PDA

View Full Version : Co lepsze wyciskarka, czy sokowirówka ?


czerwonawyspa
13-10-2012, 14:53
Stoję przed dylematem, co wybrać wyciskarkę, czy popularną sokowirówkę do robienia soczków?
Macie może jakieś doświadczenia w tym kierunku? Jakie firmy polecacie?
Podobno wyciskarki powodują mniejszą stratę soków - wyciskają dokładniej - niestety jednocześnie są także droższe.

maluna
13-10-2012, 15:03
Wyciskarka jest znacznie lepsza, ale też, co najmniej
10 razy droższa, gdyż działa na zupełnie innej zasadzie.
Nie niszczy struktury komórkowej ,wyciskanego soku i jest on znacznie zdrowszy:tongue:
Oczywiście jest, bez porównania, bardziej wydajna od sokowirówki, można w niej wycisnąć sok, nawet z trawy.
Jednak jest bardzo droga:redface:
Firmy nie podam, bo reklama jest zakazana, na tym forum!

rebelio
14-10-2012, 09:50
Hej, witajcie
Wyciskarka z zasady służy do wyciskania soku z zielonych części roślin, do czego sokowirówka się kompletnie nie nadaje, sokowirówka nie poradzi sobie z sałatą, czy szpinakiem równie skutecznie
Poza tym wyciskarki są z plastiku i nie niszczą składników tak jak metalowe ostrza.
Natomiast sokowirówka stricte służy do odwirowywania soku z owoców czy jarzyn, z niektórych wyciskarka nie wyciśnie, tak myślę np z buraków, więc zależy co jest ci bardziej potrzebne,

czerwonawyspa
14-10-2012, 12:16
myślę, że jednak postawię na wyciskarkę - dzięki za opinię :-)

maluna
14-10-2012, 18:35
Hej, witajcie
Wyciskarka z zasady służy do wyciskania soku z zielonych części roślin, do czego sokowirówka się kompletnie nie nadaje, sokowirówka nie poradzi sobie z sałatą, czy szpinakiem równie skutecznie
Poza tym wyciskarki są z plastiku i nie niszczą składników tak jak metalowe ostrza.
Natomiast sokowirówka stricte służy do odwirowywania soku z owoców czy jarzyn, z niektórych wyciskarka nie wyciśnie, tak myślę np z buraków, więc zależy co jest ci bardziej potrzebne,
Myślę, że jest inaczej, bo wyciskarki, nie są z plastiku,
najczęściej ślimaki są metalowe, chromowane lub z powłoką ceramiczną, za coś w końcu się płaci. Buraki wyciskają wspaniale i w ogóle wszystko, bez wyjątku.
Zwracam uwagę, że ten wątek został założony, aby reklamować
konkretną wyciskarkę, tylko nasza czerwonawyspa, jeszcze się zastanawia, jak do tego podejść:rolleyes:

rebelio
15-10-2012, 11:26
Moja ma powłokę więc jest super, nie wyciskałam z niej soku z buraków, wydawała mi się bardziej listno-trawiasta, muszę spróbować, Dzięki za informację.

Też miałam myśl, że to reklama, ale co tam, przy okazji się dowiedziałam że z moim ślimaczkiem mogę wycisnąć buraki czy marchew.

Czerwonawyspa zapewne też reklamuje swoją stronkę, tak jak ja moją :) (moja jest no-profit, czuję się czysta jak łza wobec tego portalu, żadnych korzyści materialnych, to tylko hobby).

maluna
15-10-2012, 12:03
Dobrze wiem Rebelio, bo często czytam Twoje posty,
ale są ludzie, którzy rejestrują się tylko po to, żeby
coś zareklamować i to zdarza się dość często;)
Nie wiem, jaką masz wyciskarkę, bo ja mam Angel II 5500.
Była bardzo droga, a teraz rzadko ją używam:(
Po początkowym zapale, prawie nic nie zostało, chociaż wyciska
prawie wszystko, buraki, marchew, seler, pietruszkę i wszystkie owoce i zielska, bardzo dokładnie :tongue:
Do tego działa, bardzo cicho.

