dermatologa, lecz poprawy nie widać.Zażywałam leki alergiczne, maści sterydowe.
Mycie rąk pogarsza stan choroby. Zaczęłam stosować emulsję do ciała "unibasis". Łagodzi objawy. Wypróbuję sposób z krochmalem i miodem rzepakowym. Dziękuje za rady.

witkacy26
22-06-2008, 14:11
Witam
Wszedłem właśnie na Waszą stronę zobaczyć co to takiego jest egzema. Czytam, czytam i widzę, że być może specyfik który właśnie kupiłem pomoże niektórym z was - postanowiłem więc napisać. Specyfik nieco nietypowy, ale podobno bardzo dobry. Wróciłem właśnie z wycieczki do Maroka (czerwiec 2008). Szwędając się tam po bazarze natrafiłem na sprzedawcę, pokazał mi małą maść mówiąc że jest ona na egzemę. Nie wiedziałem nawet co to takiego egzema, przeszliśmy więc do innych rzeczy (ten gość miał bardzo zróżnicowany asortyment). Po jakimś czasie przypomniałem sobie, że mam na stopie jakąś taką dziwną plamkę, stwierdziłem więc, że to kupię i spróbuję. Pomogło natychmiastowo (znaczy w cztery dni) i uznałem tą maść za skutecznie działającą. Po powrocie do domu stwierdziłem że zobaczę, co to takiego egzema. Z tego co widzę ja miałem coś innego, ale być może i wam ta maść by pomogła. Buteleczka na oko jakieś 20-30 gram - kosztowała mnie 8 euro, ale prawdopodobnie strasznie przepłaciłem (kto tam był wie o co chodzi :) ). Na opakowaniu pisze (po arabsku), że maść oparta jest na wyciągach z przeróżnych ziół (nie zawiera składników zwierzęcych). Że należy smarować zaatakowane miejsce dwa razy dziennie (nie więcej), po uprzednim umyciu go wodą z mydłem. Piszę tak szczegółowo, ponieważ opis na maści jest po arabsku. Załączam zdjęcia.
Można to kupić na każdym marokańskim bazarze i w większości marokańskich sklepów. Prawdopodobnie dałoby się to również znaleźć w innych krajach północnej Afryki (Egipt, Tunezja - popularne kierunki wakacyjne). Zdjęcia maści znajdziecie tutaj: http://ww.i15.eu/a/egzema/ Jeżeli pomoże to komukolwiek, będę się bardzo cieszył. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam - Witek

sunny_20
27-06-2008, 16:33
Ja stosuje w tym momencie krem Elocon (mometasone furoate), stosuje sie go tylko w stanie zaczerwienienia i swedzenia skory, uzylam go kilka razy i jest naprawde dobry,szybko redukuje swedzenie i wysusza ranki, do tego aby utrzymac nawilzenie skory, w kieszeni mam zawsze krem Aveeno(krem z naturalna koloidalna owsianka) - jest super.W moim przypadku dochodzilo czasami do powstwania babelkow wypelnionych plynem, ktore pekaly, np. pod wplywem drapania, lub roznych czynnosci domowych, powstawaly zolte strupki i rany, po zlagodzeniu kremem, skora obumarla zluszczala sie, bedac przy tym bardzo, bardzo sucha. Do tego stopnia, ze przy zgieciu palca, zacisnieciu piesci potrafila pekac w kilku miejscach, tworzac bolesne ranki... A w lagodniejszej formie po prostu skora jest czerwona i swedzaca. Przy zaostrzeniu objawow wraz z mascia i kremem nawilzajacym uzywam lekow antyhistaminowych zmniejszajacych objawy alergii (zyrtec, claritine,piriton, i inne). Wczesniej uzywalam duzo innych lekow jak np. Kuterid(Betamethasone Dipropionate), Cutivate(fluticasone propionate) to jest bardzo silna masc steroidalna, Betnovate-N(betamethasone valerate), wszystkie te mascie i kremy zawieraja steroidy i sa na recepte. Bez recepty mozna otrzymac krem Hydrocortison ktory takze zawiera miminalna dostepna bez recepty dawke leku(silniejszy wydaje sie z przepisu lekarza). Z upływem czasu skóra przebarwia się i staje się mniej sprężysta, wiec uzywajac tych masci trzeba naprawde zalecac sie do wskazan i smarowac tylko na zmienione chorobowo miejsca, bardzo cienka warstwe. Tak jak wspomniano w artykule nasza choroba nalezy do grupychorobn psychosomatycznych wiec nie stresujmy sie:) Po ugotowaniu obiadku, chlodny drink do reki i na lezaczek do ogrodu a maz pozmywa talerze!!
pozdrawiam wszystkich:) wybaczcie ze bez polskich znakow, ale nie posiadam.

krukjan
10-07-2008, 16:36
Witam choruje na egzeme od roku mam popękane ręce nogi i łokcie praktycznie żadne maści nie pomagały poza sterydami,ale koleżanka powiedziała mi że jest maść niesterydowa którą stosuje u swojego pięcioletniego dziecka jest droga ok 80zł ale efekt jest po 2-3dniach nazywa sie ELIDEL polecam.

agda
11-09-2008, 01:26
hej jestem nowa mam na imie Agata mam tą chorobe co wy wszyscy!naszczescie ustapila natomiast teraz mam inny problem znow pod nosem az do ust zrobilo mi sie wstretne czerwone paskudztwo niewiem jak mam sobie z tym radzic jestem alergiczka od dziecka mialam to na nogach na rekach na zgieciach na powiekach na szyi najgorsze to co mialam to chyba to na rekach o jejciu po umyciu sie ciagle szczypalo krew ani zgiac ani sie wytrzec wrecz az taka szorstka ciagle pekala masakra ale uporalam sie z tym mysle ze moze ktos to przeczyta i ma to samo co ja moze da mi rade z gory dziekuje:)pozdrawiam

agda
16-09-2008, 00:08
czy tutaj wogole ktos zaglad?

agda
16-09-2008, 00:12
halo ludzie?

małaaga
15-01-2009, 18:21
ja to "dziadostwo mam od niemal 20-tu lat, dopiero teraz zaczęłam się leczyc, zobaczymy co z tego wyjdzie; mam nadzieję, że jakoś to wyleczę, bo już się wstydzę się pokazywac swoich dłoni na światło dzienne, masakra - żadne kremy nie pomagają, ani inne sposoby, może lekarstwa mi pomogą...

Malwina
15-01-2009, 18:31
Baardzo łagodzą objawy kąpiele w mączce ziemniaczanej....i mycie sie szarym zwykłym mydłem.....spróbuj.zapomnij o kosmetykach......WAżna pzry egzemie jest dieta, ale dermatolog napewno o niej mówił

martuśka
29-01-2009, 18:48
hej wszystkim:) od ok 4 miesięcy mam tę samą chorobę co i Wy..:(
kiedy byłam poraz pierwszy u dermatologa maścii,kremy i tabletki których używałam nie do końca mi pomogły na początku było wszystko dobrze ale po tygodniu wszystko wrócilo.. kiedy byłam poraz 2 to maści i tabletki zaczęły działac tak samo jak i za pierwszym razem a teraz po 2 tygodniach znow cos sie dzieje:(
ale jesli to Wam pomoże w jakiś sposób, to polecam: krem intensywnie natłuszczający elo-baza,
i moja p.dermatolog powiedziala abym odstawila żel typu dove czy fa..uzywam na codzień żelu emolium ok30 zł i jeszcze do tego emulsja do ciała o tej samej nazwie ok.30 zł-wystarczuy2 razy w tygodniu i skóra jest dostatecznie nawilzona.Biore jeszcze leki ale wątpie czy można kupić je bez recepty...Pozdrawiam:)!

