PDA

View Full Version : Wizerunek osób starszych w mediach - komentarze

duszka07
22-09-2007, 08:36
Komentarz do artykułu: Wizerunek osób starszych w mediach (http://www.senior.pl/147,0,Wizerunek-osob-starszych-w-mediach,2823.html)
--------------------
Ten temat zainteresowałby mnie. Liczę na to, że w Senior.pl znajdzie sie obszerne sprawozdanie.

Basia.
22-09-2007, 12:28
Gdyby wszyscy seniorzy /nie lubię tego określenia/ byli tacy jak uczestnicy tego forum wtedy wizerunek w mediach i nie tylko byłby na 6+. Dzięki klubowi seniorka miałam przyjemność poznania wielu wspaniałych ludzi, z którymi nie we wszystkim się zgadzam, 13 października będę znowu miała przyjemność i zaszczyt poznania w realu uczestniczki tego forum z pewnością wspaniałe kobiety /jestem tego pewna na 1000%/. Niestety tak na codzień w świecie realnym z przykrością obserwuję ludzi starszych zgryźliwych aż do bólu, dla których czas stanąl w miejscu w latach 70-tych ubiegłego wieku. W mediach bardzo często jest serwowany wizerunek tych, którzy stanęli w miejscu to jest przykre i niesprawiedliwe.

Alsko
22-09-2007, 17:46
Moje siedle się starzeje, starzeją się mieszkańcy, coraz mniej młodych. Nie zaobserwowałam zgryzliwych i zapatrzonych w lata siedemdziesiąte seniorów. Fakt, mało łażę po tzw. mieście, ale tam to bije po oczach chamstwo w każdym wieku.

Natomiast rzuca się w oczy pauperyzacja w tej grupie wiekowej. I to postępująca. To jest bardzo przykre.

Zaraz! O jakiej grupie wiekowej my gadamy? Basiu , o kim myślisz mówiąc senior? O człowieku na emeryturze?
Bo ja liczę seniorów od siedemdziesiątki na karku. Przecież 50-letnia podfruwajka lub 60-letni chłopak to nie seniorzy!!! Nawet jeśli w rodzinie są najstarsi :D

Malgorzata 50
22-09-2007, 19:55
Wizerunek seniora w mediach -koszmar przyjrzyjcie sie obrazkom tych grubych zapuszczonych staruszek z siatkami i zaniedbanych bezzębnych dziadków na ogol jojczacych coś .A seniorzy sie zmieniaja, stałam niedawno za jedna strsza ode mnie znajomą w kolejce do jak najbardziej panstwowego lekarza (zeby zapisac ją do specjalisty ) kolejka byla dluuuga ,bo specjalista zapisuje raz na pół roku ,średnia wieku 70+.I musze powiedzieć ,ze patrzylam na tych starszych państwa z przyjemnością -fakt ,ze dzielnica jest taka bardziej inteligencka -urocze ,ładnie ubrane panie -wcale nie drogo ale zadbane eleganckie ,fryzurki ,lekki makijaz ladne ciuszki.,\fajni starsi panowie pachnacy woda kolonska -musze powiedzieć ,ze podnioslo mnie to bardzo na duchu.A to sa wszystko "spauperyzowani" emeryci ,ktorzy nie moga sobie pozwolic na prywatne leczenie i to stnie w kolejce nie bylo przyjemnosci ,dla wielu osob bardzo to bylo meczace -nikt się nie kłócil ,nie przepychal -panstwo rozmawiali sobie o polityce i zyciu.Naprawde to byl bardzo budujacy i mily widok.Moja mama ,jej przyjaciolki -80+ tez nie pasują do tzw "wizerunku seniora" To samo dotyczy naszych uroczych nieco starszych kolezanek,seniorów w mojej rodzinie itd.Wiec ten wizerunek to chyba tzw arogancja mlodych wilczkow co to rzeczywistosc lubią sobie dopasowac do z góry zalozonej tezy.

Hydragorn
22-09-2007, 20:15
Prawdę powiedziawszy to z tego co zauważyłem to główne rzeczy jakie się zarzuca seniorom to zacofanie w dziedzinie technologii i obyczajów... Prawda jest taka że większość osób starej daty ma pewne wartości moralne które występują w dzisiejszym świecie bardzo rzadko i to jest traktowane jako bycie przestarzałym. Nie lubię konserwatyzmu jaki prezentuje wiele starszych osób i tego zamknięcia na sugestie, niechęć do zmian jednak osoby które potrafią rozmawiać, wyciągać wnioski i myśleć logicznie mając jednocześnie własne mądre zasady to coś wspaniałego... Za to często młodzi ludzie patrzą na seniorów z góry.

