PDA

View Full Version : Przycisk sieci życia


super45a
18-11-2012, 23:17
Przycisk sieci życia
Od wielu lat istnieje Społeczna Sieć Ratunkowa, która w swojej ofercie ma m. in. możliwość skorzystania z „przycisku sieci życia”.
Jak to działa.
Zasada jest taka sama jak przy alarmach napadowych, z tym wyjątkiem, że do systemu dociera sygnał: „Wezwano pogotowie”. Dyspozytor niezwłocznie po otrzymaniu takiego sygnału kontaktuje się z osobą potrzebującą pomocy, a w przypadku, kiedy jest to niemożliwe z pogotowiem lub wskazaną wcześniej osobą, informując o zdarzeniu.
Dla kogo przeznaczony jest „przycisk sieci życia”
Przede wszystkim dla osób starszych, chorych, samotnych. Często taka osoba zostaje sama w domu. Zdarza się, że kiedy dzieje się coś niepokojącego nie ma możliwości wezwać sama pomocy. Przycisk działa o wiele szybciej niż telefon. W stresie czasem zapominamy pod jaki numer należy zadzwonić lub jesteśmy zbyt słabi, żeby to zrobić. Umieszczony na szyi lub nadgarstku daje możliwość wezwania pomocy nawet jeśli osoba nie ma możliwości dotrzeć do telefonu, jest sparaliżowana, lub możliwość poruszania się jest w znacznym stopniu ograniczona w skutek wypadku. Przycisk sieci życia sprawdza się również w przypadku osób głuchoniemych, które nie mają możliwości wezwania pogotowia telefonicznie.
Ile to kosztuje
Sieć działa na zasadach non profit. Koszt danej usługi to 20 zł miesięcznie jako składka członkowska. Dla osób w trudnej sytuacji materialnej, możliwa jest zniżka a także darmowy zestaw ratunkowy.

Więcej informacji na temat „przycisku sieci życia” a także innych możliwościach wykorzystania systemów alarmowych na stronie internetowej http://www.ratownictwo.org/home/
Życie jest wartością bezcenną – pomóż nam je chronić

eledand
18-11-2012, 23:48
Oj witaj z przyciskiem,jak telefoniczny Rachunek na dwa lata.

Miałam kontakt z takim urządzeniem i pozostały tylko do płacenia należności a osoby rzadko z tego korzystały.

Następny wyzysk.........

super45a
30-11-2012, 07:23
Nie wiem z jakiego urządzenia korzystałaś i z jakiej firmy. Jest jasne, że firmy, które chcą na tym zarobić będą wprowadzać wysokie opłaty i inne ograniczenia. Krajowa Sieć Ratunkowa działa społecznie. Jeśli nie stać kogoś na składki w stowarzszeniu można starać się o zniżkę, chociaż 20 zł miesięcznie to nie majątek.
Co do częstotliwości korzystania z urządzenia, to im rzadziej tym lepiej, prawda?