PDA

View Full Version : 24 godziny dookola swiata

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

AnekSadek
22-02-2013, 11:15
Witam,
Wiele z Was mnie juz zna.

Chcialam zalozyc ten watek bo:
1/ Jak ja na seniorka zagladam to wiekszosc idzie spac.
2/ Jak ja zagladam na seniorka to poruszane tematy juz byly, minely...

A moze ktos ma ochote ze mna pogadac w dziwnych godzinach?
Zapraszam!
Ide spac i zobaczymy co nam jutro przyniesie.
ps
do gory nogami pada :D

Polla
22-02-2013, 12:08
Witam,

3/ I to powyzsze powoduje ze czuje sie nie potrzebna.:D

Co ty dzisiaj tak smęcisz chandrę masz czy jak ????????
I weż przestań tak myśleć. Lepiej napisz o czym ten wątek ma być.....

AnekSadek
22-02-2013, 12:20
Co ty dzisiaj tak smęcisz chandrę masz czy jak ????????
I weż przestań tak myśleć. Lepiej napisz o czym ten wątek ma być.....

Chcialabym... no wlasne, co innego co bedzie a co bym chciala.
Tak czy tak, wielki dla mnie zaszczyt ze wlanie Ty sie odezwalas.

Jak myslisz ??? O czym ten watek? O sprawach dnia dzisiejszego? O tym co nas ciekawi? co smusi?
O zaspokojeniu zagranicznej ciekawosci? Bo ja szczerze odpowiem jak ktos mysli ze mam lepsze zycie.

Polla
22-02-2013, 12:27
Trzeba zacząć pisać a samo się rozwinie, może ludzie zaczną zaglądać i będzie fajnie...

barteczek
22-02-2013, 14:06
Anek, będzie fajnie tylko uwierz w to! Są na wątkach osoby które mogą w nocy buszować, więc mają pole do popisu! Nie raz, a kilkanaście razy widziałam nocne wpisy, oczywiście, nie zawsze było z kim pogadulić. Tutaj będzie można spędzać nieprzespane noce...
Zyczę powodzenia, i to z całego serca!!!!!:*

zula
22-02-2013, 14:17
Hej Anek!:)
Fajnie to wymyśliłaś,wiele z nas nie może spać,więc zawsze znajdziesz jakiegoś towarzysza.:)
No i pewnie mnóstwo masz do powiedzenia o Australii.
Chętnie będę odwiedzać Twój wątek.Powodzenia.

ps
do gory nogami pada :D

U Ciebie,czy u nas?:D

barteczek
22-02-2013, 14:46
Aneczko http://www.youtube.com/watch?v=Qco8LZQFjrQ&feature=endscreen&NR=1:icon_eek: :icon_eek:

MARYLCIA 54
22-02-2013, 16:38
Proszę bardzo SADEK zaczyna działać :)
BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż kochana co potrafią kobiety o tym pięknym czysto - polskim nazwisku :) ja jako Sado.... będę tutaj częstym gościem :)

Ty nie potrzebna ??? chyba żartujesz !!!
Userzy uwielbiają Twoje radosne spojrzenie na świat i humorek, który dominuje w Twoich postach.
Klikaj kochana, kilkaj.
Australia jest piękna. Przedstawiaj nam fotorelacje.
Komentuj wydarzenia i ciekawostki tegoż kraju.
Zobaczysz jak się wątek rozkręci.

POWODZENIA !!!!

AnekSadek
22-02-2013, 20:13
Dzien dobry, albo nie za dobry bo za oknem ciemo.
Niestety w tym kraju dni sa bardzo krotkie.

Kurcze, az sie wystraszylam czytajac ta wiare we mnie!
Witajcie wszyscy :* razem i kazdy z osobna :*

Zula - u mnie padalo wczoraj wieczorem. Jak jest dzis nie wiem bo moje pieski leniuszki jeszcze siku nie poszly

barteczek
22-02-2013, 20:25
Witaj Anek.
Zajrzałam do Ciebie z pozdrowieniami i buziaczkami!!:*

Jarosław II
22-02-2013, 20:26
Można podglądać? Bo ja nocny śpioch jestem.:LOL:

AnekSadek
22-02-2013, 20:30
Pewnie Jaroslawie ze mozna. Nikomu drzwi przed nosem nie zatrzasne ;)

Dalej pada.Jak dobrze ze wczoraj z pracy zadzwonilam do pana co mi kosi trawe! Dzis juz by maszyna nie "poszla" po mokrej, nasaczonej ziemi. I pieskom by sie nie podobalo ze je po cipkach trawa laskocze.

Jarosław II
22-02-2013, 20:44
Dalej pada.Jak dobrze ze wczoraj z pracy zadzwonilam do pana co mi kosi trawe! Dzis juz by maszyna nie "poszla" po mokrej, nasaczonej ziemi. I pieskom by sie nie podobalo ze je po cipkach trawa laskocze.
Przegoń je na boisko tam pod bramką zawsze trawa wyleniała jak się często strzela gole.:LOL:

AnekSadek
22-02-2013, 20:47
Boisko za daleko a ja za leniwa :D I idac tam bym zmokla hihihii

Jarosław II
22-02-2013, 20:52
Boisko za daleko a ja za leniwa :D I idac tam bym zmokla hihihii
Ja mam kosiarkę na pilota można siedzieć na tarasie i kosić ale trochę za daleko.:rolleyes:

AnekSadek
22-02-2013, 20:58
O takim cudzie nie slyszalam i chyba na moje "poletko" by sie nie oplacalo.
A pan przyjdzie ladnie brzegi zrobi, sprzatnie... jak dlugo ja mam prace to moge komus dac prace!

Arti
22-02-2013, 21:07
cześć :D
aleś wymyśliła swoje miejsce na ziemi no,no
kangury chciałaś zobaczyć w naturze? :D

AnekSadek
22-02-2013, 21:10
he he, kangury jak kangury ale te ich ogony ;)

A tak powaznie to wybierajac kraj sugerowalam sie opowiesciami wujka ktory tu mieszkal od lat piecdziesiatych.
I nie zaluje!

Arti
22-02-2013, 21:31
he he, kangury jak kangury ale te ich ogony ;)

A tak powaznie to wybierajac kraj sugerowalam sie opowiesciami wujka ktory tu mieszkal od lat piecdziesiatych.
I nie zaluje!

eee :) to w ciemno nie pojechałaś...ciotka moja była tam około 10 lat i wróciła. Co prawda była już chyba na emeryturze jak tam pojechała z kuzynem który odwiedził stary kraj w celu znalezienia żony...zmarło mu się i ciotka wróciła.
Nie naumiała się tam być :)

barteczek
22-02-2013, 21:32
Nie jedna z nas nie mogła podjąć takiej decyzji jak Ty Aneczko. Jestem jedną z nich, która myślała o innych, nie o sobie. Gratuluję Aneczko z całego serca, i jestem z Tobą myślami.
Pozdrawiam.:*

AnekSadek
22-02-2013, 21:39
Oj w ciemno, ciemno!
Wujek z ciotka mieszkali w innym miescie, majac swoje dzieci i swoje problemy nie obchodzilo ich zbytnio co dalej ze mna i moja rodzina. Przez pierwsze trzy lata nienawidzilam swojej nowej ojczyzny ale to dlatego ze nie znalam. Dodatkowo rozeszlam sie z mezem. Odchodzac zabral wszystko, nawet moje dokumenty! padalec jeden! Ale udowodnilam sobie ze dam rade!

barteczek
22-02-2013, 21:42
Jesteś Wielka i pięknie się śmiejesz!

AnekSadek
22-02-2013, 21:44
Nie jedna z nas nie mogła podjąć takiej decyzji jak Ty Aneczko. Jestem jedną z nich, która myślała o innych, nie o sobie. Gratuluję Aneczko z całego serca, i jestem z Tobą myślami.
Pozdrawiam.:*

Wlasnie myslac o innych podjelam taka decyzje.
Bo wyjechalam 1 lipca 1981 roku kiedy to w zycie weszly kartki NA WSZYSTKO! Do dzis siedzi mi w glowie jak to jakies dziecko udowodnilo ze majac czekolade na miesisc to nie starczy nawet po jednym "okienku" dziennie. Bo kostek chyba bylo 28 a wiekszosc miesiecy ma 30 i 31 dni!
Myslalam o poprawieniu bytu dla syna, poza tym wiedzialam, ze bedac tu szybciej bedzie mnie stac zeby pomoc innym....

Nika
22-02-2013, 21:44
Aneczko! Chyba masz złe dni,jak każda z nas.Weszłam na ten wątek zaintrygowana jego tematyką. Zdumiewa mnie pytanie,sugerujące brak zainteresowania Twymi postami/ wynikającymi z różnicy czasu/ skoro pamiętam ogromną sympatię kobitek z wątku leśniczanek dla Ciebie i smutek,gdy sympatyczną leśniczówkę Ninki opuściłaś bez wyjaśnień i słówka pożegnania..wówczas bardzo lubiłam czytać Twoje posty i starałam się na nie odpowiadać.Troszkę wydaje mi się to niesprawiedliwe. Pozdrawiam.

AnekSadek
22-02-2013, 21:45
Jesteś Wielka i pięknie się śmiejesz!

Oj, nie musisz mi przypominac, wiem ze jestem wielka, wlasnie zaczelam chodzic na zumbe, moze cos schudne ROTFL

AnekSadek
22-02-2013, 21:50
Niko, jak kazdy nowy bywalec seniorka szukalam miejsca.
Zgadzam sie, niesprawiedliwosci na swiecie jest wiele.

barteczek
22-02-2013, 21:50
Aneczko, przepraszam, źle mnie zrozumiałaś@@@jedna. Miałam na myśli Twój charakter! Co mi do Twoich portek! Mogą być na gumce, na szelkach, wsio rawno!:*

AnekSadek
22-02-2013, 21:55
Aneczko, przepraszam, źle mnie zrozumiałaś@@@jedna. Miałam na myśli Twój charakter! Co mi do Twoich portek! Mogą być na gumce, na szelkach, wsio rawno!:*

Ninus, przeciez wiem co mialas na mysli :tongue: a wiesz, ze powaga sie mnei nie trzyma wiec musialam zazartowac :*

barteczek
22-02-2013, 21:57
Aneczko, wiem, że wiesz! Ja też z tą @ żartowalam!:*

Nika
22-02-2013, 22:01
Niesprawiedliwość losu, świata, Aneczko to zupełnie co innego/wiem z autopsji/ niż sprawiedliwość naszych osądów.Jako kobita wiekowa, mam świadomość, że to również sprawa naturalna, toteż nie chowam urazy i z przyjemnością będę tu bywac.A jak Twoje psiurki?

AnekSadek
22-02-2013, 22:06
Niko, moje psiunki maja sie dobrze, chyba lepiej ode mnie :D Bo to ja o nie dbam. Ajsa coraz ladniej po ostatniej operacji chodzi co mnie strasznie cieszy. Ciesze sie, ze zmienilam weterynarza bo poprzednia nic nie robila tylko ladowala srodki przeciwbolowe i mowila o uspieniu. Teraz wiem, ze przedluzylam jej zycie. Sama radosc!

Arti
22-02-2013, 22:22
Oj w ciemno, ciemno!
Wujek z ciotka mieszkali w innym miescie, majac swoje dzieci i swoje problemy nie obchodzilo ich zbytnio co dalej ze mna i moja rodzina. Przez pierwsze trzy lata nienawidzilam swojej nowej ojczyzny ale to dlatego ze nie znalam. Dodatkowo rozeszlam sie z mezem. Odchodzac zabral wszystko, nawet moje dokumenty! padalec jeden! Ale udowodnilam sobie ze dam rade!

uchhh to przetargało Cię życie kapkę i hartowało na nową przyszłość
no ale dałaś radę :)

AnekSadek
22-02-2013, 22:31
Aniu, zawsze i chyba wszedzie poczatki sa trudne. Jak jeszcze dolozyc "dobra wole" kogos "zyczliwego"....
Dalam rade bo wstyd byloby wracac z podwinietym ogonem.
Teraz z moim ex jestesmy w dosc dobrej znajomosci. Staram sie wybaczac, nie zawsze sie to udaje. Ale pewnie nikomu "zawsze" nie wychodzi :D

barteczek
22-02-2013, 22:35
Aneczko, miłego dnia życzę i dużo słoneczka.:*
Twoim gościom - dobrej, spokojnej nocy -:*

AnekSadek
22-02-2013, 22:48
http://i48.tinypic.com/s4z9rp.jpg

Dzis sloneczko tylko w plynie!

Arti
22-02-2013, 22:58
Aniu, zawsze i chyba wszedzie poczatki sa trudne. Jak jeszcze dolozyc "dobra wole" kogos "zyczliwego"....
Dalam rade bo wstyd byloby wracac z podwinietym ogonem.
Teraz z moim ex jestesmy w dosc dobrej znajomosci. Staram sie wybaczac, nie zawsze sie to udaje. Ale pewnie nikomu "zawsze" nie wychodzi :D

Początki są trudne :) zanim dziecko zacznie chodzić też mu trudno :D
taaaa...czasu trzeba aby stanąć na nogi :) i samozaparcia co daje siłę do osiągnięcia celu.
a Twoja pierwsza praca, co z językiem?

AnekSadek
22-02-2013, 23:18
Do prac mialam szczescie. Zawsze ktos chcial mnie uczyc jezyka, staral sie mnie zrozumiec. A ze gadula jestem to jakos sobie radze.
Pierwsza praca to byla w zlobku w hostelu do ktorego nas przywiezli. Bo z Austri wsadzili do samolotu ponad 100 emigrantow i zakwaterowali w hostelu. Czyli dach nad glowa dali, jedzenie w stolowce.
Kazdy szedl na trzymiesieczny kurs angielskiego. Czego mozna sie nauczyc w tak krotkim czasie? Malo!
No i aby matki z malymi dziecmi mogly wiedze chlonac to byl przy szkole zlobek. Dzieci roznej narodowosci... Mnie wolali jak bylo wiecej niz 5 dzieci bo tyle na jedna przypada. No i jak maluchy spaly to ta wychowawczyni brala dziecieca ksiazeczke i mnie uczyla.
Jak tam sie dostalam? Ano mialam szczescie. Pozniej zatrudnili na stale druga z kwalifikacjami a mi zaproponowali prace w kuchni. I znowu szczescie bo glownie do wydawania posilkow. Kucharze to faceci, bo wielkie kotlu byly w uzyciu.
Tam pracowaly takie jak ja, ktore kiedys do tego hostelu trafily w podobny sposob. Mile wspominam jedna Argentynke i Wegierke, baby z jajem! W przerwach chyba uczenie mnie jako zabawe traktowaly.
No i powoli kazdy stawal na nogi. Znalazlo sie prace, wynajelo mieszkanie.

Nika
22-02-2013, 23:41
Jesli człowiek jest gotowy na zmagania z przeciwnościami losu, nie marudzi,nie narzeka,to da radę jak Ty i wielu innych w kraju lub poza jego granicami.Ważne jest powiedzieć sobie samej/samemu/- dam radę.Pozdrawiam.

Arti
22-02-2013, 23:51
:D nooo to nauka he he szła szybko...z przyspieszeniem

a ile dzieci przypada w przedszkolu na jedną opiekunkę bo u nas na jedną powyżej dziesięć maluchów.

AnekSadek
22-02-2013, 23:55
Za duzego wyboru nie mmialam. Musialam sobie poradzic. Wiedzialam ze moge liczyc tylko na siebie i ode mnie bedzie wiele zalezalo.
Nie wiem jak teraz wygladaja przepisy ilosci dzieci na wychowawce. Co prawda mam kolezanke z wlasnym przedszkolem ale jakos nie pytalam jako ze maluchow juz nie przewiduje a wnukow tez sie nie spodziwam.

Poszlam zrobic sobie kawe i zajrzalam co na podworku slychac. Zle slychac buuuuu Glupi deszcz!

http://i50.tinypic.com/qq5x5s.jpg

Arti
23-02-2013, 00:00
Jesli człowiek jest gotowy na zmagania z przeciwnościami losu, nie marudzi,nie narzeka,to da radę jak Ty i wielu innych w kraju lub poza jego granicami.Ważne jest powiedzieć sobie samej/samemu/- dam radę.Pozdrawiam.

he powiedzieć sobie :D Jeśli sprawdziłaś to na sobie o czym piszesz :)
bo w kraju u nas gotowi są :D a skąd tyle bezrobotnych? :D

AnekSadek
23-02-2013, 00:06
Tu tez jest duze bezrobocie. Jedni nie moga znalesc, innym sie nie oplaca. Bo jak maja kilka dzieci to zasilek wiekszy od pojedynczego zarobku. Inni kombinuja jakby tu oszukac... A ja sie tylko modle zebym miala sile i zeby mnie w pracy chcieli.

Arti
23-02-2013, 00:22
Tu tez jest duze bezrobocie. Jedni nie moga znalesc, innym sie nie oplaca. Bo jak maja kilka dzieci to zasilek wiekszy od pojedynczego zarobku. Inni kombinuja jakby tu oszukac... A ja sie tylko modle zebym miala sile i zeby mnie w pracy chcieli.

no skoro mogą wybrzydzać "to nie tamto nie" to a zasiłek mają co pozwala im przeżyć to stres żaden ;)
a emerytura tam to jak? wiek i lata pracy? czy tylko wiek?

Arti
23-02-2013, 00:34
Gryziemy z Blusem (seter irl) sezamki :D
częstuj się http://tiny.pl/h2n9n

:D pamiętasz?

Wedel już nie Polski...nazwa została.

która u Ciebie godzina?