rebelio
15-10-2012, 13:31
Moja jest malutka i niedroga, promocja była, Healthy Juicer, firmy Lexer (http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-reczne/healthy-juicer-2g-biala), malutka jest, do "trawy" najlepsza, te superheterodybyluxtorpedy są nawet po cztery tysiaki!

czerwonawyspa
16-10-2012, 12:23
i problem się sam rozwiązał :-) dostałam sokowirówkę na urodziny od męża :-)

Rowery-Elektryczne_pl
25-10-2012, 13:52
W takim razie czekamy na Twoje wrażenia,podziel się nimi na forum jak już kilka razy użyjesz tego sprzętu. Sam zastanawiałem się nad czymś podobnym,ale póki co wstrzymuje się z kupnem.

aleksandrab
27-03-2013, 11:46
Ja mam sokowirówkę i polecam. Wyciska do ostatniej kropli a soki sa przepyszne. Jedyna wada to taka ze jest bardzo dużo mycia :LOL:

olgapasiek
09-12-2013, 10:17
Sokowirówka - zdecydowanie!
Odzwyczaiłam się od jedzenia surowych owoców.
Teraz zarówno warzywa jak i nawet zupy poddaję obróbce w sokowirówce. Fantastyczne!

http://dream-factory.pl/

iwasiwa
09-12-2013, 11:34
Wyciskarka jest znacznie lepsza, ale też, co najmniej
10 razy droższa, gdyż działa na zupełnie innej zasadzie.
Nie niszczy struktury komórkowej ,wyciskanego soku i jest on znacznie zdrowszy:tongue:
Oczywiście jest, bez porównania, bardziej wydajna od sokowirówki, można w niej wycisnąć sok, nawet z trawy.
Jednak jest bardzo droga:redface:
Firmy nie podam, bo reklama jest zakazana, na tym forum!
Małgosiu dzięki za dobrą radę,też się zastanawiałam nad tym
co jest lepsze,podpowiedz tylko czy ona ma być elektryczna,
czy inna,faktycznie sokowirówka ma ograniczone zalety:)
Myślę jednak ,że dobrze jest mieć jedno i drugie,ja mam małą
sokowirówkę na dwie szklanki soku ,ale najlepiej się wyciska marchew,jabłka
i inne miększe owoce czy warzywa,nic poza tym.

Frida_Morela
23-01-2014, 11:15
Zdecydowanie wyciskarka, córka jest dietetyczką, wszystko mi opowiedziała o tym. Rok temu dostałam na Dzień Babci bardzo dobrą, jestem zadowolona, mogę polecić, nazywa się Hurom. Tutaj jakby ktoś potrzebował http://terapiasokami.pl/wyciskarka-hurom-600

Pani Aleksandra niżej pisała, że ma dużo mycia z sokowirówką. Wyciskarkę szybko się myje, a jej soki sa dużo zdrowsze, nie ma się nad czym zastanawiać.

katarzynamolik
31-01-2014, 15:21
W sumie jest się nad czym zastanowić, nie lubię takiego myślenie kup, wydaj !!! Wyciskarka nie kosztuje 50 zł, tylko 1500 - 4000. To jest jak dla mnie dużo, ja długo szukałam. Sokowirówka tnie owoc i warzywo, substancje odżywcze mają styczność z metalem, albo plastikiem, poza tym przy prędkości z jaka te noże się obracają to w środku wytwarza się taka temperatura, że enzymy giną. Wyciskarka tak, ale tylko wolnoobrotowa, która miażdży produkt nie tnie.

andrju235
26-02-2014, 13:53
Jak dla mnie lepsza sokowirówka :)
______________________
Według mnie catering Warszawa (http://www.best-seller.waw.pl/catering/) jest opcją najsmaczniejszą.

izka84
24-04-2014, 17:49
oczywiście wyciskarka, nie ma aż tak dużej starty soku.

hutkow
24-04-2014, 20:47
Wielkie dzięki,do tej pory nie wiedziałem do czego służy
ta machina.Zawsze używam sokowirówki i myślę sobie po co
małżonce były potrzebne dwie sokowirówki.

izka84
24-04-2014, 20:56
ja niestety w domu używam również sokowirówki, ale przymierzam się do zakupu wyciskarki.

