PDA

View Full Version : aparat - który kupić


bax
13-08-2013, 22:38
Potrzebuję kupić kieszonkowy, aparat w rozsądnej cenie tj. do 600 zł. Mam dylemat: Canon IXUS 125 HS czy ten, który już niebawem wkroczy na sklepowe półki: Panasonic Lumix DMC-XS3. Będzie służył na nagłe wypady dla fotoamatora.

Bianka
14-08-2013, 06:52
Zadaj to pytanie na jakimś forum fotograficznym, tam są specjaliści, tu - amatorzy.

Ajaks
14-08-2013, 19:04
Potrzebuję kupić kieszonkowy, aparat w rozsądnej cenie tj. do 600 zł. Mam dylemat: Canon IXUS 125 HS czy ten, który już niebawem wkroczy na sklepowe półki: Panasonic Lumix DMC-XS3. Będzie służył na nagłe wypady dla fotoamatora.

Radzę poczytać opisy obu aparatów, wybrać taki, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Na stronach można znaleźć porównania, a nawet czasami opinie innych użytkowników.

gracja50
02-02-2021, 12:35
Witam wszystkich.:)
Od kiedy jestem emerytką dużo czytam, śledzę Internet zapisałam się do biblioteki i próbuję robić zdjęcia. na urlopie, rodzinie, na działce. Proszę o podpowiedz jaki aparat jest w miarę dobry dla seniorów. Lubię wyjazdy w tatry i dobry byłby aparat nie za ciężki do trzymania na szyi w czasie wchodzenia na szczyty i żeby nie zbyt skomplikowany w obsłudze. Mam starego Olimpusa XZ 2 ale obecnie po upadku szwankuje mi i chcę wymienić na coś innego. Nadmieniam iż jestem amatorką i nie myślę o zmianach obiektywów i innych akcesoriach .Lubię pstrykać i po wywołaniu oglądać zdjęcia w albumie. Najlepiej, żeby był to aparat z czytelnymi, jasnymi funkcjami, prosty w obsłudze, zaś zdjęcia wychodziły barwne, żywe i dobrej jakości. W Internecie niby dużo jest tego typu informacji nawet od amatorów ale są one od młodych ludzi którzy nie mają jeszcze problemów i trzęsącą się ręką czy ze wzrokiem ( włóż lub zdejmij okulary) .Będzie mi bardzo miło gdy mi ktoś pomoże.
pozdrawiam serdecznie;) ;)

kazio
02-02-2021, 20:15
Może jednak aparat do mierzenia ciśnienia oraz glukometr. Ewentualnie aparat Golgiego.