PDA

View Full Version : Wybory - idźcie głosować cz. III

Strony : [1] 2

Ewunia
08-10-2007, 22:54
No i mamy część trzecią . Pierwsza jest tu: http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-wybory-idzcie-glosowac-1199.html a druga tu: http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-wybory-idzcie-glosowac-cz.-ii-1248.html jakby komuś się chciało w lekurze zagłębić (a warto, choćby po to żeby zobaczyć, że o polityce nawet w tak newralgicznym momencie jak kampania można eleganco, kulturalnie i z humorem). I korzystam z okazji żeby jeszcze raz zaapelować - IDŹCIE GŁOSOWAĆ, to naprawdę ważne. Niech panowie rządzący i szykujący się do rządów wreszcie zobaczą, że Polakom nie jest wszystko jedno - może będą się bardziej zastanawiać?

Malgorzata 50
09-10-2007, 00:05
Nie ma co tego watku przedłużać .Ustalono ,ze na wybory idziemy ,kazdy glosuje jak chce .Zupelnie jak w polityce nikt nikogo nie przekona .Kazdy wierzy w swoja jedynie sluszna racje i ma na to liczne argumenty .Czyli na razie na sbat .A pozniej do urn i niech sie dzieje wola ludu-brrrr juz mi ciarki po krzyzach latają

Basia.
09-10-2007, 04:15
Szlag mnie trafia, że za nasze pieniądze politycy obrzucają się błotem.

Bianka
09-10-2007, 06:24
Szlag mnie trafia, że za nasze pieniądze politycy obrzucają się błotem.
Mnie też to mierzi. Ale powiedz, dlaczego tak wcześnie wstajesz???

I zgadzam się z Małgosią. Nie ma co przedłużać wątku. I czuję te same ciarki... :mad:

Miłego dnia wszystkim :)

es55ca
09-10-2007, 08:19
Dlaczego kandydaci nie są umieszczani na listach wg alfabetu? Za komuny też tak było, że szanse mieli tylko ci z pierwszych pozycji na liście, czyżby ordynacja nie została zmieniona?

iwo1111
09-10-2007, 11:40
OK, zgadzam się, że nie powinnam wklejać tego
tekstu. Rzeczywiście każdy ma swój rozum i według własnego sumienia powinien głosować.
Jeśli kogoś uraziłam, bądź obraziłam to przepraszam:)

Lila
09-10-2007, 12:56
Eeee tam Iwonko...:)
Jakby tak każdy chciał się obrażać,to strach byłoby cokolwiek napisać...
Pozdrówka....

iwo1111
09-10-2007, 14:05
Eeee tam Iwonko...:)
Jakby tak każdy chciał się obrażać,to strach byłoby cokolwiek napisać...
Pozdrówka....
Liluś cieszę się, że tak do tego podchodzisz:) Mimo, że postanowiłam nic już w temacie wyborów nie wklejać, to jednak bardzo mi zależy abyście się wypowiedziały na temat zamieszczonego artykułu. To nie jest matka kurka, czy inny nieznany bliżej "ktoś", tylko profesor Bartoszewski, którego nie tak dawno uznawałyście za autorytet moralny. Czyżby i on nie miał racji? Jaki miałby interes, aby mówić nieprawdę? Wszystko co mógł osiągnąć - dawno już osiągnął.http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620404,news.html
Pozdrawiam:)

Basia.
09-10-2007, 14:15
ma prawo do własnego zdania, którego ja nie podzielam. Autorytetem przestał dla mnie być po tym jak powiedział, że Polska jest jak brzydka panna bez posagu i dlatego powinna być uśmiechnięta i uległa /nie pamiętam dosłownie tej wypowiedzi ale sens był taki/. Nie jestem jakąś nawiedzoną osobą ale za tę wypowiedź Pan Bartoszewski mi podpadł.

Alsko
09-10-2007, 14:26
to, że nie zgodziłam się z Tobą, wcale nie znaczy, że jestem dotknięta. No, co Ty! :)

Jeśli chodzi o profesora Bartoszewskiego... Pisałyśmy już o nim w tym wątku. Mam o nim niewzruszalnie bardzo dobre zdanie - i jako o człowieku, o jako polityku. Gdybym spotkała Roberta Jerzego (nie wiem, czy mu imion nie pomyliłam) Nowaka, to pewnie dostałby ode mnie w łeb za pomyje, które wylał na profesora.

A słowa wypowiedziane na konferencji wpisują się w kampanię wyborczą i przez przeciwników PO zostaną zdeprecjonowane. I znowu będzie bita piana.

Miała rację Małgosia. Ten wątek powinien zaniknąć! Już nic nowego - poza strzępieniem się w kółko na okrągło - nie da się powiedzieć :)

Basia.
09-10-2007, 14:44
nikt nie zmusza forumowiczów do udzielania się na wątkach im nieodpowiadających, czyż nie?

POLA
09-10-2007, 15:12
tego wątku, wystarczy nie brać udziału w dyskusji, jeśli kogoś to męczy. Mnie nie męczy, interesują mnie wszystkie wypowiedzi, zwłaszcza te, z którymi się nie zgadzam:), bo wtedy jest podstawa do polemiki.

Basiu, słowa Bartoszewskiego chyba brzmiały trochę inaczej i sporo było w nich racji, a odnosiły się nie do Polski, a raczej polityków - dyplomatołków reprezentujących kraj nasz kochany na forum międzynarodowym. Jesteśmy małym państwem (ekonomicznie!!), a czasem aspirujemy do nie wiadomo jakiej potęgi. Trzeba znać miarę... i o tym mówił Bartoszewski.
Tak uważam.

POLA
09-10-2007, 15:22
Dlaczego kandydaci nie są umieszczani na listach wg alfabetu? Za komuny też tak było, że szanse mieli tylko ci z pierwszych pozycji na liście, czyżby ordynacja nie została zmieniona?

Za komuny nie trzeba było "krzyżykować", - wchodził pierwszy od góry, bo partia najlepiej wiedziała, co dla narodu jest dobre.
Dzisiaj jak nie postawisz x, głos jest nieważny, chyba że tę lukę wypełni komisja:D

Basia.
09-10-2007, 15:29
może się mylę to było jakiś czas temu. mówił że Polska jest jak panienka niezbyt urodziwa i bez posagu dlatego powinna być sympatyczna do wszystkich się uśmiechać itd. itp. Nie pamiętam dosłownie tej wypowiedzi, szanuję Pana Bartoszewskiego jako człowieka ale nie muszę się z nim we wszystkim zgadzać.

Pani Slowikowa
09-10-2007, 15:38
ze ta panienke taka nieurodziwa i bez posagu wszyscy chcieli i o nia wybuchla II wojna swiatowa..:rolleyes:
A moze ta panienka ma jakies tajemnicze wlasciwosci??
Moze to czarownica??? Moze beda ja palic na stosie??

iwo1111
09-10-2007, 15:48
No to teraz wszystko jasne:D :D :D
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620475,news.html

Bianka
09-10-2007, 15:53
ze ta panienke taka nieurodziwa i bez posagu wszyscy chcieli i o nia wybuchla II wojna swiatowa..:rolleyes:
A moze ta panienka ma jakies tajemnicze wlasciwosci??
Moze to czarownica??? Moze beda ja palic na stosie??
Wojna nie wybuchła o panienkę.

Alsko
09-10-2007, 18:25
nikt nie zmusza forumowiczów do udzielania się na wątkach im nieodpowiadających, czyż nie?

ten sarkazm to z powodu mojego postu?

A jeśli wolę tu włazić i się czepiać - to co? Nie wolno? Bianka i Małgosia mogą, a ja nie? :mad:

Basia.
09-10-2007, 18:33
ten sarkazm to z powodu mojego postu?

A jeśli wolę tu włazić i się czepiać - to co? Nie wolno? Bianka i Małgosia mogą, a ja nie? :mad:
wszystkim wolno toć jeszcze mamy demokrację!:)

Basia.
09-10-2007, 18:34
chyba dzisiaj był znowu nawalony:)poszedł w zaparte.

Lila
09-10-2007, 19:48
Na 100 % był nawalony.Czytałam gdzieś,że od dawna ma problem z alkoholem,co nie przeszkadza mu być sympatycznym w tym stanie..
Tylko litości...nie w polityce.Bredzi,że bierze leki.Akurat.

Pani Slowikowa
09-10-2007, 19:51
Wojna nie wybuchła o panienkę.
a o co wybuchla?

Lila
09-10-2007, 20:06
Asiu...o pana.Korytarz niby..

Prof.Bartoszewski jest wielkim człowiekiem.Ale tylko człowiekiem,więc ma prawo do zachowań i słów,które nie zawsze muszą się podobać.
Ma także prawo do pomyłki,nic nie ujmując jego wielkości..
Jest sprawa w której wg.wielu Polaków nie zachował się właściwie i nie ma to związku z wyborami...

Najbardziej zaskoczył mnie jednak prof. Bartoszewski, który jako więzień Oświęcimia (19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. . Z obozu został zwolniony 8 kwietnia 1941) ,więc pamiętając realia życia obozowego, nie wypowiedział ani słowa w obronie osadzonej tam po wojnie ludności cywilnej. Czyżby nie wypadało mówić o tym, co się w Polsce wówczas działo, by nie kalać własnego gniazda, czy też są jeszcze inne motywy Jego milczenia? Może jednak chodzi o to, by nikt się nie dowiedział o tym, co działo się po wojnie za polskimi obozowymi drutami i jak traktowano w nich ludność cywilną wielu narodów. A przede wszystkim by te wiadomości nie dotarły do UNESCO!
Bo mało się o tym mówi,że obóz pracował do roku 1947 ,pod kierownictwem UB !!
To milczenie profesora na ten temat ,wcale mi się nie podobało.Bo zginęło tam sporo AK-owców.Niewątpliwie miał swoje powody.Ale koniecznie zawsze musimy się z nim zgadzać ?

Pani Slowikowa
09-10-2007, 20:21
korytarz byl w Polsce przeciez
O Bartoszewskim malo wiem wiec sie nie wypowiadam.. ale podobnie do Basi czuje ze ktos kto porownuje swoj kraj do brzydkiej dziewczyny.. nie kocha go.. Takiemu czlowiekowi juz ja nie zaufalabym.. Ci co swoje zycie ryzykowali i tracili za ta "brzydka panienke" pewnie tez nie byliby zachwyceni..
Na dodatek jeszcze ma ona byc ulegla i sympatyczna??? A dla kogo przepraszam bardzo ma ona byc taka sympatyczna???

Basia.
09-10-2007, 20:55
napisałaś to co ja miałam napisać.

Malgorzata 50
09-10-2007, 22:49
Bleeeee nie idę glosowac .W d....mam takie wybory i takich kandydatow z prawa lewa i środka

Ewita
09-10-2007, 23:12
Przywołuję cię do porządku! A gdzież twój patriotyczny obowiązek, hę? Sama namawiałaś, a teraz co?

Malgorzata 50
09-10-2007, 23:30
Nigdy do niczego nie namawialam -tylko wypowiadalam swa opinie na temat zgrai walczacej o łupy -niektórych uwazalam za bardziej predywtynowanych do tego ,zeby te wybory wygrac .Ale po wysluchaniu dzisieszej porcji nowinek -po prostu juz mi się nie chce .Polska sobie bedzie parla swoim torem i to nie z powodu rzadzacych nią politykow a tak jak narod zechce .A ostatnio narod nasz ,którego jestem czescia skladowa zreszta nie jest moim faworytem...a politycy wszelkiej masci i odmian przescigajacy się w obrzucaniu siebie blotem na przemian z wlazeniem sobie w d...wróznych konfiguracjach to juz po prostu paw....I szczerze mowiąc nie tyle pajac Kwach mnie oburzył bo on jest przewidywalny jak to -ze w butelce pod koniec libacji pokaze się dno ,co moj kandydad Donald T.-a podlizywanie sie Rydzykowi i Radiu Maryja .ja już po prostu nikomu nie wierzę .I prawdę mowiac przestal mnie ten cyrk obchodzic.i nie opowiadajcie mi o dobru ojczyzny i patriotycznym obowiazku .Ojczyzna sobie poradzi juz z nie takich opresji wychodziła calo .A slowo patriotyzm jakos do mnie slabo trafia ostatnio

emiliaplater
10-10-2007, 02:33
Bleeeee nie idę glosowac .W d....mamakie wybory i takich kandydatow z prawa lewa i środka "Nie rydzykuj. Głosuj. Urna twoja mać"

Czasy są absurdalne, Polska stała się zakałą Unii - tylko głosując, mamy szansę coś zmienić - mówią Robert Florczak i Jacek Staniszewski, autorzy plakatu wyborczego "Nie rydzykuj. Głosuj. Urna twoja mać", który dziś trafi na ulice Trójmiasta

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4563330.html

iwo1111
10-10-2007, 14:49
Poprzedni kompas wyborczy gdzieś wcieło, więc wklejam link do "latarnika wyborczego", może komuś się przyda, bo wierzę, że jednak wszyscy
pójdziemy na wybory:) Małgosiu mnie też Tusk ostatnio wkurza ale w Platformie jest dużo mądrych ludzi, a nie idąc na wybory - głosujesz na Pis, a jemu tylko o to chodzi, żeby jak najmniej ludzi poszło.
http://latarnik.gazeta.pl/compass/

emka46
10-10-2007, 15:46
PiS wyszedł mi na końcu.:)

iwo1111
10-10-2007, 16:00
PiS wyszedł mi na końcu.:)
Witaj w klubie:D Mnie też wyszedł na końcu, tak samo zresztą jak w poprzednim kompasie.
Pozdrówka:)

emka46
10-10-2007, 16:13
Poprzedni kompas wyborczy gdzieś wcieło, więc wklejam link do "latarnika wyborczego",

Znalazłam tamten,można porównać wyniki.
http://wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html?ticaid=1498d

POLA
10-10-2007, 16:37
pospiesznie, poglądy bz., choć mam zastrzeżenia do pewnych pytań, są źle postawione jak dla mnie, np. dotyczące służby zdrowia, stos. RP i Niemiec, UE itd., ale ogólnie fajna:) zabawa.

Iwonko,
dzięki za podsyłanie różności, rozsyłam je dalej i znajomi też się cieszą.
Jeśli trafisz na teksty, jak ten ostatni, na który niektórzy się oburzali, podeślij na skrzynkę. Ja wszystko wchłaniam, jak gąbka, włącznie z propagandą RM i żyję, całkiem nieźle z podwyższoną adrenalinką:D
A teraz pa, idę "się powiesić" (pranko), może zajrzę wieczorem, jeśli polityka mnie nie wciągnie razem ze sznurowadłami;)

en_vogue
10-10-2007, 16:39
Wykorzystałam Latarnika i wyszło mi,ze jestem za Polską Partią Pracy.,hmmm nie podejrzewałam się o takie poglądy.....:)

iwo1111
10-10-2007, 16:50
pospiesznie, poglądy bz., choć mam zastrzeżenia do pewnych pytań, są źle postawione jak dla mnie, np. dotyczące służby zdrowia, stos. RP i Niemiec, UE itd., ale ogólnie fajna:) zabawa.