wisienkozerca
05-02-2009, 14:58
Ja mam to blisko od 15 vlat -bo tak daleko pamiętam i jak WAM wszytskim mi też nikt nie może pomóc. Ale jest maść która mi pomaga po 3 nałożeniach na ręce-bo tam to mam. Maść się nazywa novate (clobetasoli propionas 0,05%) i jest na receptę. Ale jak się posmaruje nią 3 razy to po podskórnych bąbelkach i pękającym naskórku zapominam od razu.

krysiek
06-02-2009, 17:30
super forum wiele fajnych porad zaczynam od miodu moze jak niewyjdzie to nastepne zastosuje :] mam egzeme od 7urodzin jakos tak i tera mocno mi sie nasililo czytalem ze moze to byc wynik dlygotrwalego stosowania masci sterydowych wiecej w linku podanym http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Posterydowe_zapalenie_sk%C3%B3ry to odpowiedz dla pani co sie pytala skad ma kolo ust i nosa plame moze to akurat od masci tych.pozdro

klaudia69
08-02-2009, 19:08
Hej. Mi osobiście Olej Rzepakowy wogole nie pomógł..Dawno nie byłam na forum..Nadal cierpie na Egzme..Niestety chyba juz jej nie wylecze ..Bardziej zaspokoje.ale i tak wiem ze ona wróci ..Ja osobiście Uzywam Kremu Emolium kosztuje ok 25 zł..eH..^^ mi tak za dobrze nie pomaga..^^ kupiłam juz go poraz drugi..Ja musze zmieniać kremy bo te same co wczesniej miałam nie działają..Ja jak wspomniałam Mam na nogach..Najgorsze jest to że nogi mnie swedzą i mam rany..Czasami az do krwi. Bardzo bolesne (zazwyczaj) Skóra z nóg mi schodzi...Dzięki wam za nazwy kremów..Napewno któryś kupie i zobaczymy czy poskutkuje ..

ewelina21
17-02-2009, 22:02
metoda dośc nieprzyjemna...,ale skteczna;) należy natrzeć podrażnione miejsca własnym moczem (przy uzyciu wacika). Ja tego sposobu raczej unikam, ale dla osób naprawdę zdesperowanych może okazać się ostanią deską ratunku. polecam:)

Mateusz
22-02-2009, 12:53
witam. napisze poraz kolejny. sprobojcie zastosowac sie do tego co napisalem wczesniej. ODMOWIC jakie kolwiek białka - mleko, sery, smietany , jogurty itp. Mi to pomaga... Ale odrazu mowie to nie jest choroba ze dzis jest a jutro znikinie.efekt widac dopiero gdzies po tyg. Dermatolog powiedzial ze to jest w organizmie i potrzeba czasu zeby to zaleczyc.- wpleni sie z tym zgodze. A z tego co sie zdazylem zorientowac na wlasnej skorze to jest choroba ktorej nigdy sie nie zaleczy :/ Mozna ja tylko zalagodzic. np. Odmowilem sobie jakiego kolwiek nabialu . Place i dlonie zagoily sie i nie mialem nigdzie zadnego pechezyka ani zaczerwien. No wiec dla pewnosci zjadlem pizze i jakas tam zapiekanke - cokolwiek z serem i co sie okazalo. w tym samym dniu mi wyskoczyly pecherzyki... Na waszym miejscu bym tego sprobowal. ODMOWIC NABIAL. Masc moze pomoc w tym miejscu gdzie jest a co z tego jak w drugim wyskoczy :/. Pozdrawiam. NABIAL TWOJ WROG !!!! :D:D::P

ewelina21
23-02-2009, 22:37
żyć bez nabiału, to prawie jak umrzeć...,ale spróbuję ograniczyć:)

megiii
12-04-2009, 13:48
MI POMAGA JEDYNIE LATICORT CH KREM LUB MAŚĆ (JA UŻYWAM MAŚCI, OD RAZU CZUĆ ULGĘ!!!!), ZAPYTAJCIE U DERMATOLOGA, MUSI PRZEPISAĆ, BO BEZ RECEPTY NIE MOŻNA NIESTETY KUPIĆ!! NAPISZCIE CZY WAM TEŻ POMOGŁO, POZDRAWIAM

megiii
12-04-2009, 21:20
JA UŻYWAM MAŚCI LATICORT CH I ULGA OD RAZU!!! ALE NIESTETY TRZEBA UDAĆ SIĘ DO DERMATOLOGA, ŻEBY ZAPISAŁ, BO BEZ RECEPTY NIESTETY NIE MOŻNA KUPIĆ. POLECAM ZDECYDOWANIE. NAPISZCIE CZY WAM TEŻ POMOGŁO POZDRAWIAM ;)

B.B.
20-04-2009, 07:43
Dr. Tombak poeca zewnetrznie ocet jablkowy zmieszany pol na pol z olejem slonecznikowym.
Niektorym osobom pomagaja tez okłady z wyciagu z aloesu. Swiad łagodzi , procz krochmalu, okład z papki : platki owsiane plus woda, tak jak na owsianke ,ale bez soli itp.

B.B.
20-04-2009, 07:47
PS I jeszcze jedna wżna rzecz :często egzema nasila sie pod wpływem stresu .Lagodne ziolowe srodki uspokajajace moga przynieśc ulgę, choc oczywiscie wszystko to jest leczenie objawowe,a co do samej przyczyny , sa rozne teorie...

kulka
09-06-2009, 13:51
Ja mam egzemę od 5 lat, pojawia się prawie zawsze na dłoniach po zetknięciu z płynem do mycia naczyń lub innymi detergentami, a także pod wpływem długotrwałego stresu. Oczywiście nie znalazłam skutecznej maści, staram się nie drapać swędzących miejsc, no i nie myję naczyń :) na gumowe rękawiczki dłonie także reagują uczuleniowo. Razem z nadejściem lata objawy się nasilają i nic nie da się tym zrobić.
Czy ktoś ma jakieś jeszcze pomysły co do zwalczania tego choróbska?

marteczka
09-06-2009, 14:56
Witam wszystkie cierpiące Panie:) Na tę dokuczliwą przypadłość cierpię zawsze całą wiosnę i lato(usadowiło sie to na dłoniach) - paskudna sprawa - boli, piecze dłonie mam napuchnięte jak poduszki, popękaną skórę zwłaszcza na zgięciach palców ). Ale mam jakiś mały ratunek - ostatnio mój mały synek dostał też jakieś zmiany atopowe skóry i lekarz przepisał mu maść o nazwie CUTIVATE, kosztuje około 12-15zł. Synkowi przeszło niemal, że natychmiast więc spróbowałam na te swoje biedne łapki i POMOGŁO! Dłonie sklęsły a pęknięcia, które tak strasznie bolą ładnie się goją.

