PDA

View Full Version : Pomoc wolontariuszy, warsztaty w Krakowie


julietta5
22-05-2013, 22:57
Moja organizacja, w której działam - Fundacja Nowe Centrum rozpoczyna realizację projektu finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - "Nowe Centrum Przyjazne Wolontariuszom" . W ramach projektu pozyskujemy 45 wolontariuszy, których przeszkolimy do pracy z seniorami lub dziećmi - w zależności od preferencji. Wolontariusze będą mogli działać w świetlicy dla dzieci, w DPS praska, bibliotekach, streetworkingu, rodzinach zastępczych oraz wśród samotnych seniorów.
Po podpisaniu umowy z wolontariuszem, będzie on zobligowany do minimum 1 wizyty w tygodniu np. u samotnych seniorów i pomocy w bieżących obowiązkach, rozmowach, spacerach itp. Dodatkowo seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach artystycznych, ruchowych lub językowych na terenie Nowej Huty. Zainteresowani seniorzy mogą także sami zostać wolontariuszami i pomagać w działaniach na rzecz dzieci w świetlicy.
O projekcie można przeczytać na stronie www.nowecentrum.org
Jeśli byliby Państwo zainteresowani otrzymaniem wsparcia wolontariuszy na terenie Krakowa, proszę śmiało dzwonić do mnie: Julianna Cezar telefon: 509 616 687, julianna.cezar@gmail.com lub do prezes Katarzyny Reguckiej 698 138 948
Pozdrawiam serdecznie
Julianna Cezar
Fundacja Nowe Centrum