PDA

View Full Version : Zegarek to podstawa!


edyp
22-02-2013, 11:00
Powiedzcie mi moi drodzy czy nosicie jeszcze zegarki? Co raz więcej widzę ludzi wśród młodzieży która porzuca zegarki na rzecz telefonów komórkowych i to jest takie trochę smutne, ja wciąż posiadam zegarek mojego ojca, który pewnie kiedyś przekażę moim dzieciom. Czy macie jeszcze takie pamiątki w domu? I czy nosicie zegarki? Jak tak to jakie macie w swojej kolekcji?

Paula
22-02-2013, 12:03
Powiedzcie mi moi drodzy czy nosicie jeszcze zegarki? Co raz więcej widzę ludzi wśród młodzieży która porzuca zegarki na rzecz telefonów komórkowych i to jest takie trochę smutne, ja wciąż posiadam zegarek mojego ojca, który pewnie kiedyś przekażę moim dzieciom. Czy macie jeszcze takie pamiątki w domu? I czy nosicie zegarki? Jak tak to jakie macie w swojej kolekcji?
Hm...zegarek kiedyś nierozłączny a dziś gdzie się nie obejrzysz elektroniczny zegar a to w autobusie na pasku informacyjnym, w mieście - na rogu budynku jako informator pogodowy + zegar, w komputerze, w komórce jak sam piszesz, w samochodzie....itd. sama korzystam z komórki, lub myk spojrzę na wieżę zegarową w mieście czy to dworcową, czy na Ratuszu.......nie znaczy to jednak, że nie mam sentymentu do zegarków z prawdziwego zdarzenia i jak pięknie piszesz - masz zegarek po ojcu.
Ja mam kilka zegarków w domu, nawet jeszcze w oryginalnych pudełkach ( prezenty) i kilka starych jeszcze w dobrym stanie bo to moje wspomnienia z młodych lat. W jadalni - kuchenny zegar- koniecznie.
Nie potrafię wyrzucić zegarka ( na rękę) dlatego mają swoje miejsce w moim domu.
Pozdrawiam i życzę kontynuowania ciekawego tematu.........

edyp
25-02-2013, 14:17
Ja ostatnio wzbogaciłem swoją kolekcje o piękny zegarek marki Ingersoll http://www.zegarek.net/zegarki/ingersoll/zegarek_ingersoll_IN7904WHG.html, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł go przekazać mojemu dziecku. Nie wiem czemu ale facet bez zegarka wydaje mi się taki smutny, dodaje mu to uroku i stylu. Ale to tylko moje odczucie.

norsa22
27-02-2013, 00:54
To prawda coraz mniej młodych ludzi nosi zegarki.A zegarek to przecież cały czas modna część garderoby!Ale cóż komórki niestety górują;/ Ja osobiście noszę skromny czerwony zegareczek,ale jest strasznie gustowny.Nie znam się na markach,ale mój nie był jakoś wybitnie drogi.

edyp
27-02-2013, 14:31
Cena nie zawsze odzwierciedla jakości i piękna. Jeśli coś pasuje do danego stylu to nie patrzę na cenę. Ważnie by było stylowo i oryginalnie. Jest tyle pięknych marek, stylów itd, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Arti
18-06-2013, 18:55
Traktuję zegarek jako biżuterię i nie zawsze go noszę :)

mężczyzna z zegarkiem jest moim zdaniem bardziej męski

:D jeśli mężczyzna męskość swą zegarkiem próbuje wzmacniać to sorry :LOL: to np na mnie to nie działa :D tym bardziej na innych mężczyzn też :D

eledand
18-06-2013, 19:34
Witajcie i spotkałam już kilka Mieszkań że nie mają Zagarka Żadnego.
Czuję się żle w takim domu.
Pozdrawiam miło...

miloszczek
19-06-2013, 10:44
Widzę że Kasia na swoim blogu już zamieściła wpis o zegarkach http://www.kasia-tusk.pl/component/content/article/14-zegarkimodziezowoczyelegancko.html
Więc niedługo zegarki staną się znowu modne :)

Ellak
24-07-2013, 21:14
Ja miałam zegarek i się z nim nie rozstawałam , potem weszły komórki to przestałam nosić. A teraz znowu bym chciała jakiś mieć.Widziałam wczoraj w Aparcie bardzo ładny na bransolecie i myślę czy nie kupić.Pani w sklepie mówiła, że szwajcarski.

edyp
06-09-2013, 10:54
Szwajcarskie zegarki to było coś. Teraz i japońskie są dobre. No, ale ja mam swój i jestem zadowolony. Nawet nie muszę sprawdzać czy bateria działa, czy nakręcić trzeba. Wystarczy nosić. Jak się rusza ręką to się sam nakręca. Ot i nie trzeba o tym nawet pamiętać.

