PDA

View Full Version : Habemus Papam! Jorge Mario Bergoglio - papież Franciszek - komentarze


83.26.46.xxx
13-03-2013, 21:30
Komentarz do artykułu: Habemus Papam! Jorge Mario Bergoglio - papież Franciszek (http://www.zycie.senior.pl/147,0,Habemus-Papam-Jorge-Mario-Bergoglio-papiez-Franciszek,16270.html)
--------------------
http://www.youtube.com/watch?v=gDkpLUbR7gw
tyle w temacie kochani katolicy. Papiestwo nie ma podstaw biblijnych, a sam Piotr prawdopodobnie nigdy nie był w Rzymie.

Maverick
13-03-2013, 22:37
Kolejny dziadek ,stojący nad grobem. Watykan ulepi go jak tylko będzie chciał. Parodia.

toy_
13-03-2013, 22:46
o jakiś zawodowy opluwacz w tym poscie powyzej:D

Maverick
13-03-2013, 22:48
Komentarz do artykułu: Habemus Papam! Jorge Mario Bergoglio - papież Franciszek (http://www.zycie.senior.pl/147,0,Habemus-Papam-Jorge-Mario-Bergoglio-papiez-Franciszek,16270.html)
--------------------
http://www.youtube.com/watch?v=gDkpLUbR7gw
tyle w temacie kochani katolicy. Papiestwo nie ma podstaw biblijnych, a sam Piotr prawdopodobnie nigdy nie był w Rzymie.

Od tysięcy lat to tylko ogłupianie ludzi, i polityka. Już egipscy kapłani dobrze wiedząc kiedy będzie zaćmienie słońca manipulowali poddanymi faraona. --- " jesteście grzesznikami , to bogowie się na was gniewają , jako przestrogę zsyłają wam ciemność na czas jednej klepsydry jako upomnienie. Ciemni ludzie wierzyli i tak to się wlecze do dziś.

Maverick
13-03-2013, 22:52
o jakiś zawodowy opluwacz w tym poscie powyzej:D

Nie opluwacz ,i nie zawodowy. Spójrz obrońco w metrykę nowo-mianowanego. Za ile będzie następne konklawe ? W czasie toczących Watykan afer taki dziadek jest im na rękę. I proszę grzecznie, masz coś do powiedzenia to powiedz a nie obrażaj ludzi--- dotarło ?

Lila
13-03-2013, 22:59
Tobie też się przyda odrobina refleksji. Bądź łaskaw nie obrażać wierzących insynuacjami o ''ciemnym ludzie''.

Hmm, nalegam.

Maverick
13-03-2013, 23:04
Tobie też się przyda odrobina refleksji. Bądź łaskaw nie obrażać wierzących insynuacjami o ''ciemnym ludzie''.

Hmm, nalegam.

Wspomniałem o czasach faraonów, dziś jest to zwyczajne przyzwyczajenie. Czytanie ze zrozumieniem czasem daje dobre efekty.:)

Lila
13-03-2013, 23:09
Wątek jest o papieżu. Jeśli masz potrzebę pisania o faraonach, załóż nowy temat.
Zrozumienie tego nie zajmie ci chyba dużo czasu, bo od Ramzesa sporo się zmieniło.

ps i na tym koniec offtopu.
Wróć do tematu nowowybranego papieża. Metryka to nie twoja sprawa.
Nie ty będziesz wybierał następcę.

89.77.141.xxx
14-03-2013, 07:13
A ja bym chciała, aby Ci, którzy nigdy nie zostaną papieżami, bo nie mają do tego należytych "uprawnień" wyglądali tak pięknie w wieku Franciszka I-go, jak On sam.
A ile będzie żył Franciszek, tego nawet On sam, nie jest w stanie przewidzieć, bo życie, to nie zaćmienie słońca.

ŁucjaS
14-03-2013, 07:32
No i o co się kłócicie?
Kardynałowie wybrali spośród siebie najlepszego, ich zdaniem, do sprawowania tego szacownego urzędu. Najwyższego urzędnika tej szacownej Instytucji. Moja wiedza w tym zakresie jest znikoma ale o ile mi wiadomo Jego Świątobliwość to zawsze nobliwy starzec.

Lucyna H.
14-03-2013, 09:44
mam nadzieje,ze wybor nowego Papieza zawdzieczamy przede wszystkim DUCHOWI SWIETEMU,a poniewaz byl ON kandydatem na ostatnim konklawe,to daje nadzieje ze poprowadzi KOSCIOL z determinacja i odwaga,ktorej zabraklo bylemu Papiezowi....a jesli pojdzie sladami sw.FRANISZKA Z ASYZU....DRZYJCIE MOZNI TEGO SWIATA...
a co do wieku...mysle,ze PAN BOG WIE CO ROBI....
POZDRAWIAM TOWARZYSTWO...

krystynka
14-03-2013, 09:55
No i o co się kłócicie?
Kardynałowie wybrali spośród siebie najlepszego, ich zdaniem, do sprawowania tego szacownego urzędu. Najwyższego urzędnika tej szacownej Instytucji. Moja wiedza w tym zakresie jest znikoma ale o ile mi wiadomo Jego Świątobliwość to zawsze nobliwy starzec.
Jan Paweł II został papieżem mając 58 lat, więc nie do końca to zawsze nobliwy starzec... a na pewno ma lepszą głowę niż niejeden 60-cio latek.

83.15.178.xxx
14-03-2013, 10:27
Ależ to nieprawda. W sumie aż 11 papieży nie pochodziło z Europy. Z Szymonem Piotrem łącznie.

krystynka
14-03-2013, 10:49
Trzech papieży
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.403.403/p403x403/531705_303929766402915_1064872853_n.jpg

Sabina22
14-03-2013, 21:55
Kolejny dziadek ,stojący nad grobem. Watykan ulepi go jak tylko będzie chciał. Parodia.