"A bo ty staroświecka jesteś i się nie znasz, a dzisiaj młodzi chcą się wyszaleć!!!"

Szkoda że takie słowa często oznaczają wyszalenie się w negatywnym kontekście, niestety upadają obyczaje, upadają normy moralne, upada zdrowy rozsądek.

Druga sprawa to zacofanie technologiczne. Nie wiecie jak miło mi było wejść na to forum i zobaczyć osoby normalnie postrzegane jako takie które komputer traktują jak dzieło szatana a internet to głupia zabawka... To niezwykle przyjemne widzieć osoby które nie dość że nie boją się technologii to ciekawi je to i starają się zdobyć pewną wiedzę w tym względzie... Tacy ludzie podążają za rozwojem... Niestety poglądy są takie że ludzie starsi po prostu boją się sprzętu RTV oraz komputerowego... zwykle taki pogląd jest uzasadniony ale jak widać mamy wyjątki a z czasem będzie ich coraz więcej kiedy osoby które teraz mają 15 lat będą pewnego dnia miały 70... Moim zdaniem wszystko to kwestia podejścia, i pewnej odwagi bo bać się nie ma czego...

Nie lubię też a często to słyszę jak dwie starsze osoby gadają o tym jak to ich w krzyżu łupie, czy w łydce strzyka, jak to bratowa umarła albo sąsiadka... Jak spotykają się dwie takie osoby to najczęściej słyszę wywody w stylu "memento mori" tak żeby przypadkiem żadna z osób nie poczuła się zbyt młoda hehehe.

BUNIA
22-09-2007, 20:34
W malych miejscowosciach ludzie starsi,starzy to osoby wygldajace przewaznie na wiele wiecej aniezeli wskazuje metryka.
To ludzie zmeczeni praca fizyczna zawodowa /byly systemy troj-zmianowe/,. praca na roli .Teraz sie martwia o przyszlosc ich dzieci ,wnukow.,zdaja sobie sprawe ze jak ich zabraknie to mlodzi nie maja za co zyc.
Dlatego ludzie starsi sa bardzo szanowani obecnie na wsiach bo sa czestokoroc jedynymi zywicielami utrzymuja z e skromnych emerytu czesto 3 pokolenia.. bieduja..
Wiem o tym z obserwacji a i z zebran wiejskich na ktore .chodze troche z obowiazku a troche z ciekawosci.
Nie wszyscy sa zadbani ,wypachnieni z blyszczacymi oczami -
na wsiach maja blyszczace oczy ale od lez ... lez bezradnosci
lez beznadziei ...
Nieraz po cichutku prosza Boga o smierc .. bo wierza ze tam bedzie im lzej...

Wilhelmina
22-09-2007, 20:37
Cóż, myślę, że prawda leży jak zwykle gdzieś pośrodku. Obracam się w gronie tych bardziej nowoczesnych, zadbanych, pełnych ciekawości życia i świata, starszych pań. Spotykam takie kobiety i mężczyzn wszędzie. Na ulicy w sklepie u lekarza. Spotykam też te drugie. Smutne, zaniedbane, zgryźliwe, pełne jadu i pretensji do wszystkich. Przykro powiedzieć, ale wydaje mi się, że ma to związek ze statusem społecznym jaki zajmują. Wykształcenie, praca którą wykonywały, finansowe poczucie bezpieczeństwa, lub jego brak, ustawia ludzi po dwóch stronach tej samej starości.Spokojnej, kolorowej, nadal czynnej i ciekawej i tej trudnej, jojczącej i wybrzydzajacej, jak całe wcześniejsze smutne i mało ciekawe życie. Budujace jest jednak to, że coraz więcej spotykam ludzi pozytywnych.

Alsko
22-09-2007, 20:38
a czy ja mówiłam, że ci zubożali seniorzy nie dbają o siebie? Dbają - tylko np. stroje biorą z innych niż pracujący półek.
A wizerunek seniora? Moja matka mając 95 lat była młodsza ode mnie i nijak nie pasowała do "wizerunku seniora".

