PDA

View Full Version : kenia


krystyna krk
29-10-2012, 21:40
witam:))
interesuje mnie kenia i chetnie porozmawiam z kims kto tam byl niedawno..szczegolnie interesuja mnie szczepienia i leki antymalaryczne..:)

Mar-Basia
29-10-2012, 22:03
witam:))
interesuje mnie Kenia i chetnie porozmawiam z kims kto tam byl niedawno..szczegolnie interesuja mnie szczepienia i leki antymalaryczne..:)

Szczepienia powinnas miec i nie tylko przeciwko malarii....cholera, tezec...hepatit C. Musze sprawdzic w mojej zoltej ksiazeczce.
Wiem, ze szczepienia powinnas zrobic jakis miesiac przed wyjazdem.

A wogole to wykonaj telefon do Oddzialu Stacji Epidemologicznej lub sprawdz na stronie MSZ - tam znajdziesz wszystkie info.:)

kyrzab
29-10-2012, 22:08
Szczepienia konieczne, przeciw wściekliźnie, bo tak możesz trafić na wściekłe krowy :D

latosfera
14-11-2012, 10:14
Witam! Tak naprawdę lecąc do Kenii nie są wymagane żadne szczepienia (co innego Tanzania). Profilaktycznie warto się zaszczepić przeciw żółtaczce (można się nią zarazić również w Warszawie) typ A i B, tężcowi, błonicy, durowi brzusznemu i polio. Przeciw malarii nie można się zaszczepić- można brać leki przeciwmalaryczne np. Malarone, jakkolwiek samopoczucie po zażyciu jest fatalne... Jeśli będzie Pani wypoczywać na wybrzeżu Mombasy, zażywanie środków antymalarycznych nie jest zwykle konieczne. Śpi się pod moskitierami, warto też wziąć środki przeciw komarom, jakkolwiek, nie każde ukąszenie kończy się zachorowaniem. Jeśli chciałaby Pani uczestniczyć w safari, zwłaszcza w porze deszczowej, lepiej odwiedzić lekarza medycyny tropikalnej (odradzam sanepidy- osoby pracujące tam nie zawsze mają doświadczenie i wiedzę, nie podróżują i nie potrafią ocenić ryzyka- zaproponują wszelkie możliwe szczepienia....). Pozdrawiam!