Nika
23-02-2013, 00:41
Sprawdziłam na sobie i na moim potomstwie.Córka od 15 lat w Italii,wspaniała ,dzielna dziewczyna mimo trudnosci osiągnęła stabilizację finansowa i uczuciową.Syn we Francji,gorzej sobie radzi,bo psychicznie słabszy,ale nie chce wracać.a ja w kraju/tu sie urodziłam i zostanę,bo starych drzew się nie przesadza/ tez radzę sobie,jak mogę.Grunt ot nie poddawać się, nawet jak czasem człowiek błądzi.nie wydaje sadów, jesli nie znam problemu z autopsji.

Arti
23-02-2013, 00:47
Sprawdziłam na sobie i na moim potomstwie.Córka od 15 lat w Italii,wspaniała ,dzielna dziewczyna mimo trudnosci osiągnęła stabilizację finansowa i uczuciową.Syn we Francji,gorzej sobie radzi,bo psychicznie słabszy,ale nie chce wracać.a ja w kraju/tu sie urodziłam i zostanę,bo starych drzew się nie przesadza/ tez radzę sobie,jak mogę.Grunt ot nie poddawać się, nawet jak czasem człowiek błądzi.nie wydaje sadów, jesli nie znam problemu z autopsji.

aaa to sorry
no, masz gdzie jeździć :D

do nas nie ma po co wracać...jak narazie.

Przeczytałam ogłoszenie: recepcjonistka potrzebna, dobra znajomość dwóch języków (ang. fr) stawka 5zł godzina.

AnekSadek
23-02-2013, 00:53
Aniu, przezyc a zyc to duza roznica. Ja naleze do tych co chca zyc. A bez pracy nie ma kolaczy.
Emerytura dziadowska, tylko wiek... chyba ze ktos dodatkowo cos sobie odkladal w czyms jak ZUS. Ale jak byl swiatowy krach to duzo poszlo sie ......
Ja jestem dziesiec godzin do przodu a tu swietny link do sprawdzania czasu
http://24timezones.com/
Polskie wyroby nie musze pamietac, wlasnie na sniadanie zjadlam batonik Danusia :LOL:
Nika, mialam jedno drzewko ktore bylo przesadzane w zaleznosci od humorow. Zawsze sie przyjelo. A zebys Ty widziala jakie wielkie palmy czasami woza na ciezarowce, wlasnie do przesadzania! Czyli od drzewka zalezy i od ogrodnika. Moja ex tesciowa zmienila kraj dobrze po szescdziesiatce. :)

AnekSadek
23-02-2013, 00:54
Przeczytałam ogłoszenie: recepcjonistka potrzebna, dobra znajomość dwóch języków (ang. fr) stawka 5zł godzina.

To chyba jaja?

Arti
23-02-2013, 01:10
:icon_eek: batonik Danusia dociera do Ciebie? czy z przemytu:rolleyes:

Ogrodnik a raczej architekt krajobrazu co to wpada z pracownikiem ostrzyc drzewa i krzaki mówił mi że każde drzewo można przesadzić :D

a skoro Twoja ex teściowa potwierdza :D to się zastanowię
:rolleyes: :D o, w cieplejszy klimat chętnie.

Śniegu mam dużo a jeszcze ma dopadać...chcesz może?

a z tym ogłoszenie to nie jaja, to serio...stawki na dorobienie bez umów są od 5 do 10 zł a roboty nie ma.

AnekSadek
23-02-2013, 01:20
Wiesz, sa tu rzezniki prowadzone przez polakow. Oni to zmienili na delikatesy i wszystko mozna kupic.
Zaraz poszukam jedna fotke...

http://i47.tinypic.com/33z45n7.jpg

Oczywiscie ze w sklepie jest duzo wiecej ale wtedy akurat to mialam w domu.

Sniegu nie widzialam ponad 30 lat i wystarczy jak Wasze fotki poogladam :D

Arti
23-02-2013, 01:26
a i jeszcze dodam takie coś:
do "pośredniaka" taka instytucja Urząd Pośrednictwa Pracy
Przychodzą ludzie bladym świtem przed otwarciem i czekają do otwarcia. Maszyny są tam takie co wydają numerki i to określoną ilość.
Reszta ludzi idzie do domu i wróci następnego dnia.
Muszą się rejestrować bo utracą ubezpieczenie.
Parę ofert pracy tam się trafia a praca to jak wygranie w totolotka.

Arti
23-02-2013, 01:31
:icon_eek: co ja widzę ... Katarzynki :tongue:

eee no, wszystko jest :D

30lat śniegu nie widziałaś lecz pisać po polsku nie zapomniałaś :D

AnekSadek
23-02-2013, 01:55
http://i50.tinypic.com/2colnw8.jpg

http://i47.tinypic.com/344oy7d.jpg

Na opakowaniach cwicze jezyk ROTFL

AnekSadek
23-02-2013, 01:58
A tak powaznie to... 90% w polskim jezyku

http://i50.tinypic.com/2qn5b11.jpg

Arti
23-02-2013, 01:59
:D )))) no nieeeeeeeeee na końcu świata Krówki :D

a właśnie..są tam krowy takie jak nasze?

o, i całkiem przyjemnie się urządziłaś :D

a w sprawie książek ...czytałaś K.Grocholę?

AnekSadek
23-02-2013, 02:10
Pewnie ze sa krowy. Aniu tu jest wcale nie tak egzotycznie.
Na tym watku troche wklejalam swoich fotek
http://www.klub.senior.pl/humor-zabawa/t-kalejdoskop...-a-w-nim-wszystko-co-quotnajquot-11423.html
ale pozniej w robocie dowalono mi obowiazkow i jakos zabraklo mi czasu ....

Ostatnio malo czytam bo komputer wrrr i Grocholi nie znam.

Arti
23-02-2013, 02:37
wątek przeglądnę :) różnie wpadam do seniorka raz na dłużej raz na krócej albo wcale :D
Katarzyna Grochola jest współczesna..książki jej lekkie i przyjemne http://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Grochola

ho, zaraz trzecia, co prawda sowa jestem lecz jutro jak mnie kto wywlecze z łóżka telefonem lub przyjdzie o 10 lub 11 to :D znów zdziwiony będzie pytając: Jeszcze śpisz? :D

wyjście co prawda mam lecz około 13

to narazie papatki :D

a, zostawiam Ci Kabaret Moralnego Niepokoju -->http://www.youtube.com/watch?v=TQAfXGF62DU

jak lubisz to inne filmiki z nimi znajdziesz :D

AnekSadek
23-02-2013, 02:49
Aniu, kolorowych snow. A ja chyba wezme sie za sprzatanie. Chociaz boli mnie glowa. Glupia pogoda!

zula
23-02-2013, 13:30
Anek!:)
Fajnie sie Ciebie czyta.
A ja wolałabym już deszcz niż tą zimę.
Jeszcze trochę poczekamy.:)
Ciesz się,że nie musisz tyle ubrań kupować.
Pozdrawiam.
Dopisuję
Fajnie się Was czyta.:)
A Grocholę możesz sobie pobrać.

Ja wam pokażę

http://chomikuj.pl/egielazyn1/Katarzyna+Grochola+-+audiobook/Ja+wam+poka*c5*bc*c4*99

Mania48
23-02-2013, 16:25
Anek Ty chcesz gadac w nocy to trudno ja Ci poklikam w dzien bo wiadomo spioch sie ze mnie robi paskudny , ale niech no przyjdzie wiosna to rusze z kopyta .
A te Twoje cudne drzewko to deszcz Ci tak zwalił te gałezie ????
Łeb mi sadzi ,z nosa cieknie straczy klikania , musze sie wykurowac
Chomik jest super sprawa Zula wstawiła linka do audiobooka ale tam jest wsio , ja zciagem z chomika ebooki ,a audiobooki wielkie to emulem , jakby co to wiesz gdzie wołac :D

MARYLCIA 54
23-02-2013, 18:02
To chyba jaja?

JAJA :) no tak JAJA !!! sobie robią z ludzi.
Ale Aneczko taka jest prawda. Chcesz to pracuj za 5 zł - nie chcesz to spadaj ... przyjdą inni.
Mam już po dziurki w nosie tego " dobrobytu ". Człowiek harował po to, żeby wykształcić dzieci i co ?
Jeden syn inżynier architekt i pracuje za najniższą krajową + 800 zł pod stołem w kopercie, żeby oszukać Urząd Skarbowy i inne instytucje. Ma rodzinę, żona nie pracuje bo jest małe dziecko. Jak żyć ? jak utrzymać rodzinę itd....
Drugi 7 lat przebywał w Londynie i inwestował w siebie uczył się i uczył, żeby zaistnieć i zrobić karierę w międzynarodowym biurze prawniczym. Zdobył to co chciał :) na własną prośbę został przeniesiony do Warszawy - ponieważ ożenił się i urodziło się dziecko. Popracował 3 lata i co ??? został zwolniony z dnia na dzień. Polscy pracodawcy nie znoszą ludzi mądrzejszych od siebie ( komunistyczne podejście) ja jestem tutaj Panem - Ty jesteś moim podwładnym :)
7 miesięcy szuka pracy i nic !!!!
Długoletnie doświadczenie w kraju i za granicą, wykształcenie wyższe + ACCA ( międzynarodowy dyplom).
Takich ludzi nasz kraj nie potrzebuje.... trzeba wracać do Londynu.
Przepraszam za wywody - ale takich przypadków w naszym kraju jest mnóstwo.
Dobrze ANECZKO zrobiłaś, dobrze, że wyjechałaś.
Wiem, że nigdzie manna nie leci z nieba, ale masz łatwiejsze życie i Twój syn też je ma.
Nigdy nie przypuszczałam, że ja + mąż na starość będziemy musieli pomagać finansowo swoim synom :(

Nie nauczę wnuków wierszyka :)

Kto Ty jesteś ?
Polak mały itd...

Żałuję, że z dreszczem na ciele uczyłam ww słów moje dzieci i dzieci, które wychowywałam przez 30 lat mojej pracy.

Arti
23-02-2013, 18:24
HU, HU http://e-fotek.pl/images/53799879528913839137.jpg

Dobry wieczóóóóór :D

MARYLCIA 54
23-02-2013, 18:31
Witaj ANIU :)

Cudowna sowa :):):)

kawusia
23-02-2013, 18:44
Pozdrawiam Aniu i gratuluję.Wątek sam się rozwinie i znajdą się tematy.Osobiście nie lubię siedzieć w nocy przy kompie,ale nie raz coś napiszę do rodaczki.

http://alekartki.pl/kartki/55/2/d/23623.jpg

Jarosław II
23-02-2013, 18:53
Mój kolega wyjechał do Stanów dwadzieścia lat temu. Piętnaście lat pracował w jednej firmie ostatnie piec jako informatyk. Dwa lata temu pracodawca przyszedł i powiedział, że od jutra nie pracuje, bo przyjął Ukraińca za połowę jego wynagrodzenia. Pracował legalnie i nie dostał nawet odprawy bo "jest recesja". Nie tylko Polska to dziki kraj. Ja bardzo rzadko kogoś zwalniam, muszą być wielkie powody (złodziejstwo lub gorzała), to raczej ludzie bez słowa porzucają prace nawet nie chcąc nic negocjować. Ale nie powiem, trzon podstawowy załogi jest wspaniały i lojalny i dlatego dobrze wynagradzany.

MARYLCIA 54
23-02-2013, 19:08
Mój kolega wyjechał do Stanów dwadzieścia lat temu. Piętnaście lat pracował w jednej firmie ostatnie piec jako informatyk. Dwa lata temu pracodawca przyszedł i powiedział, że od jutra nie pracuje, bo przyjął Ukraińca za połowę jego wynagrodzenia. Pracował legalnie i nie dostał nawet odprawy bo "jest recesja". Nie tylko Polska to dziki kraj. Ja bardzo rzadko kogoś zwalniam, muszą być wielkie powody (złodziejstwo lub gorzała), to raczej ludzie bez słowa porzucają prace nawet nie chcąc nic negocjować. Ale nie powiem, trzon podstawowy załogi jest wspaniały i lojalny i dlatego dobrze wynagradzany.

Witaj Jarku :)
Gratuluję trzonu załogi.
Nie potrzebujesz przypadkiem pracowników ??? ( żartuję)
Widocznie tym co nie negocjują za mało płacisz, skoro tak postępują w obecnej fazie bezrobocia.
Dobrze wynagradzany ... tzn. ile płacisz ??? Jakoś nie specjalnie chce mi się wierzyć w to, że w tym DZIKIM kraju można znaleść dobrze płatną pracę :D
Pozdrawiam cieplutko :)

Jarosław II
23-02-2013, 19:17
Witaj Jarku :)
Gratuluję trzonu załogi.
Nie potrzebujesz przypadkiem pracowników ??? ( żartuję)
Widocznie tym co nie negocjują za mało płacisz, skoro tak postępują w obecnej fazie bezrobocia.
Dobrze wynagradzany ... tzn. ile płacisz ??? Jakoś nie specjalnie chce mi się wierzyć w to, że w tym DZIKIM kraju można znaleść dobrze płatną pracę :D
Pozdrawiam cieplutko :)
Przede wszystkim nigdy nie przyjmuję do pracy tych, których pierwsze pytanie jest "jakie wynagrodzenie " a nie jakie są wymagane kwalifikacje i na czym polega praca. U mnie obowiązują szczeble kariery, niektóre strome i spadziste ale z poręczą,:LOL: bo u mnie nie kopie się bezmyślnie rowów po horyzont za wynagrodzenie "od metra". Jedni awansują szybciej inni wolniej nigdy nie stoi się w miejscu. O wielu sprawach decydują brygadziści i kierownicy do których mam zaufanie.

MARYLCIA 54
23-02-2013, 20:07
Przede wszystkim nigdy nie przyjmuję do pracy tych, których pierwsze pytanie jest "jakie wynagrodzenie " a nie jakie są wymagane kwalifikacje i na czym polega praca. U mnie obowiązują szczeble kariery, niektóre strome i spadziste ale z poręczą,:LOL: bo u mnie nie kopie się bezmyślnie rowów po horyzont za wynagrodzenie "od metra". Jedni awansują szybciej inni wolniej nigdy nie stoi się w miejscu. O wielu sprawach decydują brygadziści i kierownicy do których mam zaufanie.

Jareczku :)

To ja pytałam o wynagrodzenie - nie szukam pracy hihihihi
Nie potrafię kopać rowów.
Wiem na czym obecnie polega rekrutacja pracownicza.
Pracodawca dostaje cv - tam kandydat wykazuje swoje wykształcenie i to co potrafi ;)
Wiem również, że żaden z nich nie zapyta .... za ile ma pracować ?
Mając nóż na gardle, nie mając na podstawowe opłaty i życie - zgadza się na propozycje pracodawcy, bo nie ma innego wyjścia.
Ty dokładnie zrobiłbyś to samo - gdybyś znalazł się sytuacji bez wyjścia. Trzeba przeżyć pewne sprawy na własnej skórze.
Ktoś kiedyś napisał na tym forum :

" trzeba włożyć niewygodne buty osoby, która je nosi ... żeby zrozumieć, że uwierają "

Życzę powodzenia w rozwoju firmy :)

barteczek
23-02-2013, 20:27
Aneczko, na powitanie dnia.http://wgrywacz.pl/images/301pizap.com1361108995343.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=301pizap.com1361108995343.jpg)

AnekSadek
23-02-2013, 21:01
Dzien dobry wszystkim!
A to mila niespodzianka. Myslalam, ze watek bedzie gdzies zakopany, kilka stron do tylu a tu tyle napisane i tyle do odpowiedzenia.
Niestety, rano moje oczy jeszcze dobrze nie widza (przebyta choroba) i ciezko mi czytac ale za jakies pol godzinki zoom sie nastawi :D Akurat zmienie pieskom wode, wygonie malpy siku, kawe sobie zrobie.

barteczek
23-02-2013, 21:03
Witaj kochanie. Kawę Ci podano....poszukaj w RODZINCE!