rebelio
25-04-2014, 19:16
A tak naprawdę soki owocowe (ew. z marchewki) powinni pić tylko bardzo ciężko chorzy ludzie, czy przy wychodzeniu z głodówki, normalnie nie powinno się ich pić, po prostu. Zbyt szybko przyswaja się cukier, to działa tak samo jak cukierki. Oczywiście wszyscy jesteśmy równo uzależnieni od cukru, więc połykamy słodkie soczki jak głodne pelikany, ale nie tędy droga. Zamiast soku - szejka, jeśli chcemy coś inaczej bez gryzienia, tak aby wszystkie kawałki rośliny wylądowały w trzewiach, takie jedzenie jest wartościowe i tak przyswajany cukier z jarzyn czy owoców będzie wchłaniany w tempie, które nie zaburzy naszego funkcjonowania. Oczywiście od czasu do czasu wszystko ujdzie, ale na co dzień unikamy naturalnego słodkiego soku. Ostatecznie sok z zielonych części roślin - proszę bardzo, ale tylko taki, z wyciskarki. To jest bomba witaminowa i ogólnie samo dobre. To jest świeżutkie info od pewnej doktorantki, która się specjalizuje w medycynie żywienia.

Renna
01-05-2014, 15:56
A ja tyle tych soków piję i jeszcze wnukom daję...

kalina3
13-05-2014, 09:54
Sokowirówki nie posiadam, ponieważ zbyt dużo miejsca zajmuję, aczkolwiek sądzę, że byłaby bardzo przydatna gdy lubimy soki z marchwi - wyciskarką do owoców raczej sobie takiego soczku nie przyrządzimy. Ja mam wyciskarkę ale piję praktycznie tylko soki z pomarańczy albo grejpfruta.

AlTuka
19-05-2014, 15:03
Sokowirówka ma za dużo obrotów i sok z niej jest bezwartościowy, a po to sami wyciskami, żeby sie leczyć enzymami (przynajmniej ja). Ja kupiłam Cooksensa (http://terapiasokami.pl/wyciskarka-cooksense) na stronie terapiasokami.pl, bo od razu dostałam porady dotyczące zdrowia i wysyłają mi fajne artykuły. Ostatnio było o sokach z polnych kwiatów (wiedzieliście, jak leczy stokrotka, bo ja nie?), więc polecam się zapisać do newslettera także.

rebelio
16-09-2014, 21:43
Sokowirówka ma za dużo obrotów i sok z niej jest bezwartościowy, a po to sami wyciskami, żeby sie leczyć enzymami (przynajmniej ja). Ja kupiłam Cooksensa (http://terapiasokami.pl/wyciskarka-cooksense) na stronie terapiasokami.pl, bo od razu dostałam porady dotyczące zdrowia i wysyłają mi fajne artykuły. Ostatnio było o sokach z polnych kwiatów (wiedzieliście, jak leczy stokrotka, bo ja nie?), więc polecam się zapisać do newslettera także.wiele ziół jest jadalnych a nawet leczy, kwiaty też, słuchałam kiedyś fajnej audycji na TOKFM i nawet zaczęłam sama szukać, okazuje się że większość chwastów jest jadalna.. wywiad był z ta panią http://pinkcake.blox.pl/2014/06/Pyszne-chwasty-Malgorzata-Kalemba-Drozdz.html

profesorek
13-01-2015, 12:52
Jasne, że wyciskarka jest lepsza.Ale czy naprawdę kogoś na to stać? Sam osobiście miałbym problem z tym aby wydać na sprzęt ponad 1000 zł a tyle przecież kosztuje...
Jakiś czas temu kupiliśmy sobie z żoną tą sokowirówkę:
http://najtaniej.co/produkt/sokowirowki/zelmer-je1003.html
Marki Zelmer. Nie był to duży wydatek ponieważ sprzęcik można mieć już za 200 zł a jesteśmy zadowoleni. Dobra jakosć, radzi sobie z jabłkami ( najbardziej lubimy właśnie sok jabłkowy a jednak wyciskarka nie jest w stanie go przygotować - jedynie cytrusy).
Z kolei żona tak średnio przepada za sokiem z pomarańczy.
Tak więc każdy bierze to co jemu wydaje się najwygdoniejsze.