Grzesiu, mam taką ciotkę "memento mori". Tylko że ona ma tak od młodości. :)

Pani Slowikowa
22-09-2007, 21:52
W malych miejscowosciach ludzie starsi,starzy to osoby wygldajace przewaznie na wiele wiecej aniezeli wskazuje metryka.
To ludzie zmeczeni praca fizyczna zawodowa /byly systemy troj-zmianowe/,. praca na roli .Teraz sie martwia o przyszlosc ich dzieci ,wnukow.,zdaja sobie sprawe ze jak ich zabraknie to mlodzi nie maja za co zyc.
Dlatego ludzie starsi sa bardzo szanowani obecnie na wsiach bo sa czestokoroc jedynymi zywicielami utrzymuja z e skromnych emerytu czesto 3 pokolenia.. bieduja..
Wiem o tym z obserwacji a i z zebran wiejskich na ktore .chodze troche z obowiazku a troche z ciekawosci.
Nie wszyscy sa zadbani ,wypachnieni z blyszczacymi oczami -
na wsiach maja blyszczace oczy ale od lez ... lez bezradnosci
lez beznadziei ...
Nieraz po cichutku prosza Boga o smierc .. bo wierza ze tam bedzie im lzej...

Masz racje.. te oczy biednych straszych umordowanych ludzi.. Tak mi jest ich zal..
Ale sa i staruszkowie weseli i jakby mlodzi jeszcze . Nieswiadomi swojej starosci..
nie wiem czy juz wam to gdzies wyslalam ale ta babcia wzbudza we mnie czulosc.

http://www.youtube.com/watch?v=BmkGs4SeWMM

Malgorzata 50
22-09-2007, 22:19
Babcia pierwsza klasa! A wracając do naszej rozmowy -z zaniedbanych ,bab wyrastaja zaniedbane staruszki i ma to bezposredni zwiazek ze statusem społecznym i materialnym niewatpliwie -bardziej nawet ze społecznym niz materialnym.Polska nie jest krajem ludzi wyksztalconych i zamoznych oraz niepijacych stad taki a nie inny obraz seniorow w mediach.A ze glupi mlodzi dziennikarze wybieraja sobie zawsze to co wybieraja to inna sprawa.Mlody -powiem ci coś ile lat maja Twoi profesorowie ,którzy zrobili z ciebie informatyka 30? chyba raczej 60.Mysl nim cos powiesz.Emerytowany inzynier,nawet dawno emerytowany -wolno przeczyta instrukcję i rozbroi kazdy sprzet -dawno emerytowany pracownik PGR -raczej nie!

elizka
22-09-2007, 22:27
http://img96.imageshack.us/img96/1304/horrorqf6.gif (http://imageshack.us)
a taki staruszek?To też smutne.

Malgorzata 50
22-09-2007, 22:40
Albo taka parka wesoła
http://img443.imageshack.us/img443/6820/200501131024120oldlovetik6.gif (http://imageshack.us)
"Wesołe jest zycie staruszka
Choć wczoraj zmoczyla go łza
Suchutki juz dzisiaj wstal z łóżka.Bo pamięć,bo pamięć nie ta ha ha ha" (Przybora ,Wasowski)

Malgorzata 50
22-09-2007, 22:53
He He He He !!!!

Pani Slowikowa
22-09-2007, 23:05
http://www.youtube.com/watch?v=ubZ29KITKWI

admin
22-09-2007, 23:56
to ja tylko nadmienię, że objeliśmy (Senior.pl) patronat medialny nad tą konferencją - tym bardziej zapraszam do komentowania, zwłaszcza że nasz przedstawiciel zapewne się na konferencji znajdzie, przedstawiając zresztą "seniorową" definicję seniora - nie "staruszka" broń Boże ale raczej "seniora rodu" - osoby różniącej się od młodszych przede wszystkim doświadczeniem życiowym i związaną z tym mądrością, nie pozwalającą na przykład na ślepe podązanie za reklamą czy otumanienie tempem życia ;);) :)

Pani Slowikowa
23-09-2007, 00:30
Czy po prostu otumanienie...
Ech ta mlodziez:D
1600 wykalaczek w brodzie!! To ci sukces!!:D

http://www.kontraband.com/show/show.asp?ID=4908

Malgorzata 50
23-09-2007, 09:09
Co mamy komentować droga adminko skoro nie byłas uprzejma nas poinformowac zawczasu ,ze patronujemy medialnie konferencji o blizej nieokreślonej tematyce ,nieznanych tematach ewentualnych wystapien ,nieznanych osobach bioracych w niej udział iniesprecyzowanym celu.Skąd wiesz ,że nie jestesmy otumanieni tempem życia -ja np.mam tyle pracy ,potrzeb i obowiazków ,ze kompletnie jestem otumaniona!!!! Nie wspominajac juz o tym,ze temat pt "Wizerunek osob starszych w mediach" nieodmiennie nasuwa mi obraz migawek jakie pojawiaja się w mediach przy napomykaniu przez nie tematów zwiazanych z osobami starszymi czyli bida ,nedza i demencja- w mediach staruszki albo maja za male emerytury,albo sie lecza i nie maja na lekarstwa ,albo zyja w nedzy albo padaja ofiara rozmaitych czarnych charakterow.