AnekSadek
23-02-2013, 21:37
Witaj Zula. Sama nie wiem co jest gorsze. Jak jest deszcz to pozniej taka wilgoc ze na przyklad wczoraj blat biurka mialam mokry i nie przyjemnie sie tutaj siedzialo. A jak jeszcze wyjdzie slonce to chociaz temperatura nie za wysoka trzeba wlaczac klimatyzacje zeby suszyc.
A chleb! Dla przykladu – trzymany w chlebaku czy w szafce kupiony w piatek w srode rano jest splesnialy.
A ubran i tak duzo kupuje :D Taka ze mnie szmaciara ze jak cos mi sie spodoba to kupuje i czesto sie martwie komu odsprzedam lub po prostu dam. Numer numerowi nie rowny bo te Chiny roznie robia a ja z natury przymierzac nie lubie :tongue:
Dziekuje za chomika ale Mania juz mi na maila wyslala :D Mania to moj dobry duszek. Dzieki Mani poznalam Ranczo, Rozlewisko i wiele innych.
Maniu no juz Cie nachwalilam.
Tak, moje drzewko glupi deszcz tak zalatwil. Musze sie kogos madrzejszego poradzic czy moze moge jakos formowac.
Kuruj te swoje oczeta bo wiesz ze znam bol i niewygode zapuchnietych oczu.
Marylko, smutne to ze za tyle trzeba pracowac. Bo to jest 200 zlotych na tydzien biorac tak jak u nas 40 godzin. W cenach troche rozeznania mam poza tym mialam tu na troche kolezanke wiec swieze wiadomosci do mnie dotarly i wiem co mozna za 200 zlotych zrobic. Nie bede sie wyrazac bo jeszcze mi bana dadza ale powinny byc ulgi za wyzwiska w slusznej sprawie ;)
Wiesz, ja mam siostre w Kanadzie. Szkolona cholera jak diabli. Kilka jezykow. Fakt, len do roboty i osoba nie nadajaca sie do wiekszej grupy wspolpracownikow. Pracowala jako stroz nocny a to w zakonie (cnot siostrzyczek strzegla?) a to na budowie… Teraz z duma osiadla na dupie w rzadowym mieszkaniu i z pretensja w glosie mnie sie pyta jak dlugo ja mam zamiar pracowac! No coz, lubie wydawac i lubie pracowac!
Aniu :D nie wiem jak odpowiedziec bo dobry wieczor mi nie pasuje skoro dopiero z lozka wylazlam :D
Kawusiu, dziekuje za optymizm. Wpadaj kiedy mozesz.
Jarku zgadza sie. Na wlasnym przykladzie – zwolniono mnie z jednego miejsca bo bardzo wysoko postawionemu urzedasowi sie nie podobalam. Drugi po wlascicielu miliardowej firmy! Ludzie sie dziwia co ja mu zrobilam bo niektorzy po kilku latach pracy go jeszcze nie widzieli. Pracowalam tam w ksiegowosci ale siedzialam na recepcji bo celem oszczedzania zwolnili recepcjinistke. On czesto do nas przyjezdzal i zajmowal jeden z pokoi blisko recepcji. Moze za glosna bylam? Moze za duzo zartowalam ale jak mieli zredukowac etaty to on napieral zebym to wlasnie ja wyleciala. W innym oddziele dziewczyna szla na urlop i potrzebowali zastepstwo. Zawolali mnie wiedzac ze nie mam zajecia ;) . I tak otworzylam wlasna dzialalnosc jako ze przepisy nie pozwalaja na ponowne zatrudnienie w tej samej firmie w tak krotkim czasie. Dziewczyna z urlopu wrocila, wymienili na inna, na jeszcze inna a ja dalej tam bywalma 2-5 razy na tydzien. Teraz, od dluzszego czasu zapuscilam korzenie. Co prawda obowiazkow mi przybywa jak ktos odchodzi…. Ale placa godziwa i szef mnie szanuje. A jak tamten gad ma wpasc z wizytacja to ja biore sobie dzien wolny, jesli wczesniej wiedza. I taka to zabawa w kotka i w myszke! Ale namieszlam!
Ninko :* dziekuje za kawe

Arti
23-02-2013, 21:51
Aniu :D nie wiem jak odpowiedziec bo dobry wieczor mi nie pasuje skoro dopiero z lozka wylazlam :D

a co? :D czyż wieczór nie jest dobry :D
ostatni wpis Twój przeczytałam o pracy
he, he :D dobrze kombinujecie.

Kalejdoskop doczytuję coś mi podała do niego link ;)

AnekSadek
23-02-2013, 22:03
Aniu, niestety, na calym chyba swiecie sa rozne podchody! Najwazniesze to sie nie dac!
Ale pracujac jak pracuje troche mam przechlapane bo ani urlopu ani chorobowego. Jestem w pracy placa nie ma mnie, nie ma wyplaty.

Arti
23-02-2013, 22:10
Aniu, niestety, na calym chyba swiecie sa rozne podchody! Najwazniesze to sie nie dac!
Ale pracujac jak pracuje troche mam przechlapane bo ani urlopu ani chorobowego. Jestem w pracy placa nie ma mnie, nie ma wyplaty.

no, lecz robota jest a to ważne.
Doczytałam się, że masz kłopot ze śmiecącym drzewem u siebie
załatw go solą, uschnie i wytniesz a od sąsiadów jakieś szybko rosnące coś żywopłotowe wymyśl.

aaa hhmm doczytałam że z sąsiadem wpadliście na pomysł pozbycia się drzewa.:)

AnekSadek
23-02-2013, 22:16
Aniu!! Zle przeczytalas! Mi smutno ze galezie sie polamaly! Glupia pogoda. Ja to drzewko strasznie lubie. Jest piekne.

AnekSadek
23-02-2013, 22:23
AAAAAA Ty gdzie indziej czytasz hihihi Tosmy sie dogadaly!

Arti
23-02-2013, 22:48
AAAAAA Ty gdzie indziej czytasz hihihi Tosmy sie dogadaly!

ano :D
już doczytałam Kalejdoskop :D

a jak tam służba zdrowia na ten przykład...ciekawam :)

AnekSadek
23-02-2013, 22:59
No na ten temat wiele nie powiem. Bezplatna sluzba to jak i u Was, byle jaka a jak sie placi jak za zboze to jakos lecza.
Pod koniec pazdziernika zaczerwienily mi sie oczy, lzawily, na swiatlo szczekalam. Pojechalam do ocznego szpitala w niedziele bo juz wyrobic nie moglam i panienka z okienka sie mnie pyta co takiego pilnego ze do swojego lekarza nie poszlam! W sumie stwierdzili ze alergia i wyslali do domu. Protestowalam ze alergiczka nie jestem. Odpowiedz ze od kiedys trzeba zaczac!
Domowy tez na alergie zaczal leki zapisywac i chyba po trzech dniach laskawie mnie do specjalisty skierowali. Taka tu durnota ze nawet prywatnie trzeba miec list polecajacy!!!!!! Wzroku dalej nie odzywkalam w 100% a od pazdziernika to troche minelo. Mysle ze juz nigdy nie bedzie jak przed choroba.
Poza tym ja lekarzy omijam. Co pol roku wpadam po wielokrotna recepte na cisnienie i niech sie bujaja!
Chca mi zbijac cholesterol! O nie! Za duzo na ten temat czytalam.

Arti
23-02-2013, 23:07
No na ten temat wiele nie powiem. Bezplatna sluzba to jak i u Was, byle jaka a jak sie placi jak za zboze to jakos lecza.
Pod koniec pazdziernika zaczerwienily mi sie oczy, lzawily, na swiatlo szczekalam. Pojechalam do ocznego szpitala w niedziele bo juz wyrobic nie moglam i panienka z okienka sie mnie pyta co takiego pilnego ze do swojego lekarza nie poszlam! W sumie stwierdzili ze alergia i wyslali do domu. Protestowalam ze alergiczka nie jestem. Odpowiedz ze od kiedys trzeba zaczac!
Domowy tez na alergie zaczal leki zapisywac i chyba po trzech dniach laskawie mnie do specjalisty skierowali. Taka tu durnota ze nawet prywatnie trzeba miec list polecajacy!!!!!! Wzroku dalej nie odzywkalam w 100% a od pazdziernika to troche minelo. Mysle ze juz nigdy nie bedzie jak przed choroba.
Poza tym ja lekarzy omijam. Co pol roku wpadam po wielokrotna recepte na cisnienie i niech sie bujaja!
Chca mi zbijac cholesterol! O nie! Za duzo na ten temat czytalam.

:)
e, to to podobnie jest u nas do specjalisty trzeba mieć skierowanie od rodzinnego no chyba, że się idzie prywatnie to nie.

a z oczami to poszukaj na polskich stronach coś...może Świetlik by był pomocny.

Prochy na nadciśnienie biorę i na cholesterol też a cożeś wyczytała na temat brania leku na obniżenie cholesterolu że wzbraniasz się przed prochami?

AnekSadek
23-02-2013, 23:26
Aniu, prawda pewnie gdzies po srodku! Ale ze aptek coraz wiecej to chyba kazdy widzi a spoleczenstywo ma coraz wiecej chorob...
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090310/ZDROWIE/787015605

http://www.danwit.pl/wp-content/uploads/2011/02/cholesterol-twoj-wrog-czy-przyjaciel.pdf

a jak spytalam ktory organ mi wysiada, dlaczego nie jedzac tluszczow mi nie spada, jak poprosilam zeby najpierw mnie przebadano i stwierdzono gdzie podstawa podwyzszonego cholesterolu to pinda mnie zmyla. No to nich sobie czeka az ja cos zadecyduje.

Arti
23-02-2013, 23:47
Aniu, prawda pewnie gdzies po srodku! Ale ze aptek coraz wiecej to chyba kazdy widzi a spoleczenstywo ma coraz wiecej chorob...
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090310/ZDROWIE/787015605

http://www.danwit.pl/wp-content/uploads/2011/02/cholesterol-twoj-wrog-czy-przyjaciel.pdf

a jak spytalam ktory organ mi wysiada, dlaczego nie jedzac tluszczow mi nie spada, jak poprosilam zeby najpierw mnie przebadano i stwierdzono gdzie podstawa podwyzszonego cholesterolu to pinda mnie zmyla. No to nich sobie czeka az ja cos zadecyduje.

przyczyn jest wiele i mnie przyczyny nie ustalono
wiem, że cholesterol jest groźny bo blaszki cholesterolu odkładające się w żyłach potrafią zamknąć przepływ krwi.

przyczyny: np zła praca tarczycy, nadnerczy, wątroby.. narząd nie pracuje właściwie
trzeba odrzucić głównie cukier i owoce zawierające dużo cukru.

a wiesz chociaż jaki masz?

ziuta
24-02-2013, 00:13
Witaj!!!...
Stronka się rozwija to dobrze:)
Jak zwykle temacik krąży wokół chorób,czasami dobrze tak na luzie porozmawiać.
U nas też przy każdym badaniu sprawdzają cholesterol,sama to doświadczyłam jednak nie pozwoliłam sobie wmówić prochy,z czego mój lekarz prowadzący był trochę nie zadowolony.Dużo czytałam na ten temat i stąd jestem ostrożna co do leków,a po drugie mój organizm odrzuca większą ilość leków.www.figa.pl/Leki-obnizajace-cholesterol-sa-grozniejsze-n.
Już to doświadczyłam.Od czerwca leczono stan zapalny stawów a wykryli tłuszczaki.
W pażdzierniku pojechałam do reumatolożki z wynikami i serdecznie porozmawiałyśmy na ten temat.Sama przyznała,że nadmiar leków więcej szkodzi niż pomaga,prosta sprawa odrzucić i przyjmować witaminę b6 to ma być na stawy.Cztery miesiące i rezultat jest pozytywny,stawy mniej bolą opuchnięte łokcie zmalały a przy tym tłuszczaki pomału zaczęły znikać.
Wczorajsza wizyta u chirurga była zbędna ale nie mogłam cofnąć bo zapisywałam się w pażdzierniku 2012r ,a 22 lutego tego roku miałam wyznaczoną wizytę.
Była bardzo zdziwiona jak to się stało,że przez trzy miesiące taki rezultat,a szczerze mówiąc to trochę zastosowałam dietę głodową czyli bez podjadania.Cztery razy dziennie i zero słodyczy,wcale mnie do nich nie ciągnie:LOL:

AnekSadek
24-02-2013, 00:13
Aniu, przeczytalas linki? Wychodzi ze niski cholesterol naraza nas bardziej.
I komu wierzyc? A farmaceuci tylko raczki zacieraja!

AnekSadek
24-02-2013, 00:17
Witaj Ziuta, ciesze sie ze podobnie myslimy.
Ale wiesz, ja nie chcialabym aby ten watek przerobil sie na "chorobowy". Jestem osoba pogodna i takie tematy mnie doluja. Wiadomo ze w naszym wieku MUSI nas cos bolec, cos dokuczac. Na szczescie nie mam czasu (ani ochoty) o tym myslec.
I przepraszam ze Cie w drzwiach potracilam ;)

ziuta
24-02-2013, 00:45
Czasami można aby nie za często.:)

http://www.nadajemy.ie/storage/photos/50/50/89/689/9/9cdd5427.jpg:*

Arti
24-02-2013, 00:45
Aniu, przeczytalas linki? Wychodzi ze niski cholesterol naraza nas bardziej.
I komu wierzyc? A farmaceuci tylko raczki zacieraja!

:icon_eek: o żesz

:D))) to wychodzi, że jest ok z mym organizmem :D
a że mafie farmaceutyczne są to wiem.:)

AnekSadek
24-02-2013, 00:52
Aniu, mafie chyba we wszystkich dziedzinach sa i tylko patrza jak nas oszukiwac. I to bez roznicy na ktorym koncu swiata zyjemy.
Teraz kiedy zostalam sama staram sie zyc tak zeby mi pasowalo. He he, najpierw ja a pozniej reszta swiata. Ups, przed reszta swiata miejsce zajmuja moje pieseczki. :)

Arti
24-02-2013, 01:00
Aniu, mafie chyba we wszystkich dziedzinach sa i tylko patrza jak nas oszukiwac. I to bez roznicy na ktorym koncu swiata zyjemy.
Teraz kiedy zostalam sama staram sie zyc tak zeby mi pasowalo. He he, najpierw ja a pozniej reszta swiata. Ups, przed reszta swiata miejsce zajmuja moje pieseczki. :)

:D wreszcie pojęłaś mądrość ;)

Arti
24-02-2013, 01:39
no taaaa k :rolleyes: Anek w robocie a reszta chraaapie :D
zjem banana i idę śnić.

a, film zostawiam http://www.youtube.com/watch?v=1mMSYjbZ5aY

AnekSadek
24-02-2013, 02:37
W zadnej robocie! 5 dni w tygodniu starczy.
Chociaz jak sie zastanowic ... to tez robota! Bo zostaje dwa dni, 48 godzin na posprzatanie, zakupy, pogotowanie zebym w tygodniu ani ja ani pieski glodne nie byly.Trzeba gdzies wyjsc, z kims sie spotkac czy pogadac telefonicznie... a jak jeszcze sie chlapnie jakis % to juz calkowity brak czasu :D
Po prostu nie mam czasu sie starzec :D

AnekSadek
24-02-2013, 09:36
Zostalam zaproszona do knajpy. Juz nie raz tam bylismy i smakowalo. Dzis zamowilismy co innego, dla odmiany. Oj zly wybor, zly! Herbata z imbirem wypita ale czy pomoze? Niby jestem najedzona ale nie zadowolona i jak tu isc spac z pelnym zoladkiem?
Do smierci sie uczymy! Moglam sie nie zgodzic ale weekend sie konczy i smutno by bylo myslec ze przelecial na praniu i sprzataniu...

Arti
24-02-2013, 10:22
Oj zly wybor, zly! Herbata z imbirem wypita ale czy pomoze? Niby jestem najedzona ale nie zadowolona i jak tu isc spac z pelnym zoladkiem?

w takim przypadku piję Dziurawiec :D lecz można go pić tylko jesienią i zimą bo przy słońcu to skóra dostaje plam i chyba nieodwracalnych
natomiast Mięta jest dobra cały rok :D (ułatwia trawienie)

Imbir rozgrzewa :D i dodaję go do kawy którą gotuję wraz z cukrem kardamonem i cynamonem. Taką kawę lubię :tongue:

Pogoda:
0 stopni, pochmurno i lekki wiatr, śnieg leży...ja też :D

Mania48
24-02-2013, 10:27
Zaczynam co nieco widziec na oczy wiec juz i chetniej net otwieram :D
Dzieki za pochwały :D
A jak wyszłas z chaty to i dobrze , a co zajadałas ????
ze teraz piskasz na żoładek .

AnekSadek
24-02-2013, 11:22
No coz, ja pierwsza weekend zaczynam to i pierwsza go koncze. W poniedzialki robie wyplaty i mam na to malo czasu wiec staram sie byc w pracy jak najszybciej.
Dlatego mowie pa pa i nie wiem kiedy wroce ale wroce ;)

Iza_bella
24-02-2013, 13:58
Witaj Anek....... Fajny wątek.......:D
Ja jestem wielkim śpiochem i ze mną nie pogadasz.......:confused:
bo gdy Ty masz czas na rozmowy, ja przewracam się w wyrze......;)
ale od czasu do czasu - jak dziś - zostawię Ci jakąś wiadomość do poczytania ;)
Będę podglądać co się u Ciebie dzieje......;)

http://fotozrzut.pl/zdjecia/006341b1c2.jpg (http://fotozrzut.pl/)

Nie było mnie dwa dni..... i już mam problemy z opanowaniem wszystkiego........;)

Pozdrawiam......... Miłego snu........ Niech Ci się przyśni coś wesołego.......

:) :) :D

barteczek
24-02-2013, 15:05
Aneczko, poczytałam o czym piszecie, i doszłam do wniosku, że cały czas myślałam ile ja mam dolegliwości, jakie wyniki...
Pozdrawiam kochanie, i życzę /czego?/dobrej, spokojnej nocy, rano - miłego dnia! -:*

AnekSadek
24-02-2013, 22:14
Jakze bym mogla nie zajrzec tutaj? Po prostu musialam.
Ale widze ze niedzielne lenistwo lub raczej wartosciowy z rodzina spedzany czas.
Pewnie, rodzina najwazniejsza a komputerek w wolnym czasie, jak telewizja, mimo masy programow, kaszane pokazuje :tongue:

Pozdrawiam wszystkich zagladajacych i zycze zdrowego snu.

Scarlett
24-02-2013, 22:18
Telewizor kaszane pokazuję, to chyba nie tak!
Jeśli chcę sobie coś obejrzeć wartościowego, to oglądam
i nie wpływa to na mój grafik dnia:rolleyes:

Arti
24-02-2013, 22:34
http://tiny.pl/h2kwp :D

Jakze bym mogla nie zajrzec tutaj? Po prostu musialam.
Ale widze ze niedzielne lenistwo lub raczej wartosciowy z rodzina spedzany czas.
Pewnie, rodzina najwazniejsza a komputerek w wolnym czasie, jak telewizja, mimo masy programow, kaszane pokazuje :tongue:

Pozdrawiam wszystkich zagladajacych i zycze zdrowego snu.