miloszczek
26-01-2015, 10:30
Dużo zależy od Twoich funduszy ale również od potrzeb. Sam jestem zdania,że jeśli ktoś ma odpowiednie pieniądze ot nie będzie nic złego w kupnie sobie porządnego sprzętu takiego jak na przykład wyciskarka. Soki są zdrowsze. Wystarczy sobie poczytać w sieci .Jest wiele artykółów, które porównują wyciskarki do sokowirówek. Na plus jest zawsze sok z wyciskarki.
Obecnie najlepszy sprzęt na rynku ma Hurom:
http://sokowo.pl/wyciskarki-do-sokow - wyciskarki wyłącznie do zamówienia z internetu ale moim zdaniem warto jest zainwestować jeśli chce się cieszyć czymś naprawdę porządnym.

Izabela54
18-03-2015, 08:04
Miałam swego czasu sokowirówkę ale nie byłam z niej zadowolona.Była problematyczna w czyszczeniu. Obecnie mam wyciskarkę i jestem zdania,że było to o wiele lepsze rozwiązanie.
Warto jest na pewno trochę dopłacić i kupić sobie wydajny oraz dobry sprzęt. Nawet jeśli chodzi tutaj o kwotę ok 1000 zł.
Na stronie:
http://lepsze.co/ranking/wyciskarki
Znajduje się dobry ranking wyciskarek. Możecie sobie zerknąć - wybór wtedy będzie dla Was łatwiejszy.

kalina3
21-04-2015, 10:04
W końcu przekonałam się do sokowirówki i teraz robię sobie co drugi dzień świeże soki - nie wiem jak mogłam jej wcześniej nie chcieć.

Kostka
05-05-2015, 12:08
Ja miałam sokowirówkę. Była ok ale szczerze powiedziawszy to trochę denerwowało mnie czyszczenie. Wyciskarka do soków jest w tym względzie o wiele bardziej wygodna. Tak więć jeśli jesteście tak samo wygodniccy jak ja to polecam wyciskarkę. Jest droższa ale soki również są o wiele zdrowsze . Mitem jest również to,że wyciskarka nie radzi sobie z twardymi owocami i warzywami bo radzi sobie bardzo dobrze.

Mam obecnie tego Kuvingsa:
http://vita-my.pl/wyciskarki-do-sokow/10-wyciskarka-do-sokow-kuvings-whole-juicer-b6000r-z-prezentem.html

Ma bardzo wygodną funkcjonalność,że można do niego wrzucać całe owoce ( całe jabłka - nie trzeba ich kroić).

Mermera
11-05-2015, 11:22
Zastanawiałam się nad wyciskarką ale ostatecznie zdecydowałam się na sokowirówkę. Nie było mnie stać na drogie urządzenie za kilka tysięcy złotych ( jakbym miała to bym na pewno sobie kupiła).

Z sokowirówki również jestem obecnie zadowolona i to bardzo. Koszt 1000 zł. Jest niewielka. Bez problemu mozna zrobić sok na przykład z jabłka, banana, maliny .

Zamawiałam tutaj:
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/sokowirowki

Mają tam porządne sprzęty a nie jakieś wielkie urządzenia jak w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.

MariannaK
12-05-2015, 14:41
Ja mam sokowirówkę za sto parę złotych i jak dla mnie jest wystarczająca. Nie ma sensu dawać 1000 za coś, co sporadycznie będziemy używać.

pajaczek
07-06-2015, 10:26
Stoję przed dylematem, co wybrać wyciskarkę, czy popularną sokowirówkę do robienia soczków?
Macie może jakieś doświadczenia w tym kierunku? Jakie firmy polecacie?
Podobno wyciskarki powodują mniejszą stratę soków - wyciskają dokładniej - niestety jednocześnie są także droższe.

