PDA

View Full Version : Internet nie tylko dla młodych - komentarze


dorjar12
24-06-2013, 16:24
Komentarz do artykułu: Internet nie tylko dla młodych (http://www.internet.senior.pl/153,0,Internet-nie-tylko-dla-mlodych,16880.html)
--------------------
Dobrze, że choć mały procent korzysta z internetu , bo niby gdzie mają się poradzić, zrobić kursik,najczęściej płatny. Mnie pomogli dzieci i zakładajac mi jakieś tam strony. Rownież kurs w bibliotece bardzo mi pomógł. Seniorom potrzebna jest pierwsza pomoc w obsłudze komputera a nie zawsze ma kto pomóc.

MoniKaCafe
27-06-2013, 13:55
Jedynie pomocne mogą być dzieci. Kursy są ale zazwyczaj płatne. Cieszy mnie to, że coraz więcej jest chętnych aby nauczyć się obsługi komputera. Dlaczego nie korzystać z życia?

tar-ninka
26-07-2013, 10:07
dorjar12 cyt:
Seniorom potrzebna jest pierwsza pomoc w obsłudze komputera a nie zawsze ma kto pomóc.

Nie tylko nie zawsze ma kto pomoc, ale i w sklepach czesto seniorzy sa przez mlodych traktowani lekceważąco ..
Sama byłam swego czasu "pieknie " potraktowana przez niespelna 20 -latka .
Takiego fachmana zgrywał że nie wytrzymalam ;)
"Zachwycilam " sie jego wiedza ..
Oj ale pan to sie zna na tych komputerach , chyba długo juz pan sie zajmuje nimi.
kiedy pan zasiadł pierwszy raz do komputera?
Odparł z duma już szesc lat temu ..
A ja 12 lat temu, więc prosze mi kitu nie wciskac ...:rolleyes:
Trzeba było widziec jego minę ..

Stefan
26-07-2013, 12:44
Z tytułem całkowicie się zgadzam - "INTERNET NIE TYLKO DLA MŁODYCH".
Najlepszym dowodem na to jest nasz seniorek KSC.
W którym właśnie ogromna liczba "staruszków", do których i ja się zaliczam, korzysta z dobrodziejstw komputera i internetu.
Spojrzałem na statystyki KSC - blisko 25 tyś. zarejestrowanych użytkowników, (oczywiście aktywnych w seniorku jest znacznie mniej).

Jest też oczywiste, że z racji wieku i statusu społecznego korzystamy z komputera po amatorsku.
A jednak, i mimo to - bez komputera (i internetu) trudniejsze i smutniejsze miałbym życie.
Komputer służy mi przede wszystkim do:
- rozrywki, np. KSC,
- dokonywania opłat, np. mieszkaniowych, bankowych...
- zdobywania informacji,
Wszelakich, nie tylko politycznych czy społecznych...
- ogólnie - zdobywania wiedzy,
Np. internet zastępuje mi encyklopedię i słownik wyrazów obcych,
- pisania listów, pism (Wordem) i ich kopiowania, przechowywania...

dorjar12 napisał: "...mały procent korzysta z internetu , bo niby gdzie mają się poradzić,"
Myślę, że nie jest z tym tak źle. I znów posłużę się przykładem seniorka KSC.
Np. w dziale eSenior są jako przyklejone cztery wątki pomocowe. Można naprawdę wiele z nich skorzystać. Niejeden początkujący forumowicz to potwierdzi.
Oprócz porad komputerowych są tam odnośniki do kursów, różnego rodzaju instrukcje, etc.

Zaś MoniKaCafe napisała: "Jedynie pomocne mogą być dzieci."
Niekoniecznie, my też tutaj pomagamy. Taka "Samopomoc forumowa",:).
Bo cóż powiedzą ci, którzy nie mają dzieci. A więc i wnuków. A te są najbystrzejsze i oblatane w technice komputerowej.
Tylko, że niestety - najczęściej ich nie ma do pomocy, pod ręką...

Tarninko. Zgadzam się z Tobą. Sprzedawcy w sklepach bywają czasem nieuprzejmi. Ja mam jednak na nich sposób, który na ogół nie zawodzi.
Przeważnie mówię na początku (to zresztą widać po siwych włosach), że jestem emerytem.
I że gdy my chodziliśmy do szkół (choćby nawet wyższych), to nie uczono nas komputera (czy informatyki).
Z banalnego powodu - bo "komputerów jeszcze wtedy nie było na świecie", :LOL:.
Stosuję to także, i grzecznie proszę, telefonując na infolinię i rozmawiając z konsultantem. Także w e-mailach.

Pozdrawiam Was serdecznie.
S.

toy_
27-07-2013, 14:10
Zgadzam sie. W poniedzialek ide sie zapisac na silownie. I nie zycze sobie zeby mnie trener wyrzucil ze wzgl na wiek, albo po 1 kg na sprzety nakladal.

jasinek123
27-07-2013, 14:21
Toyka
Oczywiście 1kg na początek to mało!!!!
Tylko nie zapomnij o fotce po miesiącu treningu
myślę że będziesz się nazywać Toyka-Pódzianowski!!!!

Wika
30-07-2013, 21:58
:) Drodzy Forumowicze.Dobrze że my emeryci możemy w miare mozliwiści korzystać z internetu.A z seniorka KCS można wiele sie dowiedzieć.Seniorzy są wspaniali chętnie pomagają w problemach. Z wielu podpowiedzi z korzystałam.Wika