PDA

View Full Version : Technologiczny Senior


Starosta
24-10-2012, 10:01
Witam wszystkich serdecznie,

Nazywam się Karol jestem 50plus. Ciekawi mnie jaki macie stosunek do różnych technicznych nowinek, urządzeń, gadżetów?
Czy nie boicie się zapoznawać z nowymi technologiami? Moim hobby są wszystkie nowinki techniczne, ale z tego co zauważyłem bardzo rzadko zdarza się, iż moim rówieśnicy podobnie jak i ja zapoznają się i nie boją korzystać z różnych nowych urządzeń.
Chciałem poznać Wasz stosunek do tego zagadnienia. Nie przeraża Was postęp techniczny? Czym kierujecie się kupując nowe sprzęty? Czy "znacie" się na parametrach urządzeń jakie nabywacie?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że nawiąże się Nam ciekawa dyskusja!

Krycha.
24-10-2012, 10:26
Dzień dobry.
Nie wiem na czym opierasz, swoje opinie o znajomości techniki wśród seniorów. Tutaj jest bardzo dużo osób 60+, do których ja należę i zapewniam Cię,
że nie boimy się technicznych nowinek!!! :tongue::D Z pewnością zaś, nic nas nie przeraża!!! http://www.postsmile.net/img/20/2007.gif (http://www.postsmile.com/)
Wielu z nas, zna się na sprzęcie elektronicznym, nie gorzej niż młodzi!!!

Moim hobby są wszystkie nowinki techniczne, ale z tego co zauważyłem bardzo rzadko zdarza się, iż moim rówieśnicy podobnie jak i ja zapoznają się i nie boją korzystać z różnych nowych urządzeń.

Z takim podejściem do tematu, niewielu znajdziesz dyskutantów! http://www.postsmile.net/img/20/2005.gif (http://www.postsmile.com/)
Powiedziałam co myślę i się zmywam. Pozdrawiamhttp://www.postsmile.net/img/20/2038.gif (http://www.postsmile.com/)

szekla
24-10-2012, 10:42
wiek 60+
W swoim hobby używam wiertarki ( i nareszcie jestem szczęśliwa, że nikt mi jej z ręki nie wyjmuje z tekstem :"daj zrobię lepiej" :LOL: )
Jak ,że między innymi robię lampki to przechodzę ostry kurs oświetleniowca wyszukując różne nowinki.
Bez znajomości tych wszystkich E14, JC G4 nic bym nie zwojowała :LOL:
A rozwiązania oświetlenia lampki wazonu jaki zastosowałam, nie znalazłam w całym necie mimo dość głębokiego kopania ROTFL
To tyle na razie w temacie nowinek :D
Przepraszam, zapomniałam powiedzieć Witaj Starosto :D

wuere'le
24-10-2012, 15:46
Oczywiście, ze kupując nowy sprzęt kierujemy sie przed wszystkimi jego parametrami a także tym, co nam najbardziej potrzeba, np kupując komputer patrzę na jakość karty graficznej i dźwiękowej o twardzielu i RAM-ie nie zapominając.Podobnie ma się sprawa z telefonem, i każdym innym sprzętem.
Na bieżąco czytam czasopisma komputerowe.
Na tym forum wszyscy w zasadzie są oblatani z tymi sprawami.Tacy to już ci forumowi seniorzy.
Pozdrawiam.

danam1
24-10-2012, 16:36
Senior to taki sam człowiek jak nie-senior:)
Witam Starostę i Wszystkich Dyskutantów:) Mam 60+ i uwielbiam wszystkie nowinki twchniczne:)
Znam też młode osoby które nie radzą sobie z wieloma
urządzeniami.Wiek tu nie ma nic do rzeczy:)Jedni lubią inni nie.
Jeżeli mam jakieś trudności to szukam porady w necie,zawsze
udaje mi się ,,rozgryzć problem:)

gratka
24-10-2012, 17:42
A ja już trochę odstaję. Na codzień nie rozróżniam Ipoda od Ipada.
A taka konwersacja:"iPod nano ma wyświetlacz Multi-Touch, wbudowany interfejs Bluetooth" też zmusza mnie raczej do milczenia, bo ...bo pojmuję tylko, że "ma wyświetlacz wbudowany". Ale jestem pewna, że jeżeli będę chcieć kupić Ipoda, to się dowiem co znaczą pozostale slowa.
Najważniejsze, że wiem gdzie szukać .

