PDA

View Full Version : "Wzgórze Błękitnego Snu" - Igor Abramow Newerly


JOLANTA61
21-02-2013, 14:32
O zsyłce Polaków na Sybir-pocz. lat 1900. Czyta się z zapartym tchem. Nowe światło na dzieje Polaków. Nic więcej, przeczytajcie sami.

JOLANTA61
21-02-2013, 14:45
Dla fanów ANDRZEJA PONIEDZIELSKIEGO! Dzisiaj 21.02.2013 godz. 19. Miejsce: KALINOWE SERCE - ŻOLIBORZ, ul. Krasińskiego 25 (wejście od ul. Kochowskiego).WSTĘP WOLNY!
SPOTKANIE Z ANDRZEJEM PONIEDZIELSKIM.
Dla ewentualnych chętnych bycia na spotkaniu, proponuję być znacznie wcześniej. Miejsce urocze. Pyszna kawa, czekolada i te wypieki wg. receptury samej Kaliny Jędrusik. Zapraszam.

Srebrzysta
18-03-2013, 09:06
Proponuję audioksiążki Igora Newerlego

Igor Newerly - Wzgórze Błękitnego Snu (http://chomikuj.pl/plesewa/Audio+ksi*c4*85*c5*bcki/M+-+N+-+O/N*3dIgor+Newerly/Wzg*c3*b3rze+B*c5*82*c4*99kitnego+Snu+*26)<--- czyta Henryk Machalica

Igor Newerly - Zostało z uczty bogów (http://chomikuj.pl/plesewa/Audio+ksi*c4*85*c5*bcki/M+-+N+-+O/N*3dIgor+Newerly/Zosta*c5*82o+z+uczty+bog*c3*b3w+*26)<--- czyta Jan Peszek
.

gostbiker
19-03-2013, 21:24
.....Czyta się z zapartym tchem. Nowe światło na dzieje Polaków. Nic więcej, przeczytajcie sami.

Mogę tylko potwierdzić tę opinię. Też przeczytałem z zapartym tchem. Odkryłem na nowo tego Autora, którego wcześniej znałem tylko ze szkolnej lektury obowiązkowej "Pamiątka z Celulozy". Pod wpływem lektury "Wzgórza....." sięgnąłem po kolejną, wcześniejszą powieść Igora Newerlego "Leśne Morze" i pragnę ją z kolei polecić. Bohaterem powieści jest Polak, syn zesłańców, a akcja dzieje się na Dalekim Wschodzie, w czasie II wojny światowej.Oto, co Autor napisał o tej powieści "....Na pozór Leśne Morze perli się i lśni wszystkimi kolorami baśni, ukazując przyrodę, przygody i miłość. Ale to tylko przystrój. Im cięższe sprawy porusza powieść, tym lżejsza, atrakcyjniejsza musi być fabuła. W istocie Leśne Morze jest tragedią. Straszliwą tragedią osamotnienia współczesnego człowieka w świecie".