Marek28
30-06-2009, 18:59
mi osobiscie na egzeme bardzo pomagaja dwie rzeczy
1 masc MUMIO badz masc robiona domowym sposobem z wazeliny i z suszonego sproszkowanego mumio
2 wyciag z oleju z ostroporestu badz tez sam olej( wyciag z oleju jest w aptece pod nazwa sylimarol) pomaga bardzo

Witamina
27-09-2009, 20:49
Egzema- to straszne. Cierpię na nią od 10 lat. Teraz mam palce u rąk, popękane,napuchnięte i bardzo nieestetyczne.Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Wstydzę się swoich rączek.A ból jest nie do zniesienia.A swędzi!!! Szkoda gadać...Może ktoś miły poradzi mi, maść lub krem,który mógłby choć w najmniejszym stopniu załagodzić objawy tej strasznej przypadłości? :((

Witamina
27-09-2009, 20:49
Egzema- to straszne. Cierpię na nią od 10 lat. Teraz mam palce u rąk, popękane,napuchnięte i bardzo nieestetyczne.Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Wstydzę się swoich rączek.A ból jest nie do zniesienia.A swędzi!!! Szkoda gadać...Może ktoś miły poradzi mi, maść lub krem,który mógłby choć w najmniejszym stopniu załagodzić objawy tej strasznej przypadłości? :((

Witamina
27-09-2009, 21:00
W sprawach schorzeń skórnych bardzo ważną sprawą jest dieta.Jeżeli osoba jest uczulona na produkty mleczne ,to wszelkiego rodzaju maści spełniają tylko rolę łagodzenia objawowego i to często na krótki czas.Może to być inny alergen.Kolejnym etapem jest oczyszczenie skóry z toksyn,jakie są w niej zawarte pod wpływem alergenu.Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie toksyn z narządu głównego w tym przypadku płuc.Dopiero to może dać trwałe usunięcie dolegliwości.Może to być oczywiście inne podłoże.Badanie takie bezboleśnie wykonujemy i na podstawie wyniku badania proponujemy preparaty oczyszczające skóre siłami własnymi organizmu ukierunkowanymi w stronę wydalenia ich za pomocą własnego układu immunologicznego.Jest to metoda dla cierpliwych ,ale pozwala pozbyć się problemu definitywnie.Test -Med Centrum Promocji Zdrowia Gorzów Wlkp tel 601757749.

Srebrnowlosy
19-10-2009, 02:02
Witam.
Mam coś takiego od 4 lat.Zauważyłem że zbiegło się to zjawisko z bardzo dużym stresem które spotkało mnie w życiu (rozstanie z matką mojego dziecka).Poza wymienianymi tu objawami (w moim przypadku dotyczy to tylko dłoni) mogę dodać schodzące paznokcie(totalna trauma).Teraz właśnie schodzi mi trzeci paznokieć...tak po prostu,palec w górnej części przy paznokci robi się opuchnięty,swędzi i robi się ubytek w paznokciu,po czym całkowicie schodzi i odrasta drugi ale już nie tak ładny jak jego poprzednik :(( Nikt takiego przypadku widzę tu nie miał ,albo nie opisywał.Dłonie i paznokcie miałem zawsze zadbane i ładne ,czego nie mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy.
Stosowałem wiele specyfików ale na dłuższą metę pomogły mi chińskie kuleczki o nazwie" Lianqiao Baidu Wan" oraz maść "999 Piyan Ping Ointment" tanie to nie jest ale skutecznie zwalcza objawy .
Diety nie mam,jem,piję alkohol,opalam się naturalnie ,chodzę na basen .I co Wy na to ?? Ktoś akcję z paznokciami już miał ??

eloelo
10-11-2009, 12:38
Ja juz nie cierpię ! mam 18 lat i na egzeme cierpie juz ok. 9-10. zaczynało sie niewinnie ale potem bylo starsznie ostatnio mialam juz rany od drapania nieprzespane noce od bólu. masakra. rok temu poszłam dermatolog przepisała mi maść Nowate 0,5 mg/g , krem Alantan plus i ze jestem alergiczka to tabletki Telfexo. i ulżyło ale egzema jest choroba nawracajaca sie jak tylko przestaniesz uzywac leki. i tak mascie mi sie skonczyly wiec poszlam znów po te same. i znów jest super :) moje ręce są ok i nie wstydze sie juz ich pokazywać. . ale naprawde polecam jezli mi pomogło przy naprawde ostrej egzemie. za leki zapłaciłam ok 32 zł . życze powrotu do zdrowia. a jezeli musze pozmywac nakładam rekawiczki gumowe . i polecam kosmetyki z firmy AA np. mydło lub balsamy.

eloelo
10-11-2009, 12:46
a Srebrnowłosy odradzam basen kategorycznie ! w wodzie basenowej jest chlor a skóra z egzema jest bardzo podrazniona. zrezygnuj z basenu.

eloelo
10-11-2009, 12:46
a Srebrnowłosy odradzam basen kategorycznie ! w wodzie basenowej jest chlor a skóra z egzema jest bardzo podrazniona. zrezygnuj z basenu.

Luka
15-11-2009, 23:24
Przynajmniej dwa razy w roku przytrafia mi się egzema. Prawdopodobnie czynnikiem drażniącym jest u mnie woda. Niestety myć się trzeba dlatego trochę trwa gojenie się ran na palcach. Ja niczego nie stosowałam,nie wiedziałam co może mi pomóc.Ostatnio w mądrych książkach wyczytałam,że na egzemę pomaga witamina A. Najwięcej tej witaminy mają zioła tj.:dzika róża, nasiona kozieratki, pokrzywa, jarzębina , czarny bez i przede wszystkim nagietek, którego napar przyspiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu blizn. Wiem to bo sama próbowałam okładów z nagietka na wypryski.Wywar z nagietka i siemienia lnianego pomaga również na pękanie pięt.Warto spróbować naturalnych metod leczenia zanim pójdziemy do apteki po przeróżne specyfiki. Polecam!!!!

truther
29-11-2009, 23:55
Mam dla Was dobrą wiadomość... egzeme można wyleczyć w 100%... przez 12 lat cierpiałem na dolegliwości skórne, swędząca, pękająca sucha skóra z tendencjami do przetłuszczania się (nie wiem, jak to możliwe, ale ja tak miałem)... do tego miałem alergię i astmę... przez ten cały czas chodziłem od specjalisty do specjalisty, podejrzenia i leczenia pod różnymi kątami: egzema, alergia, astma, łojototkowe/atopowe zapalenie skóry, trądzik... i żadnej poprawy.

Lecz ostatnim czasy odkryłem coś wspaniałego, co mi pomogło przezwyciężyć te dolegliwości. Nazywa się to MMS (Miracle Mineral Suplement) (to nie jest żadna reklama, to nie jest produkt farmaceutyczny czy przemysłowy)... stosuje się to zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie (a najlepiej zewnętrznie i wewnętrznie)... oto kilka bardzo treściwych stron o MMS:

streszczenie ksiazki o MMS
http://kazik1.republika.pl/Inne/MMS-Lek_XXI_w.htm

MMS opis dzialania!
http://free4web.pl/3/2,55537,215462,7746306,Thread.html;jsessionid=iday j1f9xhnp

The standard method of use MMS
http://jimhumble.biz/biz-normal.htm

Basic considerations for using MMS
http://jimhumble.biz/biz-fundamentals.htm

w leczeniu objawów skórnych dobrze jest zacząć zmieniając dietę (ja początkowo zrezygnowałem z nabiału, mięsa i tłuszczów, potem po kolei przywracałem poszczególne składniki do diety i muszę powiezieć, że najgorszy wpływ na mnie miał nabiał)

w razie wątpliwości proszę pytać, pisać na priv, na maila

pozrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)

verka17
04-12-2009, 13:05
Na egzemę choruję od 20 lat. Pierwszy raz pojawiła sie u mnie w wieku 7 lat. Wychowywałam sie i dorastałam w małej miejscowośi bez dostępu do wykwalifikowanych specjalistów ( jeden dermatolog na cały region !)Lekarz , który mnie "leczył" to kompletny konował-faszerował mnie przez wiele lat maściami sterydowymi i teraz mam dłonie jak 70-letnia staruszka , nigdy nie zlecił testów alergicznych !
Unikajcie jak możecie steroidowych leków-one pomagaja tylko na chwilę , a przy dłuższym stosowaniu niszczą skórę rąk , która staje się coraz cieńsza- powie wam to każdy MĄDRY lekarz.Najważniejsze to unikac czynników drażniących , a wiem , że to możliwe , bo sama jestem uczulona na wieeeeele substancji.Wszelkie prace domowe ( zmywanie , sprzątanie , pranie itp. ) tylko w rękawiczkach z bawełnianym wnetrzem-warto zainwestować , są trochę droższe niż te zwykłe , ale warto.
Nie trzeba rezygnować z basenu ( jak ktoś napisał ) ważne tylko , żeby woda była ozonowana a nie chlorowana , sa takie pływalnie.No i odpowiednia pielegnacja skóry: dobre są produkty Emolium ( wcześniej wspomniane ) , ale mi osobiście bardzo służą kosmetyki IWOSTIN , są troche tańsze i do nabycia tez w aptece. W szczególności polecam krem regenerujący do rąk Iwostin-dla mnie rewelacja , rany i bąble szybciej mi sie goja niż po jakiejkolwiek maści , ale to tylko moje zdanie i zdaje sobie sprawę , że każdy inaczej przechodzi tą chorobę i inne rzeczy mogą mu pomóc. POlecam wypróbować , może pomoże :) powodzenia