:D))) u Ciebie też telewizja kaszanę pokazuje?
Jeśli chodzi o mnie to telewizor tylko odkurzam :D

Niedziela u mnie to czas odwiedzin :D mnie odwiedzają lub ja odwiedzam :D

Mania48
24-02-2013, 22:35
Anek od przyszłego tygodnia bedzie nowe Ranczo znaczy 13 tygodni i masz nowy zestaw do oglądania :D
nawet nie wiedziałam ze to juz teraz bedzie leciec dzis Nad rozlewiskiem się skonczyło :D pewnie chcesz:D
Nad rozlewiskiem troche rozlazłe ale krajobrazy rekompensowały wszystko.
dzis juz troche sie ruszałam a wieczorem miałam Okupanta z wizyta , znowu cos tam do naprawy było. Co prawda koło oczu mam rybie łuski i wyglądam masakrycznie ale juz da sie zyć .Miłego poniedziałku :D:*

Arti
24-02-2013, 22:40
O, Ranczo? sympatyczne..to mam ochotę oglądnąć :D

AnekSadek
25-02-2013, 00:50
Aniu w sumie to mam (z wyboru) malo czsu na telewizje. Nie wykupuje dodatkowych programow bo zwykle jestem 10-12 godzin poza domem wiec kiedy? A placic zeby mowic ze mam nie widze sensu. Kupuje duzo filmow na dvd i jak juz wiesz Mania mi dosyla polskie perelki. W sumie to lubie pogodne filmy. Nie lubie przemocy i krwi.
Maniu wlasnie konczac po raz ktorys ogladac serial myslalam - czy tez bedzie nastepny sezon :D Ta wiadomoscia sprawilas mi radosc, jak zwykle :*
Pewnie, ze chce rozlewisko i wcale mi nie przeszkadza jak rozlazle. To mnie strasznie wycisza. Lubie ogladac. Juz kiedys mowilas ze jakas czesc byla rozlazla a mi sie podobala.
Biedne te Twoje oczy. Wiem jak sie czulas bo nie tak dawno przeciez sama zle zdiagnozowana strasznie sie meczylam.

Mania48
25-02-2013, 10:14
wylazłam z wyra , dalej chychram ale trzeba sie ruszac bo zupełnie z sił sie opadnie,
No to jak zapotrzebowanie jest no to trzeba zrealizowac ,
Zgram i wysyłam :D
Tez sie ucieszyłam z Rancza choc co prawda pierwszy sezon był najfajniejszy ale i tak super sie oglada a co ja zresztą gadam o ogladaniu seriali jak ani jednego więcej nie ogladam :D juz wole filmy niz tych pseudo aktorów z łapanki w serialach co to potem za wielkie gwaizdy robia , jeny jak mnie oni wnerwiają jak tak pozuja na niewiadomo jakie znakomitosci .
Co prawda Grycanek nic juz nie przebije :D to sa.... nie powiem brzydko bo nie wypada :D
Przestałam lody ich produkcji jadac :D

AnekSadek
25-02-2013, 10:21
Maniu Ty mi na seriale nie narzekaj! Niektore na ipla ogladam i sie ciesze :tongue:
A ja bylam na pierogach robionych przez chlopa! Piotrusiowi swietnie wychodza! Zreszta on od zawsze dobrze pitrasil.
A teraz musze pobawic sie z moimi sierotkami bo zostaly same na dluugie godziny. Zal mi mojego drobiazgu.

Arti
25-02-2013, 11:37
Czeeść :D Dzień zachmurzony lecz słońce zaczyna przebijać bo słońce jest cały czas.

Dziś mam wizyty: ortopeda i okulista a w ramach zbliżającej się na dniach wiosny mam nadzieję...fryzjera :D
zarośnięta jestem i czas najwyższy zrobić porządek z fryzurą.

a co do seriali to młodzi po szkole gdzieś muszą zacząć :) grać.
Jak się zaczęły seriale to pierwszym chyba była Izaura brazylijska :D i nastała moda.
Początkowo jakieś tam seriale zaczynałam oglądać lecz nie wciągały mnie.
Ranczo natomiast oglądnęłam całe Noce i dnie też.
One zostały mi w pamięci.

MARYLCIA 54
25-02-2013, 12:05
WITAM :)

Piszecie o serialach. Ja podobnie jak Ania - tv tylko odkurzam :) nie jestem na etapie seriali. Są pewne wyjątki np. lekarze. Dzisiaj zaczyna się 2 edycja.
Tasiemców nie znoszę. Jest jeszcze kilka ciekawych programów dokumentalnych o, których pamiętam i oglądam.
Najgorsze to są reklamy brrrrrrrrr.
A te " GWIAZDY " typu Grycanki, Rozenek itd... doprowadzają mnie do szewskiej pasji.
Anek ma rację. Ja też muszę zrobić obniżkę abonamentu.
Mam wypasiony pakiet i po co ?
Jak byli domownicy w domku na stałe to sport dominował na okrągło. Obecnie też mam dosyć tv :) od rana do póżnej nocy ryczy mi za uszami ( wiadomości, sport, filmy) efekt 2,5 miesięcznego bezrobocia męża ;)
Pozdrawiam wszystkie kol. i życzę miłego klikania.

Polla
25-02-2013, 12:56
Maniu Ty mi na seriale nie narzekaj! Niektore na ipla ogladam i sie ciesze :tongue:
.

Ja lubię seriale i filmy akcji,kryminały też, nie lubię melancholii...

Mania48
25-02-2013, 14:13
haha no to nie tylko ja z tych co to kryminały i filmy akcji lubi a nie cierpie melancholii , super bo myslałam ze ze mnie dziwolag jak lubię jak krew sika i głowy fruwaja :D
Gosiu od razu mi sie humor poprawił zaraz se puszczę jakis filmik akcji i bede sie cieszyc ze na ostatku i tak dobro zwycięzy :D

Polla
25-02-2013, 22:10
http://iv.pl/images/61301808525054060008.jpg (http://iv.pl/)

barteczek
25-02-2013, 22:24
Pozdrawiam Aneczkę i GOŚCI!
Aneczko, miłego dnia :* Nie mam dzisiaj siły - jak większość z nas. Nie jestem osamotniona..:* http://wgrywacz.pl/images/373168777dzindobry221.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=373168777dzindobry221.gif)

Arti
25-02-2013, 22:27
http://tiny.pl/h2kbf witam wieczorową porą

przyjemna pora...luzik :D

Arti
25-02-2013, 22:35
haha no to nie tylko ja z tych co to kryminały i filmy akcji lubi a nie cierpie melancholii , super bo myslałam ze ze mnie dziwolag jak lubię jak krew sika i głowy fruwaja :D

ooo a widziałaś Django?
Tarantino takie filmy robi :D

AnekSadek
25-02-2013, 23:31
Aniu, ja sama sobie robie porzadek z czupryna. Mam wlosy ktore nie sa zbyt wymagajace.
Oczywiscie, mlodzi aktorzy jakos zaczac musza ale ja nie musze ogladac. Tu mam kilka programow ktore ogladam i tylko dwa seriale ktore sie wymieniaja. Pierwsze polrocze jeden, po lipcu drugi. A czesto jak leci jakis film ktory lubie to po prostu wyciagam z polki i ogladam bez reklam :D U nas jest 10 min filmu, 5min reklam! Niby dobrze bo raz mozna isc zrobic sobie herbate a raz ja wysikac! A co pozniej?
Marylciu kiedys bylam uzalezniona od jednego tasiemca. Nawet jak jechalam do Polski to facet mi codziennie nagrywal. Po powrocie ogladalam zalegle zeby na nowo byc na biezaco. Jednego roku powiedzialam – dosyc! I sie wyleczylam :D
A sport u nas taki jakiego nie rozumiem, na przyklad cricket! Albo ta zgniecona pilka! No nie stac ich zeby kupic porzadna, okragla? I na dodatek tylu palantow o jedna sie bije jakby klub nie mogl kupic kazdemu po jednej! Ze sportu lubie jazde figurowa na lodzie, tak jestem typowa baba. Ale jedynie na komputerze moge cos znalesc :D Malam kupic sobie wiekszy, lepszy telewizor ale czy mi sie oplaca? Mniejszy szybciej odkurze :D ROTFL
Maniu nie wiem czemu lubisz jak sie krew leje… czyzby czyjes zycie bylo w niebezpieczenstwie?
Gosiu widocznie jeszcze jestes mloda skoro lubisz akcje. Ja starsza pani wole sielankowe sytuacje bo roznych dramatow i burz mialam dosc na zywo.
Gosia, :* Ninka, :* kawe pije w rodzinnym gronie na Roznosciach.

Arti
26-02-2013, 08:14
Aniu, ja sama sobie robie porzadek z czupryna. Mam wlosy ktore nie sa zbyt wymagajace.

:) nawet nie odważyła bym się coś tam dłubać nożyczkami przy moich włosach.
Moje włosy wymagają starannego i fachowego cięcia.
Sama z nich nic nie zrobię. One mają się po cięciu układać same :D

a wracając do filmów to oglądałaś O północy w Paryżu?
moim zdaniem sympatyczny :)

kawusia
26-02-2013, 17:49
Witam Anie i wszystkie sympatyczne dziewczyny.Zgadzam się,że nie wszystkie seriale da się oglądać.
Osobiście lubię filmy z dobrą fabuła i ładną muzyką.
Dobra komedię romantyczną itp.
Wszystkiego w TV i tak się nie obejrzy,to po co kupować drogie pakiety.
Nie dostałam swojej farby do włosów i wyszły o 2 tony ciemniejsze i ja chyba na umyśle ciemniejsza,czyli w gorącej wodzie kompana.

http://scouteu.s3.amazonaws.com/cards/images_vt/merged/milego_dnia_285.jpg

barteczek
26-02-2013, 18:06
Witam Anek i gości.
Kawusiu, ale masz problem! Nie mogłaś poczekać na dostawę?
Na otarcie łez Mario http://wgrywacz.pl/images/197i567_photobucket_com_a.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=197i567_photobucket_com_a.gif) :*

MARYLCIA 54
26-02-2013, 18:18
WITAM miłe koleżanki :)

Dzisiaj o fryzurkach piszecie ?

Artfilka - masz rację z tym samym układaniem się włosów.
Ale trudno znaleść dobrego fryzjera. Ja mam niby dużo włosów ale są takie cieniutkie, że zrobić z nich fryzurę to lada wyczyn.
Kawusiu miła - nic się nie martw. Taką ciemność :) mam i ja !!! Włoski odrosną i będzie ok. Zafarbujesz jeszcze raz.

Anek ma najlepiej - zrobi sobie sama fryz i do nikogo nie ma pretensji :)

Pozdrawiam cieplutko.

Polla
26-02-2013, 18:28
Gosiu widocznie jeszcze jestes mloda skoro lubisz akcje. Ja starsza pani wole sielankowe sytuacje bo roznych dramatow i burz mialam dosc na zywo.

[/SIZE]

Aniu, dzięki za młodą. Ale lubię akcje i mordobicie.. Moje ciało jest jakie jest, ale mój duch ma 30l.:D:D:D:LOL::LOL: I dlatego czuję się super...

AnekSadek
26-02-2013, 22:29
Dzien dobry

Wczoraj bylam na zumbie drugi raz. Wrocila wlasciwa instruktorka ktora wychwalali, porownujac do zastepstwa. Z wygladu jak laleczka a w kosc dala strasznie! Ale musze przyznac ze dobra bestia. Polowa mojego wieki i pewnie polowa mojej wagi. A ze ja jak chodze to staram sie dac z siebie jak najwiecej to nadciagnelam miesnie karku od ktorych dostaje migrene. I wieczorem poszly w ruch mocne tabletki. Jestem jakas niekontaktowa ale kolo lunchu bede ok.
I oczywiscie ze chodzic nie przestane :tongue: moze jak tluszcz w miesnie sie zamieni to kark bedzie silniejszy :LOL:

AnekSadek
26-02-2013, 23:17
Aniu, nie ogladalam O polnocy w Paryzu. Chcialam is na to do kina ale jakos zanim sie zebralam to przestali grac.

Wiesz, ja nawet nie mam grzebienia... Nie potrzebuje ukladac. Codziennie rano po umyciu glowa w dol, podsusze, wstrzasne glowa i moge isc. Niekiedy od spodu dam troche lakieru ale tylko jak za krotko obetne :tongue:
Kawusia, masz racje, wszystkiego nie da sie obejrzec. A ja to mam szczescie jak 10 godzin na tydzien poogladam.
A z wlosami? Zrob za dwa tygodnie jasniejsze pasemka, na foli jest dosc latwo.
Nonko, sama wiesz, ze czesto jak cos chcemy zrobic to chcemy TERAZ a nie czekac na dostawe :D
No wlasnie Marylciu. Przeprowadzilam sie i nie chcialo mi sie daleko jezdzic wiec wzielam sprawy w swoje rece :tongue:
Gosiu mamy podobnie. Cialo ma 60-nascie ;) a umysl 30. Nawet wczoraj na zumbie zaskoczylam swoim wiekiem. Od kobiety dostac 10 mniej to nie lada komplement!

Arti
26-02-2013, 23:19
zumbie :rolleyes: a to co za dziwo ...ćwiczenia jakoweś jak mniemam :)

takie coś? http://www.youtube.com/watch?v=rhCG7pL2T0c

AnekSadek
26-02-2013, 23:40
Aniu, w pracy nie moge otwierac youtube ale tak, zumba to tanczace ;) cwiczenia przy latynowskiej muzyce

Arti
26-02-2013, 23:57
Aniu, w pracy nie moge otwierac youtube ale tak, zumba to tanczace ;) cwiczenia przy latynowskiej muzyce

:D ooo lubię latynowską
tego nie próbowałam.
Chodziłam na ćwiczenia z muzyką a na tańczące ćwiczenia nie :D

:rolleyes: no lecz chyba takiego tempa nogi by mi nie wytrzymały :D
właśnie jutro mam do załatwienia pilną rehabilitację bo się odezwało kolano co go w czerwcu skręciłam a teraz naruszyłam znów wysiadając z samochodu.

AnekSadek
27-02-2013, 08:20
Kurcze! Upal. Jak wracalam z pracy bylo 32 stopnie. Klima cichutko szumi, jest fajnie. Na kuchence podskakuje pieskow jedzonko i fasolka szparadowa dla mnie. Czasami mam jakies napady :icon_eek:
W mojej czesci Australii zapowiadaja 40 dni opadow i niby smiechem ale przypominaja o budowie arki. Arka jak arka ale moze jakie wiosla do samochodu dokupie? Cale szczescie ze jestem troche na gorce... pamietam jednego roku jak nawet szefostwo sie nie krzywilo jak ktos nie dojechal do pracy. Raz wyszlam z pracy o 16-tej a w domu bylam o polnocy!
Trawa rosnie jak zwariowana, nie ma sie co dziwic tylko jak tak bedzie padac to jaka kosiarka w to bloto wjedzie? Chyba koze sobie kupie :tongue:
No to sobie pomarudzilam!
:*

Mania48
27-02-2013, 10:12
Anek marudz sobie marudz jak nie ma za duzo powodów do radosci to i pomarudzic dobrze :D
Haha wiadomo ze jedno zycie to zawsze jest w niebezpieczenstwie jak ja jestem w kuchni a ta paskuda łazi kiele mnie.
Wczoraj znowu padłam jakos ta wiosna za wolno przychodzi
Gosiu tez w srodku mam 30 tylko cholibcia za bardzo sił brakuje i wnerwia to okrutnie .

barteczek
27-02-2013, 11:21
Cześć dziewczyny! Jestem obolała po nieprzespanej nocy, czuwałam coby Moniczka nie zaspala, a wstaje przed 5 rano.
Ok. Male piwo, dała mi do zrozumienia, że ona sama pilnuje zegarka...fajnie, już wypnę się i od dzisiaj śpię!
Aneczko, zastanawia mnie ta pogoda deszczowa, to tak potrafi lać, że masz problem z dojazdem do pracy? Kurcze blade, zamień się w syrenkę! Żywą, nie samochód!
Pozdrawiam Cię Aneczko, i głaskaczki dla Twoich piękności!

AnekSadek
27-02-2013, 11:32
Nina!!!!! Ile Monika ma lat??? 5 czy 6??? Chyba chocbys zyla 150 lat to sie nie nauczysz ze sama jestes numero uno! A reszta swiata niech sie dookola Ciebie kreci! Zaspi to sie nauczy!
He he, pamietam Syrenki, Trabanty :D
Ano potrafi lac. Tu jest bardzo gliniasta ziemia wiec czasami dlugo trwa zanim deszcz wsiaknie. Pamietam jak kupilam pierwszy NOWY samochod i takie ulewy mnie przylapaly. Trzeba bylo przejechac pod mostem, cale kola w wodzie. Puszczali po jednym samochodzie bo juz kilka sie "utopilo". No i facet chcial moim przejechac. Zmierzylam od gory do dolu i sie pytam czy umie manualem... I powoli, modlac sie co by na glupia nie wyjsc przejechalam. Nie bylo trzeba mnie wypychac. Ze swoja wrodzona skromnoscia :tongue: dodam ze podobno dobry ze mnie kierowca (do wypadku)
Nie no Maniu! Wspollokatora nie szlachtuj bo zaraz bedziesz pierwsza podejrzana!
Ja tez wczoraj padlam a dzis caly dzien jak nacpana laze. Zaraz ide spac :*

barteczek
27-02-2013, 11:44
Aneczko, wiem, Monika ma 23 lata, ale dla mnie, zawsze to DZIECKO!
Czytałam o Twoich manewrach wodnych i fakt, potrzebne są wiosła....
Dobrej nocy skarbie!!!!!!!
Maniu, zapomniałam Ciebie przywitać. To wina nieprzespanej / przemęczonej / nocy...:* kochana.

Arti
27-02-2013, 23:23
Kurcze! Upal. Jak wracalam z pracy bylo 32 stopnie. Klima cichutko szumi, jest fajnie.

Wytrzymuję 27 stopni w cieniu a gdy jest powyżej schodzę do piwnic :D tam chłodno.
Słońca bezpośredniego unikam gdyż słabość mnie ogarnia...
jeść nie jem tylko piję kompletnie tracę apetyt na cokolwiek
czasem pudełko 1l lodów zjadam :D
W upały funkcjonuję od 6 góra do 8.30 potem zamykam się w domu aż do zachodu słońca :D taką mam klimę.