BognaM
10-09-2013, 09:21
Uwielbiam zegarki -te na rękę. Z tym, że dla mnie mechanizm jest mniej ważny, za to jak mi się jakiś spodoba to nie mogę się oprzeć :)

jasinek123
11-09-2013, 09:14
No własnie zegarek na rękę,kiedyś to był szyk
Np.zegarek marki Atlantyk,Delbana na przegubie ręki
w czasie komuny, widać było z daleka że się gościowi powodzi

liha11
14-09-2013, 04:55
od kilkunastu lat nosze zegarek w torebce,
czekajac na autobus bywalam zegarynką dla innych osob,
a przed wyjsciem z domu :
- musialam pamietac, aby go zabrac ze sobą
- zapinając na rękę musialam uwazac, zeby nie upadł
czekajac na przyjazd autobusu układałam sobie w glowie kolejnosc spraw do załatwienia na dany dzien, a tu pytanie osoby :
przepraszam, która godzina?
nadmieniam, ze gdyby ta osoba spojrzała na tarcze, to sama odczytałaby godzine, ale nie, ja musiałam podnies swoja reke z zegarkiem i jej przeczytac godzine
no i te pytania : ma pani zegarek?
przeciez to jest pytanie o stan "majątku" ...
ROTFL

jasinek123
14-09-2013, 09:09
liha 11
w dzisiejszych czasach godz odczytuje się w komórkach
Tylko jakie są teraz wypasione kom.aż strach wyciągnąć
kom!

liha11
14-09-2013, 21:53
jasinku, tak masz racje czas odczytuje sie na komorkach,
a ja na komorce odczytuje wtedy, gdy chce sprawdzic czy nie dosłyszalam czyjegos połaczenia, a w torebce mam zegarek i częściej z niego mam przyjemność korzystać
:*

Ellak
24-09-2013, 18:19
Ja kupiłam ten zegarek, który oglądałam a właściwie to dzieci mi sprezentowały. Mam go niecały miesiąc
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,albert_riele,gala,3306

slava
24-09-2013, 18:26
Bosze jakie to tematy wypuszczają.:(

paruzel
24-09-2013, 20:46
ja swój ostatni zegarek kupiłam jakieś dwa lata temu na tablica.pl (http://sprzedajemy.pl) albo sprzedajemy.pl, nie pamiętam dokładnie, ale szczerze to już go nie nosze, godzinę mam w telefonie komórkowym i to mnie wystarcza :)

bylamtu
07-10-2013, 22:34
Zegarek u faceta to podstawa:) taki elegancki zegarek (http://www.zegarek.net/zegarki/seiko/meskie.html) świetnie się prezentuje na męskiej dłoni:) pamiętam czasy kiedy dostawało się swój pierwszy zegarek na komunie, piękne czasy:)

Frat
12-10-2013, 15:04
Gdyby tak wypromować noszenie zegarka zapinanego ponad kostką damskiej nogi, to byłby dopiero marketing... ROTFL

toy_
12-10-2013, 16:11
temat pewnie predko sie wyczerpie bo w pierwszym poscie jest powiedziane wszystko. :) zegarek juz nie jest praktyczny. komorka zawiera to w swoich funkcjach.

POLA
12-10-2013, 16:30
... Nie wiem czemu ale facet bez zegarka wydaje mi się taki smutny, dodaje mu to uroku i stylu. Ale to tylko moje odczucie.
Zupełnie się zgadzam.
Nie wyobrażam sobie, żeby szukać komórki po kieszeniach lub w torebce z zawartością różnych potrzebnych;) przedmiotów, aby sprawdzić, która godzina.
Taki "manewr" uznaję za pretensjonalny.;)
Na co dzień noszę atlantica, męski, duży i mechaniczny, z duszą, bo tylko mechaniczne ją mają.:)
Biżuteryjny sobie grzecznie spoczywa w etui i czeka na wyjściówki extra.:)

Frat
12-10-2013, 18:12
Na co dzień noszę atlantica, męski, duży i mechaniczny, z duszą, bo tylko mechaniczne ją mają.:)
Noo tak, ale prawie wszystkie naręczne, to mechaniczne. Jedynie napęd miewają elektryczny. :D Chyba, że w nakręcanej sprężynie dostrzegasz duszę... :icon_eek: A ja myślałem, że duchowość jest bardziej wyrafinowana. :LOL:

toy_
12-10-2013, 21:38
Nie wyobrażam sobie, żeby szukać komórki po kieszeniach lub w torebce z zawartością różnych potrzebnych;) przedmiotów, aby sprawdzić, która godzina.
Taki "manewr" uznaję za pretensjonalny.;)

Zaraz tam szukac. :) siegam, patrze i wiem

POLA
12-10-2013, 23:44
Noo tak, ale prawie wszystkie naręczne, to mechaniczne. Jedynie napęd miewają elektryczny. :D Chyba, że w nakręcanej sprężynie dostrzegasz duszę...
No właśnie, tylko te nakręcane mają duszę, a nie jakąś bateryjkę.
Mój zegarmistrz tak twierdzi, a ja się z nim zgadzam.:)
Jest nawet forum amatorów zegarków mechanicznych czyli nakręcanych.
Dlaczego one są droższe od kwarcowych, nie wiem.