Lila
23-09-2007, 09:19
Ja ,jakbym nie była 60-letnią seniorką,która lubi się ładnie ubrać,lubi dobre kosmetyki i dobre samochody- bo tyra na to,to miałabym taki obraz ...bida z nędzą przez wieś pędzą...
Ewentualnie ten nieszczęsny moherowy berecik,który i ja mam założyć w dzień wyborów.:),pachnące naftaliną palto i plotki pod sklepem...Moja kochaniutka,pani wie co wyprawia ta spod trójki ???

Malgorzata 50
23-09-2007, 09:21
Moja kochaniutka Pani ta spod tr ojki to nic ...wiadomo ..ale ta spod piatki widziala Pani co ona zalozyła.....skad te ludzie na to bierą???? A berecik w czym kochaniutka pierzesz ,że taki sfilcowany...ja ci zara powiem co ja robie -patrz Pani jaki moj ladniutki.Co dzień dszczotkuję i w naftalinie trzymam ...

hannabarbara
23-09-2007, 09:34
Chwaląc troskę koleżanek o bereciki, napiszę tylko, że moi rówieśnicy są w mediach: w nekrologach, durnowatych reklamach, gdzie są hepi z powodu cudownych operatorów telefonii komórkowej, lub leków na ich zbolałe kręgosłupy, albo jeszcze, gdy walczą zacietrzewieni o tzw. wartości, najczęściej w Toruniu. Z rzadka mam okazję zobaczyć takie osoby jak pan Bartoszewski, senior, ale mądry, dowcipny i w pełni odpowiedzialny za to co mówi.

Malgorzata 50
23-09-2007, 09:38
Pani Szapolowska -tyz juz seniorka wg kryteriow organizatorow konferencji -a luksusowa kobieta .To samo Pani Janda i inne liczne Panie tzw celebrities -nie wspomne o wiekszosci tzw autorytetow (a raczej tego co z nich zostało),naukowcow ,artystow itd co nie oznacza ,ze taka sama ilosc tychze nie jest o pokolenie albo dwa mlodsza.A moze by tak przestac dzielic ludzkosc na starych i mlodych -tylko na madrych i glupich np?

Lila
23-09-2007, 09:42
Haniu...w Warszawie spotkasz takich seniorów w ilości hurtowej.13 października...:)
Wprawdzie to same seniorki,ale jednak to one są uosobieniem moherów...

Ps.Kochaniutka ,ja swój berecik piere raze ze cwetrami,w mydle Jeleń..Wkładam go potem na garnek od powideł i mówię Ci...jak nowy...jak nowy.Nawet ojciec dyrektor pogłaskał go,jak onegdaj całowałam go w rączkę i kraj sutanny..

Malgorzata 50
23-09-2007, 09:44
Ale mi on sie jakis taki sfilcowany zdaje .Ja tez w mydle -ale plukam chyba ze sto razy -taka zajenta jestem bo jak z kolejki pod sklepem przyjde ,kapuste z kartoflamy wstawie to nic tylko o ten berecik dbam -bo jak ojciec dyrektor tak patrzy ...to ja chce zeby zobaczyl moje antentke

Lila
23-09-2007, 10:00
Noooo kochaniutka...ja w antenkę włożyłam se drucik...Stoi jak mojemu staremu w noc poślubną..
Berecik to u mnie pierwsza rzecz obecnie..jak wracam z kościoła zaraz go nasadzam na ten garnek coby formy nie stracił..
Somsiadki mi zazdroszczą,żem namaszczona dotykiem Ojca Dyrektora.A mój stary to ma specjalnie na takie świenta czapke z nutrii,co je na działce uhodował...moja pani...