AnekSadek
27-02-2013, 23:46
Ninko, musisz dac Monice popelniac wlasne bledy ;)
Aniu, ja nie mam piwnicy, tu nikt nie ma! Wiesz, na zewnatrz tez wytrzymuje tylko do jakis 28 stopni ale na szczescie wszedzie sa klimatyzatory. No, moze nie wszedzie ale jak upal to szukam miejsca gdzie takowe sa.
Inne wyjscie - wyjazd nad ocean. Tam zawsze jest przyjemniej. Strasznie bym chciala mieszkac w niedalekim sasiedztwie.
Jak na dzien dzisiejszy to najblizej jakies 40 min jazdy samochodem.

http://i49.tinypic.com/209inhk.jpg

Arti
28-02-2013, 00:09
Aniu, ja nie mam piwnicy, tu nikt nie ma! Wiesz, na zewnatrz tez wytrzymuje tylko do jakis 28 stopni ale na szczescie wszedzie sa klimatyzatory. No, moze nie wszedzie ale jak upal to szukam miejsca gdzie takowe sa.
Inne wyjscie - wyjazd nad ocean. Tam zawsze jest przyjemniej. Strasznie bym chciala mieszkac w niedalekim sasiedztwie.
Jak na dzien dzisiejszy to najblizej jakies 40 min jazdy samochodem.

Teraz też budują już domy bez piwnic i tak sobie myślę :rolleyes: gdzie trzymane są "przydasie" :D i przetwory i inne różności.

a z tym mieszkaniem nad oceanem to chcesz tam mieszkać..on szumi i pewnie wieje cały czas tam:D

AnekSadek
28-02-2013, 00:41
Aniu, przydasie najlepiej od razu wywalac. Znam dziewczyne ktora jak kupi dwie nowe rzeczy to dwie stare wyrzuci. Kupi jednemu dziecku buty, jakies wyrzuci. W ten sposob zapobiega zbieraniu przydasi.
Ja w poprzednim domu mialam tyle miejsca ze nic nie wyrzucalam. I jak przyszlo przeprowadzac sie do malego (po seperacji) to z ulga ladowalam do worow dobre ciuchy niektore nawet z metka. No bo na oko kupione a pozniej chcialam do nich dochudnac ROTFL
Przetwory? Po co je robic jak zawsze sa swieze owoce bo zawsze na cos sezon?
Nie, nad oceanem nie zawsze wieje. pamietaj, ze moja zima lagodna i krotka. Nad oceanem chyba nigdy nie ma minusowych temperatur a latem zawsze o kilka stopni mniej niz na przyklad w dzielnicy gdzie ja mieszkam.

Arti
28-02-2013, 01:07
no taaa mam dużo miejsca i przydasiów sporo być może to nawyk bo lubię mieć :D
:rolleyes: no są jakieś owoce świeże cały rok lecz np jagód, malin, śliwek nie ma :) Parę słoików czegoś tam dobrze mieć.
:D Lubię mieć.

nad oceanem nie zawsze wieje. pamietaj, ze moja zima lagodna i krotka.

ale wieje a jeszcze niech pada łoooo :redface: to mało przyjemne a właściwie wcale...
no lecz Ty kochasz ocean więc ci nic nie przeszkadza.
Lubię wodę...strumyki, wodospady, rzeki lecz bezmiar wody to na krótko lubię ot jako ciekawostkę tylko.

zasypia mi się...pa

AnekSadek
28-02-2013, 01:15
No widzisz, kazdy jest inny. A ja sie obede bez jagod ale za to sie nie narobie ;) jestem len i dobrze mi z tym.
Mieszkajac w Polsce zaprawialam sliwki, wsnie, grzyby. Zawsze w piwnicy bylo pelno a tu tego nie mam i wcale z tego powodu nie chudne :(

Arti
28-02-2013, 01:22
No widzisz, kazdy jest inny. A ja sie obede bez jagod ale za to sie nie narobie ;) jestem len i dobrze mi z tym.
Mieszkajac w Polsce zaprawialam sliwki, wsnie, grzyby. Zawsze w piwnicy bylo pelno a tu tego nie mam i wcale z tego powodu nie chudne :(

oj tam, chudości ci się chce? przecież chodzisz na ćwiczenia..za pół roku schudniesz
a otręby i płatki owsiane jadasz?

podrzucę ci śniadanie Heleny Rubinstein

a teraz już prawie śpię http://tiny.pl/hmhvk pa

AnekSadek
28-02-2013, 01:47
Aniu, zadnych diet juz nie bede stosowac.
Moje sniadanie jem w samochodzie, zwykle kanapke. Pozniej dwie kawy i jakies owoce. Na lunch znowu kanapka a jak wroce do domu to zalezy co z zamrazalnika mnie zawola. Czasami ugotuje sobie fasolki szparagowej i tez starczy, podobno ma malo kalori. ;) jem duzo ryb, bo lubie! Ale jak mnie zaprosza na tlusta wyzerke to nie odmowie :D Zycie za krotkie :LOL:

Dobranoc :*

AnekSadek
28-02-2013, 08:48
Od jutra u mnie oficjalna jesien! Dzis juz pogoda pokazala jak jesien wyglada. Beda dlugie, ciemne wieczory i pewnie wilgotne. Ale nie marudze. Mam ksiazki, filmy, komputerek a w nim Wy i jakby tego bylo malo to i barek zaopatrzony! :D Przetrwam do wiosny ROTFL
Przed chwila sasiad mi wmawial ze to drzewko ktore w zeszly weekend deszcz mi zlamal, rok temu kwitlo na czerwono! Musze przekopac zeszloroczne fotki bo przeciez to nie mozliwe zeby co roku w innym kolorze kwitlo. Fakt, sasiad wzial sie za produkcje burbona, moze za duzo smakowal???
Ps
sasiad jest super!

Arti
28-02-2013, 10:39
Aniu, zadnych diet juz nie bede stosowac.
Moje sniadanie jem w samochodzie, zwykle kanapke. Pozniej dwie kawy i jakies owoce. Na lunch znowu kanapka a jak wroce do domu to zalezy co z zamrazalnika mnie zawola. Czasami ugotuje sobie fasolki szparagowej i tez starczy, podobno ma malo kalori. ;) jem duzo ryb, bo lubie! Ale jak mnie zaprosza na tlusta wyzerke to nie odmowie :D Zycie za krotkie :LOL:

żadna dieta :D
no popatrz:
Helena Rubinstein stworzyła surówkę, sałatkę piękności. Jedz ją każdego dnia, zmieniając kompozycję owoców i korzystaj z różnych rodzajów nabiału. Dodaj orzechy, nasiona słonecznika lub dyni, a na pewno surówka piękności nie znudzi Ci się nigdy

A oto przepis:

Do miseczki wsyp szklankę o pojemności 200 ml płatków owsianych tradycyjnych, wszystko zalej chłodną, przegotowaną wodą i pozostaw na noc.
Rano dodaj do płatków trochę soku wyciśniętego z cytryny oraz łyżkę miodu.
Do przyrządzonej sałatki piękności, w zależności od Twojej diety, upodobań dodaj jogurt naturalny, grecki, kefir, mleko kozie, krowie, sojowe.
Zależnie od pory roku udekoruj surówkę piękności dużą ilością świeżych lub mrożonych owoców
opcjonalnie możesz dodać odrobinę orzechów lub nasion słonecznika, dyni.

Zalety dzięki porannej dawce surówki piękności:
> mocne, zdrowe włosy, nie łamiące się paznokcie i sprawną pracę jelit.
> nabiał dostarcza wapnia, minerałów, witamin.
> Owoce dostarczają witaminy.
> Płatki owsiane zapobiegają nadciśnieniu, miażdżycy i podwyższonemu poziomowi cholesterolu we krwi.

Otręby owsiane-wygładzają wewnętrzne ścianki tętnic i uwalniają z nich złogi miażdżycowe,skuteczne w walce z podwyższonym cholesterolem i nadwagą.

Otręby pszenne-wchłaniają i pomagają usuwać z organizmu substancje toksyczne.Leczą śluzówkę jelita grubego.

wczoraj wzięłam ze sobą jak szłam na badania krwi to jedzonko w pudełku po lodach tylko niepotrzebnie do reklamówki wsadziłam dokumenty gdy wychodziłam z badania i trochę mi się upaprały w soku malinowym :D
Parę spraw miałam jeszcze załatwić w szpitalu a jedzonko jest śniadaniem.

o Helenie -->http://www.warszawianki.pl/helena-rubinstein-skapa-cesarzowa-piekna/

Niespełna 18-letnia Helena pracuje w sklepie i opiekuje się dziećmi wujostwa mieszkającego w Corelaine, oddalonym o 100 km od Melbourne. – Nienawidziłam Australii – wspomina.

doczytaj o niej jeśli chcesz

pozdrawianki :D

AnekSadek
28-02-2013, 11:02
Aniu
Rozne cudenka na drutach tworzylam bez opisow.
Jako ze nie umiem piec ciast mam tylko jeden przepis ktory w miare "przestrzegam" ...moze raz do roku.
Nigdy nie korzystam z przepisow kucharskich. Owszem, moge zajrzec zeby zobaczyc jak co sie robi ale stosowac sie??? W zyciu! Nie znam tych wszystkich cudeniek wymienianych jako skladniki.
Nigdy nie czytam zadnej instrukcji
Nic nie piore w rekach, jak sie w pralce rozleci to znaczy ze proby prania nie przeszlo.
I niech to sobie bedzie najzdrowsze sniadanie, ja i tak nie zastosuje bo sniadanie nalezy jesc najpozniej w godzine po obudzeniu. Aklurat jade samochodem do pracy. A zeby jesc jakies platki nie bede wstawac jeszcze szybciej.
Mowilam ze zadnych diet.... :LOL:

Arti
28-02-2013, 11:31
I niech to sobie bedzie najzdrowsze sniadanie, ja i tak nie zastosuje bo sniadanie nalezy jesc najpozniej w godzine po obudzeniu. Aklurat jade samochodem do pracy. A zeby jesc jakies platki nie bede wstawac jeszcze szybciej.
Mowilam ze zadnych diet.... :LOL:

:icon_eek: a skąd masz ten przepis że...
śniadanie w godzinę po obudzeniu
pierwsze słyszę :rolleyes:

jem około 11 (teraz tę sałatkę) a rano jem po obudzeniu 1 łyżkę siemienia lnianego własnoręcznie zmielonego popijając szklanką przegotowanej wody.
Siemię mielę i trzymam w lodówce :) słoiczek 200 ml starcza mi na tydzień. (siemię zmielone po tygodniu jełczeje)
a płatki owsiane pewnie dostaniesz u siebie otręby też :D

zbieram się do wyjścia sprawy załatwiać. paaaa

AnekSadek
28-02-2013, 11:36
Pewnie ze dostane u siebie ale ja po prostu NIE CHCE tego jesc!
Moze jakbym jeszcze miala przed soba ze sto lat to moze bym sie skusila ale teraz? Teraz to ja robie sobie same przyjemnosci :D

Arti
28-02-2013, 14:43
Pewnie ze dostane u siebie ale ja po prostu NIE CHCE tego jesc!
Moze jakbym jeszcze miala przed soba ze sto lat to moze bym sie skusila ale teraz? Teraz to ja robie sobie same przyjemnosci :D

ha :D Nie chcę..i ok.
Też robię sobie przyjemności :D i kupiłam dziś chałwę

http://tiny.pl/h2k6p

Rozkosz smaku, tajemnica wiecznej urody i zdrowia...
Pokarmy prowokujące zmysły noszą swą nazwę na cześć antycznej bogini miłości - afrodyzjaki.
. Dziś wsparci wiedzą empiryczną naukowcy podają, że zawarta w chałwie witamina E zapobiega uszkodzeniom tkanek atakowanych przez wolne rodniki i znacznie wzmaga energię.

Mało pisze się o tym, że chałwa jest mniej kaloryczna od czekolady. Panuje mit, że to wyłącznie bomba kaloryczna, a chałwa jest zalecana chorym po kuracjach wyniszczających ich organizm. Z jadalnej części ziarna sezamowego wytwarza się miazgę sezamową – w chałwie jej udział wynosi ok. 50 %. Sezam jest zdrowy, posiada sporą zawartość oleju roślinnego, a także dużą zawartość niemal wzorcowych białek roślinnych. Zawiera także naturalny przeciwutleniacz sezamol. Sezam to również bogactwo witamin typu: A, B1, B2, PP, B3, B9, E i H.

Ciekawostką jest fakt, że w oleju sezamowym odkryto związek powodujący zwiększenie produkcji płytek krwi – nazwano go witaminą T. Witamina A jest odpowiedzialna za stan naszej skóry, włosów i paznokci. Witamin z grupy B potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego i mięśniowego. Pomagają walczyć z depresją i poprawiają pamięć. O witaminie witalności E powinni pamiętać wszyscy - nie tylko spragnieni miłosnych podbojów uwodziciele... Spożywanie chałwy rewelacyjnie wpływa na kondycję i wygląd skóry, włosów, paznokci, a nienasycone kwasy tłuszczowe korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy.

Jednak to nie koniec zdrowych mocy skrytych w chałwie. Zawiera ona jeszcze jedną cenną substancję - kwas linolowy, który skutecznie obniża poziom cholesterolu. Minimalizuje tym samym ryzyko występowania chorób sercowo - naczyniowych. Jest ona też bogatym – bogatszym niż mleko - źródłem protein i wapnia oraz magnezu.

Lubię :D

AnekSadek
28-02-2013, 22:19
Lubie chalwe ale rzadko ja kupuje. Po prostu nie widze w sklepach w jakich bywam.

AnekSadek
01-03-2013, 00:26
Pada. Co zrobic, jesien tylko dlaczego nie taka jak polska zlota jesien?
Ciezarowek w kolejce od wuja a ladowanie i rozladowywanie idzie powoli bo nie mamy zadaszenia. Od lat sie o tym mowi a nic nie robi! My wynajmujemy tutaj i wlasciciel powinien ale na obiecankach sie konczy.
Czesto wjezdzaja do srodka i sprawniej idzie ale ostatnio dostalismy duzo stali i nikomu nie chce sie tego przeniesc gdzies indziej zeby ciezarowka zrobic miejsce. A musze dodac ze to sa ciezarowki-pociagi! Kierowcy sie wkurzaja bo im placa za przewiezienie a nie za stanie w kolejce. Niektorym to pasuje bo po 5 godzinach musza miec 2 godziny przerwy a po ilus kolejnych 7 godzin przerwy. Niekiedy taki spi sobie w kabinie i mam w nosie wszystko. A sa tez i tacy co za czesnie wprzyjada i sie ciskaja.
Nabijaja sie ze ja powinnam zrobic licencje na widlaki i pomoc chlopaka :D Taaa, jeszcze miotle w d..e i za soba zamiatac :D

Arti
01-03-2013, 01:05
:) to tak bez przerwy deszcz pada?

Arti
01-03-2013, 01:11
u mnie śnieg już stopniał prawie...przebiśniegi bielą się w ogródkach z kwiatem zamkniętym i słońce zaczyna pokazywać się :)
Już chyba wszystkim znudziła się zima u nas.

AnekSadek
01-03-2013, 05:43
Zaraz ide do domu. I tak szczescie ze jeszcze zyje! Okropny dzien! Chyba deszcz wyzwala w ludziach zlosc i zniecierpliwienie!
W drodze do domu zatrzymam sie u polskiego rzeznika. Zla jestem na siebie bo zapomnialam wyplacic pieniadze i bede dosc ograniczona :icon_eek: Po drodze nie ma maszyny :(

Marze o tym zeby miec kolo siebie kochane futrzaki i bezmyslnie gapic sie w tv. No moze jeszcze obok na stoliku jakas szklaneczka... tylko nie wiem z czym! Pewnie skonczy sie herbata z imbirem :D a moze z rumem? :D

Mania48
01-03-2013, 15:57
No to ciekawe na czym sie skonczyło z rumem czy bez :D Anek przecie z Ciebie czarownica wiec miotła i wsio w oka mgnieniu rozładowane :P
Anno wow dobre o chałwie a jak tak kocham ją tylko nie jadam zeby nie utyc .:( ale jak dla zdrowotnosci to moze warto poscwiecic sie i zjeśc :D
u mnie jeszcze naweet zielonych badylków przebisniegow nie widac było :( ale moze teraz jak w niedzielę będe na ogrodzie to juz bedzie cos wystawac z ziemi , snieg lezał cały czas wiec i ziemia zimna .

AnekSadek
01-03-2013, 19:41
Maniu, Maniu, Maniu! Bezalkoholowo bylo! Sudoku mnie wciagnelo i w sumie doszlam do wniosku ze skoro weekend to trzeba sie dobrze wyspac. I co? Po 4 slepia wielkie jak http://i50.tinypic.com/mmg6lz.jpg
No nie! Jeszcze tak dobrze nie ma zebym ja na stare lata robila licencje na widlaka. Co prawda byl czas ze chcialam robic bo dobry operator zawsze ma prace a ja jak czyms jezdze to dobrze jezdze, nawet jak mowisz na miotle :tongue:
http://i47.tinypic.com/2wrddl0.jpg

barteczek
01-03-2013, 20:16
Na trzeżwo nie wzięłaś zakrętu??? Okropa!

AnekSadek
01-03-2013, 20:20
Nooo zawsze pisze ze rano zoom mam nienastawiony :icon_eek:
Bezczelne drzewo, rano mnie zaatakowalo!

Mania48
01-03-2013, 23:21
hehe no wiesz zeby taka slepa glopa w drzewo walneła :P

Arti
02-03-2013, 00:17
:) no i co tam na końcu świata? pada jeszcze?

