PDA

View Full Version : 21. września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera - komentarze


gabi174
21-09-2007, 22:07
Komentarz do artykułu: 21. września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera (http://www.senior.pl/158,0,21-wrzesnia-Swiatowy-Dzien-Choroby-Alzheimera,2824.html)
--------------------
Chory na Alzheimera ,widzi świat inaczej , (w internecie można spotkać wiele artykułów na ten temat).
Wyczytuje wszystkie informacje jakie są w tym temacie . Moja mama w od kilku lat choruje na alzheimera i równoczesnie ma problemy ze wzrkiem i słuchem przy dobrej ogolnie fizycznej kondycjii. Najgorsze jest to że tak naprawdę nie ma lekarzy umiejących leczyć osoby w podeszlym wieku.Może są tylko ja o tym nie wiem Lekarz pracuje wg schematu. Jak sobie poradzić gdy chory nie pasuje do żadnego schematu . Każdy kto chociaż przez jakiś czas opiekował się bliską osobą na alzheimera wie jak jest to trudne. Tak naprawdę to rodzina chorego zdana jest tylko na siebie. Nyśle że ten kto nie zetknął sie z tą chorobą to pomimo świąt i obchodów nie bardzo rozumie o czym mowa.

an_inna
21-09-2007, 22:14
Gabi174, dlatego ludzie borykający się z takim problemem pomagają sobie wzajemnie, tworząc grupy wsparcia. Poszukaj w Google - jest wiele informacji. Pozdrawiam Cię i trzymaj się :)

Lila
22-09-2007, 10:50
To jest choroba,która jest gorsza niż koniec świata,o którym pisze Desti..
Jest to jeden z moich strachów.Wszystko ,tylko nie to...
Widziałam parę przypadków.I widziałam ,jak z umęczonej roziny ulatuje miłość do biedaka dotkniętego tą chorobą.Zostaje tylko obowiązek.
Chyba najgorszy jest początek choroby dla chorego,gdy jeszcze jest świadomy,tego co z nim się stanie..
Pamiętacie Ronalda Reagana ?

Nika
22-09-2007, 12:55
W czasie sierpniowej podróży odwiedziłam siostrę Ojca, ma zaawansowane stadium tej choroby,którą ktos kiedyś ładnie nazwał "zagubieniem w niepamięci".Przeżyłam szok...a była kobietą pełną zycia, dynamiczną, serdeczną.Szkoda mówic.

Basia.
22-09-2007, 13:04
to jest potworna choroba, też się tego boję.