POLA
12-10-2013, 23:46
Zaraz tam szukac. :) siegam, patrze i wiem
I tak będę szybsza - rzut okiem i wiem.:)

Frat
13-10-2013, 09:37
No właśnie, tylko te nakręcane mają duszę, a nie jakąś bateryjkę.
Mój zegarmistrz tak twierdzi, a ja się z nim zgadzam.:)
Jest nawet forum amatorów zegarków mechanicznych czyli nakręcanych.
Dlaczego one są droższe od kwarcowych, nie wiem. De gustibus non est disputandum, nawet gdy chodzi o tak irytującą duszę, wymagającą codziennej obsługi. :)
A co do spraw cenowych, to proste. Zegarki elektryczne mają bardzo prosty mechanizm –silniczek krokowy napędzający wskazówki, zasilany z baterii i sterowany układem elektronicznym z kwarcem, który zastępuje tradycyjny balans. Elektronika jest dziś bardzo tania w masowej produkcji.
Co innego złożony mechanizm o wielu specjalnie łożyskowanych kółkach zębatych, przekładniach i złożonym balansie z wychwytem.
Pomimo to, mój całkiem tani i bezduszny Casio popełnia około 10-cio sekundowy błąd w ciągu pół roku pracy, a wymianę baterii wykonuję raz na 3 lata. :D
Na miejscu zegarmistrza również widziałbym duszę w mechanizmach, które zapewniają mi pracę i środki do życia. :rolleyes:

Alsko
13-10-2013, 22:50
Na miejscu zegarmistrza również widziałbym duszę w mechanizmach, które zapewniają mi pracę i środki do życia. :rolleyes:Oj, tam, oj tam! Za grosz sentymentu do staroci ;)
Starocie, szczególnie po przodkach, mają duszę. Sama widziałam :)



Pomimo pożółkłej metryki bardzo lubię elektroniczne nowinki. Kiedy książki zaczęły mnie wypychać z domu, bo miały za mało miejsca - z radością przesiadłam się na czytnik (Święty Mikołaj się zlitował).
Gdybym miała forsę, jak jej nie mam, z samej tylko ciekawości obłożyłabym się elektroniką, bo to fajna zabawka jest.

Toyka, zegar w komórce? A w życiu! Ona jest do telefonowania i przesyłania wiadomości.
No i jako przypominajka mi służy.
A zegarek musi być pod ręką, tzn. na ręce.

Mam szwajcarski po ojcu, tylko - psiakrew! - wymaga czyszczenia raz na rok za niebotyczną dla mnie cenę 180 zeteł.
Noszę więc elektroniczny.
Duszy w nim nie widziałam ;)
Może za tani? :)

PS
Ale mój komputer ma duszę. Może dlatego, że to antyk?

POLA
13-10-2013, 23:15
De gustibus non est disputandum, nawet gdy chodzi o tak irytującą duszę, wymagającą codziennej obsługi. :)
A co do spraw cenowych, to proste. Zegarki elektryczne mają bardzo prosty mechanizm –silniczek krokowy napędzający wskazówki, zasilany z baterii i sterowany układem elektronicznym z kwarcem, który zastępuje tradycyjny balans. Elektronika jest dziś bardzo tania w masowej produkcji.
Co innego złożony mechanizm o wielu specjalnie łożyskowanych kółkach zębatych, przekładniach i złożonym balansie z wychwytem.
Pomimo to, mój całkiem tani i bezduszny Casio popełnia około 10-cio sekundowy błąd w ciągu pół roku pracy, a wymianę baterii wykonuję raz na 3 lata. :D
Na miejscu zegarmistrza również widziałbym duszę w mechanizmach, które zapewniają mi pracę i środki do życia. :rolleyes:
Ale czy wiesz, ile jest przyjemności z taką duszą, z którą masz bliski i bezpośredni kontakt codziennie?;)
Ona od Ciebie zależy i jeśli o niej zapomnisz, umrze, a wtedy będzie Ci smutno.
Dusza w kwarcówkach pewno jest, ale inna, bezduszna i jak piszesz, wyrzucasz ją po jakimś czasie wymieniając na nowszy model.;)
Dusza w mechanicznym jest ciągle ta sama.:)

Ważny jest też czynnik ekonomiczny.
Na wymianie baterii zegarmistrz nie zarobi, na czyszczeniu mechanicznego i dostrajaniu go do podawania właściwego czasu - jak najbardziej, o czym wspomniała Alsko.
No i ten szmer duszy, ledwo słyszalne tik-tik, jakże miłe dla ucha. :) :)

Czy min. Nowak kolekcjonuje zegarki z prawdziwą duszą czy sztuczną?:D

toy_
13-10-2013, 23:22
Toyka, zegar w komórce? A w życiu! Ona jest do telefonowania i przesyłania wiadomości.
No i jako przypominajka mi służy.
A zegarek musi być pod ręką, tzn. na ręce.