Malwina
04-12-2009, 16:43
Powinnaś zapomnieć o mydłach..natomiast moczyć ręce (systematycznie) w kapieli z szarego mydła..ma rewelacyjne własciwości(zetrzeć około 2cm szarego mydła na tarce i rozpuścić w gorącej wodzie)....jeśli kąpiel całego ciała zetrzeć pół kostki mydła szarego na wannę...bardzo łagodząco działają też kąpiele w krochmalu....oba leki naturalne znacząco łagodzą wszelkie sprawy skórne a czasem likwidują zupełnie...jak przy wszystkim zalecana systematyczność działań....

miszka52
03-03-2010, 20:24
Witam, odświeżam wątek, bo okazało się dzisiaj, że ta okropna przypadłość stała się i moim udziałem.
Zaczęło się chyba latem... Nie wiem, bo nie od razu na to zwróciłam uwagę. Boki palców u rąk (szczególnie u prawej) stały się szorstkie, jakby przetarte na sucho pumeksem. Jakos nie od razu zaniepokoiłam się, bo zwykłe nasmarowanie rąk kremem łagodziło objawy. Ale naskórek stopniowo zaczął robić się coraz grubszy, o lekko żółtym zabarwieniu - jak przy... mikro odciskach. Bo nie wiem jak to inaczej określić. No zaczęło się toto łuszczyć, palce (boki) miałam pełne zadziorów, które po oderwaniu (niechcący) tworzyły małe ranki, skóra w miejscach zginania palców zaczęła pękać, pojawiło się swędzenie i nadwrażliwość. Zaczęło się rozprzestrzeniać na okolice przypaznokciowe i opuszki palców, a także na wnętrze prawej dłoni. Ciągle wszytko leci mi z rąk, bo się urażam przy chwytaniu różnych twardych lub kanciastych przedmiotów. Mam takie wrażenie, jakbym miała skórę po tylko co zaleczonym poparzeniu... Swędzącą, bardzo wrażliwą i obolałą jednocześnie. Próbowałam stosować różne środki polecane przez farmaceutów w aptece - a to na łuszczycę, a to na grzybicę... Nic nie pomogło, więc wreszcie trafiłam do dermatologa, który zdiagnozował "wyprysk kontaktowy", czyli jak znalazłam w necie - egzemę.
Od dzisiaj zaczynam leczenie - wewnętrznie Telfast przez 10-14 dni, a zewnętrznie muszę smarować zmieszanymi maściami: Clotrimazolum+Detreomycyna+Elosone przez 4 dni, a od piątego tylko dwa razy w tygodniu samym Elosone. Poza tym, po każdym myciu rąk smarowanie kremem Lipobazą. Po 2 tygodniach do kontroli.
Jak sobie tu poczytałam Wasze doświadczenia z tą przypadłością, to zaczynam czarno widzieć. No, ale zobaczymy... Po głębokiej analizie przyczyny zaczynam podejrzewać rękawiczki z dodatkiem lateksu, które dostałam od synowej. Takie fajne, czarne, wytrzymałe, bardzo je lubiłam i używałam dosyć często... To się tak mniej więcej w czasie zbiegło z pierwszymi objawami. Odstawiam je definitywnie i zobaczymy, co dalej. Muszę kupić w aptece jakieś antyalergiczne. Dzisiaj zupełnie zapomniałam.

Malwina
03-03-2010, 21:03
Wszystkim zdiewczynom mającym kłopoty ze skórą podpowiadam,ze skóra "ma powinowactwo" z wątrobą , pęcherzykiem żółciowym....czasem po usunięciu pęcherzyka żółciowego dolegliwości skórne mijają...

AskaK
29-05-2010, 23:41
ja tez od lat borykam sie z odmiana egzemy,stosuje masc DETREOMYCYNA 3,2 SKUTECZNA PO KILKU DNIACH i na wiele m-cy mam spokoj

morena
06-07-2010, 00:42
Witam, mam egzemę od 6 roku życia, a obecnie mam 25 lat. poczatkowo mialam fatalne dlonie - opuszki palcow - obrane do miesa, krwawiace, beznadziejne.. kilka miesiecy przerwy i stopy - piety ohydne :/ znow przerwa i od 3 lat walcze z nogami. Odechcialo mi sie zyc! Wyprobowalam chyba wszystkie cuda swiata, wydalam mnostwo pieniedzy i nic ;( kilka tygodni temu przeszlam kuracje sterydami doustnymi bo chodzic nie moglam. pomoglo - na tydzien! ;(
nie wiem co robic! NIc nie pomaga. Jak wyglada moja skora na stopach pisac nie bede, kazdy z Was wie. Wybieram sie do zielarza - dopiero w sierpniu, bo w łódzkiem znalazlam jednego, ktory akurat wypoczywa na urlopie.
Jesli ktos moze mi pomoc, zna jakies leki, ziola, lekarza, zielarza, szamana, kogokowliek - ja bardzo prosze Was o pomoc.
Zrobie wszystko by moc zalozyc obuwie odkryte, pojsc na basen, normalnie zyc.
Moj mail:
iskagk@poczta.onet.pl

Teraz pomagam sobie Diprosalic i Laticort.. Moja Pani dermatolog polecila mi krem firmy URIAGE nazywa sie
BARIEDERM - dobry na pekniecia, sucha skore - szybko wyleczylam pekniecia w kacikach ust, ale nog nie :9 Bariederm w aptece trzeba zamowic, ja placilam niecale 60 zl za 40 gram.

Nie wiem co jest moim alergenem, nie wykryto od 19 lat :(

Zyc mi sie nie chce, nie moge sobie poradzic w tym psychicznie..

Gabrysia

DiamandaXD
22-07-2010, 08:55
siema. mam niecałe 15 lat i od 12 borykam sie z trudnym problemem. nie wiem czy moja choroba to egzema, lecz z tego co piszecie prawdopodobnie jestem na nią skazana. moje ręce (tylko ręce, kiedyś miałam także zmiany chorobowe na zgięciach w łokciach i jak moja mama mówi twarzy ale to juz jako maalutki dzieciak) są zaczerwienione w okolicach palców, skóra się cholernie łuszczy co jakiś czas wyskakują takie bąbelki wyglądają niczym pryszcze ale z nich wycieka coś w rodzaju wody. gdy dotknęłam tego płynu chusteczką higieniczna zobaczyłam ze jest o lekko żółtawym zabarwieniu. gdy pokazują się te bąble to skóra okropnie swędzi, czasami to nawet budzę się w nocy bo tak drapie. po rozdrapaniu tej skóry najczęściej tworzą się rany. gojenie ich trwa około tygodnia. wolałabym nie mieć tych rąk i być kaleką. :( po wizycie u dermatologa zostało mi przypisane kilka maści mianowicie sterydów. nie uzywam ich; jako małe dziecko juz z tego rodzaju masci korzystałam. skora na moich rękach wygląda niczym papier. kobieta powiedziała mi także ze to może być atopowe zapalenie skóry. ale dotąd żadne leki na AZS pomagają tylko na chwile. niekiedy czuje się wręcz jak królik doświadczalny; wypróbowywałam na sobie już tyle maści, tyle kremów, tyle leków. teraz mam ręce pomarszczone jak jakaś babcia. ale ludzie ja mam 15 lat ! :( porostu koszmar. czytałam gdzieś ze to może być od chloru w wodzie z kranu i innych dodatkowych substancji jakie do niej dodają. no ale nie wiem. przecież nie będę całe życie kupować sobie do kąpieli wody destylowanej. jak ja zazdroszczę ludziom którzy mają gładkie ręce...