Iwonko,
dzięki za podsyłanie różności, rozsyłam je dalej i znajomi też się cieszą.
Jeśli trafisz na teksty, jak ten ostatni, na który niektórzy się oburzali, podeślij na skrzynkę. Ja wszystko wchłaniam, jak gąbka, włącznie z propagandą RM i żyję, całkiem nieźle z podwyższoną adrenalinką:D
A teraz pa, idę "się powiesić" (pranko), może zajrzę wieczorem, jeśli polityka mnie nie wciągnie razem ze sznurowadłami;)
Polu podesłałam na priv.Pozdrówka:D

emka46
10-10-2007, 17:18
Wykorzystałam Latarnika i wyszło mi,ze jestem za Polską Partią Pracy.,hmmm nie podejrzewałam się o takie poglądy.....:)
Też mi tak wyszło.PPP na początku,PiS na końcu...:D

Basia.
10-10-2007, 18:19
wyszedł mi PiS:) .

Ewita
10-10-2007, 19:03
U mnie na początku LiD, na końcu PiS, a po środku cała reszta...:D

jolita
10-10-2007, 19:11
Mnie również PPP, a nawet nie wiem czy będzie reprezentowana...Szkoda, bo patrząc na zgłoszone tu wyniki jeśli podporządkować je "średniej krajowej" gdyby bardziej reklamowała się miałaby szanse...i nie groziłaby nam ptasza alternatywa...

Lila
10-10-2007, 19:41
A ja nie sprawdzam. Wyjątkowo głosuję,bo do tej pory nie chciało mi się.Ciekawe.Jak kiedyś zdarzyło mi się obstawić konia na czuja ,to wygrałam ...wcale nieźle..:)

Nie wiem ,jak z kucykami.Ale myślę,ż tak samo...

Malgorzata 50
10-10-2007, 19:49
Wg Latarnika najbliżej (bardzo blusko -80%) jestem z PO drugie miejsce LiD na końcu Pis -i jesli pokonam obrzydzenie -to zamierzam tak trzymać

Basia.
10-10-2007, 19:51
na wyścigi konne na Służewcu i obstawiałam tzw. porządek na czuja. Pamiętam jak z politowaniem patrzyli na mnie moi znajomi, pamiętam jak później siłą mnie z tych wyścigów wyciągali żebym nie przerżnęla wygranej forsy. Obstawiałam tak jak Lila intuicyjnie i wygrywałam.:)

Basia.
10-10-2007, 19:52
Wg Latarnika najbliżej (bardzo blusko -80%) jestem z PO drugie miejsce LiD na końcu Pis -i jesli pokonam obrzydzenie -to zamierzam tak trzymać
Wymienili?:confused:

Malgorzata 50
10-10-2007, 19:56
Tak jest, z nadzwyczjna sprawnoscia nawet zbiegła w panice Fiske złapali posprzatali i poszli sobie wqesolo

Nika
10-10-2007, 22:02
U nas idzie cala rodzina -czyli sztuk 3,bo lesiak bez prawa głosu.Na kogo kto głosuje - nie mówimy.

POLA
10-10-2007, 22:18
Mnie również PPP, a nawet nie wiem czy będzie reprezentowana...Szkoda, bo patrząc na zgłoszone tu wyniki jeśli podporządkować je "średniej krajowej" gdyby bardziej reklamowała się miałaby szanse...i nie groziłaby nam ptasza alternatywa...

między programem i pomysłami na jutro a możliwością realizacji tych planów - przepaść ogromna. Też umiałabym napisać piękny program, ale co z tego, jak nie mogłabym go przekuć w czyn?

Ewita
10-10-2007, 22:24
To się nie nadajesz do rządu - za uczciwa jesteś! A ty naprawdę myślisz, że ktokolwiek z nich martwi się o "przekuwanie programu w czyn"??? Ważne, żeby przy żłobie wylądować!:mad:

Lila
10-10-2007, 22:26
No właśnie.Jak słyszę bredzenie o cudzie gospodarczym ,to boki zrywałabym ze śmiechu,gdyby nie to,że chce mi się płakać.
Ciekawe,jakim cudem można zrobić ten cud? Jednocześnie podnosząc płace,aby następny milion Polaków nie uciekł na Wyspy...I nie sprowadzając pracowników z Korei ,którzy przebierają nóżkami aby przyjechać do naszego raju.
Zresztą na niedługo.Zgodnie z unijnym zarządzeniem,mamy od Nowego Roku odblokować całkowicie import tekstyliów z Chin.
Nasze zakłady bronią się jeszcze jakością,ale przegrają cenowo....i kraj mój widzę ogromny,pełen pustych zakładów pracy,pilnowanych przed szczurami przez emerytów..
I to będzie ten ''cud'' gospodarczy.

Malgorzata 50
10-10-2007, 22:48
Lila nie kracz....bo zaczynam miec koszmary!!!!A musze zachowac w całosci swoje nadszarpniete zdrowie psychuczne by upic sie z wami w sobotę .A później choćby potop....

Lila
10-10-2007, 22:57
Tobie Małgoś to dobrze...Bo ja mam koszmary,a upić się nie mogę...
Nam strzelać nie kazano,wstąpiłem na działo...
chyba ,że polegnę jak Ordon,trafion wrażą kulą..

Malgorzata 50
10-10-2007, 23:00
Nie do takiej ofiary nie dopuscimy -najwyzej jak Imilia Plater bedziesz z golą pierwsia latac i zagrzewać oddzialy z antenkami-jesli zarzucisz dyscypline antyalkoholową z narazeniem życia i zdrowia

Lila
10-10-2007, 23:02
Hmmm..oddziały z antenkami?:)
Brzmi miło ? Wojsko radiolokacyjne ,czy cuś ?

Malgorzata 50
10-10-2007, 23:03
Tak jakby wiesz ze ostatnio zaciagnelam sie do armii i furt ino to mi sie kojarzy

POLA
11-10-2007, 09:32
To się nie nadajesz do rządu - za uczciwa jesteś! A ty naprawdę myślisz, że ktokolwiek z nich martwi się o "przekuwanie programu w czyn"??? Ważne, żeby przy żłobie wylądować!:mad:

wiem, że się nie nadaję do polityki, dlatego nie aspiruję, a uczciwości i honoru bronię jak niepodległości.
Jeden z mężczyzn mego życia nazywa mój stan nieszkodliwą naiwnością:D
..................
"Honoru trzeba strzec od frontu i od plec" (J.I.Sz.)

FeliksG
11-10-2007, 10:04
, a uczciwości i honoru bronię jak niepodległości.

..................
"Honoru trzeba strzec od frontu i od plec" (J.I.Sz.)
Pobudziło mnie to do rozmyślań o plitykach, ich mentalności i postawach. Wyszło mi, że nieuczciwość, w sensie składanych obietnic przedwyborczych, możnaby darować, zaakceptować ponieważ jest to zjawisko powszechne i jako takie staje się normą obyczajową. Honoru jednak trzeba strzec bo on stanowi o osobowości i charakterze człowieka. Jak widac, wyszedł mi, z tych rozmyślań niezły galimatias, bo jak można zachować honor i być nie do końca uczciwym? To chyba odzwierciadla zmienność naszych nastrojów, typową podczas kampanii przedwyborczej.

POLA
11-10-2007, 15:19
albo się jest człowiekiem honoru, niezależnie od czasu i okoliczności, albo nie, innej opcji nie ma.

POLA
11-10-2007, 15:26
Iwonko, mam problem z wysłaniem listu, może spróbuję później.
Tekst dobry:)

iwo1111
11-10-2007, 15:38
Iwonko, mam problem z wysłaniem listu, może spróbuję później.
Tekst dobry:)
Polu ja też nie mogę wysłać do Ciebie, zrobię to jutro, bo teraz wybywam. Pozdrówka:)

POLA
11-10-2007, 16:18
działa? Czy ktoś ma jeszcze podobne kłopoty?

Ala-ma-50
11-10-2007, 20:28
Weszłam na Latarnika...pierwszy wyszedł mi LiD..na końcu PiS
Idę na wybory..nawet narąbany Kwaśniewski mnie nie przestraszył...bo LiD...to przecież nie tylko on...choć muszę się przyznać, że go i tak lubię..
Pozdrawiam miłe wyborczynie i wyborców...

POLA
11-10-2007, 20:47
Idę na wybory..nawet narąbany Kwaśniewski mnie nie przestraszył...bo LiD...to przecież nie tylko on...choć muszę się przyznać, że go i tak lubię..
Pozdrawiam miłe wyborczynie i wyborców...

Jasne, Polacy są szczególnie wyrozumiali dla pijaczków - świętych krów, śpiewał już o tym Gołas wiele lat temu i temat ciągle aktualny.
A Kwaśniewski rozsiewa tylko wirusa filipińskiego:D , poza tym trzeźwiutki był jak niemowlę, z matki abstynentki:)

Ala-ma-50
11-10-2007, 21:07
Jasne Polu..ja jestem z reguły wyrozumiała dla wszystkich...no prawie wszystkich ...bo wykluczam tych.... robiących krzywdę drugiemu człowiekowi.
Taką mnie Pan stworzył...i taką pozostanę już do końca życia.
A tak w nawiasie ....mówiłam tylko o uczuciach własnych ...i nie mam pojęcia dla kogo są wyrozumiali wszyscy Polacy.
Pozdrawiam.

FeliksG
11-10-2007, 21:11
Przy Twojej bezkompromisowości żaden człowiek honoru nie może być politykiem - przynajmniej w obecnych realiach. Nie jesteś skłonna przyjąc tezę, że dawne, opiewane przez poetów, pojęcie honoru ma teraz inne uwarunkowania? Jednym z elementów postawy honorowej była rycerskość wobec dam, wyrozumiałość wobec słabszych itp. A, sama wiesz, jak to wygląda dzisiaj i nie tylko w naszym, polskim, społeczeństwie. Myślę, że z kanonu spraw honorowych, pewne rzeczy wypadły. Ot,jak chociażby, postawy i zachowania polityków.

Lila
11-10-2007, 21:12
Alusia ..:) .Narąbany Aleksander Cię nie przestraszył ?

Mnie bardzo.Żeby jako premier nie zarył nosem kiedyś publicznie.Poza tym,jako nosiciel ptasiej grypy już jest odizolowany do poniedziałku.
Przebąkuje się nawet o kwarantannie dla jego otoczenia.Na serio..:)

Ala-ma-50
11-10-2007, 21:18
Ja jestem kobieta pracująca:) ...żadnych narąbanych się nie boję...ale on miał takie maślane oczęta...że przyznaj sama ...mogłam się rozczulić...czy nie mogłam..?
A ja lubię wszystko co maślane...a najbardziej rogaliki:) ...
Maślane ...oczywiście.
Całuski przesyłam słodkie..jak te rogaliki ..które znalazłam w necie specjalnie dla Ciebie

http://img403.imageshack.us/img403/4900/111eq6.png (http://imageshack.us)

POLA
11-10-2007, 21:31
Jasne Polu..ja jestem z reguły wyrozumiała dla wszystkich...no prawie wszystkich ...bo wykluczam tych.... robiących krzywdę drugiemu człowiekowi.
Taką mnie Pan stworzył...i taką pozostanę już do końca życia.
A tak w nawiasie ....mówiłam tylko o uczuciach własnych ...i nie mam pojęcia dla kogo są wyrozumiali wszyscy Polacy.
Pozdrawiam.

masz prawo do wyrozumiałości, ja jej nie mam w odniesieniu do osoby publicznej, polityka, bo nie mam ochoty, aby ośmieszał mój kraj.
Popatrz, jak próbowano tłumaczyć Kwaśniewskiego nie tylko teraz, ale i w przeszłości, bo to przecież nie jedyna jego wpadka, poczytaj wypowiedzi rodaków na niektórych forach, a przekonasz się, że społeczne przyzwolenie i przymykanie oka na tego typu zachowania trzyma się nadal nieźle. Na coś takiego mojego przyzwolenia nie będzie. Mam prawo? Mam i też Cię serdecznie pozdrawiam:)

POLA
11-10-2007, 21:47
Przy Twojej bezkompromisowości żaden człowiek honoru nie może być politykiem - przynajmniej w obecnych realiach. Nie jesteś skłonna przyjąc tezę, że dawne, opiewane przez poetów, pojęcie honoru ma teraz inne uwarunkowania? Jednym z elementów postawy honorowej była rycerskość wobec dam, wyrozumiałość wobec słabszych itp. A, sama wiesz, jak to wygląda dzisiaj i nie tylko w naszym, polskim, społeczeństwie. Myślę, że z kanonu spraw honorowych, pewne rzeczy wypadły. Ot,jak chociażby, postawy i zachowania polityków.

nie przesadzaj, człowiek honoru jak najbardziej może być politykiem. Problem polega jedynie na tym, że zachowanie honorowe wymaga siły charakteru, woli i przestrzegania pewnych zasad i wartości.
Bezkompromisowa jestem? Jestem, w zasadniczych sprawach - tak i wierz mi, nie żyje się z tym ani wygodnie, ani łatwo, ale nie chcę i nie potrafię inaczej.

hannabarbara
11-10-2007, 21:53
Moim skromnym zdaniem jeśli A.K. nie zapanuje i nie przezwycięży swoich problemów alkoholowych, to jest skończony jako polityk. Ale to nie zmieni mojego przekonania, że rządy PIS przyniosą wiele złego mojemu krajowi. Pomijając wszystko inne,ich polityka gospodarcza jest fatalna. Teraz spijają śmietankę wyprodukowaną przez poprzedników i chwalą się sukcesami. Wystarczy jednak poczytać pismo biznesowe pt. Forbes, by tam dowiedzieć się o fatalnej polityce energetycznej, oraz obsadzaniu na stanowiskach prezesów spółek skarbu państwa "miernych ale wiernych", którzy są autorami upadków tych spółek.

FeliksG
11-10-2007, 22:04
Strasznie ten A. Kwaśniewski jest niebezpieczny. Atakowanie polityka z pozycji maślanych oczu jest najlepszym dowodem jego innych zalet i wartości. Jakoś nigdzie i nigdy nie przeczytałem o jego braku umiejętności politycznych czy organizacyjnych - no może na Ukrainie - co zresztą, na kilometr, pachnie prowokacją. Jako polityk jest znany i uznawany w bardzo wielu krajach a to nie przysparza chwały innym, z których się naśmiewa cała Europa i okolice. Myślę, że trochę umiaru przydałoby się w tej kampanii wyborczej ale na to trzeba czegoś więcej niż antypatii. Ciągle zapominam, że w Polsce, nietolerancja dla myślących inaczej, jest wpajana już od przedszkola.

Lila
11-10-2007, 22:05
Haniu,czytuję Forbesa.I zgodziłabym się z tym ,tylko pamiętam sprawę prezesa Orlenu -Modrzejewskiego,aresztowanego przez UOP w 2002 roku,z nakazu Millera,teraz wielce oburzonego Barbarą Blidą.A prezes Orlenu został oczyszczony z wszelkich zarzutów...

Poza tym nie chcę / to tylko moje zdanie / Rosjan ,trzymających w swych łapach naszą energetykę..
I jeżeli PiS przegra,Orlen będzie rosyjski.Nie ma wątpliwości.
A może to zwykła fobia na Sowiety ,których już nie ma ? Może to tylko zwykła prywatyzacja energetyki ?

Nie wiem.Ale co mam zrobić,jak nie ufam wschodnim przyjaciołom.

Lila
11-10-2007, 22:07
Feliksie,a jaka mogła być prowokacja na Ukrainie,poza tą iż nasz Aleksander pije do dna...butelki ?
A w Charkowie też prowokacja ?

No,może chwiał się z żalu nad okrutnie pomordowanymi polskimi oficerami ?

POLA
11-10-2007, 22:09
święte słowa, AK skończony jest dla mnie od lat, pamiętam tego karierowicza "naładowanego" frazesami, ale niech mu tam...
A o polityce naszego "wspaniałego" rządu pisze nie tylko Forbes i racja, nie wygląda to dobrze.
Ciekawe, jak jutro wypadnie debata
Kaczyński:mad: : Tusk:) (kolejność alfabetyczna:D )
A RM i TV Trwam są apolityczne, wczoraj gadulstwo uprawiał Gosiewski, ten od pociągu, ale nie do nalewek.I Reszczyński (?) też się produkował.

Basia.
11-10-2007, 22:19
niby można Jelcyn też był równiacha, nie wiem czemu ludzie lubiący "nadużywać" są u nas traktowani ulgowo. Dotyczy to polityków, policjantów, pijanych kierowców:mad:. Gdyby Aleksander chwiejny cieszył się mirem z powodu swoich kwalifikacji na arenie międzynarodowej nie byłby dzisiaj lokomotywą wyborczą LiD-u tylko zajmowałby jakieś poważne stanowisko polityczne gdzie indziej, jakoś mu tego nie zaproponowano.

POLA
11-10-2007, 22:25
Brak tolerancji od przedszkola?
Nie przesadzasz?
A wiesz o tym, że AK nie był trzeźwy również w pewnym miasteczku wielkopolskim podczas "występu" z Siwcem w parodiowaniu JPII? To też była prowokacja? Czyja?
Czyż można szanować polityka, który jest tak obłudny? Manifestuje szacunek dla papieża, a tak naprawdę stroi sobie z niego żarty. Tak robi prezydent? Czy tu jest miejsce na tolerancję takiego zachowania?

POLA
11-10-2007, 22:35
jeszcze. Tak, AK ze swoją przypadłością jest niebezpieczny, dla kraju.
Pomyśl, ile on zna tajemnic, jakie ma informacje. Obiekt łatwo upić i wyciągnąć, co trzeba. Przypomnij sobie, jak wódka pięknie rozwiązała język Oleksemu.

Uwaga,
JK nadaje w Polsacie. Trenuje przed jutrzejszym dniem? Jest też "mydełko fa"= Markiewicz

Basia.
11-10-2007, 22:39
chrzanił głupoty i teraz ma::)
http://wiadomosci.onet.pl/1622203,11,item.html

Ewunia
11-10-2007, 22:49
Poza tym nie chcę / to tylko moje zdanie / Rosjan ,trzymających w swych łapach naszą energetykę..
I jeżeli PiS przegra,Orlen będzie rosyjski.Nie ma wątpliwości.
A może to zwykła fobia na Sowiety ,których już nie ma ? Może to tylko zwykła prywatyzacja energetyki ?

Nie wiem.Ale co mam zrobić,jak nie ufam wschodnim przyjaciołom.

To może zainteresuje Cię wiadomość o tym co działo się na szczycie energetycznym i to, że właśnie działania tam podjęte przez jednego z bliźniaków mogą w rezultacie doprowadzić do niepodpisania polsko- litewskiego porozumienia o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa ds. budowy mostu energetycznego. No i zgadnij dla kogóż brak takiego porozumienia będzie korzystny?

A piszą o tym właśnie Litwini, kogo jak kogo ale ich trudno o sprzyjanie Rosjanom w kwestiach energetycznych posądzić. Tu jest link: http://wiadomosci.onet.pl/1621799,12,item.html

Niestety, nader często mam wrażenie, że to całe potrząsanie szabelką jest potrząsaniem szabelką właśnie a efekty mizerne. Mnie tam nie interesuje na kolanach, na pełzająco czy na wisząco a niestety nie jest - dziś na przykład straciliśmy 3 europosłów od nastepnej kadencji, między innymi ze względu na mizerne działania rządu w tej kwestii. A właśnie znaczenie Parlamentu Europejskiego będzie teraz rosło coraz bardziej, taka jest tendencja. Tymczasem nasza najlepsza minister od czasów Mieszka I co to się kulom nie kłania stwierdziła, że szkoda zachodu, bo przecież i tak część foteli jest dla opozycji...

http://www.rmf.fm/fakty/?id=124563

Lila
11-10-2007, 23:03
Wiesz Ewuniu....

...''To może zainteresuje Cię wiadomość o tym co działo się na szczycie energetycznym i to, że właśnie działania tam podjęte przez jednego z bliźniaków mogą w rezultacie doprowadzić do niepodpisania polsko- litewskiego porozumienia o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa ds. budowy mostu energetycznego. No i zgadnij dla kogóż brak takiego porozumienia będzie korzystny? ''

Nie biorę udziału w Zgaduj -Zgaduli.Zawsze tak było,że gdzie się dwóch bije -tam trzeci korzysta...

A co do potrząsania szabelką...
Niech sobie potrzęsą.Wolę potrząsanie niż stanie na baczność przed byle kim.No,albo siedzenie w czwartym rzędzie wraz z małżonką ..:) za Putinem.

Lila
11-10-2007, 23:15
I jeszcze raz ja...:)

''' W środę ministrowie pięciu państw odpowiadający za bezpieczeństwo energetyczne podpisali umowę o współpracy w sektorze energetycznym. Według L.Kaczyńskiego, ma to charakter nie tylko gospodarczy, ale też olbrzymie znaczenie polityczne..''''

A jeżeli chodzi o most energetyczny?
A może to lepiej,jeżeli więcej sobie wynegocjujemy z tej atomowej elektrowni ? Dlaczego mamy się godzić na to ,co nam dadzą łaskawie ?

W każdym razie wstępne porozumienie jest podpisane.Następny szczyt w Kijowie .

Ewunia
11-10-2007, 23:20
Wiesz Ewuniu....

...''To może zainteresuje Cię wiadomość o tym co działo się na szczycie energetycznym i to, że właśnie działania tam podjęte przez jednego z bliźniaków mogą w rezultacie doprowadzić do niepodpisania polsko- litewskiego porozumienia o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa ds. budowy mostu energetycznego. No i zgadnij dla kogóż brak takiego porozumienia będzie korzystny? ''

Nie biorę udziału w Zgaduj -Zgaduli.Zawsze tak było,że gdzie się dwóch bije -tam trzeci korzysta...

To Ci podpowiem, dla tych co kilka potów wyżej mówiłaś że ich nie lubisz. Bo jak porozumienia nie będzie to nasze (i braci Litwinów) uzależnienie się od tych co ich nie lubisz i od ich źródeł energii nie zmniejszy. Litwini zaś wkurzeni są maksymalnie i planują ze Skandynawami zakombinować zamiast liczyć że nam fochy przejdą... więc znów się możemy z ręką w moskiewskim nocniku obudzić i biadolić jak to nas wszyscy do wiatru wystawili.

A co do potrząsania szabelką...
Niech sobie potrzęsą.Wolę potrząsanie niż stanie na baczność przed byle kim.No,albo siedzenie w czwartym rzędzie wraz z małżonką ..:) za Putinem.

A mnie się nie podoba ani jedno ani drugie - obie postawy są śmieszne, żałosne a co najgorsze kompletnie nieskuteczne :( Czy my się kiedyś doczekamy jakiejś normalnej klasy politycznej? Chyba nie, trza ją samemu wybrać i to tak krok po kroku... może za 20 lat będzie lepiej tylko co mi będzie po tym jak z Alzheimerem będę se w domu opieki dogorywać albo już obrady niebiańskiego parlamentu spoglądać... ech.

A na wybory i tak pójdę, choć waham się komu postawić krzyżyk w krateczce a komu dać krzyżyk na drogę...

Ewunia
11-10-2007, 23:28
I jeszcze raz ja...:)

''' W środę ministrowie pięciu państw odpowiadający za bezpieczeństwo energetyczne podpisali umowę o współpracy w sektorze energetycznym. Według L.Kaczyńskiego, ma to charakter nie tylko gospodarczy, ale też olbrzymie znaczenie polityczne..''''

A jeżeli chodzi o most energetyczny?
A może to lepiej,jeżeli więcej sobie wynegocjujemy z tej atomowej elektrowni ? Dlaczego mamy się godzić na to ,co nam dadzą łaskawie ?

W każdym razie wstępne porozumienie jest podpisane.Następny szczyt w Kijowie .

Podpisali, bo coś musieli podpisać coby skandalu nie było - ale nie chodziło o to. Podpisali takie ogólne niewiele znaczące porozumienie, komunikat że i owszem będą se współpracowali i takie tam. A co do mostu to pewne rzeczy były już wynegocjowane przez TEN rząd, była zgoda tylko swoim zwyczajem 5 minut przed 12 się obudzili, że jednak chcieliby więcej. 2 tygodnie temu Woźniak coś chlapnął, potem wydawało się że już załagodzone ale oczywiście na zjezdzie się prezydent powstrzymać od żądań nie mógł i omal nie rozwalił całego szczytu. Kurde tu nie chodzi o to czy więcej wynegocjować ale znów o skuteczność. Nie da się wszystkiego załatwiać tłukąc łopatką w piasek i krzycząc "ja chcę". Sądząc z litewskich komentarzy, oni zostawili nam czas do namysłu a sami niezależnie szukają innych patrnerów. I podobnie jak przy Joaninie możemy se krzyczeć o sukcesach i dzentelneńskich umowach ogłaszając się moralnymi zwycięscami.

Jedyna nadzieja, że już będzie po wyborach przy następnych rozmowach i przynajmniej część tego najwspanialszego rządu się wymieni, nawet jak PiS wygra - ostatnio nie wypadało ze względów propoagandowych ale chyba bliźniacy głupi nie są i widzą co sie dzieje. Może perspektywa rządzenia przez 4 lata przy zjezdzie koniunktury (już się globalny zaczął) nieco ich otrzeźwi...

Lila
11-10-2007, 23:51
Tak se myślę Ewuniu,żeś Ty chyba tam była...:)

Bo ja to wiesz,taka tępawa raczej.Słowo pisane odczytuję dosłownie.A co se myśleli,to już ja tam nie wiem...:)

Dobranoc...

Ewunia
12-10-2007, 00:06
Tak se myślę Ewuniu,żeś Ty chyba tam była...:)

Bo ja to wiesz,taka tępawa raczej.Słowo pisane odczytuję dosłownie.A co se myśleli,to już ja tam nie wiem...:)

Dobranoc...

Być nie byłam ale śledzę sprawę ze starego jeszcze zboczenia zawodowego. Z takiego słowa pisanego całkiem sporo idzie wyczytać między wierszami. Zwłaszcza jak porówna się zamierznia takiej konferencji i jej ostateczny rezultat. Ot, dyplomacja i polityka - nic dziwnego, że mało porządnych ludzi tam idzie, większość nie umie tak kluczyć i kombinować i przekłada swoje zdrowie psychiczne nad ten cyrk ;)

Bianka
12-10-2007, 06:55
Potrząsanie szabelką robi z nas głupków. Stanie na baczność upokarza. Czemu nie wypracować sobie złotego środka - czyli prowadzenia normalnych, rzeczowych negocjacji?
Przeszłość musi zostać w pamięci, ale niech nie rzutuje tak bardzo na przyszłość naszą i naszych dzieci i wnuków.
Szacunek do samego siebie nie wyraża sie w okazywaniu braku szacunku dla innych (o grożeniu już nawet nie wspominam). Tego właśnie bracia nie rozumieją.

Lila
12-10-2007, 08:44
No właśnie o to mi chodzi.Pamiętam prezydenta Polski na uroczystościach w Moskwie w czwartym rzędzie .Tym sposobem dowiedzieliśmy się ,gdzie nasze miejsce..
A że Aleksander na to się godził,to niekoniecznie wszystkim musi się podobać.
Jeżeli chodzi o zapomnienie przeszłości,to także nie widzę powodu,czemu to my mamy wykazywać się tą krótką pamięcią.Wszak całkiem nowym świętem w Rosji,w zastępstwie Rewolucji Październikowej ,jest rocznica wypędzenia wojsk polskich ,okupujących Kreml.I tym sposobem większość naszych obywateli ,pozostających na bakier z historią,dowiedziała się z dużą radością iż myśmy siedzieli na tym ich Kremlu.:)
A bliżej był rok 1812 i Napoleon.
Długa pamięć,ot co..

Ewita
12-10-2007, 08:50
Dobra, długa pamięć jest naszą siłą! Nie mielibyśmy historii, gdyby nie ta pamięć, nie moglibyśmy wniosków wyciągać z przeszłości (inna sprawa, że rzadko to robimy). My możemy łaskawie nie czepiać się zaszłości, ale pamiętać mamy obowiązek!

Bianka
12-10-2007, 09:05
Przecież napisałam wyżej, że przeszłość musi pozostać w pamięci.
Ze święta związanego z Dymitrem Samozwańcem (początek XVII wieku!!!) śmieją się sami Rosjanie. To zwykła prowokacja, moim zdaniem beznadziejna, o ile my sami nie ustosunkujemy się do niej poważnie. Cały wic polega na tym, że te 400 lat temu nasza szlachta dała się wciągnąć w rozgrywki między bojarami, stała się pionkiem w ich grze, a nie agresorem. Zapłaciła za swoją głupotę i naiwność własną krwią. Nie trzeba specjalnej wiedzy historycznej, aby to rozumieć i normalni ludzie (tam) to rozumieja.
Tak czy inaczej - w polityce, w handlu itd. należy prowadzić negocjacje NA TEMAT, a nie nakręcać spiralę nienawiści.
Na nienawiści nie da się zbudować niczego. Prowadzi tylko do nieszczęść.

Lila
12-10-2007, 09:18
Bianco,niekoniecznie się śmieją.Są dumni z tego.W każdym razie ci,których z racji kontaktów zawodowych poznałam..
Mnie się podoba w polityce Kaczyńskich to,że zapobiegli oddzielenia naszych spraw handlowych od reszty Unii,co chcieli Rosjanie.Sprawa naszego mięsa,jest sprawą całej Unii..
I tak dalej..
Zyta Gilowska wyraziła się kiedyś,że Kaczyński jest jedynym politykiem obecnie ,który potrafi postawić na swoim.
Pani Profesor jest dla mnie autorytetem.Nic nie poradzę,ale tak jest...

Ps.Jeżeli chodzi o spiralę nienawiści,to najwięcej ma w tym zasługi film ''Katyń ''.Czy mamy potępić Wajdę ?

Bianka
12-10-2007, 10:06
Bianco,niekoniecznie się śmieją.Są dumni z tego.W każdym razie ci,których z racji kontaktów zawodowych poznałam..
Mnie się podoba w polityce Kaczyńskich to,że zapobiegli oddzielenia naszych spraw handlowych od reszty Unii,co chcieli Rosjanie.Sprawa naszego mięsa,jest sprawą całej Unii..
I tak dalej..
Zyta Gilowska wyraziła się kiedyś,że Kaczyński jest jedynym politykiem obecnie ,który potrafi postawić na swoim.
Pani Profesor jest dla mnie autorytetem.Nic nie poradzę,ale tak jest...

Ps.Jeżeli chodzi o spiralę nienawiści,to najwięcej ma w tym zasługi film ''Katyń ''.Czy mamy potępić Wajdę ?
Ci, których ja znam z racji kontaktów zawodowych (i nie tylko) są zażenowani.
Sprawa naszego mięsa w dalszym ciągu zależy nie od Unii. Oczywiście, że to prowokacja, bo to co jest sprzedawane na rynku rosyjskim (ich pochodzenia), to dopiero jest "mięso"! Trzeba to samemu zobaczyć, żeby zrozumieć, o czym mówię.
Kaczyński na razie na niczym nie postawił. Nie bardzo rozumiem osoby mówiące o jakichś sukcesach w polityce zagranicznej.

Sprawę Katynia nagłaśniamy już od dawna i jest to słuszne. Nie oczekuję, że ktoś taki, jak obecny prezydent rosyjski przeprosi, ale dobrze jest, że ich naród został uświadomiony, że taki mord miał miejsce. Ich pojęcie o historii II wojny światowej jest niewielkie, bo bardzo zostało zafałszowane. Oni nie mieli nawet pojęcia o swojej własnej historii z czasów porewolucyjnych, dopóki nie napisał o tym trochę Sołżenicyn.

Lila, sama wiesz, jak wiele trudnych momentów jest w historii stosunków polsko-rosyjskich. Ale to jest historia. Teraz trzeba myśleć o teraźniejszości i przyszłości.

Lila
12-10-2007, 10:19
OK,ja jestem jak najbardziej nastawiona na przyszłość..
Tylko na Boga ,niech to ma wszystko ręce i nogi..
Skoro prezydent Polski umiał wyrazić ubolewanie i przeprosiny w Jedwabnem,to dlaczego mamy nie oczekiwać tego od innych? Tym bardziej iż skala tych wyczynów była nieporównywalna,a działo się to na rozkaz ówczesnego rządu..
Pomyśl,jakbyś miała ojca poprowadzonego na rzeź i zakopanego jak psa.Powiedz to tym rodzinom,aby myślały o przyszłości.
Tak,przyszłość.Ale bez arogancji i pogardy ..

ps.Wierzę ,że są Rosjanie zażenowani tym nieszczęsnym świętem.Ale są i tacy,którzy są zadowoleni.Bo przecież ponoć tyle lat nas utrzymywali.Oni tak myślą..:)

Bianka
12-10-2007, 10:31
Pomyśl,jakbyś miała ojca poprowadzonego na rzeź i zakopanego jak psa.Powiedz to tym rodzinom,aby myślały o przyszłości.

ps.Wierzę ,że są Rosjanie zażenowani tym nieszczęsnym świętem.Ale są i tacy,którzy są zadowoleni.Bo przecież ponoć tyle lat nas utrzymywali.Oni tak myślą..:)
Przecież wiem, że ci, których rodziny ucierpiały będą nieść tę traumę do samej śmierci osób bezpośrednio pamiętających. Wnukom już będzie prościej, prawnukom jeszcze prosciej - i tak dalej. Widzę przecież wokół siebie powstańców warszawskich - dla nich - jeżeli zaczynają wspominać - wszystko staje się jak żywe. Rozumiem to i współczuję.
"Bez arogancji i pogardy" - no właśnie DLATEGO piszę, abyśmy stawiali na rzeczowość we wszelkich rozmowach, rozumiesz?

Fakt, byli przekonani, że utrzymuja cały "obóz socjalistyczny" :D Zawsze mnie to zdumiewało :D

Basia.
12-10-2007, 11:14
OK,ja jestem jak najbardziej nastawiona na przyszłość..
Tylko na Boga ,niech to ma wszystko ręce i nogi..
Skoro prezydent Polski umiał wyrazić ubolewanie i przeprosiny w Jedwabnem,to dlaczego mamy nie oczekiwać tego od innych? Tym bardziej iż skala tych wyczynów była nieporównywalna,a działo się to na rozkaz ówczesnego rządu..

Lidko, przyszłość owszem ale bez upokarzania:) to że Polska jest jak ta panienka bez urody i posagu nie musi oznaczać naszej zgody na gorsze traktowanie.:)

iwo1111
12-10-2007, 11:15
Bardzo ciekawe i pouczające. wklejam tu, bo dotyczy również wyborów.
http://czytelnia.onet.pl/0,1443847,do_czytania.html
To wyjaśnia dlaczego Solorz musiał pozbyć się Tomka Lisa.

Bianka
12-10-2007, 11:25
z twierdzeniem, że Polska jest jak panienka bez urody i posagu. Jesteśmy dużym państwem europejskim, mamy swój potencjał gospodarczy - brakuje nam tylko siły napędowej - dobrego, mądrego rządu, z prawdziwego zdarzenia.
O tym, co mamy teraz nie będę pisac. Nie lubię się brzydko wyrażać.

Basia.
12-10-2007, 11:43
z twierdzeniem, że Polska jest jak panienka bez urody i posagu. Jesteśmy dużym państwem europejskim, mamy swój potencjał gospodarczy - brakuje nam tylko siły napędowej - dobrego, mądrego rządu, z prawdziwego zdarzenia.
O tym, co mamy teraz nie będę pisac. Nie lubię się brzydko wyrażać.
usiłowałam zacytować z pamięci wypowiedź Pana Bartoszewskiego. Masz rację potrzeba nam dobrego i mądrego rządu z prawdziwego zdarzenia. :)

iwo1111
12-10-2007, 12:41
działa? Czy ktoś ma jeszcze podobne kłopoty?
Polu sorry, ale dziś też nic nie chce się wysyłać, czy Tobie również?
Motto wyborcze:"Pełen obaw i wątpliwości głosuję na PO, bo PIS = ZŁO"
Co do mnie, to podpisuję się tylko pod drugą częścią hasła, bo nie mam wątpliwości:D Pozdrówka:)

Lila
12-10-2007, 13:11
Iwonko,szczerze zazdroszczę...Braku wątpliwości...

Malgorzata 50
12-10-2007, 13:24
Przeczytałam te burzliwą dyskusje przedwyborcza i powiem tylko watpliwosci wypelniaja mnie od czubka zakatarzonego nochala po piety i tyle.

iwo1111
12-10-2007, 13:50
Przeczytałam te burzliwą dyskusje przedwyborcza i powiem tylko watpliwosci wypelniaja mnie od czubka zakatarzonego nochala po piety i tyle.
Małgosiu życzę Ci jak najszybszego pozbycia się kataru i duuuuużżżżo zdrówka:)
Pozdrówka:)http://img412.imageshack.us/img412/3858/kaczkadozezarciavi9.gif (http://imageshack.us)

Bianka
12-10-2007, 14:05
Małgosiu życzę Ci jak najszybszego pozbycia się kataru i duuuuużżżżo zdrówka:)
Pozdrówka:)http://img412.imageshack.us/img412/3858/kaczkadozezarciavi9.gif (http://imageshack.us)
No niestety... Ja o tych wątpliwościach narastających.

Basia.
12-10-2007, 14:33
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1622600,news.html
po co było kręcić?:)

Pani Slowikowa
12-10-2007, 15:18
Polacy zawsze potrzasali szabelkami a nie portkami Naszasz ci to cecha narodowa... Moze to i glupie ale nasze.. Do przyszlosciowych-pragmatycznych-rzeczowych rozmow powinni byc wyznaczeni specjalni ludzie ktorzy zajeliby sie polityka zagraniczna z naszymu ukochanymi sasiadami.. A prezydent niech sobie trzesie szabelka bo on jest raprezentacja nasza tak jak glupia krolowa Angli .... i jak inni glupi prezydenci panstw np Wloch..juz nie wspominam nawet o innych zupelnie niedorzecznych monarchiach..
A jezeli chodzi o ksenofobie to nie ma bardziej ksenofobicznego panstawa od: Rosji. Niemiec i Francjii
Poza tym Putin jest typowo ...hm.. powiedzmy niewdziecznym czlowiekiem... Czy syszeliscie jak sie odplacil swojej sasiadce ktora prawie go uratowala od pozaru??

Malgorzata 50
12-10-2007, 15:19
NIEEEEE! A co zrobił ten zamordysta???

Malgorzata 50
12-10-2007, 15:23
Znaczy watpliwosci moje nie dotycza PiS w żadnym wypadku -tu mam zdanie od dawna utrwalone NIE i juz -ale nie bede uzasadniac ,bo juz to wielokrotnie zrobiłam watpliwosci mam typu -nie ma na kogo GłOSOWAć!!!!

Basia.
12-10-2007, 15:25
NIEEEEE! A co zrobił ten zamordysta???
chlapnął publicznie, że przywiózł jakieś choróbsko z Filipin i teraz SANEPID z urzędu prowadzi "dochodzenie", chcą się skontaktowac z jego medykiem,. sprawdzić jakie bierze lekarstwa i gdyby okazało się że powinien swoje choróbsko zgłosić oficjalnie to może mieć kłopoty. Jeżeli plótł głupstwa na temat swojej choroby ......... nie zazdroszczę, dziennikarze będa komentowali, politycy będa komentowali ........... społeczeństwo też będzie komentowało. :)

Bianka
12-10-2007, 15:32
Znaczy watpliwosci moje nie dotycza PiS w żadnym wypadku -tu mam zdanie od dawna utrwalone NIE i juz -ale nie bede uzasadniac ,bo juz to wielokrotnie zrobiłam watpliwosci mam typu -nie ma na kogo GłOSOWAć!!!!
Wiem, o to mi właśnie chodziło.

POLA
12-10-2007, 16:11
jesteście bezpieczni, filipiński wirus, który dopadł był AK, nie jest toksyczny:D i kwarantanna zbędna; tak ogłosił lekarz AK.

Lila
12-10-2007, 17:29
Ale co zrobił Putin ?

Aleksandra powinni przebadać.Może zapadł na cholerę jak i ja kiedyś ?

POLA
12-10-2007, 21:47
górą, moim zdaniem wypadł lepiej:)

POLA
12-10-2007, 22:02
w GW:
Tusk 89%
Kaczyński 8%
remis 3%

Basia.
12-10-2007, 22:06
a tak szczerze odechcialo mi się głosować i chyba nie będe. Szkoda, że Aleksander Chwiejny nikogo nie zakaził bo wtedy politycy mający z nim kontakt musieliby się poddać kwarantannie i może nowi doszliby do władzy. Jestem uczulona na liderów wszystkich partii i na aktyw tychże partii.:)

Alsko
12-10-2007, 22:06
nic dziwnego :) Pan JK był oczywiście oczywisty.
A trochę się bałam, że Tusk będzie zle przygotowany.

Lila
12-10-2007, 22:07
Byłby fajny,gdyby się nie pocił /Tusk / oraz nie plótł o pistolecie w windzie..

ps.zawsze lubiłam Tuska,ale i tak głosuję na PiS.
Nie chcę oglądać więcej Szmajdzińskiego,a coraz go więcej..

Alsko
12-10-2007, 22:09
to jest myśl! A gdyby pokąsać ich jakimś chorym zwierzątkiem? Np. wściekłym?

Tylko zwierzątka mi szkoda :mad:

Lila
12-10-2007, 22:09
Basiu...nawet się nie wygłupiaj ! Głosuj jak postanowiłaś.Ja osobiście zdaję się na Sąd Boży.Zobaczymy.

Basia.
12-10-2007, 22:11
to będzie dzień prawdy.:) Jeżeli będę głosować to na PiS. Strzyżono golono, mój typ tak ma.:)

Basia.
12-10-2007, 22:12
Basiu...nawet się nie wygłupiaj ! Głosuj jak postanowiłaś.Ja osobiście zdaję się na Sąd Boży.Zobaczymy.
mialam chwilę słabości ale już się podniosłam.:)

Malgorzata 50
12-10-2007, 22:17
Oj bo wkrocze w tę koalicję z mieczem ognistym i zaczne gromy miotać - nie glosuje ,głosuje ,nie głosuję ,glosuje .....cholera wie .Tusk byl zdecydowanie sympatyczniejszy poza idiotycznym wyskokiem z pistoletem....Kaczyński ...mam zaćme ktora nie pozwala mi go oceniac obiektywnie -przeraza mnie ten krasnolud i tyle.Mow mi Donek Jarku!!!!

POLA
12-10-2007, 22:17
nic dziwnego :) Pan JK był oczywiście oczywisty.
A trochę się bałam, że Tusk będzie zle przygotowany.

bałam, że DT nie poradzi sobie z agresją JK, ale jest OK, ten pierwszy okazał się lepszy, bo NORMALNY:D

Lila ma rację, opowiastka o pistolecie była głupia, niepoważna i zupełnie niepotrzebna

Malgorzata 50
12-10-2007, 22:27
Byl ok .Normalny i budzacy sympatię w odróznieniu od Jego Oczywistej Oczywistosci

Pani Slowikowa
13-10-2007, 00:48
Kto by mie wygral w tych wyborach .....bedzie zle.
Bo juz w polityce nigdy nie bedzie dobrze.... Swiat stacza sie w otchlan zla..

Malgorzata 50
13-10-2007, 02:33
Eeeeee moze wcale nie -bo swiat toczy sie swoja droga MIMO polityki.Myslenie pozytywne Watsonie,toż to elementarne!!!!

Alsko
13-10-2007, 08:14
Sabat to jest to!!!

enia60
13-10-2007, 14:51
nie wiecie na kogo? zapytajcie dzieci,lub innych młodych to dla nich budujemy Scieżki,my mamy to na co zapracowaliśmy ?! Oni MŁODZI budują swoje drogi-pomóżmy im......to takie proste,zaoszczędzimy sobie stresów,nikt wówczas nie schowa nam okularów,beretów,dowodów,życzę powodzenia,będzie miło czekać na wyniki ......a może nie ?

iwo1111
13-10-2007, 16:19
Tomasz Witkowski, ekspert w sprawach psychomanipulacji, komentował: "każdy z nich osiągnął minimum: umocnienie swojego elektoratu. Ludzie raczej wykształceni o szerszym spojrzeniu, ceniący sobie fakty, rzetelność będą dalej popierali Tuska, a szukający samca alfa utwierdzą się w przekonaniu, że prawdziwym przywódcą jest premier Kaczyński".

weroni
13-10-2007, 19:35
Ja nie zdzierżę Pana Gosiewskiego,Pana Putry i najbardziej Pani Sobeckiej aha i jeszcze Min.Spraw Zagranicznych,dlatego wybiorę się 21go na mszę przed głosowaniem,dam na tacę aby Pan Bóg pomógł im przegrać,co mi tam.

Basia.
14-10-2007, 02:24
Nie toleruję samców alfa bo sama jestem ALFA /nie samcem broń Boże/, zdania nie zmienilam głosuję na PiS a w cud gospodarczy w wykonaniu Tuska nie wierzę. Myślę, że za kilka miesięcy będa następne wybory niestety. Mam pretensję do Kaczyńskiego za Sobecką, za wylansowanie Wałęsy na prezydenta, za koalicję z Samoobroną i LPR-em ale również pamiętam jak obrażony niedoszły prezydent Tusk nie chciał koalicji z PiS-em i nie chciał wcześniejszych wyborów kiedy PiS o to apelował krótko po wyborach. Niedawno Tusk przyznał się publicznie, że PO nie byla wtedy gotowa do rządzenia. Bycie w opozycji jest bardzo wygodne, niczym się nie ryzykuje tylko krytykuje na okrągło. Nie mam idoli politycznych, chcę dobrego rządu dla Polski przed wyborami wszyscy obiecują gruszki na wierzbie, troszczą się o emerytow i rencistów, służbę zdrowia itd. itp. Po wyborach proza życia.:) Pożyjemy, zobaczymy co nas czeka.

wuere'le
14-10-2007, 11:25
Tusk nie chciał koalicji z PiS-em, bo ten ostatnbi nie chciał oddać żednego resortu siłowego, co zapobiegło by tej całej inwigilacji i tp.
Po tej debacie pozostało przekonanie, że szef PiS-u to człowiek nieuczciwy i zakłamany, przecież nie odpowiedział na pytania dotyczące jego kłamstw. Dziś zwalają winę za obraz debaty na tzw. kiboli, a przecież to oni chcieli widowni w czasie debaty.

malgos651
14-10-2007, 12:34
do sklepu monopolowego przychodzi pan k.... i sie przedstawia proszac pol litra czystej na to sprzedawca po co sie pan przedstawia przeciez pana wszyscy znaja tak tak ale nie chcialbym pozostac anonimowym alkocholikiem

iwo1111
14-10-2007, 14:43
Ja nie zdzierżę Pana Gosiewskiego,Pana Putry i najbardziej Pani Sobeckiej aha i jeszcze Min.Spraw Zagranicznych,dlatego wybiorę się 21go na mszę przed głosowaniem,dam na tacę aby Pan Bóg pomógł im przegrać,co mi tam.
Weroni ja zrobię dokładnie to samo, tylko następnie skieruję kroki do lokalu wyborczego, bo sama modlitwa to za mało. Jestem z natury optymistką i wierzę w to, że Polacy mądrze wybiorą, a zwłaszcza, że pójdą na te wybory bo są one bardzo ważne i od nich zależy przyszłość naszych dzieci i wnuków. Najwyższa pora aby uwierzyć, że wszystko w naszych rękach.

małolata
14-10-2007, 16:51
Polecam stronę, jakich wiele: http://niewazny-glos-jest...cza-ankieta.pl/ (http://niewazny-glos-jest-tez-wazny.tajemnicza-ankieta.pl/)

A moje zdanie na ten temat? Jeśli NIE byłeś/aś na ostatnich wyborach, to teraz siedź cicho i NIE NARZEKAJ!
A jeśli teraz nie wiesz, na kogo głosować, idź i wrzuć głos. ALE NIE PUSTY! Jeśli chcesz oddać głos nieważny, to najlepiej skreślić wszystkie pola. Jeśli wrzusz do urny pustą kartkę to zawsze pojawia się ryzyko, że ktoś z komisji przy liczeniu głosów skreśli coś za nas. Prawdopodobieństwo takiego przekrętu wszakże jest niewielkie, ale jednak... Lepiej dmuchać na zimne...
Wbrew pozorom KAŻDY JEDEN GŁOS MA ZNACZENIE. NIEWAŻNY TEŻ

http://images23.fotosik.pl/101/cf3e8813259764f2.jpg

Lila
14-10-2007, 20:12
A ja sobie głośno pomyślę...:)

Wygrywa PO,raczej nieznacznie .Z kim wchodzi w koalicję ,bo resortów siłowych nie odda za nic przecież.Więc nie z PiS-em.
Więc z kim ?
Zostaje LiD i Anonimowy Aleksander,pan Szmajdziński oraz nieudolny Olejniczak.Wtedy PiS idzie do opozycji....???
I opozycja ma prezydenta z prawem veta..
Kurczę,przewiduję taką jazdę,że nie będę ryzykować..
Przyznaję iż wolę aby wygrał PiS ,i aby uparty Donald poszedł w cholerę.Może wtedy dojdzie do tej koalicji,tak potrzebnej krajowi ???
I CBA jednak zostanie,bo choć sama byłam oburzona aresztowaniem znanego kardiologa,to jednak jego zdjęcia liczącego pieniądze z kopert,to była żenada...Okazało się,że był zwyczajnym łapówkarzem,aczkolwiek świetnym lekarzem..

Basia.
14-10-2007, 21:42
dobrze myślisz oj będzie się działo bez względu na to kto wygra.:mad: W cud gospodarczy nie wierzę nic a nic. Obym nie miała racji.

Ewita
14-10-2007, 21:47
dobrze myślisz oj będzie się działo bez względu na to kto wygra.:mad: W cud gospodarczy nie wierzę nic a nic. Obym nie miała racji.
będziesz ją miała, Basiu - niestety...

Malgorzata 50
14-10-2007, 23:49
A ja sobie głośno pomyślę...:)

Wygrywa PO,raczej nieznacznie .Z kim wchodzi w koalicję ,bo resortów siłowych nie odda za nic przecież.Więc nie z PiS-em.
Więc z kim ?
Zostaje LiD i Anonimowy Aleksander,pan Szmajdziński oraz nieudolny Olejniczak.Wtedy PiS idzie do opozycji....???
I opozycja ma prezydenta z prawem veta..
Kurczę,przewiduję taką jazdę,że nie będę ryzykować..
Przyznaję iż wolę aby wygrał PiS ,i aby uparty Donald poszedł w cholerę.Może wtedy dojdzie do tej koalicji,tak potrzebnej krajowi ???
I CBA jednak zostanie,bo choć sama byłam oburzona aresztowaniem znanego kardiologa,to jednak jego zdjęcia liczącego pieniądze z kopert,to była żenada...Okazało się,że był zwyczajnym łapówkarzem,aczkolwiek świetnym lekarzem..
jest jeszcze PSL i przeprosiny z PiSem ale NIE na warunkach Kaczyńskich ...i moze zagrać .Lid -nie i bardzo nie

Malgorzata 50
14-10-2007, 23:51
będziesz ją miała, Basiu - niestety... A ja nie wierze co prawda w cuda -ale wierzę ,ze moze się udać -jesli ci d....le(piiiiii) z prawa lewa i srodka przestana szarpac skore na niedźwiedziu -martwym zreszta a zaczną myslec ....
A uzupelniajac glos mlodego pokolenia jeszcze cytacik z podanego źródła jako memento:
Partia X mami ludzi kiełbasą wyborczą. Proponują mieszkanie i limuzynę dla każdego.
Ludzie słuchają i:

15% całego społeczeństwa jest na tyle tępa, żeby nie rozumieć, że jest to niemożliwe i jest to jedynie kiełbasa wyborcza.
85% ludzi jest na tyle inteligentnych, żeby śmiać się do rozpuku z tej śmierdzącej stęchlizną kiełbasy i wie, że partia X nie powinna dojść do władzy.

Lila
14-10-2007, 23:56
Małgoś,ale nie widzę tego.PSL to za mało..
PiS nie na warunkach Kaczorków ? A dlaczego ,skoro PO nie zgodziło się wejść do koalicji na warunkach zwycięzcy?
A teraz sytuacja jest inna.PiS ma prezydenta.....Wiem,że z Donaldem koalicja jest niemożliwa .Bo już byłaby dawno.

Czarno to wszystko widzę..
Chyba nam będzie trzeba wziąć miotły ,wtargnąć do Sejmu i wpieprzyć poniektórym.

Malgorzata 50
15-10-2007, 00:06
No dyć mowie juz o tym od dłuzszego czasu ,ze bez jakiegos porządnego pomachania miotla sie nie obejdzie .Mialas isc na króla i co????
A serio powiem krótko -wyłaczylam TV radio oraz inne publikatory i siedze sobie klikajac wesolo -nie bedę z powodu polityki psuc sobie humoru w niedziele wieczor.Zaraz sobie obejrze jakiś glupawy film i o!!!!

iwo1111
15-10-2007, 12:56
"Niedziela, 14 października, godzina 17, Stanin, niedaleko Łukowa, kościół św. Trójcy. Zbulwersowana mama opowiedziała mi o sytuacji zaistniałej podczas niedzielnej mszy świętej. Tamtejsi księża podczas mszy świętej prowadzili kampanię politycznę dla Prawa i Sprawiedliwości. Bulwersujące jest, że list biskupów Episkopatu Polski, który miał być odczytany tej niedzieli w kościołach w całej Polsce, nie został tam odczytany, bo był ... za długi.

Proboszcz parafii ks. Zygmunt Głębicki zamiast odczytać list biskupów, (w którym apelują do wiernych o udział w wyborach, nie wskazując na żadne ugrupowanie polityczne, apeluje by Polacy oddawali głosy zgodnie ze swoim sumieniem), postanowił wygłosić własną opinię na temat wyborów."

- Ksiądz oświadczył, iż swój głos należy oddać na "prawych i sprawiedliwych" jedynych w Polsce uczciwych ludzi. Ludzi, którzy walczą z korupcją i zakłamaniem. Jednak nie poprzestał na tym. Wyrażał obelżywe opinie na temat Aleksandra Kwaśniewskiego - odnośnie jego ostatnich zakrapianych wyczynów, oraz Donalda Tuska. Uznał, iż Donald Tusk nie jest tak naprawdę Polakiem, jest związany z Wehrmachtem. Generalnie całe kazanie utrzymane było w duchu walki wyborczej. Ksiądz dał też do zrozumienia, że jeśli się chce przystępować do komunii, to należy oddać głos na prawych, sprawiedliwych, dobrych ludzi walczących z korupcją - opowiada mama pani Klaudii.

Cały artykuł do poczytania http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4577644.html

Basia.
15-10-2007, 13:22
to jest niedopuszczalne, księża mają prawo jako obywatele Polski do swoich prywatnych sympatii politycznych natomiast moim zdaniem nie powinni prowadzić agitki w kościołach. Mogli tylko zachęcić wiernych do udziału w wyborach, okropne to wszystko.:mad:

Lila
15-10-2007, 14:38
to jest niedopuszczalne, księża mają prawo jako obywatele Polski do swoich prywatnych sympatii politycznych natomiast moim zdaniem nie powinni prowadzić agitki w kościołach. Mogli tylko zachęcić wiernych do udziału w wyborach, okropne to wszystko.:mad:

Zgadzam się.Wczoraj mój ulubiony Wojewódzki Kuba niejaki,agitował w swoim programie za PO.
Miał nieco większą widownię ,niż z ambony.Więc nie unikniemy tego...tej dalszej brutalizacji.Aż do ciszy wyborczej,aby nastąpiła jak najszybciej...

Ps.Dzisiaj usłyszałam,że PSL wyklucza koalicję z PiS.Śmieszne to i straszne zarazem.To dzielenie skóry na żywym jeszcze niedźwiedziu...

Pani Slowikowa
15-10-2007, 14:48
a ludzie teraz zyja wyborami wiec i ksiadz bylby wielkim hypokryta gdyby nie poruszyl sprawy wyborow.. No fakt ze moglby byc wiekszym dyplomata i nie agitowac na partie ktora lubi tylko wykrecic tak kota ogonem zeby nikt sie nie pomairkowal kogo on lubi....
Nieraz mysle ze dyplomacja to jest rownorzednik hypokryzjii :confused:

Bianka
15-10-2007, 14:54
a ludzie teraz zyja wyborami wiec i ksiadz bylby wielkim hypokryta gdyby nie poruszyl sprawy wyborow.. No fakt ze moglby byc wiekszym dyplomata i nie agitowac na partie ktora lubi tylko wykrecic tak kota ogonem zeby nikt sie nie pomairkowal kogo on lubi....
Droga Słowikowo, nasze społeczeństwo, szczególnie wiejskie, jest zacofane. Słowo księdza jest często wyrocznią.
A księża powinni zajmować się duszami, a nie coraz bardziej angażować w politykę. Zeby nie powiedzieć, że to jedyny temat, który ich w ogóle interesuje - temat władzy. Rząd dusz i ciał.
Kogo najbardziej nie cierpię w naszym społeczeństwie - to kler. Właśnie z tego powodu. A jeszcze niedawno byli mi obojętni. A jeszcze trochę wcześniej - darzyłam ich sympatią. Jak to się można zmienić.

Pani Slowikowa
15-10-2007, 15:23
Droga Słowikowo, nasze społeczeństwo, szczególnie wiejskie, jest zacofane. Słowo księdza jest często wyrocznią.
A księża powinni zajmować się duszami, a nie coraz bardziej angażować w politykę. Zeby nie powiedzieć, że to jedyny temat, który ich w ogóle interesuje - temat władzy. Rząd dusz i ciał.
Kogo najbardziej nie cierpię w naszym społeczeństwie - to kler. Właśnie z tego powodu. A jeszcze niedawno byli mi obojętni. A jeszcze trochę wcześniej - darzyłam ich sympatią. Jak to się można zmienić.
powinni zajmowac sie "duszami" Bo zanim ktos ta dusza zostanie to na razie jest czlowiekiem z cialem do nie przyczepionym ..:D
A za klerem ja sama nie przepadam tak zreszta jak za politykami... Trudno jest jednak pod jeden palszczyk wsadzic caly kler bez wyjatku i dostawac spasmow jak zobaczysz krzyzyk wiszacy na czyjej szyi ( tak jak w Kodzie Leaonardo Da'Vinci) Ksieza tez ludzie... nieraz dobrzy nieraz zli tak jak wszyscy.. i uwazam ze czy to na wsi czy to w miescie powinni byc szczerzy i mowic to co mysla a nie obwijac w bawelne..
A juz zupelnie nie wierze ze ludzie na wsi sa bardziej zacofani niz ci w miescie.. moze maja gorsze i ciezsze zycie, moze nie sa tacy wyksztalceni, moze po prostu sa bardziej konserwatywni..? Ale zacofani? Powiem wam ze w porownaniu z krajami w ktorych przezylam moje zycie ( Wlochy i Stany) to nasi wiesniacy sa super postepowi i madrzy... Skad wzielo by sie powiedzenie " chlopski Rozum" albo "sloma w butach zloto w glowie"????..A to ze lgna do kosciola bardziej niz inni? Robia to dlatego ze majac takie pracowite i ciezkie zycie i wierzcie mi ze ludzie w takich warunkach sa po prostu spragnieni czegos czystego i duchowego... To dla nich jest moze jakas odskocznia od codziennej prozy zycia??

małolata
15-10-2007, 23:02
Strona reklamowana w TV
http://www.21pazdziernika.pl/

http://www.21pazdziernika.pl/galeria_bannerow.php

jolita
16-10-2007, 10:48
.......
....http://www.tvn24.pl/wybory.html.......

iwo1111
16-10-2007, 13:55
"LE SOIR" KRYTYKUJE TORUŃSKIE RADIO

"Le Soir": Radio wspiera PiS

- Tradycjonalistyczna stacja katolicka także prowadzi kampanię - zauważa belgijski dziennik "Le Soir" i dodaje, że katolickie radio angażuje się wyraźnie po stronie Prawa i Sprawiedliwości.
- Żaden kandydat prawicowo-liberalnej opozycji z Platformy Obywatelskiej nie został zaproszony na antenę w ostatnich tygodniach, podczas gdy przedstawiciel PiS był prawie codziennie - podkreśla "Le Soir".

Gazeta pisze, że "ojciec Rydzyk dalej robi to, co chce na swojej antenie", angażując się w politykę mimo sprzeciwu części polskiego episkopatu. Według dziennika, zwłaszcza kardynał Stanisław Dziwisz krytycznie patrzy na mieszanie polityki i religii.

Alsko
16-10-2007, 14:20
Wygląda na to, że ojczulek jest i będzie :mad:

iwo1111
16-10-2007, 14:26
Wygląda na to, że ojczulek jest i będzie :mad:
A ja myślę, że w końcu "przyjdzie kryska, na matyska":D Czego z całego serca wyżej wymienionemu życzę:D

Alsko
16-10-2007, 14:55
Ale ile czasu to już trwa!!! Nie za długo?

Anielka
16-10-2007, 15:35
Iwonko nasze "pobożne" zyczenia swoja drogą a życie swoja.Pozdrawiam cieplutko.8435

Nika
16-10-2007, 16:36
http://www.fothost.pl/upload/07/42/41b5ef2b_rydzyk50.jpg (http://www.fothost.pl)

Basia.
16-10-2007, 16:39
spal ten "awans" o północy na rozstajnych drogach i trzy razy spluń przez lewe ramię bo w przeciwnym wypadku /odpukać/ do "awansu" dojśc może.:) :D :mad:

Jadka.Z
17-10-2007, 10:01
Jestem oburzona na syna a ostatnio i synową. Od dłuższego czasu syn usiłuje wywrzeć na mnie presję bym głosowała zgodnie z jago poglądami. Ostatnio składając życzenia i synowa stwierdziła że głosując tak jak sama myślę zrobię krzywdę wnuczkom bo przecież chodzi o przyszłe pokolenie a nie o mnie. Ja trwam przy swoim choć często usiłuję w rozmowach z przyjaciólmi dojść czyjej stronie racja. Przyznaję że często jestem zagubiona w sądach ale przecież ja też chcę dobra wnuczek. Jest mi przykro z powodu ich zachowania ale nie mogę ustąpić. Czy nie macie takich sytuacji. Oni chcieliby pozbawić mnie wolnegp wyboru i chyba mają mnie za głupią.:confused:

Lila
17-10-2007, 10:09
Jadka,trzymaj się swego zdania..:)
Być może niektórym młodym się wydaje iż to oni mają patent na mądrość i ich zdanie jest słuszne jedynie.
Nikt nie ma pewności,co i jak się zmieni .Może nic.Ale niech każdy kieruje się swoim rozumem

Anielka
17-10-2007, 10:13
Otwieram dzisiaj kompa i co widze u mojego dziecka na Gdau/zresztą bardzo mi sie podoba/"21 pażdziernika-spieprzaj dziadu"Pozdrawiam serdecznie i niech kazdy sam decyduje,kogo wybiera,narazie nikt nam praw do głosowania nie odebrał.Milego dnia wszystkim zycze.8473

Alsko
17-10-2007, 10:20
nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i też byłabym oburzona.

Masz swoje zdanie. Dzieci swoje. Można dyskutować. Ale to, co zrobiła synowa - to szantaż. Traktowanie Ciebie protekcjonalnie i jako narzędzie do osiągnięcia jedynie słusznych celów.

Może Twoje dzieci są bardzo rozgoryczone i stąd takie zachowanie?

Jadka.Z
17-10-2007, 12:17
No nie wiem, myślę że mają się za jedynie mądrych i bardzo chcą żeby było lepiej. Oczywiście że się nie dam ale kosztem urazy z ich strony. Celowo nie piszę jaką partię popieram bo to nieistotne.

Ewita
17-10-2007, 12:42
No nie wiem, myślę że mają się za jedynie mądrych i bardzo chcą żeby było lepiej. Oczywiście że się nie dam ale kosztem urazy z ich strony. Celowo nie piszę jaką partię popieram bo to nieistotne.
Masz rację, to nie ma znaczenia, kogo ktoś popiera. Smutne, jeśli polityka zaczyna być ważniejsza od kontaktów międzyludzkich:mad: a już w rodzinie - to bardziej niż smutne. A przecież wszyscy, albo prawie wszyscy twierdzą, że znają znaczenie słowa "tolerancja" i je stosują w życiu!

iwo1111
17-10-2007, 13:00
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1625075,news.html

Jakoś nie dali się przekonać jedynie słusznym K.
Szkoda tylko, że nie chce się im chodzić do tych "prawdziwych" urn. Ale może jednak..........

lorison
17-10-2007, 14:03
Może pójdą głosować.Za to w komentarzach
do tej wiadomości: 95% emerytów za PIS.

Nika
17-10-2007, 14:41
ale emeryci to tylko część społeczeństwa,dzisiaj podawali wyniki próbnego głosowania na krakowskich uczelniach-młodzi przede wszystkim glosowali na PO,potem na lewicę,a na końcu PIS...i nie dziwia mnie te rankingi-każde środowisko ma swoich faworytów

FeliksG
17-10-2007, 16:15
A ja sobie myślę, że hipkryzja jest zawsze szkodliwa. Szczególnie u osób, które z powołania i urzędu mają głosić dobro a nie fałsz, bo za fałsz właśnie, uznaję hipokryzję.
Biskupi, w liście do wiernych, udzielają przestrogi żeby swoim udziałem w wyborach obdarzyc zaufaniem tych, którzy zadbają o " godność osoby ludzkiej." To jest głęboka troska o człowieka tylko, dlaczego tego głosu nie słychać np. w sprawie godności i wogóle warunków odbywania tzw. odsiadki w więzieniach czy nawet aresztach? Tam też są osoby ludzkie i to wymagające specjalnej troski, bowiem zbłądziły. Prasa donosi, że w aresztach i więzieniach osadzonych jest 90 tyś. osób a miejsc, w tych placówkach, jest 60 tyś.
Pytanie rodzi się oczywiste: jak w tych warunkach można mówić o godności osoby ludzkiej? Owsze należy, ale głośno krzyczeć i domagać się zmian - poprawy bo ci ludzie mają być resocjalizowani. Nie dosłyszałem takiego wołania, mimo, że o godności - owszem, z wielką troską i namaszczeniem. Czy to nie jest hipokryzja?

Lila
17-10-2007, 16:27
Feliksie...bez urazy,aleś strzelił z kapiszona...:)

Ja mam w nosie godność w naszych więzieniach i aresztach,gdzie stawka żywieniowa jest o wiele wyższa niż w pierwszym lepszym domu pomocy społecznej..

Jeżeli zakapturzony bandzior wyrwie mi torebkę,uprzednio rozbiwszy mi głowę i ksiądz jeszcze będzie walczył o jego godność ludzką,to ja dziękuję za taką troskę...
Resocjalizacja to piękna idea,tylko mało kto w nią wierzy...

Pani Slowikowa
17-10-2007, 16:27
Biskupi, w liście do wiernych, udzielają przestrogi żeby swoim udziałem w wyborach obdarzyc zaufaniem tych, którzy zadbają o " godność osoby ludzkiej." To jest głęboka troska o człowieka tylko, dlaczego tego głosu nie słychać np. w sprawie godności i wogóle warunków odbywania tzw. odsiadki w więzieniach czy nawet aresztach? Tam też są osoby ludzkie i to wymagające specjalnej troski, bowiem zbłądziły. Prasa donosi, że w aresztach i więzieniach osadzonych jest 90 tyś. osób a miejsc, w tych placówkach, jest 60 tyś.
Pytanie rodzi się oczywiste: jak w tych warunkach można mówić o godności osoby ludzkiej? Owsze należy, ale głośno krzyczeć i domagać się zmian - poprawy bo ci ludzie mają być resocjalizowani. Nie dosłyszałem takiego wołania, mimo, że o godności - owszem, z wielką troską i namaszczeniem. Czy to nie jest hipokryzja?

Zeby wybierac tych ktorzy nie beda dbac o godnosc osoby ludzkiej??? Nie rozumiem co ty bys zrobil na ich miejscu...

Basia.
17-10-2007, 16:38
albo sanatoryjny za pieniądze podatników. Tam się trafia za karę z powodu popełnionych przestępstw nieraz tych najcięższych bo za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałty, pedofilę, rozboje. Więzienie powinno być takie żeby potencjalny recydywista mdlał z przerażenia na myśl, że może do niego znowu trafić. Powtarzam: to jest kara za popełnione uczynki. Dla sprawców ciężkich przestępstw nie powinno być przepustek /przerabiamy to od casu do czasu kiedy na przepustkach mordują albo gwałcą/, nie powinno być możliwości wyjścia na wolność po odbyciu połowy kary. Kara dożywocia powinna być karą dożywocia uniemożliwiającą wyjście na wolność po odsiedzeniu np. 30 lat.

Anielka
17-10-2007, 17:21
Do P.Słowikowej.Biskupi moja Kochana to niech sie zajmą krzewieniem wiary .Pozdrawiam cieplutko.8498

Bianka
17-10-2007, 17:54
[B]Ja mam w nosie godność w naszych więzieniach i aresztach,gdzie stawka żywieniowa jest o wiele wyższa niż w pierwszym lepszym domu pomocy społecznej..

Jeżeli zakapturzony bandzior wyrwie mi torebkę,uprzednio rozbiwszy mi głowę i ksiądz jeszcze będzie walczył o jego godność ludzką,to ja dziękuję za taką troskę...
Resocjalizacja to piękna idea,tylko mało kto w nią wierzy...
Podpisuję się pod tym obydwiema rękoma.

Bianka
17-10-2007, 17:57
albo sanatoryjny za pieniądze podatników. Tam się trafia za karę z powodu popełnionych przestępstw nieraz tych najcięższych bo za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałty, pedofilę, rozboje. Więzienie powinno być takie żeby potencjalny recydywista mdlał z przerażenia na myśl, że może do niego znowu trafić. Powtarzam: to jest kara za popełnione uczynki. Dla sprawców ciężkich przestępstw nie powinno być przepustek /przerabiamy to od casu do czasu kiedy na przepustkach mordują albo gwałcą/, nie powinno być możliwości wyjścia na wolność po odbyciu połowy kary. Kara dożywocia powinna być karą dożywocia uniemożliwiającą wyjście na wolność po odsiedzeniu np. 30 lat.
Otóż to. Zadbajmy o godność osobistą ludzi biednych, którzy nie mają na chleb z masłem, bo dostają grosze emerytury, o chorych, którzy nie mają za co się leczyć, o niedożywione, zaniedbane dzieci, a nie o bandziorów, łobuzów, przestępców i inne draństwo.

wuere'le
17-10-2007, 19:38
... i sądzicie, że to zapewni Wam , nam, PiS? No chyba, że przy pomocy CBS-u, podsłuchów.
Zauważcie, żę przedstawiciele PiS-u w ogóle nie mówią o ludziach, tylko o sobie!

Bianka
17-10-2007, 19:42
... i sądzicie, że to zapewni Wam , nam, PiS? No chyba, że przy pomocy CBS-u, podsłuchów.
Zauważcie, żę przedstawiciele PiS-u w ogóle nie mówią o ludziach, tylko o sobie!
Dlaczego PiS? Ja nie głosuję na PiS!

Lila
17-10-2007, 19:51

....jakby co.:D

Ja osobiście nie mogę znieść ględzenia o Irlandii..

Bożesz mój....Polsko...kocham Cię jak...jak ? ..jak Irlandię...

Ps.Filipiny to piękne wyspy jednak...:D

chickita
17-10-2007, 20:02
Nie dojade to i nie glosuję. Znaczy, ze co jak źle wybiorą to i tak bedzie moja wina? Tak nie mozna, jam nie jest winna.

FeliksG
17-10-2007, 20:08
Mój post traktował o hipokryzji na przykładzie poszanowania godności osoby ludzkiej. Przypisywanie mi wskazania żeby wybierać polityków przeciwnych,temu poszanowaniu, rozmija się całkowicie a duchem i literą mojej wypowiedzi. Apel biskupów, gdyby bez podtekstu zawartego w słowach zalecających wybieranie ludzi prawych i sprawiedliwych, byłby zrozumiały choć nie do końca uzasadniony. Wobec totalnego rozpasania naszych polityków, nigdy nie za dużo upomnień.
Mówienie jednak o godności osoby ludzkiej, w sposób wybiorczy, bez reagowania na inne , tego typu przypadki, jest hipokruzją.
Nadinterpretacją mojej wypowiedzi jest, również, twierdzenie jakobym ujmował się za kryminalistami. Jesteśmy, my Polacy, przystosowani do życia w kulturze śródziemnomorskiej a od 2 tyś. lat, rozwiniętej w chrześcijaństwo i te dwa fakty stanowią o naszym postrzeganiu godności osoby ludzkiej.
Czy człowiek, który popełnił przestępstwo, grzech traci tę godność? Nie, nie traci jej, natomiast, ponosi konsekwencje swego czynu. Idzie do więzienia, dostaje pokutę a po lch odbyciu, wraca i jest normalnym członkiem społeczeństwa. Więzienie czy pokuta, mają mu ułatwić ten powrót .
Wszystkie Wasze uwagi o okropnych skutkach przestępczości sa słuszne i walka z tym zjawiskiem jest konieczna, ale...Człowiek to brzmi dumnie i o godność osoby ludzkiej trzeba dbać zawsze i w każdej sytuacji a nie tylko w koniunkturalnych przypadkach.

Pani Slowikowa
17-10-2007, 20:18
Mówienie jednak o godności osoby ludzkiej, w sposób wybiorczy, bez reagowania na inne , tego typu przypadki, jest hipokruzją.
.

czy apel biskupow , twoim zdaniem, powinien byc sformulowany inaczej?? Daj przyklad jak... aby nie byl hipokryzja..

Basia.
17-10-2007, 20:24
byłam chrzczona, przystępowałam do I komumnii Św., byłam bierzmowana bo taka była wola moich rodziców. Czy człowiek, który popełni przestępstwo, zbrodnię i się wyspowiada wyrazi skruchę powinien być oczyszczony od razu? Mopim zdaniem nie, powinien odpokutowac i z pokorą przyjmowac pokutę. Dopóki nie odpokutuje swoich występków mówienie o godności jest niestosowne. Pobyt w więzieniu jest karą za występki a nie przechowalnią dla bandziorów.

chickita
17-10-2007, 21:33
Stoję murem za Basią!!!!

Gabi K.
17-10-2007, 21:43
Ja mam w nosie godność w naszych więzieniach i aresztach,gdzie stawka żywieniowa jest o wiele wyższa niż w pierwszym lepszym domu pomocy społecznej..

Cytuję tu Lilę

Lila jak zwykle, niezwykle trafnie wystrzeliła!
Pracuję w Domu Pomocy i to dla tych jeszcze bardziej pokrzywdzonych, bo z upośledzeniem psychoruchowym,stawka żywieniowa dzienna to skandal!

"Ja osobiście nie mogę znieść ględzenia o Irlandii.". ja też.

małolata
17-10-2007, 21:50
Założenie butów 30 sek.
Spacer do lokalu wyborczego 600 sek.
Oddanie glosu 120 sek.
Ujrzenie niezadowolonej miny kaczora po wyborach BEZCENNE

Koniecznie przekaz dalej :)

Basia.
17-10-2007, 22:02
Założenie butów 30 sek.
Spacer do lokalu wyborczego 600 sek.
Oddanie glosu 120 sek.
Ujrzenie niezadowolonej miny kaczora po wyborach BEZCENNE

Koniecznie przekaz dalej :)
żeby zobaczyć zadowoloną minę Kaczora, bo to dla mnie jest bezcenne. Zgodnie z tym co deklarowałam wcześniej /jestem w internecie w moherowym bereciku/ głosuję na PiS.

jolita
17-10-2007, 22:04
najsłuszniejsza uwaga dnia! Gratuluję J.

Lila
17-10-2007, 22:06
Tak se pomyślę głośno...

Też idę głosować.A ile warte będzie zobaczenie zadowolonej miny kaczora ??

Ciekawe te wybory w tym roku.Wydaje mi się,że wygraną będzie........frekwencja.

Ewita
17-10-2007, 22:06
żeby zobaczyć zadowoloną minę Kaczora, bo to dla mnie jest bezcenne. Zgodnie z tym co deklarowałam wcześniej /jestem w internecie w moherowym bereciku/ głosuję na PiS.
Basieńko! A głosuj nawet na czarownice z Salem! I tak cię lubię i już!

jolita
17-10-2007, 22:11
'Święty Boże nie pomoże' - i tak Cię lubię.....

Basia.
17-10-2007, 23:45
dno wklęsłe, przez takich jak ona zginał Stanisław Pyjas, Bartoszcze, ksiądz Popiełuszko i wielu innych. Urodziłam się po wojnie ale skóra mi cierpnie na myśl o tym co w tamtych czasach się dzialo "dzięki" ludziom jej podobnych. Dzięki takiej kreaturze w kwietniu /wielki piątek/1944 r. został aresztowany na zebraniu w kawiarni na Miodowej w Warszawie mój teść, nigdy nie wrócił do domu zostal przewieziony na Pawiak a potem zamordowany. Rodzina dostała pismo, że zmarł na atak serca, nie ma prawdziwego grobu ..... ma grób symboliczny. Wypowiedź Pana Bartoszewskiego, Tuska i innych "słusznych" polityków jest dla mnie nie do przyjęcia. Pan Bartoszewski do niedawna był członkiem Rady Nadzorczej w LOT, nie wiem co ożywczego mógł wnieść do tej instytucji, wiem natomiast że brał niezłą kase i załatwił dobre stanowisko swojemu bratankowi "po linii i na bazie". Jak w grę wchodzi kasa ...... dalej się nie wypowiadam.

Lila
18-10-2007, 09:37
Babciu Oli...słusznie zauważyłaś.Biedna ,zdradzona i szlochająca kobieta ma karteczkę- wspomagacza.
A to gadanie ,że ją podszedł uczuciowo..
To ja mnie ktoś podejdzie uczuciowo i każe mi zrobić świństwo,to kto będzie winny ...Ja ? ...czy może uczuciowy podchadzacz ?

tulpe
18-10-2007, 09:52
Tak to normalne z zaulka przygladac sie ,a potem krzyczec bo zly na stanowisku. Zal mi takie cos sluchac.
POlsko, gdzie sa twoi odwazni Obywatele?
ci co twarza w twarz szli i möwili co chca.a nie z ukrycia.
Zeby dojsc do tego co sie chce trzeba takze od siebie cos dolozyc.

Lila
18-10-2007, 10:01
[QUOTE=tulpe]Tak to normalne z zaulka przygladac sie ,a potem krzyczec bo zly na stanowisku. Zal mi takie cos sluchac.
Zeby dojsc do tego co sie chce trzeba takze od siebie cos dolozyc.[/QUOT

Tuszę...iż nie do mnie to orędzie ???:)

Bo ja i zaułek wykluczamy się nawzajem..

Basia.
18-10-2007, 10:34
[quote=tulpe]Tak to normalne z zaulka przygladac sie ,a potem krzyczec bo zly na stanowisku. Zal mi takie cos sluchac.
Zeby dojsc do tego co sie chce trzeba takze od siebie cos dolozyc.[/QUOT

Tuszę...iż nie do mnie to orędzie ???:)

Bo ja i zaułek wykluczamy się nawzajem..
kiedy trzeba atakuję jak bullterrier czołowo bez względu na wszystko i na wszystkich.

Bianka
18-10-2007, 11:15
http://www.grzegorzkarpinski.pl/gra/

Uwaga: trochę powoli działa, nie wychodźcie przedwcześnie

an_inna
18-10-2007, 14:00
Bianco, niestety nie zdążyłam i każą mi emigrować do Irlandii:mad: Wolę jednak na emigrację wewnętrzną. W dniu wyborów wrócę na chwilę i zdążę:)

liduszka
18-10-2007, 17:22
Bardzo chcialabym isc na wybory. Musialabym jechac do Ambasady a to troche daleko . Zostane w domu i bede sledzila w internecie , kogo Polacy wybiora. Dobrego wyboru !

Malgorzata 50
18-10-2007, 17:36
Tak to normalne z zaulka przygladac sie ,a potem krzyczec bo zly na stanowisku. Zal mi takie cos sluchac.
Zeby dojsc do tego co sie chce trzeba takze od siebie cos dolozyc. Tulpe orędzie zaiste dramatyczne ino ...gdzie ten zaulek.......Protestuje stanowczo przeciwko odmawianiu Polakom mieszkajacym z granica prawa do a) głosowania,b) wyrazania swoich opinii na temat tego. co sie dzieje w kraju -z daleka widać lepiej nie zauważylas...????
Moi oddani obywatele sa wszędzie ,czasem ci bedący daleko sa nawet bardziej oddani od tych,rozdzierajacych szaty jedna reką ,a sięgajacych do mojej skromnej kasy drugą.Pozdrawiam Polska.

Malgorzata 50
18-10-2007, 17:40
Jesli chodzi o upadła poslanke Sawicka -zniesmavczyl mnie placz z kartki zakończony efektownym zemdleniem .Ale mam watpliwosci co do czystosci dzialań tepicieli korupcji....wiec NIE glosuje na PiS .A na kogo ...cholera oto jest pytanie!Basiu nic mnie nie jest w stanie zrazic do prof.Bartoszewskiego .

Ewita
18-10-2007, 17:47
Jesli chodzi o upadła poslanke Sawicka -zniesmavczyl mnie placz z kartki zakończony efektownym zemdleniem .Ale mam watpliwosci co do czystosci dzialań tepicieli korupcji....wiec NIE glosuje na PiS .A na kogo ...cholera oto jest pytanie!Basiu nic mnie nie jest w stanie zrazic do prof.Bartoszewskiego .
Ta pani budzi niesmak, ale i niesmak budzi wyciągnięcie sprawy w takim momencie i w taki sposób. A Bartoszewskiego cenię - chociaż może niekoniecznie kocham. Mądry gość!

Malgorzata 50
18-10-2007, 17:48
Własnie to chcialam w niedoskonaly i pokretny sposob powiedzieć

Pani Slowikowa
18-10-2007, 18:03
Ja przy wyborze na kogo glosowac jezeli nie ma na kogo robie tak: Na jedna szale klade wszystkie zalety jednej partii i na druga szale to samo z druga partia.. Potem wady w ten sam sposob.. Metoda matematyczna wychodzi mi jakie bedzie najmniejsze zlo ...i na tych glosuje i juz..

Acha jezeli ktos wyraznie wystepuje z niebezpiecznymi pogladami ( dla mnie osobiscie) to tego czlowieka od razu eliminuje jako kandydata wraz z jego partia...
Bo moj prywatny interes tez sie liczy nie tylko dobro narodu..:rolleyes:

Bianka
18-10-2007, 18:09
Dobro narodu to suma dobra (dóbr?) wszystkich obywateli, czyż nie? :)

Pani Slowikowa
18-10-2007, 18:15
Dobro narodu jet suma dobr wszystkich obywateli... tylko moje obywatelstwo wydaje mi sie( i tu mozecie sobie pomyslec ze jestem egoistka) najwazniejsze... Bo na przyklad jezeli tzw... dobrem narodu byloby wywalenie mnie z kraju to to dobro mi sie nie podoba w zwiazku z tym na nie nie glosuje...

FeliksG
18-10-2007, 18:39
Własnie to chcialam w niedoskonaly i pokretny sposob powiedzieć
To jak się już /na/ wrócicie, z tego politykowania, na naszą łajbę, to ja się Was zapytam czyście się zdecydowały? Nie, nie o wyborach mowię tylko o tym kochaniu. Stałość w uczuciach to podobno, wartościowa cecha, a Wy co? Raz wyznajecie miłość kapitanowi a zaraz potem, jakiemuś prof.
Waham się, jak nasi wyborcy, czy wtej sytuacji wypada przekazywać pozdrowienia. A jak zostaną odrzucone?

Ewita
18-10-2007, 18:53
Jeśli o uczucia do ciebie idzie - to ja jestem stała i niezmienna!

tar-ninka
18-10-2007, 19:02
Kapitanie nasze uczucia do ciebie nie podlegaja ani glosowaniu ani zadnej dyskusji . Wszystkie Majtki i Stringi bardzo cie szanuja , i zapraszaja jutro na mala impreze na naszej łajbie:)

Malgorzata 50
18-10-2007, 19:14
Feliksie kpitanie -nie kokietuj przeciez wiesz ,że jesteś poza wszelka konkurencją .

Bianka
18-10-2007, 19:41
Dobro narodu jet suma dobr wszystkich obywateli... tylko moje obywatelstwo wydaje mi sie( i tu mozecie sobie pomyslec ze jestem egoistka) najwazniejsze... Bo na przyklad jezeli tzw... dobrem narodu byloby wywalenie mnie z kraju to to dobro mi sie nie podoba w zwiazku z tym na nie nie glosuje...
Nie rozumiem.

Lila
18-10-2007, 19:51
Ta pani budzi niesmak, ale i niesmak budzi wyciągnięcie sprawy w takim momencie i w taki sposób. A Bartoszewskiego cenię - chociaż może niekoniecznie kocham. Mądry gość!..

Gdyby Bronisław Komorowski zgodził się na utworzenie komisji do zbadania tej sprawy,nie wyszłoby to teraz na jaw.Teraz- ale później tak,tym bardziej ,że pieniążków niet.
I kilka osób głosujących na PO mogłoby mieć pretensje o źle ulokowane uczucia..

Ps.prof.Bartoszewski zawsze miał wielkie serce i wielki umysł.
Miał.
Panta rhei..

Lila
18-10-2007, 19:54
Faktycznie Asiu...kto śmie Cię wyganiać z kraju i z jakiego ? Powiedz !
Mam nadzieję,że rząd USA nie był aż tak nieostrożny?

FeliksG
18-10-2007, 19:55
[QUOTE=Ewita]Ta pani budzi niesmak, ale i niesmak budzi wyciągnięcie sprawy w takim momencie i w taki sposób.
Rozprawiacie , niezbyt pochlebnie, o jakiejś Pani a ja nie wiem o kim. Czy to może chodzi tę kandydatkę na żonę cośmy, jakiś czas temu, o niej plotkowali?
Pogubiłem się w tym wszystkim a to dlatego, żę jestem na emigracji wewnętrznej, gazet nie czytam, Tv nie oglądam, radia nie słucham to.....nic nie wiem. Pytam o to, trochę z ciekawości a trochę w trosce o Was - bo jakby się okazało, że to jest ta kandydatka to...ABW sie Wami zajmie i..... co wtedy?PS, a nie trzymajcie mnie za długo w nieświadomości.
Pozdrawiam.

Pani Slowikowa
18-10-2007, 20:00
Faktycznie Asiu...kto śmie Cię wyganiać z kraju i z jakiego ? Powiedz !
Mam nadzieję,że rząd USA nie był aż tak nieostrożny?

Na razie jeszcze nikt mnie nie wywala ale..jezeli jakis chcialby to na pewno nie bedzie moim ulubionym politykiem ani kandydatem na prezydenta..
Najwyzej moglby byc kandydatem na........no nie bede sie tu brzydko wyrazac..

Alsko
18-10-2007, 20:02
Ty zamiast się domagać dowodów miłości do Ciebie - powinieneś podziwiać swoją załogę wychowaną przez siebie.
Jeśli na tym wątku nie doszło do awantury zakończonej na sabacie mordobiciem - to o czymś świadczy, nie? Widziałeś fotoreportaż? Słowo majtki daję: nie wzywano pogotowia!!! Wręcz przeciwnie, ogólne miłowanie na twarzach się wymalowało.

Lila
18-10-2007, 20:06
Ależ Asiu.A za co można kogokolwiek wywalić z kraju...:)

My tu wszystkie trzymamy się Polski jak kleszcz psiej szyi.I nawet po upasieniu się jej krwią / co nam nie grozi,raczej zdechniemy z głodu / ,nie zamierzamy od niej odpaść.
No ,chyba że czasowo...
Ale ręczę głową iż nasze kości same się przywloką do naszej polskiej ziemi.

Nasza Ojczyzna,skąd nasz ród !!! ...jak powiedział Winnetou..

Pani Slowikowa
18-10-2007, 20:15
No wlasnie ze nie wszystkie...:rolleyes:
A polityk ktory pozwala na to wykrawienie do czego sie nadaje???

Lila
18-10-2007, 20:21
Hmmm...Asieńko .Jaka krew na litość boską ? Już się leje ?
Wszak do 13 -go grudnia jeszcze trochę czasu ?

Pani Slowikowa
18-10-2007, 20:32
Polska sie wykrawia bo mlodziez i nie tylko z niej ucieka... zostanie korpus bez krwi...

chaliniak
18-10-2007, 21:25
Wczoraj znajoma właśnie pytała-Na kogo pan głosuje? Odparłem, trzeba wybrać mniejsze zło. Potwierdzam opinię Pani Słowikowej. Trzeba rozważyć we własnej głowie, zbilansować i głosowac. Na tych lepszych - odpowiadam pytajacych niech se dumają kto u mnie lepszy.

Lila
18-10-2007, 21:32
Polska sie wykrawia bo mlodziez i nie tylko z niej ucieka... zostanie korpus bez krwi...

...Jak pięknie to nazwałaś Asiu..
Hej marsz,Pierwszy Korpus nasz...itd...

A ten właściwy z Andersem na białym koniu nigdy nie wrócił.I Polska się wykrwawiła autentycznie.Pokolenie Kolumbów legło pod Monte Cassino,pod Lenino - specjalnie wysłane na rzeź,w okupowanej Warszawie ...
A było to pokolenie wartościowe,wychowane w miłości do wolnej Ojczyzny a nie do jałtańskiego kadłubka..
A Polska jest.I będzie....Mimo fal emigracji politycznych.Ta jest ekonomiczna.

Pani Slowikowa
18-10-2007, 22:26
ktos mnie poprosil... nie znam ale wysylam bo obiecalam

http://www.gosiewska.waw.pl/

Karol X
18-10-2007, 22:29
http://www.youtube.com/watch?v=nWYfcOi7cpM

Pani Slowikowa
18-10-2007, 22:30
...Jak pięknie to nazwałaś Asiu..
Hej marsz,Pierwszy Korpus nasz...itd...

A ten właściwy z Andersem na białym koniu nigdy nie wrócił.I Polska się wykrwawiła autentycznie.Pokolenie Kolumbów legło pod Monte Cassino,pod Lenino - specjalnie wysłane na rzeź,w okupowanej Warszawie ...
A było to pokolenie wartościowe,wychowane w miłości do wolnej Ojczyzny a nie do jałtańskiego kadłubka..
A Polska jest.I będzie....Mimo fal emigracji politycznych.Ta jest ekonomiczna.

Chcialabym aby kiedys mowiono ze nasze pokolenie tez bylo wartosciowe... ale chyba tak nie bedzie..

kufa86
18-10-2007, 22:47
Idę głosować, test:
z tego wynika, że najbliżej mi do poglądów Janusza Korwina Mikke.

Bianka
19-10-2007, 06:24
Chcialabym aby kiedys mowiono ze nasze pokolenie tez bylo wartosciowe... ale chyba tak nie bedzie..
Zależy, kto będzie sędzią

Nika
19-10-2007, 08:14
Skąd taki pesymizm-nasze pokolenie,czyli ludzi urodzonych w pierszym dzisięcioleciu powojennymmówię o zwykłym obywatelu-ma przecież za sobą wiele osiągnięć:uczciwą pracę,zdobywanie wykształcenia,walkę z komuną,szacunek dla tradycji i wartości przekazywanych nam przez rodziców..

Lila
19-10-2007, 09:51
Nika..owszem,i ja przecież to pokolenie..

Ale nie biegałyśmy z butelkami z benzyną,nie broniłyśmy barykad,nie wysadzałayśmy pociągów / no...ja plułam z wiaduktu ,celując w komin /....nie jechałyśmy kibitkami na Sybir za naszymi mężami...no i krew nasza nie wsiąkała w ziemię ojczystą..
Zero romantyzmu..
Ale dla nas lepiej..

Bianka
19-10-2007, 09:55
Lila, i oby tak dalej. Mniej romantyzmu, więcej zdrowego rozsądku...

Basia.
19-10-2007, 09:58
Nika..owszem,i ja przecież to pokolenie..

Ale nie biegałyśmy z butelkami z benzyną,nie broniłyśmy barykad,nie wysadzałayśmy pociągów / no...ja plułam z wiaduktu ,celując w komin /....nie jechałyśmy kibitkami na Sybir za naszymi mężami...no i krew nasza nie wsiąkała w ziemię ojczystą..
Zero romantyzmu..
Ale dla nas lepiej..
i to nasze pokolenie przyczyniło się do obalenia poprzedniego systemu. Romantyzmu może i mało bo przenoszenie przez Parki Skaryszewki trzeciego dnia stanu wojennego trefnych materiałów kolegi/ któremu groziło internowanie/ do swojego mieszkania to nic takiego ale powiem Wam, że drugiego dnia stanu wojennego kiedy szłam do pracy plułam razem z innymi pod nogi żołnierzy. Dziwiłam się w duchu, że oni nie reagowali może było im wstyd?

Lila
19-10-2007, 10:03
Basieńko,skąd mieli wiedzieć ,że to wyraz pogardy ?
Może myśleli ,że masz suchoty galopujące,jako że mrozy były ciężkie ,i biedna musisz sobie ulżyć spuszczając flegmę z oskrzeli ????

Basia.
19-10-2007, 10:19
Basieńko,skąd mieli wiedzieć ,że to wyraz pogardy ?
Może myśleli ,że masz suchoty galopujące,jako że mrozy były ciężkie ,i biedna musisz sobie ulżyć spuszczając flegmę z oskrzeli ????
znając "bystrość umysłu" dzielnych wojaków. Pracowałam bardzo blisko KC, w budynku gdzie urzędował Urząd Kontroli Prasy i Widowisk /tak się to chyba nazywało/, nie mogliśmy wyrobić w biurze i poszliśmy do winiarni Ewa. Siedzieliśmy tam i bluzgaliśmy głośno na ten stan wojenny, wojacy zaglądali często do winiarni i chociaż w czasie godzin pracy było w niej mnóstwo ludzi nie reagowali. Mój Tadzio 3 dnia stanu wojennego trafił do pudła na 48 godzin za to, że przebywał w autobusie w czasie godziny policyjnej. Zgodnie z postanowieniem sądu wyrok wisiał na tablicy ogłoszeń w biurze przez kilka dni, biedny Tadzio dostał dużą jak na tamte czasy karę pieniężną, dyrekcja mu to wyrownała w premii. Pobyt na dołku wspominał sympatycznie bo w sąsiedniej celi siedzialy k.....y i śpiewały piosenki. Jeden z towarzyszy Tadzia z celi chciał się wysikać to mu kazali zrobić to przez kraty więc zrobił chłopina, wtedy k.....y zaczęły obrażać milicjantów więc ogólnie było bardzo rozrywkowo.:)

Nika
19-10-2007, 10:54
czy tylko walka typu -z szbelką na czołgi oznacza romantyzm?czy to nie sterotyp.Lilusiu?Każde pokolenie żyje w innych warunkach,amimotoma szanse naromantyczne zrywy-a marzec to co?

iwo1111
19-10-2007, 14:02
Dziś (Piątek, 19 X 2007), wczesnym popołudniem, została ostatecznie wyjaśniona sprawa Grupy Trzymającej Służbę Zdrowia.

Jak czytamy w raporcie CBA, potwierdzono istnienie zorganizowanej grupy lobbyngowo-przestępczej o charakterze mafijnym. Jej nazwa to Przestępstwo i Samochwalstwo (PiS). Grupa ta, stosując wszelkie dostępne metody, od dwóch lat umieszczała swoich ludzi we wszystkich instytucjach publicznych związanych ze służbą zdrowia. Miała także zorganizowaną siatkę agentów w mediach publicznych. Akcja pod kryptonimem Cztero-etapowa Reanimacja Populistów (IV RP) długo uchodziła uwadze funkcjonariuszy CBA. Jedną z trudności był fakt, iż klon przywódcy grupy mylił funkcjonariuszy CBA pojawiając się w miejscach innych niż te, które wskazywali informatorzy.

Grupa wpadła, przez zbyt regularne i zbyt hałaśliwe spotkania w opanowanej przez siebie siedzibie. Z naszych źródeł wynika, iż miały one miejsce w okolicach ulicy Wiejskiej w Warszawie. CBA, ze względu na dobro śledztwa, nie ujawnia na razie szczegółów.

Prokuratura postawiła już liderów grupy w stan oskarżenia. Rozprawa, zakończona wydaniem wyroku, odbędzie się w najbliższą niedzielę (21 X 2007) w godzinach 6:00 - 20:00. Ze względu na liczny skład sędziowski, ostateczny wymiar kary zostanie ogłoszony w ciągu kilkudziesięciu godzin od zakończenia rozprawy.

Będziemy Państwa informowali na bieżąco...

Podpisano
Ędward Ącki
Rzecznik Całodobowego Biura Aferalnego (CBA)

Malgorzata 50
19-10-2007, 14:06
Ącki....Ącki.....mam nareszcie swego kandydata ale ciiiiiicho cisza wyborcza nadchodzi.....

Malgorzata 50
19-10-2007, 14:10
Basia i co, chcesz powtórki z rozrywki......Jesli twoi faworyci dojdą do władzy niezbadane są wyroki opatrznosci....

Basia.
19-10-2007, 14:12
Basia i co, chcesz powtórki z rozrywki......Jesli twoi faworyci dojdą do władzy niezbadane są wyroki opatrznosci....
no co Ty? :confused:

Malgorzata 50
19-10-2007, 14:14
Oj goraczke mam ....ale dla mnie wieje grozą zewsząd wiec chyba jednak Ącki....

iwo1111
19-10-2007, 14:18
Gdański zjazd wyreżyserował Jacek Kurski, kierował obradami razem z dwójką swoich bliskich współpracowników. Poseł najpierw zaprosił zebranych na występ Tolka Filipkowskiego, a następnie poprosił o zabranie głosu Andrzeja Cenacewicza, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w Grupie Lotos. Cenacewicz oskarżył władze swojej firmy o udział w „układzie”.

„Wierzę, że po tym zjeździe ruszymy z kopyta z porządkowaniem spraw w Trójmieście. Trzeba znaleźć sposób, żeby odzyskać Gdańsk i Pomorze, bo rządzi tu wciąż ten sam układ - kiedyś Unia Wolności, a dziś Platforma Obywatelska. Soki temu układowi dostarcza Grupa Lotos. Półtoraroczna bezkarność spowodowała, że ten wrzód trzeba wyrwać.”

Blisko 300 delegatów PiS nagrodziło te słowa oklaskami. W przedwyborczym, zamkniętym dla mediów przemówieniu poseł Jacek Kurski przedstawił swój program: „Możemy udowodnić, że Pomorze potrafi być pisowskie. To jest początek, a jeśli spotkamy się tu za trzy lata, to zobaczycie - PiS na Pomorzu będzie wielki. Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie - tych miejsc, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić.”

Poseł zadeklarował też pomoc dla członków partii: - 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającemu rządowi.
Jacek Kurski zapowiedział, że za jego rządów nie będzie „rozumowania mówiącego, że z PO trzeba się dogadywać”.

„Robiąc coś dla województwa, należy robić coś dla wzmocnienia własnej formacji. I tak się trzeba zachowywać” - dodał.

Kurski został prezesem, zdobywając poparcie 211 delegatów, przeciw było 32.

Ewita
19-10-2007, 14:18
Małgosiu, chyba rzeczywiście gorączkujesz... Niezależnie od moich sympatii i antypatii takie ogłoszenia, jak to powyżej uważam za żenujące! Przecież coś podobnego mogłabym od ręki napisać o PO i LiD-ie!

Lila
19-10-2007, 14:21
Małgosiu, chyba rzeczywiście gorączkujesz... Niezależnie od moich sympatii i antypatii takie ogłoszenia, jak to powyżej uważam za żenujące! Przecież coś podobnego mogłabym od ręki napisać o PO i LiD-ie!

Pozwól iż Cię uściskam..
Jasne.Kabaret to można napisać nawet z pogrzebu kości nieznanego żołnierza...

No,cóż.Ja w zgodzie z moim beretem pozostając,padam do nóżek...:D

Malgorzata 50
19-10-2007, 14:22
Ale ja nie do tych smieci sie odnosze bo to mnie kompletnie nie rusza -i uwazam ze ze wszystkich stron tropienie "spiskow" wymyslanie "haków" itd jest rownie obrzydliwe .Natomiast PiS-u sie autentycznie boje .Nie mam zaufania do karłow o dykatatorskich zapedach

Ewita
19-10-2007, 14:28
Ale ja nie do tych smieci sie odnosze bo to mnie kompletnie nie rusza -i uwazam ze ze wszystkich stron tropienie "spiskow" wymyslanie "haków" itd jest rownie obrzydliwe .Natomiast PiS-u sie autentycznie boje .Nie mam zaufania do karłow o dykatatorskich zapedach
I to bardzo! Historia zna przypadki podobne, a tu jest ich dwóch... Metody mnie jednakże zbrzydziły totalnie!:mad:

Lila
19-10-2007, 14:29
Małgoś ,nie bój się...Historia pokazuje,że mali potrafili być wielcy..
Oczywiście wielki Kaczor nieodmiennie będzie się nam kojarzył z kaczorem Donaldem.Ale sam los tak chce,aby jego kontrkandydat Donald - kojarzył się nam również z Kaczorem.
No...młodsi mogą mieć na myśli balona...tj.gumę do żucia, z której po intensywnym żuciu,wypuszczało się z paszczy efektownego balona..:)

kurczę...ale retoryka.Czy ja czasem nie byłam w jakimś wcieleniu Seneką ?

Pani Slowikowa
19-10-2007, 15:42
czy ta mafia w paskownicy sie skonczy??

http://www.youtube.com/watch?v=Exm5C9y1vH8&mode=related&search=

Malgorzata 50
19-10-2007, 15:45
Asiu to jest znany wszystkim spot wyborczy z cyklu "lejemy sie równo po pyskach" ja tam oddaje swój bezcenny głos na Ąckiego.....

Pani Slowikowa
19-10-2007, 15:47
z tymi "reklamami" :D

A kto to acki??

Alsko
19-10-2007, 16:37
że cisza wyborcza obowiązuje także w Internecie. Dotyczy m.in. stron prywatnych oraz wszystkich komunikatorów. Przewidziane kary jeżą włos na głowie.
Ciekawe, jak to sprawdzą i kiedy...

Asiu, Ącki to showman Szymon Majewski. Ma swoją stronę jako założyciel partii Ędward Ącki. Chyba mu imienia nie pomyliłam.

ed-q
19-10-2007, 16:54
Powiadają, że „media” są 4-tą władzą! To NIEPRAWDA! One są teraz „PIERWSZĄ WŁADZĄ”, bo potrafią „UROBIĆ” sporą część społeczeństwa wg „zamówień” ludzi nimi władającymi! I to wbrew oczywistym faktom, wbrew rzeczywistości!
Najlepszym przykładem tego jest tutaj ta pseudo „dyskusja”!
Niby żarty, niby kpiny, ale całość zdecydowanie przeciwko temu, co obecnie w Polsce się dzieje!
Nawet ewidentne łapownictwo i planowane "przewały", czytaj "kręcenie lodów", czy rozdawnictwo akcji za wyborcze poparcie, jest tu "żartobliwie" komentowane, jak coś zupełnie "normalnego"! A to przecież W A SZ E i moje pieniądze, wiec wara...... Dlaczego tu nie ma żadnej osobistej, rzetelnej, obiektywnej oceny o co tak naprawdę idzie? Tylko.... Kaczyńscy to gnomy żądne władzy! ….Z G R O Z A !! Co chcemy pozostawić naszym dzieciom i wnukom? Ofertę pracy w ...międzynarodowym ...F O L W A R K U ?

Quo VADIS Polonia?!

PS. Wbaczcie, ale, mimo całej sympatii do Was, nie mogłem pozostać obojętnym!

Alsko
19-10-2007, 17:12
mnie nie urobiły media. Od bardzo dawna jestem dorosła. Mam swoje przekonania wyrobione na podstawie obserwacji tego, co kto robi. Bo i w słowa nie można wierzyć. Natomiast czyny są >mierzalne< Wierzę, że swoim głosem nie zrobię krzywdy moim wnukom.

I żadne forum mnie nie przekona do zmiany zdania. Nie potrzebuję rzetelnej obiektywnej oceny tu, na forum. Zresztą, popatrz, jaki ma tytuł ten wątek...

Wiem, że jesteś zwolennikiem PiSu. Ja nie. Ale nie zabieram głosu i nikogo nie usiłuję przekonać do swoich racji. Wychodzę z założenia, że dorośli ludzie mają wyrobiony światopogląd i jeśli głosują, to kieruje nimi ich własny rozsądek.

Takie podejście też wyda Ci się zgrozą? Trudno.

Basia.
19-10-2007, 17:23
otrzymuję tego typu "dzieła" na gg, dla mnie jest to również żenujące. Każdy ma prawo do swoich sympatii i antypatii politycznych ale tego typu wypociny są cholernie niesmaczne, można je strawić tylko w wydaniu małolatów obcych, bo własnemu dałabym w d......ę bez względu na to kogo by te "wypociny dotyczyły".

ed-q
19-10-2007, 18:43
.... Wychodzę z założenia, że dorośli ludzie mają wyrobiony światopogląd i jeśli głosują, to kieruje nimi ich własny rozsądek....
Nieporozumienie i to ogromne! Przytoczony cytat jest oczywistością, poza wszelką dyskusją. Ja nikogo nie nakłaniałem i nie namawiam do określonego glosowania, o czym już pisałem.
Jak jednak nazwać niektóre wypowiedzi (i cytaty!) z tego forum, wręcz obraźliwe dla PiS-u, premiera, czy prezydenta, jak nie antypropagandą a tym samym NAMAWIANIEM do głosowania PRZECIW, nieważne już na kogo?! Mało tego, te wypowiedzi są wręcz "kalkami" zaczerpniętymi wprost z mediów.
Poza tym, obowiązuję tu chyba jakaś podstawowa przyzwoitość wypowiedzi, o czym osobiście już - z wdzięcznością - przekonałem się.

Pozdrawiam, życząc najlepszego z możliwych wyborów.

ammi1952
19-10-2007, 18:49
[QUOTE=ammi1952]Masz racje Ed -q jak tylko otworze telewizor to widze jedynie spoty Kaczyńskich i ich samych wszędzie weszacych spiski i układy i wierz mi nie chciałabym by moje dziecko ani ewentualne wnuki żyły w takim chorym kraju w jaki usiłują przemienić go Ci panowie.Mało tego ich agitatorzy docieraja nawet na fora seniora i usiłuja dyktować na kogo mamy głosować.

ed-q
19-10-2007, 19:27
Masz racje Ed -q jak tylko otworze telewizor to widze jedynie spoty Kaczyńskich i ich samych wszędzie weszacych spiski i układy ......Mało tego ich agitatorzy docieraja nawet na fora seniora i usiłuja dyktować na kogo mamy głosować.

Musisz chyba kupić inny telewizor, bo ja w moim widzę ...zupełnie coś odwrotnego, o np. teraz: PSL, LiD (Kwaśniewski i inni), Tusk, a w radiu...lepiej nie mówić! Stale "listy do Pana Prezydenta" i inne temu podobne.
A co do agitatorów na tym forum to masz rację! Należy tylko w Twoim zdaniu, cytowanym wyżej, wstawić "nie" przed słowem "mamy", czyli: "na kogo nie mamy głosować"! I to właśnie jest pośrednia agitacja!

Pozdrawiam.

ammi1952
19-10-2007, 19:53
Jak widać punkt patrzenia zalezy od punktu siedzenia z tą tylko róznica że ja nigdzie nie wymieniam partii na która zalecam komukolwiek głosowanie .Kazdy ma swój rozum i sam wybiera na kogo chce głosować.