Wrobelku zrozum ze idac trzymam reke w kieszeni a w rece komorke. Tyle samo czasu co na przegub spojrzec
:)

Alsko
14-10-2013, 08:41
Wrobelku zrozum Toyka - to Ty zrozum :)
Jest określenie "zegarek na rękę", ale nie ma "komórka na rękę" ;)
Też noszę telefon w kieszeni.
Kapewu? ;):)

tar-ninka
14-10-2013, 08:52
Toyka - to Ty zrozum :)
Jest określenie "zegarek na rękę", ale nie ma "komórka na rękę" ;)
Też noszę telefon w kieszeni.
Kapewu? ;):)
A jest tez okreslenie "zegarek kieszonkowy"to czemu nie moze byc telefon kieszonowy;)
Lubie zagarki naręczne ;) ale od kiedy sie "zkomorkowałam "nie nosze ..
W domu..tylko elektroniczne na kabelek , nie cierpie tykania zegara.. takie jednostajne tik ..tak ..tik.. doluje mnie ..
Zwlaszcza w nocy gdy spac nie moge ..

Alsko
14-10-2013, 08:52
Czy min. Nowak kolekcjonuje zegarki z prawdziwą duszą czy sztuczną?:DNie wiem na pewno, ale myślę, że o tym decyduje specjalista od "wystroju" pana Nowaka ;);)

Na chybcika znalazłam http://www.swistak.pl/poradniki/469-Jak-wybrac-zegarek-meski.html
Poza tym jest pełno stron w Sieci, na których się dyskutuje nt. zegarków. Najdroższych i najefektowniejszych, oczywiście.
Polu, pewnie się domyślasz, przedstawiciele której płci tam snują swoje rozważania :):)

Frat
14-10-2013, 09:16
Mam szwajcarski po ojcu, tylko - psiakrew! - wymaga czyszczenia raz na rok za niebotyczną dla mnie cenę 180 zeteł.
Noszę więc elektroniczny.
Duszy w nim nie widziałam ;)
Może za tani?
Ale mój komputer ma duszę. Może dlatego, że to antyk? A toż to wampir jakiś wysysający pieniądze, a nie poczciwa dusza drzemie w tym zegarku. Na Twoim miejscu zmieniłbym zegarmistrza. :D
A co do komputera, to masz rację. Jego dusza nagrzewa się nawet w znaczny sposób i wymaga chłodzenia przez swój wentylator. :)



No i ten szmer duszy, ledwo słyszalne tik-tik, jakże miłe dla ucha.
Czy min. Nowak kolekcjonuje zegarki z prawdziwą duszą czy sztuczną?

Polu, takie tik-tik to i kwarcowa dusza potrafi, bo są to tylko dźwięki tykającego sekundnika. :)
A zegarek pana Nowaka (ministra), to podobno Ulysse Nardin –znana szwajcarska firma wyspecjalizowana w zegarkach tradycyjnych, automatycznych.
Nigdy nie byłem zainteresowany takim cackiem, ale zaklętą w nim duszę najpewniej bym zamordował, będąc jej właścicielem. Nie wiem, czy daje ona zarobić zegarmistrzom, ale za to zatrudnia posłów, prokuratorów, biegłych sądowych, no i światek dziennikarski (ten od politycznego ścierwojadstwa). :rolleyes:

Alsko
14-10-2013, 09:36
Na Twoim miejscu zmieniłbym zegarmistrza. :D Mowy nie ma!!!
Przez to panoszenie się bezdusznych ;) zegarków coraz mniej fachowych fachowców.
Ten "mój" spec może nie zniknie z rynku, bo jest rozkochany w antycznych mechanizmach i potrzebny jest tym, co ukochali sobie zegary wahadłowe, z kurantem i takie różne troszkę większe od naręcznych.
A że pożyteczniejszy od tych - jak ich słusznie nazwałeś - ścierwojadów, to niech trwa i trwa :):) a ja jakoś przebiduję na mojej seryjnej taniźnie ;)

POLA
14-10-2013, 11:43
Nie wiem na pewno, ale myślę, że o tym decyduje specjalista od "wystroju" pana Nowaka ;);)

Na chybcika znalazłam http://www.swistak.pl/poradniki/469-Jak-wybrac-zegarek-meski.html
Poza tym jest pełno stron w Sieci, na których się dyskutuje nt. zegarków. Najdroższych i najefektowniejszych, oczywiście.
Polu, pewnie się domyślasz, przedstawiciele której płci tam snują swoje rozważania :):)
Myślę, że Nowak gustuje w tych z duszą;), ale pewności nie mam.
Sieć pełna jest przeróżnych informacji i opinii.
Sama wpadłam kiedyś na forum miłośników mechanicznych, z duszą. Ubawiłam się stawianymi tam pytaniami.

Zegarek to jak dla nas mała czarna czy klasyczna garsonka.
Zawsze toto aktualne, bez względu na obowiązujące w modzie "tryndy", (ach, ten Dobrowolski w monologu językowym: http://www.youtube.com/watch?v=P9sYNJ-4fc8. :D :D)

izka84
24-04-2014, 18:00
Zegarki coraz częściej wracają do mody :-) może troszkę w innym wyglądzie, ale są :-)

profesorek
22-05-2014, 11:25
Ja stawiam głównie na klasykę ;) Prosta biała tarcza i skórzana bransoletka.
Taki jak na przykład ten model Casio:
http://najtaniej.co/produkt/zegarki-meskie/casio-mtp-1303l-7b.html
Nie przemawiają do mnie osobiście nowoczesne zegarki sportowe, te bardzo ozdobne, z wielkimi tarczami.
Żona również lubi takie proste delikatne modele (mimo,że na co dzień rzadko nosi, zegarek zakłada głównie od święta ....).