DiamandaXD
22-07-2010, 09:08
a i jeszcze coś ;p gdy jest zima wszystkie te objawy łagodnieją skóra jest jaśniejsza, prawie nie swędzi bąble pokazują się o wiele rzadziej, w lato normalnie bąble pokazują się tak co 6-10 dni . niekiedy cała zima nie ma tych bąbli.

fransenbasia
03-09-2010, 20:00
Witam wszystkich! Z ta paskudna choroba borykam sie od roku .Ja mam poranione ,obolale z bablami z jakas lepiaca ciecza,strasznie swedzace rece.Probowalam pod kontrola lekarza, wielu masci i kremow, ale nic nie pomoglo.Obserwuje wrecz, pogorszenie sie stanu moich rak.Mam pytanie.Jak radzicie sobie w pracy?Czy na egzeme mozna przebywac na zwolnieniu?Czy z powodu egzemy mozna przejsc na rete inwalidzka?Pytam ,poniewaz mieszkam w Holandii i tutaj sama decyduje o chorobowym .Zwolnien lekarskich nie ma.

DiamandaXD
14-09-2010, 14:50
odkryłam wspaniałą emulsje do ciała która na serio poprawiła stan mojej skóry. jej nazwa to Atoperal. ja uzywam. kiedys miałam z tego krem ale krem okazał sie nieskuteczny. ale ta emulsja... normalnie cudotwórca, tylko ze trzeba smarować nia przynajmniej ze 2 razy dziennie. u mnie od razu widac było efekty. wprawdzie sprzedawana jest tylko w dosc duzych opakowaniach ale szczerze.. polecam. dzięki temu moje ręce nie są czerwone ani skóra nie jest popękana. są praktycznie jak zdrowe. myślę że warto spróbować. jeśli pomoże to będę zadowolona :)

mala_rybnik
17-09-2010, 13:01
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i muszę stwierdzić, że prawdopodobnie mam tą samą chorobę. Do dermatologa wizytę mam na 27 września, już wcześniej się zarejestrowałam.
Obecnie mam 20 lat, w gimnazjum podczas zimy miałam na małym palcu u prawej ręki strasznie suchą skórę. Popękana, szczypała, bolało strasznie gdy nie miałam rękawiczek. Ale stwierdziłam, że pewnie dlatego, iż nie smaruję się żadnymi kremami i mało piję wody. Oczywiście smarkata to "olałam". Po jakiś 2 miesiącach znikło no to oczywiście myśl, że jest ok. Niestety w wakacje tej samej klasy znów mi wyskoczyło. Tylko dalej na tym małym palcu. Nie miałam bąbli tylko strasznie suchy palec i popękany. Zaczełam pić dużo wody bo na wsi przebywałam i znikło, nawet nie zorientowałam się kiedy. Po dwóch latach na wakacje znów mi wyskoczyło na tym samym palcu w wakacje. Poleciałam do Bułgarii i następnego dnia gdy się obudziłam już tego nie miałam... Więc znów przestałam się przejmować. Niestety po kolejnych 3 latach, czyli teraz, dostałam to samo na tym palcu... Tym razem zmiana. pojawiły się bąble, swędzenie, pieczenie i potem sucha skóra, którą zdrapywałam... No i oczywiście małe rany stąd były. Potem zauważyłam bąbelki ( bez suchej skóry ani czerwonej ) na środkowym palcu... Pomyślałam, że to pewnie uczulenie bo jestem alergikiem na przeróżne rzeczy. Dopóki nie zaczeli mnie w domu straszyć, że to może być łuszczyca albo inne cholerstwo za przeproszeniem. Postanowiłam do dermatologa się zapisać właśnie. W międzyczasie mam już na trzech palcach albo bąble małe czy zaczerwienienie. Dalej mam lekko suche i pęka przy zginaniu, ale nie aż tak jak wcześniej... Nie dość, że miałam suche, popękane bardzo mocno to miała w między czasie bąble swędzące... Z jednej strony piecze i swędzi z drugiej boli i szczypie z zimna jakby. Używałam maści jakieś z apteki. Nie pamiętam nazwy... na D coś. Niby złagodziło lekko, ale praktycznie wcale. Odłożyłam. Jedynie na suchotę pomaga mi miodzik z Oriflame. Różowy, okrągły jak słoiczek Kubusia Puchatka. :) Jest malutki, ale wydajny. Zapach neutralny, jest naturalny, żadnych barwników itp. Nie zaszkodzi, a może komuś pomoże jak koleżance, która się wypowiadała dawno temu. :) Nie wiem natomiast co zrobić dalej bo właściwie żeby mi to zeszło to ja powinnam do kostnicy już pójść. :P W pracy muszę czyścić i sprzątać kurze, podłogi jak większość. Rękawiczki są zwykłe i jeszcze gorzej w nich niż bez... Postaram sobie sprawić te bawełniane jednak na dzień dzisiejszy stwierdzam, że to mi tak prędko nie zniknie, a bynajmniej nie zmaleje.
Z innej "beczki".
Czy mogę być uczulona na Magnez? Wypiłam nie jednokrotnie cappucino z magnezem i nie wiem czy po nim czy czymś innym miałam bardziej czerwone i mnie piekło... Więc trochę dziwnie. Teraz piję waniliowe i nic... Moja mama nie może zażywać w tabletkach bo ma ochotę na wymioty itp, ale nigdy nie miała wysypki ani żadnych tego typu rzeczy. Mój tata ani ich rodzice więc skąd się wzieło? Podobno genetyczne... Tylko u mnie w rodzinie jestem jedyna...

krzysr
18-09-2010, 08:35
Witam wszystkich egzemowiczów...
Wiem co to jest dlatego zdecydowałem się na napisanie. Męczyłem się z ta choroba 5 lat, wydawałem setki złociszów na lekarzy, różne maści, kremy, tabletki, różne napary, badania itd, bez efektu...
Polecono mi Panią, która zajmuje się "ziłolecznictwem", chyba dobre określenie bo są to naturalne preparaty ziołowe. Od pół roku używam ich i praktycznie zapomniałem już o mojej zmorze...
Nadal ich używam, gdyż jest to proces długotrwały, by pozbyć się "tego" na zawsze. Każdy przypadek jest indywidualny więc nie będę opisywał mojej kuracji.
Bardzo gorąco polecam kontakt z Panią Anią.
"Ziała życia" , zila_zycia@wp.pl , www.ziola-zycia.com.pl
Odpowiem na każde pytanie; rutkowski2407@gmail.com
Pozdrawiam

damian20
30-10-2010, 20:18
jak stosować ten krochmal?

sebek1978
18-11-2010, 22:04
Witam wszystkich !!!!!!!!
Mam te dziadostwo od około 2 lat najpierw miałem od spodu dłoni przez około roku bylem u dermatologa to się wyleczyło i przeszło po miesiącu na ręce od wierzchu teraz mam cakiel popękane raczki, jak mnie weźmie na drapanie to szału dostaje nie mogę się powstrzymać szoruje ręce konkretnie aż krew leci wiem ze nie mogę ale silą wyższa. Jestem profesjonalnym akwarysta i z woda mam na codzie do czynienia a moja praca polega na foliowaniu samochodów i tam tez mam z woda odczynienia tylko z szponami czyli można powiedzieć 18 godzin do czynienia z woda jak z pracy wracam do domu to akwarium , używam wazeliny maści rożnych i do d...y są jestem omówiony do dermatologa z polecenia podobno bardzo dobrego pod koniec miesiąca zobaczymy co on wymyśli będę pisał na bieżąco pozdrawiam wszystkich gorąco

zen
19-11-2010, 14:20
Ja chyba jestem rekordzistką, bo nie 2 nie 5 lat ale 22 lata męczyłam się z tą chorobą.Wydaje mi się, że wszystkie możliwe maści, leki doustne, zioła i inne "przerobiłam". Codziennie owijałam palce przedtem oczywiście smarując.
Do rąk dołączyły się stopy.Jednym słowem straszne, straszne!!!.
Trzy a może cztery lata temu ni z tego ni z owego powoli zaczęło odchodzić, samo, naprawdę samo.
Od tego czasu wiem co to szczęście.