BUNIA
23-09-2007, 11:01
Pani Slowikowa

Babcia w bereciku super -,dowcipna ,odwazna .
A slowa piosenki o kropelce ,, skroplily mi sie na rzesach ..
Milosc, milosc .. kazdy i w kazdym wieku marzy o niej alko z roczuleniem wspomina ...
http://www.vpx.pl/files/mvdtkozncinjd4j5noqg.gif (http://www.vpx.pl/)

hannabarbara
23-09-2007, 11:07
Lilu! Ty 13 pażdziernika, to zostaniesz osubana ze wszystkich włosów, z fryzury a la Vondraczkowa, jak będziesz dziewczyny wyzywała od moherów!

enia60
23-09-2007, 11:24
no nie wiem dziewczyny co z tym berecikiem?teraz trzeba przypomnieć sobie " W pustyni i w puszczy" jest Jaś jest Nell tylko brakuje Saby a ja mam tylko rybki w swoim akwarium może któraś z Was ma Sabę ? stwórzmy nowy klub- partię i do wyborów ,a 13 .IX zostawmy bardziej sprawnym fizycznie

enia60
23-09-2007, 11:25
przepraszam 13.X

Malgorzata 50
23-09-2007, 11:37
O!!!! To jest pomysl stwórzmy partyie senioritek i glosujmy na siebie i ...Lila na króla!!!!-z antenka czy bez .Oooo z antenka i na szpilkach oraz w super wozie!!!! Lub konno !

enia60
23-09-2007, 11:44
konno,konno jak przystało na seniorytki,bo takie mohery? i w super limuzynach to się nie godzi ze słusznym wizerunkiem ,do dzieła ! pamiętajcie jeszcze o rękawiczkach ażurkowych i torebeczkach....szkoda ,że nie umiem ich wkleić ale od czego ma się przyjaciółki w klubie, a nawet może ,towarzyszki w tej nowej partii...

Malgorzata 50
23-09-2007, 11:46
O szydelkach i drutach do robotek nie zapomnijcie ,zeby sobie rece zajać podczas zebrań partyjnych.....no może karciochy do brydżyka!!!

enia60
23-09-2007, 11:51
zdecydowanie karty do brydżyka,ale i szydełka i druty obok,bo przecież mam nadzieję będzie nas ho..ho.. a czas jakoś wypełnić trzeba i program uzdrowienia opracować ... nie wiele czasu? wystarczy ? wymyśleć jakąś autostradę może do nikąd?

Lila
23-09-2007, 11:56
Autostrada murowana,jak na zebranie partyjne przyniese termofor z moim winem z porzeczek.Stary uciągnie gumową rurką z balona.Tegoroczne,ale mówie Wam...moooocne aż strach!!!

Mogem dodać troszku spirytu...:)

enia60
23-09-2007, 12:00
no cóż okazuje się ,ze jesteś szybsza,bo moje wino dopiero pyka..ale przyda się na trudniejsze czasy ,z pewnością będziemy zawierać kolejne przymierza ,wydalać i przyjmować się ponownie,wino zdąży dojrzeć

Lila
23-09-2007, 12:07
A może i pyka...:)..kurcze ,nie znam się na winach..
Jak mi jeden paulin dał butelke mszalnego ,tożem sie opiła tak, że beret spadł mi na lewe oko ,prawa noga potkła mi sie o lewą i zaryła żem w kałuże..
A moje kochaniutkie mój paltocik ?
Cała watolina przemokła i trąci zgnilizną teraz .Mimo naftaliny.

enia60
23-09-2007, 12:17
Lila,ubawiłaś mnie do łez,to było miłe,ale jest pora obiadowa i coś tam skwierczy niemiłosiernie,spalę obiad i stary nie wiem czy da mi przepustkę na kolejne plenum,a potem jak będzie zimno...nie mam paltocika z watoliną ani naftaliny,a koniecznie prę do tej nowej partii...choćby po to by być!niezależnie od tego czy mam coś do powiedzenia,ale chyba coś wymyślę?

an_inna
23-09-2007, 12:47
A aby nie za bardzo ono octowe? Wino czywiście, droga pani Lilu:D
A w sprawie wizerunku seniorów w mediach powiem krótko: Jakie media taki wizerunek!