Jestem wielką miłośniczką soków z miąższem i oglądając modele wyciskarek trafiłam na wolnoobrotową kuvingsa, z pomocą której mogę popijać takie każdego dnia. Nie muszę być zdana na ofertę knajpek i tym podobnych. Sympatyczne jest w niej z pewnością to, że nie musimy zajmować się krojeniem owoców i usuwaniem gniazd nasiennych – znakomicie radzi sobie z takimi błahostkami np. w gruszce, dzięki czemu nie musimy tracić cennego czasu na bezsensowne czynności. Na dodatek to urządzenie jest zdolna wytworzyć gęstą pulpę owocową, dzięki czemu mogę sama komponować prawdziwe, naturalne sorbety, które robią furorę wśród mojej rodziny i przyjaciół. Jestem naprawdę urzeczona tą funkcją i często z niej korzystam! Już niedługo lato i dobrze, gdyż wreszcie znalazłam sposób na zdrowe orzeźwienie bez domieszki cukru oraz innych szkodliwych dla organizmu substancji, którymi zapełnione są masowo wyrabiane lody i sorbety. Wystarczy wycisnąć jędrny i zdrowy owoc, umieścić w zamrażarce i voila! W wyciskarce doceniłam także to, że wyroby kuvings (http://cookandlove.pl/wyciskarka-do-sokow-kuvings-b6000-big-mouth.html)a są ogromnie estetyczne. Oczywistym jest że ta cecha dotyczy też mojej wyciskarki – jej wielka zaleta to właśnie wspaniały design Znaczące dla mnie jest także to, że mogę wyciskać sok z ziół! Taka świeżo wyciśnięta mięta rewelacyjnie orzeźwia, nie przypominając już o składnikach odżywczych, jakie taki sok zawiera. Koniec z chemią w butelkach! Nie jest mi żal nabytku. Uważam, że to były całkiem mądrze wydane pieniądze. Sprzęt znakomicie funkcjonuje - jak dotychczas nie "zastrajkował" ani razu.

kalina3
10-07-2015, 13:38
Ja mam sokowirówkę za sto parę złotych i jak dla mnie jest wystarczająca. Nie ma sensu dawać 1000 za coś, co sporadycznie będziemy używać.

Nie w każdym przypadku cena świadczy też o jakości produkty, czasami płaci się kilka stów więcej za samą markę czy design.

Baisa
31-05-2016, 14:41
Również się z tym zgadzam Wprawdzie jest to droższy sprzęt ale soki są zdecydowanie smacznizejsze i zachowują wiecej właściwości zdrowotnych. Wyciskarka wycisk a nie mieli, Dzięki temu soki traca mniej witamin i można je dłużej przechowywać w lodówce w porównaniu do soków z sokowirówki.
Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe
Jest tutaj spory wybór tych lepszych wyciskarek, których nie znajdzie się tak łatwo w sklepach stacjonarnych jednak jestem zdania,że warto jest zainwestować. My mamy Kuvingsa. Spodobała nam sie bo mam spory otwór na warzywa i owoce.Dzięki temu można na przykład wrzucać jabłka w całości.Nie trzeba ich kroić na kawałki.

miko5
22-08-2016, 01:30
Ja mam u siebie sokowirówkę, ale słyszałam, że wyciskarka jest lepsza ze względu na to, że taki sok ma więcej witamin.

henryyka
19-09-2016, 23:56
Najwięcej walorów odżywczych (i smakowych!) mają soki przygotowywane na świeżo. Nawet te robione w domu po odstaniu w lodówce kilkunastu godzin będą miały mniej wartości, niż wypite tuż po przyrządzeniu.Ja mam wyciskarkę z philipiaka i jest rewelacyjna, dużo więcej soku wychodzi niż z mojej starej prlowskiej sokowirówki.

MariolaAnna
13-12-2016, 14:06
Ja mam w domu wyciskarkę. Córcia mi kupiła na urodziny. Bardzo przydatne urządzonko w domu. Często pije soki.

Anielkajasna
14-12-2016, 11:31
A dużo taka wyciskarka kosztuje? Kompletnie się nie orientuje

hutkow
14-12-2016, 21:50
Myślę,że teraz już można kupić wyciskarkę za około 400 zł.
ja kupiłem w Mango właśnie za tą cenę.
Jednak myślę,że jeśli ktoś ma sokowirówkę to po kiego
kupować,ja zaraz po kupieniu robiłem codziennie.
Teraz już bardzo rzadko,bo wszystko co nowe to szybko
staje się codziennością i przestaje być atrakcją.:)

MariolaAnna
15-12-2016, 14:19
Ale to z telezakupów mango? Nie wydaję mi się żeby to było coś dobrego jakościowo, jakoś nie mam do takich sprzedaży zaufania.

elizka
15-12-2016, 20:55
Mam sokowirówkę,prawie nową, porządnej firmy, która stoi sobie ,bo ona potrzebuje dużo owoców i daje dużo soku, którego nie wypijemy we dwoje.
Mycie mnie wkurza, rozpycha mi się w kuchni, :( e tam....
nawet sprzedać ją trudno. Dzieci, gdy się u nas pojawiają,śmieją się ze mnie i pytają kiedy otworzę budkę ze świeżymi sokami . :mad: Zzzzzzzzzzzzzzzz!
Może wymienię na małą wyciskarkę? Taki pomysł mi teraz wpadł do głowy.

Mam co prawda dostawkę do maszynki do mięsa Zelmer ,która umie wyciskać i to jak! :)

Każdą przystawkę można kupić oddzielnie.Jest nawet i młynek żarnowy ,a ostatnio pojawiła się przystawka do krojenia w kostkę,ale nie mam. :P

https://www.youtube.com/watch?v=07FxEU0VUDE tu widać przystawkę wyciskarkę do soków

Anielkajasna
19-12-2016, 11:20
Mnie dostawka niestety nie interesuje bo nie mam do czego dostawić. Taka mała wyciskareczka to jest coś, nic wielkiego żeby dużo miejsca nie zajmowała,

MariolaAnna
19-12-2016, 13:05
Moja córcia zamawiała ze strony puregreen może tam Pani poszuka dla siebie ?

Anielkajasna
19-12-2016, 14:04
Bardzo dziękuję za nakierowanie, poszukam czegoś dla siebie a Pani jaki ma model?

MariolaAnna
19-12-2016, 23:09
Mój się nazywa dokładnie Hu 500, mam kolor bordowy. Ona akurat nie jest z tych super drogich, raczej taka bardziej przystępna wśród tych nowszych.

Anielkajasna
19-12-2016, 23:31
Dziękuję, wezmę też pod uwagę ten model skoro Pani poleca :) :love: {}

JerzyDuda
20-03-2017, 14:34
Pani Anielko, jaką Pani kupiła?

elizka
22-04-2017, 20:30
Dla kogo sokowirówka:

dla osób wybierających soki klarowne
dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie soków (mniej przygotowań składników, szybkie przeciskanie)
dla dużych rodzin (szybka praca, wysoka wydajność z twardych warzyw)

Dla kogo wyciskarka:

dla osób preferujących soki gęste
dla mniejszych rodzin (1-2 osoby)
dla odchudzających się (więcej błonnika w soku)


ciekawy artykuł : http://2smaki.pl/napoje/wyciskarka-i-sokowirowka-a-witaminy-w-sokach/

Może komuś się przyda

monkz
31-05-2017, 12:01
Wszystko ma swoje zalety.

Sokowirówka:
jest tania
sok jest bardziej klarowny

Wyciskarka:
sok jest gęstszy
jest o wiele wydajniejsza ale równiez i kosztuje o wiele więcej ( porządna wyciskarka to koszt min 1000 zł)

Soki pije się głównie dla oczyszczenia organizmu:
http://szczuplapannamloda.pl/oczyszczanie-organizmu-jesc-a-czego-unikac/

Jednak samo oczysszczanie powinno byc prowadzone z głową oraz przez okres nie dluższy niż tydzień, maksymalnie dwa.

euzebia
24-07-2017, 11:16
Ja właściwie nie widzę konkretnej różnicy miedzy jednym a drugim.

saimon321
12-11-2017, 12:45
Ja mam i sokowirówkę i wyciskarkę. Bardziej zadowolona jestem z wyciskarki, bardziej mi smakuje sok. Niby te same owoce, a smakują zupełnie inaczej.

marysiu
20-12-2017, 17:35
Znajoma z LiveDiet24 (http://livediet24.com) ma sokowirówkę i jest szybsza od wyciskarki. Można praktycznie wszystko wrzucić i w mig zrobi koktajl.