wuere'le
19-11-2010, 15:01
Od jakiegoś czasu mam zrogowaciały naskórek na palcu wskazującym lewej ręki i trochę prawej, w niewielkim stopniu na palcach sąsiednich. Dermatolog stwierdziła, ze to egzema i i ze będę się z tym bujał do końca życia, można to zaleczyć. Jak do tej pory to się nie udało. Smarowałem maściami z mocznikiem, moczyłem w roztworze kwasu bornego i wszystko na nic. Obecnie smaruję maścią salicylowa. Efektów jednak nadal nie widać.
Ciekaw jestem jak to u was będzie się działo.

zen
20-11-2010, 08:56
Od jakiegoś czasu mam zrogowaciały naskórek na palcu wskazującym lewej ręki i trochę prawej, w niewielkim stopniu na palcach sąsiednich. Dermatolog stwierdziła, ze to egzema i i ze będę się z tym bujał do końca życia, można to zaleczyć. Jak do tej pory to się nie udało. Smarowałem maściami z mocznikiem, moczyłem w roztworze kwasu bornego i wszystko na nic. Obecnie smaruję maścią salicylowa. Efektów jednak nadal nie widać.
Ciekaw jestem jak to u was będzie się działo.

Współczuję bo to choroba bardzo kłopotliwa, ale po prostu rady nie ma. Trzeba sie leczyć bo w przeciwnym wypadku zmiany na skórze będą straszne i bolesne.
Pozdrawiam

fransenbasia
29-11-2010, 18:57
Tez meczylam sie z objawami tej przykrej choroby przez prawie rok.Juz przestalam wiezyc ,ze cokolwiek mi pomoze.Zmiany na skorze obejmowaly moje cale dlonie.Wiecznie swedzace,obolale, poranione od drapania rece,ktorymi nic nie mozna bylo zrobic.Leczona bylam caly ten czas roznymi lekami, bez rezultatu.Dopiero teraz,po wielu probach.trafilam na lek ,ktory w ciagu miesiaca pomogl mi.
Rece sa gladki, jasne,bez znakow przebytej egzemy.Podaje nazwe lekow:
BETAMETHASON masc
FUCIDIN antybiotyk masc
Mam nadzieje ,ze choroba nie powroci.

Waanda
30-11-2010, 09:28
Na szczęście sama tego nie mam ale widziałam jaka to uciążliwa choroba, jak dokuczliwa i jak trudno ją wyleczyć. Czytałam, że część osób stosuje na egzemę okłady z miodu z Manuki. Może warto poczytać jeśli maści, inne okłady nie pomagają.

Opcja
10-12-2010, 10:03
Polecam olej z nasion wiesiołka lub ogórecznika.

miszka52
11-02-2011, 13:31
Kiedyś tam się wypowiedziałam, jak dostałam pierwsze leki. Oczywiście nie pomogły. Potem u drugiego derma inne leki. Maść sterydowa Novate + coś tam... pomogło na dwa dni. Za drugim razem już nie... Co uda mi się załagodzić objawy, to ni stąd ni zowąd pojawia się znowu zaczerwienienie, swędzenie, potem skóra robi się zgrubiała, sucha i w chwili nieuwagi z mojej strony (zapomnę posmarować) pęka, tworząc bardzo bolesne ranki. Suche kawałki łatwo zahaczyć w trakcie codziennych czynności i pęknięcie powiększa się do większej, bolącej i trudno gojącej się ranki. Ręce wyglądają okropnie. Wstyd pokazać się między ludźmi. Jest trochę lepiej, gdy rąk prawie nie moczę, robiąc wszystko w rękawiczkach bez lateksu. Kupuję systematycznie na allegro, można też w "makro" kupić. Smaruję praktycznie co chwilę, (nawilżam, natłuszczam) bo wystarczy odpuścić i zaraz dolegliwości pogłębiają się na nowo. Zdarza się, że po kilku godzinach poza domem, bez możliwości posmarowania, ręce wyglądają strasznie. Ech... Dobrze, że to dopiero na emeryturze mnie dopadło. Współczuję młodym ludziom, którzy muszą z tym żyć...

80.48.180.xxx
01-04-2011, 15:01
ja miałam gzeme przez 2 lata i kupiłam maść NOVATE teraz rece mam jak małe dziecko

77.249.72.xxx
19-04-2011, 13:16
Ja bylam leczona lampami uvb i na 5 lat choroba zniknela. Teraz pojawila sie ponownie, w postaci lagodnej i znowu zalecono mi lampy. Juz nie moge sie doczekac, bo jest to rownbiez przyjemna terapia.

31.63.114.xxx
04-06-2011, 19:55
Ja poniżej zgięcia w łokciach mam 6 bąbli i w niektórych miejscach nie widoczną ale wyczuwalną w dotyku wysypkę na rękach.to okropnie swędzi

84.38.80.xxx
06-06-2011, 12:47
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktualnosci-2/uczulenia-alergie/

Uczulenia-alergie
Uczulenie różnorodne

• Po 50 g – liść babki, ziele przetacznika leśnego, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ptasiego, ziele poziewnika, kłącze perzu, kłącze tataraku, liść podbiału, kłącze pięciornika kurze ziele, liść brzozy, korzeń mnieszka lekarskiego.

Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem.

Alergiczny nieżyt sienny

• Po 50 g – ziele fiołka trójbarwnego, ziele świetlika, ziele dziurawca, ziele skrzypu polnego, ziele tasznika, owoc kolendry, liść pokrzywy, ziele bylicy, kora kruszyny, ziele bukwicy, kłącze perzu.

Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem. Objawy alergiczne tego rodzaju występują w okresie kwitnienia drzew w postaci kataru nosa, kaszlu, zadyszki. Dobrze robi spacer nad morzem lub przynajmniej spacery wieczorem na świeżym powietrzu. Zażywać często kąpieli.

Alergia wypryskowa – swędząca

• Po 50 g – ziele serdecznika, ziele fiołka trójbarwnego, ziele dziurawca, ziele nostrzyka, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ptasiego, kwiatostan kocanki, liść pokrzywy, koszyczki rumianku, kłącze perzu, korzeń mniszka lekarskiego.

Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem.

Migrena alergiczna

• Po 50 g – ziele świetlika, ziele nostrzyka, ziele dziurawca, liść podbiału, kłącze perzu, ziele krwawnika, ziele bylicy pospolitej, ziele fiołka trójbarwnego, liść pokrzywy, ziele skrzypu polnego, ziele przetacznika leśnego.

Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem.

http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/

206.248.156.xxx
22-06-2011, 17:36
O 18 cierpie na egzeme,pod pachmi pod piersiami na ramionachii karku,zadne medykamenty nie skutkuja .Prosze o pomoc ,bo jest to ogromna uciazliwosc,szczegolnie latem kiedy trudno ukryc te plamyjuz zagojone i swierze wypryski.