Basia.
23-09-2007, 13:14
winko i nie tylko, może rurkę do tańca na tejże rurce w moherkowym bikini?

bogda
23-09-2007, 13:16
Lila....wywal ten zatęchły paltocik, nie możesz nas przecież reprezentować w takiej kapocie, albo koń się znarowi i nieszczęście gotowe, a berecik zamów taki bardziej dopasowany, co by się nie obsunął....jak popróbujemy Twojego winka, myślę że będzie nawet lepsze od tego mszalnego...:)

Malgorzata 50
23-09-2007, 13:19
Widze ze partia podjela dzialania .Bardzo dobrze...

bogda
23-09-2007, 13:21
Noooo...a co, to wcale nie jest głupi pomysł....tylko kto nas posłucha???

Malgorzata 50
23-09-2007, 13:23
A co nas to obchodzi!Inni tez nie zwracaja uwagi czy ich kto slucha czy nie ,a rosna w sile .Wiec prosze mi tu nie pietrzyc trudnosci .Antenki na sztorc ,Lila paletko se z blotka wytrzyj recami szpilki na nogi ,szydelka w dloń ,piersiowke za pazuche i w ławy!!!!!!

bogda
23-09-2007, 13:27
Kurcze...mam problem....nie mam berecika z antenką ani bez antenki....ale może jakiś stary kapelusik filcowy znajdę, też może być, no nie....
Piersiówka też mam, robiłam naleweczkę wiśniową, dzisiaj trochę spróbowałam.....już jest bardzo dobra...zabieram ze sobą...:) bo to i na odkażenie i w razie jakiejś tam obrony się przyda...

elizka
23-09-2007, 13:28
Drogie kolezanki zapomniałyście o płci męskiej w mediach,ja mam coś na ten temat http://pl.youtube.com/watch?v=ynjZdA4aldM&mode=related&search= wszak i oni są na pewno materiałem badawczym!

Dzidka
23-09-2007, 13:28
Kochane Senioritki, Seniorki, Seniorzy. Wizerunek osób dojrzałych był zawsze ten sam, tylko czasy trochę inne.
Nam w wieku dwu-trzy-dziestu też się wydawało, że powyżej pięć-dziesiątki wizerunek tych "staruszków" lub "wapniaków" nie przystaje do współczesnej rzeczywistości. Okazało się, że po przekroczeniu pewnej granicy świat jest taki sam, a może nawet ciekawszy. Ma się dużo czasu na zgłębianie wiedzy, realizację swoich zainteresowań itp.itp.
Ale o tym już mówiłyśmy na innych wątkach, dlatego nie będę się powtarzać.
Każdy na swój wizerunek musi sam zapracować.
Dla mnie np. wizerunek współczesnego polityka jest nie do przyjęcia i nie do pojęcia.

Basia.
23-09-2007, 13:44
Każdy na swój wizerunek musi sam zapracować.
Dla mnie np. wizerunek współczesnego polityka jest nie do przyjęcia i nie do pojęcia.
to my jesteśmy autorami swojego wizerunku, nikt inny.

Alsko
23-09-2007, 14:17
do takiej partii to ja się nie zapiszę!!!
Z antenką?!! Na drucik stawianą?! Toż Ojciec Dyrektor nasz Znamienity nie ma antenki przy bereciku moherowym swoim!!!
Trudno, trza rozłam zrobić. Na z i na bez :D antenki.

enia60
23-09-2007, 17:52
jeszcze nie siedzimy w ławach poselskich a tu już rozłam?spróbujmy wypracować jakiś kompromis zamieńmy berecik moherowy na ...... ogłaszam konkurs,byle nie trwało to długo,bo przecież jeszcze nie mamy programu

Alsko
23-09-2007, 17:58
Ło matko! A co to jest program partii? Nigdzie nie znajdziemy wzoru, bo żadna partia nie ma, tylko mówi, że ma.
Jeśli napiszemy program - to to będzie precedens! Oraz wzór do naśladowania! Kto się podejmie?

POLA
23-09-2007, 18:02
jest prosty:
ŻEBY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ DOSTATNIO:D
Słów niewiele, treść głęboka i kierunek słuszny:D :D

enia60
23-09-2007, 18:11
zróbmy coś razem :i Ty z Gdańska i Ty z Warszawy i Ty z
Krakowa......... dla Polski .Mundurki mamy prawie ustalone,termosy pełne,ławki puste ,, diety z racji zaszłego zawodu załatwiam, i po pierwsze:
chodzicie z nami budować piękny i bogaty kraj....

bogda
23-09-2007, 18:12
Pola...to już kiedyś było, chyba że mam jakieś zwidy...:D

bogda
23-09-2007, 18:14
Matko Boska...znowu jakieś mundurki, dziewczyny...dajcie spokój...