Kaima
23-05-2014, 12:58
Zegarek zegarkiem, ale jak to się ma do punktualności? Ona w naszych czasach cosik słabuje...

kalina3
22-07-2014, 14:27
Zegarek zegarkiem, ale jak to się ma do punktualności? Ona w naszych czasach cosik słabuje...

To niestety prawda - zegarek stał się raczej dodatkiem, elementem uzupełniającym cały strój. A ile osób tak de facto z nich korzysta, żeby dowiedzieć się jaka godzina? Ja co prawda jestem osobą punktualną ale przyznam, że nawet jak mam zegarek to sprawdza godzinę na telefonie.

Irenka 26
22-07-2014, 16:44
http://ak.webfetti.com/assets/3dani/1/106.gif Faktycznie coraz mniej osób używa zegarków ....sama lepiej i szybciej sprawdzam godzinę na telefonie komórkowym! Nie lubię się spóźniać i nie znoszę spóźnialskich-dla mnie to objaw lekceważenia drugiej osoby! A telefon rzeczywiście jest bardzo przydatny-ma wielkie cyfry, a mój śliczny zegareczek-zresztą pamiątka rodzinna-maleńkie cyferki! A teraz lepiej dla mnie z tymi wielkimi cyframi-nie muszę ubierać okularów, aby zobaczyć, która godzina! Pozdrawiam wszystkich serdecznie- najlepiej niech każdy korzysta z tego, co lubi i z czym wygodniej!!!!


http://img2.myefox.pl/images/20130927/HWWY006/HWWY006_8104fda7-ccf5-4ff8-9f69-afb70f9317b2.images.400x400.jpg

Arti
22-07-2014, 17:57
http://img2.myefox.pl/images/20130927/HWWY006/HWWY006_8104fda7-ccf5-4ff8-9f69-afb70f9317b2.images.400x400.jpg

:D podoba mi się ten zegarek.
Mam co prawda kilka lecz ten chętnie bym nosiła w okresie jesień- zima.

kalina3
14-08-2014, 12:35
Ja mam bardzo podobny - tarcza jest taka sama, ale nie jest tak szeroki tylko ma jeden dłuuuugi pasek, który obkręca się trzy razy na ręce.

adka
18-08-2014, 14:06
Ja praktycznie od zawsze byłam nierozłączna z zegarkiem. Mam na ręce od zawsze i jest mi tak po prostu wygodnie. Bez niego czuję się źle,
I uważam,że warto jest zainwestować w coś porządnego. Jest to jednorazowy wydatek. Często na wiele lat a jednak markowe zegarki są lepszej jakości, nic się w nich nie psuje, mała szansa,że bransoletka się przerwie.
Osobiście podobają mi się zegarki DKNY - eleganckie i jednocześnie bardzo kobiece. Poniżej kilka modeli , które mi przypadły do gustu (źródło: http://www.czaszegarkow.pl/ ).
http://www.czaszegarkow.pl/images/cd/dkny-NY8643.jpg
http://www.czaszegarkow.pl/images/cd/dkny-NY3715.jpg
http://www.czaszegarkow.pl/images/cd/dkny-NY4716.jpg

Kaima
21-08-2014, 08:14
Cenię sobie wygodę i dlatego w każdym pomieszczeniu w domu mam zegarek. Ups, w piwnicy nie mam, ale tam rzadko zachodzę. Zegarek na rękę używam wtedy, gdy wychodzę na dłużej. Zawsze zdziwienie budzi zegar na półce w łazience. A to przecież proste - kiedy jeszcze pracowałam dobrze było rankiem w każdej chwili rzucić okiem, ile czasu zostaje na toaletę. Teraz już nie muszę kontrolować rano czasu, ale przyzwyczajenie pozostało.

Marta Motyl
22-08-2014, 01:23
Od lat nie noszę zegarka i dobrze mi z tym. Podobno szczęśliwi czasu nie liczą... Jeszcze żeby była to prawda :(

maria67
22-08-2014, 11:24
bardzo ładne te ze skórzanym paskiem

ukajana
26-08-2014, 21:44
Ja bez zegarka nie potrafię się ruszyć z domu. Uwielbiam zegarki i mam ich mnóstwo, ten który jest na zdjęciu jest naprawdę piękny.

___________
Najlepsze biuro nieruchomości opole (http://www.polskie-domy.pl/nieruchomosci)

malan
23-09-2014, 18:08
Podoba mi się ten pierwszy (złoty?), nie jest krzykliwy, a subtelny.