206.248.156.xxx
22-06-2011, 17:46
JA MAM SWEDZACE BABLE,KTORE ROZCISKAM NO I ZACZYNA SIE NATYCHMIASTWA REAKCJA SWEDZDZII ROZLAZI SIE CORAZ SZERZEJ NO TO MASC ZASMARUJE ,SPOKUJ NA KILKA DNI .POPARU DNIACH W INNYM MIEJSCU.NAZYWAM JA EGZEMU CHODZACA BO CHODZI PO MOIM CALYM CIELE.

maja123
14-08-2011, 22:14
Witam. Kochani ja już sama nie wiem co robić, ale też(Chyba) mam egzeme! Ta choroba męczy mnie już około 8 lat!U mnie objawia się na podbrzuszu i lewej pierśi! Najpierw pojawia mi się czerwona bardzo swędząca gulka, która następnego dnia robi się koloru granatowego, a po 2,3 dniach robi sie strup. Gdy juz wyschnie i odpadnie zostaje bardzo brzydka blizna. Zaczepiając bluzką lub spodniami zadziera się i wylewa się ropa!Mam pełno dołków , plam. Mam dość.Chcę wyleczyć ją! To tak bardzo boli! Co mam zrobić! Proszę pomóżcie! A może jakiś dobry lekarz w woj. Lubelskim się znajdzie? Proszę napiszcie!

maja123
15-08-2011, 17:25
JA też mam egzeme! Tylko ze u mnie pojawiła sie na lewej piersi i podbrzuszu! Czy to możliwe? Przechodzę katorge! Boli, swędzi i zostją straszne blizny! Pomocy!

83.6.134.xxx
26-08-2011, 00:37
Ja prawdopodobnie mam egzemę na małym palcu u ręki. Wygląda tak jak ona i swędzi.
Zaczęłam nawilżać palec kremem nivea.... i pomogło.
Jeszcze jest troszkę zaczerwieniony, ale nie swędzi i jest tego coraz mniej.
Oglądałam jakiś czas temu program w tv o tym i prowadzący twierdzili, że trzeba nawilżaż miejsce zapalne (chyba, że egzema jest w stanie zaawansowanym to polecali bardziej profesjonalne leczenie).

maja123
13-09-2011, 16:43
metoda dośc nieprzyjemna...,ale skteczna;) należy natrzeć podrażnione miejsca własnym moczem (przy uzyciu wacika). Ja tego sposobu raczej unikam, ale dla osób naprawdę zdesperowanych może okazać się ostanią deską ratunku. polecam:)

maja123
13-09-2011, 16:47
metoda dośc nieprzyjemna...,ale skteczna;) należy natrzeć podrażnione miejsca własnym moczem (przy uzyciu wacika). Ja tego sposobu raczej unikam, ale dla osób naprawdę zdesperowanych może okazać się ostanią deską ratunku. polecam:) Nie wiem czy to dobry pomysł,ale ja po kazdej masci jaką uzywałam to po 3 dniach było coraz lepiej ale za dni 7 pojawiały sie stany zapalne! Jeszce wieksze i bardziej bolesne! Ja mam na piersi i podbrzuszu! Ból niesamowity!! Sprawdze gdyz nie pierwszy raz słyszałam o tej metodzie! Wszystkiego wypróbuje aby pozbys sie tej choroby!!!

149.226.255.xxx
26-09-2011, 23:18
Spróbujcie maści o nazwie "Elocom". Ja stosuję i póki jej używam, egzema zanika. Gorzej jest gdy przestanę, ale lepsze to niz nic.
Jerzy

213.92.185.xxx
04-04-2012, 14:31
ja byłam u dermatologa, moje dłonie były w opłakanym stanie pomogła maść Diprolene i krem Diprobase .Palce nie były już opuchnięte i skóra zaczęła się regenerować Bogu dzięki...

93.105.25.xxx
02-08-2012, 09:53
W moim przypadku dobrze sprawdziła sie biosiarka sufrin. Na zastosowanie tego preparatu namówiła mnie znajoma, która używa go w leczeniu łuszczycy. Producent sufrinu zapewnia o wszechstronnym działaniu siarki na wszelkie problemy skórne. Przy dawce 3 tabletki dziennie pierwsze rezultaty spostrzegłam juz po kilku tygodniach 3-4. Preparat ten jest również na tyle ciekawy bo wspomaga organizm w walce z grzybami candida, które moga byc przyczyną egzemy. Przede mna długa kuracja ale wygląda to obiecująco. Jeśli ktoś ma doświadczenia z ta siarką to czekam na posty :-)

82.44.53.xxx
12-08-2012, 22:11
W moim przypadku występuje ona na palcach w dłoniach. Niestety warunki w jakich pracuje nie pozwalają mi nawet na chwilę o Egzemie zapomnieć. Lekarze mówili zmień pracę... - bardzo śmieszne, gdyby się dało to bym już to dawno zrobiła, ale mniejsza. Pięć lat temu te zmiany skórne naprawdę się zaogniły, wyskoczyły na obu dłoniach. obie popuchły tak, że były rozmiaru męskich dłoni, pokryte w swędzących, wodnych bąblach. Potem skóra była tak napięta i wysuszona, że pękała - podniesienie kubka z piciem było katorgą (przy formowaniu dłoni wokół). Byłam wtedy u trzech dermatologów, maści, kremy, tabletki antyhistaminowe - NIC nie pomogło. Aż do momentu w którym kolejna dermatolog przepisała mi sterydy... Ostateczność wszelkich leków, niestety. Pomogło, alergia ucichła na kilka lat. Teraz powraca...powoli obejmuje lewą dłoń... Próbowałam E45 - nic, Fenistil (daje trochę ulgi od swędzenia przynajmniej), Bio-eulen tylko pogarsza sprawę - bardzo wysusza mi skórę, Hydrocortisonum pomaga wyciszyć co nie co świąd i obrzęk, Germolene - nic nie daje, Derma Care - uplasował się na moim ulubionym miejscu, Sudocream - nic nie daje, mimo, że jest najpopularniejszy. Chętnie poczytam o Waszych metodach.

toledo
25-08-2012, 12:59
Ja mialem egzeme na dloniach przez 9 lat, pisze mialem bo na szczescie leczenie dobiega konca, mam raczki jak pupcia niemowlaka i to bez uzycia sterydow.Mysle ze egzeme mozna wyleczyc tylko ludzie ktorzy sie wylecza nie zagladaja tu i nie pisza jak to zrobili.Przez ostatnie lata stosowalem najsilniejsze sterydy a rece mialy gruba skore,sucha i pekaly, tworzyly sie rany do krwi. Nie wierzcie w cudowne leki bo to najczesciej reklama produktow i zerowanie na chorych ludziach.Teraz podam jak wyleczylem egzeme, metoda nie jast latwa wymaga czasu ale jest tania jak ktos woli sterydy to prosze bardzo:)
1.Zdjalem zegarek i bizuterie bo moga uczulac
2.Przerwalem sterydy na tydzien potem masc laticort 0.1 przez tydzien 2 razy dzinnie, tydzien przerwy i znowu przez tydzien ale raz dziennie, to jak ktos stosowal duzo sterydow zeby odzwyczaic skore.
3.Na noc smarowalem grubo rece miodem rzepakowym i zakladaklem rekawice jednorazowe bez lateksu dla alergikow, tak rece sie poca i skora nie oddycha ale to dziala po kazdej nocy rece sa ladniejsze a skora robi sie mocniejsza.
4.Raz dziennie moczylem rece ok. 20-25min. w mocnym krchmalu,2-3 lyzki maki ziemniaczanej na litr cieplej wody
5.Dwa razy dziennie pilem po lyzce oleju kukurydzianego.
6.Raz dziennie smarowalem rece oliwa z oliwek dobrej jakosci np.filippo berio a co godzine-dwie smarowalem wazelina
7.Do mycia rak urzywalam wylacznie AQUEOS CREAM tak samo po kapieli lub myciu naczyn.
To juz chyba wszystko zycze powodzenia w leczeniu. Jezeli ktos ma poczatki egemy to moze wystarczy miod i rekawice na noc i pamietajcie zniszczona skora potrzebuje kilku miesiecy zeby sie odbudowac.Jak sie wyleczysz to napisz jak to zrobiles mozesz pomoc innym. POZDRAWIAM

toledo
25-08-2012, 13:23
No i dodam jeszcze jedno podobno bardzo dobra na egzeme jest BUSKA MASKA SIARCZKOWA do kupienia w aptece niestety nie ma tego za granica wiec nie sprawdzilem

zen
25-08-2012, 15:15
Samo przyszło, samo odeszło. Czas między jednym i drugim wyniósł więcej jak lat 20. Używałam wszystkiego o czym piszecie i nie piszecie. Zużycie rękawic bawełniany szło w setki.Kiedy straciłam wszelką nadzieję bez żadnego znanego mi powodu egzema zaczęła zanikać i znikła. Jestem szczęśliwa 5-ty rok.Pozdrawiam i życzę wyzdrowienia/

91.227.66.xxx
08-09-2012, 10:34
OLEJ KOKOSOWY!!!!!