Lubię deszcz latem lecz bez przesady :D

Oglądnęłam ogródek dziś jak wchodziłam do domu bo śniegu już kapinka i to miejscami.
Ogólnie brudno.
Gałąź z tui 50 letniej co to ją mokry śnieg złamał leży w miejscu biesiadowania a i ją samą też śnieg nadwyrężył zginając jeszcze jedną gałąź...może się podniesie lecz mam wątpliwości bo duża jest.
Widzę roboty huk po zimie.

AnekSadek
02-03-2013, 00:26
Witaj Aniu

Zachmurzone i jakby chcialo ale sie boi!
A ja musze zrobic porzadek z tymi galeziami co mi tydzien temu odlamalo :(

Arti
02-03-2013, 00:34
Witaj Aniu

Zachmurzone i jakby chcialo ale sie boi!
A ja musze zrobic porzadek z tymi galeziami co mi tydzien temu odlamalo :(

a walnij je gdzieś przy płocie..słońce będzie to wyschną i grila zrobisz :D

AnekSadek
02-03-2013, 03:24
Uffffff pol podworka skosilam i zaczelo padac. Schowalam kosiarke bo co sie bede po mokrym meczyc? Wazne ze psia toaleta w miare obcieta :D Niech nie marudza ze je laskocze! Jedna, tydzien temu odlamana galaz "schowalam" do smietnika. Nic wiecej dzis na zewnatrz nie dam rady zrobic. I dobrze, len musi odpoczac :D
Byl facet od przyszlego patia (najpierw wylanie betonu) . Ceny mi jeszcze nie dal, musi policzyc. Jutro moze. W sumie to mi sie facio podobal, taki przypalony od robienia na zewnatrz! Tylko ciekawe czy dobrze liczy!!! Podobal mi sie bo mimo iz u mnie wiecej rzeczy do naprawy to nie wytykal palcem co jeszcze by mogl...

Arti
03-03-2013, 00:16
Biorąc kogoś do prac pytam ile to będzie kosztować a przedtem to rozeznaję się w cenach.:)
Pytam znajomych o dobrego fachowca.
Zazwyczaj rozmawiam z trzema i wtedy na wyczucie temu komuś zlecam robotę. :)

Arti
03-03-2013, 00:27
:rolleyes: wychodzi na to, że cały rok masz roboty ogródkowe :D

a ja mam pół roku :D

no i właśnie mam zamiar coś tam dłubnąć już bo po zimie sprzątnąć trzeba.

AnekSadek
03-03-2013, 00:44
Biorąc kogoś do prac pytam ile to będzie kosztować a przedtem to rozeznaję się w cenach.:)
Pytam znajomych o dobrego fachowca.
Zazwyczaj rozmawiam z trzema i wtedy na wyczucie temu komuś zlecam robotę. :)

A myslalas Aniu ze jak ja robie? Zeby podac cene musi zobaczyc, pomierzyc. To ze przyszedl i zobaczyl nie znaczy ze praca jego! Oczywiscie ze musze sprawdzic kilka wycen i ocenic jak ze mna rozmawiaja. Na pewno nie dam pracy takiemu ktory bedzie ze mna gadal jak z "glupia baba" a takich tu masa bo rozne narodowosci a jak Arab traktuje kobiete to chyba wiesz :D . Facet musi mnie z szacunkiem traktowac bo na troche bede jego szefem!

AnekSadek
03-03-2013, 00:53
he he, zadzwonil do mnie moj ex zebym mu przygotowala papiry do rozliczenia podatku. Marzec oststnim miesiacem jako ze u nas rok finansowy zaczyna sie 1 lipca. On zawsze czeka na ostatni dzwonek a ja cierpliwa! Wiem, ze on nie lubi tego robic i komputerowo ja jestem szybsza. No to mu zaproponowalam - przywiez to wszystko do mnie i ja ci zrobie... ucieszyl sie ale dokonczylam - a w tym czasie pomalujesz mi ostatni pokoj.
Pokoj nie byl do tej pory zrobiony bo tam bylo wszystko skladowane zanim nie znalazlam wlasciwego miejsca.
On nie lubi malowac... no trudno! Poczekam jeszcze kilka dni i wiem ze sie podda. Gad jeden!

Mania48
03-03-2013, 09:53
No to teraz niech gadzina przetrawi a Ty szykuj farby :D
Ja wczoraj w południe an działce a wieczorem na impreze wiec lekko zaganiana byłam

barteczek
03-03-2013, 10:25
Witam kochani!
Jak tylko dzień miło spędziłaś Mario, to super!
Aneczko, ale dajeś byłemu popalić! Brawo skarbie, więcej takich kobiet! http://wgrywacz.pl/images/884bia_ar_a.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=884bia_ar_a.gif)

Arti
03-03-2013, 11:59
No to mu zaproponowalam - przywiez to wszystko do mnie i ja ci zrobie... ucieszyl sie ale dokonczylam - a w tym czasie pomalujesz mi ostatni pokoj.

:D ooo jak ładnie...
ma potrzebę.. Ty też :D pełne zadowolenie.

Mania48
03-03-2013, 17:39
Anek no to miłego poniedziałku zycze :D
a ja byłam z rodzinką na kawie na działeczce , slicznie było , słoneczko niesamowite tylko wiatr za duzy był wiec ogniska nie zapalilismy,ale cos tam powycinałam , A po powrocie robiłam chlebek watykanski , tydzien temu dostałam zaczyn i tak tydzien go rozmnazałam i piesciłam , ale chlebek rewelacja własnie była degustacja jeszcze troche ciepłego ciasta :D mam nadzieję ze nie zaszkodzi takie ciepłe :D

AnekSadek
03-03-2013, 23:36
No niestety, do konca dnia sie do mnie nie odezwal... Co wcale nie znaczy ze zrobil porzadek w papierach. W koncu bylam z gadem ponad 20 lat wiec wiem jak mu to szlo... Pewnie robil wszystko ale nie to co musial.
Mi dzien jakos tez zlecial. Glownie na ogladaniu filmow. Oblozylam sie pieskami, kocyk na wypadek jakby ktoras chciala i dzien leniucha... Ale co sie dziwic? Pogoda jesienna. Dzis slonce bo trzeba do pracy. Ale jest nadzieja ze nastepny weekend bedzie ok. Pojade nad ocean... Tak mi tego brakuje!

Maniu wiesz ze lubie dobry chlebek ale nie do tego stopnia zebym sama piekla. I nikt mne nie przekona ze to latwo bo latwiej kupic :tongue:
Ninus, trzeba umiec powiedziec STOP. Jak sie chcesz nauczyc to moge udzielic Ci korepetycji :D

AnekSadek
04-03-2013, 09:16
Lubie "podgladac" niebo. Zawsze mozna cos ciekawego znalesc jesli elektryczne druty nie wepchna sie na plan pierwszy.
Dzis rano byl ciekawy wschod slonca. Za chmurami, ale ciekawie wygladajace jakby chcialo powiedziec - milego poniedzialku! U mnie poniedzialek sie konczy, Wy macie jeszcze wiele godzin wiec przekazuje sloneczne pozdrowienie - milego poniedzialku

http://i46.tinypic.com/xgmnwz.jpg

Arti
04-03-2013, 09:31
Też podglądam niebo :D
dziś jest bezchmurne z dużym słońcem toteż koło południa zamierzam coś tam w ogródku dłubnąć..

pozdrawianki Anek

barteczek
04-03-2013, 10:24
Olkusz w słońcu, aż radość patrzeć na moje brudne okna! Zadzwoniłam do pani która sprząta, będzie w czwartek, posprząta!!
Pielęgniarka wyszła, mogę chwilkę poklikać, bo przyjdzie pani z opieki. Potem obiad przywiozą, i na 16 kosmetyczka, palec mnie boli, boję się tego obcinania!!! Trudno, muszę, jak wrośnie, to trzeba go zerwać.
Pozdrawiam i zapraszam gości Aneczko na kawę. Tobie wstawię potem http://wgrywacz.pl/images/726112533dziendobrykawako.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=726112533dziendobrykawako.gif)

Mania48
04-03-2013, 10:58
Anek eee nie chciałoby mi sie piec ale to podobno chlebek na szczescie :Dwiec upiekam i teraz czekam na same szczesliwe dni :D hihi juz je widze :(
Siedze na balkonie i sprzatam , będzie wiosna :D słoneczko u nas tez sliczne :D
O rany to Ty tak wczesnie wstajesz ze wschód słonca widzisz

AnekSadek
05-03-2013, 00:45
Tak, szykujcie sie do wiosny. Strasznie lubie w Polsce pozny maj. Piekna zielen, cieplo.. a u mnie?
Wczoraj i dzis dosc ladnie, obylo sie bez padania pewnie dlatego, ze porzadni ludzie (niby ja) w robocie siedza.
Ale na weekend juz zapowiadali....no niby w deszczu tez moge nad ocean jechac, nikt mi nie zabroni! Ale nawet ladne fotki nie wyjda a przeciez sama sobie zrobilam przyjemnosc i kupilam lustrzanke. (wczorajsza fotka ze starego aparatu)
Przyznam sie ze jeszcze nie umiem lustrzanka robic ladnych fotek. Wszystko niby dobrze ale kolor mam ladniejszy na starym aparacie. Chyba musze na jakis kurs wyskoczyc :tongue:

Mania48
05-03-2013, 20:34
http://images10.fotosik.pl/3602/3c3bff6dfc642ab5gen.jpg
Anek ale dzis był cudny wiosenny d zien az zal było schodzic z działki :D
A ptaszki dały popis w dwie godziny zjadły wszystko co im nasypałam

bogdanaster
05-03-2013, 21:07
A na czym polega malowanie "igłą i nitką".

barteczek
05-03-2013, 21:58
Normalny haft muliną na kanwie. Kanwa, to materiał. Pospolicie nazywa się - malowanie igłą i nitką -
Dziękuję za zainteresowanie moją pasją! http://wgrywacz.pl/images/899OBRAZY_SKANY.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=899OBRAZY_SKANY.jpg) To zmniejszone, bez ramy.

barteczek
05-03-2013, 22:09
Aneczko, witam. Zamiast kawy mały przyjaciel jeszcze z mniejszymi przyjaciółmi http://wgrywacz.pl/images/9617be25e58.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=9617be25e58.jpg)

Polla
05-03-2013, 22:22
Witaj Ania, u nas wiosna się zaczyna a u ciebie jesień, tak?????

http://iv.pl/images/30647029263655361076.jpg (http://iv.pl/)

AnekSadek
06-03-2013, 05:46
Maniu, wlasna fotka? A mowilas ze aparacik sie psuje. Chyba ze to juz nowa zabawka :)

Nina, no czy zwierzaczki nie sa przepiekne?

tak Gosiu, u mnie zaczyna sie jesien. Zeby nie bylo potrzeba za bardzo glowy meczyc to u nas sezony zaczynaja sie 1-ego, stosownego miesiaca.

Wczoraj na zumbie bylam nie do zycia. Calkowity brak zainteresowania, w rezultacie wcale sie nie spocilam. A przeciez trzeba sie pocic zeby cos z tego bylo. W nocy spalam jak aniolek :tongue: ale to chyba dlatego ze Greg, facet z pokoju jest na urlopie i za nim tesknie :tongue:
Z ta tesknota to jest tak - ten co go zastepuje chyba nigdy sie nie nauczy jego roboty wiec ja musze duzo pomagac. Poza tym to facet ktorego nic nie obchodzi jak wybije godzina modlow do Allaha! I te modly trwaja minimum godzine... wszyscy na siebie po prosty sie drzemy!
Jestem po prostu zmeczona a w piatek zebranie informujace i fabryka funduje wszystkim lunch. Chca kielbaski z grilla w bulce. I kto bedzie zaopatrzeniowcem? Reki w gore nie podniosilam, chyba wedlug wieku mi ta fucha przypadla. Jestem najstarsza :tongue:
Na 65 osob bulek, kielbasek, drinkow! A ten od Allaha upomina sie o specjalne kielbaski hallam! Az sie zdziwi!!!!
Zmykam bo jestem zla :mad:

Mania48
06-03-2013, 07:51
Anek aparacik sie psuje ale fotki narazie robi wiec jeszcze nie kupuje nowego a pozatym wiesz ze jak wklejac to swoje dzieła a nie czyjes wiec fotka napewno moja :D
No to masz wesoło w robocie bedzie balanga , moze podwyzki dadza :P
U nas dalej słoneczko sliczne ale dzis narazie na dzialke nie rusze bo małego odebrac trzeba bo slubny do roboty ale popołudniem nie wytrzymam choc na dwie godzinki pojade,
wczoraj jak sie poruszałam to dzis od razu inny kregosłup .

AnekSadek
06-03-2013, 11:58
Maniu, racja, wklejac swoje dziela. Ja strasznie tesknie do moich ukochanych widokow... bo przeciez wiesz, ze w poprzednim wcieleniu wielorybem bylam :D
Ale zeby sie do Ciebie podlizac to wkleje mojego kwiatka.

http://i47.tinypic.com/ojeedd.jpg

A ja znowu sobie obiecywalam ze sie poruszam na zebranych sprzetach. I co? Plackowalam przed tv tak jakbym nie mogla sprzetu "odkurzyc". A coraz bardziej plecy mi dokuczja.

http://i45.tinypic.com/23r9189.jpg

Polla
06-03-2013, 12:19
Dobry wieczór widzę że jeszcze siedzisz i spania nie masz, hihihiihhi:D:D

Mania48
06-03-2013, 12:31
Anek i gdzie tu sprawiedliwośc na tym swiecie zeby takie cudne kwiatki kwitły pod ręka a nie w palmiarni :D a te pola agapantusowe to mnie zupełnie dołują :(
mozesz wiecej swoich kwiatków wklejac tym bardziej ze jest nowa maszynka do fotografowania .
te netowe fotki to sobie mozna odpuscic bo radosc z nich zadna bo cieszy to co wlasne .

barteczek
06-03-2013, 12:57
Dobrej nocy, Aneczko!!!!!
Kwiat piękny! Mania ma rację, że u nas, to tylko w Ogrodach Botanicznych można zobaczyć...Wczoraj zrobiłam fotkę na moim ogródeczku przed blokiem, został zruinowany przy ocieplaniu bloku. A kwiatyszki zdołały się przebić przez ten gruz....zaraz pokażę fotkę..
Pozdrawiam. http://wgrywacz.pl/images/462DSCN2138.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=462DSCN2138.jpg)

Arti
06-03-2013, 20:46
taaa wczoraj i dziś poruszałam się po ogródku
wczoraj jak sie poruszałam to dzis od razu inny kregosłup .

no fakt zupełnie inny kręgosłup...leżę
bo chodzić nie mogę.

Mania48
06-03-2013, 21:26
Artfilka ale ja pisze ze w poniedziałek byłam na aerobiku i dlatego lzej mi było robic na działce bo ta gimnastyka uaktywnia moje sztywne gnaty i kregosłup.
A wczoraj to i tak grabie gryzły mnie bo bolało przy skrecie .
dzis byłam na działeczce tylko dwie godziny i sekator w garsci i obcinanie krzaczków

Arti
06-03-2013, 21:57
:D też mam zamiar wyjść jutro do ogródka z sekatorem
:rolleyes: no nie wiem czy aerobik jest ok na kręgosłup

Callanetics tak :) ćwiczenie mięśni :D
chadzałam
aerobowe ćwiczenia hm dla młodych...skikane i na stawy dla nas niekoniecznie ok
przy callanetiksie partie wszystkich mięśni są ćwiczone i te głębokie nieużywane też :)

popatrz -->http://www.youtube.com/watch?v=546mr-96iU8

Mania48
06-03-2013, 22:35
Artfilka ja w czwartek chodze na callanetics a w poniedziałki na taki aerobik dla pan młodych inaczej i bardzo go lubie bo rozruszam trochę gnaty :D a zajecia sa specjalnie tak prowadzone zeby panie nie padły na bużki :D a pani prowadząca jest tez w wieku cwiczacych :D

AnekSadek
06-03-2013, 22:47
Witam moich milych gosci..

Popisze (moze) pozniej, moze dopiero z domu. Kolejny dzien, kolejne wyzwanie. Za oknem piekna zlota jesien. Oby do weekendu wytrzymalo co bede mogla pojechac nawdychac sie morskiego powietrza.

http://i50.tinypic.com/2nqr875.jpg

Ups, musialam zmniejszyc mewke :D

Arti
06-03-2013, 22:58
:rolleyes: Jesień a ludzie w odzieniu z krótkim rękawem :D

:D widzę, że mewa ci nie ufa.

AnekSadek
06-03-2013, 23:39
Maniu bardzo bym chciala jechac i porobic troche zdjec. Ale jak to bywa... w normalny dzien slonecznie i +30 a na weekend zapowiadaja deszcze. Niby przelotne ale czasami te nasze "przelotne" przyleca i zapominaja odleciec!
Fajnie Ninko ze kwiatki maja tyle w sobie sily ze nawet przez gruz sie przebija.
Aniu, niestety, w naszym wieku musimy wiedziec jakie cwiczenia mozemy robic i zawsze zmienic do naszych mozliwosci. W niedziele 17 marca zaczyna sie w tv program odchudzania grubasow :D Co roku obiecuje sobie pocwiczyc w trakcie emmisji. I do tej pory ogladalam w pozycji lezacej obzerajac sie czym sie dalo. W tym roku musze to zmienic bo waga troche duzo mi pokazuje. MUSZE!
Dlatego Maniu musze rozejrzec sie w swojej nowej okolicy czy czasami nie znajde czegos dla starszych pan! Plecy daja mi zdrowo popalic bo co za duzo to nie zdrowo :tongue:

AnekSadek
07-03-2013, 05:55
Dzisiaj postanowilam sie nie denerwowac, nie zloscic. I udalo sie :D
Dlatego aby Wasz dzien byl lepszy dedykuje moje drzewko, takie ladne kolorowe :D
Ktore dwa tygodnie temu w deszczu ucierpialo.....
Lubie je bo z daleka przypomina mi bez ktorego tu nie ma :(
Milego dnia!

http://i48.tinypic.com/25rzfnp.jpg

Arti
07-03-2013, 07:37
Dziś pogoda bezsłoneczna i znów ma atakować zima od piątku podaje prognoza.

