PDA

View Full Version : Zespół rowka nerwu łokciowego


Sunshine
07-10-2007, 07:58
to moja nowa dolegliwość,której nabawiłam się pisząc na klawiaturze kompa./najprawdopodobnie/.
Dlatego moje ostrzeżenie dla wszystkich piszących,zwłaszcza dużo.
Chodzi o to, żeby nie opierać nadgarstka o twarde podłoże,w moim przypadku była to szyba położona na blacie starej maszyny do szycia,która "robi"u mnie za biurko.Całkiem fajnie i stylowo to wygląda, ale efekty użytkowe okazały się nieciekawe.
Czym się objawia ta dolegiwość?
Od paru tygodni mam ścierpnięty V palec lewej ręki i połowa/wzdłuż/ IV-tego./tak przebiega ten nerw łokciowy,unerwiając jeden cały i połowę drugiego palca/
Nie wiem co będzie dalej,bo rokowania są różne,/do operacyjnego włącznie/narazie stosuję tylko miejscowo i ogólnie woltaren by wyciszyć trochę stan zapalny,narazie bez efektu.
Poza tym zauważyłam, że ta dłoń jest słabsza i nie mogę się nią posługiwać tak sprawnie jak dotychczas.
Ciekawa jestem, czy ktoś z Was miał lub ma podobny problem i jak sobie z tym radzi.

Sunshine
07-10-2007, 08:46
Hej, czy nikt na to ,oprócz mnie nie cierpi,czy nie chcecie przy niedzieli zajmować się chorobami buuuu........:mad:

Anielka
07-10-2007, 09:17
Ewuniu,podejrzewam,ze wiele osób cierpi.Ja juz wczesniej mialam tego rodzaju dolegliwości nie uzywając jeszcze kopmputera.Ale mnie lekarz neurolog powiedziala,ze to są dolegliwosci zwiazane z choroba zwiazana z moimi dolegliwosciami z kregosłupem.Poradziła odpowiednia pozycje dla kregosłupa,zabiegi i cwiczenia dłoni.Teraz przy kompie za długo nie siedze,mam biurko,odpowiednie krzeslo,klawiarure.Ręke opieram na oparciu krzesla i muszy,a jak piszę to na biurku i przedłużeniu/takie cos półokragłe/klawiatury.Mysle,ze koniecznie musisz zmienic swoje miejsce pracy przy kompie,a teraz poprosic o zabiegi,zeby troszke kondycje reki poprawic.No i trzeba tez dbać o pozycje siedzenia przy kompie.Biore tez Artresan,który poprawia troszke dzialanie kostek.Pozdrawiam zdrowia zycze i dbaj o sibie.Nie sama praca człowiek zyje,moze czas odpocząc i zacząć dbać o siebie.Jeszcze raz całuski i milej niedzieli.7851

babciela
07-10-2007, 10:39
Droga moja to jest prawdopodobnie zespol ciesni nadgarstka;trzeba wykonac przewodnoctwo nerwu posrodkowego i jezeli sa duze zmianu to prosty zabieg-nie czekaj wrazie zlych wynikow bo dosc szybko zaczynaja sie zaniki miesni .Zabiebg polega na przecieciu tzw troczka zginaczy ktory uciska ten nerw,Zabieg prosty i daje b.dobre efekty.niekoniecznie siedzenie przy kompie daje ten zespol,przyczyny sa rozne.

an_inna
07-10-2007, 10:42
Shunshine, cierpnie mi wszystko, a szczególnie prawa dłoń, kiedy nadużyję klawiatury. Ale lekarzowi się nie zwierzam, bo już nie chcę usłyszeć "w pani wieku":mad: Zażywam doraźnie Olfen, "miłosiernie" zapisany mi przez powyższego, ale tylko, kiedy już bolą mnie wszystkie stawy łącznie z kręgosłupem. Ale to chyba nie jest to, co Tobie dolega - może tutaj neurolog potrzebny? Zdrowia życzę i Tobie i sobie i wszystkim senioritkom

Neurolog jak na zawołanie:):)

babciela
07-10-2007, 10:49
atutaj zupelnie inna rada-neurolog powinien dac Ci zestaw prostych cwiczen na kregoslup szyjny i ledzwiowy .Ja zmusilam wielu pacjentow do wykonywania tych cwieczen i mam efekty.Nie umiem niczego rysowanego przeslac-bo zrobilabym to,ale firma rozprowadzajaca Mydacalm ma swietnie graficznie opracowane te cwiczenia-kazdy neurolog powinien je miec.Jezeli chcesc to jedyna droga przeslanie Ci tego ale musze znac Twoj adres-przesle.a Ty ewentualnie mozesz je wklepac tutaj.Pozdrowienia.

qrystyna216
07-10-2007, 10:52
Zespół cieśni nadgrastka a ucisk na nerw łokciowy to zupełnie inne sprawy. Właśnie u mnie stwierdzono zespół i operowano. To był błąd, a jeszcze operacja żle wykonana. Po trzech miesiącach druga operacja - poprawki. Potem zabiegi, zabiegi - w sumie chyba 14 różnych i nic nie pomogło. Po operacjach mam przeczulicę i znowu będzie operacja - przeszczep skóry. Potrzebny jest rezonans kręgów szyjnych., ale mam klaustrofobię. Muszą mi zrobić pod narkozą.
Tak więc wiele jeszcze przedemną.

babciela
07-10-2007, 10:55
kochane moje senioritki,we wtorek ide na krioterapia na stawy kolanowe-pieprzniete podczas jazdy na nartach;i na kregoslup(wiek-chociaz to glupota takie sywierdzenie-Znam ludzi bardzo mlodych z takimi dyskami ze glowa mala-wiek ma cos do tego ,ale nie tak wiele-ruch ruch przede wszystkim)Opowiem wrazenia z krioterapii-podobno tez odmladza-to wowczas -jezeli nie bedzie mnie na tym forum-znaczy siedze na junior cafe.Pa

babciela
07-10-2007, 10:58
dlategp przed operacja potrzebny nie rezonans ale przewodnictwo nerwu posrodkowego-czytaj uwaznie.jezeli zmiany sa w rowku n lokciowego to tez potrzebne przewodnictwo ale wykonane na innym poziomie

babciela
07-10-2007, 10:59
A z operacja na kregoslupie szyjnym bardzo ostroznie-prosze o tym pamietac

babciela
07-10-2007, 11:02
Do agrystyny,jezeli masz klaustrofobie to lekarz kierujacy zaznacza to w skierowaniu i podczas badania jest anestozjolog ktory odpowiednimi prteparatami wycisza Cie

qrystyna216
07-10-2007, 11:02
Badania przewodzenia miałam robione dwa razy. Pierwsze przed operacjami i drugie niedawno. Zmiana jest minimalna i to na gorsze.
Nie jestem co prawda lekarzem ale ten temat znam, borykam się z nim od dwóch lat.
Jeżeli chodzi o rezonans to mam zaplanowany podczas pobytu w szpitalu na przeszczep, wtedy mi zrobią pod narkozą.

Dzidka
07-10-2007, 11:06
Babcielu, nawet jeśli już wiekowo będziesz od nas młodsza po tych wszystkich zabiegach krioterapii, to zaglądaj do nas. Bez Ciebie nasze forum jest smutne.Nie było Cię jakiś czas, kilka osób, pamiętam, że się o Ciebie dopytywało.
Jeśli chodzi o wiek, to ostatnio przybyło do naszej kafejki mnóstwo młodych ludzi.Podejrzewam ,a nawet mam pewność, że u nas jest dużo ciekawiej.Pozdrawiam i życzę pomyślnej kuracji.

babciela
07-10-2007, 11:14
pa biegne pobiegac(naprawde!).Radze polgodzinny szybki marsz,no zbierajcie sie,.Ja jestem okropnym terapeuta bom autokratka,i duzo wymagam od siebie i od pacjentow.LECE.

an_inna
07-10-2007, 11:44
Babcielu, jak już pobiegasz, to poproszę o ten zestaw ćwiczeń na mojego maila
Czy są jakieś zastrzeżenia ze względu na stan serca do ich wykonywania?
Zazdroszczę Ci biegania i nart :) i dalej takiego dobrego zdrówka życzę:)

Dzidka
07-10-2007, 11:47
An-inna, jak już dostaniesz ten zestaw ćwiczeń, to koniecznie podziel się z nami.Pozdrawiam.

an_inna
07-10-2007, 12:12
An-inna, jak już dostaniesz ten zestaw ćwiczeń, to koniecznie podziel się z nami.Pozdrawiam.
Oczywiście! Wiem, że tu jest więcej osób z takimi dolegliwościami. Pozdrawiam wszystkich:)

babciela
07-10-2007, 18:52
Kochane moje,ja nie umiem niczego rysowanego poslac,jezeli chcecie te cwiczenia prosze jedna z Was na moj privat adresu i ja je przesle poczta,a reszta nalezy do ktorejs z Was.Ja jestem w dalszym ciagu ciapa kompowa,po prostu nie mam czasu na dokladna nauke przekazywania innych rzzy ,jak tylko pisanych przeze mnie.Pozdrawiam

emka46
07-10-2007, 19:41
W czsie pobytu na turnusie ZUS-owskim/prewencyjnym/ korzystałam z krioterapii.Było to dobre 8 lat temu.Dolegliwości bólowe ze strony kolana bez zmian rentgenowskich.Przy okazji podtykałam prawą dłoń,okolice kciuka,gdzie czułam ból.Zamrażanie było bardzo skuteczne.W dłoni do dzis nie czuję bólu,kolano b.rzadko sie odzywa.

babciela
07-10-2007, 20:11
To bomba,ale ja jeszcze licze na to odmlodzenie!!!!

lorison
09-10-2007, 00:47
Do Babcieli.
Jestem również za korzystaniem z ruchu .Moje pół etatu
to radość z dojścia pieszo do pracy( prawie 4km).