Lila
23-09-2007, 18:14
Pola..a Ty tego hasła nie ściągnęłaś ? Bo jakbym je znała.
Zresztą to wszystko jedno co napiszemy.W razie czego skasujemy ...wszystkim, i na pewno nam wyjdzie..:)

enia60
23-09-2007, 18:17
....o przepraszam a berecik to nie część mundurka ,dalej wpisujcie punkty,paragrafy,ustępy tylko bez kłamstw

bogda
23-09-2007, 18:18
hmmm...berecik, to tylko znak rozpoznawczy...:)

Lila
23-09-2007, 18:21
A może jakiś krawacik ,co ?
W pasy już są,to może ....w żabki ?..albo w papugi ?

Anielka
23-09-2007, 18:27
A moze kaszkiecik jak Basia proponowala7167A program,cos sie wymysli i tak przecierz nikt nie dotrzymuje danego słowa,to co my tez nie musimy.A tak wogóle t5yle naszego co sobie pogadamy.Pozdrawiam serdecznie .:) :)

enia60
23-09-2007, 18:28
raczej w papugi,ponieważ żabki z nas marne z powdu: to boli ,tam rwie,a żabka musi skakać i jeszcze sprowokować księcia żeby pocałował,ale..ale jakby pocałował to świat byłby lepszy,e chyba coś pokręciłam,w naszym pokoleniu to już się nie zdarzy

Alsko
23-09-2007, 18:33
Krawacik mi się zle kojarzy :mad:

Lila
23-09-2007, 18:34
Dlaczego Enia ?
Ja mam ciągle nadzieję .W moim oczku wodnym zamieszkała przepiękna ropucha.Ani chybi - książe.Mam nadzieję tylko,że to nie książe Walii,który zwiał Camilli w tym ubranku.
W takim wypadku nawet nie warto całować tej ropuchy..

Lila
23-09-2007, 18:37
Krawacik mi się zle kojarzy :mad:

Kojarzy Ci się z ZMP,fatalnie faktycznie w zestawie z zieloną koszulką.Ale ja też miałam czerwony jako ZMS,z białą bluzką w komplecie..:D

enia60
23-09-2007, 18:42
no dobrze niech będzie w żabki,bo papuga pogada ,pogada i nic z tego nie wyniknie ,a my przecież budujemy piękny ,bogaty kraj no to zaczynamy od dróg,przydadzą się nam ,bo odległości między nami znaczne

Alsko
23-09-2007, 18:42
miałam gorzej! Nie należałam do żadnej organizacji. Miałam niebieską bluzkę i włożyłam granatowy krawat ojca - taka moda była. Zrobili mi zdjątko, wtedy czarno-białe były. I niejaki Zbysio, kolega licealny, wmawiał wszystkim, że to zetempowski mundurek na mnie pokryjomu siedzi.
Nie mogłam go udusić, bo był silniejszy :mad:

Lila
23-09-2007, 18:58
To ja należałam.ZHP i ZMS....bo byłam bardzo społeczną jednostką.Zaszczyt doceniłam,nie powiem.Mój najstarszy brat został nieprzyjęty do ZMP,ze względu na pochodzenie,niesłuszne wtedy.No i Tatuś miał fatalną opinię w organach bezpieczeństwa.Chodził biedak z piętnem,niejako..
A jaki wstyd przeżył,gdy publicznie się tłumaczył z wyzyskiwania siły najemnej ludu pracującego miast i wsi, u nas w domu ...:)
Po prostu gosposia poczęstowała jego i jego kolegów ,ciastem i herbatą...:)

bogda
23-09-2007, 19:03
Lila...to koledzy na niego donieśli???

Lila
23-09-2007, 19:11
Oczywiście...do gimnazjalnej komórki ZMP,a ci na apelu wystąpili .W Sienkiewiczu,który był wtedy męską szkołą,z mundurkami granatowymi z lampasami czerwonymi.
Został publicznie napiętnowany.Na szczęście był chlubą szkoły i zwycięzcą konkursu pianistycznego.