Marianna1954
07-12-2014, 19:50
Ja dostałam od córek w tym roku na Mikołaja zegarek http://www.protime.pl/product-aar-13154-Zegarek-Fossil-Ladies-Dress-ES2750.html . Bardzo ładny i elegancki, zawsze chciałam taki z bransoletą. Prezent praktyczny bardzo :)

promienna
31-12-2014, 07:34
Ja odkąd potrzaskałam ostatni zegarek na schodach nie mam już ani jednego. W sumie mam w telefonie, więc mi wystarcza.

kalina3
04-02-2015, 18:17
Od lat nie noszę zegarka i dobrze mi z tym. Podobno szczęśliwi czasu nie liczą... Jeszcze żeby była to prawda :(

Ja bym tak nie potrafiła. Dla mnie najważniejsza jest punktualność, dlatego zawsze muszę mieć przy sobie zegarek.

Jadwiga62
06-02-2015, 14:18
A ja szukam jakiegoś zegarka o klasycznym wyglądzie - który będzie pasował starszej pani.

Przeglądam sobie na allegro i na sklepach internetowych - wpadły mi w oko te dwa tutaj:
Ten w kolorze brązowym na pasku skórzanym:
http://www.zegarmistrz.com/CERTINA_C0212101629600_DS_DREAM_DIAMONDS_C02121016 29600-4472.html

Oraz ten na metalowej bransolecie:

http://www.zegarmistrz.com/CERTINA_C0212101111600_DS_DREAM_DIAMONDS_C02121011 11600-4070.html

Który z nich bardziej wam się podoba :)?

Mermera
09-02-2015, 11:35
Zegarek dla Ciebie czy dla kogoś na prezent? Sama kiedyś wolałam zegarki na paskach ponieważ były dla mnie wygodniejsze, w ostatnim czasie w sumie dopiero przekonałam się do zegarków na bransoletce ( mam taki i jest również wygodny).
Bez zegarka sama praktycznie nie ruszę się z domu :) Czuję się dosłownie nieubrana.
Podoba mi się bardziej ten drugi. Jest klasyczny i powinien pasować do każdego stroju. Certina to dobra marka. Mam właśnie taki zegarek. Dobry mechanizm, chodzi praktycznie co do sekundy.

promienna
28-02-2015, 12:10
Ja właśnie rozważam zakup nowego zegarka. Na taki na bransolecie mam za szczupłą dłoń. Podoba mi się jednak taki na podwójnym skórzanym pasku Tissot z Domodi.pl. Ktoś zna tę markę? Warto?

http://lb5.dstatic.pl/images/10387633/I250x250.jpg

maryla68
24-03-2015, 13:09
To dobra i droga marka. Mnie się podoba taki zegarek damski (http://www.zlotewyprzedaze.pl/emporio-armani-fossil-guess230315-3d/zegarek-damski-1062286.html). Trochę wygląda jak biżuteria.

kalina3
26-05-2015, 07:37
Tissot to znana oraz dobra marka zegarków. A ten, który podałaś w zdjęciu jest super! Ja bym się od razu zdecydowała.

promienna
26-05-2015, 12:35
Niestety póki co sobie odpuściłam. Uznałam, że wolę odłożyć na lepszy model. Nie chcę, by za rok zegarek był do wyrzucenia.

oliku
28-05-2015, 15:41
Masz rację:) Zegarek to ważny dodatek i powinien jakoś wyglądać:)

kalina3
29-06-2015, 19:54
Niestety póki co sobie odpuściłam. Uznałam, że wolę odłożyć na lepszy model. Nie chcę, by za rok zegarek był do wyrzucenia.

Uważam, że to bardzo dobre podejście.

Romy
30-06-2015, 13:12
Zegarek jeden, ale markowy.

kalina3
23-07-2015, 14:16
Może nie tyle markowy co porządny. Nie zawsze oznacza to to samo.

wesolysenior
18-09-2015, 10:53
mnie to się bardzo podobają współczesne zegarki, które robią za niezła ozdobę. Super moim zdaniem są takie w formie bransoletki albo z cekinami. Podobają mi się takie w tym stylu http://sprzedajemy.pl/zegarek-damski-na-reke-thomas-calvi,24038177 duża tarcza i kilka cyrkonii dla ozdoby. Bardzo elegancki. W porównaniu z tymi jakie dziewczyny dzisiaj noszą to jest naprawdę skromny jeśli chodzi o ilość ozdób bo od tych innych to idzie oślepnąć.

elizka
18-09-2015, 21:04
Mam zegarek ukochany,nieduży, noszę go na cienkim ,mocnym rzemyku na szyi, zamiast korali.
Rzemyk czasem zmieniam na łańcuszek ,zależy od okazji.
To zegareczek nakręcany.
Ożywiam go, gdy wychodzimy razem.
To taki skarbuś od mojej matki chrzestnej.Ma swoje lata- ho,ho ;) ,prawie tak jak i ja sama.
Moje wnuczki lubią, gdy im daję posłuchać jak ładnie cyka.

Dziadek za to ma tik tak na ścianie. Duży i głośny,jak i sam dziadek :D
W szufladzie jest jeszcze taki męski,otwierany,do kieszonki w kamizelce. Ruski.
Kto tam dziś chodzi w kamizelce.Chyba tylko zegarek właśnie :D .
Zegarek to podstawa! Oczywiście.

Izabela54
14-12-2015, 13:36
Ja wolę zegarki na bransolecie. Zegarka na pasku jeszcze nie miałam. Może i jeste wygodniejszy ale bransoleta lepiej się moim zdaniem prezentuje. Szczególnie,że można znaleźć bardzo ładne,modne modele w sklepach w sieci.
Ostatnio szukałam czegoś dla siebie.Spodobał mi się ten model:
http://www.zegarmistrz.com/Grovana_45421112_45421112-4592.html ( akurat jest również w promocji...). Co o nim sądzicie? Podoba się Wam? Bo tak się wlaśnie zastanawiam czy zamawiać czy nie :)

kalina3
13-01-2016, 14:10
A znacie zegarki z lorus? Ja ostatnio kupiłam jeden dla siebie i jeden dla córki - są dość klasyczne, ale bardzo ładne.

promienna
15-03-2016, 09:26
Widziałam takie zegarki ostatnio w sklepie. Mi się podobają delikatne z Casio.

kalina3
12-04-2016, 08:13
A to ja akurat za Casio nie przepadam - są zbyt zwykłe jak dla mnie. A co myślicie o zegarkach Korsa? Jest wokół nich taki szum, a jak dla mnie są zwyczajnie kiczowate.

Baisa
12-04-2016, 16:09
Niekoniecznie. Jest wiele modeli , które są eleganckie i na pewno nie są kiczowate. Sama jakiś czas temu kupowałam zegarek na prezent dla siostry, która nie przepada za nadmiarem biżuterii a na pewno nie byłaby zadowolona ze złotego zegarka z brylancikami.

Wybrałam dla niej taki zegarek Fossil:
http://www.zegarmistrz.com/FOSSIL_ES2830_POLSKA_GWARANCJA_24M-2165.html

Prosty, klasyczny na pasku.
Ciekawa jest również ta wersja kolorystyczna:
http://www.zegarmistrz.com/FOSSIL_ES3060_POLSKA_GWARANCJA_24M-3089.html

promienna
14-04-2016, 21:40
Mi się bardziej podoba ten drugi. Generalnie bardzo ładne są zegarki tego producenta.

morwind
22-04-2016, 12:43
Niekoniecznie. Jest wiele modeli , które są eleganckie i na pewno nie są kiczowate. Sama jakiś czas temu kupowałam zegarek na prezent dla siostry, która nie przepada za nadmiarem biżuterii a na pewno nie byłaby zadowolona ze złotego zegarka z brylancikami.

Prosty, klasyczny na pasku.
Ciekawa jest również ta wersja kolorystyczna:
http://www.zegarmistrz.com/FOSSIL_ES3060_POLSKA_GWARANCJA_24M-3089.html

Mi również bardziej podoba się ten drugi zegarek. Posiada ciekawy design. Poza tym jest taki kobiecy. Myślę, że dla pań lubiących łączyć elegancję z praktycznością, ten Fossil to dobra opcja. Poza tym marka Fossil znana jest od lat jako producent świetnych jakościowo i niedrogich zegarków.

promienna
23-05-2016, 12:08
Też to o nich słyszałam. Chciałabym kupić sobie taki zegarek, tylko cena mnie przeraża.

kalina3
17-06-2016, 10:58
Ja mam zegarek za 400 zł i uważam, że jest bardzo dobrej jakości. A należał tak naprawdę do tych tańszych.

promienna
05-07-2016, 19:36
Tylko czasem i te 400 zł to dużo. Może uda mi się oszczędzić. Te tańsze nie wyglądają zbyt porządnie.

kalina3
27-07-2016, 15:16
Wiem, że 400 zł to może być dla wielu osób za dużo. Ale ja wolę mieć jeden zegarek za 400 zł, który mi posłuży dłużej, niż kilkanaście za 50-100.

promienna
03-08-2016, 15:26
A to racja. Mój ostatni za 80 zł nie wytrzymał jednego deszczu.

kalina3
10-08-2016, 14:49
Właśnie o tym piszę. Nie lubię wydawać pieniędzy na coś, co szybko się zepsuję.

euzebia
12-10-2016, 08:53
Ja bym powiedziała, że zegarek to dodatek, a nie podstawa.

hutkow
12-10-2016, 09:16
Podstawa to pozytywne nastawienie się do czekających
nas zadań i rozpoczęcie dnia od smacznego śniadanka!!:)

dorian
07-11-2016, 14:09
Oczywiście chociaż nikt tutaj nie zaprzeczy,ze dobry zegarek sprawia,ze ubranie prezentuje się o wiele lepiej. Poza tym jest to jeden z elementów stroju, na który zawsze zwraca sie największą uwagę ( obok butów oczywiście).
Sam zastanawiam sie nad jakimś porządnym modelem dla siebie Czy Waszym zdaniem lepiej wyglada zegarek na pasku:
http://zegarki-atlantic.pl/project/seacrest-503514161/
Czy na bransolecie?
http://zegarki-atlantic.pl/project/worldmaster-diver-chronograph-554754725s/

lay
13-02-2017, 13:32
Moim zdaniem na bransolecie wyglądają lepiej, ale w stylu sportowym jak zegarki męskie casio (https://www.e-watches.pl/zegarki-meskie/casio) . Nie podobają mi się za bardzo to klasyczne, które pasują tylko i wyłącznie do garnituru

kalina3
19-04-2017, 10:14
A to ja wolę klasyczne na bransolecie. Muszą mieć tylko dużą tarczę.

spinoo
23-04-2017, 11:39
Zegarek już dawno przestał być tylko czasomierzem , stał się męską biżuterią . Mówię tu oczywiście o markowych nie tanich , ale stylowych zegarkach . Choć zegarki w tym kraju to również element niebezpieczny :P

kalina3
08-05-2017, 13:24
A podobają Wam się zegarki na gumowym pasku? Teraz wszyscy je mają.

euzebia
12-05-2017, 13:11
Bardzo fajny zegarek upolowałam ostatnio w parfois;-).

promienna
23-05-2017, 14:09
Znam ten sklep. Tam mają też ładne torebki.

kalina3
26-07-2017, 08:47
Muszę tam w końcu zajrzeć. Lubię rzeczy z parfois.

frasag
26-07-2017, 12:45
A ja nie zwracam uwagi na modę i prezencję (nawet mnie nie stać- taka dola). Mimo wszystko lubię go mieć na ręce, żeby nie wyciągać telefonu za każdym razem. Mam kupiony na wyprzedaży w Lidlu za 5 zł (pięć) już chyba 4-ta bateria założona i wciąż działa. Awaryjnie w pudełku leży russkaja Rakieta sprężynowa. Ale każdy kupuje co mu pasuje. :)

babajaga1
14-08-2017, 12:46
Zgadzam się z moimi przedmówcami, zegarek to podstawa. Świetne eleganckie zegarki, znalazła tutaj https://timeandmore.pl/pl/i/B2B/19 Każda stylizacja potrzebuje dodatków, bo to w szczegółach tkwi diabeł przysłowiowo mówiąc, także moim zdaniem zegarek jest obowiązkowy, dla tych co lubią ofc.

promienna
18-08-2017, 13:48
Niedrogie, a klasyczne zegarki ma Casio. Widziałam ostatnio kilka w gablocie w markecie.

kalina3
30-10-2017, 13:54
Mi się akurat nie podobają. Są chyba zbyt klasyczne.

oliku
12-09-2018, 14:48
Taki zegarek nie tylko jest praktyczny, ale i pod względem estetycznym ma swoje znaczenie, oczywiście jeśli się go odpowiednio dobierze do stylizacji (a jak to zrobić, to na http://menworld.pl/fashion/jak-dobrac-meski-zegarek-do-stylizacji-na-co-zwracac-uwage-kupujac-zegarek/ można przeczytać).

misu
25-10-2018, 23:25
Taki zegarek nie tylko jest praktyczny, ale i pod względem estetycznym ma swoje znaczenie, oczywiście jeśli się go odpowiednio dobierze do stylizacji (a jak to zrobić, to na http://menworld.pl/fashion/jak-dobrac-meski-zegarek-do-stylizacji-na-co-zwracac-uwage-kupujac-zegarek/ można przeczytać).
Dlatego właśnie lepiej jest kupić uniwersalny model. Fossil w tym temacie jest idealny, zobaczcie tutaj https://www.otozegarki.pl/zegarki/fossil
Męski model na skórzanym pasku - taki zegarek ubierzesz praktycznie do wszystkiego. Ktoś powyżej pisał o sportowych zegarkach, według mnie już nie opłaca się już inwestować w taki typowo sportowy model Casio bo w dzisiejszych czasach można kupić w podobnej cenie taki klasyczny model o podobnych parametrach

Babcia_Matylda
26-10-2018, 12:00
Mój wnuk ostatnio kupił sobie zegarek drewniany męski (https://www.manufakturadobrowolscy.pl/zegarki-drewniane) i teraz wygląda jak prawdziwy kawaler :) Zegarki są naprawdę ładne nie spodziewałam się że można zrobić zegarek z drewna.

Marienna2
29-01-2019, 19:25
Trudno się tu nie zgodzić. Zegarek to bardzo ważny dodatek modowy do każdej praktycznie stylizacji. Według mnie każdy powinien mieć nawet ich kilka :) Ja stawiam głównie na sportowe, ale i też na eleganckie czasem. Jeżeli szukacie czegoś porządnego to zajrzyjcie na https://zegarkicentrum.pl W takich sklepach internetowych można trafić na prawdziwe perełki :)

alina58
19-05-2019, 13:00
Zegarek (https://www.apart.pl/zegarki) jest cały czas obecny na mojej ręce i nie zamierzam go chować do szuflady :) Telefon nigdy go nie zastąpi

babciairenka
23-05-2019, 13:56
Jaki nosicie?