PDA

View Full Version : Nietypowe sporty dla seniorów


Tulipanka
03-12-2012, 14:03
Ostatnio zaczęłam się interesować nowymi formami sportu, innymi niż basen czy gimnastyka w domu. Trafiłam na artykuł, dotyczący Tai-chi: http://www.leczenie-stawow.pl/rekreacyjna-aktywnosc-fizyczna-tai-chi/2012/11/

Czy jest tu ktoś, kto uprawia tę formę ruchu?

jacek735
04-12-2012, 13:46
Akurat tą dziedziną nie interesowałam się, ale regularnie chodzę na specjalne zajęcia dla seniorów na siłownię. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo wiem, że te ćwiczenia są specjalnie dobrane do mojego wieku i na pewno mi nie zaszkodzą.

Pajka
12-12-2012, 09:17
Od pół roku chodzę na Pilates. Co prawda nie jest to bardzo nietypowa forma ruchu, ale też to nie zwykła gimnastyka ani basen. Zauważyłam dużą różnicę w rozciągnięciu i łatwiej mi się poruszać na co dzień.
Tulipanko, zaintrygował mnie ten artykuł o Tai-Chi ROTFL

m.michalsky
21-09-2016, 15:59
Moja wnuczka dała mi na urodziny karnet na ściankę wspinaczkową. Powiem tak - jeśli ktoś nie cierpi na bóle stawów - polecam serdecznie!

Etna56
25-09-2016, 12:28
Swojego czasu byłam na kilku zajęciach tai-chi ale nie przypadły mi specjalnie do gustu. Wolę raczej jogę i spacery

euzebia
17-10-2016, 13:49
To aj wybrałabym jakiś egzotyczny taniec, tylko nie zumbę, a na przykład reggeaton;-)

paruzel
09-06-2017, 08:56
Mi na sporty już nie starcza sił, choć zdecydowanie bardzo lubie spacery, szczególnie po górach.

euzebia
07-07-2017, 10:26
O, górskie spacery są świetne, tylko trzeba mieć dobrą kondycję.

Baisa
28-07-2017, 08:41
Kilka ciekawych sportów, ktore moze uprawiać praktycznie każdy z nas:
joga
tai chi
pilates
spacery górskie ( tak jak tutaj wspomina kolezanka). Najwazniejsze to nie przesadzać w jedną i w drugą stronę. Warto jest dobrać ilość ćwiczeń do swojego wieku. Polecam zajrzeć sobie na stronę:
http://szczesliwawatroba.pl/dobierz-dlugosc-cwiczen-do-swojego-wieku.html

Jest tutaj opisane ile mniej więcej powinno się ćwiczyć w danym okresie życia.

Staszek5858
03-08-2017, 14:27
Ja chodzę często na basen, szczególnie, że u mnie na osiedlu jest taki z saunami, gdzie lubię po pływaniu trochę posiedzieć. Dużo osób spotykam też na siłowniach na otwartym powietrzu, z tego co zaobserowałem to się stało ostatnio bardzo popularne.
Co do Tai chi, myślę, że to bardzo ciekawy pomysł, oprócz zdrowego ruchu też pewnie bardzo odpręża.

paulcia55
18-10-2017, 15:31
Ja bym sie bała takich wyczynowych rzeczy robic jak stawy nierozruszane za bardzo, tyle co kijkami chodzimy z sąsiadką.

JerzyDomański
23-10-2017, 09:54
Fajna sprawa ;) coraz więcej seniorów korzysta z aktywności fizycznej. Tak trzymać :) powinno nas być jeszcze wiecej ;)

wladyslawa.mm
23-10-2017, 19:08
Zgadzam się seniorzy powinni więcej się ruszać a nie nażekać

pluto37
24-10-2017, 14:59
Fajna sprawa ;) coraz więcej seniorów korzysta z aktywności fizycznej. Tak trzymać :) powinno nas być jeszcze wiecej ;)

Ja tam widzę coraz więcej starszej młodzieży na rowerach.
Nie tylko na zapach, ale i na ścieżkach rowerowych.

Z tym, że nie da się ukryć, że jest sporo utytych i rozlazłych co to z fajurem i na najbliższą ławkę, ewentualnie do poczekalni w przychodni i to niekoniecznie z powodów zdrowotnych.:)