PDA

View Full Version : Radków-sloneczne miasteczko seniorów.


MalaAnula
08-01-2013, 22:20
Drodzy forumowicze zwracam się do Was z prośbą o napisanie kilku swoich cennych uwag i opinii na temat znajdującego sie jeszcze w głębokich powijakach powstającego miasteczka słonecznego dla seniorów w Radkowie, w górach Stołowych. Mimo,że sama nie jestem jeszcze seniorem (mam34lata) to uważam, że to niebywale świetny pomysł, nowatorski na skalę Polski. Jak wy drodzy seniorzy zapatrujecie się na ten pomysł? Ja jestem pomysłem zachwycona, sama chciałabym pracować w takim miasteczku (lubię ludzi i pracę z nimi). Uważam, że jest to niebywała szansa na rozwój niedocenionej jeszcze w Polsce ziemi kłodzkiej. Jest to szansa dla ludzi również młodych i w średnim wieku z pomysłami na organizację i obsługę życia seniorów. Obopólnych korzyści widzę mnóstwo, zabrakłoby mi internetu, żeby wszystkie opisać. Napiszcie drodzy seniorzy czy chcielibyście zamieszkać w takim miasteczku, a jeśli nie to tez dlaczego. Ja sama mam chęci przeprowadzić się do Radkowa, żeby współtworzyć to wspaniałe przedsięwzięcie.Za każde szczere, opinie i wskazówki serdecznie dziękuję!Bóg zapłać!

jakempa
08-01-2013, 22:35
Osobiscie bardzo podoba mi się taki pomysł,,,,faktem jest, że to napewno będzie dla bogatszych emerytów /podobne miasteczka są w Anglii i USA/,,,sprawa piękna,,, a sam Radków to przeurocza miejscowość,,,,tylko jak to zafunkcjonuje?
Gdybym mogła , napewno chciałabym mieszkać w takim miejscu na późną starość i mieć w pobliżu zapewnioną opiekę,

nigdy nie chciałabym być ciężarem dla dzieci,,,no i pozostać samotnym nawet wśród najbliższych, jak to jest w rzeczywistości, a tak,,,pokoleniowo bliscy sobie seniorzy, towarzysko przychylni,,inaczej przebiega wtedy taka starość,,

czarna
08-01-2013, 22:46
Skoro mogą być wioski dziecięce,to dlaczego nie mogą być miasteczka seniorów?
Pewnie wzór do naśladowania się znajdzie i pomysł świetny.
W Górach Stołowych raz gościłam,urocze miejsce.Radków to miejscowość głównie noclegowa na wypady dla turystów górskich.

emka46
10-01-2013, 18:18
Poczytałam, pomysł dobry, ale wolałabym nie kupować mieszkania, tylko wynajmować, cos na zasadzie mieszkań komunalnych, nie każdy senior może pozwolić sobie na kupno.

monia
24-02-2013, 09:48
Pomysł super

madera1938
24-02-2013, 18:09
Drodzy forumowicze zwracam się do Was z prośbą o napisanie kilku swoich cennych uwag i opinii na temat znajdującego sie jeszcze w głębokich powijakach powstającego miasteczka słonecznego dla seniorów w Radkowie, w górach Stołowych. Mimo,że sama nie jestem jeszcze seniorem (mam34lata) to uważam, że to niebywale świetny pomysł, nowatorski na skalę Polski. Jak wy drodzy seniorzy zapatrujecie się na ten pomysł? Ja jestem pomysłem zachwycona, sama chciałabym pracować w takim miasteczku (lubię ludzi i pracę z nimi). Uważam, że jest to niebywała szansa na rozwój niedocenionej jeszcze w Polsce ziemi kłodzkiej. Jest to szansa dla ludzi również młodych i w średnim wieku z pomysłami na organizację i obsługę życia seniorów. Obopólnych korzyści widzę mnóstwo, zabrakłoby mi internetu, żeby wszystkie opisać. Napiszcie drodzy seniorzy czy chcielibyście zamieszkać w takim miasteczku, a jeśli nie to tez dlaczego. Ja sama mam chęci przeprowadzić się do Radkowa, żeby współtworzyć to wspaniałe przedsięwzięcie.Za każde szczere, opinie i wskazówki serdecznie dziękuję!Bóg zapłać!

Witam ! Własnie na bardzo zblizony temat toczy sie dyskusja na wątku " Boję się" .
Mam pytanie : chodzi o budowe nowego zupełnie miasteczka, na zasadach developerskich, prawda? Bo nie wyobrażam sobie, że w małym Radkowie ktos dysponuje jakąś bazą gotowych mieszkań ? Projekt ciekawy, ale logistycznie skomplikowany i w założeniach na razie bardzo niejasny. Pozdrawiam !

Spytaj
04-03-2013, 15:06
Uważam, że to bardzo dobry i perspektywiczny pomysł. Społeczeństwo nam się starzeje i takie miejsca będą na wagę złota. Znalazłem link do ciekawego artykułu/opracowania dotyczący mieszkań dla seniorów...

http://www.pgnpress.pl/mieszkania-dla-seniorow/

Sam też oferuję podobne rozwiązanie. Może nie w tak rozbudowanej postaci, ale za to w bardzo stosownej cenie.
Opis znajdziecie na wątku:
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-miasto-czy-wies-najlepsze-miejsce-na-jesien-zycia-komentarze-2709.html

Pozdrawiam

Mermera
07-03-2013, 11:04
Zważywszy że jest nas coraz więcej w społeczeństwie, więc takie ośrodki na pewno są potrzebne.


_____________________
biokominki (http://nowoczesne-kominki.pl/pl/biokominki) i kominki.

Majka5da
30-03-2013, 17:51
http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/306042,radkow-co-z-miasteczkiem-dla-seniorow,id,t.html

eledand
30-03-2013, 17:57
Witajcie i po Artykule z "Faktu" odechciewa się pisać Komentarze.U nas nikt za nic nie odpowiada a Grzywna w wysokości 20 tyś to roześmieją się w NOS.
Karmienie,przewijanie kosztuje od 6-8 tyś.
Przecież takie mamy Emerytury i stać nas na taki Luksius.
Reszta bez komentarza.
Wesołych Świąt życzę..