Alsko
23-09-2007, 19:13
czemu się dziwisz? Mój ojciec dość długo siedział za kawał wyszeptany koledze.
Ten facet miał - jak znalazł - materiał na przysługę. Widocznie mu się opłaciło.

bogda
23-09-2007, 19:21
Nooo tak, były to czasy, chociaż teraz też zdarzają się podobne sytuacje, ktoś na kogoś doniesie, słowo przeciwko słowu....podchody, podglądy, kamery.....

hannabarbara
23-09-2007, 19:21
jest prosty:
ŻEBY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ DOSTATNIO:D
Słów niewiele, treść głęboka i kierunek słuszny:D :D
Polu! To prawie socjalizm! Ja proponuję modyfikację:
ŻEBY SENIORKOM ŻYŁO SIĘ PRAWIE BOGATO. niektórym, mniej wrednym seniorom tyż!:D

Lila
23-09-2007, 19:27
Haniu...ale prawie ?

Wszak prawie czyni wielką różnicę...

Ja bym dała...ABY SENIOROM ŻYŁO SIĘ GODNIE !!!!

Basia.
23-09-2007, 20:31
Haniu...ale prawie ?

Wszak prawie czyni wielką różnicę...

Ja bym dała...ABY SENIOROM ŻYŁO SIĘ GODNIE !!!!
Strzał w dziesiątkę.

admin
23-09-2007, 20:41
Co mamy komentować droga adminko skoro nie byłas uprzejma nas poinformowac zawczasu ,ze patronujemy medialnie konferencji o blizej nieokreślonej tematyce ,nieznanych tematach ewentualnych wystapien ,nieznanych osobach bioracych w niej udział iniesprecyzowanym celu.Skąd wiesz ,że nie jestesmy otumanieni tempem życia -ja np.mam tyle pracy ,potrzeb i obowiazków ,ze kompletnie jestem otumaniona!!!! Nie wspominajac juz o tym,ze temat pt "Wizerunek osob starszych w mediach" nieodmiennie nasuwa mi obraz migawek jakie pojawiaja się w mediach przy napomykaniu przez nie tematów zwiazanych z osobami starszymi czyli bida ,nedza i demencja- w mediach staruszki albo maja za male emerytury,albo sie lecza i nie maja na lekarstwa ,albo zyja w nedzy albo padaja ofiara rozmaitych czarnych charakterow.
Cel oraz krótka informacja o samej konferencji znajduje się w wiadomości zlinkowanej w pierwszym poście tego wątku, który zresztą jest komentarzem do tejże wiadomości. Przytaczam link raz jeszcze, jakby ktoś nie zauważył http://www.zycie.senior.pl/147,0,Wizerunek-osob-starszych-w-mediach,2823.html

Wczoraj dostaliśmy pełniejsze informacje, między innymi dokładny program konferencji. Jego głównym punktem będzie prezentacja projektu „Wizerunek osób starszych w mediach” oraz wyników ankiety Forum 50 + . Raport z monitoringu mediów przedstawi Małgorzata Bukowska (Europejska Inicjatywa na Rzecz Edukacji Dorosłych).

Mówcami będą również dr Michał Boni, ekspert ds. rynku pracy,
prof. Tomasz Szlendak (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu) który przedstawi analizę badania OBOP „Dziadkowie i wnuki o sobie, wzajemnych relacjach i ludziach starszych” oraz przedstawiciel
Stowarzyszenia Agencji Reklamowych któryopowie o wizerunku Seniorów w reklamie.

Będzie także prowadzona dyskusja zw której wezmą między innymi
Zbigniew Nosowski redaktor naczelny „Więzi”
prof. Tomasz Szlendak Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
dr Michał Boni ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan
dr hab. Maciej Mrozowski prof. Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
Tomasz Schimanek, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Ewa Wilk, Polityka

Konferencji patronuje portal Senior.pl, co oznacza między innymi że w naszym portalu (w sekcji informacyjnej) pojawią się dokładne informacje na temat konferencji, jej przebiegu i wniosków.

Malgorzata 50
23-09-2007, 20:53
Dziekuje bardzo za dokladna informacje -czuje sie usatysfakcjonowana

Anielka
07-10-2007, 08:43
Cos mi sie zdaje ,zew ktos powiela temat i tworzy nowy ,niepotrzebny watek.Pozdrawiam cieplutko7849

Basia.
07-10-2007, 09:46
Zaraz nasze dziewczyny przeniosą posty z tamtego wątku "do domu".:)

admin
07-10-2007, 12:47
oba wątki są komentarzami do różnych artykułów, o zbliżonej tematyce ale odrębnych - proszę zauważyć że mają w temacie - komentarze a w pierwszym poście link do komentowanego artykułu. System komentarzy w Senior.pl jest taki, że stają się one jednocześnie wątkami na forum - w działach "Ogólne"