Naprawde tak uwazasz?
Nie wiem ile masz lat TY,ale daj Ci Boze,abys w takiej kondycji fizycznej i umyslowej dotrwal/a/ do stania nad grobem.

Maverick
14-03-2013, 23:09
Naprawde tak uwazasz?
Nie wiem ile masz lat TY,ale daj Ci Boze,abys w takiej kondycji fizycznej i umyslowej dotrwal/a/ do stania nad grobem.

Jak nie zadbam o siebie sam to on mi na pewno nie pomoże
Przez 60 wiosen życie mnie tego nauczyło.

toy_
14-03-2013, 23:52
Jak cie Franciszek ani grzeje ani ziebi to czemu tyle mowisz o nim?

Sabina22
14-03-2013, 23:56
Jak nie zadbam o siebie sam to on mi na pewno nie pomoże
Przez 60 wiosen życie mnie tego nauczyło.



...za 16 lat staniesz nad grobem...a moze wczesniej? Nic Twoje dbanie Ci nie pomoze....

Matrix
15-03-2013, 00:46
mam nadzieje,ze wybor nowego Papieza zawdzieczamy przede wszystkim DUCHOWI SWIETEMU,a poniewaz byl ON kandydatem na ostatnim konklawe,to daje nadzieje ze poprowadzi KOSCIOL z determinacja i odwaga,ktorej zabraklo bylemu Papiezowi....a jesli pojdzie sladami sw.FRANISZKA Z ASYZU....DRZYJCIE MOZNI TEGO SWIATA...
a co do wieku...mysle,ze PAN BOG WIE CO ROBI....
POZDRAWIAM TOWARZYSTWO...

A kto oświecał oponentów - też duch święty? To ile tych duchów świętych brało udział w konklawe? Każdy miał swojego, czy też było ich dwóch? Tak sobie myślę, że o ewentualnym udziale ducha świętego można by mówić tylko w przypadku jednomyślności....

Maverick
15-03-2013, 01:16
Jak cie Franciszek ani grzeje ani ziebi to czemu tyle mowisz o nim?

Ale ja nie o nim mówię .....:)

Maverick
15-03-2013, 01:19
...za 16 lat staniesz nad grobem...a moze wczesniej? Nic Twoje dbanie Ci nie pomoze....

A skąd takie dane? A nie za20 ?

ŁucjaS
15-03-2013, 06:03
Pokorny jezuita z jednym płucem oraz w stosownym wieku może w pełni wypełnić misję jezuitów i zrobić porządek w Watykanie. Służba Papieżowi. Pewnie "za długo" żył nie będzie, cóż znamy przypadki bardzo krótkiego życia Ojców Kościoła. Przybrane imię Franciszek wiele mówi o nastawieniu do przypuszczalnego sposobu spożytkowania powierzonej Mu tak wielkiej władzy.

Lucyna H.
15-03-2013, 08:02
kochany matrix...
nie ma nawet twojego profilu,wiec z kim rozmawiam....z duchem...
powinnam odpowiedziec non comment...bo coz albo SIE MA WIARE,ALBO SIE NIE MA...
w Twoim wypadku jasne,ze nie masz wiary...oczywiscie mozna pluc na wszystko...ale publicznie to glupota...nie wiesz,ze WYSTARCZY WIEKSZOSC GLOSOW....NIEPOTRZEBA JEDNOMYSLNOSCI...pozdrawiam

Sabina22
15-03-2013, 10:06
A skąd takie dane? A nie za20 ?


Bedziesz miec 76 jak Papiez i staniesz nad grobem, a moze wczesniej,

Matrix
15-03-2013, 13:34
w Twoim wypadku jasne,ze nie masz wiary...oczywiscie mozna pluc na wszystko...ale publicznie to glupota...

Gdybyś miała coś do powiedzenia w tej sprawie pewnie ateizm byłby nielegalny, co? Na szczęście nie masz i możesz o tym zapomnieć.:LOL:


nie wiesz,ze WYSTARCZY WIEKSZOSC GLOSOW....NIEPOTRZEBA JEDNOMYSLNOSCI...pozdrawiam

Większość głosów ? no popatrz - przecież to całkiem świecka metoda stosowana zazwyczaj w demokracji. Co miał zatem do roboty Duch Święty? Umiesz odpowiedzieć na proste pytanie?

Maverick
15-03-2013, 19:13
Bedziesz miec 76 jak Papiez i staniesz nad grobem, a moze wczesniej,

Trudno rozmawiać z kimś kto tajniaczy się na forum. Przedstaw się to pogadamy. Duchu za 16 lat powiem Ci -dzień dobry-- a może nie będę miał już komu . Może nad czyimś grobem stanę ale nie nad swoim.

toy_
15-03-2013, 23:39
Może nad czyimś grobem stanę ale nie nad swoim.
to sie nazywa związki frazeologiczne

Joanna49W.
16-03-2013, 11:05
Pomnik św. Franciszka z Asyżu w Rzymie z kwietnia 2012r.51276

Maverick
16-03-2013, 15:57
to sie nazywa związki frazeologiczne

Masz na myśli to:
too many cooks spoil the broth (dosł. „zbyt wielu kucharzy (ze)psuje rosół”) odpowiada polskie przysłowie gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.?

toy_
16-03-2013, 18:42
Niektore zwiazki sa idiomami
Do papieza od razu sie przyznala jakas babka :confused: ciekawe, teraz sie namysliła :mad: