PDA

View Full Version : areo - ma ktoś?


gosc1234
02-04-2013, 16:16
Czy korzysta ktoś z Areo ?
Czy działa?

Pozdrawiam,

Stefan
06-04-2013, 12:00
Czy korzysta ktoś z Areo ?
Czy działa?Pozdrawiam, Gościu :).
Zainteresowałem się tym internetem. Głównie dlatego, że to internet mobilny.
Nie jest całkowicie bezpłatny, bo koszt (całkowity) to tylko 31zł. Dostajesz kartę SIM za te pieniądze. Ważne na 2 lata.
Z firmą Areo2 zawierasz umowę. Mailowo. Tylko w W-wie jest biuro gdzie możesz osobiście. Firmę znajdź w Google.
Dla mnie ważniejsze, że jest mobilny. Bo wiosną/latem przebywam dużo "na wsi", a tam jest krucho z internetem. Lecz zaraz słusznie ktoś zauważy, że on zależy od zasięgu i jego technologii jaka tam jest dostępna.
W Areo2 technologia (transmisja) to HSDPA. I prędkość jest raczej mała - poniżej 10 Mbit/s (w dużym mieście więcej). Z oglądaniem filmów może być kiepsko, lecz do prostych zastosowań pewnie wystarczy (ja miałem kiedyś w stacjonarnym, kablowym 6 Mb/s i było całkiem całkiem.

Masz tutaj filmik video na ten interesujący temat: http://www.youtube.com/watch?v=McZwW1lKymU .
Babka przez blisko 12 min objaśnia bardzo szczegółowo jak to działa i jak się załatwia.
Zrozumiałem, że do tego trzeba by dokupić modem, a to znów jakieś 200 zł (lepszej f-my więcej).
Wsadzasz go do gniazda USB laptopa, na przedłużaczu wystawiasz na parapet okna (dla poprawienia zasięgu).

Napisz tutaj więcej n.t.t. gdy już się zdecydujesz, i o swoich doświadczeniach w tym temacie.
Pozdrawiam.
S.

pokomp.pl
30-04-2013, 18:25
ktoś ma :)

areo2 (bo taka jego dokładna nazwa) sprawdza się moim zdaniem świetnie, jego największą zaletą jest cena (a właściwie jej brak) i zasięg korzystający z infrastruktury sieci plus gsm.

pomimo "okrojonej" prędkości do 512kb/sek, w praktyce czasem działa szybciej, niż np. płatny mobilny orange czy play, których zasięg czasem woła o pomstę do nieba. Sam korzystam z internetu stacjonarnego ale areo2 sprawdza się idealnie "w terenie" chociaż awaryjnie zdarza mi się skorzystać z niego w domu i również działa aż miło :-)

więcej na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aero2

montaż i instalacja wcale nie taki trudny jak go malują! :-)

jedyna wada to rozłączanie 1x/godzinę (ograniczenie przeciwko komercyjnemu wykorzystaniu). po rozłączeniu możliwe jest natychmiastowe ponowne połączenie.