szekla
24-10-2012, 18:06
A ja już trochę odstaję. Na codzień nie rozróżniam Ipoda od Ipada.
A taka konwersacja:"iPod nano ma wyświetlacz Multi-Touch, wbudowany interfejs Bluetooth" też zmusza mnie raczej do milczenia, bo ...bo pojmuję tylko, że "ma wyświetlacz wbudowany". Ale jestem pewna, że jeżeli będę chcieć kupić Ipoda, to się dowiem co znaczą pozostale slowa.
Najważniejsze, że wiem gdzie szukać .
Mam dokładnie tak samo
I lubię Google :D

Jarosław II
24-10-2012, 22:10
Nie chcem ale muszem.:D Jak kupuję do firmy robota za trzy.....Pln to muszę się zapoznać z budową, bo kupuję go pod tym kontem aby pomagał w pracy, chociaż redukuje kilkunastu ludzi. Sprawia mi radość jak myszką steruję takim potworkiem który wykonuje wszystkie moje myśli i polecenia i likwiduje moje błędy z dokładnością 1/100mm. Postęp jest nie tylko w nowinkach technicznych ale i w myśleniu. Porównując siebie w wieku 5 lat i to co robiłem a patrząc na moje 5-8 letnie wnuki, które tak doskonale umieją obsługiwać komputer z taką łatwością to jednak rozwój człowieka i myślenie zrobiło większy postęp. A to przecież tylko dwa pokolenia. W tym czasie powstały chyba setki nowych generacji (pokoleń technologicznych). Nie ma chyba granicy. Po sobie widzę jak następował postęp. Zaczynałem od liczydła, potem tablice przeliczeniowe, suwak logarytmiczny, kalkulator, a teraz program rysunkowy na komputerze, chociaż jeszcze rajzblat stoi na strychu. Takie projekty, które teraz robię w ciągu godziny dawniej dwa miesiące. Dlatego nie chcem ale muszem.:D

Starosta
30-10-2012, 11:15
Witajcie,

Dziękuje za liczne odpowiedzi! Oczywiście nie chciałem nikogo urazić. Wiadomo, że na forum są osoby, które z technologią są jak najbardziej na tak. Ostatnio z nowinek technicznych natrafiłem na ciekawe rozwiązanie dla seniorów (starszych niż my ;p) i poważnie zastanawiam się nad wejściem w takie rozwiązanie. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat Tele Opieki. Usługa ta jest bardzo rozwinięta w krajach zachodnich, a u nas ledwo raczkuje.
"TeleOpieka to telefoniczny system wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak: upadek, zasłabnięcie, pożar czy włamanie. TeleOpieka to także pomoc Podopiecznemu w codziennych sprawach: usunięcie awarii domowej, informacja o dyżurach specjalistycznych szpitali, całodobowych aptekach a także wsparcie psychologiczne dla osób samotnych. TeleOpieka to idealne rozwiązanie dla osób starszych, niesamodzielnych, trwale lub czasowo samotnych.

TeleOpieka w znaczący sposób podnosi komfort życia oraz poczucie bezpieczeństwa.

Senior nosi na ręce wodoodporną opaskę z przyciskiem, który należy nacisnąć w przypadku sytuacji alarmowej, a on wysyła informacje z telefonu komórkowego w postaci sms do bliskich (wcześniej zaprogramowanych w telefonie osób) oraz dzwoni do Contact Center, które koordynuje działaniami ratowniczymi aż do zabezpieczenia podopiecznego przez służby ratownicze."

Co myślicie o takim rozwiązaniu dla Waszych bliskich, rodziców, może w przyszłości dla Nas :)?

Ile Waszym zdaniem powinien kosztować maksymalnie miesięczny abonament za taką usługę?

Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam gorąco!

Hypatia
30-10-2012, 12:08
Oj,coś mam wrażenie ,że temat ,który nam tu wrzucasz ,to nie taki sobie zwykły temat na jeszcze jeden wątek - właśnie zapaliło mi się czerwone światełko !;)
Ale może się mylę,może faktycznie jesteś seniorem,który chce sobie pogadać o nowinkach technologicznych i naszym stosunku do nich.
Kilka osób słusznie stwierdziło ,że na tym forum seniorzy są raczej dość dobrze zorientowani we współczesnych technologiach , a to czego nie wiedzą to się właśnie tu dopytują. Jednak warto zaznaczyć ,że na 13 000 000 Polaków w grupie wiekowej 50 + ,zaledwie niecałe 3 000 000 korzysta(posiada umiejętności) z internetu.Dane te przekazał mi mój znajomy (61 l) ,który od kilku miesięcy działa jako Latarnik - wolontariusz Polski Cyfrowej Równych Szans.
O czymś to mówi i tu się nie zgodzę z oponentami ,którzy stwierdzili ,że wiek nie ma znaczenia. Niestety z wiekiem stajemy się coraz mniej otwarci na wszelkie nowości i to nie tylko techniczne i tej oczywistości nie zmieni fakt ,że nie wszyscy ludzie starzejąc się ,równocześnie zamykają się, co poniekąd jest to naturalnym i dość powszechnym zjawiskiem. Po prostu tak jest ,a to jacy są użytkownicy np portalu senior.pl nie przesądza,że tacy są ogólnie rzecz biorąc, wszyscy seniorzy. Wiem to z własnego doświadczenia i własnego otoczenia. W mojej rodzinie np, są trzej panowie po 80 -tce ,wszyscy z wyższym wykształceniem technicznym ,a mimo to ,tylko jeden jest zapalonym internautą i zwolennikiem wszelkich nowinek elektronicznych,pozostali trzymają się od tego jak najdalej !:rolleyes:

Jarosław II
30-10-2012, 13:42
Nadzór elektroniczny w Polsce już jest?:LOL: To sąd decyduje na wniosek o prosbę.:LOL:

jasinek123
30-10-2012, 14:15
Acha Starosto oto chodzi,ukryta reklama,cwaniaczek
z Ciebie!!!
A elektroniczną opaskę noś sobie dowoli
Wyroku sądu nie potrzeba!

Hypatia
30-10-2012, 14:28
:D Trzeba przyznać ,że Starosta uczynił to wyjątkowo finezyjnie !
ROTFL

Jarosław II
30-10-2012, 17:24
:D Trzeba przyznać ,że Starosta uczynił to wyjątkowo finezyjnie !
ROTFL
Ma szansę na Marszałka.ROTFL

Hypatia
30-10-2012, 18:54
Ma szansę na Marszałka.ROTFL


Mam takie przeczucie ,że już go nie ujrzymy.
Test na poziom demencji na tym forum wypadł negatywnie ,więc poszedł gdzie indziej ryby łowić !ROTFL

Pirx
09-02-2014, 02:49
komputerów używam od końca lat 70-tych. PDP-11, ODRA-1305. pobawiłem się trochę 8-bitowymi zabawkami i szybko przesiadłem na PC. Internet próbowałem już w latach 90-tych by mieć wreszcie na stałe od 1999.

nie widzę problemu z nowościami.

gorzej iż cała para ludzkiej kreatywności ostatnich dekad poszła prawie w całości w te zabawki. Procesory o mocy obliczeniowej większej od superkomputerów z lat zimnej wojny przetwarzają dane służące do oglądania gołych bab i słuchania disco ...

a tymczasem odłogiem leżą inne dziedziny ludzkiej wiedzy.

choćby astronautyka: http://jestesmytu.pl/2011/11/bogactwa_kosmosu___dlaczego_nie_dla_nas__/index.php