93.96.133.xxx
17-09-2012, 00:29
Hallo
Mam ten sam problem Ciezko pracuje nad tym jak sie tego cxegos pozbyc
Natrafilem na krem E45 ktory mozna zmowic sobie na amzon "E45 Itch Relief Cream" smaruje sie tym jak tylko zaczyna swedziec + Chodze na solarium aby kompletnie wysuszyc miejsce w ktotym egzema wystepuje Pomaga + toszke silnej Woli Ale tak naprawde przyczyna jest stres ktorego nie jest mi sie tak latow pozbyc

87.89.193.xxx
09-10-2012, 18:04
na Egzeme polecam bardzo- Diprosone 0,05 % , Locoid o,01% tylko ze to sa leki

z Francji , na mnie i moja 6 letniej corcie dziala to jak zloty srodek .

178.56.227.xxx
08-11-2012, 11:33
na raczki polecam Elocom masc (na recepte) jest rewelacyjna... mialam ropne, swedzace wypryski, ktore bardzo szybko przeistaczaly sie w wielkie sączace sie plamy... kilka dni i po klopocie

mmimmro
27-08-2014, 14:26
Witam
Jestem od wielu lat chora na łuszczycę i właśnie w tym roku będąc na wczasach w Maroku postanowiłam kupić sobie jakieś specyfiki z dodatkiem arganu. Wiele dobrego słyszałam o tych lekach ale człowiek, który choruje przez całe swoje życie na tą chorobę, już nie dowierza nikomu ani niczemu.
W tym roku łuszczyca tak strasznie obsypała mnie, że wstydziłam się wzroku ludzkiego.
W Maroku wiele jest różnych sklepików z lekami na różne schorzenia, które dobre a, ktróre mniej tego nie wiadomo?
Weszłam do jednego takiego sklepiku i pokazałam swoją skórę. Sprzedawca wyjął mi maść pakowaną w małych buteleczkach a raczej wąskich ciemnych pojemniczkach. Kazał mi zmywać skórę i smarować, zmywać i smarować...Bardzo gorąco mnie przekonywał, że po trzech tygodniach moja choroba zniknie. Bardzo sceptycznie podchodzę do takich zapewnień ale topiący brzytwy się chwyta. Już tam w Agadirze
zaczęłam się tym smarować i co się okazuje, łuszczyca znika!!!!!
Ludzie ta cholera ZNIKA!!!!!
Kupiłam tej maści 6 opakowań, tak jak mi zalecił ów sprzedawca porcja na 3 tygodnie. Kończy mi się i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Przeszukałam internet i nic.
Właśnie natrafiłam na twój komentarz w klubie seniora i myślę, że może piszesz o tej samej maści. Niestety nie mogę otworzyć zamieszczonej przez Ciebie strony ze zdjęciami.
Proszę skontaktuj się ze mną w tej sprawie.
Pozdrawiam
Mira

Witam
Wszedłem właśnie na Waszą stronę zobaczyć co to takiego jest egzema. Czytam, czytam i widzę, że być może specyfik który właśnie kupiłem pomoże niektórym z was - postanowiłem więc napisać. Specyfik nieco nietypowy, ale podobno bardzo dobry. Wróciłem właśnie z wycieczki do Maroka (czerwiec 2008). Szwędając się tam po bazarze natrafiłem na sprzedawcę, pokazał mi małą maść mówiąc że jest ona na egzemę. Nie wiedziałem nawet co to takiego egzema, przeszliśmy więc do innych rzeczy (ten gość miał bardzo zróżnicowany asortyment). Po jakimś czasie przypomniałem sobie, że mam na stopie jakąś taką dziwną plamkę, stwierdziłem więc, że to kupię i spróbuję. Pomogło natychmiastowo (znaczy w cztery dni) i uznałem tą maść za skutecznie działającą. Po powrocie do domu stwierdziłem że zobaczę, co to takiego egzema. Z tego co widzę ja miałem coś innego, ale być może i wam ta maść by pomogła. Buteleczka na oko jakieś 20-30 gram - kosztowała mnie 8 euro, ale prawdopodobnie strasznie przepłaciłem (kto tam był wie o co chodzi :) ). Na opakowaniu pisze (po arabsku), że maść oparta jest na wyciągach z przeróżnych ziół (nie zawiera składników zwierzęcych). Że należy smarować zaatakowane miejsce dwa razy dziennie (nie więcej), po uprzednim umyciu go wodą z mydłem. Piszę tak szczegółowo, ponieważ opis na maści jest po arabsku. Załączam zdjęcia.
Można to kupić na każdym marokańskim bazarze i w większości marokańskich sklepów. Prawdopodobnie dałoby się to również znaleźć w innych krajach północnej Afryki (Egipt, Tunezja - popularne kierunki wakacyjne). Zdjęcia maści znajdziecie tutaj: http://ww.i15.eu/a/egzema/ Jeżeli pomoże to komukolwiek, będę się bardzo cieszył. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam - Witek

mmimmro
23-02-2015, 23:32
Witam
Jestem od wielu lat chora na łuszczycę i właśnie w tym roku będąc na wczasach w Maroku postanowiłam kupić sobie jakieś specyfiki z dodatkiem arganu. Wiele dobrego słyszałam o tych lekach ale człowiek, który choruje przez całe swoje życie na tą chorobę, już nie dowierza nikomu ani niczemu.
W tym roku łuszczyca tak strasznie obsypała mnie, że wstydziłam się wzroku ludzkiego.
W Maroku wiele jest różnych sklepików z lekami na różne schorzenia, które dobre a, ktróre mniej tego nie wiadomo?
Weszłam do jednego takiego sklepiku i pokazałam swoją skórę. Sprzedawca wyjął mi maść pakowaną w małych buteleczkach a raczej wąskich ciemnych pojemniczkach. Kazał mi zmywać skórę i smarować, zmywać i smarować...Bardzo gorąco mnie przekonywał, że po trzech tygodniach moja choroba zniknie. Bardzo sceptycznie podchodzę do takich zapewnień ale topiący brzytwy się chwyta. Już tam w Agadirze
zaczęłam się tym smarować i co się okazuje, łuszczyca znika!!!!!
Ludzie ta cholera ZNIKA!!!!!
Kupiłam tej maści 6 opakowań, tak jak mi zalecił ów sprzedawca porcja na 3 tygodnie. Kończy mi się i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Przeszukałam internet i nic.
Właśnie natrafiłam na twój komentarz w klubie seniora i myślę, że może piszesz o tej samej maści. Niestety nie mogę otworzyć zamieszczonej przez Ciebie strony ze zdjęciami.
Proszę skontaktuj się ze mną w tej sprawie. mmimmro@interia.pl
Pozdrawiam
Mira