Jeśli chodzi o bóle w nadgarstku przy korzystaniu
z klawiatury.Nie wiem ,czy któraś z pań czytała instrukcje
ergonomicznej organizacji pracy stanowiska z komputerem.
Nie będę zanudzał.M.innymi.
-odległość krawędzi klawiatury od krawędzi blatu stołu
czy biurka >100mm
-przerwy w korzystaniu z komputera co godzinę 5 min.
(m.innymi na kilka ćwiczeń)
-odległość monitora od oczu 400 do 700mm.
-środek monitora poniżej poziomu wzroku
Nocne pozdrowienia.
lorison

Dzidka
09-10-2007, 06:15
W uzupełnieniu do wypowiedzi Lorsona podaję link: http://www.i-slownik.pl/2,5,ergonomia,pracy,przy,komputerze,i,przygotowani e,stanowiska,pracy.html

operator
22-03-2009, 19:31
Przeczytałem wasze wypowiedzi i .....mocno się zmartwiłem. W pracy uderzyłem łokciem bardzo mocno o ząb przedniej łyżki w koparce aż mi "prąd" przeszedł (jestem operatorem) fakt ten oczywiście zgłosiłem w pracy.... i troszkę sprawę zbagatelizowałem.Łokieć spuchł , wziąłem parę dni wolnego i na tym koniec. Ręka straciła czucie , mięśnie zaczęły zanikać ,palce zrobiły się jak szpony, pracuje dosyć poprawnie tylko kciuk. Dostałem skierowanie do Rept na wykonanie jakiegoś badania impulsami elektrycznymi.Proszę tylko o odpowiedź , czy długo trwa takie leczenie , czy będę mógł jeszcze obsługiwać koparkę....wiadomo zdrowe dłonie u operatora to podstawa.Po waszych komentarzach czarno to widzę.....a kocham to co robię ,od ponad dwudziestu lat.

Malwina
22-03-2009, 20:11
To lecz się chłopaku pilnie i nie lekceważ niczego..pewnie dostałes skierowanie na pzrewodnictwo nerwowe w tej kończynie....to nie przeziębienie i musisz nastawic się na długotrwałe leczenie....tak myślę.POwodzenia

tadeusz50
22-03-2009, 20:36
Przeczytałem wasze wypowiedzi i .....mocno się zmartwiłem. W pracy uderzyłem łokciem bardzo mocno o ząb przedniej łyżki w koparce aż mi "prąd" przeszedł (jestem operatorem) fakt ten oczywiście zgłosiłem w pracy.... i troszkę sprawę zbagatelizowałem.Łokieć spuchł , wziąłem parę dni wolnego i na tym koniec. Ręka straciła czucie , mięśnie zaczęły zanikać ,palce zrobiły się jak szpony, pracuje dosyć poprawnie tylko kciuk. Dostałem skierowanie do Rept na wykonanie jakiegoś badania impulsami elektrycznymi.Proszę tylko o odpowiedź , czy długo trwa takie leczenie , czy będę mógł jeszcze obsługiwać koparkę....wiadomo zdrowe dłonie u operatora to podstawa.Po waszych komentarzach czarno to widzę.....a kocham to co robię ,od ponad dwudziestu lat.
Repty są najlepszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym. Skoro masz tam skierowanie to natychmiast się tam zgłoś

babciela
22-03-2009, 21:49
I to szybko do neurochirurga albo neurologa , bo nerw jest prawdopodobnie przerwany....Konieczne badanie przewodnictwa n łokciowego i posrodkowego. CITO!!!!

Malwina
22-03-2009, 22:05
Jak dobrze babcielu, ze się do Niego odezwałaś...a ja już chciałam pytac na forum gdzie jesteś , bo jakoś Cię nie ma ogólnie......

Marcino140a
25-04-2019, 22:40
Witam serdecznie około 3 tygodnie temu obudziłem się rano i praktycznie nie czułem 4i5 palca mam tak do dziś. Chodziłem od lekarza do lekarza i nikt nic nie wie, wczoraj miałem robione badanie EMG i okazało się że mam uszkodzony nerw w łokciu, ten pan który robił badanie powiedział że już dawno powinienem mieć zrobiony zabieg. Jutro idę zapisać się na operację czy ktoś wie jak długo będę czekał na zabieg?

marian406
08-05-2019, 12:55
Marcino140a - sprawdź sobie stronę https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/# gdzie wybierasz swój region i rodzaj świadczenia zdrowotnego. Nie orientuję się dokładnie jak bardzo neurologia zielona góra (http://neurologia-emg.pl/) jest w tym momencie obciążona, ale mamy jeszcze pierwszą połowę roku, więc może nie będzie tak źle ;)