Drzewko :D śliczne...w podobnym kolorze mam krzak kwitnący z dużo mniejszymi kwiatami..tylko nie wiem jak się nazywa.

Dziś mam zamiar dłubnąć w ogródku potem na rehabilitację lędźwiowego :) bo zaczęłam chodzić i iść na film Poradnik pozytywnego myślenia. Obsada ta co lubię :)

--->http://www.filmweb.pl/film/Poradnik+pozytywnego+my%C5%9Blenia-2012-506803

AnekSadek
07-03-2013, 09:37
Moje ulubione... jak doprowadze "obejscie" do porzadku to kilka krzaczkow sobie posadze i to w tym kolorze.

http://i45.tinypic.com/fz2be0.jpg

Mania48
07-03-2013, 11:59
Anek to jak Ci dzien dobrze minął to super sprawa:D a Twoje kwiatki powalaja na kolana :D hehe no wreszcie plany sadzenia kwatków :D bardzo popieram :D tyle ładnego pola do wykorzystania :D
Ale i tak agapantusy sa najpiekniejsze i jakaranda :D
Moze mój agapantusik w tym roku zakwitnie :D
Ja zaraz ruszam po małego a potem gimnastyka i tak dzien mija a taka d... w laczach jestem ze strach , nic mi sie nie chce :( najchętniej to bym te dnie przesypiała :(

Arti
07-03-2013, 20:44
:icon_eek: allle kwiatuch
takiego to tylko sztucznego mogę wetkną w ziemię :D

Normę prac ogródkowych wykonałam i nawet miałam późnym popołudniem na cd lecz drobny deszcz zaczął padać więc chęć mą ostudził :D

a na film nie poszłam ...po zabiegach było za późno a raz mają go w repertuarze Multikina.

AnekSadek
07-03-2013, 22:46
http://i46.tinypic.com/10ia1ci.jpg

Aniu, tez lubie chodzic do kina i moze w ten weekend sie wybiore,. No bo skoro ma padac to co robic?
Maniu no chcialabym juz miec wszystko na emeryture przygotowane :LOL: Wtedy bym mogla usiasc z kubaskiem w lapce i patrzec na swoje wlosci :D

AnekSadek
08-03-2013, 02:07
Z lenistwa wkleje to co na Roznosciach...

DZIEN KOBIET!

Lubie ten dzien bo jestem kobieta... brakuje mi tulipankow otrzymywanych w ten dzien... tutejsze chlopy to palanty!!!!

Dla wszystkich kobiet swiata....

http://i50.tinypic.com/52z4j.jpg

Mania48
08-03-2013, 09:00
http://www.stronka-agusi.pl/gify/images/1134kwiaty_gozdziki_stronka-agusi.png
Wszystkiego dobrego !!! świętujmy !!!!

AnekSadek
08-03-2013, 10:49
Marinko kochana :D Jak to bylo za komuny?
raczka, order, klapa, gozdzik... cos w tym stylu :D juz nie pamietam :D
Milego dnia. Ja kupilam sobie i moim pieskowym kobitkom zakile. Sliczne!

http://i46.tinypic.com/14mz0hd.jpg

MARYLCIA 54
08-03-2013, 17:41
WITAM CIEPLUTKO :)

Jeszcze ja skorzystam z tego komunistycznego święta i złożę Wam moje drogie kol. życzenia :)

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!!

http://wgrywacz.pl/images/5371a0013c840.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=5371a0013c840.jpg)

szuanka
08-03-2013, 21:30
Ha!!!!! Mam Cię!!!!
A to na powitanie....

http://i.imagebanana.com/img/swxoio4g/ChomikImage.aspx.gif (http://www.imagebanana.com/)

szuanka
08-03-2013, 21:31
No i cudnie się prezentują te żonkile na kuchennym blacie.:)

barteczek
08-03-2013, 21:37
Aneczko, ja Ci damhttp://wgrywacz.pl/images/17735_JOASIA.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=17735_JOASIA.jpg) i buziaczki :* :*

Mania48
08-03-2013, 22:10
Anek no i jak pogoda na weekend bo u nas zwyczajna herezja bo zima wraca jeno sie pochlastac :(
jak wyjedziesz to pamietaj o kwiatkach :D
:*

AnekSadek
08-03-2013, 22:42
Marylciu nie wiem czy to komunistyczne swieto skoro nawet u mnie co chwile w radiu mowili o miedzynarodowym dniu kobiet.
Uwazam ze dla mnie to swieto jest wazniejsze niz Walentynki bo w wieku 60-nascie trudno o "zakochanie" a nie da sie ukryc ze kobieta jestem ;) :tongue:
Imienniczko, witam pieknie :*
Ninus :* kolorowych snow.
Maniu rano chmury na moim niebie plataly sie klebiscie. Ale sloneczko walke wygrywa. Moze nie do konca ale przeciera sie. Zanim wypije swoje dwie kawy, zanim porobie co musze to pewnie bedzie ladnie.

Byl kolejny facet od betonow.. Od poczatku mi sie nie podobal bo sie wygadal, ze w mojej poprzedniej dzielnicy duzo robot robil... No i narodowosc moich sasiadow a im ichniejszy rodak strasznie robote spierdzielil!! Musze do nich wpasc zeby sie dowiedziec czy to czasami nie ten sam.... co prawda niby robil obecnym moim sasiada droge dojazdowa i na oko jest dobrze zrobione.. Musze z sasiadem pogadac. W koncu moja inwestycja bedzie kosztowala 5 -7 tysiecy czyli musi byc dobrze zrobione.

MARYLCIA 54
08-03-2013, 22:52
ANEK nie bierz wszystkiego na poważnie :) napisałam komunistyczne hihihi, bo młodzi tak mówią, żeby kwiatów nie kupować hihihihi
Po wtóre - tak bardzo kojarzy mi się z ww okresem :) , że użyłam tego słowa.
To były czasy !!! my pamiętamy !!!
Młodzi wolą Walentynki.
Ależ moja droga kol. kto powiedział, że w wieku 60 lat nie można się zakochać ???
Teraz to dopiero masz szansę na dojrzałą miłość hihihi

szuanka
08-03-2013, 23:00
Oj Marylciu, chciałam Ci coś na temat "dojrzałej miłości" napisać ale lepiej nie bo by mnie wygwiazdkowali
.
Idę już pod kołderkę, myślałam że potowarzyszę dłużej mojej imienniczce ale nie da rady, zimno i plecki bolą. Do jutra mili moi..... :*

http://i.imagebanana.com/img/9ie0ndnn/2026.gif (http://www.imagebanana.com/)

AnekSadek
08-03-2013, 23:06
Ja jak moja Imienniczka, jak bym zaczela o dojrzalej milosci to same gwiazdki by byly :D
No bo co? Facet w moim wieku mnie nie rajcuje, na mlodszego mnie nie stac :D
Na skype moje motto - "Po zycziowych przejsciach zeszlam na psy"! I tego sie trzymam!
No popatrzcie.. te dwie piekne mordeczki wklejone przez imienniczke toz to sam miod!

MARYLCIA 54
08-03-2013, 23:12
OLABOGA !!!! Ale imienniczki mnie zaatakowały hihihi
Dlaczego nie chcecie KOCHAĆ ???
ANEK - jak zeszłaś na psy ... to masz ...proszę :)

http://wgrywacz.pl/images/638da748b917d.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=638da748b917d.jpg)

DOBRANOC :*

Arti
08-03-2013, 23:23
zasypało na biało mocno...szuflować trzeba będzie przejście do furtki :rolleyes:

:D a widzisz się Anko z młodszym?

AnekSadek
09-03-2013, 00:08
Marylciu :* jak ta banda leci do mnie to sie ciesze :D tylko szczotki podeslij bo takie futerka trzeba dobrze szczotkowac :D
Aniu, nie widze sie z mlodszym bo niestety mam w domu lustra. :D

AnekSadek
09-03-2013, 07:10
Dzien dobry

klania sie jesienny podgladacz cudzych ogrodkow :D :tongue:

http://i48.tinypic.com/2hxw2e1.jpg

Mniau, zebys nie piszczala ze jestem egoistka i nie podziele sie kwiatkami :tongue:

http://i48.tinypic.com/11gn7ft.jpg

Prawda? Piekne jesienne niebo! Po cichu powiem... +30!

http://i49.tinypic.com/34zgcw1.jpg

http://i45.tinypic.com/1znxwtz.jpg

A to sobie kwitlo na niczyim terenie, ot tak pod plotem!

http://i49.tinypic.com/nb96xs.jpg

http://i46.tinypic.com/wbq4nb.jpg

Mania48
09-03-2013, 09:46
Anek :* :* :* :* no i o to chodzi :D zagladac do ogródków , podgladac kwiatki i wzbudzac we mnie zazdrosc ze mi takie cudenka nie kwitna na ogródku .
A dzis znowu białe paskudztwo za oknem , no i co robić , w planach centra ogrodnicze bo potrzebny nowy grill i plandeka na altankę wiec zaraz ruszamy .
Hehe a ja z doniczką agapantusa ganiam od balkonu do okna kuchennego , przecie by mi zmarzł na balkonie :( i to jest własnie dowód jak rózne pogody mamy :( nie dosc ze licho kwitnie to jeszcze zimą wymarza :( a u Ciebie całe łany ale i tak dobrze ze mi podesłałas fotkę to na pulpicie mi oko raduje :D
Ciekawe jak ten nowy facet?? czy z decydujesz sie na niego ???
Artfilka i jak gimnastyka przy odsniezaniu ??? duzo napadało bo u nas tylko pobielone .
Marylka jak i Ankowi tak i mnie chłopy bokiem wyłażą , przecie przez nich to my zywcem do nieba trafimy .
Ja mego to bym potraktowała wawrzynkiem wilcze łyko co mi rosnie na działce tylko że w wiezieniu nie ma kompa wiec się wstrzymuję :D bo jak bez pogaduszek z kumpelkami wytrzymac :D

MARYLCIA 54
09-03-2013, 10:29
DZIEŃ DOBRY DZIEWCZYNY :)

Przeca hihihi ja z tymi chłopami to żartowałam.
Nie tylko Tobie moja imienniczko oni bokami wyłażą :)
Ale jak ich nie ma na codzień to tyż żle !!!

Życzę miłego weekendu.

http://wgrywacz.pl/images/32531946.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=32531946.jpg)

MARYLCIA 54
09-03-2013, 14:43
Nie znam autora - ale potwierdza on moje zdanie na temat DNIA KOBIET :) tzn.... młodzi swoje, starsi swoje :):):)

Padła nam komuna
Runął Union – Soviet
Ostał z tamtych czasów
Jedynie Dzień Kobiet.
Dzisiaj ósmy marca
Wielu jegomości
Uważa z pogardą
Za relikt przeszłości.
I niechęć do święta
Otwarcie wyraża
Chcąc prędko wykreślić
Ten dzień z kalendarza.
Lecz jednak nie łatwo
Mimo szczerych chęci
Będzie im, tę datę
Wymazać z pamięci.
Wiele pań wspomina
Z łezką czasy Gierka
Kiedy dostawały
Goździk i cukierka.
Do tego rajstopy
Od szefa brygady
Albo paczkę kawy
Zamiast czekolady.
Mogą dzisiaj śmieszyć
Kogoś te wspomnienia
Ale wtedy panie
Chociaż ktoś doceniał.
A dziś się próbuje
Z nieznanej mi złości
Pozbawić kobiety
Tej małej radości.
Namawiam uparcie
Wszystkie pokolenia
Bez względu na wszystko
Szanujmy wspomnienia ;)

szuanka
09-03-2013, 18:42
Oj Marylko, święta racja bo ......
mężczyzno, mężczyzno, choć tyle masz wad
bez ciebie cóż wart, cóż wart byłby wiat....
Ani nie ma kto gwoździa wbić, ani nie ma komu drabiny potrzymać a już wcale nie wspomnę o tym że nie ma mi kto goździka wręczyć w Dniu Kobiet :(
A tak na poważnie, e tam, było minęło....
Za dwie godziny córka z zięciem z Pragi wracają więc znów będzie gadka do północy.

http://i.imagebanana.com/img/2ah9096o/266lb8ict564ccf6ded5bdde2.jpg (http://www.imagebanana.com/)

AnekSadek
09-03-2013, 22:44
Nie wiem jak to jest. Mieszkam sama i dobrze mi z tym. Nauczylam sie gwozdzie wbijac :tongue: a jak czegos nie potrafe to musze placic lub sie obejsc bez. Ale to i tak niska cena za ten swiety spokoj!

Wczoraj pojechalismy do klubu. Jest tam kilka restauracji miedzy innymi taka gdzie podaja surowe mieso lub ryby, daja strasznie goracy kamien ktory trzyma temperature przez kilka godzin i kazdy sobie kroi mieso i kladzie na kamien w ten sposob gotujac. Juz kiedys w takiej bylam jak mialam kolezanke z Polski. Tym razem podobalo mi sie lepiej. Wybralam sobie owoce morza i w tym mialam duzy kawalek ryby. Pyszne to bylo!

http://i50.tinypic.com/2eftdh4.jpg

http://i49.tinypic.com/2zirig7.jpg

A pozniej posiedzielismu "wsrod ludzi" :D

http://i45.tinypic.com/2pynci0.jpg

Arti
09-03-2013, 22:58
Artfilka i jak gimnastyka przy odsniezaniu ??? duzo napadało bo u nas tylko pobielone .

napadało 30cm śniegu
:) zbierałam się zbierałam do szuflowania i otrzepania samochodu lecz przyjechał syn i wszystko odśnieżył :D

Arti
09-03-2013, 23:08
:rolleyes: oryginalnie ...na kamieniu :D
i męska duże :redface: ryby i owoce morza to oglądać lubię:D tylko

AnekSadek
10-03-2013, 05:13
Moje jesienne niebo. drzewu pomoglismy uschnac bo to straszny smieciuch. Teraz mi sie podoba

http://i50.tinypic.com/ipbf55.jpg

A temperatura? Ano ladna :D Pranie schlo piorunem!

http://i45.tinypic.com/n5orc5.jpg

Zycze milego dnia :*

AnekSadek
10-03-2013, 09:40
po zakrapianej kolacji jestem do kitu, nawet nie pojechalam z moimi panienkami do strzyzenia! Biedne zaniedbane pieski! A ja za kanapowa plastuge robie i ogladam Rozlewisko nadeslane mi przez Manie :* Lubie ten serial, ta pogodna sielankowa akcje...

http://i47.tinypic.com/nz3p0z.jpg

http://i47.tinypic.com/f5d9y0.jpg

Mania48
10-03-2013, 10:09
Hehe no to chciałas exa wykonczyc finansowo jak tyle trunków zaliczyłas :D
ot wredota , pieski zaniedbane :tongue: ale za to kilka nowych fotek zrobias :D
no smieciuch sliczny jest i tak go biednego zniszczyłas :tongue:
ile odcinków rozlewiska juz zaliczyłas :D
no teraz Ranczo zbieram , ale to dopiero sie zaczeło
U nas zawieja sniezna nawet nie ma jak wyjsc z domu a u Ciebie lato tropikalne a nie jesien.
Bardzo ładna ta podłoga drewniana na której Ajska siedzi .

barteczek
10-03-2013, 10:19
Aneczko, fajne fotki! Popatrzeć na nie - raczej bym nie zasiadła do tego...przepraszam Aneczko, ale pewnie jestem ze wsi, bo nie wezmę do gęby tego....ryby - owszem -
Pieski zaprezentowałaś cudnie!! Uśmiechałam się do nich!!!
Trzymaj się skarbie....ja po wypitce chodziłam jak marynarz, szeroko nogi, coby nie zaliczyć gleby, ale chodziłam po ścianach...

AnekSadek
10-03-2013, 10:48
E no nie przesadzajmy, takie zaniedbane to one nie sa. Na pewno dzis jedza lepiej ode mnie bo jestem za leniwa zeby sobie zrobic porzadny posilek a im pod pyszczki zawsze porzadnie podaje :tongue:
Wlaczylam Rozlewisko i nie wiem jak nagrywalas ale najpierw byl odcinek 6,7 a pozniej 1, 4 no i tak sobie skacze :D Nic to, jak zgram do komputera to zmienie nazewnictwo :tongue:
Mi tez sie ten decking podoba ale poniewaz nikt o to nie dbal calymi latami to moge tylko wywalic. Juz nie raz mi noga od krzesla w dziure wpadla.
Ninka, mowie Ci jedzonko bardzo smakowite! Mam blisko, nie raz tam sobie pojde :tongue:
Nie, no, prosto chodze ale wiem ze mam zwolniona reakcje i wole nie ryzykowac szczeglonie jazdy z pieskami! To moje serduszka i nigdy bym sobie nie wybaczyla jakby im sie cos stalo!

Ja zaraz pojde spac i znowu poniedzialek i znowu trzeba czekac na weekend i oby nastepnego nie zmarnowac tak jak tego buuuuu

MARYLCIA 54
10-03-2013, 15:14
No no ANEK - jeszcze kilka takich kolacyjek i weżmiesz exa z powrotem do domku hihihihi.
Bardzo podoba mi się, gdy byłe małżeństwa żyją w zgodzie, potrafią jeszcze z sobą rozmawiać, razem gdzieś wyjść i miło spędzić czas. Ale ja bym tak nie potrafiła :(
Jeśli mnie ktoś zrani - wybaczę po upływie dłuższego czasu, ale nigdy nie zapomnę. Pewnie jestem wyjątkiem :)
Ból rozgości się w moim serduchu na dobre i nie potrafię udawać, że nic się nie dzieje.
Kolacyjka supcio !!! Przynajmniej wiesz co jesz :) musi być świeże :)
Ja po ostatnim obiadku w restauracji cały dzień byłam chora.
Podano schabowego chyba przed tygodnia :) odgrzewany na 100% ale prawdy się nie dowiesz - twierdzili, że świeży.
Po co mieszałaś alkohol ? to błąd !!! chyba o tym wiesz ?
Ale dobrze radzić komuś hihihi
Jak się człowiek dobrze bawi w towarzystwie to zapomina o wszystkich zasadach, które zadecydują o tym, jaki jutro będzie dzień :)

barteczek
10-03-2013, 16:45
Marylciu, do exe - mowi się - ... z tobą i żyje się dalej -! Żeby mieć spokój, to się rozmawia...nie przeżyłaś tego dlatego tak mówisz. Dziecko, wybaczysz, zaciśniesz zęby i do przedu!
Może nie mam racji, bo też jestem wredna, też nie zapominam krzywdy...o nie! Wybaczę, owszem, ale nie zapomnę!
Aneczko, nie muszę Ci doradzać, bo Wiesz co robisz! Co do mieszanki, też przeżyłam taki koktajl...świadoma mieszanka! Potem mnie trafiało, bo mi wersalka tańczyła i mialam wrażenie, że spadnę. Do łazienki szłam o ścianie, w dodatku krokiem marynarza.:*

szuanka
10-03-2013, 17:16
Witajcie!!!
Nonono, na wspominki się zebrało.
Ja mam nie zatarte wspomnienia z równej rocznicy moich urodzin, właśnie tej nocy wprowadzono stan wojenny.
Urodziny obchodziliśmy dość hucznie w gronie przyjaciół, była i żubrówka i koniak i martini/!!!!/. No właśnie ilekroć piję martini świat się kręci i wszystkie meble. A potem był telefon, moje nie przystojne słowa że k..... ktoś coś p......, że wojna. /nigdy takich słów nie używałam ale je znałam :tongue: :confused: / wezwanie męża do.... gdzieś tam i zostałam słomiana wdowa z dwójką dzieci i szybko otrzeźwiałam.
No i to tyle na temat tańczących mebli ale kaca nie miewałam i wówczas chyba też nie bo mi urodziny szybko wywietrzały z głowy.:D :D :D

AnekSadek
10-03-2013, 23:08
O nie Marylciu :D NIGDY! W mysl mojego powiedzenia, tego lagodniejszego - jak chce sie napic piwa nie musze kupowac browaru! Wiesz, my bylismy razem ponad 20 lat. Od dluzszego czasu bylo byle jak ale to nie upowaznia gada do zabrania dupcingerki na wakacje tam gdzie ja bywalam, gdzie pelno naszych znajomych, moja rodzina... Przegial pale i zostal zwolniony :D Najpierw szlag mnie trafil ale poniewaz mielismy wielka chate nie szlo tak na pniu sprzedac wiec przez chyba nastepne trzy lata mieszkalismy razem jak Pawel i Gawel! Zlosc przeszla, rozum do glowy naplynal ze jakiem baba nie wszystko sama zrobie wiec musze miec gada pod reka zeby czasami pomogl. A poza tym na co mam sie zloscic? Na to ze "kolezanka" mi pomogla??? Patrze na to tak - mam swiety spokoj i jedynie chrapanie to moje wlasne, ktorego nie slysze i moich pieseczkow. Ale one slodko chrapia :D
Deska w kiblu nigdy nie jest podniesiona :D
NIC NIE MUSZE , WSZYSTKO MOGE!
Same zalety!
Owszem, pozwalam sie zapraszac bo niech placi! Dawniej ja ponosilam wieksze straty finansowe wiec sobie odbieram co moje :D
A z tym wybaczniem, zapominaniem??? Przeciez on nie widzi tego co we mnie w srodku jest! Ja po prostu wykorzystuje :tongue:

I zycie za krotkie zeby tak sie gniewac na "smierc i zycie" :D Z ojcem mojego syna rozwiodlam sie okolo 30 lat temu i tez sie widuje, gadam, przy jednym stole nogi wyciagne. A z jego obecna zona na powitanie powietrze kolo policzkow ucalujemy :D jego siostra to moja ex szwagierka o ktorej pisze od czesu do czasu, ze mnie odwiedzila, ze razem gdzies bylysmy... jego Matka zawsze mnie usciska na przywitanie... Jego siostrzenica jak mialam chore oczy wozila mnie do lekarza... z exow same pozytki :D jak sobie wszystko dobrze ustawimy.
reasumujac - nie jestem zawzieta i to widocznie pozytywnie wplywa na innych.

AnekSadek
11-03-2013, 10:58
Co jakis czas przystepuje do odchudzania i coraz to grubsza jestem. Przybywa mi sprzetu i kilogramow! Tym razem kupilam
http://www.ebay.com.au/itm/NEW-27KG-COMMERCIAL-SPIN-FLYWHEEL-EXERCISE-BIKE-HOME-FITNESS-GYM-PULSE-MONITOR-/270974909306?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3f175cfb7a
Od niedzieli bedzie program ktory lubie ogladac i postanowilam ogladac pedalujac. Ciekawe na ile dni mi zapalu starczy. Czy i ten rower bedzie tylko kurz zbieral?
Kupilam bo doszlam do wniosku ze tak lepiej dla stawow! Pewnie jakbym stawow nie zapuscila to i te trudniejsze moglabym uzywac. No coz, podobno do smierci sie uczymy...

AnekSadek
11-03-2013, 11:05
http://i48.tinypic.com/10nhymx.jpg

MARYLCIA 54
11-03-2013, 11:09
Dzień Dobry :)

ANEK - wyraziłam tylko swoje odczucia. Każda z nas jest inna :)
Z jednej strony należą się ukłony za takie podejście do sprawy. Po co sobie utrudniać życie ? może masz i rację, że gada !!! trzeba wykorzystać :)
Dziwiłam się kiedyś, że nazywasz go gadem ( publicznie).
Obecnie wiem, że jest to właściwe określenie.
Jak inaczej można nazwać chłopa, który zdradza z kol. ??? i my się o tym dowiadujemy :) ( bo jaka pewność, że nasi mężowie tego nie czynią ??? )

Eeee tam ... koniec durnowatego tematu !!!

Wiem tylko jedno - trzeba przeżyć, żeby zrozumieć.
Łatwo jest dyskutować o problemach innych.
Gorzej gdy przychodzi zmierzyć się z nimi osobiście.

AnekSadek
11-03-2013, 11:27
Marylko, kochanie, przeciez wolno Ci wyrazic swoje zdanie, wolno Ci nie zgadzac sie ze mna. W koncu to jest forum dyskusyjne i jakbysmy tylko mialy przytakiwac to lepiej od razu zgasic swiatlo!
He he to teraz sobie wyobraz jak wpadne w zlosc, jak go wyzywam! A rzucanie sluchawki telefonicznej to na porzadku dziennym. Jestem niesamowicie spokojnym czlowiekiem, mi mozna na jezyk :tongue: nadeptac! (ale nie kazdy moze deptac :D )
A jak bym Ci napisala co zrobilam jak sie dowiedzialam to dopiero zrywanie bokow! ROTFL

Mania48
11-03-2013, 11:36
Anek czy Ty musisz mnie draznic :tongue: przecie mnie zazdrosc zgniecie :tongue: przecie ja bym sie mogła zarobić a takie drzewko mi nie wyrosnie a u Ciebie rosną i gdzie tu sprawiedliwośc na tym swiecie :D
Racja Ty niesamowicie spokojny człowiek :tongue:
Marylciu tylko lepiej nie wierzyc w te jej spokojnosci :D

Arti
11-03-2013, 11:37
:rolleyes: Przypomniałaś mi Anek
Rower? fajna rzecz :D
Mam a i owszem..a żeby się nie kurzył zasłoniłam go.
:rolleyes: może potraktujmy go zadaniowo...hm

:D a termin dupcingerkia rozbawił mnie...tego terminu nie znałam :D)))

a to co zrobiłaś z tym...to tylko zadbałaś o zdrowie własne :D

barteczek
11-03-2013, 12:35
Dobrej nocy Aneczko. Podsyłam Ci następnęgo kręcipiętę :* http://wgrywacz.pl/images/241piesek.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=241piesek.gif)

MARYLCIA 54
11-03-2013, 14:55
ANEK - to pewnie taka niesamowicie spokojna jak i ja hihihihi
Dlatego wcale jej nie wierzę -- jakoś nie dociera to do mnie, ale zawsze przyjemnie jest coś takiego, choćby czysto abstrakcyjnego usłyszeć :):):)
Szczerze powiedziawszy jak tylko pomyślę o moim spokoju, też zbiera mi się na skurcze mięśni brzucha :) to jest tak zabawne, że wręcz żałosne :)
Wszystkich tych, którzy znają mnie nieco bliżej -- osobista wilczyca potrzebuje zapewne w tej chwili pomocy medycznej, bo lepszego dowcipu nie słyszała w tym roku !!!
Tak więc Mario - nie wierzę. Znam ją już troszeczkę i wiem, że nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać.

Do potem. Odebrałam tel. i muszę jechać po swoje ślepoki :) do Kłodzka.

MARYLCIA 54
11-03-2013, 20:45
Marylko, kochanie, przeciez wolno Ci wyrazic swoje zdanie, wolno Ci nie zgadzac sie ze mna. W koncu to jest forum dyskusyjne i jakbysmy tylko mialy przytakiwac to lepiej od razu zgasic swiatlo!
He he to teraz sobie wyobraz jak wpadne w zlosc, jak go wyzywam! A rzucanie sluchawki telefonicznej to na porzadku dziennym. Jestem niesamowicie spokojnym czlowiekiem, mi mozna na jezyk :tongue: nadeptac! (ale nie kazdy moze deptac :D )
A jak bym Ci napisala co zrobilam jak sie dowiedzialam to dopiero zrywanie bokow! ROTFL

REASUMUJĄC :)

http://wgrywacz.pl/images/78963942_546967668667669_.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=78963942_546967668667669_.jpg)

Mania48
11-03-2013, 21:16
Marylko tylko że ja zawsze gadam Ankowi że ma tej babie co uwiodła jej gada dziękowac bo tak by z nim do teraz się mordowała a tak to zyje jak królowa :D
juz lepiej byc jak ta pchła i nie miec kogo gryzc :D ajak sie zechce to zawsze mozna znależc obiekt na obgryzanie :Da moze i smaczniejszy się trafi :D
Anek no a u nas zima ostra przyszła :( zasypało mnie zupełnie :( i gdzie tu sprawiedliwośc :(zeby moja wiosna w zimę się zamieniała :( a gdzie kwiatki :(
jutro znowu za fotografa robię wiec muszę byc od rana w formie wiec nie ma siedzenia pod kompem .
(_)> (_)> a ja kawę Ci w takich skromnych filizankach stwiaam , wiesz ze mnie obrazki nie pociągają juz wyrosłam z fascynacji obrazkowej :D

szuanka
11-03-2013, 22:43
Marylciu, parsknęłam w laptosia, oj będzie polerowanie, ale to święta racja i pewnie dlatego zrobiłam się zrzędliwa bo nie mam kogo gryźć już tyle lat......
Nic to, mogę wziąć jakiegoś gryzaczka albo skórkę od starego chleba. :)

barteczek
11-03-2013, 22:51
Można też kit z okna, ale psia krew wymieniłam wszystkie i od kilku lat nie mam w co zębów wbić.....Mania, nie odkrywaj jeszcze rabatów,:* bo pąki szlaken trafen!
Ani się utrzyma ogródek, bo jest pod śniegiem, to jednak potrzebna pierzynka!:*
Aneczko, dla Ciebie na dobry dzień http://wgrywacz.pl/images/641912820dlaciebiemalinki.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=641912820dlaciebiemalinki.gif):* :*

Arti
11-03-2013, 22:52
:D donoszę, że u mnie jest około 40 stopni...pod kołdrą
Dziś będąc na zabiegach popatrzyłam na mężczyzn i..:rolleyes: j nie widziałam żadnego coby pasował mi w domu :D

szuanka
11-03-2013, 23:14
Aniu- imienniczko II to pewno masz gorączkę, 40 stopni pod kołdrą? No przyznaj się! Czy to termofor??????:):):)

Arti
11-03-2013, 23:23
Aniu- imienniczko II to pewno masz gorączkę, 40 stopni pod kołdrą? No przyznaj się! Czy to termofor??????:):):)

nieee termofor :D
Tak czuję że tyle jest :D

AnekSadek
12-03-2013, 04:10
Maniu chcialas kwiatki? To gap sie i nie narzekaj
No jak to… ja jeZdem spokojna jak mnie sie zostawi w spokoju :D
No to mam dwie immienniczki :D
Artfilka no to co? Jak dostane rowerek to zaczniemy liczyc kilometry? Moze zaczniemy tu grupowe odchudzanie? kto jeszcze?
A widzisz, cale zycie sie uczymy :D No bo jak nazwac taka? Kiedys w sklepie na nia wpadlam. Calkiem, niezwykle spokojnie jej powiedzialam co z mlekiem matki wypila! I podziekowalam za odciecie “gie” od “de” :D
Mi tez zaden nie pasuje na moje kanapy :D
Marylko, Mania sie z cynizmem zgadzla na ta moja lagodnosc. Mania mnie zna kika lat i wie jaka ja spokojna istota :D:D
He he ja tam zawsze znajde kogos do pogryzienia :D inaczej bym taka tlusta nie byla :D
Imnienniczko Szu… uwazaj na zabki :D A tak na powazne kiedys gadowi podebralam z lodowki taka ladna wysuszona kielbaske! Kradzone nie tuczy i od tego czasu za krolowa moge robic bo mam korone. Nie na glowie a na zebie :D Ale co zjadlam to zjadlam. A tak se suszyl :D
Ninus, no dowoza Ci obiadki to kitu z okien nie musisz :D

MARYLCIA 54
12-03-2013, 11:35
Witam cieplutko, mimo chłodu za oknami :)
Masz ci los ... teraz to już wiem, dlaczego Maria wydała taką opinię o Tobie Anek :)
Znacie się od dawna - FAJNIE !!!

Artfilka - to jeszcze nie jest tak żle, skoro przypatrujesz się innej płci, mając 40 stopni ciepełka :)
Może coś wypatrzysz jak termometr pokaże na skali spadek temparatury ( żartuję ).

Życzę kol. miłego dnia.

Arti
12-03-2013, 11:58
Artfilka no to co? Jak dostane rowerek to zaczniemy liczyc kilometry? Moze zaczniemy tu grupowe odchudzanie? kto jeszcze?

:D ok
:rolleyes: o kurcze:D zdyscyplinować mi się będzie trzeba...

Arti
12-03-2013, 12:10
Artfilka - to jeszcze nie jest tak żle, skoro przypatrujesz się innej płci, mając 40 stopni ciepełka :)
Może coś wypatrzysz jak termometr pokaże na skali spadek temparatury ( żartuję ).

tak testowo spoglądam :D czasem
Marylciu rozśmieszył mnie zapisek w nawiasie :D
musu nie mam ani chęci :D
No, chyba :rolleyes: że zaakceptowany się pojawi :D u drzwi i u drzwi serca.

MARYLCIA 54
12-03-2013, 19:36
tak testowo spoglądam :D czasem
Marylciu rozśmieszył mnie zapisek w nawiasie :D
musu nie mam ani chęci :D
No, chyba :rolleyes: że zaakceptowany się pojawi :D u drzwi i u drzwi serca.

:):):) Aneczko miła życzę - oby u drzwi Twojego serducha pojawił się ten zaakceptowany :)

barteczek
12-03-2013, 19:43
Aneczko, życzę miłego dnia!!!http://wgrywacz.pl/images/375348659przytulnegodniam.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=375348659przytulnegodniam.gif)

barteczek
12-03-2013, 19:47
Aneczko, ja juz tak mam, nic nie muszę, robię co chcę, żrę co lubię, potem cierpię jak ch....a. Mam teraz ostropest, mielę i żrę, mam olej z ostropestu, też piję...nie żrę kitu...:* To wszystko do kitu!

Arti
12-03-2013, 20:18
Anek zdjęłam już przykrycie ze sprzętu i sprawdziłam czy nie zardzewiał :D
Jest ok :D :rolleyes: tylko na konsoli mam ciemno..i pusto i nic się nie wyświetla a więc z liczeniem km kłopot
:rolleyes: to może czas "jazdy" weźmiemy pod uwagę...zegarowy czas

hm, hm może jak pokręcę to i konsola wyświetlania się uruchomi

Koleżankę mam co to wzięła się za czyszczenie organizmu.
Jest dziś 8 dzień na wodzie...pisze: zbladły różne przebarwienia nie marznę, czuję radość i energię, rany goja się w przyspieszonym tempie do przewidywanego prze doktora
zadyszki brak, stawy nie bolą ( nawet prawie wbiegając na 2 pietro ) kręgosłup ( odblokowały mi się napięcia w miednicy i krzyżowo- biodrowe ) brak spadków cukru, rozjaśniona twarz... ogólnie czuję się świetnie i chce mi się więcej ruchu- szczególnie na świeżym powietrzu
już tak nie cuchnę... znacznie mniej wygładziły mi się zmarszczki niektóre a wielka brodawka na biodrze, którą planowałam u chirurga usunąć... zmiejszyła się ponad połowę i zaczyna usychać od końca
ciśnienie mam w normie ( miałam wyższe ) wody nadmiar ze mnie zszedł... nie wiem co jeszcze ale jak sobie przypomnę to napiszę

jest po zabiegu chirurgicznym nogi ...jeszcze ze szwami.
Dziś była na 45 min marszu z psem i tylko z jednego szwu krew trochę poleciała.